Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie sezonu przyniosło nam nagrodę dla największej niespodzianki Primera División. Kibice swoją nagrodę przyznali Alberto Eiraldiemu, a jedenastka sezonu ich zdaniem przedstawiała się następująco: Eiraldi — Arguiñarena, Saiz, Cabaco, Cossú — Machín — Sirino, Ferrero — Fernández — Mezquida, Barreto. Do jedenastki wszech czasów weszli Fernández, Arguiñarena oraz Cabaco. Finansowo zarząd również miał dla mnie dobre wiadomości — nowy sponsor koszulek zaoferował nam £150.000 za ten zaszczyt, a telewizja zapłaciła nam £108.000 za prawa do transmisji w nowym sezonie.

Ostatniego dnia czerwca doszło też do pierwszych ruchów kadrowych. Z Fénixu na zasadzie wolnego transferu do klubu dołączył Franco Acosta, zdolny i młody napastnik, który był już kiedyś wypożyczony do Orientalu. Natomiast doświadczony Fabián Canobbio zdecydował się nie przedłużać z nami kontraktu, zwalniając zarazem etat koordynatora szkolenia młodzieży.

Transfery z klubu:
30.06.16 Fabián Canobbio (36, AMC-MC; Urugwaj: 8/0) => FT [6-0-0, 6.32; 1s]

Transfery do klubu:
30.06.16 Franco Acosta (21, STC; Urugwaj U20: 9/9) => Fénix (FT)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2016

Bilans: —
Primera División Profesional (Apertura): —
Primera División Profesional (ogółem): —
Nagrody: —

Finanse: £162.717 (w ostatnim miesiącu +£119.111)
Budżet transferowy: £28.800 (30% z transferów)
Budżet płac: £13.020 (wykorzystane £11.013)

Transfer (świat) => Alexandre Lacazette (25, M/AMR; Francja: 18/2); Lyon => Man City; £36.5M
Transfer (Polska) => Maciej Jankowski (26, STC-AMRC; Polska: 1/0), Pogoń => Viitorul Constanţa; £625K

Reprezentacje => 1. Argentyna (Mauricio Pochettino; 1601); 65. Polska (Waldemar Fornalik; 507)

Anglia => [brak]
Argentyna => Vélez
Brazylia => Internacional
Chile => [brak]
Francja => [brak]
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => América de Cali
Meksyk => [brak]
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => [brak]
Portugalia => [brak]
Rosja => [brak]
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Slaven Bilić) => — (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => — (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => — (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => grupa 9 el. MŚ (—)

1. Chorwacja
2. Izrael
3. Polska
4. Słowacja
5. Szwajcaria

LM => GKS Katowice => 2. runda kw. (x:x, x:x z Videotonem)
LE => Jagiellonia => 2. runda kw. (x:x, x:x z AIK)
LE => Lech => 2. runda kw. (x:x, x:x)
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (x:x, x:x)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy tydzień lipca jak zawsze zszedł mi na kwestiach kontraktowych. Przede wszystkim dokonałem czystek w sztabie szkoleniowym, zwalniając mojego dotychczasowego asystenta, Germána Laluza; rozstaliśmy się też z Fábio, który złapał kontuzję i nie zamierzał sam podjąć decyzji o odejściu z Orientalu. Nie miałem zamiaru urządzać w La Paz przytułku dla emerytów, więc skoro nie chciał podpisać nowego kontraktu, uznałem, że tak będzie najlepiej dla wszystkich.

Ze sztabu szkoleniowego:
01.07.16 Fábio (37, GK; Brazylia) => FT [1s]
03.07.16 Germán Laluz (39; Urugwaj) => FT [1s]

Nadal nie mogłem oferować pensji, które mogłyby skusić najlepszych fachowców, więc swoich nowych współpracowników szukałem wśród ludzi na dorobku. Moim nowym asystentem został zatem były gracz Defensora i Progreso, Fernando Rodríguez, dla którego była to pierwsza praca po zakończeniu kariery. Za szkolenie juniorów odpowiadać miał Richard Pérez, który jako zawodnik grywał zwykle w klubach Hondurasu. Jako trener bramkarzy zatrudniony został Hiszpan, José Miguel Marí, wcześniej pełniący tę rolę w Hérculesie. Moim asystentem odpowiedzialnym za drużynę juniorów uczyniłem José Candelę, zawodnika z przeszłością w MLS, a jako trenera pierwszego zespołu ściągnąłem niedoświadczonego Emiliano Castro.

Do sztabu szkoleniowego:
02.07.16 Richard Pérez (42; Urugwaj) => koordynator szkolenia młodzieży (FT)
03.07.16 José Miguel Marí (48; Hiszpania) => trener bramkarzy (FT)
05.07.16 Fernando Rodríguez (33; Urugwaj) => asystent menedżera (FT)
07.07.16 José Candela (40; Urugwaj) => asystent menedżera U19 (FT)
07.07.16 Emiliano Castro (30; Urugwaj) => trener (FT)

Równolegle zacząłem czyścić zespół z piłkarzy, którzy moim zdaniem byli z różnych powodów za słabi na grę w Primera Division. Maximiliano de León, napastnik, który pomógł nam w awansie do ekstraklasy, lecz w zeszłym sezonie stracił miejsce w zespole, za £20.000 przeszedł do urugwajskiego River Plate. Z kolei Stephen Barrientos, kolumbijski obrońca, który zupełnie się u nas nie sprawdził, powrócił na łono ojczyzny, za identyczną kwotę zasilając kadrę Millonarios.

Transfery z klubu:
04.07.16 Maximiliano de León (26, STC; Urugwaj) => River Plate (£20.000 + 20%) [24-9-5, 6.91; 2s]
06.07.16 Stephen Barrientos (25, DC; Kolumbia) => Millonarios (£20.000 + 15%) [12-0-0, 6.53; 1s]

Jak już postanowiłem, w tej sesji transferowej nie zamierzałem dokonywać jakichś wstrząsających zmian w składzie, tak więc i transferów do klubu było mniej niż przed rokiem. Właściwie tylko dogadany parę tygodni wcześniej Santiago Pereyra miał szansę na grę w wyjściowej jedenastce, zaś młody napastnik Fabián Rosa musiał jeszcze długo terminować w zespole juniorów. Obaj oczywiście dołączyli do klubu za darmo.

Transfery do klubu:
01.07.16 Santiago Pereyra (24, DR-WBR/MR; Urugwaj U20: 15/0) => Nacional (FT)
04.07.16 Fabián Rosa (17, STC-AML; Urugwaj) => FT (ost. Atlético Fernandino)

Odnośnik do komentarza

Finałowy turniej Mistrzostw Europy 2016 wygrała reprezentacja Niemiec, pokonując w finale Anglię. Trzeba wszakże przyznać, że nie było to rozstrzygnięcie do końca sprawiedliwe; gdyby nie samobójczy gol Shawcrossa, nie doszłoby do dogrywki i rzutów karny, bo bramka Welbecka dawała Anglikom złoty medal. Ale cóż, nie zawsze szczęście sprzyja lepszym.

Jakiś czas temu prosiłem zarząd o znalezienie klubu filialnego, lecz zaproponowane mi lokalne drużyny amatorskie były tak słabe, że nie zdecydowałem się zarekomendować żadnej kandydatury. Kontynuowałem za to czyszczenie zespołu z niepotrzebnych piłkarzy; rozgrywający Valentín Ramos za £26.000 przeszedł do El Tanque Sisley, zaś bramkarz Esteban Garral podpisał wstępny kontrakt z Quilmes, gdzie miał się przenieść w styczniu 2017.

Transfery z klubu:
12.07.16 Valentín Ramos (28, AMC-STC; Urugwaj) => El Tanque Sisley (£26.000 + 10%) [36-8-5, 6.83; 2s]

Przed inauguracją ligi zaplanowaliśmy tym razem pięć sparingów, z których pierwszy graliśmy na boisku spadkowicza z ekstraklasy, Atenas de San Carlos. Nasza gra niestety nie wyglądała najlepiej, gospodarze mieli wyraźną przewagę i choć udało się nam ostatecznie zremisować, było jasne, że czeka nas jeszcze sporo pracy.

 

17.07.16 Estadio Ateniense, San Carlos: 180 widzów
F01 Atenas de San Carlos (B) — Oriental de La Paz (A) 1:1 (1:0)
L.Sosa 4 — H.Barreto 70
Odnośnik do komentarza

Jako że na lewej obronie miałem do dyspozycji czterech dobrych zawodników, uznałem, że jeden z nich może spokojnie ogrywać się poza La Paz. Mój wybór padł na Duarte, który miał najmniejsze szanse na grę w Orientalu. Zainteresowanych nie brakowało, więc bez trudu wysłałem go do Argentyny, do drugoligowego Independiente Rivadivia.

Transfery z klubu:
20.07.16 Juan Manuel Duarte (21, DL; Urugwaj) => Independiente Rivadivia (wyp.)

Z kolei na moje biurko trafiła lista zawodników nadesłana przez nasz klub patronacki z Kolumbii, Santa Fe. W przeciwieństwie do zeszłego sezonu znalazło się na niej paru piłkarzy, którzy byliby dla nas wzmocnieniem. Na tę chwilę w Orientalu najsłabiej wyglądała obsada pozycja ofensywnego pomocnika, dlatego też zaproponowałem wypożyczenie bardzo ciekawie się prezentującego Stivena Mendozy. Szybko doszliśmy do porozumienia tak z Santa Fe, jak i z samym piłkarzem, i kolejna luka w składzie została załatana.

Transfery do klubu:
22.07.16 Stiven Mendoza (24, AMLC-ML; Kolumbia U20: 13/0) => Santa Fe (wyp.)

Na drugi sparing pojechaliśmy do Argentyny. Barracas Central grało w trzeciej lidze, ale pokazało się z bardzo dobrej strony. Choć eksperci prognozowali nam łatwe zwycięstwo, bardzo się męczyliśmy i wdusiliśmy gospodarzom tylko jednego gola.

 

23.07.16 Barracas Central, Buenos Aires: 108 widzów
F02 Barracas Central (ARG) — Oriental de La Paz (A) 0:1 (0:0)
S.Mendoza pk 66
Odnośnik do komentarza

W tym odcinku coś specjalnie dla Drakena. Btw - T-m, Freiburg skończył sezon na 12. miejscu w BuLi.

 

Reprezentacja Urugwaju skompromitowała się w fazie grupowej Copa América, nie potrafiąc nawet wyjść z grupy. Za tę wpadkę głową zapłacił selekcjoner Martín Lasarte, a zadanie przywrócenia blasku cokolwiek zaśniedziałej reputacji mistrzów świata UZPN powierzył dotychczasowemu opiekunowi drużyny narodowej Peru, wielokrotnemu reprezentantowi kraju, Diego Lópezowi.

Lipiec 2016

Bilans: —
Primera División Profesional (Apertura): —
Primera División Profesional (ogółem): —
Nagrody: —

Finanse: £120.107 (w ostatnim miesiącu -£23.646)
Budżet transferowy: £26.180 (30% z transferów)
Budżet płac: £13.020 (wykorzystane £11.070)

Transfer (świat) => Marco Reus (27, AML-AMRC/STC; Niemcy: 36/10); Dortmund => Bayern; £29.5M
Transfer (Polska) => Joël Veltman (24, DC-DR; Holandia U21: 4/0), Legia => Burnley; £1.2M

Reprezentacje => Niemcy (Jürgen Klopp; 1508)

Anglia => [brak]
Argentyna => [brak]
Brazylia => Vasco
Chile => Unión Española
Francja => [brak]
Hiszpania => [brak]
Holandia => PSV
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => León
Niemcy => [brak]
Peru => Cristal
Polska => Zagłębie Lubin
Portugalia => [brak]
Rosja => Anżi
Urugwaj => [brak]
Włochy => [brak]

Tottenham (Slaven Bilić) => — (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 2. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => — (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 62. (502) [—]
Urugwaj (Diego López) => 8. (1249) [1:2 z Meksykiem U23, 1:1 z Kolumbią, 4:0 z Haiti]

Polska => EME
1. Chorwacja
2. Izrael
3. Polska
4. Słowacja
5. Szwajcaria

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => x:x, 0:1 z Olimpiakosem)
LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (2:0, 2:1 z AIK => x:x, 1:1 z ADO Den Haag)
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, x:x z Wolfsburgiem)
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, x:x z Dinamem Bukareszt)

Odnośnik do komentarza

Sierpień zaczęliśmy sparingiem z kolejnym argentyńskim trzecioligowcem, Nueva Chicago. Był to jedyny mecz okresu przygotowawczego, jaki rozegrać mieliśmy przed własną publicznością, więc zależało mi na dobrym występie. Chłopaki zaczynali już łapać rytm meczowy, tak więc do wyniku jak i jakości gry nie miałem większych zastrzeżeń.

 

01.08.16 Parque Oriental, La Paz: 699 widzów
F03 Oriental de La Paz (A) — Nueva Chicago (ARG) 4:1 (1:1)
F.Fernández 12, S.Masoni 58, S.Mendoza 87, G.Ramos 90+1 — R.Alborno 19
Odnośnik do komentarza

Początek sierpnia to czas, gdy na rynku pojawiają się zawodnicy skłóceni ze swoimi dotychczasowymi klubami, którzy są skłonni zacząć wszystko od zera. Dwóch takich udało mi się upolować, co niezwykle mnie cieszyło. Do Orientalu trafił zmiennik i potencjalny następca Eiraldiego, solidny bramkarz River Plate (URU) Gastón Olveira, którego zamierzałem póki co trzymać na ławce rezerwowych. Za radą moich scoutów ustaliłem też warunki kontraktu z obrońcą peruwiańskiej młodzieżówki, Francisco Duciósem z Alianzy Lima. Obserwowałem go od ponad roku i w końcu udało mi się go skusić do przejścia do Urugwaju; nasz skład zasilić miał 1 stycznia.

Transfery do klubu:
02.08.16 Gastón Olveira (23, GK; Urugwaj) => River Plate (FT)

Przedostatni sparing był już dla nas głównie okazją do przećwiczenia elementów taktycznych. Gospodarze ani przez chwilę nam nie zagrozili, a bramki w końcu strzelali nasi napastnicy. Martwiła mnie tylko kiepska dyspozycja Mezquidy, który był o krok od straty miejsca w wyjściowej jedenastce.

 

05.08.16 Parque Huracán, Montevideo: 88 widzów
F04 Huracán Buceo (URU) — Oriental de La Paz (A) 0:3 (0:2)
F.Acosta 24, 43, G.Ramos 47
Odnośnik do komentarza

Rozpoczęcie sezonu było coraz bliżej, a tymczasem scouci jakby się uwzięli, by wyszukiwać dla mnie kolejne potencjalne gwiazdy. Świetnego gabońskiego obrońcę odpuściłem programowo, bo nie miałem w składzie wolnych miejsc dla obcokrajowców, ale obiecujący defensywny pomocnik Ángel Rodríguez, świeżo zwolniony przez River Plate (URU) skusił mnie swoją wszechstronnością — docelowo zastanawiałem się nad przesunięciem go do drugiej linii.

Transfery do klubu:
07.08.16 Ángel Rodríguez (23, DM; Urugwaj) => FT (ost. River Plate)

Ostatnim sprawdzianem dla zespołu był towarzyski mecz z amatorami z Tabaré Piriápolis. Wygraliśmy pewnie 3:0, a każdy z tych goli był wyjątkowy — Arguiñarena popisał się efektownym centrostrzałem, Eiraldi udowodnił, że przydzielenie go do wykonywania rzutów wolnych nie było błędem, a Rodríguez pokazał, że warto było go zatrudnić.

 

08.08.16 Parque Francisco Piria, Piriápolis: 93 widzów
F05 Tabaré Piriápolis (URU) — Oriental de La Paz (A) 0:3 (0:2)
M.Arguiñarena 8, A.Eiraldi 37, Á.Rodríguez 65
Odnośnik do komentarza

Oriental de la Paz — sztab szkoleniowy na sezon 2016/2017

Fernando Rodríguez (33; Urugwaj) => asystent menedżera
José Cancela (40; Urugwaj) => asystent menedżera U19
Richard Pérez (42; Urugwaj) => koordynator szkolenia młodzieży
José Miguel Marí (48; Hiszpania) => trener bramkarzy
Leonardo Ordoqui (43; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego
Emiliano Castro (30; Urugwaj) => trener
Oscar Torlacoff (42; Urugwaj) => trener
Adrián Duce (39; Urugwaj) => trener
David Díez (41; Hiszpania) => trener
Uriz (45; Hiszpania) => trener U19
Claudio Machado (28; Urugwaj) => fizjoterapeuta
Juan Da Silva (40; Urugwaj) => scout
Marcelo Taborda (37; Urugwaj) => scout
Diego Ayala (31; Urugwaj) => scout

Odnośnik do komentarza

Oriental de la Paz — kadra na sezon 2016/2017

1. Alberto Eiraldi (25, GK; Urugwaj)
51. Gastón Olveira (23, GK; Urugwaj)
42. Cédric Kameni (19, DRLC; Kamerun U20: 7/0)
2. Sebastián Masoni (30, DR-DC/WBR; Urugwaj)
19. Christian Cossú (24, DM-DR; Urugwaj) (vc)
21. Bruno Marchelli (24, DL; Urugwaj U20: 11/0)
13. Martin Arguiñarena (24, DL; Urugwaj)
14. Camilo Saiz (24, DC; Kolumbia U20: 16/1)
3. Rodrigo Curbelo (25, DC; Urugwaj)
15. Erick Cabaco (21, DC; Urugwaj U20: 16/0)
5. Olivier Ayala (22, DC-DM; Salwador: 1/0)
4. Santiago Pereyra (24, DR-WB/MR; Urugwaj U20: 15/0)
52. Ángel Rodríguez (23, DM; Urugwaj)
6. Enzo Riestra (30, DM-MR; Urugwaj)
7. Alejandro Machín (26, MC-DM; Urugwaj)
25. Leandro Sirino (25, MC-DM; Urugwaj)
8. Stiven Mendoza (24, AMLC-ML; Kolumbia U20: 13/0) (wyp.)
41. David (24, AMC-MC; Brazylia)
10. Gastón Ferrero (29, AMC-MC; Urugwaj)
44. Nicolás Mezquida (24, AMR-ST; Urugwaj U20: 12/7)
26. Gonzalo Ramos (25, AMC-AMR/STC; Urugwaj)
30. Fabricio Fernández (23, AMC; Urugwaj)
9. Alfredo (24, STC; Brazylia)
11. Herman Barreto (30, STC; Urugwaj)
16. Franco Acosta (21, STC; Urugwaj U20: 9/9)

Odnośnik do komentarza

Po udanym okresie przygotowawczym miałem prawo liczyć na dobre wejście w sezon. Graliśmy na wyjeździe z Rampla Juniors i jeśli chcieliśmy na serio myśleć o tytule — bukmacherzy widzieli nas na 13. miejscu na finiszu rozgrywek, wykazując się znacznie większą dozą realizmu — wypadało zgarnąć komplet punktów. Ano, wypadało...

Zagraliśmy koszmarne spotkanie, popełniając masę niewymuszonych błędów. Cossú w roli rozgrywającego zupełnie się nie spisał, tragiczny był też Pereyra, a na skomentowanie postawy Mezquidy zabrakło mi słów w czterech językach, jakie znałem. Już w 4. minucie Arguiñarena nie trafił w piłkę, próbując ją wybić po wrzutce z rzutu wolnego, i Tejera bez trudu umieścił ją w naszej bramce. Przez całą pierwszą połowę w ofensywie właściwie nie istnieliśmy, ale i po przerwie nie było wiele lepiej. Co prawda zaczęliśmy groźniej atakować, ale co z tego, skoro w 55. minucie Cossú frajersko stracił piłkę w środku pola, pozwalając rywalom na kontrę, zakończoną celnym strzałem Pararda. Kwadrans później zrobiło się jeszcze gorzej, Arguiñarena po raz kolejny minął się z piłką, wypuszczając Piedrę sam na sam z Eiraldim, który i tym razem nie zdołał zatrzymać strzału rywala. Na otarcie łez pozostała nam akcja z 72. minuty — debiutant Kameni urwał się prawym skrzydłem, jego centrę na krótki słupek wykorzystał inny debiutant Acosta i tak przynajmniej nie przegraliśmy do zera.

 

14.08.16 Estadio Olimpico, Montevideo: 3.171 widzów
L01/30 Rampla Juniors (—) — Oriental de La Paz (—) 3:1 (1:0)
D.Tejera 4, M.Parard 55, E.Piedra 71 — F.Acosta 72

Oriental: A.Eiraldi 6.6 — M.Arguiñarena 6.2, C.Saiz 6.4, E.Cabaco 6.6, S.Pereyra 6.1 (58. C.Kameni 6.9) — Ch.Cossú 6.7 — L.Sirino 6.6, A.Machín 6.2 — F.Fernández 6.3 (58. S.Mendoza 6.5) — N.Mezquida 6.3 (55. G.Ramos 5.5), F.Acosta 7.0


Nasze rezerwy przegrały 0:1, a juniorzy doznali porażki 1:2 (Jacir Pedro).

Odnośnik do komentarza

Dwa dni później zdecydowałem się nieco odchudzić skład i wypożyczyłem Kameruńczyka Kameniego na cały sezon do spadkowicza z ekstraklasy, Rentistas.

Transfery z klubu:
16.08.16 Cédric Kameni (19, DRLC; Kamerun U20: 7/0) => Rentistas (wyp.)

Po kompromitacji na inaugurację musiałem dokonać zmian w kadrze. Na ławkę poleciał Pereyra, Cossú wrócił na prawą obronę, a jego miejsce na środku zajął przywrócony do łask Riestra. I w meczu z Liverpoolem to właśnie nasz kapitan błysnął klasą, w 4. minucie zagrywając szybką piłkę na lewe skrzydło do Arguiñareny, centrę którego na gola zamienił Fernández. Nie oznacza to bynajmniej, że wszyscy grali dobrze, Saiz i Cabaco spisywali się przeciętnie, Cossú był najsłabszy na boisku, a w 26. minucie atak lewą flanką i dośrodkowanie Charamoniego skończyło się trafieniem Vareli na 1:1. Na plus zaliczyć nam trzeba to, że przewaga była wyraźnie po naszej stronie. Siedem minut po stracie gola Acosta pięknie zagrał za obrońców do Mezquidy, który tradycyjnie przegrał pojedynek z bramkarzem. Po przerwie nie było lepiej, z kolei Acosta nie zdołał pokonać De Amoresa i dosyć niesprawiedliwie zdobyliśmy tylko jeden punkt.

 

21.08.16 Parque Oriental, La Paz: 1.230 widzów
L02/30 Oriental de La Paz (15) — Liverpool (8) 1:1 (1:1)
F.Fernández 4 — N.Varela 26

Oriental: A.Eiraldi 6.9 — M.Arguiñarena 6.8, C.Saiz 6.6, E.Cabaco 6.2 (64. B.Marchelli 6.6), Ch.Cossú 6.1 — E.Riestra 6.8 — L.Sirino 6.5 (64. Á.Rodríguez 6.6), A.Machín 6.7 — F.Fernández 7.4 — F.Acosta 6.6, N.Mezquida 6.4 (70. H.Barreto 6.5)


Nasze rezerwy przegrały 0:2, a juniorzy zremisowali 2:2 (Rosa, Ferro).
Odnośnik do komentarza

Do klubu sprowadziłem drugiego fizjoterapeutę, Rodrigo Roquero; zawodników miałem coraz więcej i jeden Machado już sobie nie radził. Widać zresztą to było doskonale, gdy ciężkiej kontuzji nabawił się Cabaco.

Do sztabu szkoleniowego:
26.08.16 Rodrigo Roquero (26; Urugwaj) => fizjoterapeuta (FT)

Wyjazdowe spotkanie z Defensorem zapowiadało się na trudne i takim też było. Zaraz w 6. minucie fatalne krycie przy rzucie wolnym skończyło się bramką Ariasa, a przez resztę spotkania na próżno próbowaliśmy doprowadzić do remisu. Jednak moja ocena siły naszego zespołu była trafniejsza od tej, jaką zaproponowali mi zawodnicy.

28.08.16 Estadio Luis Franzini, Montevideo: 1.521 widzów
L03/30 Defensor Sporting (12) — Oriental de La Paz (14) 1:0 (1:0)
R.Arias 6

Oriental: A.Eiraldi 6.8 — M.Arguiñarena 7.0, C.Saiz 6.7, O.Ayala 6.3, Ch.Cossú 6.3 (45. S.Masoni 6.6) — E.Riestra 6.6 — L.Sirino 6.5, A.Machín 6.4 — F.Fernández 6.1 (45. S.Mendoza 6.7) — F.Acosta 6.3 (66. H.Barreto 6.4), N.Mezquida 6.6



Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Olivera), a juniorzy przegrali 4:5 (Bello 2, Alsina, Jacir Pedro).

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016

Bilans: 0-1-2, 2:5
Primera División Profesional (Apertura): 15. (—), 1 pkt, 2:5
Primera División Profesional (ogółem): 15. (—), 1 pkt, 2:5
Nagrody: Fabricio Fernández (JT x1)

Finanse: £36.428 (w ostatnim miesiącu -£83.729)
Budżet transferowy: £11.130 (30% z transferów)
Budżet płac: £13.004 (wykorzystane £11.925)

Transfer (świat) => Juan Mata (28, AMC-MR/AMRL; Hiszpania: 55/19); Chelsea => Dortmund; £36.0M
Transfer (Polska) => Krisztián Németh (27, STC-AMC; Węgry: 32/3); Roda JC => Ruch Chorzów; £875K

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1652)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Rosario Central
Brazylia => Vasco
Chile => Universidad de Chile
Francja => Marseille
Hiszpania => Barcelona
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Itagúi FC
Meksyk => León
Niemcy => Düsseldorf
Peru => Cristal
Polska => Zagłębie Lubin
Portugalia => Benfica
Rosja => Anżi
Urugwaj => Wanderers
Włochy => Milan

Tottenham (Slaven Bilić) => 11. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 1. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 2. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => 1. (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 67. (492) [—]
Urugwaj (Diego López) => 5. (1301) [—]

Polska => EME
1. Chorwacja
2. Izrael
3. Polska
4. Słowacja
5. Szwajcaria

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => 1:1, 0:1 z Olimpiakosem => LE) ###
LE => GKS Katowice => baraże (1:2, 1:2 z Zenitem) ###
LE => Jagiellonia => baraże (2:0, 2:1 z AIK => 0:0, 1:1 z ADO Den Haag => 1:1, 0:1 ze Steauą) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, 1:2 z Wolfsburgiem) ###
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, 0:3 z Dinamem Bukareszt) ###

Odnośnik do komentarza

Diego Taborda w zgodzie z przydzielonymi mu obowiązkami wybrał się na mecz kameruńskiej młodzieżówki, by przekonać się, jak radzi sobie młody Kameni. Podczas tego spotkania w oko wpadł mu napastnik Gervais Eto'o, na co dzień grający w Kamerunie w klubie KSA. Jego raport był tak entuzjastyczny, że bez wahania rozpocząłem negocjacje, które uwieńczyło podpisanie umowy transferowej, w myśl której Eto'o miał do nas dołączyć w styczniu.

Ja z kolei w telewizji mimo późnej pory obejrzałem sobie gran derbi, w którym Real pokonał Barcelonę 2:1. Królewscy od 22. minucie grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Wanyamy, co szybko skończyło się golem Messiego. Później wszakże trafienia Benzemy i Oscara przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść ekipy z Madrytu.

W czwartej kolejce podejmowaliśmy Cerrito, a więc pierwszego z beniaminków. Reprezentacyjną przerwę wykorzystałem na pracę nad nową taktyką — skapitulowałem wobec niemocy moich pomocników i postawiłem na modne 4-1-2-2-1 — teraz zaś miała ona przejść chrzest bojowy. Zaczęło się dla nas fatalnie, gdy błąd Mendozy we własnym polu karnym skończył się bramką Dorado, ale potem zgnietliśmy gości na ich własnej połowie. Po kwadransie Mezquida przedarł się prawym skrzydłem, a jego centrę na gola zamienił najlepszy tego dnia Sirino. Dziesięć minut później tenże Sirino perfekcyjnie podał na wolne pole do Acosty, który mocnym strzałem dał nam prowadzenie. W drugiej połowie mieliśmy jeszcze jedną absolutną setkę, którą zmarnował Acosta, a że w końcówce czerwoną kartkę wyłapał Arguiñarena, ostatnie kilka minut przesiedziałem jak na szpilkach.

 

11.09.16 Parque Oriental, La Paz: 885 widzów
L04/30 Oriental de La Paz (15) — Cerrito (10) 2:1 (2:1)
L.Sirino 16, F.Acosta 26 — F.Dorado 2

Oriental: A.Eiraldi 6.6 — M.Arguiñarena 6.7 RC, C.Saiz 6.4, O.Ayala 6.5, Ch.Cossú 6.4 (59. S.Pereyra 6.7) — E.Riestra 6.7 — L.Sirino 8.1, A.Machín 7.0 (78. Á.Rodríguez) — S.Mendoza 6.5, N.Mezquida 6.7 (67. G.Ramos 6.7) — F.Acosta 7.2


Nasze rezerwy przegrały 1:3 (Alfredo), a juniorzy wygrali 3:1 (Jacir Pedro, Rosa, Acosta).
Odnośnik do komentarza

Nasze konto wzbogaciło się o £22.000 dzięki transferowi naszego byłego zawodnika, Federico Díaza, z Širokiego Brijegu do Željezničara.

Wyjazdowe spotkanie z Miramar Misiones było dla mnie okazją, by sprawdzić, czy nowa taktyka rzeczywiście się sprawdza, czy też tydzień temu mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Z Marchellim w miejsce zawieszonego Arguiñareny mieliśmy nadzieję na udany mecz, ale jak zwykle nie weszliśmy dobrze w spotkanie i w 23. minucie straciliśmy gola po strzale Lópeza z rzutu wolnego. Nie oznaczało to bynajmniej, że nie mieliśmy swoich okazji, a w 31. minucie Cossú urwał się prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Tam zaś obrońca gospodarzy Rak najpierw wygarnął piłkę własnemu bramkarzowi, a potem wbił ją do własnej bramki.

Druga połowa wyglądała już znacznie lepiej i w 71. minucie nasz ustawiczny napór skończył się faulem na Acoście; winowajcą znów był Rak, któremu wyraźnie ten mecz nie wychodził. Do piłki podszedł Mendoza, ale Meija wyczuł jego intencje i zdołał sparować strzał Kolumbijczyka na rzut rożny. Po dokładnym zdemolowaniu skrzynki z napojami izotonicznymi nakazałem przejście na ultraofensywę, co zupełnie nieoczekiwanie się opłaciło — w drugiej minucie doliczonego czasu gry Mezquida dośrodkował wprost na głowę Sirino, Meija odbił jego strzał, ale przy dobitce Leandro był już bezradny. Wyglądało na to, że w nowej taktyce Sirino odnalazł się najlepiej.

 

18.09.16 Parque Luis Méndez Piana, Montevideo: 634 widzów
L05/30 Miramar Misiones (8) — Oriental de La Paz (11) 1:2 (1:1)
A.López 23 — Y.Rak og 31, L.Sirino 90+2

Oriental: A.Eiraldi 6.8 — B.Marchelli 6.3 (69. S.Pereyra 6.7), C.Saiz 6.2 (54. R.Curbelo 6.6), O.Ayala 6.8, Ch.Cossú 6.7 — E.Riestra 6.6 — L.Sirino 7.7, A.Machín 6.9 — S.Mendoza 5.7 (76. G.Ramos), N.Mezquida 6.6 — F.Acosta 6.7


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Acosta, David), a juniorzy przegrali 0:2.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...