Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji otwartego okienka transferowego wpłynęło kilka ofert za moich graczy. Powodzeniem cieszy się środkowy obrońca rodem z Portugalii- Hugo Cruz. Lille daje za niego 5.75 mln €, taką samą kwotę wykłada PSV. To za mało. Potencjalny kupiec musi wyłożyć coś koło 10 mln.

 

Walka o mistrzostwo kraju trwa. Tym razem zagramy u siebie. Rywal to ulubieńcy moich napastników- Kilmarnock FC. Ostatnie miejsce w tabeli, tylko 11 punktów, 53 gole stracone. Pewniaki do spadku.

 

23.01.2027, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Fulton, N.Coyle- Santos, S.McDonald, Tidman- Macaulay- Paterson, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 8-0 Kilmarnock FC [12.] L24/38 (Gole dla TV)

1:0 R.Coyle (10`)

2:0 R.Coyle (35`)

3:0 Macaulay (37`)

4:0 Macaulay (38`)

5:0 Macaulay (62`)

6:0 R.Coyle (68`)

7:0 Macaulay (71`)

8:0 R.Coyle (87`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 11,519

 

 

Killis mają kolejny powód, żeby nas nienawidzić. Dziś ich rozjechaliśmy bez litości. Na początek kilka suchych statystyk:

Coyle- 4 gole, 2 asysty. Paterson- 3 asysty. Macaulay- 4 gole.

Strzały: 21 - 6; celne: 11 - 3; posiadanie piłki 60 - 40%.

 

Trójka w ataku zrobiła wszystko. Trzech młodych gniewnych. Jak tak dalej pójdzie, to za kilka lat będą siali strach w całej Europie.

Zgarniamy trzy punkty, kibice kupę radochy mieli z tech bramek wszystkich. Co jedna to lepsza.

[5.] Celtic 0-0 Dundee United [2.] i tym samym mistrzostwo kraju dla Celtów baardzo się oddaliło. W Glasgow już chyba mało kto wierzy w końcowy sukces. Zaledwie 43 punkty i strata aż 22 do nas nie pozwala inaczej myśleć. Za to w Edynburgu (po tej zielonej stronie) coraz głośniej mówi się o wygranej. Ja odpowiednio tonuję te zapędy. Zostało jeszcze dziewięć kolejek przed podziałem tabeli Premier League. Na wszystko przyjdzie kolej.

Odnośnik do komentarza

Kolejne oferty za Domingo wpływają. Cena dobiła do 3 mln. Cały zastęp drużyn się zgłosił: Anderlecht, Legia, Basel, Sampdoria, Torino, Viktoria Pilzno, Cluj. Ci, co dają najwięcej, zostali zaproszenie do dalszych rozmów. Niektórzy dawali coś koło 1.5 mln €, więc oferty zostały odrzucone.

Pogrom zostaje za nami. Zapominamy o nim. Teraz skupić się trzeba na kolejnym rywalu. A ten nie byle jaki. W The Homecoming Scottish Cup mamy przeciwko sobie Heart of Midlothian. Derby Edynburga, jak zawsze będą smakowite. Zapewne będą chcieli się odgryźć za ostatnią przegraną 0-5 w lidze. Na trybunach gorąca atmosfera, a my chcemy zapewnić kibicom swoim dobrą rozrywkę i dumę po końcowym gwizdku.

Na murawę wystawię paru zmienników.

 

30.01.2027, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Thomson- Macari, Gordon, White, Graham- Tidman, S.McDonald, Dennis- Santos, Macaulay- R.Coyle

 

[sP] Hibernian 2-0 Hearts [sP] Scottish Cup 5.Rnd.

1:0 White (44`)

2:0 R.Coyle (47`)

 

MoM: Tom Macaulay (Hibernian)
Frk.: 20,421

 

 

Skromne pewne zwycięstwo. Nie wiem, co chcieli osiągnąć- zagrali 4-4-1-1, gdzie było czterech obrońców i czterech... obrońców wysuniętych. Podwójne zasieki na nas? Bez sensu. I tak wygraliśmy i tak. Wystarczyło, że Coyle jest nadal w gazie oraz pomocnik Macaulay- ten zaliczył dwie asysty.

Przechodzimy dalej, za wygraną dostaliśmy 11 tys.€.

Odnośnik do komentarza

I stało się. Manuel Angel Domingo odszedł z klubu. Za 3 mln € odszedł do Sampdorii. W moim pierwszym sezonie Hiszpan w 47 meczach strzelił 41 goli, 25 asyst. W kolejnym roku miał 45 spotkań i 23 gole, 26 asyst. W obecnym sezonie trochę obniżył loty- 24 występy, 4 gole, 8 asyst. Myślę, że to dobry interes dla nas. Na jego miejsce wejdzie Szkot i plan mój będzie szedł dalej.

 

Odeszło jeszcze trzech zawodników, co prawda to tylko wypożyczenia: bramkarz Aravidis => Anderlecht; napastnik Rooney => Aston Villa; napastnik MacLeod => Aberdeen.

 

Drugi miesiąc z rzędu nagrody trafiają do nas: Menedżer Miesiąca, Piłkarz Miesiąca (Paterson) i Młody Piłkarz Miesiąca (Macaulay).

W związku z wypożyczeniem tych kilku graczy oraz sprzedażą Domingo, do pierwszego składu przesunięty został 19-letni napastnik z Irlandii Północnej- Brian Matthews.

Teraz przeskakujemy do Co-operative Cup. W tym półfinale zagramy z Dundee United. W zeszłym toku się nie udało. Mam nadzieję, iż w tym roku powtórzymy sukces z 2025.

 

02.02.2027, Glasgow, Hampden Park, godz.19:30.

 

Thomson- Stojanovic, Starr ©, Fulton, N.Coyle- Tidman, Santos, Zhenggen- Macaulay- R.Coyle, Paterson

 

[sP] Dundee Utd 1-0 Hibernian [sP] Co-operative Cup Półfinał

1:0 Scott (31`)

 

MoM: Anthony Hammond (Dundee Utd)
Frk.: 14,774

 

 

Niestety się nie udało. Odpadamy. Pech plus niedokładność plus dobra postawa defensywy Dundee nie pozwoliły nam na triumf. Oddaliśmy 22 strzały (10 celnych) i nic nie wpadło. To znaczy wpadły trzy gole, ale za każdym razem sędzie odgwizdywał spalonego. Przy dwóch mam spore wątpliwości, czy był ofsajd. No nic, mogę tylko pogratulować chłopakom ambitnej walki.

Za udział w pucharze dostajemy 52 tysiące €.

 

Drugi półfinał to Aberdeen FC 0-3 Celtic.

Odnośnik do komentarza

Coyle jaki rzeźnik :> Myślę, że dziurę po Domingo załatasz błyskawicznie bo jakby nie patrzeć piłkarze, których kupujesz świetnie wpasowują się do stylu gry Twoich Hibbsów. Wielka szkoda pucharu bo było naprawdę blisko finału :(

Odnośnik do komentarza

Coyle jaki rzeźnik :> Myślę, że dziurę po Domingo załatasz błyskawicznie bo jakby nie patrzeć piłkarze, których kupujesz świetnie wpasowują się do stylu gry Twoich Hibbsów. Wielka szkoda pucharu bo było naprawdę blisko finału :(

Olać Domingo, trochę się mu upadło i sam chciałem się go pozbyć. Jakby było inaczej, to bym go zatrzymał. Została nam liga.

Odnośnik do komentarza

Właśnie z finalistą i głównym pretendentem do wygranej zagramy w najbliższej kolejce ligowej. W tym sezonie pokonaliśmy Celtów już dwukrotnie: 2-1 oraz 3-0. Aby utrzymać walkę z nami o mistrzostwo, muszą wzbić się na wyżyny. Teraz tracą do nas aż 22 punkty.

Trzeba zagrać dla kibiców, wynagrodzić im jakoś tą wtopę z Dundee.

 

06.02.2027, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Fulton, Clark- Tidman, S.McDonald, Santos- Zhenggen- Paterson, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 3-1 Celtic [5.] L25/38

1:0 Paterson (2`)

1:1 Watson (17`)

2:1 Paterson (57`)

3:1 Zhenggen (81`)

 

MoM: Stevie Paterson (Hibernian)
Frk.: 16,939

 

 

Wygrana! Dziś strasznie ciężko się grało nam. Wpływ na to miała i dobra postawa gości z Glasgow, ale i też pogoda. Lało strasznie, mało co było widać z ławki. Błoto się zrobiło po pół godziny meczu. Całe szczęście, wyszliśmy obronną ręką i zgarniamy trzy punkty.

Cieszymy się mocno z pokonania tak utytułowanego rywala. Mistrzostwo chyba zaczyna zbliżać się wielkimi krokami.

Wicelider Dundee 1-1 z Aberdeen gubi punkty, a trzecie St.Johnstone przegrywa 2-3.

Odnośnik do komentarza

Mecze ligowe kontynuujemy. Jeszcze dwa spotkania i wrócimy do Ligi Europy.

Wyjazd do Dundee szykuje się bardzo zacnie. Lider vs wicelider. Spotkanie na szczycie. Hibs ma przewagę aż 15 punktów. Do podziału tabeli na pół zostało 8 kolejek. Liczę, iż dziś trochę lepiej się zaprezentujemy i wygramy. W Pucharze trochę nam się nie poszczęściło. Teraz musi być lepiej.

 

09.02.2027, Dundee, Tannadice Park, godz.19:30.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Fulton, N.Coyle- Zhenggen, S.McDonald, Santos- Macaulay- R.Coyle, Paterson

 

[2.] Dundee Utd 2-2 Hibernian [1.] L26/38

1:0 Hammond (7`)

1:1 R.Coyle (23`)

1:2 Fulton (45`+1)

2:2 Parkes (68`)

 

MoM: Liam Moore (Dundee Utd)
Frk.: 10,168

 

 

Nędzy wynik i taki sam mecz. Szkoda mi trochę tych straconych punktów. Zagraliśmy bardzo słabo w ataku, sporo naszych strzałów było bardzo niecelnych. Muszę szybko o tym wieczorze zapomnieć, bo mi ręce opadają.

Inne ciekawe wyniki kolejki:

[3.] St.Johnsotne 0-3 Celtic [5.]

[8.] St.Mirren 2-2 Aberdeen [4.]

Odnośnik do komentarza

Po remisie przed nami kolejny ciężki mecz. Trzecie w tabeli St.Johnstone przyjedzie na nasz teren. Podchodzimy do tego w roli faworytów. Musimy się ogarnąć, bo chyba przyszedł jakiś dołek formy. A przed nami lada chwila Liga Europy i Francuzi.

Grudniowy pojedynek z dzisiejszym rywalem skończył się źle- przegraliśmy 0-1.

 

13.02.2027, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Cruz, Clark- Zhenggen, Santos, Tidman- Macaulay- Paterson, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 4-1 St.Johnstone FC [3.] L27/38

1:0 Macaulay (4`)

2:0 Macaulay (karny) (16`)

3:0 R.Coyle (23`)

4:0 R.Coyle (72`)

4:1 Munro (85`0

 

MoM: Tom Macaulay (Hibernian)
Frk.: 12,474

 

 

To był naprawdę dobry kawał futbolu. Macaulay i Coyle wracają z niebytu- no prawie, trochę wyolbrzymiam. Dziś mogło paść więcej bramek, ale ulewa z początku meczu trochę popsuła murawę i piłka za mocno wpadała w poślizg. 23-letni napastnik dojechał już do 60 goli. Pomocnik Tom ma 16 trafień i 23 asysty. Para doskonała.

Tuż przed przerwą (41. minuta) po faulu Santos`a sędzie podyktował dla gości karnego. Do piłki podszedł Dan Dennis, ale mój golkiper dobrze go wyczuł i obronił strzał.

Celtic wygrał mecz u siebie 2-0 i awansował na czwarte miejsce.

Odnośnik do komentarza

Przerwa zimowa w europejskich pucharach zakończona. Rusza Liga Mistrzów i Liga Europy. My weźmiemy udział w tych drugich rozgrywkach. W pierwszej rundzie eliminacyjnej skrzyżujemy miecze z Girondins Bordeaux. Francuzi w swojej grupie mieli: Spartak Moskwa, Wołyń oraz Villarreal. Odnieśli 5 zwycięstw i 1 remis. Są stawiani w roli absolutnych faworytów. Ja się nie dziwię- to mocna ekipa. Czy jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę? To piłka nożna! Więc oczywiście, że wszystko jest możliwe.

 

18.02.2027, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:45.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Fulton, N.Coyle- Tidman, Santos, Horn- Zhenggen, Macaulay- R.Coyle

 

[sCO] Hibernian 2-1 Bordeaux [FRA] LE 1/8 1.Mecz

0:1 Moulin (65`)

1:1 R.Coyle (87`)

2:1 Fulton (90`)

 

MoM: Ryan Fulton (Hibernian)
Frk.: 16,468

 

 

Co za mecz! Ciężko się grało, goście postawili nam bardzo trudne warunki, ale się udało. Widać od razu po minutach, kiedy gole padały, że było wyrównane to spotkanie. Moulin dopiero w 65. minucie pokonał Miltona mocnym strzałem. Kolejne 22 minuty naciskaliśmy i się opłaciło. Najpierw Coyle dostał dobre podanie od Zhenggen`a. Później po rzucie rożnym Fulton podwyższył tuż przed końcowym gwizdkiem.

Cieszy bardzo wygrana, mamy ciągle szanse na awans dalej.

 

Inne ciekawe wyniki LE:

Athletic 5-1 Helsingborg

Sparta Praga 1-3 Dundee United

 

W LM Lurgan Celtic w pierwszym meczu uległ na własnym boisku Realowi Madryt 0-1.

Odnośnik do komentarza

Na jeden mecz wracamy do ligi. Scottish Premier League będzie powoli wkraczać w decydującą fazę. 28 kolejka prowadzi do nas Paisley. Ósmy zespół tabeli podejmie nas i mam nadzieję, że ugości odpowiednio. Na 27 spotkań mają sześć wygranych, 9 remisów, 12 przegranych. Różnica punktowa między nami to aż 45 punktów! Nad drugim Dundee United Hibs zachowało 15 oczek.

Dziś dopiszemy sobie kolejne trzy.

 

21.02.2027, Paisley, St.Mirren Park, godz.15:00.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Cruz, Clark- Tidman, S.McDonald, Santos- Zhenggen, Macaulay- R.Coyle

 

[8.] St.Mirren 0-2 Hibernian [1.] L28/38

0:1 McDonald (55`)

0:2 R.Coyle (62`)

 

MoM: Steven McDonald (Hibernian)
Frk.: 4,686

 

 

Tylko albo aż 2-0. Dziś swój dzień miał golkiper gospodarzy. Nie dość, że wybronił kilka groźnych strzałów, to jeszcze pomogły mu bramki. To znaczy obramowanie bramki. Cztery razy trafialiśmy w poprzeczkę i słupki. Pechowcami Macaulay i Coyle. Ważna wygrana.

W drugim meczu dnia Rangers ulegli 2-3 Celtikowi. Wygrany awansował właśnie na trzecie miejsce.

Odnośnik do komentarza

Czas na rewanż. Liga Europy i 1/8 finału. Wyjazd do Francji będzie dla nas ciężkim wyzwaniem. Niby mamy zaliczkę z pierwszego meczu 2-1, ale gospodarze ostro zawalczą u siebie. Musimy zagrać ostrożnie i spokojnie. Jeśli wypełnimy wszystkie ustalenia sukces będzie nasz. Wyjdziemy z nastawianiem powstrzymania i płynną grą, później zagramy kontratakiem. Powinno być dobrze.

 

25.02.2027, Bordeaux, Stede Bordeaux Atlantique, godz.19:45.

 

Milton- Stojanovic, Starr ©, Fulton, N.Coyle- Santos, S.McDonald, Zhenggen- Macaulay- Paterson, R.Coyle

 

[FRA] Bordeaux 4-3 w Hibernian [sCO] LE 1/8 Rewanż

0:1 Zhenggen (31`)

1:1 Donyoh (35`)

2:1 Moulin (38`)

3:1 Moulin (67`)

3:2 Macaulay (71`)

4:2 Donyoh (74`)

4:3 R.Coyle (77`)

 

MoM: Fabrice Moulin (Bordeaux)
Frk.: 19,832

 

 

Mecz beznadzieja. Moi podopieczni zagrali poniżej krytyki. Ja wiem, że taki wynik daje nam awans. W dwumeczu 5-5, ale dzięki aż trzem golom wyjazdowym awansujemy do 1/4. Obrońcy Hibs dali się robi, jak napastnicy chcieli. Opieprz po powrocie do Edynburga gwarantowany mają.

Zaczął dobrze Chińczyk, który z rzutu wolnego z 18 metrów bezpośrednio trafił do siatki. Macaulay i Coyle znowu niezawodni. Tyle z plusów. Kolejny minus- Zhenggen złapał żółtą kartkę i będzie pauzował jeden mecz.

Za przejście 1/8 dostajemy 200 tysięcy €.

 

Inne zespoły, które awansowały:

Spartak Moskwa, Arsenal, Barcelona, Chelsea, Dundee United, Everton, Fiorentina, Athletic Bilbao, Liverpool, PSV, Tottenham, Schalke, Dynamo Kijów, Valencia.

 

My zagramy w kolejnej rundzie z Baskami z Athletic.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...