Skocz do zawartości

Nieokrzesany frajer dążący do...


Jezovski

Rekomendowane odpowiedzi

Jako młody Amerykanin z polskim paszportem marzyłem o graniu w piłkę. Niestety, nie wyszło. Trzeba było pomyśleć o czymś innym, a że miłość do piłki była u mnie chyba zawsze na pierwszym miejscu, to postanowiłem zrobić potrzebne kursy, by zyskać licencję na pracę trenera. Dorobiłem się Krajowej licencji B, dzięki czemu mogłem spoglądać na pewne posady. Stwierdziłem, że nie będę zaczynał na krajowym podwórku(czyt. w Polsce). Przed decyzją gdzie wyjadę porozmawiałem ze znajomym, który wychwalił mi Węgry. Polecił mi kilka klubów, a do tego był przekonujący, więc stwierdziłem, że obiorę właśnie ten kierunek. Będąc na Węgrzech odbyłem wiele rozmów z kilkoma prezesami. Najciekawszą ofertę przedstawił prezes Ujpest'u, klubu z Budapesztu. Dowiedziałem się o tym klubie nieco więcej, poznałem jego bogatą historię(20x mistrz Węgier, 9x Puchar kraju), widziałem też stadion i strukturę klubu. Jak na początek trenerskiej kariery, to chyba idealne miejsce...

 

Klub: Ujpest Budapeszt

Rok założenia:

Wersja: 15.2.1 | b.danych <duża>

Ligi: Węgry(1-2), Anglia(1-4), Polska(1-2)

Pojemność stadionu: 13500(wszystkie miejsca siedzące)

Baza treningowa: Przeciętna baza treningowa

Obiekty młodzieżowe: Zadowalające obiekty młodzieżowe

Kluby partnerskie:

-Standard Liege; Charlton, Alcorcon, Wolves

 

Najbardziej ucieszyła mnie współpraca z belgijskim klubem - możliwość wypożyczania zawodników z tego właśnie zespołu jest fantastyczną rzeczą. Przecież Belgowie słyną z dobrego systemu szkoleniowego, dzięki czemu możemy wzmocnić nasz zespół kilkoma bardzo dobrymi(jak na węgierską ligę) zawodnikami, przy czym Ci będą się u nas rozwijać. Do tego nie musimy pokrywać ich wynagrodzenia, a pewnie podejrzewacie, że nie jesteśmy jakimś mocarstwem pod względem finansowym.

 

Co z kadrą?

 

Na bramce mamy starszego ode mnie, grającego ze statusem legendy Balajcze. Od sezonu 06/07 nieustannie broni barw Ujpest'u i wychodzi mu to świetnie, pewny punkt w bramce. Ma zmiennika Dmitrovic'ia, który bez wątpienia ma potencjał.

Prawa obrona to koncert wypożyczonego z Charlton'u Loic'a Nego. Bardzo dobry zawodnik jak na ligę węgierską, jednak nie ma zmiennika, więc będę musiał poszperać w którymś z klubów partnerskich.

Na środku obrony mamy rzekłbym 'trójkę braci' - wszyscy mają praktycznie identyczne umiejętności. Niestety nie są one jakieś wygórowane, więc liczę na jakąś perełkę ze Standard'u. Belg Heris wyróżnia się z tej trójki przede wszystkim wysokim potencjałem.

Lewa flanka defensywy to Gyula Forro i długo długo nic... chyba, że przesunę lewego skrzydłowego właśnie na tą pozycję. Ale to zaraz.

Środkowi pomocnicy, no i właśnie, tu mam 'bogactwo' w postaci doświadczonych i utalentowanych. Zacznę od 'ósemek'. Liderem środka pola jest Vasiljević, zawodnik, który podczas swojej kariery zdążył zadebiutować w Bundeslidze w barwach Energii Cottbus. Mamy jeszcze Stanisavljevic'a, który jak na tą ligę też jest solidnym graczem. Przejdźmy do młodzieży - Sanković i Balogh. Obaj wielki potencjał, a Sanković już coś tam potrafi, więc otrzyma na pewno sporo szans. Szkoda, że jest 'cudzoziemcem'.

Dziesiątki, czyli zawodnicy zaraz za napastnikiem, to też wysokiej rangi piłkarze. Nebojsa Kosovic to wielki talent ze Standardu, który już ma spore umiejętności, a Holdampf to Węgierska kopia Kosovic'ia, tyle, że ma jeszcze sporo do nauki...

Skrzydło prawe - Serwy, Simon i Nagy. Najlepszy, dobry, dobry. Jednak ani jeden, ani drugi, ani trzeci wydaje się nie będzie gwiazdą w naszym zespole, tutaj będzie wielka walka o skład.

Skrzydło lewe - bogactwo - wybitny Rojo, niesamowicie utalentowany Asmir Suljic. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.

Na napadzie jest chyba większości znany Kim Ojo, a więc w przeszłości wielki talent RKC Genk. Liczę na niego, lecz nie ma odpowiedniego zmiennika, którego będę chciał znaleźć.

 

Podsumowując, jeśli uda mi się poukładać zespół i pościągać kilku nadających się kopaczy - to jesteśmy w stanie walczyć o podium.

 

Zaplanowałem już wszystkie sparingi. 28/06 zagramy z Trincem, 05/07 z Heviz, a 09/07 podejmiemy Debrecen, z którym zagramy o Superpuchar Węgier. Szansa na pierwsze trofeum, warto ją wykorzystać. Następnie rozegramy spotkania z klubami partnerskimi, czyli w odpowiedniej kolejności - Wolves, Charlton i Standard. Po tych spotkaniach na pewno będziemy dobrze przygotowani, w końcu zagramy z mocnymi zespołami...

 

 

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2014

 

Transfery:

Dołączyli: 04/07/2014 Yuji Ono(N), Julien de Sart(OPŚ), Sammy Mmaee(ŚO) - wszyscy ze Standardu Liege

11/08/2014 Kevin Foley(PO) - Wolves

31/08/2014 Jimmy Juan(ŚP/ŚPD) - wolny transfer

Odeszli: 31/08/2014 Filip Stanisavljevic - 170 tys. funtów do Young Boys

 

Okienko transferowe, jak na możliwości Ujpestu, trzeba uznać za bardzo udane. Dobra alternatywa dla Ojo w napadzie w postaci azjaty Ono, de Sart to kolejny złoty dzieciak z Belgii, a Mmaee poprawi grę w defensywie, bo aktualnie jest najlepszym obrońcą w zespole. Kevin Foley głównie ściągnięty jako zmiennik dla prawego obrońcy, tymczasem po pewnym okresie widać, że będzie numerem jeden na swojej pozycji. Juan kupiony jako ktoś, byle by był. Za darmo, nie dużo zarabia - taki stan rzeczy jest okej. Jednak nie koniecznie będzie 'zapchajdziurą', w końcu nie ma aż tak złych umiejętności jak się spodziewałem. 170 tysięcy funtów za grajka, który nie był kluczową postacią w zespole i nie miał perspektyw na przyszłość? Spoko, mi to odpowiada. W sparingach niczym większym się nie wyróżniał, a na koniec tylko rozpieprzył mi atmosferę w drużynie, przez co drużyna ***(nie będę spojlerował :D).

 

28/06/2014r.

Trinec vs. Ujpest 2-1(1-0)

45' Oprchal 77' Vavrik - 52' Tsveiba

Widzów: 215

 

05/07/2014r.

Heviz vs. Ujpest 1-3(0-1)

76' Krajczar - 3' Ono, 74' Ojo, 83' Holdampf

Widzów: 222

 

09/07/2014r. - SUPERPUCHAR WĘGIER

 

UJPEST vs. Debrecen 2-1(1-0)

45' Holdampf, 55' Rojo - 71' Volas

Widzów: 9,168

 

12/07/2014r.

Ujpest vs. Wolves 0-0(0-0)

Widzów: 1,120

 

16/07/2014r.

Ujpest vs. Charlton 2-4(0-3)

64' Litauszki, 90' Ahmeti - 7' Tucudean, 35' Morrison, 38' Vetokele, 80' Jackson

Widzów: 1,275

 

20/07/2014r.

Ujpest vs. Standard Liege 1-0(0-0)

84' Kosović

Widzów: 1,947

 

26/07/2014r. - Liga Węgierska [1/30]

Videoton vs. Ujpest 3-2(2-2)

34' Heffler(rz.k), 45+1' 82' Kovacs - 28' Mmaee, 41' Ono

Widzów: 4,481

 

Inauguracja ligi wypadła... dobrze. Przy kupie szczęścia gospodarzom udało się pokonać nasz zespół. Widać, że chłopacy powoli zaczynają kumać taktykę i fajnie przechodzą z obrony do ataku. Na duży plus występ Mmaee, który wyróżniał się na tle innych. Kosović pokazał, że jest gwiazdą tej ligi i da nam w tym sezonie wiele dobrego.

 

Lipiec to początki, zawodnicy już powoli kumają taktykę, nie ma dramatu. Podałem już transfery z Sierpnia, bo nie chcę później do tego wracać. Co najważniejsze, na początku mamy dosyć ciężkich przeciwników, więc środek sezonu nie powinien być aż tak 'męczący'. Przypomnę, że oprócz ligi i Pucharu Węgier, jest jeszcze Puchar Ligi Węgierskiej, gdzie też wypada osiągnąć dobry rezultat, tym bardziej, że są to rozgrywki grupowe(tak jak kiedyś było w Ekstraklasie, w Polsce), więc można zaprezentować się z dobrej strony.

 

Za wygranie ligi węgierskiej - 385 tysięcy funtów.

Za wygranie pucharu Węgier - 16 tysięcy...

Za wygranie węgierskiego pucharu ligi - 35 tysięcy.

 

Zarząd postawił nam cele, które powinniśmy spełnić. Przyzwoite miejsce w lidze(mówiąc szczerze, nie wiem jakie jest minimum...), ćwierćfinał pucharu Węgier, a puchar ligi węgierskiej jest najmniej ważny z tych trzech rozgrywek.

 

To tyle z Lipca, niedługo pewnie wstawię Sierpień i Wrzesień (osobno ;) ).

 

__________________________________________________________________________________________________

Dzięki panowie, miłe słowa zawsze zachęcają :D

Edytowane przez MaKK
Usunięte spacje
Odnośnik do komentarza

@Debrecen, łap ich.

 

 

 

cV5evr7.jpg

jhunORK.jpgOUlgEUf.jpghDxfQRr.jpgg5cyD5S.jpg

 

 

 

SIERPIEŃ 2014r.

 

Drużyna powoli zaczyna nabierać wiatru w żagle. Co raz lepiej przyswajają narzuconą przeze mnie taktykę, starają się grać piłką i zaskakiwać rywali niekonwencjonalnymi zagraniami. Najbardziej boję się o obronę, tutaj mamy kilka rozterek, stoperzy nie zawsze odpowiednio wywiązują się ze swoich obowiązków.

 

01/08/2014r. - Liga Węgierska [2/30]

Ujpest vs. MTK 1-1(1-0)

21' Ojo - 65' Ladanyi

Widzów: 4,866

 

08/08/2014r. - Liga Węgierska [3/30]

Diosgyor vs. Ujpest 1-3(0-2)

85' Bacsa - 23' 43' 48' Ojo

Widzów: 7,947

 

13/08/2014r. - Liga Węgierska [4/30]

Ujpest vs. Puskas Akademia 2-1(1-1)

29' Ono, 84' Serwy - 8' Czvitkovics

Widzów: 2,955

 

16/08/2014r. - Liga Węgierska [5/30]

Debrecen vs. Ujpest 1-2(1-1)

29' Volas - 2' Simon, 67' Stanisavljevic

Widzów: 9,274

 

20/08/2014r. - Puchar Węgier 1.Runda

Ercsi vs. Ujpest 0-3(0-1)

23' 64' 73' Suljic

Widzów: 499

 

23/08/2014r. - Liga Węgierska [6/30]

Ujpest vs. Kecskemet 5-2(4-1)

2' Lovrić(sam.), 18' Vasiljevic, 27' Vadasz, 28' Rojo, 69' Kosovic - 4' Fotyik, 72' Vukasovic

Widzów: 3,206

 

30/08/2014r. - Liga Węgierska [7/30]

Ujpest vs. Papa 3-1(3-0)

12' Kosovic, 18' Rojo, 20' Simon - 78' Faggyas

Widzów: 3,343

 

Ten miesiąc miał być najtrudniejszym ze wszystkich. Mierzyliśmy się z kilkoma bardzo dobrymi drużynami jak Debrecen czy Puskas Akademia, a wyszliśmy z tych spotkań zwycięsko, do tego nie doznaliśmy ŻADNEJ porażki. To kapitalny wynik. Wzmocnienia jak na razie się sprawdzają. Wszyscy idealnie wprowadzili się do szatni. Niestety w ostatnim dniu okienka transferowego zawodnicy byli niesamowicie podrażnieni. Nie chciałem puścić Stanisavljevic'ia, był zły, w końcu dogadałem się na niezłe pieniądze z Young Boys i odszedł. Kolejni też chcieli odejść, ale zdołałem ich przekonać. Na tą chwilę pozycja w tabeli jest bardzo przyzwoita, liczę na to, że w niedługim czasie zasiądziemy na fotelu lidera. Jedynie co mnie martwi, to kłopot z napastnikami... Ono doznał kontuzji na 4-5 miesięcy... A ściągnąłem go, że był alternatywą, ew. nawet napastnikiem w wyjściowej jedenastce :D Pech to pech... Trzeba dać szansę młodemu. Teraz tylko czekać na ten najtrudniejszy moment sezonu, kiedy przyjdzie kryzys ;)

Edytowane przez MaKK
Skasowane niepotrzebne spacje
Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2014r.

 

03/09/2014r. - Węgierski puchar ligi

 

Ujpest vs. Videoton 2-0(1-0)

11' 88' Ojo

Widzów: 1,020

 

10/09/2014r. - Węgierski puchar ligi

 

Vasas vs. Ujpest 2-1(2-0)

2' Pal, 4' Forro(sam.) - 48' Simon

Widzów: 1,875

 

14/09/2014r. - Liga Węgierska [8/30]

 

Dunaujvaros vs. Ujpest 1-1(1-0)

2' Muscat - 54' Ojo

Widzów: 563

 

17/09/2014r. - Puchar Węgier 2.rnd.

 

Tapioszecso vs. Ujpest 0-4(0-3)

1' 6' Ojo, 15' Holdampf, 62' Heris

Widzów: 272

 

20/09/2014r. - Liga Węgierska [9/30]

 

Nyiregyhaza vs. Ujpest 1-3(0-1)

59' Homonyik - 8' 90'(rz.k) Rojo, 48'(rz.k) Kosović

Widzów: 2,013

 

23/09/2014r. - Puchar Węgier 3.rnd.

 

Komarom vs. Ujpest 0-4(0-3)

6' 12 '48'(rz.k) Ahmeti, 7'(rz.k) de Sart

Widzów: 242

 

27/09/2014r. - Liga Węgierska [10/30]

 

Ujpest vs. Ferencvaros 0-1(0-0)

82' Somalia

Widzów: 7,976

 

 

Bardzo trudny miesiąc dla mnie i mojego zespołu. Graliśmy z kilkoma dobrymi drużynami, rozpoczęliśmy też zmagania w Węgierskim Pucharze Ligi. Co najważniejsze, kontuzji doznali i Ojo, i Ono. Ostatnie trzy mecze graliśmy bez nominalnego napastnika, bo Simon zastąpił obu snajperów. Na puchar Węgier wpuściłem młodego Ahmeti'ego i jak widać - był to strzał w dziesiątkę! Może rywal specjalnie wymagający nie był, ale mimo wszystko hattrick może robić wrażenie. Porażka z Ferencvaros'em to bardzo słaby wynik. Mega ważny mecz i porażka dobrze nie wróży, bo zmniejszają do nas dystans.

 

 

6Ivo1LB.png

Jak widać jest ścisk. Fajnie, ciekawy sezon się zapowiada :D

 

 

 

 

No tyle z Września, w Październiku spróbujemy się zrewanżować Ferencvaros'owi w Pucharze Węgier.

 

Odnośnik do komentarza

PAŹDZIERNIK 2014r.

 

4/10/2014r. - Liga Węgierska [11/30]
Paks [15.] vs. [3.] Ujpest 0-0(0-0)
Widzów: 3,170
8/10/2014r. - Węgierski puchar ligi [3/6]
Ujpest [2.] vs. [3.] Ajka 2-1(1-0)
13' 69' Simon - 76' Toth
Widzów: 990
15/10/2014r. - Węgierski puchar ligi [4/6]
Ujpest [2.] vs. [4.] Vasas 1-1(1-0)
45' Heris(rz.k) - 50' Berecz
Widzów: 1,556
18/10/2014r. - Liga Węgierska [12/30]
Gyor [4.] vs. [2.] Ujpest 1-1(1-1)
17' Andric - 34' de Sart
Widzów: 2,381
25/10/2014r. - Liga Węgierska [13/30]
Ujpest [2.] vs. [15.] Pecs 0-1(0-1)
21' Markvart
Widzów: 3,086
28/10/2014r. - Puchar Węgier 4.Rnd.
Ferencvaros[5. -1 Liga] vs. [3. -1 Liga] Ujpest 2-2(1-0) 4:3k
31' Nemeth, 70' Lauth - 66' Sankovic, 73' Rojo
Widzów: 10,637
Byłem pewien, że Październik będzie jednym z łatwiejszych miesiąców, ale... No właśnie. Ostre lanie, nawet z drugoligowcem sobie nie poradziliśmy. Ciężko było mi strawić remis z Paks, w Węgierskim pucharze ligi jako tako się odbudowaliśmy i zremisowaliśmy z faworyzowanym Gyor na wyjeździe, byłem zadowolony z obrotu spraw. No ale porażka z Pecs przy własnej widowni, na której zasiadło 3 tysiące ludzi już wyprowadziła mnie z równowagi... Na dobrą sprawę właśnie po tym meczu mieliśmy zasiąść na fotel lidera dzięki lepszej różnicy bramek, a tutaj proszę - porażka. 2 punkty na 9 możliwych, a przed tymi meczami 7 brałem w ciemno. Śmieszne. Niestety nieszczęśliwie - bo nieszczęśliwie, ale jednak odpadamy z Pucharu Węgier, co automatycznie uniemożliwia nam obronę tego trofeum.
Jednym z nielicznych pozytywów jest forma Krisztian'a Simon'a, który ma największą średnią ocenę w zespole, a do tego 5 bramek i 7 asyst - najlepszy pod względem asyst w drużynie i prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej. Co do napastnika, to widocznie brakuje nam Kim'a Ojo, czy Japończyka Ono. Nasza skuteczność na razie wygląda tragicznie pod nieobecność obu snajperów...
Liga Węgierska --> 3 miejsce(22 punkty, RB:8)
Puchar Węgier --> 4 runda (vs. Ferencvaros 2:2(3:4k)
Węgierski puchar ligi --> 2 miejsce(7 punktów, RB:2)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...