Skocz do zawartości

CMF Ekstraklasa


Misiek

Rekomendowane odpowiedzi

Za czasów CM 03/04 brałem udział w interesującej rozgrywce jaką była gra online z innymi forumowiczami. FM Live chyba za bardzo się nie sprawdził, ale może jest kilku chętnych graczy to pogrania online.

Oprócz prowadzenia drużyny i grania, zadaniem każdego menadżera będzie opisanie (po skończonych sesjach) przebiegu przygotowań, sezonu, odbytej sesji etc. z perspektywy prowadzonego przez niego zespołu.

 

Kilka kwestii technicznych:

FM 13, najnowszy aktualnie dostępny update.

 

Liga, w której będziemy grali: T-Mobile Ekstraklasa (baza duża)

Dodatkowe ligi: brak, wszyscy zawodnicy z Brazylii, Nigerii, Maroka, Tunezji

 

Ustawienia opcji sieciowych:

Przetwarzanie:

Zmniejsz liczbę przerw w trakcie gry, wydłużając czas przetwarzania danych - zaznaczona

Przeglądanie po: 30s

Analiza przedmeczowa po: 30s

Przejście po meczu po: 30s

Wiadomości bez odpowiedzi po: 30s

Automatycznie zatrzymaj grę po: Po reakcji 60% klientów sieciowych

Minimalny czas do kolejnego automatycznego zatrzymania gry: Jeden dzień

Mecze:

Wykorzystuj soboty i środy, by zapewnić jednoczesne rozgrywanie meczów przez menadżerów - zaznaczone

Dopuszczalne typy ciekawych sytuacji: Kluczowe (lub mniej)

Dopuszczalne tryby powtórek: brak

 

Ilość uczestników: hmm, chyba im więcej tym lepiej, chociaż zdaję sobie sprawę, że może być problem ze zgraniem terminu gry, tak by wszystkim pasowało.

 

Kiedy gramy: proponuję poniedziałek - czwartek w godzinach wieczornych (godz. od 20-21 wtedy wszyscy z pracy wrócą, ogarną swoje sprawy). Nie mówię, że muszą to być wszystkie te dni. W gronie chętnych ustalimy to dokładniej. Weekend to czas, kiedy ludzie wychodzą na imprezy, poświęcają czas rodzinie, studiują zaocznie, także wg mnie odpada.

 

Kwestie samej rozgrywki:

Ilość sparingów przed rundą: optymalnie chyba 5 i najlepiej żebyśmy wszyscy w tym samym terminie je planowali, co by nie czekać. Jako, że rozgrywkę zaczynamy 27.06.2012 (a pierwsza kolejka ligowa zaczyna się 04.08), proponuję, żeby pierwsze 5 sparingów każdy ustawił sobie (a odwołał te co już ma niestety):

30.06.2012

07.07.2012

14.07.2012

21.07.2012

28.07.2012

Może się tak zdarzyć, że ktoś nie będzie mógł danego sparingu odwołać, wtedy będziemy radzić co i jak i ewentualnie terminy ulegną zmianie, żeby każdy możliwie w tym samym czasie zagrał, co oszczędzi nam czasu na oczekiwanie.

 

Edit: sparingi trochę inaczej ustawione, gramy po 4

 

Namiar na grę otrzymają osoby zainteresowane.

 

Każdy chętny, zgłasza akces do gry podając nazwę klubu ekstraklasy, który chce prowadzić. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ja zaczynam: Widzew Łódź

 

Wszelkie uwagi i pytania mile widziane.

 

P.S. podziękowania dla Smętka za pierwsze uwagi i wskazówki :)

 

Ostateczna lista:

1. Misiek - Widzew Łódź

2. Fiiru - Wisła Kraków

3. tomba - Polonia Warszawa

4. Kowalinho - Zagłębie Lubin

5. Galizerix - Lechia Gdańsk

 

 

Edit:

jeszcze kilka kwestii:

 

1. Proponuję rozgrywki 2x w tygodniu: wtorek i czwartek od 20:00 do 22:00 chyba, że dam radę dłużej

2. Jak kogoś zwolnią to albo szuka nowego klubu jeśli chce dalej brać udział albo kończy przygodę. Nie będzie zakładania nowych menadżerów, etc.

3. Zastanawiam się nad kwestią czyjejś nieobecności, czy nie będziemy wysyłać delikwenta na urlop, bo może się zdarzyć, że sezon będziemy grali w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zaczęliśmy! Na początku było kilka problemów, ale doszliśmy do ładu i zdołaliśmy zagrać dwa spotkania ligowe. Ale zacznijmy od początku. W Polonii zastałem przyjemny skład, na bramcę dwóch równych zawodników, Pawełek oraz Przyrowski będą na pewno rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastcę. W obronie pewne miejsce ma Isidoro, Brzyski oraz Kokoszka, o czwarte miejsce w tej formacji będzię rywalizował Baszczu, Golyatkin oraz zawodnik z Curacao którego zatrudniłem. Niestety, nie pamiętam nazwiska, pewnie w czwartek jak znowu będziemy grać to sprawdzę :D Zdecydowałem się na ustawienie z dwoma defensywnymi pomocnikami, a tą rolę będę pełnić Piątek oraz Zanetti, a na rezerwie w razie "w" będzie Injac. Skrzydła są zarezerwowane dla Kiełba i Wszołka, którzy zdecydowanie odstają od innych graczy na tej pozycji. White, Gliński czy Essomba nie są w stanie dorównać umiejętnościami młodym Polakom. W ataku mam prawdziwy urodzaj, Dvalishvili, Teodorczyk, Cani, Gołębiewski i Ibere - jest z czego wybierać. Ligę wszyscy zaczęliśmy od ogromnych problemów, gdyż nasze zespoły poprowadził asystent (mały fail, związany z czasem oczekiwania), mój zastępca niestety nie poradził sobie z beniaminkiem z Gliwic i uległ u siebie 1:2. Ogromny błąd popełnił Pawełek przy pierwszej bramce, jeden z Gliwiczan dośrodkował w pole karne a Mariusz nie atakowany zamiast złapać to odbił piłkę przed siebie i Piast zdobył gola. Następne spotkanie to wyjazd do Chorzowa, nie ukrywam, że chciałem ten mecz wygrać ale rzeczywistość okazała się inna. Zaczęło się od bramki którą zdobył Zieńczuk, następnie dwa nasze ciosy, do siatki trafiali Kiełb oraz obrońca gospodarzy i prowadziliśmy 2:1. Ruch nie odpuszczał i do przerwy prowadził już 2:3. Po przerwie ustawiłem taktykę ofensywną i chorzowanie wykorzystali jedną z nielicznych kontr - niestety - i Kikut strzelił bramkę. Ostatnia bramka w tym meczu padła w doliczonym czasie gry a samobójczym trafieniem popisał się Sadlok. Mecz mógł się podobać, szkoda tylko, że nie ugraliśmy nawet punktu. Podsumuwując, strasznie słabo wygląda nasza gra w obronie, musimy ten element zdecydowanie poprawić.

 

Ciąg dalszy w czwartek :)

Odnośnik do komentarza

No to udało się rozpocząć zmagania. Lista osób w pierwszym poście (PS. Prośba do jakiejś dobrej duszy moderatorskiej, żeby wywalić wszystkie posty organizacyjne. Najważniejsze rzeczy przeniosłem do 1 posta, wcześniejsze posty (oprócz tomby) można śmiało wywalić)

 

Krótki opis:

 

Widzew jak to Widzew, bronić się ma przed spadkiem. Przed sezonem udało się pozyskać tylko jednego zawodnika. Pomocnika Milosa Radosavljevica, z darmoszkę oraz kilku trenerów.

 

Sparingi przedsezonowe:

Garbarnia (W) - 2:0

Hoffenheim (D) - 0:3

Warta Poznań (W) - 1:1

Znicz Pruszków (W) - 1:1

 

Pierwszy mecz sezonu i już szlagier, bo mecz z Zagłębiem Lubin (D) prowadzonym przez Kowalinho. Niestety przegraliśmy 1:3 na własnym boisku, choć pierwsza połowa nie wyglądała w naszym wykonaniu najgorzej. W meczu tym debiutował nowy nabytek i zagrał raczej średnio. Tu mieliśmy mały problem z ustawieniem czasu oczekiwania na ruch i wszystkim drugie połowy poprowadził asystent.

 

W drugim spotkaniu czekała na nas Legia Warszawa (W). Mecz był wyrównany, obie drużyny zagrały słabo. Końcowy rezultat 0:0.

Odnośnik do komentarza

Witam! Bardzo się cieszę, że projekt Miśka wypalił. Lechię którą objąłem czekał ciężki sezon, w śród managerów ekstraklasy zaistniało paru młodych co doda kolorytu i rywalizacji. Do Lechii zimą przejdzie dwóch zawodników: Robert Demjan oraz Mariusz Przybylski. Niestety nie udało nam się nikogo pozyskać. Kontrakt do 2016 przedłużył Razack Traore.

 

Mecze towarzyskie: Nie pamiętam z kim graliśmy, ale jakieś słabe zespoły wszystkie cztery mecze wygrane w stosunkach: 5:0, 5:1, 3:1, 2:0.

 

1k. Lechia 1:2 Wisła

 

Pierwszy mecz i od razu mecz przyjaźni z jednym z użytkowników. Strzelamy bramkę bodajże w 7minucie za sprawą Grzelczaka. Odpowiedz nadchodzi szybko, bo już w 9minucie. Wisła dołożyła jeszcze drugą bramkę i byliśmy na łopatkach. Szkoda tego meczu, bo był to pierwszy mecz i to u siebie, ale nie załamujemy się.

 

2k. Górnik 2:2 Lechia

 

W drugiej kolejce udajemy się do Zabrza na mecz z Górnikiem. Jak by nie patrzeć do lidera, trudno ocenić po pierwszej kolejce czy taki faktycznie lider. Kiedy w pierwszej połowie przegrywamy 0:2 uświadomiłem sobie, że owszem Górnik będzie jednym z kandydatów do wygrania Ekstraklasy. W drugiej połowie wpuszczam do boju Surmę następnie młodego Kacprzyckiego, który odwdzięczył się bramką i było już 1:2. Następnie kontuzji nabawił się lider Biało-zielonych Abdou Razack Traore i nos podpowiedział mi, aby wpuścić Wiśniewskiego i nie pomyliłem się w minucie 72-iej pada bramka na 2:2 i już byłem zadowolony, choć apetyt miałem na trzy punkty. Skończyło się na jednym.

 

CDN

Odnośnik do komentarza
No to udało się rozpocząć zmagania. Lista osób w pierwszym poście (PS. Prośba do jakiejś dobrej duszy moderatorskiej, żeby wywalić wszystkie posty organizacyjne. Najważniejsze rzeczy przeniosłem do 1 posta, wcześniejsze posty (oprócz tomby) można śmiało wywalić)

;) Done.

Odnośnik do komentarza

Wisła pod moją wodzą zaczęła nieźle okres przygotowawczy. Udało nam się ściągnąć : za 400k euro Kevina Larsena na OL, Fetfatzidisa OP PLŚ na wyp z Olympiakosu i Byung-Soo N na wyp.

Po krótkich problemach zaczęliśmy. Pierwszy mecz z Lechią przeciwko Galizerixowi wygraliśmy 2-1. Mecz był dość zacięty. Do 3 minuty było 1-1 za sprawą Genkova i Grzelczaka. Później trafił Byung-Soo i wywieźliśmy 3 pkt.

Odnośnik do komentarza

@Counter dzięki

 

Za nami druga tura rozgrywek:

 

 

W jedenastce kolejki po spotkaniu z Legią znalazł się jeden nasz zawodnik: Thomas Phibel.

 

W następnym meczu Widzew podejmował Jagiellonię Białystok. Drużyny wybiegły w następujących składach. Kolejny raz na prawej pomocy zagrał jedyny dotychczas pozyskany nowy zawodnik. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Już w 8 minucie na prowadzenie wyszliśmy po bramce Rybickiego. Długo prowadziliśmy grę i przeważaliśmy w spotkaniu. Niestety błąd w obronie wykorzystał doświadczony Frankowski i uratował remis dla Jagi.

 

Po tym spotkaniu postanowiłem jeszcze spróbować znaleźć kogoś na rynku transferowym. z Polonii Warszawa wypożyczyłem do końca sezonu Miłosza Przybeckiego, który wzmocni rywalizację na prawej pomocy. Za darmo sprowadziliśmy także Hiszpańskiego napastnika Mikela Danobeitie. Środek pomocy wzmocni wypożyczony do końca sezonu z Wisły Kraków Alan Uryga. Pewnie ku uciesze kibiców zza miedzy sprowadziliśmy za darmo rodowitego Izraelczyka Liada Elmaliacha, który także wzmocni rywalizację na środku pomocy. Dostał on szansę debiutu już w następnym spotkaniu z Piastem Gliwice. Na ławce posadziłem także Mikela Danobeite, który dostał szansę na pokazanie się w drugiej połowie, ale niestety obaj nie uratowali nas przez porażką 0:1.

 

Nasza sytuacja w tabeli wygląda nieciekawie. Mamy tyle samo punktów co przedostatnia w tabeli Pogoń Szczecin i tylko punkt przewagi nad ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk. Prowadzi świetnie spisująca się Wisła Kraków.

 

PS. Panowie, przypominam, że macie pisać na temat swoich klubów!!!

Odnośnik do komentarza

Niestety słabej postawy ciąg dalszy. O ile z Podbeskidziem wygraliśmy spokojnie 3:1, KLIK po bramkach Dvalishviliego i Brzyskiego to następne spotkanie z Lechem Poznań było już zdeka inne, Amika nie dała nam żadnych szans, wykorzystywała każdy nasz błąd i niestety pokonała nas 3:1 KLIK. Następny mecz zagramy z Wisłą prowadzoną przez managera Galizerixa. Będzie to na prawdę ciężkie i bardzo prestiżowe spotkanie :)

Odnośnik do komentarza

Po 6 kolejkach w Lubinie nie jest źle ;) Przy ujemnych 3 puntkach, 4 zwycięstwa i 2 porażki dają nam 9 punktów i 7. miejsce :)

Jako, że finanse klubu nie napawały dużym optymizmem ale i także nie były ogromnym problemem, sprowadziliśmy do klubu tylko jednego zawodnika [FC, RPA] w pierwszym okienku transferowym. Natomiast w styczniu dołączy do nas czterech graczy, Konrad Warzycha, Ali Karimi, Piotr Stawarczyk oraz Miroslav Vulicevic.

 

Podsumowując, nie jest źle a może być jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza

Na kolejny mecz wybieraliśmy się do Kielc, konsekwentnie trzymając się tego samego składu. W 22 minucie objęliśmy prowadzenie po bramce Stępińskiego i z wynikiem 0:1 zakończyliśmy pierwszą połowę. Niestety Korona odpowiedziała pięknym rzutem wolnym w 58 minucie i dobiła nas w 66 minucie. Z Kielc nie wywieźliśmy nawet punktu. W kolejnym spotkaniu gościliśmy Lechię Gdańsk. Objęliśmy prowadzenie po bramce strzelonej głową przez Mariusza Stępińskiego w 14 minucie i nie daliśmy sobie wyrwać zwycięstwa. W końcu pierwsza wygrana i w tabeli jesteśmy nad strefą spadkową

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...