Skocz do zawartości

W podwarszawskiej mieścinie...


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Źle się działo w polskim futbolu. Skorumpowani politycy i bogaci biznesmeni mieli co raz większy wpływ na wyniki meczów. Piłkarze grali dla pieniędzy, a nie dla klubu. Ekstraklasa zamieniła się w duopol. Legii i Lecha. Przeszkodzić starał się im tylko Śląsk. Reszta stawki wycofała się na z góry upatrzone pozycje i modliła się, aby nie spaść z ligi, i nie utracić tych 5 milionów złotych od Canal+. Dwa zasłużone polskie kluby, ŁKS Łódź i Polonia Warszawa, z powodu braku funduszy zostały karnie zdegradowane do IV ligi. W tym całym zamieszaniu istniał sobie klub. Klub, który bez żadnych długów i przepłacanych gwiazdeczek grał sobie w 1 Lidze Polskiej. A zwał się Dolcan, Dolcan Ząbki...

Odnośnik do komentarza

@Iwabik - Zdałem sobie sprawę, że Anglia to jednak nie moje klimaty. Zdecydowanie wolę Polskę i jej ligowe realia :D

*****

 

A więc Dolcan. Co o nim wiemy? Niewiele. Jego największymi sukcesami są 7. miejsce w 1 Lidze i 1/8 Pucharu Polski. Teraz klub od 6 lat gra w 1 Lidze i prezesowi Sławomirowi Dolińskiemu marzy się awans do Ekstraklasy. Aby osiągnąć ten cel, Doliński powierzył sterowanie klubem, młodemu trenerowi, Franciszkowi Chomickiemu. Ten ma za zadanie w ciągu dwóch lat awansować do Polskiej Elity Piłkarskiej. Do dyspozycji na nowych graczy nie ma niestety budżetu transferowego, ale prezes obiecał, że z własnej kieszeni sfinansuje transfer do klubu młodego ofensywnego zawodnika. O wzmocnienie reszty pozycji ma się zatroszczyć sam Chomicki. Na razie zakontraktował następujących graczy:

 

Krzysztof Baran [bR] => 0 zł. z Jagielloni Białystok

Piotr Kulpaka [ŚO] => 0 zł. WT

Alan Stulin => [LO] 0 zł. WT

Marcin Kokoszka => [PO] 0 zł. WT

Michał Mak [OPŚ/PS/N] => 250 tyś. zł. z GKS Bełchatów

 

Sparingi przedstawiały się następująco:

 

Dolcan 3-0 Dolcan II (Tarnowski, Tataj x2)

Sokół Aleksandrów 2-2 Dolcan (Tataj, Grzelak)

Dolcan 2-1 Jagiellonia (Klepczarek, Zjawiński)

ŁKS Łomża 1-4 Dolcan (Tataj x2, Świerblewski, Piekarz)

Dolcan 1-1 Korona (Piesio)

Odnośnik do komentarza

@sneogg - Nigdy nie kupuje gier zaraz po premierze (Chyba, że to FIFA, ale to inna sprawa, bo mam wtedy urodziny). Co roku czekam, aż FM stanieje, i kupuje albo dostaje na Święta. A tak poza tym to 13 jest super :D

*****

 

SIERPIEŃ 2012:

 

1 Liga Polska:

 

27.07 [1/34] - Dolcan 3-0 Miedź (Piesio, Zjawiński, Tataj)

04.08 [2/34] - Sandecja 1-3 Dolcan (Piesio, Tarnowski, Mak)

08.08 [3/34] - Dolcan 1-1 Olimpia Grudziądz (Mak)

11.08 [4/34] - Stomil 1-2 Dolcan (Tarnowski, Tataj)

18.08 [5/34] - Dolcan 0-2 Nieciecza

25.08 [6/34] - GKS Katowice 1-1 Dolcan (Świerblewski)

 

Puchar Polski:

 

29.08 [1 Runda] - Znicz 1-3 Dolcan (Klepczarek, Zjawiński, Piesio)

 

Transfery do klubu:

 

Fabian Burdeński [PŚ/OPŚ] => Wypożyczony z Wisła Kraków

Janusz Surdykowski [N] => 0 zł. WT

Takuya Murayama [PP/OPP] => 50 tyś. zł. z Pogoń Szczecin

 

Opis: Początek ligi wręcz kapitalny. W pierwszych czterech kolejkach 10 punktów! Później przystopowała nas jednak Termalica, ale to był wstrząs, który, mam nadzieję, pomoże nam w awansie. W Pucharze Polski gładka wygrana 3-1 z drugoligowym Zniczem Pruszków. Ciekawie było na polu transferowym. Wzmocniło nas trzech ciekawych zawodników. Pierwszym jest zaledwie wypożyczony z Wisły Kraków Niemiec Burdeński, który ma być tym brakującym ogniwem w drugiej linii. Strasznie wkurwiała mnie skuteczność moich napastników, i dlatego do klubu z wolnego transferu przywędrował Janusz Surdykowski, który ma być w tym sezonie naszym głównym żądłem. Dość niespodziewanie na 3. godziny przed końcem okna transferowego dołączył do nas Takuya Murayama. Gdy zobaczyłem, że jest do wzięcia za marne 50 tyś. zł., od razu zmieniłem budżet i dopiąłem ostatniego transferu w tym oknie. W następnym poście przedstawienie kadry Dolcanu na rundę jesienną sezonu 2012/2013. Czas zacząć marsz po awans do Ekstraklasy!

 

Edit: W 2. rundzie Pucharu Polski zagramy z Ruchem Chorzów :D Oj będzie ciężko :omg:

Odnośnik do komentarza

Kadra Dolcanu Ząbki na rundę jesienną 2012/2013:

 

Bramkarze [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Rafał Leszczyński [20/POL/BR] - Na razie nasz podstawowy goalkeeper. W sierpniu puścił kilka goli, ale z większości pojedynków wychodził zwycięsko. Na jego korzyść przemawia to, że jest młodzieżowcem.

 

Krzysztof Baran [22/POL/BR] - Zmiennik Rafała. Będzie dostawał szanse gry w Pucharze Polski. Wskoczy do składu, gdy Leszczyński będzie miał obniżkę formy, lub złapię kontuzje.

 

Mateusz Kryczka [20/POL/BR] - Trzeci łapacz w drużynie. Bez większych szans na grę. Po sezonie będę chciał się go pozbyć.

 

Obrońcy [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Marcin Kokoszka [28/POL/PO] - Sprowadzony latem boczny defensor radzi sobie nieźle. Ma wnieść spokój i opanowanie w naszą linie obrony.

 

Rafał Zembrowski [21/POL/PO/ŚO/LO] - Bardzo uniwersalny gracz. Typowy zapchajdziura.

 

Rafał Grzelak [24/POL/LO] - Do momentu przyjścia Stulina był podstawowym lewym obrońcą, ale stracił miejsce w składzie. Jednak w razie jakiegoś wypadku spokojnie może zastąpić Alana.

 

Tomasz Ciesielski [33/POL/ŚO] - Były gracz m.in. Widzewa Łódź czy Polonii Warszawa u nas musi zadowolić się rolą rezerwowego. 33-letni gracz zaczyna odcinać kupony.

 

Piotr Klepczarek [28/POL/ŚO] - Nasz podstawowy stoper. Przydatny także przy rzutach wolnych czy rożnych.

 

Piotr Kulpaka [27/POL/ŚO] - Drugi z naszych podstawowych środkowych obrońców nie zadowala mnie do końca. Jednak puki co błędów rażących nie popełnia, więc będzie grał w podstawowej jedenastce.

 

Marcin Hirsz [32/POL/ŚO] - Pierwszy zmiennik pary Kulpaka-Klepczarek. Zalicza się do solidnych ligowców, ale ma już swoje lata.

 

Mateusz Długołęcki [19/POL/ŚO] - Wypożyczony z Legii dziewiętnastolatek u nas będzie grał w Pucharze Polski. Zobaczymy, czy jest już gotów na grę w seniorach.

 

Damian Jakubik [22/POL/PO] - Pierwszy zmiennik na pozycje prawego obrońcy. Prezentuje jednak znacznie słabszy poziom, niż Kokoszka.

 

Alan Stulin [22/POL/LO] - Gdy były gracz GKS-u Bełchatów podpisywał z nami umowę, byłem pewny, że lewa strona będzie mocno obsadzona. Stulin gra dobrze w defensywie, ale oczekuje od niego więcej w ofensywie.

 

Pomocnicy [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Patryk Koziara [22/POL/PŚ] - Będzie dostawał szanse w Pucharze Polski albo grywał ogony w lidze. Na razie młody chłopak, swoje jeszcze pogra.

 

Fabian Burdeński [20/GER/ŚP] - Wypożyczony z Wisły Kraków pomocnik, u nas ma zagwarantowany pierwszy skład. To on ma być tym brakującym asem w mojej talii.

 

Damian Świerblewski [28/POL/PP/PL] - Podstawowy prawy pomocnik. Potrafi zaliczyć niekonwencjonalną asystę lub zasadzić bombę z dystansu.

 

Piotr Bazler [31/POL/ŚP] - Kompletnie nie wiem, co ten zawodnik robi u nas w zespole. Do odstrzału.

 

Bartosz Osoliński [24/POL/ŚP] - Zmiennik na pozycji środkowego pomocnika. W tych meczach, w których wystąpił, był jednak najsłabszym ogniwem drużyny.

 

Takuya Murayama [23/JPN/PP] - Trudno mi cokolwiek o nim napisać, bo nie zagrał u nas żadnego meczu. Ma być gwiazdą, na pierwszoligowych boiskach.

 

Paweł Tarnowski [22/POL/LP] - Pewniak na lewej stronie. Asystuje, rozgrywa, strzela. Po prostu lider!

 

Michał Mak [20/POL/OPŚ] - Podstawowy rozgrywający w zespole. Początki miał trudne, ale mam wrażenie, że zrozumiał już filozofię gry naszego teamu.

 

Napastnicy [Wiek/Narodowość/Pozycja]:

 

Dariusz Zajwiński [26/POL/N] - Walczy o miejsce w składzie z Tatajem i Surdykowskim. Na razie wygrywa, ale Janusz nie zagrał jeszcze żadnego meczu.

 

Janusz Surdykowksi [26/POL/N] - Patrz: Murayama.

 

Maciej Tataj [32/POl/N] - Snajper wyborowy w sparingach gdzieś zgubił formę. Do póki jej nie odnajdzie, będzie grzał ławę.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2012:

 

1 Liga Polska:

 

01.09 [7/34] - Dolcan 3-1 GKS Tychy (Murayama, Stulin, Tarnowski)

05.09 [8/34] - Energetyk Rybnik 0-2 Dolcan (Tarnowski, Surdykowski)

08.09 [9/34] - Chojniczanka 1-2 Dolcan (Surdykowski, Piesio)

16.09 [10/34] - Dolcan 2-2 Kolejarz (Tarnowski, Surdykowski)

22.09 [11/34] - Dolcan 1-0 Górnik Łęczna (Kokoszka)

29.09 [12/34] - Okocimski 0-2 Dolcan (Burdeński, Surdykowski)

 

Puchar Polski:

 

26.09 [2 Runda] - Dolcan 1-3 Ruch Chorzów (Surdykowski kar.)

 

 

Opis: Dwa pierwsze mecze w lidze to łatwizna. Gładka wygrana z Tychami u siebie i z Chojniczanką na wyjeździe. Później przydarzyła się mała wpadka z Kolejarzem, ale nadrobiliśmy to wygrywając z Górnikiem 1-0. Zwycięstwo mogło być wyższe, ale karnego w tym meczu nie wykorzystał Surdykowski. Później czekał nas mecz w Pucharze Polski z Ruchem Chorzów. Niestety, mimo usilnych starań, zostaliśmy rozbici przez Niebieskich aż 1:3. Honorowe trafienie zaliczył z karnego Janusz Surdykowski, który zaczyna wyrastać na gwiazdę nie tylko Dolcanu, ale i całej ligi. Porażka z Chorzowianami nie przeszkodziła nam jednak w pokonaniu Piwoszy z Brzeska i tym miłym akcentem kończymy ten miesiąc.

Odnośnik do komentarza

@To doradźcie, co zrobić, aby wszystko było widoczne xD

*****

 

PAŹDZIERNIK/LISTOPAD 2012:

 

1 Liga Polska:

 

06.10 [13/34] - Puszcza 1-2 Dolcan (Murayama, Tarnowski)

10.10 [14/34] - Dolcan 1-0 GKS Bełchatów (Tarnowski)

13.10 [15/34] - Flota 1-1 Dolcan (Burdeński)

20.10 [16/34] - Arka 0-2 Dolcan (Kulpaka, Surdykowski)

27.10 [17/34] - Dolcan 3-0 Wisła Płock (Surdykowski, Murayama, Kulpaka)

10.11 [18/34] - Miedź 0-1 Dolcan (Tarnowski)

17.11 [19/34] - Dolcan 2-1 Sandecja (Surdykowski x2)

 

 

Opis: Na pewno najtrudniejszy miesiąc z tych, które rozegrałem. Na początek rozgrzewkowy pojedynek z Puszczą Niepołomice, zakończony naszym jednobramkowym zwycięstwem. Następnie skromna wygrana u siebie z GKS-em Bełchatów 1:0, a później remis na wyjeździe z Flotą 1:1. Kolejny mecz również odbył się nad morzem. W słonecznej Gdynii zatopiliśmy tamtejszą Arkę, wygrywając z nimi 2:0. Ostatni mecz w tym miesiącu przypadł 27 października. Było to domowe starcie z beniaminkiem z Płocka. Tych rozjechaliśmy 3:0. Do tego miesiąca dołączyłem także dwa ostatnie spotkania tej rundy. W wyjazdowym spotkaniu z Miedzią zadowoliliśmy się skromną wygraną 1:0, a na koniec rundy pokonaliśmy u siebie Sandecje 2:1 po dwóch trafieniach naszej gwiazdy, Janusza Surdykowskiego. Oto tabela po rundzie jesiennej:

 

33844193983972456173.jpg

Odnośnik do komentarza

@Tak lepiej z sygnaturką? :P

*****

 

STYCZEŃ/LUTY 2013:

 

Sparingi:

 

19.01 - Dolcan 0-2 Wisła Kraków

30.01 - Dolcan 3-1 Legia Warszawa II (Tarnowski, Surdykowski, Osoliński)

03.02 - Dolcan 2-0 FC Kobenhavn II (Tarnowski, samobój)

08.02 - Polonia Warszawa 1-0 Dolcan

20.02 - Dolcan 0-3 Anzi Machaczkała

25.02 - ŁKS Łódź 0-1 Dolcan (Surdykowski)

 

Transfery do klubu:

 

Aliaksandr Demidovich [PO] => 0 zł. WT

Martin Toshev [LP/N] => 0 zł. WT

Marko Cetković [ŚP/OPŚ] => 0 zł. WT

Eduards Visnakovs [N] => 150 tyś. zł. z Widzew Łódź

 

Transfery z klubu:

 

Piotr Mechelewski => Wyp. do Start Otwock

Bartłomiej Sosnówka => Wyp. do Pelikan Łowicz

Kacper Piekarz => Wyp. do Pelikan Łowicz

Damian Jakubik => 0 zł. do ŁKS Łomża

Rafał Zembrowski => Wyp. do Cracovia Kraków

Paweł Tarnowski => 625 tyś. zł do Legia Warszawa

 

Opis: Zacznijmy od sparingów. Tych było aż sześć. Oczywiście przegraliśmy z Wisłą i Anzi, ale za to pokonaliśmy rezerwy FC Kopenhagi i ŁKS Łódź. Lekka wpadka z Polonią i oczywiste zwycięstwo z rezerwami Legii. Ciekawie było na rynku transferowym. Najpierw o graczach, którzy z klubu odeszli. Młodzi Mechelewski, Sosnówka i Piekarz nie mieli szans na grę u mnie i dla tego zostali wypożyczeni. Jakubik po przyjściu do nas Demidovicha przez całą rundę siedziałby na trybunach i dlatego za darmo odszedł do Łomży. Zembrowski od dłuższego czasu jęczał, że chce grać więcej, ale nie chciały go kluby nawet z II ligi. Kiedy więc przyszła oferta wypożyczenia z Cracovii (Nie wiem, co oni tam biorą :D ) szybciutko ją zaakceptowałem i na nasze konto może po sezonie wpłynąć 18 tyś. zł. Ostatnim transferem z klubu były przenosiny Pawła Tarnowskiego do Warszawskiej Legii. Gdy pojawiła się oferta na 625 tyś. zł. prezes wziął sprawy w swoje ręce i ją zaakceptował. Dobrze, że zdążyłem znaleźć Pawłowi zastępstwo. Ale po kolei. Pierwszym zawodnikiem, który wzmocnił nas tej zimy był Aliaksandr Demidovich. Nie byłem zadowolony do końca z gry Kokoszki, więc z wolnego transferu ściągnąłem byłego gracza Brześcia. Lukę po Tarnowskim ma zapełnić były zawodnik CSKA Sofia czy FC Koln, Martin Toshev! Aż dziw, że taki zawodnik chciał wzmocnić taki klub jak Dolcan. Kolejnym zawodnikiem jest dobrze znany kibicom Jagiellonii, Marko Cetković. Potrzebowałem środkowego pomocnika, który zastąpi Burdeńskiego w następnym sezonie. Ostatnim transferem na tą zimę, a także jedynym gotówkowym jest snajper Widzewa Łódź, Eduards Visnakovs! Łotysz wzmocnił naszą linie ataku za marne 150 tyś. zł.! To może być interes życia! Jak z taką paką nie awansujemy, to odchodzę! :excl::excl::excl:

Odnośnik do komentarza

@Keith, scorpio skin v3. Jest na cmrev :)

*****

 

MARZEC 2013:

 

Transfery do klubu:

 

Alcides [ŚO/PO] => 0 zł. WT

 

1 Liga Polska:

 

10.03 [20/34] - Dolcan 2-1 Stomil Olsztyn (Surdykowski kar., samobój)

13.03 [21/34] - Olimpia 1-3 Dolcan (Surdykowski x2, Toshev)

17.03 [22/34] - Termalica 2-2 Dolcan (Toshev, Świerblewski)

23.03 [23/34] - Dolcan 2-2 GKS Katowice (Surdykowski, Murayama)

30.03 [24/34] - GKS Tychy 0-1 Dolcan (Visnakovs)

 

Opis: Przed startem ligi ściągnąłem do klubu jeszcze jednego zawodnika. Alcides to były gracz m.in. Chelsea, Schalke czy PSV Eidhoven. Ma on wskoczyć do pierwszego składu zamiast Klepczarka. Na inauguracje rundy wiosennej pokonaliśmy Stomil Olsztyn 2:1. Później z 15. w tabeli, ale zawsze groźną Olimpią Grudziądz, zdobyliśmy łatwe trzy punkty. Starcie z Niecieczą zapowiadało się na dobre widowisko. Przed tym meczem mieliśmy 10 oczek przewagi nad drugim Kolejarzem i 12 nad Słoniami. Do tego dochodzi chęć rewanżu, bowiem zawodnicy Termalici jako jedyni pokonali nas w lidze w rundzie jesiennej. To bardzo emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W następnym pojedynku mierzyliśmy się u siebie z GKS-em Katowice. To spotkanie także zakończyło się podziałem punktów. Ostatnie mecz w tym miesiącu to wyjazdowa potyczka z GKS-em Tychy, którą wygraliśmy po bramce Visnakovsa. Od zimy jest dodana liga Białorusi, a od lata w grze będą ligi Serbii, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii i Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...