Skocz do zawartości

Radomska nadzieja na przyszłość


kurnia84

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie było moje zdziwienie a zarazem rozczarowanie, gdy usłyszałem, że spotkanie półfinałowe z Francją miałem obejrzeć z wysokości trybun. Moi koledzy stworzyli fantastyczne widowisko. Do wyłonienia zwycięscy potrzebne były rzuty karne. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem jeden do jednego ale obie bramki zdobyli nasi zawodnicy. Najpierw bramkarza rywali pokonał Arak, który wykorzystał Kuśnierza. Chwilę później fatalny błąd pokonał nasz bramkarz, który sam sobie wpakował piłkę do siatki. W dogrywce zdołaliśmy wyjść na prowadzenie po tym jak Stolarski skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Formelli. Niestety kilka minut później po raz drugi w tym spotkaniu strzeliliśmy sobie sami bramkę a pechowce okazał się Łasicki. Na szczęście rzuty karne egzekwowaliśmy bardzo skutecznie i dzięki temu awansowaliśmy do finału w którym zmierzymy się z reprezentacją Belgii, która 2:1 pokonała Niemcy.

 

23.07.2014 Mistrzostwa Europy Półfinał

Polska – Francja 2:2

1:0 Arak 54 (as. Kuśnierz)

1:1 Miązek sam. 56

2:1 Stolarski kar. 94

2:2 Łasicki sam. 99

 

Polska: Miązek – Stolarski, Helik, Łasicki, Azikiewicz (62 Hołownia), Bielik, Rasak (56 Podstawski), Frankowski, Kuśnierz, Kuczak (46 Formella), Arak

 

Francja: Bois – Gbamin, Hajji, Diallo, Poaty, N’Doram, Cyprien, Malsa, Jean (46 Plumain), Maximin (46 Jean), Ongenda (46 Bamba)

 

MoM: Bartłomiej Kuśnierz 7.6

 

 

Na szczęście w spotkaniu finałowym zagrałem od początku do końca. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli nasi rywale w 27 minucie. Z lewej strony w pole karne dośrodkował De Man a Schrijvers uprzedził naszego bramkarza i głową umieścił piłkę w naszej bramce. W 52 minucie udało nam się doprowadzić do wyrównania. Na szesnastym metrze piłkę otrzymał Rasak i decydował się na uderzenie a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki rywali. W 64 minucie Rasak był bardzo blisko zdobycia drugiej bramki ale tym razem jego uderzenie z trudem obronił bramkarz Belgii. W 75 minucie Azikiewicz dośrodkował piłkę w pole karne a ta niespodziewanie trafiła w słupek bramki rywali. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna będzie dogrywka to w doliczonym czasie gry nastąpiło rozstrzygnięcie. W pole karne rywali z piłką wbiegł Rasak i uderzył na bramkę rywali, ale jego strzał obronił bramkarz Belgii. Do piłki udało Mi się dojść i Ja też zdecydowałem się na uderzenie a pika trafił w słupek a następnie odbiła się od zdezorientowanego Miangue i wpadła do bramki. Dzięki temu trafieniu zdołaliśmy wygrać mecz finałowy i mogliśmy świętować zdobycie Mistrzostwa Europy.

 

 

Mistrzostwa Europy U-19 Finał

Polska – Belgia 2:1

0:1 Schrijvers 27

1:1 Rasak 52 (as. Azikiewicz)

2:1 Miangue sam. 90+3 (as. Sadowski)

 

Polska: Kuchta – Dankowski (46 Stolarski), Horoszkiewicz, Łasicki, Azikiewicz, Kuśnierz, Rasak, Frankowski (50 Podstawski), Tomasiewicz, Ryczkowski (46 Bielik), Sadowski

 

Belgia: D’Alberto – de Smit, Dendoncker, Miangue, Amrani, Wouters (46 Scholl), Gerkens, Musonda (46 Leyder), Marquet, De Man, Schrijvers (51 Dierckx)

 

MoM: Damian Rasak 8.3

 

Nasi zawodnicy zdobyli również większość indywidualnych nagród. Najlepszym graczem został Wybrany Paweł Stolarski, który wyprzedził Jakuba Araka oraz Damiana Rasaka. Królem strzelców z czterema trafieniami został Olek Jagiełło. Do jedenastki Mistrzostw wybrani zostali:

Stolarski, Azikiewicz, Helik, Jagiełło, Rasak, Kuśnierz, Arak oraz Sadowski.

Odnośnik do komentarza

Po powrocie do macierzystego klubu miałem nadzieję, że będę mógł pograć w pierwszym zespole. Niestety trener Berg zdecydował, że na razie będę się ogrywał w juniorach. Być może spowodowane to było faktem iż przez udział w Mistrzostwach Europy straciłem cały okres przygotowawczy. Gdy wróciłem ze zgrupowania Legia miała już za sobą kilka spotkań o punkty. Kolejnym powodem mojego przesunięcia do juniorów jest fakt iż do klubu na wypożyczenie trafił Arek Milik. Ja postanowiłem pokazać się z jak najlepszej strony i być może dzięki dobrej postawie w juniorach przekonam do siebie trenera Berga.

 

 

 

26.07.2014 Widzew U-18 - Legia U-18 0:1 (Sadowski 27)

 

Spotkanie to rozpocząłem na ławce rezerwowych, ale w 11 minucie kontuzji doznał Anczewski i musiałem go zmieni. W 27 minucie otrzymałem podanie od Młonka i zdołałem pokonać bramkarza rywali. Ta bramka okazała się decydującą o losach tego spotkania. Ja zostałem zmieniony w 78 minucie i za swój występ otrzymałem notę 7.3

 

 

 

 

1.08.2014 Legia U-18 - Olimpia U-18 4:0 (Tomasiewicz 21, 56, 61, Sadowski 44)

 

W dzisiejszym spotkaniu bardzo dobrze układała Mi się współpraca z Grześkiem Tomasiewiczem. Przy dwóch bramkarz Grześka zaliczyłem asysty a Grzesiek odwdzięczył Mi się asystą przy mojej bramce. W tym spotkaniu zagrałem do 72 minuty i za swój występ otrzymałem notę 8.7.

 

 

08.08.2014 Legia U-18 - Świt U-18 1:0 (Tomasiewicz 73)

 

Na boisku pojawiłem się w 55 minucie zmieniając Szymańskiego. Niestety nie pokazałem nic ciekawego i za to spotkanie otrzymałem ocenę 6.6.

 

 

 

15.08.2014 Pelikan U-18 - Legia U-18 0:2 (Tomasiewicz 8, Anczewski kar.15)

 

Tym razem na boisku pojawiłem się w 51 minucie zmieniając strzelca drugiej bramki Kamila Anczewskiego. Zdołałem stworzyć sobie jedną groźną okazję ale bramkarz rywali zdołał obronić to uderzenie. Za to spotkanie dostałem notę 6.8

 

 

 

18.08.2014 Concordia U-18 - Legia U-18 0:2 (Młonek 55, kar.81)

 

Dziś zaliczyłem tylko epizod. Na boisko wszedłem dopiero w 82 minucie i nie zdążyłem nic ciekawego zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

30.08.2014 Warszawa

 

Przed spotkaniami reprezentacji dość niespodziewanie otrzymałem szansę gry od pierwszej minuty w spotkaniu pierwszej drużyny w którym zagraliśmy przeciwko Ruchowi. Na boisku przebywałem do 80 minuty i pokazałem się na tyle dobrze, że zostałem wybrany graczem spotkania mimo iż nie zagroziłem poważniej bramce rywali.

 

Legia - Ruch 1:0 (Brzyski 30)

 

Legia: Kuciak - Broź, Ronan, Vrdoljak, Rzeźniczak, Nikolic (52 Wieteska), Żyro (63 Frączczak), Jodłowiec, Sadowski (80 Sa), Tsvetanov, Brzyski

 

Ruch: Skaba - Zivkovic (80 Szyndrowski), Dziwniel, Pirgov, Kolunija, Surma, Janota, Jovancic, Jovovic (63 Vukadinovic), Babiarz (80 Wacławczyk), Bład

 

MoM: Sylwester Sadowski 7.9

 

 

 


Marcin Dorna na spotkania, w których przeciwnikami jego zespołu będą Rosja oraz Rumunia powołał następujących zawodników:

 

Bramkarze:

 

Rafał Leszczyński - Dolcan

Wojciech Pawłowski - Udinese

Kamil Miazek - Feyenoord

 

Obrońcy:

 

Tomasz Kędziora - Lech

Daniel Dziwniel - Ruch

Mateusz Cichocki - Legia

Lukas Klemenz - Valenciennes

Michał Czekaj - Wisła

Michał Helik - Ruch

Jonatan Straus - Jagiellonia

Paweł Stolarski - Zagłębie

 

Pomocnicy:

 

Tomas Podstawski - Porto

Michał Żyro - Legia

Paweł Dawidowicz - Benfica

Piotr Zieliński - Udinese

Aleksander Jagiełło - Legia

Mateusz Szwoch - Cracovia

Dominik Furman - Toulouse

Karol Linetty - Atletico

 

Napastnicy:

 

Bartłomiej Pawłowski - Lechia

Dawid Kownacki - Grasshoppers

Martin Kobylański - FSV Frankfurt

Sylwester Sadowski - Legia

Odnośnik do komentarza

04.09.2014 Jekaterynburg

 

Spotkanie z Rosją obejrzałem z wysokości trybun. Moi koledzy bez problemu poradzili sobie z Rosjanami i zapewnili sobie awans do barażu.

 

Rosja U-21 - Polska U-21 0:2

0:1 Pawłowski kar. 20

0:2 Jagiełło 27 (as. Pawłowski)

 

Rosja: Revyakin - Karavaev, Khodjaniyazov, Sidorov (52 Bryzgalov), Mukhammad, Nikulin, Ozdoev, Shalaev, Savin (81 Mogilevets), Lavrov (41 Yefremov), Kozlov

 

Polska: Pawłowski - Stolarski, Straus, Czekaj, Helik, Furman, Żyro, Dawidowicz, B. Pawłowski (72 Szwoch), Zieliński (72 Kobylański), Jagiełło (72 Kownacki)

 

MoM: Bartłomiej Pawłowski 8.6

 

 

 

 


08.09.2014 Kraków

 

Drugie spotkanie rozpocząłem na ławce rezerwowych ale dość szybko pojawiłem się na boisku, gdy w 18 minucie zmieniłem kontuzjowanego Kownackiego. Po słabym spotkaniu musieliśmy się pogodzić z porażką. Ja za ten występ otrzymałem notę 6.4.

Grupę zakończyliśmy na pierwszym miejscu ale mieliśmy sporego pecha w losowaniu i w barażu o awans do Mistrzostw Europy U-21 zagramy z reprezentacją Hiszpanii.

 

Polska U-21 - Rumunia U-21 0:1

0:1 Bus 7

 

Polska: Leszczyński - Stolarski, Dziwniel, Czekaj (77 Helik), Klemenz, Dawidowicz, Pawłowski, Podstawski, Kownacki (18 Sadowski), Zieliński, Żyro (64 Kobylański)

 

Rumunia: Cojocaru - Peteleu, Vasile, Leca, Avramia (82 Putanu), Gradinaru, Rotariu (64 Marin), Serban, Benzar, Tira (62 Tudorie), Bus

 

MoM: Ionut Seban 7.7

Odnośnik do komentarza

12.09.2014 Warszawa

 

Liczyłem, że po ostatnim spotkaniu w pierwszej drużynie będę dostawał więcej okazji do gry w Ekstraklasie. Niestety ponownie musiałem grać w juniorach. W spotkaniu z Pogonią Siedlce rozegrałem pełne 90 minut. Mimo, że nie wpisałem się na listę strzelców to i tak rozegrałem niezłe spotkanie za co otrzymałem notę 7.8. Świetną partię rozegrał dziś Grzegorz Tomasiewicz trzykrotnie wpisując się na listę strzelców.

 

Legia U-18 - Pogoń U-18 4:0

1:0 Tomasiewicz 2 (as. Wieteska)

2:0 Tomasiewicz 13 (as. Bielik)

3:0 Szymański 30 (as. Bielik)

4:0 Tomasiewicz 63 (as. Makowski)

 

 

 

 

 

17.09.2014 Warszawa

 

Jako, że pierwsza drużyna awansowała do Ligi Mistrzów to tym samym druga drużyna będzie grała w młodzieżowej wersji tych rozgrywek. Podobnie jak pierwsza drużyna tak i my zagramy w grupie z Man City, PSV oraz SLB. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy na własnym stadionie a naszym rywalem jest Benfica. Po bardzo dobrym spotkaniu w sposób bardzo przekonujący pokonaliśmy naszych rywali. Ja na boisku spędziłem 78 minut i udało Mi się zanotować asystę przy bramce Ryczkowskiego. Moja nota to 8.0.

 

Legia Ii - Benfica U-19 3:0

1:0 Tomasiewicz 15 (as. Kobylański)

2:0 Kobylański 21 (as. Tomasiewicz)

3:0 Ryczkowski (as. Sadowski)

Odnośnik do komentarza

26.09.2014 Ząbki

 

Kolejne spotkanie w juniorach rozpocząłem na ławce rezerwowych a na boisku pojawiłem się w 48 minucie. Nic ciekawego nie byłem w stanie skonstruować a na dodatek mimo prowadzenia daliśmy sobie wbić dwie bramki i schodziliśmy z boiska jako przegrani. Moja nota to 6.6

 

Dolcan U-18 - Legia U-18 3:2

1:0 Dumała 24

1:1 Tomasiewicz 25

1:2 Ryczkowski 64 (as. Najemski)

2:2 Marut 74

3:2 Budzyński 81

 

 

 

 

29.09.2014 Warszawa

 

Spotkanie z Radzionkowem rozpocząłem w pierwszym składzie i zagrałem pełne 90 minut. W 9 minucie otrzymałem podanie od Grześka Tomasiewicza i silnym uderzeniem pod poprzeczkę skierowałem piłkę do bramki rywali. Moi koledzy dołożyli jeszcze dwie bramki i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa. Moja ocena za ten występ to 8.7

 

Legia U-18 - Radzionków U-18 3:0

1:0 Sadowski 9 (as. Tomasiewicz)

2:0 Ryczkowski kar. 12

3:0 Wieteska 67 (as. Bielik)

 

 

 

 

30.09.2014 Hyde

 

W drugim spotkaniu młodzieżowej Ligi Mistrzów zagraliśmy na wyjeździe z ekipą City. Niestety dość szybko straciliśmy trzy bramki i musieliśmy odrabiać straty. Jedyne na co było nas dziś stać to zdobycie honorowej bramki. Ja grałem dziś do 65 minuty i za to spotkanie otrzymałem notę 6.8. Dziś dość niespodziewanie dowiedziałem się, że byłem obserwowany przez wysłanników PSG.

 

 

Man City U-21 - Legia II 3:1

1:0 Kemal kar.2

2:0 Ntcham 13

3:0 Pozo 26

3:1 Wiedłocha 46 (as. Szymański)

Odnośnik do komentarza

Marcin Dorna na spotkania barażowe z Hiszpanią powołał następujących zawodników:



Bramkarze:



Rafał Leszczyński - Dolcan


Wojciech Pawłowski - Udinese


Mateusz Kuchta - Górnik



Obrońcy:



Rafał Janicki - Lechia


Daniel Dziwniel - Ruch


Mateusz Cichocki - Legia


Lukas Klemenz - Valenciennes


Michał Czekaj - Wisła


Michał Helik - Ruch


Jonatan Straus - Jagiellonia


Paweł Stolarski - Zagłębie



Pomocnicy:



Tomas Podstawski - Porto


Michał Żyro - Legia


Paweł Dawidowicz - Benfica


Piotr Zieliński - Udinese


Aleksander Jagiełło - Legia


Mateusz Szwoch - Cracovia


Grzegorz Tomasiewicz - Legia


Karol Linetty - Atletico



Napastnicy:



Bartłomiej Pawłowski - Lechia


Dawid Kownacki - Grasshoppers


Martin Kobylański - FSV Frankfurt


Sylwester Sadowski - Legia

Odnośnik do komentarza

09.10.2014 Almeria

 

Pierwsze spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Nasi rywale pokazali nam, że to oni są jednym z faworytów do wygrania ME. Nasi rywale w barwach których zagrał kilku znanych już zawodników zaaplikowali nam trzy brami i przed rewanżem są w bardzo dobrej sytuacji do wywalczenia awansu do dalszej fazy rozgrywek. Ja na boisku pojawiłem się w 75 minucie i nie miałem żadnej okazji do zmiany rezultatu. Moja ocena za to spotkanie to 6.4. Dziś byłem obserwowany przez wysłanników Barcelony.

 

Hiszpania U-21 - Polska U-21 3:0

1:0 Iker Muniain 31

2:0 Isco 61

3:0 Alvarez 63

 

Hiszpania: Arrizabalaga - Carvajal, Alvarez, Amat, Mere, Pardo (47 Obiang), Oliver (67 Patric), Muniain, Deulofeu (57 Isco), Morata, Jese

 

Polska: W. Pawłowski - Stolarski, Straus, Czekaj (75 Klemenz), Janicki, Linetty, Żyro, Dawidowicz, B. Pawłowski (75 Tomasiewicz), Zieliński, Jagiełło (75 Sadowski)

 

MoM: Iker Muniain 8.6

 

 

 

 

13.10.2014 Kraków

 

Szybko stracona bramka w rewanżu podłamała nas i nie zdołaliśmy już się podnieść. Goście to wykorzystali i zdobyli jeszcze jedną bramkę pieczętując swój awans do Mistrzostw Europy U-21. Ja dziś pojawiłem się na boisku w 63 minucie i podobne jak cała nasza drużyna nie byłem w stanie przeciwstawić się lepiej grającym rywalom. Moja ocena za to spotkanie to 6.5.

 

Polska U-21 - Hiszpania U-21 0:2

0:1 Muniain kar.2

0:2 Jese 73

 

Polska: Kuchta - Stolarski (16 Bereszyński), Dziwniel (37 Cichocki), Klemenz, Janicki, Dawidowicz, Pawłowski, Podstawski, Kownacki, Zieliński, Jagiełło (63 Sadowski)

 

Hiszpania: Blanco - Carvajal, Alvarez, Amat, Insua, Roberto, Perez, Pardo (31 Obiang), Jese, Isco, Muniain

 

MoM: Iker Muniain 8.6

Odnośnik do komentarza

17.10.2014 Elbląg

 

W spotkaniu w którym zagraliśmy przeciwko Olimpii Elbląg zagrałem od pierwszej minuty a w 56 zostałem zmieniony przez Młonka. Nie zdołałem zagrozić bramce rywali i za swój występ otrzymałem ocenę 6.9

 

Olimpia U-18 - Legia U-18 0:2 (Kobylański 22, Tomasiewicz 48)

0:1 Kobylański 22 (as. Rakowski)

0:2 Tomasiewicz 48 (as. Bielik)

 

 

 

 

21.10.2014 Eindhoven

 

Trzecie spotkanie w młodzieżowej lidze Mistrzów rozpocząłem na ławce rezerwowych. Na boisku pojawiłem się w 38 minucie zmieniając kontuzjowanego Krystiana Bielika. Niestety po raz drugi musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Ja zagrałem w miarę dobre spotkanie i za swój występ otrzymałem ocenę 6.9

 

PSV U-19 - Legia II 3:1

1:0 Santos 1

1:1 Wiedłocha 51(as. Rakowski)

2:1 van der Laan 57

3:1 Paal 84

 

 

 

 

24.10.2014 Warszawa

 

W dzisiejszym spotkaniu nabawiłem się lekkiego urazu i musiałem opuścić boisko już w 5 minucie. Moi koledzy bez problemu poradzili sobie z Widzewem.

 

Legia U-18 - Widzew U-18 3:0

1:0 Budzyński 8 (as. Bielik)

2:0 Rakowski 34

3:0 Tomasiewicz 49 (as. Ryczkowski)

 

 

 

31.10.2014 Warszawa

 

Z powodu urazu musiałem odpocząć od treningów przez pięć dni. Trochę zdziwiłem się, że nie zostałem zabrany na mecz juniorów jednak jeszcze większe było moje zdziwienie gdy dowiedziałem się, że mam się udać na mecz Ekstraklasy. Spotkanie z Lechią rozpocząłem na ławce rezerwowych a na boisku pojawiłem się w 47 minucie zmieniając Milika. Dzisiejszy mecz nie stał na najwyższym poziomie można by nawet powiedzieć, że było to kiepskie widowisko. Ja również dostosowałem się do poziomu meczu marnując wyśmienitą okazję w 58 minucie. Trochę zrehabilitowałem się w 76 minucie asystując przy bramce Tsvetanova. Mimo, że zaliczyłem asystę to i tak zostałem oceniony na 6.3.

 

Legia - Lechia 1:0

1:0 Tsvetanov 76 (as. Sadowski)

 

Legia: Kuciak - Rzeźniczak, Ronan, Astiz, Fydrych, Vrdoljak (47 Widuch), Żyro (75 Bereszyński), Kieftenbeld, Milik (47 Sadowski), Starzyński, Tsvetanov

 

Lechia: Bąk - Basta, Diego (78 Muic), Wołąkiewicz, Sadlok, Łukasik, Makuszewski (78 Brzyski), Pietrowski, Kecap, Aleksc, Zoubale (78 Smuczyński)

 

MoM: Diego 7.7

Odnośnik do komentarza

05.11.2014 Warszawa

 

W rewanżowym spotkaniu okazaliśmy się lepsi od naszych rywali. Ja grałem do 71 minuty, gdy zmienił mnie Widuch. Za swój występ otrzymałem notę 6.9

 

Legia II - PSV U-19 2:0

1:0 Ryczkowski 1 (as. Bielik)

2:0 Bartczak kar. 73

 

W listopadzie nasza reprezentacja do lat 21 rozegra dwa spotkania towarzyskie w których zagramy przeciwko Białorusi oraz Słowacji. Selekcjoner Dorna powołał następujących zawodników:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Pawłowski - Udinese

Kamil Miązek - Feyenoord

Bartłomiej Drągowski - Jagiellonia

 

Obrońcy:

 

Julien Tadrowski - Dolcan

Alan Fialho - Iasi

Michał Helik - Ruch

Michał Nalepa - Ferencvaros

Mateusz Wieteska - Legia

Jonatan Straus - Jagiellonia

Paweł Stolarski - Zagłębie

Mateusz Lewandowski - Dolcan

 

Pomocnicy:

 

Paweł Dawidowicz - Benfica

Tomas Podstawski - Porto

Szymon Drewniak - Lech

Kamil Wlodyka - Leyton

Przemysław Frankowski - Jagiellonia

Grzegorz Tomasiewicz - Legia

Mateusz Szwoch - Cracovia

Aleksander Jagiełło - Legia

 

Napastnicy:

 

Mariusz Stępiński - Nurnberg

Martin Kobylański - Frankfurt

Dawid Kownacki - Grasshoppers

Sylwester Sadowski - Legia

Odnośnik do komentarza

13.11.2014 Płock

 

Dziś rozegraliśmy bardzo słabe spotkanie. Mimo, że graliśmy w przewadze przez prawie godzinę to i tak schodziliśmy z boiska jako przegrani. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Stolarski, który chcąc dośrodkować w pole karne zaskoczył bramkarza, któremu piłka wpadła za kołnierz. Ja też zagrałem słabe spotkanie. Na boisku pojawiłem się po przerwie a po pół godziny gry zostałem z niego zdjęty i zmieniony przez Kownackiego. Za to spotkanie otrzymałem notę 6.3

 

Polska U-21 - Białoruś U-21 1:2

0:1 Klopotskiy 28

1:1 Stolarski 68

1:2 Shramchenko 83

 

Polska: W. Pawłowski - Stolarski, Lewandowski (83 Nalepa), Helik, Alan, Drewniak (83 Wieteska), Włodyka, Dawidowicz (76 Frankowski), Stępiński (46 Sadowski, 76 Kownacki), Kobylański (68 Podstawski, 83 Straus), Jagiełło (76 Tomasiewicz)

 

Białoruś: Mardas - Begunov, Chelyadko (76 Rassadkin), Poznyak (83 Lisitsa), Klopotskiy, Sadovnichly (cz. k. 39), Shemruk (75 Mikhailov), Volovik (75 Elizarenko), Kozlovskiy (75 Morozov), Tchizh ( 54 Novik), Teslyuk

 

MoM: Alexey Teslyuk 7.9

Odnośnik do komentarza

17.11.2014 Gliwice

 

Na boisku pojawiłem się w 61 minucie zmieniając Kownackiego. W 82 minucie otrzymałem prostopadłe podanie od Frankowskiego i dzięki niemu znalazłem się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Jednym zwodem minąłem golkipera gości i spokojnym uderzeniem wpakowałem piłkę do pustej bramki. Kilka minut później wynik meczu ustalił Szwoch. Ja za to spotkanie otrzymałem ocenę 7.6

 

Polska U-21 - Słowacja U-21 2:0

1:0 Sadowski 82 (as. Frankowski)

2:0 Szwoch 88 (as. Helik)

 

Polska: Miązek - Tadrowski (73 Wieteska), Straus (88 Lewandowski), Nalepa, Helik, Dawidowicz (88 Drewniak), Frankowski (88 Włodyka), Podstawski (73 Stolarski), Kownacki (61 Sadowski), Tomasiewicz (46 Szwoch), Stępiński (73 Jagiełło)

 

Słowacja: Rusov - Habanek (88 Smicek), Meciar (88 Pernis), Korijkov, Pinter, Labotka, Meszaros, Bero (46 Bukata), Zrelak (61 Malec), Ivan, Mak (88 Sandor)

 

MoM: Michał Nalepa 7.7

Odnośnik do komentarza

21.11.2014 Warszawa

 

Przed spotkaniem Legii w Lidze Mistrzów trener Berg postanowił dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Z tego powodu znalazłem się na ławce rezerwowych. W pierwszych 30 minutach mecz stał na wysokim poziomie i kibice obejrzeli aż cztery bramki. Później poziom gry znacznie spadł i nie działo się już nic ciekawego. Ja na boisku pojawiłem się w 34 minucie w miejsce lekko kontuzjowanego Żyrę. Nie pokazałem nic nadzwyczajnego i za swój występ otrzymałem ocenę 6.5

 

Legia - Cracovia 2:2

1:0 Kucharczyk 11

1:1 Tymiński 19

1:2 Woźniak 25

2:2 Rakowski 29

 

 

Legia: Kuciak - Lewczuk (72 Frączczak), Rakowski, Astiz, Wieteska, Vrdoljak, Kucharczyk, Starzyński, Sa, Piroska (72 Duda), Żyro (34 Sadowski)

 

Cracovia: Perdijic (74 Miśkiewicz) - Marciniak, Czerwiński, Milic, Tymiński, Kapustka, Budziński (54 Dąbrowski), Dialiba, Gwaze, Zjawiński (69 Szewczyk), Woźniak

 

MoM: Eryk Rakowski 7.5

Odnośnik do komentarza

25.11.2014 Seixal

 

W rewanżowym spotkaniu młodzieżowej Ligi Mistrzów okazaliśmy się zdecydowanie lepsi od naszych rywali z Portugalii. Dzięki przekonującemu zwycięstwu zachowaliśmy szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Ja odegrałem jedną z kluczowych ról zdobywając dwie bramki. Za swój występ otrzymałem ocenę 9.1 i zostałem wybrany graczem meczu. Dziś mój występ obserwowali wysłannicy PSG oraz Barcelony.

 

SLB U-19 - Legia II 0:4

0:1 Sadowski 22 (as. Szymański)

0:2 Ryczkowski 26 (as. Szymański)

0:3 Sadowski 29 (as. Ryczkowski)

0:4 Skowron 65 (as. Tomasiewicz)

 

 

 

10.12.2014 Warszawa

 

Nam w tym spotkaniu potrzebny był co najmniej remis a nasi rywale mieli już zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek. Długo n boisku widać było nerwowość w naszych poczynaniach i nasi rywale kontrolowali przebieg gry. To właśnie goście zdołali pierwsi zdobyć bramkę wykorzystując nieporozumienie naszych obrońców. Trzy minuty po bramce dla City pod ich polem karnym zdołałem odebrać piłkę jednemu z rywali a następnie minąłem dwóch kolejnych i silnym uderzeniem z pola karnego zdołałem zaskoczyć bramkarza gości czym doprowadziłem do wyrównania. Dzięki tej bramce zapewniliśmy sobie awans do kolejnej rundy młodzieżowej Ligii Mistrzów a ja za ten mecz ponownie zostałem wybrany graczem meczu z oceną 8.2.

 

Legia II - Man City U-21 1:1

0:1 Oseni 67

1:1 Sadowski 70

Odnośnik do komentarza

13.01.2015

 

Dziś szykowałem się do wyjazdu na obóz przygotowawczy z pierwszą drużyną. Jednak zostałem wezwany do prezesa. Podczas rozmowy z prezesem Leśniodorskim dowiedziałem się, że wpłynęła oferta kupna mojej osoby od FC Barcelony i prezes ją zaakceptował. Dostałem zgodę aby udać się do Barcelony na testy medyczne i negocjacje własnego kontraktu. Bez chwili wahania zdecydowałem się skorzystać z tej okazji, gdyż gra w tak znakomitym zespole była moim marzeniem.

Po dwóch dniach przeszedłem testy i podpisałem kontrakt z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Za mój transfer Legia otrzymała 6.75 mln zł a Ja podpisałem kontrakt na 2,5 roku z 18 tys. zł. tygodniówki. Na razie będę występował w juniorach ale mam nadzieję, że w przyszłości dostanę szansy gry w pierwszej drużynie.

Odnośnik do komentarza

24.01.2015 Sant Joant Despl

 

Już w pierwszym spotkaniu jakie zgrałem w juniorach Barcelony pokazałem się z dobrej strony. Dziś nie tylko wpisałem się na listę strzelców ale również zaliczyłem asystę przy pierwszej bramce dla naszego zespołu. Za swój występ otrzymałem notę 8.3

 

Barcelona U-19 - Pena U-19 4:0

1:0 Moha 31 (as. Sadowski)

2:0 Ros 44 (as. Moha)

3:0 Palencia kar. 55

4:0 Sadowski 59 (as. Enguene)

 

 

 

31.01.2015 Palma de Mallorca

 

W drugim spotkaniu ponownie pokazałem się z bardzo dobrej strony. W tym spotkaniu tym razem udało Mi się dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. Za swój występ otrzymałem notę 8.6

 

Mallorca U-19 - Barcelona U-19 0:3

0:1 Rodriguez 6 (as. Chendri)

0:2 Sadowski 13 (as. Alvarez)

0:3 Sadowski 75 (as. Palencia)

 

 

 

11.02.2015 Barcelona

 

Tego się nie spodziewałem. Po dwóch spotkaniach w juniorach dostałem szansę debiutu w pierwszej drużynie Barcelony. Dość niespodziewanie pojawiłem się na boisku w 68 minucie rewanżowego spotkania pucharu Hiszpanii zmieniając Suareza. Niestety nasza drużyna przegrała to spotkanie i odpadła z walki o Puchar. Ja cieszę się z faktu iż zostałem pierwszym polakiem, który zagrał w barwach słynnej Barcelony.

 

Barcelona - Atletico 1:2

0:1 Leo 27

1:1 Schneiderlin 47

1:2 Bojan 50

 

Barcelona: ter Stegen - Montoya, Adriano, Mascherano, Song, Busquets, Schneiderlin, Rakitić, Suarez (68 Sadowski), Rafinha, Messi (31 Neymar)

 

Casilla - Peruzzi (82 Gimenez), Ansaldi, Godin, Alderweireld, Oliver (68 Saul), Rode, Griezmann (82 Turan), Cerci, Leo, Bojan

 

MoM: Sergio Busquets 8.4

Odnośnik do komentarza

14.02.2015 Sant Joan Despt

 

Świetnie rozpoczelimy to spotkanie bo już w pierwszej minucie otrzymałem dokładne podanie od Mohy i silnym strzałem zdołałem pokonać bramkarza rywali. Po kolejnych 10 minutach zdołałem podwyższyć nasze prowadzenie do trzech bramek. W dalszej częsci spotkania staraliśmy się atakować gości i dzięki temu dołożyliśmy jeszcze trzy kolejne bramki a ja przy jednej z nich asystowałem.

 

Barcelona U-19 - Baleares U-19 6:0

1:0 Sadowski 1 (as. Moha)

2:0 Rodriguez 7 (as. Moha)

3:0 Sadowski 11 (as. Palencia)

4:0 Rodriguez kar. 36 (za faul na Rodriguezie)

5:0 Chendri kar. 36 (za faul na Rodriguezie)

6:0 Moha 48 (as. Sadowski)

 

Moje statystyki: cały mecz, dwie bramki i asysta, nota 9.8

 

 

 

17.02.2015 Barcelona

 

Dziś zagrałem w spotkanie młodzieżowej Ligi Młodzieżowej w której naszym przeciwnikiem była drużyna Chelsea. Nasi rywale zdołali wyjść na prowadzenie ale Ja dość szybko doprowadziłem do wyrównania, gdy strzałem głową wykończyłem dośrodkowanie Rosa. O awansie do kolejnej fazy rozgrywek decydowały rzuty karne. Ja swojego karnego wykorzystałem ale niestety dwóch moich kolegów przegrało pojedynek z bramkarzem rywali i to właśnie nasi rywale awansowali do kolejnej rundy.

 

Barcelona U-19 - Chelsea U-21 1:1 kar. 3:4

0:1 Rodriguez 55

1:1 Sadowski 58 (as. Ros)

 

Moje statystyki: cały mecz, bramka i nota 7.3

Odnośnik do komentarza

21.02.2015 Tarragona

 

Tym razem tylko raz zdołałem wpisać się na listę strzelców. Po raz kolejny bardzo wysoko pokonaliśmy naszych rywali a bardzo dobry mecz w naszych barwach rozegrał Marc Rodriguez, który otrzymał najlepszą możliwą notę 10.

 

Gimnastic U-19 - Barcelona U-19 0:5

0:1 Rodriguez 5 (as. Kaptoum)

0:2 Palencia 61 (as. Moha)

0:3 Rodriguez 63 (as. Palencia)

0:4 Sadowski 76 (as. Moha)

0:5 Rodriguez 86 (as. Ros)

 

Moje statystyki: cały mecz, bramka i nota 8.3

 

 

 

25.02.2015 Sant Joan Despt

 

Dość szybko zdołałem pokonać bramkarza rywali i jak się później okazało było to jedyne trafienie w tym spotkaniu. Nasi rywale zasłużyli na słowa uznania po tym jak przez większą część spotkania stawiali nam bardzo trudne warunki.

 

Barcelona U-19 - Constancia U-19 1:0

1:0 Sadowski 3 (as. Moha)

 

Moje statystyki: Cały mecz, bramka i nota 7.0

 

 

 

28.02.2015 Sant Joan Despt

 

To spotkanie było moim najlepszym jak na razie występem w juniorach Barcelony. Dziś aż trzykrotnie zdołałem pokonać bramkarza rywali i zostałem wybrany graczem spotkania.

 

Barcelona U-19 - Girona U-19 5:0

1:0 Sadowski 11 (as. Alvarez)

2:0 Moha 26 (as. Seung-Ho)

3:0 Sadowski 35 (as. Seung-Ho)

4:0 Sadowski 44 (as. Moha)

5:0 Miguel 55 (as. Arellano)

 

Moje statystyki: cały mecz, trzy bramki, nota 10.0 i MoM

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...