Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pare pytan:

 

1. Moim ulubiencem jest Luis Jimenez, kupuje go prawie zawsze. Teraz udalo mi sie jeszcze sciagnac za friko Rafaela VdV, ktory ma gorsze chyba wszystkie statystyki na wykresie graficznym, jednak jego wartosc jest o 10 mln euro wyzsza. Takze drugi trener mowi mi, ze Holender jest lepszym napastnikiem. Zaintrygowany tym sciagnalem fm genie scouta i co widze? CA/PA Jimeneza to 166/172, a VdV 177/185. Teoretycznie wiec Holender jest duzo lepszym graczem. W praktyce jednak jego best rating to 77 % na AMC, a Jimeneza ponad 81%.

 

Rozumie to ktos? Skoro Chilijczyk ma duzo lepsze staty to on powinien byc gwiazda i miec wyzsze CA. A co za tym idzie - kosztowac wiecej.

 

Może mieć niższe CA, ale lepiej rozłożone atrybuty, przez co dostaje więcej % w skaucie. A koszt to także (głównie?) reputacja. Inaczej skończyło by się ściąganie talentów za grosze.

 

2. Co zrobic zeby miec wieksza ilosc wychowankow w corocznym naborze? Grajac Barca mialem ich ok. 15-tu jesli dobrze pamietam, w Liver mam ich juz tylko 5-ciu. Mam trzech trenerow mlodziezy, akademie rozbudowana na max.

 

To chyba tyle, z gory dzieki za odpowiedz.

 

To chyba zależy od ilości już posiadanych młodzików :-k

 

 

1. Jimenez ma duzo lepsze wszystkie statystyki, jest tylko troche slabszy fizycznie. Ale CA ma duzo mniejsze. Widze teraz ze CA bardzo czesto nijak sie ma do aktualnych statystyk, bo np. Asamoah Gyan ma CA tylko 177, a na swiecie jest gorszy TYLKO od Zlatana. Takich perelek jest wiecej, np. jeden z najlepszych bocznych obroncow to Arturo Vidal - CA zaledwie 158. Wyglada na to, ze CA nie ma specjalnego przelozenia na faktyczne statystyki graczy.

 

2. Oczywiscie chodzilo mi o mlodzikow. Co zrobic zeby miec ich wiecej?

Odnośnik do komentarza

Witam, gram od niedawna w FM 08. Gram WKS'em, sciagnalem sobie fajna taktyke i awansowalem do 1 ligi. Ale tutaj juz jest zle. Przegralm juz 3 mecze z rzedu a 3 poprzednie zremisowalem. Zrobilem male wzmocnienia. Czy moze ktos poradzic? Jak trzeba to dam screeny taktyki,treningu i zawodnikow. Prosze o pomoc, bo nie wiem co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Witam, gram od niedawna w FM 08. Gram WKS'em, sciagnalem sobie fajna taktyke i awansowalem do 1 ligi. Ale tutaj juz jest zle. Przegralm juz 3 mecze z rzedu a 3 poprzednie zremisowalem. Zrobilem male wzmocnienia. Czy moze ktos poradzic? Jak trzeba to dam screeny taktyki,treningu i zawodnikow. Prosze o pomoc, bo nie wiem co sie dzieje

Rozmowy motywacyjne?

Dla niekumatych: Chodzi o Śląsk, a nie o Wybrzeze Kości Słoniowej :]

Odnośnik do komentarza

1. W FM nie ma czegoś takiego, że wrzucasz jakąś taktykę i grasz nią przez cały czas. Taktyki trzeba zmieniać co jakiś czas.

2. Taktykę robi się pod zawodników więc, jeśli masz zawodników o różnych umiejętnościach to taktyka dla każdego gracza musi zostać zmodyfikowana adekwatnie do jego umiejętności.

 

W tym wypadku najlepiej będzie jeśli wrzucisz screeny twojej taktyki. Bo bez screenów to walimy po kątach, a nie wiemy co dokładnie jest problemem w twojej taktyce :)

Odnośnik do komentarza
1. W FM nie ma czegoś takiego, że wrzucasz jakąś taktykę i grasz nią przez cały czas. Taktyki trzeba zmieniać co jakiś czas.

2. Taktykę robi się pod zawodników więc, jeśli masz zawodników o różnych umiejętnościach to taktyka dla każdego gracza musi zostać zmodyfikowana adekwatnie do jego umiejętności.

 

W tym wypadku najlepiej będzie jeśli wrzucisz screeny twojej taktyki. Bo bez screenów to walimy po kątach, a nie wiemy co dokładnie jest problemem w twojej taktyce :)

A to nie tak, że robisz dobrą taktykę i do niej dobierasz plejerów?

Odnośnik do komentarza
1. W FM nie ma czegoś takiego, że wrzucasz jakąś taktykę i grasz nią przez cały czas. Taktyki trzeba zmieniać co jakiś czas.

2. Taktykę robi się pod zawodników więc, jeśli masz zawodników o różnych umiejętnościach to taktyka dla każdego gracza musi zostać zmodyfikowana adekwatnie do jego umiejętności.

 

W tym wypadku najlepiej będzie jeśli wrzucisz screeny twojej taktyki. Bo bez screenów to walimy po kątach, a nie wiemy co dokładnie jest problemem w twojej taktyce :)

 

 

Eee niekoniecznie.

Ja w Realu gram jedną taksą chyba 6. sezon, i w tym były 4 mistrzostwa i 2 ligi mistrzów.

Owszem, zdarzały się wtopy jak 1-6 z Xerez czy 1-5 z Valencią, ale cóż... i tak bywa... :D

 

 

Podstawowa kwestia sukcesu drużyny to morale i zgranie, o których kolega niżej nie wspomniał.

Po drugie 6 spotkań, to zdecydowanie za wcześnie, aby ogłaszać kryzys i problemy z taktyką. :P

 

EDIT:

A to nie tak, że robisz dobrą taktykę i do niej dobierasz plejerów?

W perspektywie 4-5 sezonów, to tak. Ale na początku grasz tak, jak możesz. :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...