Skocz do zawartości

Rock, Metal


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Co do muzyki metalowej , słuchałem jej dość dużo , jednak ostatnio wzieło mnie na polski Rock.

 

Dla tych co nie znają zespołu Nightwish polecam piosenkę "Over the Hills far away" . Damski wokal w zespole metalowym , cud miód ;P

Nieee, no Nightwish to nie metal. To tony lukru wypływające z głośników :rzyg:

Odnośnik do komentarza

Nic konkretnego. Po prostu odrzuca mnie ta przesłodzona estetyka. To nie jest kicz na moją miarę. Za młodu lubowałem się w kiczu black-metalowym. Więc do stylistyki Nightwisha nie było mi po drodze. Ostatnio zjeżdżam mocno w stronę darkwave i gotyku. Ale nie takiego spod znaku Closterkeller. Raczej tego elektronicznego, albo z lat '80: Sisters of Mercy, Bauhaus, Clan of Xymox, Fields of Nephilim, trochę Lacrimosy itd. Jednak z wiekiem człowiek robi się bardziej wyrafinowany ;)

 

We Wrocławiu w piątek jako support przed XIII Stoleti wystąpił Digital Angel. Kompletnie nieznany i dopiero startujący zespół, ale wrażenie zostawił po sobie naprawdę pozytywne:

http://www.myspace.com/digitalangelband

Odnośnik do komentarza

Nasum? Zespół znam i jak najbardziej lubię i szanuje, ale jeśli chodzi o ekstreme to brakuje im naprawdę dużo, nowej płyty nie słyszałem ale Codex Necro był pogięty niesamowicie. Jeśli chodzi jeszcze o jakieś takie naprawdę mocno ekstremalne granie to polecam zespól Arkhon Infaustus, francuski black metal z elementami grindu.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio na after-party po koncercie XIII Stoleti wpadła mi w ucho kapitalna piosenka. Kolega zapoznał mnie z zespołem. Owa kapela to The Mission, twór Wayne'a Husseya, byłego członka Sisters of Mercy, który opuścił "Siostry" po konflikcie z Eldritchem. Ich hit "Serpent's Kiss" zapiera dech :blaga:

Klip kiczowaty, ale to lata '80 więc można wybaczyć koszmarną stylistykę :D

Odnośnik do komentarza

Aleś odkrył :>

 

Pierwsze trzy płyty Mission miażdzą, czwarta jest poprawna, a potem jest już tylko tragicznie, z przebłyskami dawnej świetności. Jak chcesz zobaczyć, jak nisko Hussey potrafił upaść: http://www.youtube.com/watch?v=cw56uedAylw, studyjnie: http://www.youtube.com/watch?v=lJVt1froTZs

No widzisz Prof - czasem człowiekowi coś umyka :D

 

Ale to co zapodałeś na YT - to jest jakaś masakra!!!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

 

 

 

 

Proponuję zainteresować się zespołem Dismemberment Plan. Powstali w 1993 r. Nagrali przynajmniej dwie fenomenalne płyty, o których wiem:

Emergency & I z 99 r. i Change z 01 r. Grupa w swojej twórczości miesza bardzo różne wpływy i gatunki, a utwory są na ogół wypełnione szalonymi kontrastami i zmianami dynamiki.

Cechą charakterystyczną jest niesamowicie sprawny bębniarz. Do tej pory nagrali pięć studyjnych albumów.

Odnośnik do komentarza

Zawsze ich lubiłem za świetne teksty. No i zawsze trochę się różnili od tych wszystkich post-punkowych zespołów '00, które się opierały głównie na depresyjnej aurze, oni natomiast szli w troche inną drogę. Lekkie, 'ironiczne' melodie, sporo znakomitych przejść i oczywiście wspomniana wcześniej perkusja.

 

Chyba sobie odświeżę, bo dawno nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
im płyta lepsza, tym mniej ją sobie dawkuję, żeby delektować się tym, co płynie z głośników...

oO to ja mam zupełnie odwrotnie ;) Nie wiem czemu ale słucham przeważnie tego co mi się podoba :>

 

 

PS: Najtfisz jest fajny :) Podoba mi się parę ich kawałków, za co? Za podkład orkiestrowy czy jak to nazwać, no i za wokal. Zdecydowanie wolę ładny kobiecy głos, niż za przeproszeniem darcie ry. twarzy, im głośniej i mniej zrozumiale tym lepiej :P

Nie(poza kilkoma wyjątkami), nie słucham metalu :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...