Skocz do zawartości

Allianz Areno, nadchodzę!


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Długo czekałen na nowy klub. W między czasie przychodziły oferty z Liverpoolu, Marsylii czy AS Romy, ale uznałem, że są to za mocne kluby. Bardzo długo rozważałem ofertę z Celty Vigo, ale stchurzyłem. Przeglądnąłem ich kadrę i po prostu uznałem, że nie będę w stanie ich utrzymać w lidze bez kompletnie żadnego budżetu transferowego. Kilka dni później z pracy wyleciał Ernesto Valverde, trener Villarealu i tym razem przyjąłem ofertę. Kadra Żółtej Łodzi podwodnej nie powala na kolana, brakuje w niej przede wszystkim skrzydłowych. Wątpie abyśmy powalczyli w tym sezonie o puchary, ba, ciężko będzie nawet ugrać górną połowę tabeli, która prezentuje się następująco - KLIK. Przed zwolnieniem poprzedni manager wywalczył także awans z grupy ligi europejskiej, ale trzeba przyznać, że trudnego wyzwania nie miał, albowiem mierzył się z Juventusem, Hajdukiem i Pandurii. W 1/16 LE czeka nas dwumeczu z Olympique Lyon.

 

Kadra Villarealu:

 

 

Bramkarze:

 

Viejo Pol [ESP/29]

Ernesto Risueno [ESP/19]

Oterino Yoel [ESP/32]

 

Notes: U poprzedniego managera w bramce stał Pol i u mnie się to nie zmieni, chociaż bardzo poważnie się zastanawiałem nad postawieniem na tej pozycji młodego Risueno, ostatecznie jednak uznałem, że nie zaryzykuje takiego wariantu.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Prieto Derik [ESP/27]

Diego Godin [uRU/34]

Jorge Pulido [ESP/29]

Eusebio Llorca [ESP/19]

Juan Manuel Hernandez [ESP/20]

 

Notes: Pewniak tutaj jest tylko jeden - Derik, który zdecydowanie przebija umiejętnościami pozostałych. Prawdopodobnie na początku obok niego będę stawiał doświadczonego Godina, a jeśli on się nie sprawdzi to szansę dostanie któryś z młodych Hiszpanów.

 

 

Boczni obrońcy:

 

Ali Bamba [WKS/29]

Fernandez Navarro [ESP/18]

Thomas Meunier [bEL/29]

Manu Lizarte [ESP/19]

Juame Costa [ESP/32]

 

Notes: Ali Bamba oraz Thomas Meunier - ta dwójka będzie śmigała na bokach defensywy, jeśli oczywiście tylko będzie zdrowa. Młody Lizarte też dostanie swoje szanse, gdyż jest to nasz najbardziej utalentowany junior.

 

 

Pomocnicy:

 

Manu Trigueros [ESP/29]

Sergi Darder [ESP/27]

Joshua Guilavogui [FRA/30]

Tomas Pina [ESP/33]

Pablo Rua [ESP/22]

Valentin Stocker [sUI/31]

Aleix [ESP/23]

 

Notes: Byle do lata. Mamy 7 pomocników, z tego aż sześciu środkowych. Muszę rozkminić jakąś taktykę bez skrzydłowych - nigdy tak nie grałem, więc sam nie wiem jak to wyjdzie. Pewniakiem na defensywnej pomocy będzie Guilavogui. W pierwszym składzie raczej też będą grali Darder oraz Aleix. Problem jest z ostatnim pomocnikiem, tutaj każdy z wyżej wymienionych graczy ma szansę wskoczyć.

 

 

Napastnicy:

 

Salomon Rondon [VEN/31]

Roger [ESP/29]

Esmael Goncalves [POR/29]

Roberto Gabilondo [ESP/21]

Gianni Chiari [iTA/19]

 

Notes: Najmocniej obsadzona pozycja. Dwóch doświadczonych i bardzo dobrych napadziorów w postaci Goncalvesa i Rondona, a także młodzi Gabilondo oraz wypożyczony Bologni Chiari. Tutaj na pewno będzie spora rywalizacja.

 

 

ps. Zostać przy miesięcznych podsumowaniach, czy wolicie jak będę opisywał po jednym spotkaniu? ;)

 

Odnośnik do komentarza

Próbowałem kiedyś grać Villarealem, bodaj w FM09, ale jakoś wcale nie odczuwałem satysfakcji. Gra sprawia mi dużo większą przyjemność, kiedy znam grajków z imienia i nazwiska, dlatego nigdy nie ugrałem więcej, niż 10 sezonów:P

 

 

stchurzyłem

 

no litości! a ja myślałem ze w opkach piszą ci co posługują sie wzorowa polszczyzna.

 

Bo polszczyzna jest poprawna, to błąd ortograficzny.

Odnośnik do komentarza

STYCZEŃ 2021:

 

 

Transfery do klubu:

Stefan Savic (Wyp. z Chelsea Londyn)

Dominik Furman (Wyp. z Bayernu Monachium)

 

Liga BBVA: [18-22]

03.01 - Villareal 1:2 Atletico Madryt (6' Rondon - 22' El Shaarawy, 32' Leo)

10.01 - Villareal 1:1 Real Valladolid (45' Hernandez - 75' Sardinero)

17.01 - Villreal 1:3 Real Sociedad (87' Ivars - 23' 83' Carrillo, 79' De Tomas)

24.01 - Villareal 2:2 Betis Sewilla (31' Meunier, 90' Furman - 34' Rodriguez, 58' Muniz)

30.01 - Sevilla 3:0 Villareal (1' 35' Bravo, 52' van Wolfswinkel)

 

Puchar Hiszpanii, 5 runda:

06.01 - Villareal 0:0 Almeria

13.01 - Almeria 3:1 VIllareal (45' 56' Chendri, 58' Juanpe - 90' Chiari)

 

 

Wiedziałem, że będzie ciężko, ale nie sądziłem, że aż tak bardzo. Cały miesiąc bez zielonego kolorku - tego chyba jeszcze w tej karierze nie było. Mój debiut przypadł na bardzo ciężkiego rywala jakim jest Atletico Madryt. Ulegliśmy, ale walczyliśmy do samego końca o dobry wynik - niestety nie udało się wyrównać. Następnie remis z Valladolid, zespołem który powinniśmy klepać 4-5:0, a tutaj ledwo punkt. Z Sociedad porażka była nieunikniona, dysponują oni zdecydowanie lepszym składem od nas i było to widać na boisku. Remis z Betisem możemy traktować jako porażkę. Nie potrafiliśmy nic ugrać w tym meczu, bramki dla nas padały po fartownych zagraniach albo niesamowitych błędach obrońców. Na koniec 0:3 z Sevillą, morale tragiczne i jeśli się utrzymamy w tym sezonie to będzie cud. W pucharze Hiszpanii nie daliśmy rady Almerii. U siebie wyglądało to jako tako, ale na wyjeździe tragedia.

Odnośnik do komentarza

Smigler - Odszedł tylko Wieteska (Hannover) i oczywiście Furman którego wypożyczyłem. Szczęsny i Szamp dalej grają w pierwszym składzie, natomiast Żyro, Guzek i Kucharczyk są tylko rezerwowymi.

Iwabik, Bromon - Ekhem :( Myślę, że sama tabela wystarczy, w poprzednim poście zapomniałem jej wrzucić, w tym jest ona zbędna :(

 

***********************

 

LUTY 2021

 

 

Liga BBVA: [23-26]

07.02 - Getafe 0:1 Villareal (43' Meunier)

14.02 - Villareal 0:2 Granada (72' Thievy, 75' Alvaro)

21.02 - Villareal 1:4 Valencia (19' Chiari - 5' 61' 76' Jesus, 38' Pulido sam.)

25.02 - Mallorca 2:1 Villareal (23' 75' Jose - 11' Rondon)

28.02 - Eibar 4:0 VIllareal (10' Alex, 19' 31' Torres, 35' Branco)

 

Liga Europejska 1/16:

11.02 - Villareal 0:3 Olympique Lyon (2' Bianchetti, 8' Drobyshev, 26' Gambo)

18.02 - Olympique Lyon 3:1 Villareal (23' 75' Drobyshev, 85' Cristante)

 

 

Pierwsza wygrana! Po dobrym starcie nowego miesiąca i trzech punktach z Getafe myślałem, że będzie lepiej. Myliłem się. W lidze europejskiej Lyon nas po prostu zmiótł. Awans do 1/8 zapewnili sobie już w pierwszym meczu na naszym stadionie. A później w BBVA rywale nas rozjebali konkretnie. Najpierw Granada, która nie dała nam żadnych szans, potem Valencia która nas rozjebała kompletnie. Z Mallorcą mogliśmy ugrać przynajmniej remis, bo był to wyrównany mecz, ale zabrakło wykończenia. Mecz z beniaminkiem Eibar był moim ostatnim w Villareal - 0:4 i zarząd zdecydował podziękować mi za współpracę. Szybko poszło. Chyba poczekam do końca sezonu i dopiero znajdę jakiś nowy klub.

 

 

Odnośnik do komentarza

Adrian - Niestety

 

*******************

 

Tak jak pisałem wcześniej, poczekałem do końca sezonu i obserwowałem gdzie wylatują kolejni managerowie. Początkowo chiałem dojść do ekipy Stade Reims, ale niestety zbyt późno złożyłem podanie, bo dzień po tym pracę tam dostał Julien Ritas. Po tej sytuacji postanowiłem sobie, że nie będę wyjeżdżał z Hiszpanii. Trenerzy wylecieli z Murcii, Almerii i Getafe, ale te ekipy spadły z ligi, dlatego nie chciałem tam pracować. Zdecydowałem się na jeden z lepszych zespołów w tej lidze, czyli Atletico Madryt. Byli podopieczni Roberto Martineza (który trenował ich aż 5 lat!) zajęli 4 miejsce w lidze, co dało im zaledwie ligę europejską. Kadra zespołu jest naprawdę niezła, przy kilku dobrych transferach możemy powalczyć o najwyższe cele:

 

 

Bramkarze:

 

Salvatore Sirigu [iTA/34]

Horacio Capobianco [ARG/21]

 

Notes: Sirigu to bardzo mocny bramkarz, ale też bardzo doświadczony. Jak będę miał okazję to go wymienę na powiedzmy młodszy model, ale też nie jest to priorytetem. 21 letni Capobianco ma spory potencjał, ale chyba nie jest jeszcze gotowy na grę w pierwszym składzie.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Toby Alderweireld [bEL/32]

Jores Okore [DEN/28]

Ezeqiuel Munoz [ARG/30]

Thiago Casasola [ARG/25]

 

Notes: Pamiętacie Casasolę? Chłopak którego ściągnałem za darmo do swojego Schalke kilka lat temu. W poprzednim sezonie Atletico kupiło go za... 22 mln funtów! To on wraz z Munozem będzie tworzył parę środkowych obrońców. Okore zostanie jako zmiennik, a Alderweirelda postaram się sprzedać a w jego miejsce kupić jakiegoś młodego Hiszpana.

 

 

Boczni obrońcy:

 

Davide Santon [iTA/30]

Javi Manquillo [ESP/27]

Hugo Mallo [ESP/29]

Maximiliano Gonzalez [ARG/20]

 

Notes: Gonzalez, Gonzalez, Gonzalez... niesamowity zawodnik. 20 lat, takie statystyki a do tego wielki potencjał - to za niedługo będzie najlepszy prawy obrońcy na świecie. Na lewej stronie będzie śmigał Santon, natomiast Manquillo i Mallo będą ich zmiennikami.

Środkowi pomocnicy:

Souleymane Biaye [sEN/21]

Moussa Sissoko [FRA/31]

Tom Duffy [iRL/23]

Bruno Fernandes [POR/26]

Notes: Kolejny stary znajomy. Fernandes z Schalke jak i z Bayernu wyleciał w pierwszym sezonie mojej pracy z nim. Tutaj będzie inaczej, to on ma być naszym motorem napędowym w środku pola. Partnerował mu będzie Duffy, który będzie miał zadania bardziej defensywne. Biaye to będzie świetny zmiennik, natomiast Sissoko odejdzie a w jego miejsce przyjdzie jakiś Hiszpan.

Skrzydłowi:

Domenico Berardi [iTA/26]

Ivan Blasco [ESP/19]

Stephan El Shaarawy [iTA/28]

Javier Rivadeneira [ARG/23]

Lazard Markovic [sRB/27]

Garbiel Jesus Cano [ESP/23]

Notes: El Shaarawy to najjaśniejszy punkt w tej formacji. Po drugiej stronie boiska planuje wystawiać Markovica, chyba, że sprowadzę kogoś kto go godnie zastąpi. Berardi jest na wylocie, trzeba się pozbyć kilku Włochów, bo dla mnie to śmieszne, żeby w Hiszpańskim klubie było ich tyle samo co właśnie Hiszpanów.

Napastnicy:

Leo [iTA/28]

Ivan Gargorov [bUL/20]

Yassine Benzia [FRA/26]

Diego Costa [bRA/32]

Notes: Jedynym pewnym swojej pozycji w klubie może być Benzia. Na 100% w klubie zostanie też młody Gargorov, co do którego mam spore wątpliwości, czy rozwinie się on wystarcząjaco dużo aby sobie poradzić w Lidze BBVA. Diego Costa lata świetności ma już daleko za sobą i wydaje mi się, że jego czas w Altetico dobiegł końca. Z Leo jest ta sama sytuacja co z Berardim.

 

 

 

Podsumowanie: Znakomity zespół, bez dwóch zdań, nawet bez transferów bylibyśmy w stanie powalczyć o mistrzostwo, ale chcę sprowadzić trochę więcej Hiszpanów, w zamian oddając kilku obcokrajowców.

 

 

Odnośnik do komentarza

Narzekanie, że ktoś objął za mocny klub czy za słaby jest qrwa kompletnym debilizmem. Po 1. Każdy obejmuje klub jaki chce. Po 2. Dostawanie wpierdolu od każdego czasem zniechęca i objecie mocnego teamu, kilka wygranych - jak humor poprawia :D A zresztą przecież każdy dąży do tego, by obejmować jak najlepsze zespoły, bo to pokazuje, że jego dotychczasowa praca nie idzie na marne.

Odnośnik do komentarza

buli, nie musisz się bulwersować, tylko wyraziłem swoją opinię, wcale jakoś bardzo nie narzekałem, że wybrał ten klub czy nie powiedziałem, że od tego momentu przestanę zaglądać do tej kariery, bo klub jest dla mnie za mocny. Sam zresztą rozumiem, że po takim kiepskim sezonie, jak ten poprzedni, tomba z pewnością będzie czerpał wiele radości walcząc w pucharach i o mistrzostwo. I znajdzie w tym dużo motywacji, by kontynuować tą ciekawą karierę. Po prostu ja mam inne podejście i po dłuższym okresie prowadzenia mocniejszego klubu i wielu sukcesach wolę przejąć jakiegoś średniaka czy słabeusza i znowu zbudować niezły zespół z niczego.
Także przepraszam tombę, jeśli poczuł się urażony moim komentarzem, wiec, że mimo iż będziesz prowadził Atletico, to i tak będę bardzo chętnie tu zaglądał i kibicował w zdobywaniu kolejnych sukcesów. :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za komentarze ;) Nie kłoćcie się, każdy ma prawo do własnego zdania - jednemu odpowiada lepszy klub, drugiemu słabszy. Ja wybrałem Atletico ze względu na tą kompletną porażkę w Villareal, postanowiłem sobie, że z następnym klubem zdobędę mistrzostwo Hiszpanii - z Atletico będzie to możliwe.

 

********************

 

LIPIEC 2021

 

 

Transfery z klubu:

Toby Alderweireld (3.1 mln do Lyonu)

Leo (30 mln do Liverpoolu)

Moussa Sissoko (2.1 mln do Marsylii)

Domenico Berardi (26.5 mln do Arsenalu)

Javier Rivadeneira (25.5 mln do Evertonu)

Diego Costa (1 mln do Betisu)

 

Transfery do klubu:

Ruben (1.3 mln z Betisu)

Juan Pablo Ribas (1.8 mln z Espanyolu)

Iker Muniain (6.25 mln z Manchesteru City)

Iniaki Etxaniz (12 mln z Malagi)

Juanpe Cardona (18.75 mln z Malagi)

Włodzimierz Guzek (13.25 mln z Bayernu)

 

Sparingi:

17.07 - 1860 Monachium 0:5 Altetico Madryt (5' Santon, 32' Benzia, 52' 68' Gargorov, 55' Fernandes)

31.07 - Leiris 0:5 Atletico Madryt (12' 30' Benzia, 48' Duffy, 51' El Shaarawy, 88' Franco sam.)

 

 

Proces Hiszpanizacji Atletico rozpoczęty. Na początek pozbyłem się podstarzałych zawodników w postaci Alderweirelda, Costy a także Sissoko, którzy odeszli za grosze, ale sporo zarabiali, więc to też ulga dla naszego budżetu płacowego. Leo miał oferty z kilku klubów, chciała go między innymi Barcelona, ale ten wybrał wyspy, a Liverpool zapłacił za niego 30 mln. Berardi to kolejny Włoch który wyjeżdża z Madrytu, również do Anglii. Nim od bardzo dawna się Arsenal interesował, a ja go nie chciałem w swoim klubie, więc wreszcie ten transfer doszedł do skutku. Ostatni który odszedł do Argentyńczyk Rivadeneira. Zdziwiła mnie jego wartość początkowa, nie wydaje mi się żeby był aż tyle wart - Everton jeszcze minimalnie podbił tą kwotę, więc bez wahania zaakceptowałem ich ofertę.

 

Pierwszy Hiszpan sprowadzony do klubu Ruben to wzmocnienie na środek obrony. Na pewno nie będzie grał w podstawie, ale jako rezerwowy jak najbardziej może być. Ribas to bardzo zdolny i młody napastnik, wychowanek Mallorci który ostatnie 4 lata spędził we Włoskim Udinese Calcio. Furory tam nie zrobił, w ciągu całego swojego pobytu strzelił tylko 21 bramek - mam nadzieję, że u nas poprawi ten wynik. Muniain to wielka niewiadoma. Niby statystyki za nim przemawiają, ale w ostatnich siedmiu sezonach w Manchesterze City nie pokazywał nic ciekawego. Niby grał, nawet bardzo dużo bo w każdym sezonie ponad 30 spotkań w samej lidze, ale nie pokazywał pełni swoich umiejętności. Postanowiłem zaryzykować, w końcu 6 mln to nie taka duża kwota. Kolejny Etxaniz ma za sobą bardzo dobry sezon w Maladze, strzelił 6 bramek i zaliczył 15 asyst. Zobaczymy co u nas pokaże. Cardona również z Malagi, po prostu świetny napastnik, myślę, że to on wraz z Benzią będzie grał na szpicy. Ostatni który do nas dołączył to mój piłkarz z Bayernu Monachium - nie mogłem patrzeć jak tam się marnuje, w ostatnim sezonie zaledwie 9 spotkań a później został wyrzucony do rezerw. Jest on zbyt dobry aby gnieździć się w drugim zespole - u mnie będzie miał pewne miejsce na prawej stronie pomocy, oczywiście jeśli tylko będzie grał dobrze.

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2021

 

 

Transfery z klubu:

Garbiel Jesus Cano (Wyp. do Osasuny)

 

Sparingi:

07.08 - Atletico Madryt 2:2 Valladolid (16' Muniain, 48' Gargorov - 60' Matheus, 66' Javier)

09.08 - Fulham Londyn 1:1 Atletico Madryt (86' Phillips - 20' Benzia)

 

Liga BBVA: [1-2]

15.08 - Atletoci Madryt 0:2 Elche (26' Cesar, 37' Monte)

29.08 - Osasuna 1:2 Atletico Madryt (37' Michel - 20' Cardona, 90' El Shaarawy)

 

Superpuchar Hiszpanii:

18.08 - Atletico Madryt 4:2 FC Barcelona (10' Muniain, 13' Doria sam., 33' Duffy, 62' Munoz - 60' Husain, 90' Messi)

25.08 - FC Barcelona 0:1 Atletico Madryt (85' Markovic)

 

 

Ligę zaczęliśmy w tragiczny sposób, 0:2 po bardzo słabym meczu z przeciętnym Elche. Kompletnie nam to spotkanie nie wyszło i nasi rywale w pełni zasłużenie zgarnęli trzy punkty. Następnie przyszedł czas na dwumeczu z Barceloną, gdzie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Zmian wielkich nie zrobiłem, jedynie zmieniłem nieco ustawienie, tak aby był tylko jeden napastnik i wyglądało to od razu lepiej. Pokonaliśmy Barcelonę 4:2 po znakomitym meczu. W rewanżu to oczywiście Blaugrana atakowała, my czekaliśmy na jakieś kontry i w 85 minucie wreszcie przyszedł na takową czas a wykorzystał ją Markovic i Superpuchar Hiszpanii powędrował do Madrytu. Spotkanie z Osasuną to jakaś masakra. Prowadziliśmy po trafieniu Cardony, wyrównał chwilę później Michel i od tej pory oddaliśmy 26 strzałów, z tego aż 15 celnych a mimo wszystko nie trafiliśmy do siatki. Trzy punkty dała nam dopiero indywidualna akcja Cardony w doliczonym czasie gry, po której został sfaulowany w polu karnym a jedenastkę wykorzystał El Shaarawy.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...