Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma "wzoru", no chyba, że weźmiesz za wzór jakiś graczy ze światowego topu.

 

Ja się powtórzę- w FMie najważniejsze są IMO atrybuty fizyczne. Najlepiej wszystkie :p Co do porównania- ten zawodnik, który ma większe statsy (bliżej 20) jest lepszy. Dajmy na to Wykańczanie akcji dla napastnika- im wyższe (18, 19, 20) tym lepszy napastnik. Natomiast musi to też współgrać z innym elementami jego "opisu", choćby z szybkością czy skocznością.

 

Skoro zacząłeś grać Narwią, to weź swojego gracza (np. napastnika) i porównaj z takim CR7 albo Messim. Różnicę widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z prośbą moderatora przeskakujemy tutaj. Poznając zawodników na co dokładnie zwrócic uwagę? I np jak chce porównać zawodników grających na danej pozycji w jaki sposób mam to dobrze zrobić? Jest jakiś wzór matematyczny w stylu, że prosze grę o zaznaczenie najważniejszych cech na daną pozycję i potem wszystkie je dodaje, mnożę czy jakoś wyciągam średnią i najlepszy wynik oznacza najlepszego zawodnika?

 

Wiesz, wzoru nie ma. Wszystko odbywa się metodą prób i błędów. Możesz być doświadczonym menadżerem, a i tak dostaniesz baty.

Największa satysfakcja jest wtedy, jak po 10 przegranych meczach w końcu przychodzi zwycięstwo. To uczucie, że wreszcie taktyka zaczęła "działać".

Odnośnik do komentarza

Wracając do twoich pytań z poprzedniego tematu, również proponuję na pierwszy raz zagrać lepszą drużyną. Nie mówię tutaj o 2 czy 1 lidze, ale np. o jakimś dobrym europejskim zespole. Poznasz ważne niuanse gry i wyszkolisz się w wielu istotnych aspektach. Na grę IV-ligowcami jeszcze przyjdzie pora.

 

Co do statystyk (cech). Nie kieruj się żadnymi wzorami, bo cecha cesze nie równa. Wszystko zależy od stylu gry jaki obierzesz, a FM daje w tym aspekcie niemal nieskończone możliwości.

 

Edit: Zdecydowanie zgadzam się z Makk'iem co do cech fizycznych. Dobrym ich przykładem jest np. Jakub Kosecki albo Raheem Sterling, którzy mimo początkowo relatywnie słabych atr. technicznych robią dużą różnicę dzięki atr. fizycznym.

Odnośnik do komentarza

 

Co do statystyk (cech). Nie kieruj się żadnymi wzorami, bo cecha cesze nie równa. Wszystko zależy od stylu gry jaki obierzesz, a FM daje w tym aspekcie niemal nieskończone możliwości.

Wzoru nie ma, ale z tym wyboldowanym się nie zgodzę. Jak będziesz miał drużynę składającą się z samych miśków, co mają atrybuty techniczne wszystkie po 20, a po drugiej stronie stanie team, który składa się z graczy z atrybutami fizycznymi=20 to niestety, ale przegrasz.

Sprawdzone, przetestowane, udowodnione ;)

Odnośnik do komentarza

po 10 porażkach z rzędu to raczej mało który prezes okaże cierpliwość ;-)

Chyba że grasz klubem FC Leamington. Miałem same przegrane i do samego końca czekał aż mi się kontrakt skończy, a sam nie zwolnił. Klub oczywiście spuściłem z ligi...

Odnośnik do komentarza

Skończe sezon Narwią a potem szarpnę się na coś większego. Coś polecicie na start?

Zauważyłęm, że pierwszy zespół po bardzo intensywanym treningu kondycyjnym ma gorszy % kondycji niż zespół rezerw którego nie dotykałem. Dobrze przypuszczam, że ma to związek z treningiem?

Odnośnik do komentarza

Skończe sezon Narwią a potem szarpnę się na coś większego. Coś polecicie na start?

Zauważyłęm, że pierwszy zespół po bardzo intensywanym treningu kondycyjnym ma gorszy % kondycji niż zespół rezerw którego nie dotykałem. Dobrze przypuszczam, że ma to związek z treningiem?

Ja swoją przygodę z Cm i FMem zaczynałem Realem :p

Nawet jak wychodzi nowy menago to łapie się za tą drużynę, łatwiej wszystko ogarnąć.

Co do treningu- zawsze zostawiam to asystentowi. Nie narzekam później. Jakieś 4 pierwsze miesiące daję na zgranie zespołu, potem albo gra w defensywie albo w ataku.

Odnośnik do komentarza

Prawda to, ale Ajax jest zdecydowanie najsilniejszy, a i talentów ma mnóstwo. Świetna drużyna.

 

 

Skończe sezon Narwią a potem szarpnę się na coś większego. Coś polecicie na start?

 

Najlepiej zacznij klubem, który lubisz w rzeczywistości. Ja np. uważam, że holenderska liga jest bardzo ciekawa, dość łatwa i przyjemna.

 

Prawda to, ale Ajax jest tam zdecydowanie za silny. Świetna drużyna ze znakomitym składem i świetnymi talentami, którymi bez żadnego problemu da się wygrać ligę (wygrałem nie raz).


skelen, mówiąc poważnie zagraj chociaż jeden sezon kimś z wyższej półki. W takiej Narwii będziesz miał ograniczony nawet sztab szkoleniowy.

 

Przygodę z serią zaczynałem z CM'em, ale którym to najświętsza panienka nie pamięta. Ważne, że jak grałem Wisłą, to Szymkowiak z wolnych trafiał wówczas wszystko :)

 

***

 

Makk: Edytowałem post i zdecydowanie przyznaję Ci rację!

Odnośnik do komentarza

Bym się kłócił czy Tottenham to jest europejski TOP, ale nie o to chodzi :p

Powiem szczerze, że początkującego Statek Premiera może być ciężki, lepsze są ligi jak holenderska (Ajax), hiszpańska (Real, FCB), bo to są zespoły dominujące w ligach. I złośliwie można napisać- samograje :p

Odnośnik do komentarza

Musze szczerze przyznać, że zaskoczyliście mnie panowie swoją chęcią niesienia pomocy. Nie często się to zdarza pośród polskich graczy. Pytanie. Nie mogę przenosić poziomu % pomiędzy treningiem meczowym a ogólnym. To jakieś ograniczenie zespołu? Ilości trenerów?

Odnośnik do komentarza

 

 

Co do statystyk (cech). Nie kieruj się żadnymi wzorami, bo cecha cesze nie równa. Wszystko zależy od stylu gry jaki obierzesz, a FM daje w tym aspekcie niemal nieskończone możliwości.

Wzoru nie ma, ale z tym wyboldowanym się nie zgodzę. Jak będziesz miał drużynę składającą się z samych miśków, co mają atrybuty techniczne wszystkie po 20, a po drugiej stronie stanie team, który składa się z graczy z atrybutami fizycznymi=20 to niestety, ale przegrasz.

Sprawdzone, przetestowane, udowodnione ;)

 

Był chyba kiedyś taki eksperyment na cmrev, tak? Poratuje/sz ktoś linkiem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...