Skocz do zawartości

Pamiętniki Kuby Wyndrowicza


z0nk

Rekomendowane odpowiedzi

26 kwiecień 2014

 

Obaj środkowi obrońcy zostali poinformowani w rozmowie prywatnej, że oczekuję poprawy gry. Chyba dało to efekt, w tym meczu zagrali o niebo pewniej. Zaledwie jeden błąd, który jakimś cudem został naprawiony przez bramkarza. Powrót do gry Kang Jae-Wook'iem między słupkami w tym meczu był strzałem w dziesiątkę. Poza tym obronił sytuację sam na sam. W nagrodę dostał szaloną ocenę... 6.9 :DKim Jung-Hyun dostał szansę w tym meczu ze względu na kontuzję chińczyka i odwdzięczył się bramką!

 

[8] Gangneung City - Ulsan Hyundai [7] 1-0

K-League 15. kolejka

 

4 464 widzów

1-0 Kim Jung-Hyun (80')

MVP: Kim Jung-Ho (OŚ, oc. 7.6)

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

30 kwiecień 2014

 

Huśtawka nastrojów trwa. Poprzedni mecz był dość pozytywny, ten niby zdobyłem 1 punkt, ale w tym wypadku liczyłem na więcej. Niesamowite jest to, że moja obrona zagrała dobrze, a gol dla rywali padł po niezłej akcji. Ba nie wiem dlaczego, ale zazwyczaj opieprzany przeze mnie Kim Tae-Eun dostaje MVP... fuck logic

 

[12] Chunnam Dragons - Gangneung City [7] 1-1

K-League 16. kolejka

 

5 529 widzów

0-1 Choi Nag-Min (14')

1-1 Shim Dong-Woon (80')

MVP: Kim Tae-Eun (OŚ, oc. 7.9)

Odnośnik do komentarza

3 maj 2014

 

Trudny mecz z wiceliderem. Po cichu liczyłem na urwanie punktów, ba nawet wybrałem wariant ofensywny na to spotkanie. Niestety sędzia podyktował dla rywali karnego za nic... Do tego jakby na potwierdzenie po solidnym skrytykowaniu pracy arbitra na konferencji nie dostałem żadnego ostrzeżenia czy kary. Cóż i tak wychodziłem z założenia, że prawdopodobnie przegram więc tragedii nie ma

 

[8] Gangneung City - Jeonbuk Hyundai Motors [2] 0-1

K-League 17. kolejka

 

5 416 widzów

0-1 Lee Dong-Gook (68' kar)

MVP: Alex Wilkinson (OŚ, Jeonbuk, oc. 7.9)

Odnośnik do komentarza

7 maj 2014

 

Wyszedłem na ten mecz w połowie rezerwowym składem. Efekt? Niewiarygodnie zaskakujący. Lider dostał lanie, ale w sumie już nie raz takie sytuacje widzieliśmy. Do tego napastnik numer 2, aka 'nie mam szans na podstawowy skład' zaskoczył mnie bardzo skuteczną grą.

 

[8] Gangneung City - Pohang Steelers [1] 3-0

K-League 18. kolejka

 

4 509 widzów

1-0 Park Yong-Hwan (36')

2-0 Kim Jong-Hoon (39')

3-0 Park Yong-Hwan (57')

MVP: Park Yong-Hwan (N, 2 gole, oc. 8.8)

 

Odnośnik do komentarza

10 maj 2014

 

Po niespodziewanym triumfie nad liderem ligi, przyszedł czas na baty od drużyny sąsiadującej ze mną w tabeli. Niestety tym razem Jeju United nie oddało nawet punkciku mojej ekipie. Na wyróżnienie zasługuje postawa obu moich środkowych obrońców. Obaj oddali po 1 brameczce przeciwnikowi i obaj dostali zasłużoną notę 5.2.

 

[6] Jeju United - Gangneung City [7] 2-0

K-League 19. kolejka

 

4 468 widzów

1-0 Bae Ki-Jong (12')

2-0 Kwon Soon-Hyung (71')

MVP: Bae Ki-Jong (OPP, Jeju, 1 gol, oc. 7.7)

Odnośnik do komentarza

18 maj 2014

 

Huśtawki ciąg dalszy. Tym razem z jedną z solidniejszych firm w Korei w roli głównej. Co prawda Suwon na tą chwilę jest niziutko, ale to między innymi dlatego, że są kilka meczy w plecy przez Ligę Mistrzów. Tym niemniej bardzo satysfakcjonuje mnie dzisiejsza wygrana. Do tego bardzo dobrze zaprezentował się mój bramkarz, dwa razy ratując nas przed pewną stratą gola. Stracony gol to zaś popis wysokich umiejętności gwiazdy reprezentacji Korei Północnej.

 

[8] Gangneung City - Suwon Samsung Blue Wings [10] 2-1

K-League 20. kolejka

 

5 679 widzów

1-0 Choi Nag-Min (13')

1-1 Jong Tae-Se (22')

2-1 Choi Nag-Min (59')

MVP: Choi Nag-Min (N, 2 gole, oc. 8.9)

Odnośnik do komentarza

21 maj 2014

 

Jak ja do jasnej cholery nienawidzę Sangju Sangmu!!! Cały poprzedni sezon psuli mi zabawę, a teraz w mojej pierwszej rundzie Pucharu Korei to oni stają na mojej drodze. Jest tyle słabych drużyn w N-League które mogłem wylosować, ale nie ja gram z tym czymś.

No nic wystawiłem kilku rezerwowych zawodników, za graczy którzy nie błyszczą kondycją. Nawet podstawowym składem nie mam żadnych szans z tym potworem. Efekt widoczny gołym okiem: demolka, zniszczenie i wściekli kibice.

 

Gangneung City - Sangju Sangmu 0-3

FA Cup 3rd round

 

0-1 Lee Seung-Gi (44' kar)

0-2 Ha Tae-Goon (45')

0-3 Kim Da-Bin (92')

MVP: Min Sang-Gi (OŚ, Sangju, oc. 8.1)

Odnośnik do komentarza

@ Debrecen: do tego klubu trafiają piłkarze odbywający służbę wojskową (coś jak kiedyś u nas Legia). O ile w FM13 są dwa kluby wojskowe (wydaje mi się, że ogólnie Korea ma 2 góra 3 takie zespoły, ale za dużo męki z ich krzaczkami do dokształcania się :P) to Sangju bierze tych najlepszych piłkarzy. Teraz dostając z nimi 3-0 mieli w składzie 3 reprezentantów Korei i 2 graczy którzy się o nią cały czas ocierają :] a i reszta nie należy do słabiaków, co dodatkowo ryje psychikę :P

 

**********

 

25 maj 2014

 

Miałem się wyżyć na kandydatach do spadku. No cóż w posiadaniu piłki przegraliśmy, ale jedyne strzały rywala to strzały z dystansu, strzały tak zwanej rozpaczy, bo jak nazwać uderzenia lecące minimum 5 metrów obok lub nad bramką :D Do tego w końcu wyrzuciłem z głównego składu Kim Tae-Eun'a, mistrza klopsów tego sezonu póki co. Efekt? Jego zmiennik dostał MVP :D Dodajmy, że Choi Nag-Min w swoim 17tym meczu strzela 9tego gola. Wszystko pięknie tylko że Choi dostał kontuzję numer dwa w tym sezonie. Czas leczenia to tym razem 2 tygodnie... Poprzednia niby w niczym nie przeszkodziła, ale ta już mnie martwi

 

[15] Goyang Kookmin Bank - Gangneung City [7] 0-1

K-League 21. kolejka

 

3 557 widzów

0-1 Choi Nag-Min (37')

MVP: Kim Jong-Hoon (OŚ, oc. 8.4)

Odnośnik do komentarza

28 maj 2014

 

Marzę o kilku dniach przerwy dla moich zawodników. To już czwarty mecz w przeciągu 10 dni. Niby każdy tak ma, ale mam wrażenie, że moi zawodnicy są zdecydowanie bardziej zmęczeni niż rywale. Osłabienia? Lee Wan (OL) musi odpocząć, w jego miejsce wchodzi słabiutki Kim Jin-Suk (no dobra, "przeciętny"). Na środek obrony znowu muszę wstawić Kim Tae-Eun'a (odwdzięcza się kiksem przy wybiciu bramki, który prawie dał rywalom gola w 88 minucie). Obaj rozgrywający również odpoczywają i do tego muszę grać rezerwowym napastnikiem. W efekcie niby jakoś przeważałem nad słabym outsiderem, ale był to mecz pełen nerwów. Z kolei Kim Jong-Hoon zdobywa drugi mecz z rzędu MVP. To przesądziło, to on będzie podstawowym centralnym obrońcą, a nie Tae-Eun (aka Pan Klops).

 

[6] Gangneung City - Ulsan HMD [16] 2-1

K-League 19. kolejka

 

1-0 Kim Jong-Hoon (10')

1-1 Choi Woo-Suk (33')to ten zawodnik miał być pierwotnie moim napastnikiem, a nie Choi Nag-Min :P

2-1 Jeon Seung-Hyun (52')

MVP: Kim Jong-Hoon (OŚ, 1 gol, oc. 7.9)

 

 

Sprostowanie. Gdzieś musiałem się pomylić w liczeniu (matematyka to jednak trudna sztuka) i odliczaniem wybiegałem 3 kolejki w przyszłość. Wybaczcie. Zajarzyłem mój błąd przy rozgrywaniu 22 kolejki, którą nie był pojedynek z Ulsan HMD :P

Odnośnik do komentarza

@ Debrecen: w tym poście wstawiłem kilku niezłych juniorów. Oh Sung-Ho na tą chwilę rozwija się chyba najlepiej. Lee Hwang-Dong w tej chwili mi się buntuje o grę w pierwszym składzie więc pewnie poleci na wypożyczenie. Do tego za sezon liczę, że z rezerw przerzucę już Kang Jong-Duk'a do głównego składu jako zmiennika. Podejrzewam, że PA mają niewiele niższe niż gracze, których łowiłem w Holandii, ale w Korei brak dobrych terenów treningowych :P

 

***

 

1 czerwiec 2014

 

Mecz z grającym poniżej oczekiwań Seoul'em miał być meczem, gdzie niespodziewanie zdobędę 3 punkty. Pozostaje zadowolić się faktem, że jeszcze nie przegrałem z nimi meczu :P Generalnie całkiem równy mecz z lekkim wskazaniem na gospodarzy

 

[11] FC Seoul - Gangneung City [7] 0-0

K-League 20. kolejka

 

23 654 widzów

MVP: Lee Taek-Ki (OŚ, Seoul, oc. 7.9)

Odnośnik do komentarza

3 czerwiec 2014

 

Zaledwie dzień przerwy między spotkaniami to naprawdę przegięcie pały. Do tego mecz z Incheon'em nawet mając w pełni sprawny podstawowy skład na tą chwilę uznałbym walką o jak najmniejsze lanie. Wypadałoby znaleźć jakiś pozytyw tego meczu. Hmm może fakt, że teraz następne spotkanie gramy za tydzień?!

 

[7] Gangneung City - Incheon United [4] 0-3

K-League 21. kolejka

 

4 397 widzów

0-1 Kim Min-Soo (2')

0-2 Han Kyo-Won (25')

0-3 Kim Min-Soo (30')

MVP: Kim Min-Soo (OPL, 2 gole, 1 asysta, oc. 9.1)

Odnośnik do komentarza

10 czerwiec 2014

 

Ostatni mecz przed Mistrzostwami Świata (na które oczywiście selekcjoner Korei nie powołał żadnego z moich piłkarzy). Gram z zespołem robiącym wszystko, aby doczołgać się do górnej połowy tabeli. Dodajmy, że Suwon zagra w play-off Ligi Mistrzów. A my cóż, po cichu liczyliśmy na 1 punkcik. Nadzieja matką głupich... Jedyny plus, że wysiłki mojego obrońcy zostały docenione... No nic teraz zostaje rozsiąść się przed telewizorem i podziwiać poczynania kadry Fornalika na mundialu

 

[11] Suwon Samsung Blue Wings - Gangneung City [8] 2-0

K-League 22. kolejka

 

1-0 Cho Dong-Gun (33')

2-0 Stevica Ristic (77')

MVP: Kim Jong-Hoon (OŚ, oc. 7.9)

Odnośnik do komentarza

5 lipiec 2014

Sporo wydarzyło się przez ten miesiąc. Zacznę od Mundialu:
Polska trafiła do grupy D wraz z Holandią , Paragwajem i Kanadą. Oto i wyniki orłów Fornalika:
vs Paragwaj 3-1 (3 gole Lewandowskiego)
vs Holandia 1-1 (Lewandowski)
vs Kanada 3-3 (2x Milk, 1 Lewandowski)
Tak więc wywalczyliśmy awans do drugiej rundy z pierwszego miejsca. Niestety tam przegraliśmy z Meksykiem 0-2. Dzięki temu jednak Polska zajmuje 16 miejsce w rankingu i dzięki Europejskim Pucharom mamy 2 zespoły w eliminacjach do LM! Dodatkowo dostaliśmy dodatkowy zespół w Lidze Europy (w FM jest to Puchar EURO).
Mundial wygrała Brazylia (w finale 3-1 z Niemcami). Zawodnik turnieju to Edinson Cavani (Urugwaj). Król strzelców Leonardo Damiao (Brazylia).

W czerwcu zaczął się też szał transferowy (w Korei zaczyna się w lipcu). Robert Lewandowski przeszedł na zasadzie wolnego transferu do Chelsea Londyn. I tradycyjnie najwyższe transfery na świecie w czerwcu:

  • Inigo Martinez (OŚ) z R. Sociedad do Liverpool - 24,5 mln €
  • Nacer Chadli (OPL/PL/PŚ) z FC Porto do Liverpool - 23,5 mln €
  • Andile Jali (DP/PŚ/OPŚ) z Ajax do Liverpool - 17,5 mln €
  • Douglas Costa (PP/PŚ/OPŚ) z Szachtar do Chelsea - 16,5 mln €

Liverpool po zajęciu ledwie 6 miejsca zaczął się zbroić. Łącznie w czerwcu wydali 85mln €.

Mistrzem Polski 2013/2014 został Śląsk Wrocław z taką samą ilością punktów jak Legia i punktem przewagi nad Lechem.
Zapomniałem wspomnieć, że w poprzednim sezonie Legia w końcu wywalczyła awans do LM. Tam dostała tęgie lanie od Dynama Kijów i Bayernu, ale zdołała dwukrotnie zremisować z FC Porto!

Lech odpadł w ostatniej rundzie kwalifikacji do Pucharu EURO. Widzew odpadł w rundzie 3. Także Polska zalicza spory awans dzięki reprezentacji i Legii.

 

 

Gangneung City

W klubie nie jest za dobrze. Lee Jung-Woon nie chciał podpisać kontraktu po zakończonym wypożyczeniu i teraz jest na bezrobociu. Także panicznie poszukuję skrzydłowego w jego miejsce. Niestety mecz z Busan'em musiałem zagrać z moim dotychczasowym rezerwowym. na szczęście pokazał się z niezłej strony

 

[8] Gangneung City - Busan I'PARK [4] 2-1

K-League 23. kolejka

 

4 207 widzów

1-0 Choi Nag-Min (38')

1-1 Im Sang-Hyub (56')

2-1 Gao Zhilin (78')

MVP: Choi Nag-Min (N, 1 gol, oc. 8.6)

Odnośnik do komentarza

9 lipiec 2014

 

Cały czas panicznie wręcz poszukiwałem nowego skrzydłowego. Znalazłem w końcu jakiegoś zawodnika i od razu będzie rzucony na głęboką wodę:

 

Lee Kyung-Soon (OŚ/DP/PŚ), wolny - były gracz Suwon 'u. Bardzo obiecujący młody zawodnik, był wypożyczony do Mokpo na pół roku. Nie chciał przedłużać kontraktu z Suwon'em zapewne dlatego, że do pierwszego składu dostałby się tam najszybciej za 3 lata. Myślę, że za sezon przeniosę go na środek obrony, ale na tą chwilę zostanie defensywnym pomocnikiem. Świetny nabytek moim zdaniem.

 

Nam Il-Woo (PŚ), wolny z Incheon United - zawodnik na poziomie Kim Tae-Jin'a, jednakże młodszy. W dotychczasowym klubie nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie, zaś u mnie będzie prawdopodobnie czołowym zawodnikiem po aklimatyzacji.

 

Park Sang-Hyun (PP), wolny - w 2011 odszedł z Gwangju i po 2 latach niegrania trafił do Mokpo gdzie był oczywiście podstawowym graczem. 2 gole i 6 asyst w 17 meczach zadziałały bardzo przekonująco. Nie jest tak dobry jak Lee Jung-Woon, ale powinien w miarę pozytywnie go zastąpić.

 

Cały czas będę się rozglądać za innym skrzydłowym jeszcze. Do tego obiecałem Gao Zhilin'owi sprowadzenie jego rodaka. Niestety zawodnik, którego wskazał nie chce do nas dołączyć w związku z czym szukam innego użytecznego chińczyka.

 

 

Do tego w dzień podpisania kontraktu z skrzydłowym gram mecz z drużyną, która wciąż walczy o dostanie się do grupy mistrzowskiej. W meczu zadebiutował więc Park Sang-Hyun i DPŚ Lee Kyung-Soon i prawdę mówiąc obaj zagrali dość słabo. Mało widoczni, mało efektywni. Na szczęście rywal nie dał rady wykorzystać słabszego dnia mojej drużyny i zdobywamy cenny 1 punkt na wyjeździe.

 

[12] Daejeon Citizen - Gangneung City [7] 0-0

K-League 24. kolejka

 

11 995 widzów

MVP: Park Kun-Young (Daejeon, OŚ, oc. 7.9)

 

 

Odnośnik do komentarza

12 lipiec 2014

 

Do klubu dołączył nowy zawodnik:

 

Kim Joo-Hwan (PP/PŚ/PL/WOP), wolny z Gangwon FC - zawodnik, który walczył o miejsce w składzie z młodszym rywalem. Trudno powiedzieć, że któryś z nich wygrywał. Co ciekawe odrzucił nowy kontrakt u mojego lokalnego rywala ze względu na zbyt niską płacę. U mnie zarabia 25€ tygodniowo więcej ^^ Ponad 100 gier w K-League, liczę więc na jego doświadczenie

 

 

Do tego dzisiaj gramy z czołową drużyną Korei, która póki co nadal jest bardzo nisko (jak na ich możliwości). Podchodziłem do tego meczu bez większych nadziei, ba nawet ustawiłem skład dość ofensywnie. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Może i rywal pierwszy zdobył bramkę, ale koncertowa wręcz gra mojego lewego skrzydłowego i ofensywnego pomocnika sprawiła, że zdobyłem 3 punkty! Do tego perfekcyjny wręcz mecz środkowego obrońcy

 

[7] Gangneung City - Seongnam [8] 2-1

K-League 25. kolejka

 

5 272 widzów

0-1 Wilmar Gil (18')

1-1 Kwon Hyuk-Jin (72')

2-1 Gao Zhilin (74')

MVP: Kim Jung-Ho (OŚ, oc. 8.1)

 

TABELA LIGOWA

3cie miejsce to dotychczas najlepszy wynik. Co prawda kilka zespołów wciąż musi zagrać swoje mecze, jednak grupa mistrzowska i co za tym idzie pewne utrzymanie są w zasięgu!

Odnośnik do komentarza

23 lipiec 2014

 

13 lipca wypożyczyłem z mojego klubu młody talent Lee Hwang-Dong'a . Za sezon, dwa stanie się on czołowym OPŚ/N, ale w tej chwili nie ma szans na grę w moim klubie. Mimo tego nie przeszkadza mu to w zachowywaniu się jak dupek i płakaniu, że żąda sprzedania go. Cóż, ze względu na niezły talent ni e mam zamiaru go sprzedawać, tak więc wypożyczyłem go do Gwangju . O zatrudnienie go walczyły jeszcze 4 inne kluby z N-Lea gue, a ja do rozmów dopuściłem tylko Gwangju i Gangwon ze względu na najlepsze obiekty treningowe.

 

 

23 lipca rozegrałem mecz z dość silną drużyną. Grają dość regularnie, rzadko tracą punkty. Dziś jednak nie wyszło im, zdobywam bezcenny 1 punkt, który powoli przybliża mnie do utrzymania. Niestety sam mecz był niewiarygodnie nudny.

 

[7] Gyeongnam FC - Gangneung City [3] 0-0

K-League 26. kolejka

 

2 091 widzów

MVP: Kim Jung-Ho (OŚ, oc. 7.5)

Odnośnik do komentarza

27 lipiec 2014

 

Podstawą do zakwalifikowania się do grupy mistrzowskiej jest wygrywanie z zespołami będącymi niżej w tabeli. Przynajmniej tak jest gdy nie mamy większych szans z czołówką Korei! Tak więc pełna mobilizacja w tym meczu dała bezcenne 3 punkty. Mimo tego nadal nie mogę być pewien utrzymania się w TOP8.

 

[9] Daegu FC - Gangneung City [4] 0-2

K-League 27. kolejka

 

8 378 widzów

0-1 Kwon Soon-Gyu (3')

0-2 Park Sang-Hyun (70')

MVP: Kwon Soon-Gyu (PŚ, 1 gol, 1 asysta, oc. 8.3)

 

 

Zamykając okno transferowe pozyskałem w ostatnich minutach rodaka dla Gao:

Zhang Deyang (OŚ), wolny z Guangzhou (1. liga Chiny) - nie najgorszy talent, ale główny jego cel to pomoc w aklimatyzacji Gao. Być może za 2-3 sezony uda się go sprzedać.

 

 

Najwyższe transfery na świecie w lipcu:

  1. Koke (DP) z At. Madryt do Chelsea - 25,5 mln €
  2. Stephan El Shaarawy (OPP) z AC Milan do FC Porto - 22,5 mln €
  3. Salomon Rondon (N) z Rubin do Borussia - 19,5 mln €
  4. Vicente Guaita (BR) z Valencia do Barcelona - 19 mln €
  5. Abdel Barrada (OPŚ) z Getafe do AC MIlan - 16 mln €

Najwyższe transfery w Polsce w lipcu:

  1. Mateusz Możdzeń (PŚ) z Lech do Furth (1. liga Niemcy) - 1,2 mln €
  2. Wojciech Luczak (PŚ) z Lechia do Śląsk - 600 tys €
  3. Mateusz Szwoch (OPŚ) z Arka do Śląsk - 525 tys €
  4. Piotr Piekarski (DP) z Bełchatów do Lechia - 525 tys €
  5. Norbert Misiak (PP) z Legia do Śląsk - 475 tys €

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony jak dużo transferów w Polsce przeprowadza się między klubami za całkiem niezłą kasę :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...