Skocz do zawartości

Godenzonen


Jezovski

Rekomendowane odpowiedzi

Baza danych: 15.3.2
Klub: Ajax Amsterdam
Menadżer: Mateusz Jezik
Stwierdziłem, że kariera Grasshoppers mnie trochę wymęczyła. Rozegrałem jeden pełny sezon Ajaxem, żeby ustalić - odpuścić czy nie. Klub mi spasował, fajnie mi się go prowadzi. W dodatku jest to zespół oparty na młodych, utalentowanych zawodnikach, których można sprzedać za duże pieniądze, a ja uwielbiam grać w takim stylu. Do tego jest tu Polak, Milik, a ja jestem ogromnym zwolennikiem jego talentu. Jak wyszedł mi pierwszy sezon? Zapraszam niżej.
Transfery:
Do klubu:
- Pione Sisto | 6.5 milionów euro z FC Midtjylland
- Filip Helander | 2.2 milionów euro z Malmo FF
- Dejan Drazic | 900 tysięcy euro z OFK Belgrad
- Vincent Janssen | 475 tysięcy euro z Almere City
Z klubu:
- Vincent Janssen | wyp. do Heracles
- Dejan Drazic | wyp. do OFK Belgrad
Złoty But - Pione Sisto /31 występów/13 bramek/13 asyst/7.49
Król Strzelców - Arkadiusz Milik /27/22/11/7.57
Młody Piłkarz Roku - Arkadiusz Milik /27/22/11/7.57
Menadżer Roku wg Menadżerów - Mateusz Jezik
Bramkarz Roku - Jasper Cillesen /34 występy/26 straconych/7.09
Bezwzględna dominacja na krajowym podwórku - nic dodać, nic ująć.
Champions League --> Faza Grupowa | 1/8 vs. Leverkusen(W) 1:2(nasza wygrana), vs. Leverkusen(D) 5:2 | 1/4 vs. Arsenal(W) 2:2, vs. Arsenal(D) 1:2
Piękny sen w lidze mistrzów. Ograć Bayern Monachium, nie przegrać nawet meczu w fazie grupowej! A rywale z najwyższej półki. Z Leverkusen także gładkie zwycięstwa, no może w Niemczech było trudniej, ale udało nam się spokojnie awansować. Kiedy wylosowaliśmy Arsenal, byłem cholernie szczęśliwy. Przecież to klub w naszym zasięgu, skoro wygraliśmy z Juve i Bayernem, to czemu nie przejść Arsenalu? Rzeczywistość niestety była zgubna, a potwierdziło to się w Londynie, kiedy straciliśmy bramkę w 93 minucie na 2:2. Wtedy dotarło do mnie, że nie mamy żadnych szans i w Amsterdamie dostaliśmy szybkie dwie bramki. Szkoda, bo była szansa na półfinał już w pierwszym sezonie...

Inne ligi:

Anglia
Austria
Belgia
Dania
Francja Co te Lens?
Hiszpania
Niemcy
Polska
Portugalia
Włochy

Bramkarze(Mecze/Stracone bramki/Czyste konto/Śr. Ocena)
Jasper Cillessen (51/43/21/7.13)
Diederik Boer (0(1)/0/0/-)

Tutaj oczywiście znamy osobę numer 1. Cillessen jest nie do naruszenia. Kapitalny piłkarz. Mogę tylko głęboko wierzyć w to, że uda nam się go zatrzymać w klubie na jak najdłuższy okres. Zamierzam ściągnąć jakiegoś utalentowanego zmiennika dla reprezentanta Holandii.

Obrońcy(Mecze/Bramki/Asysty/Śr. Ocena)
Ricardo van Rhijn (32(5)/2/10/7.37)
Kenny Tete (20(8)/0/5/7.31)
Nick Viergever (32(7)/4/3/7.42)
Jairo Riedewald (12(1)/1/0/7.58)
Joel Veltman (39(1)/1/0/7.33)
Mike van der Hoorn (10(5)/0/0/7.23)
Filip Helander (23(5)/0/1/7.28)
Nicolai Boilesen (31(2)/1/4/7.47)

Na prawej stronie defensywy mamy dwójkę świetnych graczy. Dwu cyfrówka przy asystach van Rhijna pokazuje, że chłopak wzbija się na bardzo wysoki poziom. Tete poczynił ogromne postępy przez pryzmat całego sezonu, a na samym początku PSG wykładało za niego 5 milionów euro. Odrzuciłem ofertę, teraz zapowiada się na prawdziwy rozrzut kasy z Europy na tego chłopaka. Środek obrony to przede wszystkim Veltman, choć świetnie poczyna sobie także Viergever. Veltman był kuszony przez Tottenham, ostatecznie podpisał z nami nową umowę. Viergever był na celowniku Liverpool'u, ale The Reds nie chcieli nam zapłacić 10 milionów euro. Riedewald się znacznie rozwinął. W następnym sezonie być może nawet zacznie w pierwszym składzie, bo na to zasługuje. Jak grał, to po prostu profesorka. van der Hoorn na wylocie, jak grał to tylko dlatego, że musiał. Kupno Helander'a się opłaciło, bo Szwed się rozwinął, jest dobrym uzupełnieniem kadry, i gra na naprawdę wysokim poziomie. Stały reprezentant Szwecji od momentu przeprowadzki do naszego klubu. Boilesen, niby osamotniony na lewej stronie defensywy - ale jak nie mógł grać, to zastępował go Viergever, bądź Riedewald. Dobry zawodnik w ofensywie + mocny w defensywie - trzeba go trzymać jak najdłużej.

Pomocnicy(Mecze/Bramki/Asysty/Śr. Ocena)
Riechedly Bazoer (26(8)/1/1/7.10)
Donny van de Beek (6(5)/1/0/7.13)
Thulani Serero (20(8)/2/3/7.21)
Niki Zimling (8(1)/1/0/6.84)
Lucas Andersen (19(9)/1/11/7.09)
Daley Sinkgraven (19(14)/2/2/7.06)
Lasse Schone (34(7)/18/16/7.50)
Abdelhak Nouri (2(1)/1/1/7.90)
Davy Klaassen (22(14)/2/2/6.89)

Największy problem był z obsadzeniem pozycji środkowego pomocnika odbierającego piłkę. Grali tam Bazoer, Klaassen, Serero, Zimling, czasem nawet Sinkgraven i Andersen. Nie udało mi się znaleźć idealnego piłkarza. Bazoer miał być stopniowo wprowadzany do pierwszej jedenastki. W końcu zagrał i grał bardzo przyzwoicie, aż w końcu mu zaufałem i występował bardzo często. Sezon na plus, a rozwinąć się może jeszcze diametralnie. van de Beek to raczej przyszłość. Jak grał, to też pokazywał próbkę swoich umiejętności i wróżę mu na prawdę świetną karierę. Serero natomiast troszkę mnie zawiódł. Z reguły dobrze grał, ale liczby są bardzo słabe. Liczyłem na minimum dwu cyfrówkę z jego strony. Zimling odchodzi po tym sezonie, Andersen także domaga się transferu. Mówiąc szczerze młody Duńczyk wyleciał na kilka miesięcy(łącznie) z powodu kontuzji. Mimo wszystko zanotował te 11 asyst, co jest sporym sukcesem. Jeśli ktoś wyłoży odpowiedni hajs - odejdzie. Sinkgraven to kolejny brylancik. Najczęściej grał na '8', a ta pozycja łączy atak z obroną, i nie wymagałem 15 bramek, czy też 20 asyst w sezonie. Spisywał się poprawnie, zobaczymy co przyniesie kolejny sezon dla tego piłkarza. Schone to zawodnik kompletny. Pomyśleć, że miałem nie przedłużać z nim kontraktu... Wart wielkich pieniędzy, świetny kreator. Czekam na jakiegoś superutalentowanego ŚPO, którego będzie uczył. Nouri to przyszłość, zadebiutował, zagrał nawet w 3 meczach i w 3 wypadł wzorowo. Klaassen to wielka niewiadoma - raz kapitalny mecz, potem znowu jakiś zgon. Chyba trzeba zacząć go ustawiać na '10'.

Skrzydłowi(Mecze/Bramki/Asysty/Śr. Ocena)
Anwar El Ghazi (20(11)/10/12/7.29)
Viktor Fischer (5(1)/1/1/7.38)
Rob Veerman (3(1)/1/2/7.48)
Pione Sisto (44(4)/23/22/7.61)
Robert Muric (3(2)/0/1/7.36)
Vaclav Cerny (3/0/2/7.30)
Ricardo Kishna (21(9)/14/6/7.26)

Jedynym problemem na tej pozycji jest problem bogactwa. El Ghazi zrobił wielki postęp. Świetne występy. Fischer po kontuzji wrócił tak 50/50, wypożyczę go, tak chyba będzie najlepiej i dla klubu, i dla niego. Cholera, nawet ten 15-letni Veerman z naboru juniorów ukąsił Feyenoord w debiucie bramką i asystą. On będzie wielki, gwarantuje to wam. Sisto to klasa światowa - po prostu fenomen, i tak cholernie się cieszę, że go kupiłem za te 6.5 milionów, bo coś czuje, że dostanę za niego min. 50. Może inaczej, taniej go nie sprzedam. Murić jest młody, ale nic specjalnego, raczej utkwi w rezerwach, a może go sprzedam za jakiś milion, dwa. Cerny to kolejny wybitny nastolatek, potencjał na skrzydłowego świata. Kapitalnie dogrywa do kolegów, będą z niego ludzie. Kishna nie zawsze grał dobrze, ale sezon na lekki plus. Oby w następnym wystrzelił na dobre.

Napastnicy(Mecze/Bramki/Asysty/Śr. Ocena)
Richairo Zivković (13(8)/14/5/7.18)
Arkadiusz Milik (37(5)/30/15/7.43)
Kolbeinn Sigtorsson (-/-/-/-)

Od momentu mojego przyjścia liczył się tylko Milik, i tylko Zivković. Jak już Polak miał kontuzje, to ściągałem na ławkę piłkarza z rezerw. Nie chciałem Islandczyka. Zivković spisał się dobrze - jako zmiennik i taki piłkarz grający w momencie, kiedy Milik jest zmęczony. Jakby nie patrzeć, to 18-latek dał nam zwycięstwo z Leverkusen, kiedy wszedł z ławki, strzelił bramkę i dał asystę na 2:1. Milik to super snajper nie do zastąpienia. Zawsze znajdzie się tam, gdzie trzeba, król strzelców - no fenomen. Wykupiliśmy go za 2.5 milionów euro z Leverkusen, zapisując w kontrakcie klauzulę odejścia na ponad 20.

Wypożyczeni

 

Odnośnik do komentarza

Sporo kadrowych zmian, ale czy znaczących? Sezon 2015/2016 zapowiadał się emocjonująco. Do zgarnięcia 4 puchary - Eredivisie, Puchar Holandii, Superpuchar oraz Champions League. To ostatnie, to raczej odległe marzenie, ale kto komu zabroni pomarzyć? Klub postanowił dać mi na transfery aż 35 milionów euro. Rzecz jasna, nie zamierzałem wykorzystać całej kwoty. W zespole zawitało siedmiu nowych piłkarzy, za których łącznie zapłaciliśmy blisko 13 milionów euro. Jak wcześniej zapowiadałem, wykupiliśmy Arkadiusza Milika za 2.5 milionów euro. To drugi pod względem wydanej kwoty transfer. Numerem jeden jest cena za kolumbijskiego obrońcę, Murillo z Granady, bo za tego 22-letniego piłkarza zapłaciliśmy 8.75 milionów euro. 3.8 spłacimy w cztery lata, natomiast dochodzą bonusy - po 20 spotkaniach w kadrze hiszpański klub dostanie milion euro, a za 50 występów w Eredivisie 2.2 milionów euro. Dobry biznes z naszej strony, bo to bardzo solidny piłkarz. Bartłomiej Drągowski to nasz nowy super-młody bramkarz. Fajnie mieć kolejnego rodaka w teamie, a Bartek jest utalentowany i współpraca/nauka z/od Cillessen'a na pewno wyjdzie mu na dobre. Chio to 16-latek. 500 tysięcy euro to spora kwota jak na ten wiek, ale warto - ma wielki potencjał i myślę, że za maks. dwa lata stanie się czołowym prawym obrońcą Eredivisie. Początkowo pogra w u-19, ale stopniowo będę go wprowadzał do rezerw i pierwszej drużyny. Sparta Rotterdam popełniła wielki błąd oddając go za tak małe pieniądze. Kasper Dolberg to wymysł zarządu, bo słaby Szwed za 400 tysięcy to raczej strzał w bagno. Nic z niego nie będzie, przynajmniej się nie zapowiada. Z wolnego transferu dołączyło do nas jeszcze dwóch grajków - Danilo Pantić z Partizanu oraz Danijel Petković z Czarnogóry, którego miałem przyjemność prowadzić w innej karierze. Ten pierwszy to raczej przyszłość, a drugi to zastępca Cillessen'a w kryzysowej sytuacji. Więcej piłkarzy pożegnało się z Ajaxem, jednak sporo transakcji to wypożyczenia. Warto odnotować sprzedaż van der Hoorn'a do Krasnodaru za 2.3 milionów euro. Zgodnie z prognozą, V. Fischer przeniósł się na roczne wypożyczenie, za które dostaniemy 900 tysięcy euro. Być może właśnie w Twente Enschede odpali. W końcu pożegnałem Siqtorssona, ten przeszedł do Amkaru Perm za 650 tysięcy. Wypożyczony do GA Eagles Sa został sprzedany za milion euro do Vitesse, 50% kwoty następnego transferu trafi do nas.

Transfery w skrócie

Sparingi:

vs. Ludogorec Razgrad 3-2 (Drazic, Sisto, Riedewald)
vs. KV Mechelen 6-0 (El Ghazi, Veltman, Kishna x3, Zivković)
vs. FC Porto 2-1 (Veltman, Schone, Milik)
vs. NAC Breda 3-0 (Zivković x2, El Ghazi)
vs. AC Milan 2-0 (Milik, Sisto)

Sezon zaczniemy pojedynkiem z PSV o superpuchar Holandii, z tym samym zespołem zainaugurujemy rozgrywki Eredivisie.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z PSV dowiedziałem się, że przerwa w grze naszego nominalnego prawego obrońcy van Rhijn'a potrwa jeszcze od 2 do 3 miesięcy. Ricardo zerwał mięsień łydki. Przed samym meczem po raz kolejny wpadło do naszej skrzynki pełno ofert. AS Roma zaproponowała 10 milionów za Veltman'a, a Juventus blisko pięć za Nicolai'a Boilesen'a. Obie zostały odrzucone. Tak samo jak propozycja Interu za Lasse Schone oraz Zivkovicia, czy też Helandera z Stuttgartu.

Postanowiłem wystawić najmocniejszą jedenastkę na to spotkanie - fajnie zacząć sezon z wygraniem trofeum, tym bardziej że graliśmy na własnym stadionie.

25.07.2015r., Amsterdam, Amsterdam ArenA, godz. 19:45

Pierwsze minuty wskazywały na wyrównane spotkanie. My atakowaliśmy, ale PSV grało dobrze w obronie. Żaden z zespołów nie stworzył sobie jakiejś stu procentowej sytuacji. W 13 minucie Serero doznał kontuzji, zastąpił go Sinkgraven. Przełomem w spotkaniu była 44 minuta. Po długich rozgrywaniach piłki Sinkgraven wziął ciężar gry na siebie, podał przed Kishnę, a ten mocno uderzył na bramkę, po drodze piłka odbiła się od Brumy i wpadła do siatki. Bramka zaliczona na konto obrońcy PSV, jako samobój oczywiście. Poszliśmy za ciosem. 57 minuta przyniosła kolejną bramkę. Duńczyk Schone popisał się swoimi umiejętnościami cd. stałych fragmentów gry i zapakował piłkę w samo okienko bramki Tytonia. Nie mogliśmy się cieszyć zbyt długo, bo minutę później Santiago Arias zmniejszył straty i było 1:2. PSV nie atakowało zbyt często, a my nadal graliśmy swoje, co poskutkowało trzecim golem. Wprowadzony za Pione Sisto El Ghazi popisał się dobrym rajdem i został sfaulowany w szesnastce PSV. Na jedenastym metrze piłkę ustawił Schone i było 1:3. Nic nie mogło odebrać nam tego pucharu. W 91 minucie Milik dobił PSV po świetnej wrzutce Tete, tym samym kończąc strzelaninę i ustalając wynik meczu na 1:4. Pierwsze trofeum w nowym sezonie!

Cillessen 7.2 - Tete 8.4, Veltman 7.3, Riedewald 6.9(58' Viergever 6.7), Boilesen 7.2 - Bazoer 7.2, Serero(13' Sinkgraven 7.2) - Sisto 6.4(69' El Ghazi 6.8), Schøne 9.0, Kishna 7.8 - Milik 7.4


[ED] PSV 1:4 Ajax [ED] | Superpuchar Holandii
58' Arias - 44' Bruma sam., 57' 80'(kar.) Schøne, 91' Milik

Man of the match: Lasse Schøne(Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 53,052/53,052


Nast. przeciwnik: PSV, Eredivisie (01.08.2015r.)

Odnośnik do komentarza

Na całe szczęście Serero tylko wybił palucha i jego przerwa potrwa 5-7 dni, ale raczej damy mu odpocząć w wyjazdowym meczu z PSV. Na nasze nieszczęście Nicolai Boilesen chce odejść z klubu, walczą o niego AS Roma i Juventus. Nie chciałem utrudniać - po co mam mieć kłótnie w szatni. Zaakceptowałem po negocjacjach dwie oferty warte 12,5 milionów euro(5 natychmiast, 5 przez 12 miesięcy, 2.5 po meczu w reprezentacji) + 50% zysku z następnego transferu. Mecz z PSV to najprawdopodobniej pożegnanie lewego obrońcy z Ajaxem.

01/08/2015r. , Eindhoven, Philips Stadium, godz. 18:45

Czy można wyobrazić sobie lepszy początek sezonu niż dwa pierwsze mecze z PSV, i oba wygrane? Chyba nie. Pierwsza połowa to pojedyncza wymiana ciosów - swoją okazję miał Arias z PSV, a z naszej strony zaskoczyć Zoet'a próbował Milik. Ostatecznie bez goli w pierwszej połowie. Na początku drugiej części spotkania, Schone świetnie dośrodkował piłkę, ta spadła na głowę Riedewald'owi, a nasz młody stoper skierował piłkę do siatki, otwierając wynik meczu. W 75 minucie nasze starania legły w gruzach. Bazoer, osiemnastolatek, otrzymał czerwony kartonik, w związku z czym z boiska zszedł Milik a zastąpił go Viergever. Musieliśmy bronić wyniku. Niestety już dwie minuty później PSV zaatakowało, a to poskutkowało golem. Naciri wykorzystał przestrzeń i wpakował piłkę do siatki Cillessena. Przestałem wierzyć w zwycięstwo, ba, nawet w remis! Pod koniec spotkania przeżyliśmy niemały szok. PSV napierało, gospodarze atakowali i za wszelką cenę chcieli wygrać. Odbiór Sinkgraven'a, podanie do Klaassen'a, ten długą piłką szuka Sisto, jednak Bruma przejął podanie, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że piłka trafiła pod nogi Sisto po jego przyjęciu, Duńczyk sam na sam i gooool! 1:2! Pozamiatane, wszyscy do tyłu! Bronimy już tego wyniku i zwyciężamy w tym zwariowanym spotkaniu. Można być dumnym po takim spotkaniu. 3 punkty jadą do Amsterdamu.

Cillessen 7.0 - Tete 6.9, Veltman 6.8, Riedewald 8.6, Boilesen 6.9 - Bazoer 6.6(75' cz.k), Sinkgraven 7.8 - El Ghazi 6.8(67' Sisto 7.3), Schone 6.6(82' Klaassen -) - Milik 6.5(75' Viergever 6.7)

[-] PSV 1:2 Ajax [-] | 1 kolejka Eredevisie
77' Naciri - 51' Riedewald, 88' Sisto
Man of the match: Riedewald(Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 35,000/35,000

Nast. przeciwnik: FC Volendam, Eredivisie(08.08.2015r.)

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z zapowiedzią, Boilesen odchodzi z naszej drużyny. 23-letni obrońca wzmacnia Juventus za 10 milionów euro. Przypomnę, że 2.5 trafi do nas po rozegraniu jednego spotkania przez Duńczyka. 50% kwoty następnego transferu dostanie się na nasze konto. Napływa co raz większe zainteresowanie Veltman'em. Nasz obrońca jest nękany przez przedstawicieli AS Romy czy Arsenalu. Oba kluby oferowały prawie 20 milionów euro łącznie z bonusami. Kwota, która wchodzi w grę, to minimum 27.5 milionów euro.

08/08/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA, godz. 19:45

Volendam to jeden z beniaminków, skazywany na pożarcie przez wszystkie drużyny. Już w pierwszej kolejce sprawili niespodziankę wygrywając 2:0 z FC Utrecht. Postanowiłem dać w tym spotkaniu szansę kilku młodym. Cerny wyrasta na światowej klasy piłkarza, i mam nadzieję, że będzie potwierdzał moje przypuszczenia za każdym razem, kiedy dam mu szansę. van de Beek w przyszłości może być wybitnym rozgrywającym holenderskiej reprezentacji. Coś w style Sneijder'a. Szansę otrzyma także Murillo, zobaczymy co potrafi.
Po dwudziestu minutach gry mieliśmy dwie świetne okazje. Najpierw Milik nie trafił do siatki będąc sam na sam z bramkarzem po podaniu Klaassena, a później Holender trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Przed zejściem do szatni, w 45 minucie, Sisto zagrał świetną piłkę wzdłuż bramki, Milik wybiegł zza pleców obrońcy, strzelił w krótki róg i trafił do siatki. Odetchnąłem z ulgą, bo ciężko było wejść w obronę Volendam. W 59 minucie na boisku pojawił się Pantic, debiutant, młody i utalentowany piłkarz pozyskany za darmo. Już trzy minuty później ten zawodnik pokazał, że warto było go zakontraktować! Bomba z dystansu i bramka, 2:0! Lepszego wejścia do drużyny nie mógł sobie wymarzyć. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił młody Cerny po asyście Klaassena.

Cillessen 7.6 - Tete 7.9, Murillo 7.6, Riedewald 7.4, Viergever 7.4(88' Veltman -) - van de Beek 7.5, Sinkgraven 6.6(59' Pantic 8.1) - Sisto 6.7(85' Veerman -), Klaassen 9.0, Cerny 8.5 - Milik 7.4

[5] Ajax 0:0 Volendam [4] | 2 kolejka Eredivisie
45' Milik, 62' Pantic, 93' Cerny
Man of the match: Davy Klaassen(Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 51,244/53,052

Mecz w obiektywie:
-Kolejne dobre spotkanie Tete,

-Świetny występ Klaassena z dwiema asystami,
-Viergever pokazuje, że warto stawić na niego na lewej obronie,
-Riedewald wchodzi powoli na poziom klasy światowej.

Nast. przeciwnik: NAC Breda, Eredivisie(15.08.2015r.)


Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz zobaczyłem, że popełniłem błąd przy wyniku z Volendam. Oczywiście wygraliśmy 3:0.
__________________________________________________________

Grając w reprezentacji El Ghazi nabawił się kontuzji. Przerwa potrwa od 10 do 12 dni, przeciążył nadgarstek.

15/08/2015r. , Breda , Rat Verlegh Stadion

Dobra zmiana w meczu z Volendam dała mi dużo domyślenia i stwierdziłem, że Pantic dostanie szansę od pierwszej minuty. Zadebiutuje inny Serb - Drazic. Już od pierwszych minut pokazywaliśmy naszą wyższość. Akcja Pantic-Drazic otworzyła wynik tego meczu. Ciekawie, że to właśnie Ci młodzi zawodnicy, którzy niedawno dołączyli do klubu, tak świetnie się aklimatyzują. Na drugiego gola nie musieliśmy długo czekać. Po raz kolejny młody Serb Drazic, tym razem długie podanie w kierunku Sisto, ten od razu schodzi do środka, bomba w okienko i 2:0. W 4 minucie mecz był już tak na prawdę ustawiony. Przed końcem pierwszej połowy Sisto ograł bocznego obrońcę, wrzucił na główkę Milika, a ten, jak później się okazało, ustalił wynik meczu. Druga połowa to tylko i wyłączanie nasza kontrola gry.

Cillessen 7.1 - Tete 8.3, Veltman 7.4, Helander 8.3, Viergever 7.9 - Bazoer 6.7(64' Serero 6.6), Klaassen 7.3(73' Schone) - Sisto 9.0, Pantic 8.2, Drazic 8.6 - Milik 7.4(72' Zivkovic 6.6)

[7] NAC Breda 0:3 Ajax [5] | 3 kolejka Eredivisie
3' Drazic, 4' Sisto, 40' Milik
Man of the match: Pione Sisto(Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 19,000/19,000

Mecz w obiektywie:
-Problem bogactwa na środku obrony, każdy prezentuje perfekcyjną grę,
-Pierwszy oficjalny występ Zivkovicia po kontuzji, której nabawił się przed samym sezonem,
-Debiutanci robią furorę,
-Klaassen w końcu robi swoje

Nast. przeciwnik: NEC Nijmegen, Eredivisie(18/08/2015r.)

Odnośnik do komentarza

Helander i Dejan Drazic w jedenastce tygodnia.

18/08/2015r. , Nijmegen , Goffertstadion

NEC słabo rozpoczął bieżące rozgrywki zdobywając zaledwie jeden punkt. 4 dni później podejmujemy Feyenoord i tam chciałem wykorzystać najsilniejszą jedenastkę. Postanowiłem dać szansę debiutu 16-latkowi Cho.
Mocno zmieniona jedenastka spisywała się mizernie. Niestworzyliśmy sobie żadnej dogodnej sytuacji, a w 35 minucie Nielsen wykorzystał jedną szansę, którą do tej pory mieli gospodarze i wyprowadził swój klub na prowadzenie. Do przerwy nic się nie zmieniło. Dwie minuty po przerwie, kiedy dosłownie opierdoliłem zespół, straciliśmy kolejną bramkę, a jej autorem był Botaka. 60 minuta była kluczowa dla losów spotkania - na boisku pojawili się Schone i Kishna. 81 minuta. Wprowadzony na boisko Duńczyk posyła dośrodkowanie z 25 metrów, Viergever najwyżej wyskakuje i strzela kontaktowego gola! Trzy minuty później znowu zaatakowaliśmy. Znowu Schone podszedł do stałego fragmentu gry, tym razem do rzutu rożnego, posyła dośrodkowanie, piłka odbija się od kilku obrońców, dochodzi Kishna, 11 metr i perfekcyjne wykończenie. 2-2! Rzuciliśmy się do masowego ataku. Wszyscy jak mąż i żona byliśmy na połowie gospodarzy. Doliczony czas gry. Cho z autu, wyrzut do Schone. Ogrywa obrońcę, zastawia się, dogrywa do Cerny'ego... Młody Czech z 20 metrów i bramka! Okienko! Ależ comeback. 3 punkty do Amsterdamu.

Cillessen 6.9 - Cho 6.7, Murillo 7.4, Helander 7.0, Viergever 8.7 - Serero 7.3, Sinkgraven 6.4(68' Klaassen 6.8) - Cerny 8.3, Pantic 6.4(60' Schone 7.2), Drazic 6.2(60' Kishna 7.4) - Zivkovic 6.7

[17] NEC Nijmegen 2:3 Ajax [3]
35' Nielsen, 47' Botaka - 81' Viergever, 84' Kishna, 91' Cerny
Man of the match: Nick Viergever (Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 12,500/12,500

Mecz w obiektywie:
-Młodzi zawodnicy bez wsparcia lepszych piłkarzy radzą sobie gorzej, nie warto było wpadać w chwilowy zachwyt,
-Ogromną różnicę robi Lasse Schone będąc na boisku,
-Kolejny świetny występ Cerny'ego w seniorach, teraz dał nam nawet 3 punkty.

Nast. przeciwnik: Feyenoord, Eredivisie(23/08/2015r.)

Odnośnik do komentarza

Veerman doznał kontuzji, która odsunie go od gry w piłkę na 7 dni. Młody wychowanek stłukł żebra. Queensy Menig przeniósł się do De Graafschap na wypożyczenie.

23/08/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA

de Klassieker to nie tylko zwykłe derby. To prestiż. Prestiż Ajaxu, prestiż Feyenoord'u. Dla wielu kibiców najważniejszy mecz w sezonie. Cały klub, od najmłodszych piłkarzy, po tych najstarszych, był bardzo zmotywowany, żeby wygrać to spotkanie z odwiecznym rywalem. Nie było niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Wielu ekspertów może uznać, że był to mecz sezonu. Bez wątpienia. W 16 minucie Immers wykorzystał błąd defensywy i strzelił otwierając bramkę. Dwanaście minut później nasza defensywa po raz kolejny się pogrążyła, a Djurdjevic skrzętnie to wykorzystał. 0:2 u siebie? W takim spotkaniu? Żenada. Na szczęście, w trzydziestej czwartej minucie, po kapitalnej kontrze, Kishan dograł do Sisto, a ten zmniejszył straty. To oczywiście nie był koniec emocji w tej połowie, bo już dwie minuty później strzelec pierwszego gola w spotkaniu podwyższył na 1:3 dla gości. Jakby tego było mało, duet Sisto-Kishna znowu zachwycił. Tym razem podawał Sisto, a Kishna pięknie strzelił po długim słupku. W pierwszej połowie emocji nie brakowało... W drugiej było już gorzej. Goście bronili rezultatu, a my nie potrafiliśmy się przebić pod ich bramkę. W końcu znów Sisto kapitalnie dośrodkował, a gola głową strzelił Schone. 3-3. Koniec emocji i wspaniałego widowiska, warto było zobaczyć to spotkanie!

Cillessen 6.8 - Tete 6.9, Veltman 6.7, Riedewald 6.8, Viergever 6.2(64' Murillo 6.8) - Bazoer 6.4(74' Sinkgraven 6.8), Klaassen 6.7(58' Serero 6.6) - Sisto 9.0, Schone 7.5, Kishna 8.3 - Milik 6.7

[3] Ajax 3:3 Feyenoord [7]
34' Sisto, 37' Kishna, 77' Schone - 16' 36' Immers, 28' Djurdjevic
Man of the match: Pione Sisto (Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 53,052/53,052

Mecz w obiektywie:
-Tragiczna postawa naszej obrony doprowadziła do straty trzech bramek,
-Pasywna gra w środku pola przyczyną wielu akcji ofensywnych gości,
-Sisto powraca do swojej szczytowej dyspozycji,
-Zmiennicy nie pomogli drużynie

Nast. przeciwnik: FC Utrecht, Eredivisie(28/08/2015r.)

Odnośnik do komentarza
Po wyleczeniu kontuzji El Ghazi szybko nabawił się drugiej, na treningu. Holender nie zagra przez siedem dni, stłukł podudzie.

27 Sierpnia 2015r. przyszedł dzień, na który czekali sympatycy piłki nożnej. Przedstawiciele klubów zgromadzili się, by poznać rywali w fazie grupowej Champions League. Rok temu wylosowaliśmy tragicznie, zagraliśmy wspaniale. Teraz rolę, przynajmniej przy tym pierwszym, odwróciły się. Trafiliśmy do bardzo wyrównanej grupy, gdzie każdy ma szansę awansować. Pierwszym rywalem jest SL Benfica. Portugalczycy w tym sezonie ani się nie wzmocnili, ani nie pozbywali zawodników. Z trzeciego koszyka los przydzielił nam hiszpańską Sevillę, która skończyła zeszły sezon LIGI BBVA na trzecim miejscu, spychając Real Madryt po za podium. Ostatnim rywalem, którego poznaliśmy, był Besiktas. Turcy na papierze wyglądają najsłabiej, tym bardziej pozbywając się swojej gwiazdy, Gokhan'a Tore za blisko 13 milionów euro do Interu Mediolan.

PSV zamierza odebrać nam tytuł. Nasz jeden z głównych rywali w walce o trofeum kupił młodszego z braci Hazardów za ponad 5 milionów euro. Wcześniej dołączył do nich skrzydłowy z Ludogorca Razgrad za ponad trzy miliony.


28/08/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA


Spotkanie z Utrechtem zapowiadało się na łatwe. Goście nie mierzyli się jeszcze z poważnym rywalem w tym sezonie, przez co mogli się cieszyć miejscem w górnej części tabeli. Moje przypuszczenia sprawdziły się, bo już w ósmej minucie Milik dostał kapitalną prostopadłą piłkę od Andersena, i rozerwał worek z bramkami. W drugim kwadransie pierwszej połowy Sisto wrzucił piłkę w pole karne, zza pleców obrońców wybiegł Helander i strzelił pierwszego gola w barwach Ajaxu Amsterdam. Do przerwy nic się nie zmieniło. Po zmianie stron, a dokładniej w 58 minucie Pione Sisto po fantastycznej, finezyjnej asyście Andersena piętką strzelił trzeciego gola. Dwie minuty później po podaniu Milika strzelaninę zakończył Klaassen.


Cillessen 7.1 - Tete 7.8(69' Veltman 6.7), Riedewald 7.7, Helander 9.0, Viergever 8.4 - Bazoer 7.0, Klaassen 9.0 - Sisto 9.1, Andersen 8.5, Kishna 7.1(60' Cerny 6.5) - Milik 8.3(78' Zivković -)


[2] Ajax 4:0 Utrecht [7] | 6 kolejka Eredivisie

8' Milik, 22' Helander, 58' Sisto, 60' Klaassen

Man of the match: Pione Sisto (Ajax Amsterdam)


Frekwencja: 49,895/53,052


Mecz w obiektywie:

-Tete i Viergever świetnie radzą sobie na bokach obrony zastępując 'lepszych' kolegów,

-Andersen w pierwszym spotkaniu w tym sezonie pokazał, że jednak warto na niego stawiać na dłuższą metę,


Nast. przeciwnik: Willem II, Eredivisie(13/09/2015r.)

Odnośnik do komentarza
W drugiej rundzie Pucharu Holandii zmierzymy się z amatorskim Be Quick 1887.
Do jedenastki tygodnia nominowani zostali Viergever, Riedewald i Helander. Pantic wrócił z kadry z kontuzją, naciągnął skośne mięśnie brzucha i czeka go przerwa od dwóch do trzech tygodni, podobnie Dolberg, tylko jego czeka krótsza przerwa - maks. 8 dni.
Okienko transferowe zakończone, czas na podsumowanie ważnych transferów w Holandii;
-Boilesen z Ajaxu do Juventusu | 10 milionów euro(z bonusami 12.5)
-Wijnaldum z PSV do Liverpoolu | 7.75 milionów euro
-Clasie z Feyenoordu do Arsenalu | 7.75 milionów euro
Nasz zarząd, dzięki raportom scautów zdecydował się pozyskać na własną rękę do mojego zespołu ofensywnego pomocnika rodem z Belgii, Schrijversa. Zapłacili za niego 625 tysięcy euro, ale chyba było warto, bo jego wartość podskoczyła do półtora miliona euro, a sam piłkarz dysponuje wielkim potencjałem.
Transfery na świecie: Lipiec i Sierpień

12/08/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA

Przed inauguracją Ligi Mistrzów czekał nas mecz w Eredivisie z ostatnią drużyną w lidze. Postanowiłem dać szansę innym piłkarzom i lekko rotować składem.
Wyszło jak wyszło - już w 7 minucie Zivković otworzył wynik meczu. El Ghazi świetnie zgrał długie podanie Andersena, a młody snajper wykorzystał sytuacje strzałem na długi słupek. 36 minuta przyniosła kolejnego gola, tym razem Veltman dośrodkował z prawej strony, główką przedłużył po raz kolejny El Ghazi, nogę dołożył Cerny i było 2:0. Cztery minuty później nasz młody talent rozstrzygnął rywalizację strzelając trzeciego gola, kiedy dobił strzał Sinkgravena. Po przerwie wynik spotkania ustalił Thulani Serero strzałem z głową.

Cillessen 7.2 - Veltman 8.1, Murillo 7.9, Helander 6.6(66' Riedewald 6.6), Viergever 8.0 - Serero 8.7, Sinkgraven 6.9(45' Bazoer 6.6) - El Ghazi 9.2(76' Kishna -), Andersen 8.0, Cerny 9.3 - Zivković 8.7

[2] Ajax 4:0 Willem II [18] | 7 kolejka Eredivisie
7' Zivkovic, 36' 40' Cerny, 52' Serero
Man of the match: Vaclav Cerny (Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 50,536/53,052

Mecz w obiektywie:
-El Ghazi zalicza hattricka z asyst,
-Serero grając na środku pomocy zanotował aż 17 dośrodkowań

Nast. przeciwnik: Besiktas, Liga Mistrzów (16/08/2015r.)

Odnośnik do komentarza

Sinkgraven i Veerman doznali kontuzji. Pierwszego z nich czeka 12 dni przerwy, natomiast nasz wychowanek odpocznie od futbolu znacznie dłużej - Rob zerwał mięsień łydki i będzie pauzował blisko 4 miesiące, to może być kluczowe w dalszych losach jego kariery...

16/09/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA

Inauguracyjny mecz z Besiktasem zapowiadał się na łatwą przeprawę - tak typowałem i ja, i media związane z piłką. Chcieliśmy powtórzyć sukces juniorów, którzy ograli młodych zawodników Besiktasu 1:0 po golu Cernyego. Kto wie, może powtórzą sukces i dotrą do półfinału, a może i nawet dalej jak przed rokiem? W składzie większych niespodzianek nie było, może jedynie to, że mecz na środku obrony zaczął Murillo, a Veltman został posadzony na ławkę. Pierwsza bramka padła już w 19 minucie. Klaassen dograł do Milika, Polak obrócił się z piłką, podał na skrzydło do Kishny, młody Holender ograł obrońcę schodząc do środka i pokonał bramkarza gości. Pięć minut później Klaassen wcielił się w rolę asystującego, a bramkę strzelił Milik, wykańczając akcję sam na sam strzałem w krótki róg. Jeszcze przed przerwą jedenastkę podyktował sędzia Moen. Lasse Schone pewnie wykorzystał rzut karny i można było powiedzieć, że mecz jest ustawiony. Żeby utwierdzić wszystkich w przekonaniu, Schone postanowił świetnie dośrodkować piłkę w pole karne Turków, a Milik najwyżej wyskoczył i strzelił bramkę głową. Trzy minuty później Sahan po dobrej kontrze zespołu strzelił honorowego gola dla Besiktasu. Zbierający ostatnio wysokie noty Andersen, który wszedł na plac gry w 63 minucie, znów pokazał się z dobrej strony strzelając gola w doliczonym czasie gry. Pogrom w pierwszej kolejce, zasłużone zwycięstwo Ajaxu.

Cillessen 7.3 - Tete 7.7, Murillo 7.5, Riedewald 7.0(78' Helander -), Viergever 7.6 - Bazoer 6.9(71' Serero 6.6), Klaassen 9.0, Sisto 7.5, Schone 8.7(63' Andersen 7.0), Kishna 9.2 - Milik 9.4

[-] Ajax 5:1 Besiktas [-]
19' Kishna, 24' 63' Milik, 40' Schone(kar.), 92' Andersen - 66' Sahan
Man of the match: Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 50,765/53,052

Mecz w obiektywie:
-Bardzo dobry mecz naszych pięciu defensorów, wszyscy rozegrali mecz na klasowym poziomie,
-Klaassen po siedmiu spotkaniach w tym sezonie ma już na swoim koncie 2x więcej asyst niż w poprzednim - zgromadził już ich 4,
-Davy wykonał w tym spotkaniu aż 98 podań, 84 z nich były celne. Holender zanotował też 8 wygranych pojedynków główkowych.


Nast. przeciwnik: AZ Alkmaar, Eredivisie (19/09/2015r.)

Odnośnik do komentarza

19/09/2015r. , Alkmaar, AFAS Stadion

W ósmej kolejce rozgrywaliśmy mecz na szczycie. AZ Alkmaar to bez wątpienia trudny rywal, a my zdawaliśmy sobie z tego sprawę, dlatego pierwsza jedenastka wybiegła na to spotkanie. Jedyną korektą było wprowadzenie Veltmana na prawy bok obrony. Niestety już w 14 minucie kontuzji doznał Schone, a jakby tego było mało, to w tej samej akcji bramkę dla gospodarzy strzelił Itaperuna, wykorzystując sytuację sam na sam. Na przerwę schodziliśmy ze spuszczonymi głowami, bo kompletnie nic nam nie wychodziło w tym spotkaniu. Po przerwie przez dłuższy okres nic się nie działo, aż w końcu Viergever podał w uliczkę do Kishny, a ten mocnym strzałem pokonał goalkeepera AZ. Było 1:1 i postawiliśmy wszystko na jedną kartkę. Wykorzystaliśmy wszystkie zmiany, a na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry z boiska musiał zejść Veltman. Mimo wszystko dalej próbowaliśmy atakować, a to odbiło nam się czkawką. W 91 minucie Alkmaar wyprowadziło wspaniałą kontrę, i kat naszej drużyny, Itaperuna, dał zwycięską bramkę Alkmaar. Koniec.

Cillessen 6.9 - Veltman 7.1(88' kont.), Murillo 6.7, Helander 6.5, Viergever 7.5 - Serero 6.7, Klaassen 6.7 - Sisto 6.9(85' El Ghazi -), Schone - (14' Andersen 6.7), Kishna 8.2 - Milik 6.7(78' Zivkovic -)

[4] AZ Alkmaar 2:1 Ajax [1] | 8 kolejka Eredivisie
14' 91' Itaperuna - 85' Kishna
Man of the match: Leo Itaperuna (AZ Alkmaar)

Frekwencja: 17,023/17,023

Mecz w obiektywie:
-Koniec serii 15 spotkań bez porażki,
-Widoczny brak przecinaka w środku pola,
-Fatalny mecz Helandera, jego błędy poskutkowały porażką

Nast. przeciwnik: Be Quick 1887, Puchar Holandii(22/09/2015r.)

 

Odnośnik do komentarza

Treningi po kontuzji wznowił Pantic.

22/09/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA

Mecz z Be Quick potraktowałem jak trening. Wystawiłem całkowicie młody skład. Szansę debiutu otrzymał 16-letni Zeeman, wychowanek szkółki. Zgodnie z zapowiedzią, łatwo ograliśmy przyjezdnych 3:0 po bramkach Cerny'ego, Panticia i Zivkovicia.

Cillessen 7.0 - Chio 7.7, Murillo 7.4, Helander 7.7, Zeeman 7.4(71' Riedewald 6.7) - Bazoer 7.6, van de Beek 7.0(71' Serero 6.6) - El Ghazi 8.1(67' Sisto 6.6), Pantic 8.5, Cerny 9.0 - Zivkovic 7.4

[ED] Ajax 3:0 Be Quick 1887 [AM] | 2rnd. Pucharu Holandii
36' Pantic, 46' Cerny, 54' Zivkovic
Man of the match: Vaclav Cerny (Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 42,980/53,052

Mecz w obiektywie:

-Zeeman w debiucie zalicza asystę,
-Pantic po kontuzji z dobrym występem.

Nast. przeciwnik: Vitesse, Eredivisie(26/09/2015r.)

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem treningi wznowił Sinkgraven. W 3 rundzie Pucharu Holandii podejmiemy Spakenburg.

26/09/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA

Przed meczem z Benficą podejmowaliśmy jeszcze Vitesse u siebie. Ten mecz to jeden z najlepszych comebacków w naszej historii. Od ciężko 0:2 i bramki do szatni, udało nam się wyciągnąć 4:2 w ostatnich 30 minutach meczu. Kapitalne zawody Kishny, który zdobył dwa gole, zmiana Zivkovicia zwieńczona golem i wpływ bocznych obrońców, którzy łącznie zanotowali 3 asysty. Niestety w końcówce Kishna nabawił się groźnej kontuzji.

Cillessen 7.0 - Tete 8.3, Veltman 6.8, Riedewald 6.9, Viergever 8.1(87' Helander) - Bazoer 6.7(27' Serero 6.7), Klaassen 7.7 - Sisto 6.9, Andersen 8.3, Kishna 9.1 - Milik 6.6(72' Zivkovic 7.2)

[2] Ajax 4:2 Vitesse [7] | Eredivisie 9 kolejka
62' 75' Kishna, 69' Andersen, 77' Zivkovic - 47' Ibarra, 55' van Nieff
Man of the match: Ricardo Kishna (Ajax Amsterdam)


Frekwencja: 48,838/53,052

Mecz w obiektywie:
-W tym spotkaniu widać jak ważną rolę w ofensywie odgrywają boczni obrońcy(Tete 2 asysty, Viergever 1),
-Kishna wzbił się na wyższy poziom, a kontuzja może tylko zastopować jego wspaniałą formę,
-Andersen i Klaassen pokazują, że warto na nich stawiać.

Nast. przeciwnik: SL Benfica, Liga Mistrzów (29/09/2015r.)


Odnośnik do komentarza

Ricardo doznał urazu stawu biodrowego i czeka go dwumiesięczna przerwa. Patrząc na jego formę - to wielka strata. Bazoer jest natomiast tylko bardzo zmęczony. Nie zagra z Benficą, potrzebuje tego odpoczynku. Trafiła do mnie też bardzo miła wiadomość, bo van Rhijn wyleczył kontuzję i wznowił treningi na pełnych obrotach. Tete i Viergever w 11 kolejki.

29/09/2015r. , Lizbona, Estadio da Luz

Faworytem w tym spotkaniu była Benfica. Ostatnio graliśmy w kratkę. Spotkanie rozpoczęliśmy także bez nominalnego lewego skrzydłowego, bo zagrał tam El Ghazi. Jedynym pocieszeniem było to, że SLB przegrała pierwszy mecz z Sevillą 1:0. Niestety już w 15 minucie Jimenez wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kontuzję nie przestały nas dręczyć - jeszcze przed przerwą Andersen opuścił plac gry, a na boisku pojawił się Schone. W 60 minucie Jimenez po raz kolejny trafił do siatki, chyba kończąc rywalizację w tym meczu. 10 minut później Schone strzelił bramkę, jednak sędzia odgwizdał spalonego i byłem pewny, że nie odrobimy tej straty. Natomiast Jimenez nadal się bawił i skompletował hattricka po 80 minucie spotkania. Dramat. Blamaż. Wstyd.

Cillessen 6.8 - Tete 7.0, Veltman 6.7, Riedewald 7.0, Viergever 6.4 - Serero 6.7(80' Sinkgraven), Klaassen 6.8 - Sisto 6.7, Andersen 6.7(44' Schone 6.4), El Ghazi 6.5(64' Drazic 6.6) - Milik 6.8

[3] SL Benfica 3:0 Ajax [1] | Liga Mistrzów 2/6
15' 60' 82' Jimenez
Man of the match: Jimenez (SL Benfica)


Frekwencja: 63,740/65,647

Mecz w obiektywie:
-Wstyd
-Wstyd
-Wstyd

Nast. przeciwnik: SC Heerenveen, Eredivisie (03/10/2015r.)

Odnośnik do komentarza

Moje sukcesy w Ajaxie zostały docenione przez jedną z Włoskich firm. AS Roma od początku sezonu radzi sobie tragicznie i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Odrzuciłem ofertę pracy w Italii.

03/10/2015r. , Heerenveen, Abe Lenstra Stadion

Stadion został wypełniony po brzegi. Przed przerwą reprezentacyjną przyszło nam się zmierzyć z czwartą drużyną Eredivisie. Wystawiliśmy na to spotkanie praktycznie najmocniejszą możliwą jedenastkę na ten moment. Już w 17 minucie kolejny zawodnik doznał kontuzji. Tym razem kozłem ofiarnym został Kenny Tete. Próby przedarcia się przez obronę SC Heerenveen były nieskuteczne, tak samo jak ataki gospodarzy były neutralizowane przez naszych środkowych stoperów. To właśnie oni byli głównymi aktorami tego widowiska. Ani jeden, ani drugi zespół nie stworzył sobie wielu sytuacji, co poskutkowało podziałem punktów. Bezbramkowy remis to kolejny słaby występ naszej drużyny. Może przerwa reprezentacyjna dobrze nam zrobi?

Cillessen 6.9 - Tete 6.8(17' Murillo 6.9), Veltman 7.0, Helander 7.9, Viergever 6.8 - Bazoer 6.8, Klaassen 6.7 - Sisto 6.3(79' El Ghazi), Schone 6.3(63' Pantic 6.5), Cerny 6.8 - Milik 6.6

[4] SC Heerenveen 0:0 Ajax [2] | 10 kolejka Eredivisie
Man of the match: Filip Helander (Ajax Amsterdam)


Frekwencja: 26,100/26,100

Mecz w obiektywie:
-Słaby występ całego zespołu,
-Helander po profesorsku,
-W ofensywie brak 'tego jednego'

Nast. przeciwnik: FC Groningen, Eredivisie (16/10/2015r.)

Odnośnik do komentarza

11 Października zarząd ogłosił zakończenie rozbudowy obiektów młodzieżowych.

16/10/2015r. , Amsterdam, Amsterdam ArenA

Groningen było naszym ostatnim przeciwnikiem przed starciem z hiszpańską Sevillą w Lidze Mistrzów. Kilku zawodników potrzebowało odpoczynku, więc zagraliśmy mocno rezerwowym składem. Po długiej przerwie do składu wrócił van Rhijn. Pierwsza połowa była w naszym i gości wykonaniu słaba. Nic się nie działo, żaden zespół nie przeprowadził groźnej akcji. Po przerwie coś ruszyło, zmieniliśmy Milika. W 57 minucie El Ghazi został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Zivković. Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania.

Cillessen 6.9 - van Rhijn 7.3, Veltman 7.0, Riedewald 7.2, Viergever 7.3 - Klaassen 6.6, Sinkgraven 6.8(66' Bazoer 6.5) - El Ghazi 6.8, Nouri 6.6(75' Schone 6.7), Cerny 6.8 - Milik 6.4(54' Zivković 6.7)

[2] Ajax 1:0 FC Groningen [14] | Eredivisie 11 kolejka
57' Zivković (kar.)
Man of the match: Nick Viergever (Ajax Amsterdam)

Frekwencja: 51,192/53,052

Mecz w obiektywie:
-Dobry mecz całej defensywy,
-Kolejny słabszy wynik Milika

Nast. przeciwnik: Sevilla FC, Liga Mistrzów (20/10/2015r.)


Odnośnik do komentarza

Pione Sisto poprosił mnie o zgodę na odejście do Liverpool'u. Na szczęście udało mi się go przekonać, żeby został jeszcze jeden rok, bo mamy w klubie utalentowanych piłkarzy.

20/10/2015r. , Sewilla, Ramon Sanchez-Pizjuan

Wszyscy chcieliśmy w końcu dokonać przełamania w naszej grze. Brakowało tego błysku Milika, Schone czy może Sisto. Mecz na pozycji napastnika zaczął Richairo Zivković. To była bardzo dobra decyzja. Klaassen zszedł w pole karne, zagrał do wybiegającego zza obrońcy Zivkovicia, a ten strzelił bramkę. To było kapitalny początek meczu. Przez długi okres czasu nic się nie wydarzyło. Po przerwie Sevilla zaczęła napierać na bramkę Cillessena. Bramkarz reprezentacji Holandii dzielnie bronił dostępu do bramki. Kiedy przyszły końcowe minuty spotkania stało się coś, czego wszyscy w Amsterdamie chcieli uniknąć. W 93 minucie Sevilla przeprowadziła kontrę, którą bramką zakończył Vitolo. Strata punktów w tak ważnym meczu. Bilans po trzech meczach : 1-1-1.

Cillessen 6.9 - van Rhijn 7.0, Murillo 7.1, Helander 7.0, Viergever 7.4 - Bazoer 6.5(75' ), Klaassen 6.8(67' ) - El Ghazi 6.9(56' Drazic 6.5), Schone 7.4, Sisto 6.8 - Zivkovic 7.1

[1] Sevilla 1:1 Ajax [2] | Liga Mistrzów, 3 kolejka
93' Vitolo - 10' Zivkovic

Man of the match: Carlos Bacca (9.0, Sevilla)

Frekwencja: 44,113/45,500

Mecz w obiektywie:
-Kolejny solidny mecz defensywy,
-Regularne strzelanie Zivkovicia

Nast. przeciwnik: PEC Zwolle, Eredivisie (25/10/2015r.)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...