Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz rezerwowy bramkarz, Esteban Garrel, poprosił mnie o znalezienie mu klubu, do którego mógłby zostać wypożyczony, na co chętnie przystałem, bo na grę w pierwszym zespole nie miał najmniejszych szans.

Na zakończenie listopada dotarła do mnie wiadomość, która ucieszyła 99% kibiców Milanu — Silvio Berlusconi ustąpił z funkcji prezesa klubu z Mediolanu, który przejęty został przez argentyńskie konsorcjum, na czele którego stał Alfredo Schweizer. Tym samym osłabieniu uległa pozycja Claudio Ranieriego, gdyż ponoć człowiekiem upatrzonym przez nowego prezesa na to stanowisko był Alberto Malesani.

Listopad 2015

Bilans: 2-1-1, 5:4
Primera División Profesional: 12. (+1), 14 pkt, 11:22
Nagrody: Nicolás Mezquida (JT x1), Fabricio Fernández (JT x1)

Finanse: -£175.883 (w ostatnim miesiącu -£41.713)
Budżet transferowy: £61.650 (0% z transferów)
Budżet płac: £8.699 (wykorzystane £9.353)

Transfer (świat) => Jussandro (23, DL-WBL; Brazylia); América (MG) => Urawa Reds; £1.0M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => 1. Argentyna (Mauricio Pochettino; 1595); 67. Polska (Waldemar Fornalik; 507)

Anglia => Man City
Argentyna => Boca
Brazylia => Botafogo
Chile => Cobreloa
Francja => Lyon
Hiszpania => Barcelona
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Santa Fe
Meksyk => León
Niemcy => Bayern
Peru => Juan Aurich
Polska => Jagiellonia
Portugalia => Porto
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Nacional
Włochy => Genoa

Tottenham (Luis Enrique) => 6. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 1. (La Liga)
Lech (Mariusz Rumak) => 6. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Claudio Ranieri) => 2. (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 4. miejsce, grupa F el. ME (3:1 (F) z RPA, 3:3 (F) z Irlandią)

1. Holandia 20 pkt 18:4 Q
2. Rumunia 11 pkt 13:9 Q
3. Izrael 9 pkt 8:16
4. Polska 9 pkt 11:13
5. Azerbejdżan 7 pkt 8:16

LM => Legia Warszawa => 2. runda kw. (1:0, 0:2 z IFK Göteborg ###)
LE => Górnik Zabrze => 2. runda kw. (3:3, 0:0 z Željezničarem ###)
LE => Piast => 2. runda kw. (1:2, 1:2 z Worsklą ###)
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (3:0, 1:1 z Rosenborgiem => 1:2, 1:4 ze Zwolle ###)

Odnośnik do komentarza
W FM14 można wyzerować deficyt budżetu płac z budżetu transferowego.

 

 

Czyli w tej wersji gry można przekładać fundusze z budżetu transferowego do płacowego z dokładnością jednego funta? Czy po prostu jest opcja zerowania? Wcześniej mieliśmy tylko jakieś widełki.

Odnośnik do komentarza

 

W FM14 można wyzerować deficyt budżetu płac z budżetu transferowego.

 

 

Czyli w tej wersji gry można przekładać fundusze z budżetu transferowego do płacowego z dokładnością jednego funta? Czy po prostu jest opcja zerowania? Wcześniej mieliśmy tylko jakieś widełki.

 

Tak, jest opcja zerowania. Dokładnie to jak przez jakiś czas masz przekroczony, a jest kasa w budżecie transferowym, asystent proponuje Ci modyfikację.

Odnośnik do komentarza

1 grudnia sfinalizowany został transfer, na który bardzo się cieszyłem; z kameruńskiego Tiko Utd na zasadzie wolnego transferu przyszedł wszechstronny obrońca, Cédric Kameni. W końcowych meczach rundy nie mógł zagrać ze względu na wyczerpany limit obcokrajowców, ale na wiosnę zapewne zastąpić miał w zespole jednego z Kolumbijczyków.

Transfery do klubu:
01.12.15 Cédric Kameni (18, DRLC; Kamerun U20: 5/0) => Tiko Utd (FT)

W przedostatnim meczu Apertury podejmowaliśmy giganta urugwajskiego futbolu, Peñarol. Nominalnie byliśmy gospodarzami tego spotkania, ale jako że rywale mieli olbrzymi fanklub, mecz odbył się na Estadio Centenario, a wpływy ze sprzedaży biletów trafić miały na nasze konto. Te 55.000 widzów na trybunach stanowiło jedyną dobrą wiadomość tego dnia.

Niejeden zespół solidnie nam już jesienią złoił skórę, ale tak miażdżącej przewagi, jaką uzyskał Peñarol w pierwszej połowie, nie pamiętali najstarsi Indianie. Właściwie nie opuszczaliśmy własnej połowy a kapelan zespołu, kameduła ojciec Francisco, od piątej minuty zanosił w szatni błagalne modły o uniknięcie dwucyfrówki. Nasza defensywa wytrzymała raptem osiem minut, kiedy to przywrócony przeze mnie do wyjściowego składu Curbelo najpierw nabił piłką Aguirre w naszym polu karnym, potem drugi raz ją stracił i w ten sposób zaliczył od razu dwie asysty przy bramce tegoż Aguirre. Dziesięć minut potem młody wychowanek Liverpoolu FC podwyższył na 2:0 uderzeniem zza linii pola karnego, a po kolejnych paru minutach Eiraldi skiksował przy łatwym centrostrzale Petrika z lewego skrzydła. Dzieła zniszczenia dopełnił raz jeszcze Aguirre, skutecznie wykonując rzut karny po faulu Saiza na Baránie. Naszym jedynym sukcesem z tej połowie, poza uniknięciem dwucyfrówki, było wyeliminowanie z gry Barána, który po faulu Saiza już nie wrócił na boisko.

Na drugą połowę wychodziłem z drżeniem łydek, ale piłkarzom Peñarolu chyba nie chciało się już wysilać, bo trudno uwierzyć, że w moim zespole nagle obudziły się ukryte talenta. Niemniej jednak, drugie czterdzieści pięć minut mogliśmy uznać za bardzo udane. W 53. minucie obrona rywali popełniła błąd w wyprowadzaniu piłki, a seria szybkich podań w trójkącie Mezquida — Ramos — Barreto skończyła się trafieniem tego ostatniego. Mało tego, na dziesięć minut przed końcem meczu Ramos zagrał długie podanie do rezerwowego Koffiego, który ściągnął na siebie obrońców, a potem wystawił piłkę Barreto, który posłał ją do pustej bramki. 2:4 na papierze wyglądało całkiem przyzwoicie, ale doskonale wiedziałem, jak szczęśliwy był to dla nas wynik.

 

05.12.15 Estadio Centenario, Montevideo: 55.737 widzów
L14/30 Oriental de La Paz (12) — Peñarol (2) 2:4 (0:4)
H.Barreto 53, 79 — R.Aguirre 8, 19, pk 45+2, H.Petrik 22

Oriental: A.Eiraldi 6. 6 — M.Arguiñarena 5.7, C.Saiz 5.9, R.Curbelo 5.9, Ch.Cossú 5.8 (61. S.Masoni 6.8) — E.Riestra 6.7 — L.Sirino 6.4, F.Canobbio 5.2 (45. A.Machín 6.9) — V.Ramos 7.2 — H.Barreto 8.8, N.Mezquida 6.1 (74. Y.Koffi 6.8)


Nasze rezerwy wygrały 2:1 (Alfredo, Bernales), a juniorzy przegrali 2:4 (Merlo, Koffi).
Odnośnik do komentarza

Po łomocie na Estadio Centenario cała defensywa oraz Canobbio zostali przeze mnie wezwani na dywanik. Spośród nich tylko Cossú poczuł się do winy, pozostali, w tym "autorzy" trzech bramek dla Peñarolu, zwalali winę na kolegów z zespołu, co skwapliwie odnotowałem w moim kajeciku. Czas rozliczeń zbliżał się bowiem wielkimi krokami.

Godzina sądu wybiła tymczasem dla dwóch ludzi ze świata futbolu. Prezes Rutkowski stracił ostatecznie cierpliwość dla Mariusza Rumaka, zwalniając go z posady menedżera poznańskiego Lecha, natomiast Jonnathan Isla, który na pewno nie przeszedł do legendy Orientalu, za £30.000 przeprowadził się do argentyńskiego San Martín Tucumán. Z kolei za sprawą moich scoutów zaklepałem sobie darmowy transfer utalentowanego juniora Tacuarembó, ofensywnego pomocnika Carlosa Bello.

Transfery z klubu:
08.12.15 Jonnathan Isla (24, STC; Urugwaj) => San Martín Tucumán (£30.000)

Rundę jesienną kończyliśmy wyjazdowym spotkaniem z Wanderers. Po raz kolejny zawiedliśmy ofensywnie, sam Mezquida mógł skompletować hat-tricka z sytuacji sam na sam z Rodríguezem, choć trzeba przyznać, że wielka w tym była zasługa bramkarza gospodarzy. Z kolei zasługą moich obrońców były dwa gole dla Wanderers, jeden będący lustrzanym odbiciem drugiego. Najpierw centrę Cabrery z prawej strony na bramkę zamienił Riolfo, a potem dośrodkowanie Limy z lewej flanki celną główką zamknął Rodríguez. Naprawdę nie zasługiwaliśmy na tę porażkę, co oznaczało, że moich defensorów zimą czekały czystki. A na otarcie łez pozostało nam ostatnie dziesięć minut spotkania, gdy Wanderers grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mirandy; nadusiliśmy wtedy ostro i w doliczonym czasie gry Ferrero strzelił honorowego gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie Lugano ręką.

 

13.12.15 Parque Alfredo Victor Viera, Montevideo: 825 widzów
L15/30 Wanderers (10) — Oriental de La Paz (12) 2:1 (2:0)
D.Riolfo 9, G.Rodríguez 42 — G.Ferrero pk 90+3

Oriental: A.Eiraldi 6.9 — M.Arguiñarena 6.5, C.Saiz 6.4, S.Barrientos 6.2 (45. E.Cabaco 6.6), S.Masoni 6.8 — E.Riestra 6.8 KNT (65. A.Machín 6.7) — L.Sirino 6.8, G.Ferrero 7.0 — V.Ramos 7.0 — H.Barreto 6.7, N.Mezquida 6.3 (57. M.Alsina 6.5)

 

Nasze rezerwy przegrały 0:1, a juniorzy zremisowali 1:1 (Domínguez).

 

 

 

Primera%20Divisi%C3%B3n%20Profesional%20

 

 

Odnośnik do komentarza

Za kiepskie wyniki w defensywie najbardziej obwiniałem Kolumbijczyka Barrientosa, który miał kierować naszą grą na środku linii obrony, tymczasem zawiódł na całej linii. Dlatego też mimo jego protestów zdecydowałem się umieścić go na liście transferowej. Kupić go nikt nie chciał, ale za to argentyńskie pierwszoligowe Tigre zaproponowało wypożyczenie go z opcją pierwokupu, co w pełni mnie usatysfakcjonowało. Odciążyłem zatem budżet płac, a przy okazji uniknąłem marudzenia z jego strony. Poza Barrientosem w grudniu klub opuścił też Ignacio Reyes, dla którego nie znalazłem miejsca w pierwszym zespole.

Transfery z klubu:
17.12.15 Stephan Barrientos (25, DC; Kolumbia) => Tigre (wyp.)
31.12.15 Ignacio Reyes (19, DM; Urugwaj) => FT [2s]

Resztę miesiąca wypełniły mi negocjacje kontraktowe z zawodnikami i współpracownikami, których pragnąłem zatrzymać w klubie. Z zainteresowaniem obserwowałem też bardzo podobne działania w Lechu Poznań, gdzie nowy menedżer, wyciągnięty z Piasta Gliwice Peter Schmeichel, budował autorski sztab szkoleniowy w oparciu o ludzi z Wrocławia i Gdańska.

Grudzień 2015

Bilans: 0-0-2, 3:6
Primera División Profesional: 12. (—), 14 pkt, 14:28

Finanse: -£114.341 (w ostatnim miesiącu +£61.492)
Budżet transferowy: £47.970 (20% z transferów)
Budżet płac: £8.962 (wykorzystane £8.689)

Transfer (świat) => Oswaldo Alanis (26, DC-DL; Meksyk); Xolos Tijuana => Chivas; £2.5M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => 1. Argentyna (Mauricio Pochettino; 1595); 68. Polska (Waldemar Fornalik; 507)

Anglia => Man City
Argentyna => Boca
Brazylia => Botafogo
Chile => Cobreloa
Francja => Lyon
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => Atlas
Niemcy => Bayern
Peru => [brak]
Polska => Jagiellonia
Portugalia => Benfica
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Nacional
Włochy => Genoa

Tottenham (Luis Enrique) => 5. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 2. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 8. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Claudio Ranieri) => 2. (Serie A)
Polska (Waldemar Fornalik) => 4. miejsce, grupa F el. ME (3:1 (F) z RPA, 3:3 (F) z Irlandią)

1. Holandia 20 pkt 18:4 Q
2. Rumunia 11 pkt 13:9 Q
3. Izrael 9 pkt 8:16
4. Polska 9 pkt 11:13
5. Azerbejdżan 7 pkt 8:16

LM => Legia Warszawa => 2. runda kw. (1:0, 0:2 z IFK Göteborg ###)
LE => Górnik Zabrze => 2. runda kw. (3:3, 0:0 z Željezničarem ###)
LE => Piast => 2. runda kw. (1:2, 1:2 z Worsklą ###)
LE => Zagłębie Lubin => 3. runda kw. (3:0, 1:1 z Rosenborgiem => 1:2, 1:4 ze Zwolle ###)

Odnośnik do komentarza

Początek stycznia przyniósł dalsze zmiany w Orientalu. Jedną z nich było przeniesienie Davida Díeza z funkcji trenera zespołu U19 do pracy z pierwszym zespołem. To zmusiło mnie do zatrudnienie nowego fachowca, który pracowałby nad umiejętnościami defensywnymi naszych juniorów. Mój wybór padł na byłego gracza licznych amatorskich zespołów hiszpańskich, Baska Uriza, który bardzo chętnie dołączył do mojego sztabu szkoleniowego.

Do sztabu szkoleniowego:
01.01.16 Uriz (45; Hiszpania) => FT (trener U19)

Nie robiłem póki co wielkich transferów, uznając, że obecny skład stać na utrzymanie w ekstraklasie bez jakichś panicznych ruchów kadrowych. Dlatego ograniczyłem się do sfinalizowania kilku zakupów z myślą o przyszłości; z Tacuarembó sprowadziłem ofensywnego pomocnika Carlosa Bello, z Libertad de San Carlos kupiłem za grosze najlepszego spośród nich defensywnego pomocnika Valentína Beníteza, zaś z kameruńskiego Canonu na wychowanie ściągnąłem środkowego pomocnika Françoisa Songa. W tej sytuacji najciekawszym przeprowadzonym przeze mnie transferem był ten, który miał mieć miejsce w czerwcu — dogadałem się bowiem z młodym napastnikiem Fénixu, Franco Acostą, który grał już w La Paz na wypożyczeniu w drugiej lidze.

Transfery do klubu:
01.01.16 Carlos Bello (18, AMC-MC; Urugwaj) => Tacuarembó (FT)
01.01.16 Valentín Benítez (16, DM-MC; Urugwaj) => Libertad de San Carlos (£10.000)
07.01.16 François Song (19, M-AMC; Kamerun) => Canon (FT)

Oczywiście dla równowagi musiałem pozbyć się paru zawodników i na szczęście tacy już czekali na transfer, uzgodniony jeszcze jesienią. Tak więc nasz były podstawowy bramkarz, Yilmar Costa, odszedł na wolnym transferze do argentyńskiego Belgrano, zaś obrażony na mnie Emiliano Bernales, który nie chciał przedłużyć z nami kontraktu, przeprowadził się do urugwajskiego River Plate. A jako że miałem teraz w zespole zbyt wielu obcokrajowców, jednego z nich, Kameruńczyka Kameniego, wypożyczyłem do drugiej ligi, do Cerro Largo.

Transfery z klubu:
01.01.16 Emiliano Bernales (23, AMC-STC; Urugwaj) => River Plate (FT) [15-2-2, 6.71; 2s]
01.01.16 Yilmar Costa (28, GK; Urugwaj) => Belgrano (FT) [41-41-16, 7.32; 5s]
07.01.16 Cédric Kameni (18, DRLC; Kamerun U20: 5/0) => Cerro Largo (wyp.)

Odnośnik do komentarza

Zespół wznowił treningi po przerwie świątecznej, a na boisku pojawiła się jeszcze jedna nowa twarz. Potrzebowałem rezerwowego bramkarza z urugwajskim paszportem i znalazłem takowego w amatorskiej Potencii. Guillermo Micheltorena miał niezły potencjał, a do tego, jak to w Ameryce Południowej, w razie czego mógł też grać na prawej obronie.

Transfery do klubu:
23.01.16 Guillermo Micheltorena (24, GK-DR; Urugwaj) => Potencia (FT)

Przygotowania do rundy wiosennej zaczynaliśmy wyjazdowym meczem w Colonia del Sacramento z miejscowym Juventud; sparingi tym razem planował Laluz i wyszło mu to całkiem nieźle. Przed tym spotkaniem pokombinowałem trochę z taktyką, gdyż miałem dosyć męczarni ze słabeuszami, i chyba udało mi się znaleźć właściwą receptę. Gospodarze zostali przez nas rozbici i właściwie do nikogo nie mogłem mieć najmniejszych zastrzeżeń.

 

23.01.16 Estadio Juventud, Colonia del Sacramento: 81 widzów
T06 Juventud de Colonia (Ama) — Oriental de La Paz (A) 0:8 (0:5)
H.Barreto 6, A.Machín 16, V.Ramos 18, 26, 27, F.Fernández 55, David 59, Alfredo 77
Odnośnik do komentarza

Styczniowe okno transferowe szybko zbliżało się do końca. Szybko też dopinałem ostatnie ruchy transferowe, zapełniając luki w składzie i wysyłając młodzież, by ogrywała się w niższych ligach. Moi scouci wytropili na wolnym transferze byłego gracza urugwajskiej młodzieżówki, Bruno Marchelliego, który mógł zapewnić głębię składu na lewej obronie, tym ważniejszą, że uważni obserwatorzy dostrzegli, jak ważną rolę ta pozycja odgrywać zaczęła w naszej taktyce. Wychowanek Defensora Sporting nie postawił nam zbyt wygórowanych wymagań, tak więc szybko doszliśmy do porozumienia.

Transfery do klubu:
25.01.16 Bruno Marchelli (23, DL; Urugwaj U20: 11/0) => FT (eks-Defensor Sporting)

W tym samym czasie udało mi się ulokować w Tercera División jeden z naszych zimowych nabytków, Kameruńczyka Songa, który nie miał najmniejszych szans na grę w Orientalu, przynajmniej w tym sezonie. Jego wypożyczeniem zainteresowana była Rocha, a że zaproponowane warunki w pełni mi odpowiadały, François do czerwca ogrywać się miał na zapleczu drugiej ligi.

Transfery z klubu:
26.01.16 François Song (19, M/AMC; Kamerun) => Rocha (wyp.)

W drugim sparingu zmierzyliśmy się ze spadkowiczem z ekstraklasy, Deportivo Maldonado, a więc zespołem o potencjale zbliżonym do naszego. Przetestowałem na nim kolejne nowe ustawienie, które także sprawdziło się bardzo dobrze. Straciliśmy co prawda dwa gole, ale jeden z nich był klasycznym centrostrzałem, zaś okazji do dalszego podwyższenia wyniku mieliśmy jeszcze kilka.

 

30.01.16 Estadio Domingo Burgueño Miguel, Maldonado: 139 widzów
T07 Deportivo Maldonado (B) — Oriental de La Paz (A) 2:5 (1:3)
R.Alberti 43, A.Ocampo 48 — Ch.Cossú 6, 29, E.Riestra 34, G.Ferrero pk 47, S.Masoni 52
Odnośnik do komentarza

Pierwszy sparing lutego nie poszedł po naszej myśli. Nasi rezerwowi napastnicy zmarnowali kilka świetnych sytuacji, z kolei dwa indywidualne błędy Paragwajczyka Ayali sprawiły, że nasze zwycięstwo nad Artigas Jrs. de Montevideo było mniej okazałe, niż się spodziewałem.

 

03.02.16 Parque Marino Calabuig, Montevideo: 69 widzów
T08 Artigas Jrs. de Montevideo (Ama) — Oriental de La Paz (A) 2:4 (0:3)
J.L.Guichón 55, E.Fraga 83 — V.Ramos 6, 39, H.Barreto 26, F.Fernández 71
Odnośnik do komentarza

Ekhm, nie...

 

W prasie pojawiły się doniesienia, jakoby jeden z czołowych klubów ekstraklasy Peru, Juan Aurich, zainteresowany był wypożyczeniem Masoniego. Skwitowałem to wybuchem śmiechu, ale ku mojemu zdumieniu sam zawodnik stwierdził, że byłby to dla niego spory awans sportowy. Innymi słowy, musiałem być przygotowany na to, że będzie chciał odejść z Orientalu.

Póki co na ostatniego sparingpartnera Laluz wybrał amatorski Colón, ale profilaktycznie nie ryzykowałem zbyt otwartej gry. Spokojnie czekaliśmy na swoje okazje i stworzyliśmy ich tyle, by bez wstydu wrócić do La Paz. Szkoda tylko, że nie miałem okazji przetestować nowego ustawienia defensywnego.

 

06.02.16 Parque Dr. Carlos Suero, Montevideo: 82 widzów
T08 Colón (Ama) — Oriental de La Paz (A) 0:4 (0:2)
A.Cardozo og 17, H.Barreto 45, G.Ferrero pk 54, David 86
Odnośnik do komentarza

Tottenham do tej pory całkiem nieźle się spisywał, ale porażka 1:4 z Newcastle zirytowała spokojnego zwykle prezesa Levy'ego i tak oto Luis Enrique po zaledwie siedmiu miesiącach pracy mógł szukać sobie nowego klubu.

Rozgrywki Torneo Clausura inaugurowaliśmy wyjazdowym meczem z Rentistas, zespołem, który po rundzie jesiennej był jedną nogą w drugiej lidze, lecz mimo to był ceniony znacznie wyżej od nas. Szybko też gospodarze postraszyli nas uderzeniem z dystansu autorstwa Costy, po którym Eiraldi popisał się efektowną robinsonadą. Ale zaledwie dwie minuty później po centrze Riestry z rzutu wolnego Machuca popchnął w plecy Barreto, a Herman zrobił wszystko, by nie uszło to uwagi sędziego. Rzut karny na gola zamienił Arguiñarena, strzelając swojego pierwszego gola w barwach Orientalu, i — zupełnie nieoczekiwanie — na tym skończyły się emocje. Żadna ze stron nie stworzyła już wartej uwagi akcji, co, jak łatwo się domyślić, ani trochę mnie nie zmartwiło.

14.02.16 Complejo Rentistas, Montevideo: 447 widzów
L16/30 Rentistas (—) — Oriental de La Paz (—) 0:1 (0:1)
M.Arguiñarena pk 22

Oriental: A.Eiraldi 7.1 — M.Arguiñarena 7.5, C.Saiz 7.0, E.Cabaco 6.6, Ch.Cossú 6.2 (60. S.Masoni 6.6) — E.Riestra 6.6 — L.Sirino 6.6, A.Machín 6.7 — V.Ramos 6.3 (45. F.Fernández 6.3) — H.Barreto 7.1 (78. Y.Koffi), N.Mezquida 6.7


Nasze rezerwy przegrały 0:4, a juniorzy zremisowali 2:2 (González, Bello).

Odnośnik do komentarza

Nowym trenerem Tottenhamu został Slaven Bilić, choć wymagało to wypłacenia Valencii aż £3.600.000 odszkodowania.

Spotkanie z Sud Amériką stanowić miało następny sprawdzian mojej taktyki. W sumie nie miałem powodu, by na nią narzekać, sytuacji stwarzaliśmy sporo, ale brakowało nam wykończenia. Bramkarz gości dwukrotnie zatrzymał Barreto, jakimś cudem obronił też strzał Cossú z ostrego kąta. Skapitulował jedynie w 24. minucie, gdy Cossú zaatakował prawym skrzydłem, a jego centrę na krótki słupek przyjął Barreto, po czym wystawił ją do strzału Mesquidzie. A jednak zeszliśmy z boiska pokonani, choć rywale oddali tylko dwa celne strzały na naszą bramkę, oba po rzutach rożnych. Pierwszy na samobójczego gola zamienił Saiz, drugi w ostatniej akcji oddał Valencio i zupełnie niezasłużenie zeszliśmy z boiska z pustymi rękami.

 

21.02.16 Parque Oriental, La Paz: 1.324 widzów ®
L17/30 Oriental de La Paz (4) — Sud América 1:2 (1:0)
N.Mezquida 24 — C.Sais og 54, R.Valencio 90+3

Oriental: A.Eiraldi 6.8 — M.Arguiñarena 6.6, C.Saiz 6.5, E.Cabaco 6.6, Ch.Cossú 6.8 — E.Riestra 6.9 — L.Sirino 6.9, A.Machín 6.8 (76. G.Ferrero) — F.Fernández 6.3 (80. V.Ramos) — H.Barreto 6.7, N.Mezquida 7.1 KNT (62. Alfredo 6.5)


Nasze rezerwy zremisowały 2:2 (David, Koffi), a juniorzy osiągnęli remis 1:1 (Benítez).
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...