Skocz do zawartości

Koguty - po raz kolejny


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie sezonu:

 

Analizując uzyskane rezultaty w zakończonym właśnie sezonie, trudno spodziewać się, aby wielu graczy dosięgła ręka sprawiedliwości i byli zmuszeni szukać sobie nowego pracodawcy. Na pewno jednak pewne zmiany kadrowe nastąpią. Po pierwsze dlatego, że niektórzy juz młodsi po prostu nie będą i nie wydalają w grze na tak wysokim poziomie. A po drugie niektórzy, pisząc wprost, zawiedli. I dla takich miejsca w kadrze na kolejny sezon nie będzie. Trzecią grupą są gracze, którzy zawiedli, ale mogą jeszcze liczyć na kredyt zaufania w postaci kolejnego sezonu – sezonu ostatniej szansy. Kolejna grupa to pewniacy do gry, a ostatnia grupa to młodzi, dopiero wprowadzani do zespołu.

 

 

Bramkarze:

 

Jack Butland (ANG, 28, 4A / 0G) – 33 / 18 / 20 / 0 / 6.77

Samuelle Della Latta (WŁO, 22, 15u21-A / 0G) – 24 / 19 / 11 / 1 / 6.88

 

W tym sezonie dysponowałem dwójką bramkarzy, wśród których hierarchia była jasna. Oczywiście to Butland był wyborem numer jeden, a pod jego skrzydłami miał nam rozwijać talent Della Latty. Obaj otrzymali w sezonie sporo szans. Młody Włoch bronił przede wszystkim w meczach pucharowych oraz w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie jeszcze mogliśmy sobie pozwolić na eksperymenty. Koniec końców uzyskał on wyższą średnią notę od Butlanda, ale absolutnie nie znaczy to, że z gry Anglika nie mam prawa być zadowolonym. Jack zanotował aż 20 czystych kont, z czego 19 w meczach ligowych, co daje średnią 1 czystego konta na 2 mecze. To naprawdę znakomity wynik. Tak czy siak – w tej formacji absolutnie żadnych zmian nie przewiduję, bo przecież w rezerwach jest jeszcze znakomity Ruiz no i oczywiście nasz wychowanek – Darlington.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Kyle Naughton (ANG, 32, 9u21-A / 0G) – 33 / 0 / 2 / 0 / 7.09

Kyle Walker (ANG, 30, 34A / 1G) – 39 / 1 / 7 / 3 / 7.02

 

Prawa flanka to ta pozycja, która chyba wymaga odświeżenia po sezonie. Co prawda, obaj prawi obrońcy grali dobrze, ale jednak brakuje mi tutaj jakiegoś elementu rywalizacji. Dlatego obu piłkarzy wystawiłem na listę transferową i będę szukał jakiegoś prawdziwego kozaka na tę pozycję. Ani Walker, ani Naughton nie są piłkarzami słabymi, ale jednak potrzebuję tutaj kogoś z prawdziwego topu. Walker kimś takim był, ale parę lat temu. Chociaż ostatni sezon nie był najgorszy w jego wykonaniu – wszak 7 asyst, to nie jest taki znów zły wynik. W obronie też Walker grał nieźle. Naughton nigdy nie miał papierów na bycie kozakiem, a jedynie solidnym wyrobnikiem. Nie wiem jeszcze, czy obu sprzedam, czy ktoś z nich zostanie, ale na pewno do pierwszej drużyny dołączy Lupidio, który ma już dość doświadczenia, aby grać w Premiership .

 

 

Lewi obrońcy:

 

Ben Davies (WAL, 28, 80A / 2G) – 33 / 1 / 2 / 1 / 7.15

Jamie Bowman (AUS, 24, 71A / 16G) – 26 / 1 / 0 / 1 / 7.05

 

Sprowadzenie Bowmana podziałało bardzo mobilizująco na Daviesa, który się wreszcie trochę ogarnął i zaczął grać na poziomie, jakiego od niego oczekuję. Australijczyk zanotował niezły debiutancki sezon w Tottenhamie, ale chyba jednak spodziewałem się po nim nieco więcej. Sam jednak fakt, że wzmógł on rywalizację na pozycji lewego obrońcy jest dla mnie wystarczający. To sprawia, że mam do wyboru dwóch znakomitych lewych obrońców i obojętnie na kogo postawię, to się nie zawiodę. A przecież na tej pozycji mogli też grać wyrobnicy w postaci Verthongena czy Naughtona, więc tutaj raczej wielkich zmian nie przewiduję.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Jan Verthongen (BEL, 34, 123A / 8G) – 38 / 2 / 0 / 0 / 6.98

Michael Dawson (ANG, 37, 6A / 0G) – 35 / 1 / 1 / 1 / 7.02

Vlad Chiriches (RUM, 31, 97A / 2G) – 44 / 8 / 2 / 4 / 7.19

Jacob Nielsen (DAN, 21, 10A / 0G) – 28 / 4 / 3 / 2 / 7.21

Raul Silva (POR, 23, 16u21-A / 0G) – 6 / 0 / 0 / 0 / 6.48

 

Środek bloku defensywnego to chyba najważniejsza formacja w naszej defensywnej taktyce. Nasi obrońcy mają często bardzo dużo pracy, bo zwykle na dużo pozwalamy graczom atakującym drużyny przeciwnej. Wszyscy jednak spełnili pokładane w nich oczekiwania i nadzieje. Niestety powoli widać upływ lat u Dawsona, który w przyszłym sezonie być może jeszcze będzie partnerem numer jeden dla Chirichesa, ale jeśli będzie odstawał motorycznie, to natychmiast wymienię go na Nielsena. Duńczyk bowiem rozwija się znakomicie. Dość powiedzieć, że ze średnich ocen wynika, iż był to nasz najlepszy stoper w zakończonym właśnie sezonie. W przyszłym pewnie dostanie podobną liczbę szans lub nawet większą. Verthongenowi chyba podziękujemy. Belg trafił na listę transferową. W słabszym klubie mógłby sobie jeszcze pograć ze dwa lata do emerytury, a ja wolałbym z wolna wprowadzać do pierwszej drużyny kolejnych stoperów tak, aby za dwa-trzy lata nie zostać z jednym tylko Nielsenem. Chiriches bowiem też ma już swoje latka i choć na razie gra bardzo pewnie, to trzeba powoli szukać mu następcy. Najbliżej wejścia do pierwszej drużyny są Davidson bądź Costa. Obaj mają za sobą udane sezony na wypożyczeniach i dlatego powinni dołączyć do pierwszej drużyny w kolejnym sezonie. Silva się nie sprawdził i w przyszłym sezonie dostanie szansę na udowodnienie swojej przydatności, ale gdzieś na wypożyczeniu.

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

Sandro (BRA, 32, 108A / 8G) – 42 / 1 / 1 / 2 / 6.99

Patrick Boelsmand (DAN, 23, 16 A/ 1G) – 21 / 0 / 1 / 0 / 6.89

 

Defensywny pomocnik to bardzo ważny element naszej taktycznej układanki. Spoczywa na nim bardzo duża odpowiedzialność, dlatego wymagam tutaj graczy klasowych. Sandro kiedyś takim był, ale chyba jego czas w Tottenhamie powoli dobiega końca. To chyba ostatni moment, aby na nim jeszcze jakoś zarobić. W przyszłym sezonie chciałbym odważniej postawić na Boelsmanda, który naprawdę znakomicie się rozwija. Pewnie do pierwszej drużyny dołączę Ibero, który ma za soba bardzo udane wypożyczenie do Almerii (34 / 6 / 7 / 0 / 7.44). Chciałbym też dołączyć Martinosa, bo na ostatnim wypożyczeniu nie pograł zbyt dużo, a w Tottenhamie mógłby dostać swoje minuty w meczach pucharowych. Miałbym wtedy trzech młodych i piekielnie utalentowanych defensywnych pomocników. A być może sprowadzę jakiegoś prawdziwego cracka. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy:

 

Victor Wanyama (KEN, 29, 66A / 26G) – 30 / 3 / 3 / 0 / 7.05

Nick Powell (ANG, 27, 3A / 0G) – 13 / 2 / 1 / 0 / 7.08

Christian Eriksen (DAN, 29, 100A / 14G) – 20 / 2 / 5 / 0 / 6.91

 

Wielu obserwatorów ligi angielskiej publicznie zastanawiało się, po co sprowadzam do klubu w zimie Powella. Tymczasem Nick okazał się niezwykle przydatnym i ważnym dla nas graczem. Grywał głównie w meczach pucharowych, ale miał niebagatelny wkład w zdobycie Pucharu Anglii. Dlatego on na pewno zostanie z nami na kolejne lata. Numerem jeden wciąż na tej pozycji pozostanie Wanyama, który nie zanotował tak udanego sezonu, jak jego debiutancki, ale i tak był lepszy niż poprzedni. Jeśli zaś chodzi o Eriksena, to chyba ostatni moment, aby na nim zarobić. Dostał sporo szans, ale w tym momencie jest od niego wielu graczy lepszych w Tottenhamie. Nawet młodzi Vendrame i Vadala mają w tym momencie wyższe notowania u mnie niż ten doświadczony Duńczyk. Dlatego Eriksen trafił na listę transferową i pewnie rozstaniemy się po sezonie.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

 

James Ward-Prowse (ANG, 26, 7A / 0G) – 30 / 5 / 9 / 1 / 6.91

David Vendrame (WŁO, 20, 17u21-A / 5G) – 12 / 4 / 2 / 1 / 7.53

Guido Vadala (ARG, 24, 29u21-A / 5G) – 19 / 3 / 5 / 0 / 6.92

 

Na pozycji ofensywnego pomocnika w tym sezonie ewidentnie wystrzelił Vendrame, którego przed sezonem dołączyłem do pierwszej drużyny z rezerw. Jego wprowadzenie okazało się strzałem w dziesiątkę. Co prawda, grywał on głównie w pucharach, ale miał, podobnie jak Powell, wielki wkład w zwycięstwo w Pucharze Anglii. Rozgrywał tez kapitalne mecze w Lidze Mistrzów. Potrafił w jednym meczu fazy grupowej strzelić nawet dwie bramki. On akurat jest pewny pozostania na kolejny sezon. Numerem jeden jednak nie będzie. Ta rola przypisana pozostanie do Ward-Prowse, który co prawda zaliczył gorszy sezon, ale to wciąż wybitny piłkarz. Każdemu może się zdarzyć gorszy rok. Jeśli kolejny też taki będzie, to wtedy zastanowimy się nad jego przyszłością, ale na razie ma raczej pewne miejsce w pierwszej jedenastce. Vadala grał nieco słabiej niż w poprzednim sezonie, ale swoją cegiełkę też dołożył i chętnie pozostawiłbym go w drużynie. Natomiast jeśli otrzymam za niego jakąś ciekawą ofertę, to poważnie ją rozważę. Musimy też pamiętać, że w rezerwach mamy jeszcze znakomitego Gallaghera, który w zakończonym właśnie wypożyczeniu w Celticu strzelił 14 bramek i zanotował 7 asyst w 33 meczach. Wynik godny gracza Premiership?

 

 

Prawi skrzydłowi:

 

Dentinho (BRA, 22, 6A / 1G) – 34 / 9 / 13 / 5 / 7.29

Marcelinho (BRA, 25) – 30 / 6 / 5 / 2 / 6.91

Rodrigo Gomez (ARG, 28, 5A / 0G) – 31 / 3 / 2 / 0 / 6.86

 

Prawe skrzydło, które było główną siłą napędową w poprzednich sezonach, teraz nie funkcjonowało tak znakomicie. Przynajmniej nie wtedy gry grał na tej pozycji Marcelinho bądź Gomez. Co innego, gdy wystawiałem tam Dentinho. Nasz Dentysta zanotował kapitalny sezon, będąc, jak przystało na stomatologa, zupełnie bezwzględnym i okrutnym w ośmieszaniu rywali, wypracowywaniu sytuacji podbramkowych i zdobywaniu goli. W przyszłym sezonie hierarchia graczy na tej pozycji na pewno ulegnie znaczącemu przebudowaniu. Numerem jeden będzie właśnie Dentinho, który zresztą wywalczył też podstawowy skład w reprezentacji Brazylii. O miano jego zastępcy będą rywalizować Marcelinho z Gomezem. Obaj w tym sezonie rozczarowali. Na pewno przyzwyczaili mnie do lepszej swojej gry, więc będą mieć sporo do udowodnienia. Jeśli następny sezon nie będzie dla nich tak dobry jak poprzedni, wtedy zastanowimy się nad ich przyszłością.

 

 

Lewi skrzydłowi:

 

Marcel (BRA, 23, 29u21-A / 4G) – 12 / 2 / 2 / 0 / 6.93

Adnan Januzaj (ALB, 26, 12A / 2G) – 34 / 2 / 4 / 1 / 6.87

Raheem Sterling (ANG, 26, 20A / 8G) – 34 / 6 / 6 / 1 / 6.87

 

O ile na prawym skrzydle zawodziło dwóch graczy, tak na przeciwległej flance żaden z piłkarzy nie może zaliczyć sezonu do udanych. Zaczynał go Sterling, który był wyborem numer jeden, ale Anglik nie zachwycił. Nie grał źle, ale jednak był zbyt mało efektywny. Zaledwie 12 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej w 34 meczach daje 0,35 punktu na mecz, podczas gdy taki Dentinho miał 0,64 punktu. Inni lewoskrzydłowi rozczarowali jeszcze bardziej. Januzaj zaczyna mnie już irytować swoim brakiem formy. To jednak piłkarz zbyt słaby jak na nasze standardy, dlatego Albańczyk ląduje na liście transferowej. Marcelowi dam jeszcze szansę, bo on dołączył do drużyny dopiero po nowym roku, wracając z wypożyczenia w Brazylij. Przez te wszystkie lata, gdy był wypożyczany do innych klubów, stał się piłkarzem znacznie bardziej dojrzałym i po prostu piłkarsko lepszym, dlatego myślę, że warto jeszcze dać mu szansę. Ale potrzebuję tutaj na gwałt jakiegoś koksa. Być może taki właśnie dołączy do druzyny w letnim okienku transferowym. Jest już zaklepany...

 

 

Napastnicy:

 

Gylfi Sigurdsson (ISL, 31, 71A / 21G) – 12 / 1 / 3 / 0 / 7.02

Bruno Gomes (BRA, 24, 32u21-A / 10G) – 35 / 18 / 4 / 4 / 7.05

Philip Tauber (WŁO, 22, 14u21-A / 9G) – 25 / 11 / 4 / 3 / 7.10

 

Pewnie zastanawia was, co w gronie napastników robi Sigurdsson? Ano po sprzedaży Ygora zostałem właściwie z dwójką napastników. To sprawiło, że przesunąłem Islandczyka do linii ataku. I trzeba przyznać, że spisał się on na tej pozycji zupełnie nienajgorzej. Biorąc pod uwagę, że na boisku pojawiał się głównie z ławki. Coś tam strzelił, jakieś asysty zaliczył, więc ogólnie nie jest źle. Po zdobyciu mistrzostwa jego cena jednak nieco wzrosła, co postaram się wykorzystać i go sprzedać. Ma już swoje latka, lepszy nie będzie, a i tak ciężko mi go gdzieś upakować. Dlatego, choć bardzo go lubię, rzucam go po różnych pozycjach, co na pewno mu nie służy. Niech sobie spokojnie dokończy karierę w innym klubie, gdzie będzie miał pewne miejsce w każdym meczu ligowym. Na nas jest już trochę za cienki. A co do innych – Gomes znów pokazał klasę. Niby tylko 18 bramek, ale wszystkie strzelone w meczach ligowych (w 29 występach). Gdy zsumujemy jego gole i asysty w lidze, to dostajemy 0,76 punktu w klasyfikacji kanadyjskiej średnio na mecz. Wynik zupełnie niezły. Szkoda tylko, że był zupełnie niewidoczny w Lidze Mistrzów, w której zagrał sześć spotkań, które zakończył z okrągłym zerem zarówno po stronie strzelonych goli, jak i zanotowanych asyst. Tauber zaś chyba sam się nie spodziewał, że dostanie aż tyle szans. Wszak gdy przychodził do klubu był napastnikiem numer trzy, ale sprzedaż Ygora pozwoliła mu na częstsze występy. Na razie wygląda na to, że sobie poradził. Jeśli na podobnej skuteczności będzie sobie radził w kolejnych sezonach to będę zadowolony. W przyszłym sezonie już pewnie definitywnie będę chciał włączyć do pierwszej drużyny Dyaduka, który ma za sobą niezłe wypożyczenie w Nottingham Forrest.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, co w sobie miała moja kariera (Atletico), gdzie Sigurdsson potrafił nawet zanotować ponad sześćdziesiąt punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Ustawiałem go na klasycznej dziesiątce i po prostu wymiatał.

 

Z tego co widzę, to na lewą flankę potrzebujesz jakiegoś koksa (którego mówisz, że masz). Nie przekonują mnie jednak statystyki środkowych pomocników i defensywnych, chyba że masz na nich nałożone jakieś specjalne polecenia indywidualne, nakazujące nie zbliżać się często z piłką w okolice strzeleckie.

 

PS

Pokaż Dentystę jak możesz.

Odnośnik do komentarza

Dentinho AD 2021

 

 

 

Czerwiec 2021:

 

Transfery do klubu:

Louie Mead (ANG, 15, AM/F RC) <= Watford, 775 tys. euro

Khalid Saidi (HOL, 19, 4u21-A / 0G, D C) <= AZ, 2,3 mln euro

 

Transfery z klubu:

Stavros Niarchakos => Southend, loan

Ian Bradbury, Eddie O’Brien, Will Hackett, Gouilherme Oliviera => free transfer

 

Czerwiec był dla nas bardzo spokojnym miesiącem. Nie wykonaliśmy jeszcze żadnych znaczących transferów, ani też nikogo wielkiego z klubu nie pożegnaliśmy.

Dołączyło do nas dwóch młodych i bardzo utalentowanych graczy. Żaden z nich, naturalnie, nie będzie miał w tym sezonie miejsca w pierwszej drużynie i pewnie obaj trafią gdzieś na wypożyczenie. Chyba, że uznam, że w tak młodym wieku lepiej dla Meada będzie pozostać w drużynie młodzieżowej i tutaj się rozwijać. Saidi zaś spokojnie może rozwijać swój talent gdzieś za granicą.

 

Z klubu wypożyczyliśmy Niarchakosa, który jednak chyba się już nie rozwinie i pewnie nie przedłużymy z nim za rok kontraktu. Szkoda, bo zapowiadał się na niezłego piłkarza, ale w zasadzie nie rozwinął się wcale od momentu, gdy był sprowadzany do klubu cztery lata temu.

 

Czekamy na kolejne, bardziej intensywne miesiące na rynku transferowym i podczas okresu przygotowawczego.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2021:

 

Transfery do klubu:

Schumacher (BRA, 22, 6A / 1G, AM/F RC) <= Szachtar, free transfer

 

Transfery z klubu:

Ibrahim Armani => Bristol City, loan

Rhys Sparrow => Reading, 675 tys. euro

Charis Martinos => Twente, loan

Olekseyi Sorokolita => Villarreal, loan

Devon Alfonso => Patrick Thistle, loan

Kwadwo Essuman => Nottingham Forrest, loan

Ibrahim Tharmond => Blackpool, loan

Milos Veljkovic => Nottingham Forrest, 650 tys. euro

Adnan Januzaj => Szachtar, 17,75 mln euro

Eudene Dyadyuk => Dynamo Kijów, loan

Gylfi Sigurdsson => West Bromwich, 550 tys. euro

Fergus Brogden => Bristol City, loan

Roger Lawler => Celtic, loan

Gary Connolly => Wolves, loan

Tasos Grypiotis => West Bromwich, loan

Ibra Sterling => Ipswich, loan, 80 tys. euro

Usif Turner => Wycombe, loan

 

Towarzyskie:

15.07.2021, Tottenham – Bordeaux, 2:1 (Tauber, Dentinho)

20.07.2021, Tottenham – Internacional, 1:0 (Sandro)

23.07.2021, Tottenham – Santos, 3:2 (Vadala, Nielsen, Tauber)

27.07.2021, Tottenham – Hoffenheim, 4:0 (Vadala, Gomes, Castelees [og], Ostdorf [og])

31.07.2021, Tottenham – Boca, 5:0 (Marcelinho, Gomes, Powell, Tagliabue [og], Naughton)

 

W lipcu miały miejsce tak naprawdę dwa znaczące ruchy transferowe. Co ciekawe, oba dotyczyły tych samych klubów. Najpierw na początku miesiąca sfinalizowaliśmy transfer Schumachera, na którego polowałem już od kilku lat. Chciałem go sprowadzić jeszcze gdy grał w Botafogo, ale wówczas nie miałem na to szans, bo Schumacherowi permanentnie odrzucano wnioski o pozwolenie na pracę. Po transferze na Ukrainę jego reputacja nieco wzrosła. Do tego stopnia, że trafił do reprezentacji Brazylii. Dlatego teraz było go łatwiej sprowadzić. A poza tym popadł on w konflikt z dotychczasowym menedżerem Szachtaru i ostatnie pół roku spędził już nawet nie w Szachtarze-2 będącym oficjalnym zespołem rezerw, ale nawet w Szachtarze-3. Dlatego wyciągnięcie go z ukraińskiego piekła nie było trudne.

 

W drugą stronę powędrował Januzaj, który od kilku lat zatrzymał się w rozwoju. Początek w klubie miał zupełnie dobry. Jako młody gniewny pokazywał, że może być cenną alternatywą dla Sigurdssona na lewym skrzydle. Z każdym kolejnym sezonem jednak nie potrafił poprawiać swoich umiejętności. Dlatego nie przebił się nigdy do wyjściowej jedenastki, przegrywając rywalizację najpierw z Islandczykiem, a potem ze Sterlingiem. Wydaje mi się, że te prawie 18 mln euro to dobra cena za usługi Albańczyka, dlatego z tego transferu jestem zadowolony.

 

Z innych ważniejszych transferów warto wspomnieć o sprzedaży Veljkovicia, który był permanentnie przeze mnie wypożyczany, ale nigdy nawet nie zbliżył się do pierwszego zespołu Tottenhamu. Poza tym wypożyczyłem w zasadzie tych samych piłkarzy, co wypożyczam od lat, aby mogli rozwijać się tam, gdzie będą mogli regularnie grać.

 

W lipcu rozegraliśmy kilka sparingów, mierząc się z drużynami z różnych lig. Efekty były zupełnie dobre. Nie przegraliśmy żadnego ze spotkań towarzyskich, notując komplet zwycięstw. Właściwie wszyscy piłkarze, którzy dostawali ode mnie szanse w tych sparingach nie zawodzili i pokazywali, że jeszcze mogą dawać bardzo dużo drużynie (Sandro, Verthongen) albo że ich czas właśnie nadchodzi (Tauber, Dentinho, Nielsen).

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2021:

 

Awansowani z druzyny rezerw:

Oscar Lupidio (ARG, 22, 4u21-A / 2G, D/WB/M R)

 

Transfery z klubu:

Raul Silva => Southampton, loan, 180 tys. euro

Barry Stevenson => Swindon, loan

Calum Johnson => Exeter, loan

Alan Cristovao => Newell’s, loan

Filippo Palumbo => Oldham, loan

Jose Ibero => Athletic Bilbao, loan

Jorge Ruiz => Barcelona, loan

Nathaniel Parker => Cheltenham, loan

Mason Hutchison => Bury, loan

 

Towarzyskie:

04.08.2021, Tottenham – PSG, 3:2 (Marcel, Tauber x2)

 

Tarcza Wspólnoty:

08.08.2021, Tottenham – Arsenal, 2:1 (Schumacher, Wanyama)

 

Premiership:

1/38, 15.08.2021, Reading – Tottenham, 1:1 (Dentinho)

2/38, 21.08.2021, [12] Tottenham – [15] Norwich, 2:0 (Gomes x2)

3/38, 28.08.2021, [12] Leicester – [4] Tottenham, 3:1 (Ward-Prowse)

 

W sierpniu skończylismy proces przebudowy drużyny, który jednak nie osiągnął takich rozmiarów, jak chciałem. Nie udało się sprzedać kilku ciążących mi graczy, takich jak Verthongen, Walker, Naughton, Sandro, czy Eriksen. Dlatego ci wszyscy piłkarze pozostaną z nami na jeszcze jeden sezon, ale dla większości z nich będzie to sezon ostatni, ponieważ i tak kończa się ich kontrakty.

 

Rozegraliśmy jeszcze jeden sparing, w którym po dobrym meczu pokonaliśmy PSG. Dobre zawody rozegrał wtedy Marcel, który nie tylko zdobył gola, ale też asystował przy jednym z trafień Taubera. Młody Włoch zresztą tez jest w znakomitej formie i na pewno będzie ciekawą alternatywą dla Gomesa w sezonie.

 

W meczu o Tarczę Wspólnoty pokonaliśmy, a jakże – Arsenal. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Wanyama, ale warto też zwrócić uwagę na gola w debiucie autorstwa Schumachera, który bardzo szybko złapał właściwy rytm i udowodnił, że jego sprowadzenie do klubu było znakomitym posunięciem. Tym samym kolejny puchar trafił do klubowej gabloty. Nawet jeśli niczego już w tym sezonie nie ugramy, będzie to czwarty kolejny sezon, który skończymy z minimum jednym trofeum.

 

Już tydzień później rozpoczynaliśmy zmagania ligowe, które w sierpniu nam się, mówiąc wprost, nie powiodły. W trzech kolejnych meczach zdobyliśmy zaledwie cztery oczka, nie mierząc się wcale z jakimiś tuzami angielskiej ligi. Nie wiem, czy już na starcie nie wykluczyliśmy się z walki o mistrzostwo, skoro pogubiliśmy punkty w meczach z druzynami tak przeciętnymi. Trzeba szybko z tego wyciągnąć wnioski, żeby w kolejnych spotkaniach osiągnąć wyższy poziom i powrócić do czołówki w ligowej tabeli. Trzeba jednak zauważyć dobrą grę Brazylijczyków – na razie to oni ciągną grę. Głównie Gomes, Schumacher oraz oczywiście Dentinho.

 

Poznaliśmy też naszych rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zmierzymy się z Zenitem Petersburg, Bazyleą oraz... po raz trzeci z rzędu... z Interem. Tak jak na początku mojej przygody regularnie trafialiśmy na Juventus, tak teraz to samo ma miejsce w przypadku Interu.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2021:

 

Transfery z klubu:

Andy Dallas => Middlesbrough, loan

 

Premiership:

4/38, 11.09.2021, [4] Liverpool – [11] Tottenham, 4:2 (Dentinho, Nielsen)

5/38, 18.09.2021, [13] Tottenham – [1] Man City, 0:3

6/38, 25.09.2021, [13] Tottenham – [12] West Bromwich, 2:0 (Ward-Prowse, Burn [og])

 

Liga Mistrzów:

1/6, 15.09.2021, Zenit Petersburg – Tottenham, 1:2 (Vendrame, Chiriches)

2/6, 28.09.2021, Tottenham – Basel, 3:0 (Tauber x2, Nielsen)

 

Carling Cup:

3 runda, 21.09.2021, Tottenham – Charlton, 5:2 (Powell, Marcelinho x2, Tauber, Saidi)

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata:

7/10, 03.09.2021, Mołdawia – Hiszpania, 1:3 (Gomez, Morata, Gonzalez )

8/10, 07.09.2021, Hiszpania – Czechy, 3:0 (Espada, Grimaldo, Ramos)

 

Trudno jednoznacznie ocenić naszą postawę we wrześniu. Gdyby brać pod uwagę wyłącznie rozgrywki ligowe, które nieustannie pozostają dla mnie absolutnie najważniejsze, to należałoby ocenić wrzesień ekstremalnie negatywnie. Bo jak inaczej ocenić miesiąc, w którym w trzech ligowych spotkaniach zgromadziliśmy zaledwie trzy oczka. I nie może nas tu usprawiedliwiać klasa rywali, z którymi się mierzyliśmy. Zarówno bowiem z Liverpoolem na wyjazdach, jak i Man City u siebie potrafiliśmy w przeszłości wygrywać. Dobrze chociaż, że na koniec miesiąca udało nam się odwrócić złą kartę w meczu z West Bromwich, ale nie zmienia to faktu, że wrzesień był dla nas bardzo nieudany i zamiast powrócić do walki o mistrzostwo, chyba definitywnie z niej odpadliśmy.

 

Znacznie lepiej radziliśmy sobie w rozgrywkach pucharowych. W Lidze Mistrzów nie pozostawiliśmy wątpliwości po pierwszych dwóch spotkaniach, która z drużyn będzie aspirować do pierwszego miejsca w grupie i z kompletem punktów prowadziliśmy. Chociaż trzeba zauważyć, że w meczu z Zenitem do przerwy przegrywaliśmy, ale skuteczne metody motywacyjne w przerwie sprawiły, że odwróciliśmy losy meczu. Przed dwumeczem z Interem jesteśmy raczej faworytem do wygrania grupy. Z pewnością losy awansu do dalszych gier już sie rozstrzygnęły. Pytanie kto, czy Tottenham, czy Inter, zajmie pierwsze miejsce w grupie.

 

Awansowaliśmy też do następnej rundy Pucharu Ligi, pokonując Charlton. Miałem jednak bardzo duże zastrzeżenia do naszej dyspozycji w tym spotkaniu. Straciliśmy bowiem aż dwa gole. To nam nie przystoi i na pewno nie wróży dobrze w kolejnych spotkaniach. Na szczęście siła ofensywna okazała się wystarczająca, żeby strzelić więcej niż straciliśmy, dlatego mogliśmy cieszyć się z awansu do 4 rundy, w której zmierzymy się z Cardiff.

 

Eliminacje do przyszłorocznego mundialu wchodzą w finalną fazę. W przedostatniej parze spotkań odnieśliśmy dwa kolejne zwycięstwa, które jednak już i tak nie mają żadnego znaczenia, poza śrubowaniem rekordów. Zajmiemy spokojnie pierwsze miejsce w grupie z dużą przewagą nad kolejnymi drużynami. Te ostatnie mecze to dla mnie dobra okazja do poćwiczenia różnych wariantów w grze zarówno ofensywnej, jak i defensywnej.

Odnośnik do komentarza

Październik 2021:

 

Transfery z klubu:

Ryan Booker => Southend, loan

 

Premiership:

7/38, 03.10.2021, [12] Tottenham – [16] Southampton, 2:0 (Ward-Prowse, Gomes)

8/38, 16.10.2021, [10] Tottenham – [19] Cardiff, 2:0 (Wanyama, Gomes)

9/38, 23.10.2021, [7] Newcastle – [8] Tottenham, 2:1 (Gomes)

10/38, 30.10.2021, [7] Chelsea – [9] Tottenham, 0:0

 

Liga Mistrzów:

3/6, 20.10.2021, Inter – Tottenham, 0:1 (Tauber)

 

Carling Cup:

4 runda, 26.10.2021, Tottenham – Cardiff, 3:2 (Tauber x2, Marshall [og])

 

Eliminacje do Mistrzostw Świata:

9/10, 08.10.2021, Czarnogóra – Hiszpania, 0:2 (Ramos, Morata)

10/10, 12.10.2021, Hiszpania – Litwa, 2:0 (Ramos x2)

 

 

 

| Pos   | Inf   | Team           |       | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1st   | Q     | Spain          |       | 10    | 9     | 0     | 1     | 26    | 4     | +22   | 27    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2nd   | Pl    | Czech Republic |       | 10    | 5     | 3     | 2     | 16    | 9     | +7    | 18    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3rd   |       | Ireland        |       | 10    | 4     | 3     | 3     | 12    | 11    | +1    | 15    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4th   |       | Montenegro     |       | 10    | 4     | 1     | 5     | 14    | 21    | -7    | 13    | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5th   |       | Lithuania      |       | 10    | 1     | 4     | 5     | 5     | 14    | -9    | 7     | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6th   |       | Moldova        |       | 10    | 0     | 3     | 7     | 5     | 19    | -14   | 3     | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Nieźle weszliśmy w ten miesiąc, wygrywając trzy pierwsze mecze. Dwa ligowe i jeden w Lidze Mistrzów. W Champions League pokonaliśmy na wyjeździe Inter, co postawiło nas przed bardzo dobrym położeniem w trzech ostatnich meczach tej fazy. Jeśli pokonamy Inter u siebie, to zapewnimy sobie awans z pierwszego miejsca w grupie. Każdy inny wynik sprawi, że o awans z pierwszego miejsca będziemy musieli walczyć w kolejnych spotkaniach.

 

W Premiership zaczęliśmy nieźle, pokonując dwukrotnie 2:0 najpierw Southampton, a potem Cardiff. Doskonale w tych spotkaniach spisał się Gomes, którego gole potwierdzały naszą przewagę w obu tych meczach. Zresztą Brazylijczyk nie zwalniał tempa jako jeden z nielicznych. To jego gol wlał nadzieję w nasze serca w meczu z Newcastle, gdy przegrywaliśmy już 0:2. Niestety nie udało nam się odwrócić losów tego meczu i przegraliśmy pierwszy raz od miesiąca. W ostatnim ligowym meczu spodziewałem się srogiego wpierdolu, patrząc na to, z kim mieliśmy się zmierzyć i gdzie, ale okazało się, że Chelsea jest w podobnym kryzysie jak my i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

 

W innych rozgrywkach szło nam trochę lepiej. W Pucharze Ligi wyeliminowaliśmy Cardiff, awansując do ćwierćfinału, w którym zmierzymy się z Newcastle na wyjeździe. Będzie to zatem dla nas doskonała okazja do rewanżu za porażkę w meczu ligowym.

 

Zakończyliśmy też eliminacje do mundialu. Zgodnie z planem i przewidywaniami, wygraliśmy dwa ostatnie mecze. W obu spotkaniach strzelaliśmy po dwa gole, nie tracąc przy tym żadnego. Wreszcie formę strzelecka odzyskał też Ramos, którego gole dały nam te sześć punktów. Ostatecznie eliminacje kończymy z jedną tylko porażką- falstartem na początku eliminacji, kiedy przegraliśmy wyjazdowe spotkanie przeciwko Irlandii.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2021:

 

Premiership:

11/38, 06.11.2021, [8] Tottenham – [10] Charlton, 2:1 (Gomes, Ward-Prowse)

12/38, 20.11.2021, [12] Swansea – [7] Tottenham, 0:2 (Dawson, Ward-Prowse)

13/38, 27.11.2021, [6] Tottenham – [3] Man Utd, 0:2

14/38, 30.11.2021, [19] Everton – [8] Tottenham, 1:2 (Vendrame, Marcel)

 

Liga Mistrzów:

4/6, 03.11.2021, Tottenham – Inter, 0:0

5/6, 23.11.2021, Tottenham – Zenit, 3:0 (Tauber x2, Davies)

 

Towarzyskie:

12.11.2021, Hiszpania – Brazylia, 1:2 (Gomez)

16.11.2021, Hiszpania – Belgia, 1:0 (Gonzalez)

 

Kolejny miesiąc przyniósł niezłe wyniki, ale cały czas nie potrafimy wypracować na tyle stabilnej formy, żeby zanotować cały miesiąc bez straty punktów w meczach ligowych. Tym razem wszystko się rozsypało w meczu z Man Utd, który przegraliśmy, będąc drużyną wyraźnie gorszą. W pierwszych dwóch ligowych meczach listopada odnieśliśmy pewne zwycięstwa, ale potem na naszej drodze stanęła poważniejsza przeszkoda, której już nie daliśmy rady. Dobrze chociaż, że na koniec miesiąca udało się ograć Everton i tym samym powrócić do strefy europejskich pucharów, bo nie da się ukryć, że ten sezon jest dla nas bardzo trudny. Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz będę utrzymywał, że kluczowa do oceny potencjału drużyny w sezonie jest forma w grudniowych meczach ligowych, których jest dużo, a przez co są rozgrywane dość często. Jeśli uda nam się większość z nich wygrać, być może jeszcze powrócimy do walki o przyszłosezonowy udział w Lidze Mistrzów.

 

Niestety nie udało nam się zapewnić sobie awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie już w bezpośrednim pojedynku z Interem, ale co się odwlecze... w drugim listopadowym meczu pokonaliśmy pewnie Zenit i zapewniliśmy sobie rozstawienie w losowaniu par 1/8 finału. Ostatni mecz faz grupowej będzie meczem o pietruszkę.

 

W terminie przewidzianym na baraże poeliminacyjne rozegraliśmy dwa sparingi z pretendentami do triumfu podczas zbliżającego się mundialu. O ile Brazylia okazała się od nas lepsza, o tyle Belgię już zdołaliśmy pokonać, co nieźle rokuje przed przyszłorocznymi finałami.

 

Poznaliśmy też naszych rywali w walce o awans z fazy grupowej mundialu. Zagramy z Holandią, Chile oraz Japonią. Nie wiem dokładnie na co stać Oranje, ale nawet gdyby to drugie miejsce powinno być celem absolutnego minimum.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2021:

 

Premiership:

15/38, 04.12.2021, [6] Tottenham – [19] Aston Villa, 4:1 (Ward-Prowse, Marcel, Chiriches, Ojo [og])

16/38, 11.12.2021, [6] Tottenham – [10] West Ham, 3:0 (Gomes, Wanyama x2)

17/38, 18.12.2021, [4] Arsenal – [6] Tottenham, 2:1 (McCarthy [og])

18/38, 21.12.2021, [9] Stoke – [6] Tottenham, 3:2 (Tauber x2)

19/38, 26.12.2021, [6] Tottenham – [15] Notingham Forrest, 3:2 (Velijkovic [og], Dentinho, Dawson)

20/38, 28.12.2021, [5] Tottenham – [14] Reading, 3:0 (Vadala x2, Marcelinho)

 

Liga Mistrzów:

6/6, 08.12.2021, Basel – Tottenham, 2:0

 

Carling Cup:

¼, 15.12.2021, Newcastle – Tottenham, 0:2 (Nielsen, Tauber)

 

Grudzień był dla nas trudnym miesiącem. Rozegraliśmy w nim aż sześć ligowych spotkań, z których wygraliśmy cztery, a w pozostałych dwóch doznaliśmy porażek. Początek miesiąca był zupełnie udany. Wygraliśmy kolejne spotkania z Aston Villą oraz West Hamem. Potem jednak przyszła zadyszka formy i dwie następujące po sobie porazki w meczach wyjazdowych. Najpierw z Arsenalem, a potem ze Stoke. Zwłaszcza tej drugiej na pewno moglibyśmy uniknąć, gdyby moi podopieczni wykazali minimum zaangażowania w grę obronną. Gracze Tottenhamu jednak uznali, że skoro do przerwy wypracowali dwubramkową przewagę, to drugą połowę mogą zagrać na stojąco, co się na nas okrutnie zemściło. Dobrze chociaż, że na koniec miesiąca odnieśliśmy zwycięstwo nad Nottingham Forrest. Pozwoliło nam ono powrócić na piąte miejsce, choć cały czas zachodzę w głowę, jak to możliwe, że grając tak słabo w tym sezonie, wciąż mamy szanse na zajęcie miejsca premiowanego startem w przyszłosezonowej edycji Ligi Mistrzów. Po meczu z Nottingham zresztą niewiele brakowało, a wydziedziczyłbym swoich podopiecznych po tym, jak ze stanu 3:0 doprowadzili do 3:2 i bardzo nerwowej końcówki. Zupełnie nie rozumiem, co sie stało z tymi chłopakami. Jakby nagle ktoś zabrał im całą ambicję, którą pokazywali w poprzednim sezonie.

 

W Lidze Mistrzów dość zaskakująco przegraliśmy ostatnie spotkanie z Basel. Nie może nas tłumaczyć fakt, że wystawiłem rezerwową jedenastkę, bo taką samą wystawiałem w poprzednich meczach, gdzie jednak potrafiliśmy dość skutecznie gromadzić punkty. Na szczęście ta porażka nie miała żadnego znaczenia dla układu w grupie i awansujemy dalej z pierwszego miejsca. Niestety los nie był dla nas łaskawy w losowaniu, bo skojarzył nas z Bayernem Monachium. Tyle jest drużyn w Europie, a my znów trafiamy na Bayern. Ale może tym razem wreszcie uda się sprawić niespodziankę. Skoro FCB zajął drugie miejsce w swojej grupie, to może już lata hegemonii tej ekipy dobiegły końca.

 

W Pucharze Ligi wywalczyliśmy awans do półfinału, pokonując w meczu ¼ Newcastle, biorąc tym samym rewanż za porażkę w meczu ligowym. W walce o finał zmierzymy się z Man City. Jeśli rywale wystawią rezerwowy skład, to będziemy w stanie ich pokonać, ale jeśli zagrają pierwszym garniturem, to spodziewam się naprawdę srogiego wpierdolu.

 

 

Tabela ligowa na półmetku rozgrywek:

 

 

| Pos   | Inf   | Team         |       | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1st   |       | Liverpool    |       | 19    | 16    | 1     | 2     | 45    | 14    | +31   | 49    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2nd   |       | Man Utd      |       | 19    | 15    | 0     | 4     | 39    | 17    | +22   | 45    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3rd   |       | Man City     |       | 19    | 14    | 2     | 3     | 45    | 18    | +27   | 44    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4th   |       | Arsenal      |       | 19    | 10    | 6     | 3     | 34    | 19    | +15   | 36    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5th   |       | Tottenham    |       | 19    | 10    | 2     | 7     | 32    | 25    | +7    | 32    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6th   |       | Chelsea      |       | 18    | 8     | 7     | 3     | 27    | 18    | +9    | 31    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7th   |       | Southampton  |       | 19    | 8     | 4     | 7     | 25    | 33    | -8    | 28    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8th   |       | Stoke        |       | 19    | 8     | 3     | 8     | 27    | 26    | +1    | 27    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9th   |       | Leicester    |       | 19    | 8     | 3     | 8     | 25    | 24    | +1    | 27    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10th  |       | Newcastle    |       | 19    | 7     | 4     | 8     | 29    | 20    | +9    | 25    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11th  |       | West Ham     |       | 19    | 7     | 3     | 9     | 28    | 31    | -3    | 24    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12th  |       | Charlton     |       | 19    | 5     | 6     | 8     | 23    | 36    | -13   | 21    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13th  |       | West Brom    |       | 19    | 4     | 7     | 8     | 24    | 30    | -6    | 19    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14th  |       | Reading      |       | 19    | 5     | 4     | 10    | 22    | 32    | -10   | 19    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15th  |       | Aston Villa  |       | 19    | 5     | 4     | 10    | 20    | 35    | -15   | 19    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16th  |       | Cardiff      |       | 19    | 4     | 6     | 9     | 28    | 37    | -9    | 18    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17th  |       | Nottm Forest |       | 19    | 4     | 5     | 10    | 20    | 32    | -12   | 17    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18th  |       | Swansea      |       | 19    | 4     | 5     | 10    | 15    | 32    | -17   | 17    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19th  |       | Everton      |       | 18    | 3     | 6     | 9     | 14    | 27    | -13   | 15    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20th  |       | Norwich      |       | 19    | 3     | 4     | 12    | 19    | 35    | -16   | 13    | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2022:

 

Transfery do klubu:

Anders Larsen (DAN, 17, 2u21-A / 0G, D C) <= FC Kopenhaga, free transfer

Lucas Kjellson (SWE, 15, D C) <= Malmoe FF, free transfer

 

Transfery z klubu:

Anders Larsen => Cardiff, loan

 

Premiership:

21/38, 01.01.2022, [5] Tottenham – [9] Leicester, 0:1

22/38, 11.01.2022, [20] Norwich – [6] Tottenham, 1:4 (Argumaniz [og], Tauber, Wanyama, Schumacher)

23/38, 15.01.2022, [1] Man City – [6] Tottenham, 2:2 (Dentinho, Wanyama)

24/38, 25.01.2022, [15] West Bromwich – [6] Tottenham, 2:2 (Sandro, Burn [og])

25/38, 30.01.2022, [6] Tottenham – [1] Liverpool, 0:3

 

Carling Cup:

½, 05.01.2022, Man City – Tottenham, 1:0

½, 19.01.2022, Tottenham – Man City, 1:1 (Marcelinho)

 

FA Cup:

3 runda, 08.01.2022, Dag & Red – Tottenham, 0:3 (Marcelinho, Tauber, Nielsen)

4 runda, 22.01.2022, Millwall – Tottenham, (Marcelinho, Nielsen

 

Nowy rok wcale nie przyniósł oczekiwanych zmian. Drużyna wciąż powoli, acz konsekwentnie tonie. Zupełnie nie wiem, co się stało z ekipą, która grała tak skuteczne w defensywie w poprzednim sezonie. Teraz regularnie tracimy proste bramki, głównie po naszych stałych fragmentach gry, gdy rywal wychodzi z kontratakiem lub po stałych fragmentach wykonywanych przez drużynę przeciwnika. Podstawy gry obronnej w drużynie leżą, chociaż jej trzon praktycznie się nie zmienił. Zupełnie nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć.

 

W styczniu rozegraliśmy pięć ligowych meczów, z czego wygraliśmy aż jeden. I to z czerwoną latarnią ligi. A nawet w tym spotkaniu potrafiliśmy przegrywać. W międzyczasie traciliśmy punkty z takimi tuzami angielskiego futbolu jak Leicester, czy West Bromwich. Oczywiście mieliśmy też mecze z trudniejszymi rywalami, jak Man City, czy Liverpool, ale to nas w żaden sposób nie usprawiedliwia. Akurat mecz z The Citizens na Etihad Stadium był chyba najlepszym w naszym wykonaniu spośród wszystkich meczów ligowych rozgrywanych w styczniu i tylko sędziom możemy zawdzięczać fakt, że nie zdobyliśmy tutaj kompletu punktów. Mecz z Liverpoolem zaś obnażył nasze wszystkie słabości. Goście zdobywali bramki tylko po stałych fragmentach – kontrując nasze ofensywne stałe fragmenty lub skutecznie egzekwując swoje. Podobnie mecz z Leicester – rywale wygrali, kończąc spotkanie z jednym celnym strzałem na naszą bramkę – wyegzekwowanym rzutem wolnym. Naprawdę odechciewa się patrzeć na to, co wyrabiają ci pseudokopacze, zupełnie pozbawieni ambicji.

 

W Pucharze Ligi, zgodnie z przewidywaniami, nie daliśmy rady Man City, chociaz spodziewałem się w dwumeczu dwucyfrówki, a skończyło się na zaledwie 1:2. Tyle, że efekt końcowy taki sam – nie zagramy w finale.

 

Na osłodę niejako pozostaje nam niezłe rozpoczęcie zmagań w Pucharze Anglii. Ale z drugiej strony – źle by było, gdybyśmy nie potrafili odprawić z kwitkiem drużyn z League Two (Dag & Red) czy też Championship (Millwall). W piątej rundzie zmierzymy się z Sheffield United, więc wiele wskazuje na to, że ćwierćfinał jest w zupełności w naszym zasięgu.

Odnośnik do komentarza

Luty 2022:

 

Premiership:

26/38, 05.02.2022, [9] Southampton – [7] Tottenham, 1:1 (Gomes)

27/38, 08.02.2022, [7] Tottenham – [10] Newcastle, 0:1

28/38, 19.02.2022, [17] Cardiff – [7] Tottenham, 3:1 (Sandro)

29/38, 28.02.2022, [8] Tottenham – [5] Chelsea, 3:0 (Tauber x3)

 

FA Cup:

5 runda, 12.02.2022, Tottenham – Sheff Utd, 1:0 (Marcelinho)

 

Liga Mistrzów:

1/8, 15.02.2022, Bayern – Tottenham, 3:0

 

Męczyłem się okrutnie, oglądając popisy moich podopiecznych w kolejnych meczach lutego. Graliśmy po prostu fatalnie. Nie potrafiliśmy przeprowadzić skutecznej akcji pod bramką przeciwnika, a rywale nas punktowali bezlitośnie w każdym elemencie: stałych fragmentach, kontrach, ataku pozycyjnym... Kroplą, która przelała czarę goryczy, była porażka z Cardiff. W spotkaniu z Walijczykami dominowaliśmy na boisku, a skończyło się jak zwykle.

 

Po tym spotkaniu zdecydowałem się na gruntowne zmiany. Pierwszą z nich była zmiana duetu środkowych obrońców. Od tej pory wyborem numer jeden miał być Nielsen z Saidim. Postawienie na tego drugiego było dość ryzykowne. Wszak chłopak ma dopiero 19 lat, więc ma prawo popełniać błędy młodości. Ale chyba lepsze to, żeby je popełniał i się na nich uczył, niż oglądać błędy starości Dawsona i Chirichesa. Poza tym zmieniłem nieco ustawienie. Mieliśmy od tej pory grać trójką pomocników w linii, przed którą miał biegać łącznik między atakiem, a pomocą – klasyczna dziesiątka. W tej roli zwykle miał występować Ward-Prowse. Poza tym linię ataku miało tworzyć dwóch graczy, a nie jak dotąd sam jeden Gomes lub Tauber. Efekty tych zmian przeszły moje najśmielsze oczekiwania, gdy w pierwszym meczu po zmianach, rozbiliśmy Chelsea aż 3:0, a hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Tauber.

 

Jeszcze starą taktyką i ustawieniem podejmowaliśmy Bayern w pierwszym meczu wiosennej fazy Ligi Mistrzów. No i skończyło się gładką porażką w meczu, w którym nie mieliśmy praktycznie nic do powiedzenia, a 3:0 to chyba najniższy wymiar kary.

 

Udało nam się jednak awansować do kolejnej rundy Pucharu Anglii, pokonując w 5. rundzie Sheffield United. W ćwierćfinale czeka na nas już West Bromwich.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...