Skocz do zawartości

Projekt: Wychowankowie


Debrecen

W jakim kraju chcielibyście zobaczyć taki projekt?   

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po dłuższej przerwie ;)

Myślałem aby na zakończenie swojej kariery w Fm14 zacząć karierę, w której prowadzony zespół będzie opierał się tylko i wyłącznie na zawodnikach wychowanych przez szkółkę. Zawsze mnie fascynowało prowadzenie zespołu, w którym młodzi zawodnicy pod moją wodzą wprowadzani do profesjonalnej piłki. Sam nie potrafię się zdecydować w jakim kraju rozpocząć taki projekt. Macie ankietę, w której możecie oddać swój głos. Myślę, że do jutra wieczora ankieta będzie "wisieć". Klub jaki wybiorę z kraju, który Wy moi drodzy użytkownicy wybierzecie, będzie z najniższej możliwej ligi + klub, który na tym szczeblu ma najbardziej rozwiniętą szkółkę młodych "talentów".

Liczę na wasze wsparcie w tym projekcie ;)

Enjoy!

Odnośnik do komentarza

A o Włoszech i Francji myślałeś?

nie mniej ja i tak głosuję na Belgię, w drugiej kolejności polecałbym ci Szwecję. Sam gram w Szwecji, bardzo fajny klimat. 4 ligi, finanse mierne, obiekty również.

W Szwecji już robiłem taki projekt, chyba w wersji 2010. We Włoszech i Francji jakoś nie specjalnie mi pasuje.

Odnośnik do komentarza

Norwegia. I tu mogę podpowiedzieć dwa kluby:

Algard Fotballklubb - Zadowalająca baza treningowa, Zadowalające obiekty młodzieżowe, Podstawowy system szkolenia i wyszukiwania juniorów. Klub z 1915 roku, stadion 4000 miejsc.

IF Fram Larvik - Podstawowa baza i obiekty, Minimalny system szkolenia, Podstawowa siatka. Bardzo stary klub- 1894, stadion na 5000 miejsc, wybudowany w 2002 roku.

Odnośnik do komentarza

Co do wyboru państwa to od samego początku bardziej byłem skłonny do Skandynawii. I chyba tam rozpocznie się ten projekt.

 

@kowalinho - nie przewiduję żadnych transferów. Opierać się będę wyłącznie na wychowankach. Może to być trudne, mogę wylecieć z roboty w miarę szybko, ale zaryzykuję. Głównym i jedynym dostarczycielem zawodników będzie szkółka. kontrakty graczy z I zespółu, tych co zastam na początku nie bedą odnawiane. Wyjatkiem beda Ci którzy są wychowankiem klubu.

Odnośnik do komentarza

A, więc zaczynamy.

  • FM 14.3.1
  • Baza danych: mała
  • Kraj: Norwegia
  • Liga: Norweska 2 liga, grupa 3
  • Klub: Algard Fotballklubb
  • Status finansowy: w porządku
  • Prognoza mediów: 5
  • Status: półzawodowy
  • Zadowalająca baza treningowa
  • Zadowalające obiekty młodzieżowe
  • Podstawowy system szkolenia młodzieży
  • Przeciętna siatka wyszukiwania juniorów

Wybrałem Norwegię, bo przemyślałem, gdzie osobiście może mi się najlepiej grać. Wszystkim tym, którzy wzięli udział w ankiecie serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że jak Norwegia nie zdobyła zbyt dużej ilości waszych głosów, to i tak będziecie tu chętnie i z ciekawości zaglądać. Klub został wybrany na podstawie bazy szkoleniowej jaką miał do zaoferowania. Algard miało najlepszą w 2 lidze, wiec wybór nie mógł być inny.

Skład jaki zastałem napawał optymizmem jak na ligę. Miejsce 5 prognozowane przez media jest miejscem realnym. Patrzyłem jednak bardziej na to, ile jest w klubie zawodników „obcych”, a, ile rodowitych graczy Algard. I skład liczy 17 zawodników. Przedstawię wam tych, którzy wychowali się w Algard. Reszta na dobra sprawę mnie nie interesuje. W większości „obcym” kontrakty kończą się w następnym sezonie, a z miejscowymi umowy zostały przedłużone.

Daniel Gronning dla Daniela będzie to już 6 sezon w klubie. Podstawowy, a raczej kluczowy gracz w defensywie.

Thomas Tveit od kilkunastu lat Thomas jest podporą drużyny i tym razem nie będzie, inaczej.

Robert Tveit starszy brat Thomasa wytrzymałościowo wypada mizernie, resztą atrybutów nie powala, zdaje sobie sprawę z tego, że Robert to jednak doświadczony gracz, a na stoperze jest ono niezmiernie ważne.

Jonas Volstad Fjeldsbo ten szybki skrzydłowy trochę źle trafił. Nie mam w zwyczaju grać skrzydłowymi, a dla niego na pewno nie zrobię wyjątku.

Svein Arne Monsen fizycznie całkiem solidny, nie można mu odmówić pracowitości, ale technicznie to słaby poziom. Jednak powinien dostać szansę.

Andreas Rvandal typowy napadzior. Lubi grę na jeden kontakt, solidny drybling w połączony z niesamowitą sprawnością to mieszanka wybuchowa. Mam taka nadzieję.

Oystein Rugland wzrost i gra głową. Chyba tylko z tych dwóch powodów Rugland wyróżniał się na tle zespołu.

To tyle z pierwszego składu. Czas na rezerwy.

Tommy Tonnesen - 19 lat i niezbyt widzę Tommyego w pierwszym składzie. Wychowanek, więc istnieje szansa, że w przyszłym sezonie, gdy Ci „obcy” odejdą Tonnesen wskoczy na środek obrony.

Sindre Kommedal nie dość, że skrzydłowy to jeszcze bardzo słaby.

Sven Naesse według asystenta to typ fałszywej „9”. Wygląda słabo, od kilku lat nie może doczekać się debiutu w 1 zespole.

Espen Sola niby wychowanek, ale w Algard grał bardzo mało. Większość kariery spędziło ligę wyżej grając w kilku zespołach. Doświadczony gracz, którego włączyłem do pierwszego składu.

Aslak Ravndal brat Andreasa, ale Lasak ma mniejsze umiejętności. Zagrać zagra, ale chyba nie w tym sezonie.

Kwestia formalna. Podstawowym ustawieniem jakim będę się posługiwać w 2 lidze będzie ustawienie 4-1-2-1-2. Gra oparta głównie na grze środkowym sektorem boiska. W zanadrzu mam jeszcze ustawienie 4-1-2-3, ale po formację będę sięgać rzadko.

BTW chcecie sezon w jednym poście, czy jakieś miesięczne podsumowania? Ja osobiście preferował bym sezonowe podsumowanie, gdyż ma być to projekt długofalowy. I kiedy pojawiają się regeni w Norwegii?

Odnośnik do komentarza

Sezon 2013, Norewska 2 liga; grupa 3

 

Mecze towarzyskie:

D; AC Horsens 0:5
D; Randaberg 2:0 [Oyuga, Undheim]
W; Vigor 4:2 [Motland, Fjeldsbo, Oyuga x2]
W; Stord 2:0 [Storhaug, Samobój]
W; Mandalskamaratene 7:2 [Hoivik x2, Grooning, Monsen x2, Storhaug, Undheim]
D; Fredrikstad 0:3
W; Klepp 4:0 [Monsen x2, Ravandal x2]

Bilans: 7 (5-0-2) 19:12 (+7)

13/4/2013  | 16:00    | Egersund          |          | W        |          | 3-3      | 2. Liga Grupa 3   (1/26)                                                                                                  
20/4/2013  | 16:00    | Arendal           |          | D        |          | 3-1      | 2. Liga Grupa 3    (2/26)                                                                                                                                                                                                   
27/4/2013  | 16:00    | Fløy              |          | W        |          | 3-2      | 2. Liga Grupa 3    (3/26)                                                                                                                                                                                                   
 4/5/2013  | 18:00    | Ull/Kisa          |          | D        |          | 1-2      | Puchar Norwegii 1. Rnd.                                                                                             
 8/5/2013  | 20:00    | Fana              |          | D        |          | 1-0      | 2. Liga Grupa 3    (4/26)                                                                                                
11/5/2013  | 16:00    | Brann 2           |          | D        |          | 1-0      | 2. Liga Grupa 3    (5/26)                                                                                                                                                                                                   
22/5/2013  | 20:00    | Åsane             |          | W        |          | 3-2      | 2. Liga Grupa 3    (6/26)                                                                                                                                                                                                   
25/5/2013  | 16:00    | Vindbjart         |          | W        |          | 0-2      | 2. Liga Grupa 3    (7/26)                                                                                                                                                                                                   
 1/6/2013  | 16:00    | Nest-Sotra        |          | W        |          | 0-0      | 2. Liga Grupa 3    (8/26)                                                                                                                                                                                                   
 8/6/2013  | 16:00    | Notodden          |          | D        |          | 0-1      | 2. Liga Grupa 3    (9/26)                                                                                                                                                                                                   
15/6/2013  | 16:00    | Viking 2          |          | D        |          | 6-3      | 2. Liga Grupa 3    (10/26)                                                                                                                                                                                                   
22/6/2013  | 16:00    | Vidar             |          | D        |          | 1-1      | 2. Liga Grupa 3    (11/26)                                                                                                                                                                                                   
 6/7/2013  | 16:00    | Fyllingsdalen     |          | W        |          | 4-2      | 2. Liga Grupa 3    (12/26)                                                                                                                                                                                                    
13/7/2013  | 16:00    | Egersund          |          | D        |          | 2-2      | 2. Liga Grupa 3    (13/26)                                                                                                                                                                                                   
 3/8/2013  | 16:00    | Arna Bjørnar      |          | D        |          | 3-0      | 2. Liga Grupa 3    (14/26)                                                                                                                                                                                                   
10/8/2013  | 16:00    | Arendal           |          | W        |          | 1-2      | 2. Liga Grupa 3    (15/26)                                                                                                                                                                                                   
17/8/2013  | 16:00    | Fløy              |          | D        |          | 1-3      | 2. Liga Grupa 3    (16/26)                                                                                                                                                                                                   
24/8/2013  | 16:00    | Åsane             |          | D        |          | 7-1      | 2. Liga Grupa 3    (17/26)                                                                                                                                                                                                   
31/8/2013  | 16:00    | Fana              |          | W        |          | 3-3      | 2. Liga Grupa 3    (18/26)                                                                                                                                                                                                   
 7/9/2013  | 16:00    | Brann 2           |          | W        |          | 5-0      | 2. Liga Grupa 3    (19/26)                                                                                                                                                                                                   
14/9/2013  | 16:00    | Vindbjart         |          | D        |          | 2-1      | 2. Liga Grupa 3    (20/26)                                                                                                                                                                                                   
21/9/2013  | 16:00    | Nest-Sotra        |          | D        |          | 0-4      | 2. Liga Grupa 3    (21/26)                                                                                                                                                                                                   
29/9/2013  | 18:00    | Notodden          |          | W        |          | 0-1      | 2. Liga Grupa 3    (22/26)                                                                                                                                                                                                   
 7/10/2013 | 20:00    | Viking 2          |          | W        |          | 3-1      | 2. Liga Grupa 3    (23/26)                                                                                                                                                                                                   
12/10/2013 | 16:00    | Vidar             |          | W        |          | 2-1      | 2. Liga Grupa 3    (24/26)                                                                                                                                                                                                   
19/10/2013 | 16:00    | Fyllingsdalen     |          | D        |          | 4-2      | 2. Liga Grupa 3    (25/26)                                                                                                                                                                                                   
12/10/2013 | 16:00    | Arna Bjørnar      |          | W        |          | 6-4      | 2. Liga Grupa 3    (26/26)           

Tabela 2013

 

Jak widać pierwszy sezon w Algard był piękny. Mieliśmy zając 5 miejsce, a uplasowaliśmy się na ostatnim miejscu na podium. Z początku rozgrywek toczyliśmy zacięty bój o fotel lidera z Notodden. My zeszliśmy z wysokiego „C” tak gdzieś od 8/10 kolejki, a wspomniany Notodden dłużej utrzymywał się w czubie tabeli. Dopiero po 18 kolejce wiadomo było, że odpadają z czołówki. Na fotelu lidera spędziliśmy co prawda tylko jedną kolejkę (6), ale i tak nikt do awansu nie brał nas na poważnie. Sądziłem, że promocję do 1 ligi wywalczy Vindbjart i nie pomyliłem się w moich przemyśleniach. Jak wskoczyli na tron lidera w 7 kolejce to już go nie oddali. Zasłużony awans.

Ten sezon był takim sezonem przejściowym. Posługiwałem się zawodnikami, którzy nie wychowankami, ale nie mogłem ich tak z dnia na dzień zesłać do rezerw z prostego powodu. Nie miał bym kim grać. Kilku zawodnikom skończyły się kontrakty, a 1 października szkółka dała nam kilkunastu młodych juniorów. Z reguły dodaje się utalentowanych juniorów, ale z tym talentem bym nie przesadzał. Oczywiście z wszystkimi podpisałem kontrakty i już od przyszłego sezonu mogą szykować się do gry w seniorach.

Juniorzy 2013:

Vengard Nygaard

Daniel Hansen

Morten Maldal

Jorgen Hinna

Kristoffer Solberg

Sigurd Hus Skjaeveland

Fredrik Sorensen

Marius Berg

Runar Tengesdal

Guttorm Wendelbo

Hans Rautio

Are Korneliussen

Espen Soderlund (największy talent)

Sigmund Lunde

Per Olav Fredheim

Oivind Fjaerbnu

Z zawodników wychowanków w tym sezonie prym wiódł napastnik Andreas Ravndal. Został on najlepszym strzelcem całej ligi i znakomicie odnajdywał się na boisku w ustawieniu 4-1-2-1-2 czy 4-3-3. Właśnie z tego drugiego ustawienia korzystałem o dziwo częściej. Brak środkowych pomocników i mała ilość zawodników zmusiła mnie do zagrania 3 w ataku. Wyniki z początku były słabe. 3 mecze bez zwycięstwa, ale potem było już coraz lepiej. Odblokowaliśmy się z Vikingiem 2, gdzie rozbiliśmy ich 6:3. Padło kilka dość wysokich wyników 7:1, 5:0 czy w samej końcówce 6:4.
Wracając do wychowanków. Drugim najlepszym graczem Algard w 2013 roku był Daniel Grooning (23l., D R/L). Daniel w 18 spotkaniach miał średnią notę 7.03 i jak na bocznego obrońcę przystało zaliczył nawet 4 asysty. Pozytywnie zaskoczył również Espen Sola (33l., ST). Wyciągnięty z rezerw staruszek w 9 spotkaniach trafił 5 goli oraz zaliczył 5 asyst. Na jego koncie jest jedyny hattrick w zespole.

Najsłabiej wypadł Jonas V. Fjeldsbo (25l., M R/L) 4(8)/0/1/6.46. Tutaj mogę przymknąć oko, bo jest dopiero szkolony na pozycję środkowego pomocnika, ale powiem tak: szału na tej pozycji nie zrobi, a muszę go przekwalifikować, bo skrzydłowymi nie gram. Nie można też zapomnieć o Thomasie Tveitcie (30l., D C/R;DMC/MC) 22/0/1/6.82). Podpora defensywy, zawodnik, który mnie w żadnym meczu nie rozczarował. Zawsze dawał z siebie 100%.

I to na tyle. Sezon numer 1 zakończony. W następnym podsumowaniu każdego zawodnika z osobna okraszę krótkim podsumowaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...