Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Z dumą mogę napisać, że spotkały się ze sobą dwie równorzędne drużyny. Budujące jest obserwowanie jak co roku zbliżamy się poziomem do najlepszych. Nie drżałem o wynik, do końca liczyłem, iż to my okażemy się po 90. minutach lepsi. Brakowało niewiele. Więcej strzałów oddali goście (22), lecz nasze (było ich 13) znacznie groźniejsze. Skończyło się podziałem punktów, które dla mnie oznacza super wejście w rozgrywki. Jeśli uda nam się w następnej kolejce pokonać Saint-Etienne to praktycznie zapewnimy sobie udział w kolejnej fazie. Ja jestem bardzo dobrej myśli.

Champions League, Grupa D 2/6 03.10.2018
[2.] RKC Waalwijk 1:1 (1:1) Manchester United [1.]
0:1 Schwarz [15']
1:1 Savanier [18']

MoM: Schwarz (7.5)
Widzów: 11 250

 

Podsumowanie
AS Saint-Etienne - CF Valencia 2:1

Odnośnik do komentarza

Główną przyczyną sukcesu w wynikach (jest październik a my nie przegraliśmy jeszcze żadnego spotkania, wliczając te towarzyskie) jest znaczące poprawienie gry defensywnej. Nikt indywidualnie się nie wyróżnia, ale mamy dobrych zmienników (Escudero, Gomez), którzy absolutnie nie odstają poziomem i w razie gorszego dnia któregoś z obrońców, mogą go z miejsca zastąpić. W Tilburgu zawiódł tylko Bereszyński, prokurując rzut karny. Polak wyraźnie obniżył loty, pewien poziom jest dla niego nie do przeskoczenia. Nie opłaca mi się sprowadzać nikogo nowego, muszę cierpliwie czekać, aż Muller podrośnie i poprawi swoje atrybuty. Potencjał ma ogromny i chęć do pracy nie mniejszą. Dobry wynik pozwolił nam samodzielnie objąć prowadzenie w Eredivisie. Jest cudnie.

Eredivisie, 9. kolejka 06.10.2018
[18.] Willem II Tilburg 1:2 (0:1) RKC Waalwijk [3.]
0:1 Savanier [38']
1:1 El-Ghazi [56'-k]
1:2 Ghezzal [66']

MoM: Savanier (8.3)
Widzów: 14 175

 

 

Odnośnik do komentarza

Bez większych problemów ogrywamy beniaminka na własnym boisku. Cichym bohaterem meczu został Alves. Brazylijczyk dobrze wkomponował się w zespół, nie popełnia większych błędów i czasem zrobi coś więcej, tak jak dzisiaj. Popisał się dwoma asystami przy trafieniach Trubitsina. Przydał się taki scenariusz wydarzeń boiskowych wobec słabszej postawy drugiej linii, szczególnie Savaniera (6.0). Mimo jednego meczu rozegranego mniej od rywali, wciąż liderujemy, o jeden punkt wyprzedzając sensacyjne NEC. Dobrze są tam zarządzani w Nijmegen. Któryś sezon z kolei ze wspaniałą dyspozycją. Po kryzysie z przed 4 lat nie ma śladu.

Eredivisie, 10. kolejka 20.10.2018
[1.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) VVV Venlo [16.]
1:0 Trubitsin [44']
2:0 Trubitsin [90'+3]

MoM: Trubitsin (8.8)
Widzów: 11 125

 


Podsumowanie
TABELA PO 10. KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Było absolutnie wszystko! Gol z rzutu karnego, czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy, mnóstwo okazji bramkowych, aż pięć wykorzystanych. Do tej pory chwaliłem całą drużynę za dobre wyniki, lecz rysą na szkle po raz kolejny była słaba postawa środkowych pomocników. Sądzę, że nie ma sensu dłużej czekać z Ohlssonem na ławce i trzeba dać szansę młodemu Szwedowi. Problem był taki, iż nie wiedziałem którego podstawowego gracza mam ściągnąć, gdyż obaj prezentują się słabo. No to teraz już wiem. Denoni rozegrał znakomite zawody, wystąpił w roli napastnika, wykorzystując podania Situ oraz Lopy'ego. Wobec tego zdecydowałem, iż rezerwowym zostanie Gavrilovic. Wspólnie z Manchesterem mamy po 7 punktów. Francuzi uzbierali tylko 3 oczka, a Valencia 0. Jest już bardzo blisko od matematycznego zapewnienia sobie kolejnej fazy.

Champions League, Grupa D (3/6) 24.10.2018
[3.] AS Saint-Etienne 2:3 (1:2) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Denoni [29']
0:2 Denoni [35']
1:2 Polanski [37'-k]
2:2 Nunez [49']
2:3 Djourou [88'-sam]

MoM: Denoni (8.8)
Widzów: 36 247

 

 

Odnośnik do komentarza

Już dawno przestałem lubić takie wyniki. Początkowo podobała mi się skuteczność i przymykałem oko na wyraźną dysproporcję i słabość obrony. Ale obecnie mam graczy na tej pozycji wartych po 4, 5 milionów euro i oczekiwania związku z tym są większe. Nie może dochodzić do sytuacji, w której średniak ligowy zdobywa trzy bramki i pozbawia nas kompletu punktów. Okoliczności również denerwujące. Najlepszy na boisku Ohlsson nie wytrzymał presji w naszym polu karnym i sfaulował niepotrzebnie piłkarza ADO. Przy wykonywaniu 'jedenastki' próbowałem sobie przypomnieć czy udało się kiedyś mojemu bramkarzowi zatrzymać piłkę i okazuje się że nie. Raz tylko sami nie wykorzystaliśmy karnego. Trochę dziwna sprawa, nie mająca za wiele wspólnego z rzeczywistością. Musimy pogodzić się z podziałem punktów i być zadowolonym, że przynajmniej środek pomocy spisał się na medal.

Eredivisie, 11. kolejka 27.10.2018
[1.] RKC Waalwijk 3:3 (2:1) ADO Den Haag [7.]
1:0 Ohlsson [3']
2:0 Denoni [14']
2:1 van Duinen [40']
2:2 Nuytinck [73']
3:2 Trubitsin [83']
3:3 Holla [90'+1-k]

MoM: Ohlsson (8.5)
Widzów: 11 101

 

 

Odnośnik do komentarza

Wow, jestem pod dużym wrażeniem. Tym bardziej, że wobec kontuzji rezerwowego Komara dałem szansę pograć kolejnemu juniorowi, Janssenowi. Młodziak odstawał od reszty, w dodatku doznał kontuzji wykluczającej go na trzy tygodnie. Ale poza tym palce lizać. Przypominam, że goście z Rotterdamu grają w Eredivisie, co więcej kolejny mecz rozegramy znowu z nimi, tym razem w lidze. Skoro drugi garnitur nie miał problemów z ich rozgromieniem, oczekuję iż pierwsza jedenastka również zdobędzie pewnie trzy punkty. Serce się raduje gdy MoM zostaje wybrany wychowanek klubu. Goossens ma przed sobą znakomitą karierę i za kilka sezonów będzie podstawowym snajperem klubu RKC Waalwijk.

P.S. Wiecie może czy da się nagrywać filmy w lepszej jakości? Spodobało mi się to, a ciekawsze bramki chciałbym pokazywać w postach. Tylko nie z taką jakością jak z pierwszego filmiku. Widzę, że na cmrev były wrzucane gole w fajnej jakości. Ja tego jeszcze nie rozkminiłem i chciałbym zasięgnąć pomocy.

Puchar Holandii, 3. runda 30.10.2018
RKC Waalwijk 5:0 (2:0) Sparta Rotterdam
1:0 Nguette [3']
2:0 Goossens [8']
3:0 Gomez [52']
4:0 Nguette [63']
5:0 Goossens [81']

MoM: Goossens (9.4)
Widzów: 11 041

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie ma obecnie ważniejszego człowieka w klubie niż Nguette. Patrzę na jego statystyki z poprzednich lat i jestem pod wrażeniem. Średnie oceny powyżej 7.30, niezwykła efektowność i skuteczność. Teraz wygląda to jeszcze lepiej (ocena 7.70). Jego rywalizacja z Ghezzalem jest na najwyższym poziomie. Smutny będzie dzień, w którym jeden z Francuzów okaże się za stary na pierwszy skład. Tak czy siak, miano legend w klubowej gablocie mają jak w banku. Ze Spartą w Rotterdamie nie było już tak łatwo jak w pucharze krajowym, ale zwycięstwo dość wysokie. Nie zeszliśmy znacząco poziomem i wykorzystaliśmy najlepsze swoje sytuacje. Bardzo ważny wynik dla układu tabeli.

Eredivisie, 12. kolejka 03.11.2018
[16.] Sparta Rotterdam 1:3 (1:1) RKC Waalwijk [3.]
0:1 Nguette [31']
1:1 Arrigoni [43']
1:2 Maksimovic [68']
1:3 Nguette [90']

MoM: Nguette (8.8)
Widzów: 10 464

 

 

Odnośnik do komentarza

Ehhh, sami skomplikowaliśmy sobie życie. Nie spodziewałem się przegranej akurat z tym rywalem, w dodatku na własnym boisku. Wracamy do fatalnej postawy w obronie: Situ do spółki z Alvesem są odpowiedzialni za stratę trzech bramek w ciągu 26. minut. Próbowaliśmy nadrobić niezłymi akcjami zaczepnymi. 21 strzałów z naszej strony przy zaledwie ośmiu prób Francuzów na nic się zdało. Savanier przeżywa huśtawkę formy zupełnie jak w poprzednim sezonie. Tylko Nguette nie schodzi ze swojego poziomu. Mam dylemat czy dokonywać zmian. Jak w lidze zaprezentujemy się podobnie za kilka dni to będę dokonywał zmian.


Champions League, Grupa D (4/6) 06.11.2018
[2.] RKC Waalwijk 2:3 (2:2) AS Saint-Etienne [3.]
0:1 Belyaev [21']
1:1 Maksimovic [35']
1:2 Tachtsidis [41']
2:2 Nguette [45'+2]
2:3 Aleksic [47']

MoM: Belyaev (8.3)
Widzów: 10 737

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze. Nie pozwalamy się wkręcić w jakąś czarną serię remisów i porażek. Zdecydowałem się jednak zmienić kilku graczy. Wprowadzenie Ghezzala było najtrafniejszą decyzją. Jak widać po wyniku, lewoskrzydłowy zaprezentował klasyczny one-man show, popisując się hat-trickiem. Niestety spotkanie zostanie zapamiętane z innego powodu. W 21 minucie Savanier złamał kość śródstopia w starciu na środku boiska. Przez 5 miesięcy nie będę mógł skorzystać z jego usług. Nie martwię się o zastępstwo bo uważam, że reprezentant Chorwacji, Komar jest w stanie prezentować równie dobry poziom. Ściągnę też kogoś z drużyny juniorów.

Eredivisie, 13. kolejka 11.11.2018
[8.] Vitesse 1:3 (1:3) RKC Waalwijk [2.]
1:0 Oar [8']
1:1 Ghezzal [11']
1:2 Ghezzal [14']
1:3 Ghezzal [26'-k]

MoM: Ghezzal (9.6)
Widzów: 17 410

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć. Nie dodaję nowych postów bo u mnie dużo zmian. Nie mieszkam już w Holandii, wróciłem do kraju co wiąże się z załatwianiem wielu spraw. Nie mam głowy do ciupania w FM. Nie mam też wątpliwości, że wrócę do regularnego pisania.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Witam wszystkich po ponad rocznej przerwie. Ostatnio naszło mnie na opisywanie nowej kariery. Myślałem nad tym jaki cel sobie ustawić i nawet wymyśliłem całkiem ciekawy, ale potem stwierdziłem, że byłaby to moja szósta kariera z celem opisywana na forum. Z pięciu poprzednich cel zrealizowałem raz. Poza tym FM 2016 uważam za wielką porażkę, głównie z tego powodu, że prawie nie różni się od poprzedniej i nie zżera mnie chęć na prowadzenie wątku w tej wersji. Wszedłem więc na forum, załadowałem ten temat i naszła mnie nostalgia. Fantastycznie prowadziło mi się ekipę RKC Waalwijk, mimo że cel jest jeszcze daleki od zrealizowania to wszystko idzie w dobrym kierunku. Przeczytałem dokładnie każdą stronę i jestem na bieżąco, nie muszę sobie przypominać jakich miałem zawodników i co osiągnęliśmy. Was zapraszam do dalszej lektury a dla tych, którym nie chce się czytać od początku przypominam cel jaki sobie ustawiłem:

 

Zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...