Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Hej Piloci

 

Jako, że nowy komputer udźwignie już Elite zastanawiam się nad zakupem. Aktualnie jest promocja na zestaw

 

ELITE DANGEROUS: CMDR DELUXE EDITION za £26.79 w skład którego wchodzi:

1 x Elite Dangerous  
1 x Elite Dangerous: Horizons - Season Pass  
1 x Sidewinder Vibrant Red  
1 x Sidewinder Vibrant Orange  
1 x Sidewinder Vibrant Yellow  
1 x Sidewinder Vibrant Green  
1 x Sidewinder Vibrant Blue  
1 x Sidewinder Vibrant Purple  
1 x Viper Mk III Shadow Sidestripe  
1 x Viper Mk III Blue Sidestripe  
1 x Viper Mk III Green Ridgenose  
1 x Viper Mk III Grey Ridgenose  
1 x Viper Mk III Orange Copperhead  
1 x Viper Mk III Red Copperhead  
1 x Cobra Mk III Military Desert Sand  
1 x Cobra Mk III Military Earth Yellow  
1 x Cobra Mk III Military Dark Green  
1 x Cobra Mk III Military Marine Blue  
1 x Cobra Mk III Military Sand  
1 x Cobra Mk III Military Earth Red  

czy jako namiętny gracz starego Elite First Encounters szybko odnajdę się w nowym świecie?

Odnośnik do komentarza

jakie porady na początek gry?

nie wiem jakiego masz nicka w grze.

 

Poszukaj nick Brachu, wyślij zaproszenie. Mogę pomóc przy handelku. Dwieście osiem ton daje porządnego kopa. Potem można na RES`a skoczyć.

 

Rada na początek, lataj w systemie startowym LHS 3447 pomiędzy Yaping Enterprise a Dalton Gatway.

 

Rady:

 

5. Nie bierz misji z Mission Board – na tym etapie.

6. Zamieniaj moduły klasy „E” na wyższe tj. „D” potem „C”, „B” i najlepsze „A”.

7. Niektóre moduły mają tylko jedną klasę.

8. Na początku zarabiaj latając pomiędzy Yaping Enterprise i Dalton Gateway przewożąc z pierwszej stacji Biowaste a z drugiej do pierwszej Fish.

9. Po osiągnięciu odpowiedniego pułapu finansowego, zmień asortyment z Fish na Tea w Dalton Gatwey.

10. Po osiągnięciu 80 tysięcy możesz zmienić statek na Haulera.

11. Najpierw jednak wymień wszystkie moduły, jaki możesz na klasę „E”.

12. Sprzedaj takiego Sika kupując Haulera.

13. Odkup z powrotem sprzedane moduły – opcja „buy back sold items” – brakuje screena

14. Przelicz, jak część pieniędzy wystarczy Ci do zapełnienia ładowni towarem Tea.

15. Dobrą stroną do obliczenia kosztów modyfikacji jest strona coriolis.io

16. Można zacząć handlować z innymi systemami.

17. Pora brać misje kurierskie (transport data) oraz tranportowe (delivery cargo) w maksymalnej odległości 20 Ly.

18. Do wykonywania misji oprócz odpowiedniego statku koniczne jest posiadanie odpowiedniej rangi eksploracyjnej, bojowej czy handlowej a nawet reputacja u frakcji zlecającej misje w każdym systemie.

19. Nie atakuj statków z większą comabt rank niż Twoja a w szczególności Deadly i Elite.

20. Uważaj na słabsze statki w wingu, są bardzo groźnie szczególnie mające w opisie Deadly i Elite.

 

 

Ja jeszcze gram w Polskiej Grupie - The Winged Husars - http://thewingedhussars.com/index.php

 

Zapis do grupy: https://forums.frontier.co.uk/forumdisplay.php/83-Groups-Recruitment

Odnośnik do komentarza

mój nick w grze: kahea

 

wysłałem zaproszenia i aktualnie bawię się misjami treningowymi

 

według stronki http://elitetradingtool.co.uk/w drodze powrotnej z Dalton do Yaping najbardziej się opłaca przewozić Liquor czy błędnie rozumuję?

A myślałam, że kobieta pilot mnie zaprosiła do znajomych :)

 

Ja proponuję stronkę eddb.io apke ed market connection i EDengenieer. Sorry piszę z komórki.

 

Eddb.io strona do handlu ed market connection do ładowania informacji o handlu EDengenieer do inżynierów.

 

Inara.cz stronka do śledzenia postępów w grze, wyszukiwania systemów informacji o aktualnych wydarzeniach w Elite. Więcej jutro napiszę.

Odnośnik do komentarza

Strona do bulidów ze statkami https://coriolis.edcd.io/

 

Strona eddb.io do wyszukiwania commodities, szlaków handlowych.

 

inara.cz - śledzenie postępów w grze, materiały do inżynierów, znajdowanie statków i ich wyposażenia w zależności od systemu, w którym przebywasz.

 

 

https://www.google.pl/search?q=ed+market+connector&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=3q9kWIjqIKfi8AfElqSoCQapka na PC ED market connection.

 

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/305371-EDEngineer-an-overlay-to-track-your-blueprint-progress-in-realtimeprogram do śledzenia postępów z inżynierami. Pierwsze materiały proponuję wprowadzić ręcznie.

 

Dokowanie, spokojnie nauczysz się. Nie wiem czego używasz, ja prostego Thrustmanstera Hotas X. Nie za drogie a świetnie się sprawdza.


Przykład wykorzystania inary

 

http://inara.cz/cmdr/24648

Odnośnik do komentarza

Dokowanie już opanowałem - aktualnie gram na padzie PS-podobnym, na inwestowanie w coś lepszego muszę poczekać aż stwierdzę, że jest mi to niezbędne.

 

Myślę, że Nowy rok powitam w Haulerze - mam już 90k creditów ale chcę jeszcze trochę się wzbogacić. Aktualnie wożę towary między systemami LHS3447 i Eravate - na kursie w obie strony, przy 8tonowej ładowności mojego Sidewindera wychodzę na czysto 14k creditów.

 

Mam już pierwszy atak na swój statek za sobą - korzystając z rad znalezionych na forum Husarii udało mi się uciec.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Prawie rok realnego czasu zajęła mi wyprawa do Herschel i nazod, ale wróciłem cały i zdrowy i spieniężyłem wyprawę na 7 mln kredytów :) Do tego od zajebania planet i gwiazd na tej drodze ma teraz First Discovered by Meler, co mnie nieprzeciętnie jara. Teraz muszę ogarnąć powrót do cywilizacji, bo następna taka wyprawa nie za prędko :)

Odnośnik do komentarza

Prawie rok realnego czasu zajęła mi wyprawa do Herschel i nazod, ale wróciłem cały i zdrowy i spieniężyłem wyprawę na 7 mln kredytów :) Do tego od zajebania planet i gwiazd na tej drodze ma teraz First Discovered by Meler, co mnie nieprzeciętnie jara. Teraz muszę ogarnąć powrót do cywilizacji, bo następna taka wyprawa nie za prędko :)

Szacunek.

 

Ja też planuję eksplorację, jeszcze nie wiem w jakim kierunku ale na pewno spróbuję tym statkiem Type-9

 

 

Sag A czy może Colonia :-k

Odnośnik do komentarza

Ja powoli wyposażam swoją Cobrę w moduły lepszej klasy - głównie zajmuję się przewozem towarów, walki raczej staram się unikać, gdyż na padzie nie idzie mi ona najlepiej, ale coraz poważniej myślę o zakupie joya :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Sag A jest strasznie oklepany :)

 

Jeżeli się wybiorę na następną tego typu wyprawę to może w górę lub w dół niż do środka. Ewentualnie w kierunku na zewnątrz :)

jak wycieczka do Morskiego Oka. Wiem, od czegoś trzeba zacząć. Może wezmę pasażera to i finansowo się wychodzi na plus (50 milionów za przelot).

 

Ja powoli wyposażam swoją Cobrę w moduły lepszej klasy - głównie zajmuję się przewozem towarów, walki raczej staram się unikać, gdyż na padzie nie idzie mi ona najlepiej, ale coraz poważniej myślę o zakupie joya :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

a ty w jakich rejonach się poruszasz ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...