Skocz do zawartości

Malutka pomyłka - Ogromna różnica


steken

Rekomendowane odpowiedzi

iwabik - no niestety coś się psuje, ale teraz widać, jak inni przewyższają nas piłkarsko.

Bromon - Też liczę na LM, ale na razie największym problemem jest duży minus w kasie. :P

 

Kolejny mecz rozegramy z wiceliderem – Southport. Ich pozycja robi wrażenie, ale mamy nadzieję, że to tylko cyfra i wrócimy do baraży, na których nam przecież bardzo zależy.

 

Blue Square Bet North, 36/42, 31.3.2018

Haig Avenue, 639 widzów

Southport [2] – Norwich United [6], 2:1

82’ Dale Tonge

90’ Petros Skapetis

90+3’ Reece Weeb

 

Zagraliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była bardzo dobra w naszym wykonaniu i zabrakło tylko bramki. Z kolei w drugiej głównie się broniliśmy, gdyż opadliśmy z sił. W końcu rywale wbili nam 2 bramki, a nas stać było na jedną. Przegrywamy arcyważne spotkanie i tracimy 5 punktów do strefy barażowej. Do zdobycia jest już ich tylko 18.

 

I znów popisali się panowie od terminarzu – nie wiedzieć czemu, następny mecz gramy 2 dni później… z Sheffield FC nie dzieje się najlepiej i niedawno odjęto im 10 punktów za problemy finansowe. Chcemy wykorzystać ich tymczasową słabość, bo to ostatni dzwonek na podjęcie walki o baraże.

Z powodu zmęczenia kilku zawodników dostaje szansę odpoczynku.

 

Blue Square Bet North, 37/42, 2.4.2018

Coach & Horses Ground, 312 widzów

Sheffield FC [18] – Norwich United [7], 2:2

11’ Niall Dawkins

44’ Shamir Goodwin

56’ Newman Webb

75’ Liam Newman

 

Żałujemy, że nie dowieźliśmy wygranej do końca. Ponadto w końcówce mieliśmy piłkę meczową, lecz świetnie spisał się bramkarz rywali. Niestety remisujemy i nasza strata do piątego Tamworth nadal wynosi 5 punktów.

 

Lincoln City zdominowali ligę i już na 5 kolejek przed końcem zapewnili sobie pierwsze miejsce. Imponujące.

 

Do zespołu po kontuzji powraca Shane Griffin. Bardzo brakowało go nam w defensywie i oby teraz nasza gra wyglądała lepiej.

 

Nasz następny rywal – Droylsden walczy o utrzymanie. Są zmotywowani, aby osiągnąć dobry rezultat, ale jeśli my przegramy, niemalże na pewno odpadniemy z gry o baraże.

 

Blue Square Bet North, 38/42, 7.4.2018

Plantation Road, 370 widzów

Norwich United [8] – Droylsden [19], 0:0

 

Nie jest dobrze. Brakuje nam wykończenia, gdyż akcje konstruujemy naprawdę bardzo dobrze. Niestety nie potrafimy ich zakończyć bramką i to jest spory problem. Do zdobycia pozostaje 12 punktów, a my tracimy ich 6 do Altrincham.

 

Przed nami ostatnia szansa na baraże. Przyjeżdża do nas Colwyn Bay walczący o utrzymanie. Nie ma co się rozpisywać – jeśli nie wygramy to będzie po wszystkim.

 

Blue Square Bet North, 39/42, 14.4.2018

Plantation Road, 365 widzów

Norwich United [8] – Colwyn Bay [20], 0:1

74’ Michael McCaffery

 

No i co tu powiedzieć? Przegrywamy z zespołem, który lada dzień może spaść. W tej chwili mamy już tylko matematyczne szanse na baraże, a i to zapewne ulegnie niedługo zmianie.

Odnośnik do komentarza

Mecz ostatniej szansy rozegramy z FC United of Manchester. Nie ma co tu dużo mówić – jeśli nie wygramy to sezon będzie dla nas zakończony.

 

 

 

Blue Square Bet North, 40/42, 21.4.2018

Gigg Lane, 1572 widzów

FC United of Manchester [11] – Norwich United [9], 1:0

74’ Paul McCallum

 

Po zawodach. Znów przegrywamy, będąc na pewno nie gorszymi. Załatwił nas stały fragment gry i możemy zacząć przygotowania do następnego sezonu.

 

W tym momencie nie gramy o baraże, ale o dobre zakończenie sezonu. W ostatnie 6 kolejek spadliśmy aż o 7 pozycji. W tej kolejce wcale nie będzie łatwiej, ponieważ przyjeżdża do nas zwycięzca ligi – Lincoln City. Każda zdobycz będzie bardzo cenna.

Do składu po kontuzji powraca Josh Sheehan.

 

 

 

Blue Square Bet North, 41/42, 28.4.2018

Plantation Road, 361 widzów

Norwich United [12] – Lincoln City [1], 4:2

7’ Dan Hart

10’ Newman Webb

16’ Shamir Goodwin

73’ Reece Styche

81’ Oliver Tyas

86’ Shamir Goodwin

 

Bardzo zaskakujące zwycięstwo! Graliśmy naprawdę dobrze i nie poznawałem własnego zespołu. Zgarniamy 3 punkty, ale podejrzewam, że Lincoln odpuścili sobie resztę sezonu. Nie powiedziałem jednak o tym chłopakom, bo powinni cieszyć się z fajnej wygranej.

 

Na zakończenie sezonu zagramy ze Stalybridge Celtic. Zarówno im, jak i nam chodzi już tylko o skok w górę tabeli na koniec ligi, więc spodziewam się częstej gry podbramkowej.

 

 

 

Blue Square Bet North, 42/42, 5.5.2018

Bower Fold, 355 widzów

Stalybridge Celtic [16] – Norwich United [9], 0:0

 

Sezon kończymy w nie najlepszym stylu, bo bezbarwnym remisem. Zabrakło sytuacji, w strzałach przegraliśmy 5-6, a w meczu z Lincoln sami oddaliśmy ich 11. Była szansa na ósmą lokatę, a tak kończymy dopiero na dziesiątym miejscu.

 

Tak wygląda tabela.

Odnośnik do komentarza

-Sezon zakończony w kiepskim stylu. Co się stało, że tak spadliście?

-Nie mam pojęcia. Nagle coś przestało grać i zmarnowaliśmy wielką szansę na grę w barażach. No cóż, żyje się dalej i spróbujemy w przyszłym sezonie.

-Czy wiadomo, kto odejdzie z drużyny?

-Na pewno zawodnicy wypożyczeni wrócą do swoich klubów i z tego miejsca chciałbym im podziękować za wysiłek włożony w każdy mecz. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

-A czy pan zamierza zostać w Norwich? Podobno kilka miesięcy temu dostał pan ofertę z Polski.

-Tak, dostałem taką ofertę w okolicach listopada, ale nie było to nic konkretnego. Grzecznie podziękowałem, bo wiem, że mam tu jeszcze coś do zrobienia.

-A co konkretnie?

-To, czego każdy znajomy ode mnie wymaga – Premier League. Do tego jeszcze długa droga i pewnie zanim to osiągnę, na mojej twarzy pojawi się wiele zmarszczek. Niemniej jednak dopóki tego nie osiągnę, nie zamierzam nigdzie odchodzić.

-A jeśli pojawiłaby się atrakcyjna oferta?

-Wszystko przemyślę kilka razy i upewnię się, że podejmuję właściwy wybór.

-Jakie są plany na następny sezon?

-Najpierw ocenię kadrę, którą będę dysponował i dopiero wtedy będzie można pobawić się w wyznaczanie celów.

 

Czas na tradycyjne podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Colin Ismail – (54/57/17/0/6.72) – Colin nie zawodził, nie raz ratował nas przed utratą bramki. Oczywiście nie ustrzegł się błędów, ale liczba straconych bramek jest spowodowana nieporadnością defensywy.

Kris Sinton – (43/34/17/1/6.82) – Kris spędził sezon na wypożyczeniu w 7 lidze, gdzie grał naprawdę dobrze. Nie wiem jeszcze, który z bramkarzy będzie grał w przyszłym sezonie.

 

Lewi obrońcy:

Shane Griffin – (44/1/2/0/7.02) – Shane dołączył w celu prowadzenia drużyny i to się mu udało. Znakomity w obronie, często podłączał się do ataku. Wielkim sukcesem jest dla mnie przedłużenie jego kontraktu o rok.

Joe Grimstead – (24/0/0/0/6.86) – Najsłabszy sezon w Norwich, aczkolwiek miał naprawdę dobrego rywala i nadaje się na ławkę.

 

Środkowi obrońcy:

Immanuel Parry – (46/1/1/10/7.55) – Ponownie świetny sezon. Nie ma się co dziwić – 34 razy zagrał w npower League 1, więc Blue Square Bet North, to dla niego niski poziom. Parry gra znakomicie, ale… jego kontrakt wygasa za miesiąc, a klub nie stać na jego przedłużenie…

Theophilus Bello – (50/6/27/7.46) – Bello również nie zawiódł. Sezon podobny do tego sprzed roku, czyli bardzo dobry. Na dodatek jego kontrakt wygasa dopiero za 3 lata.

David Albon – (37/3/1/1/6.99) – David miał niezłą konkurencję na środku obrony, a czasem z przymusu grał na środku pomocy. Mimo wszystko poradził sobie znakomicie i jestem ciekaw, co jeszcze zaprezentuje.

 

Prawi obrońcy:

Callum Holt – (19/0/1/1/6.94) – Callum był głównie rezerwowym, ale znakomicie sprawdził się w tej roli. Mam nadzieję, że rozwinie jeszcze skrzydła.

Tommy Toth – (26/0/2/0/6.85) – Tommy spisał się gorzej niż rok temu, ale to wina tego, że często rotowałem składem, przez co piłkarze nie byli za bardzo zgrani.

Rian Robinson – (30/0/2/0/6.96) – O dziwo naprawdę dobry sezon, choć Rian nigdy nie zawodził. Trzyma dobry poziom i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Joshua Dacres-Cogley – (7/0/0/0/7.13) – Miał trzymać prawą obronę i spełnił swoje zadanie. Żałuję, że przybył tak późno, gdyż brakowało mocnego punktu na prawej obronie, który nie wymagałby ciągłej rotacji. Niestety prawdopodobnie za kilka dni wróci do Birmingham i będzie to koniec jego krótkiego epizodu w Norwich United.

 

Środkowi pomocnicy:

Loui Cox – (13/0/1/0/6.88) – Został ściągnięty jako „posiłek” na maraton, a spisał się dobrze, więc został na dłużej. Loui ma przed sobą niezłą przyszłość i zobaczymy, jak się rozwinie.

Josh Sheehan – (29/1/3/1/7.04) – Wychowanek Swansea ma za sobą bardzo dobry sezon i czekam na jego dalsze popisy.

James Ozmen – (20/2/1/1/6.83) – Zawodnik podatny na kontuzje w tym sezonie zagrał mniej niż zwykle. Widzę go jedynie jako zawodnika „awaryjnego”.

Kevin Doswell – (43/4/6/1/6.96) – Kevin znów pokazał się ze znakomitej strony i udowodnił, że warto na niego stawiać. Zobaczymy, co pokaże w kolejnym sezonie.

Nicky Newton – (8/0/0/0/6.72) – Spodziewałem się więcej po tym wypożyczeniu. Nicky wraca tam, skąd przybył i nie zależy mi na zatrzymywaniu go.

Reece Webb – (9/1/2/0/7.18) – Reece zagrał fenomenalnie w czasie wypożyczenia. Żałuję, że się z nim żegnam, ale zrobię wszystko, aby za rok zagrał u nas.

 

Lewi ofensywni pomocnicy:

Charlie Fox – (26/1/5/0/6.81) – Charlie grał dużo, ale bez fajerwerków. Nie wróżę mu wielkiej kariery i muszę się z nim pożegnać.

Oliver Tyas – (43/4/30/6.78) – Tyas nie radzi sobie w Blue Square Bet North i widzę go w roli co najwyżej zmiennika.

 

Prawi ofensywni pomocnicy:

Joel Kennerdale – (32/3/5/0/6.81) – Joel nie szalał w dziewiątej lidze, ale za to w szóstej szło mu przyzwoicie. To nie jest jednak to, czego oczekuję, więc czeka go co najwyżej ławka.

Jarosław Jacek – (26/2/5/0/6.73) – Tak jak wyżej. Jacek nie zachwyca i muszę znaleźć kogoś na prawe skrzydło.

 

Napastnicy:

Reece Heaney – (16/2/4/1/6.93) – Po napastnikach oczekuję o wiele więcej. Reece zawiódł i może się okazać, że Blue Square Bet North to za wysokie progi na jego nogi.

Ross Dempster – (36/16/9/5/7.02) – Ross nigdy nie zawodził i tak samo było tym razem. Bardzo skuteczny, a co ciekawe – w niższych ligach radził sobie nieco gorzej.

Simon Quinn – (40/12/7/1/6.90) – Nie wiem, co się stało. Simon mocno obniżył loty i nie wiem, czym jest to spowodowane. Mam nadzieję, że jest to tylko przejściowe.

Newman Webb – (24/8/5/1/6.94) – Ma dopiero 17 lat i już szaleje. Newman znakomicie w środku sezonu wpasował się w zespół i zanosi się na jeszcze lepszy kolejny sezon.

Janaai Gordon – (7/2/0/0/7.07) – Gordon spełnił swoją rolę – miał siać zamęt w szeregach rywali i udało mu się to. Nie sądzę jednak, żeby udało mi się go zatrzymać.

Shamir Goodwin – (11/5/3/2/7.12) – Znakomite kilka miesięcy w barwach Norwich. Shamir pokazał świetny poziom i pragnę go zatrzymać.

 

W barażach najlepsze okazało się FC Halifax Town, którzy obok Lincoln City awansowali do Blue Square Bet Premier.

Odnośnik do komentarza

Iwabik - No niestety się nie udało. Teraz nawet mi się tak nie spieszy ligę wyżej, bo wolę ustabilizować budżet. Co nie oznacza, że wcale nie spróbujemy awansować.

 

SUKCES! Po rozmowie z prezesem Galvinem wywalczyłem większy budżet płacowy, dzięki czemu Parry przedłużył kontrakt o 3 lata!

Przy okazji Parry został wybrany piłkarzem roku według kibiców, co chyba nikogo nie dziwi.

 

Do jedenastki wszech czasów wprowadzeni zostali Colin Ismail, Theophilus Bello oraz Immanuel Parry.

 

Otrzymamy 9210 euro za prawa do transmisji meczów telewizyjnych, ale to i tak niewiele zmieni naszą złą sytuację budżetową.

 

Dobrą wiadomością jest to, że pobiliśmy rekord średniej frekwencji o 37 osób. Poprzedni rekord wynosił 341.

 

Z podreperowanym budżetem płacowym udało mi się pozyskać nowego zawodnika. Jest nim Charlie Clamp. Będzie on naszym rozgrywającym i wiążę z nim naprawdę spore nadzieje.

Kolejnym transferem jest skrzydłowy, który może grać także w ataku – Craig O’Brien. Jak na razie czeka go dużo pracy, ale jestem pewien, że dobrze przepracuje okres przygotowawczy i będzie mocnym punktem na skrzydle.

 

Rozpoczynamy serię sparingów. Oczywiście aranżowałem je w celu zarobienia pieniędzy. Tak więc na początek przyjeżdżają do nas rezerwy RC Lens.

 

Mecz towarzyski, 1.7.2018

Plantation Road, 74 widzów

Norwich United – RC Lens II, 0:2

3’ Fode Koita

17’ Fode Koita

 

Nie możemy być zadowoleni. Rywale byli lepsi i aktywniejsi, ale można to usprawiedliwić faktem, że to dopiero początek okresu przygotowawczego.

James Ozmen doznał kontuzji na 6 tygodni. James chyba nie miał sezonu bez kontuzji.

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu sparingowym gościmy Birmingham City. Ostatnio nie wiedzie im się najlepiej – spadli do npower League 2. Nie zmienia to faktu, że oczekujemy ciekawego meczu i dużych zysków z biletów.

 

 

 

Mecz towarzyski, 9.7.2018

Plantation Road, 922 widzów

Norwich United – Birmingham City, 1:1

39’ Simon Quinn

41’ Pedro Oldoni

 

Wynik lepszy niż gra. Co prawda prowadziliśmy, ale nasi Ismail, a potem Sinton mieli dziś sporo pracy. Niemniej jednak cieszymy się z remisu, który jest wynikiem, który przed meczem brałbym w ciemno.

 

Cały czas szukamy zawodników, którzy mieliby grać u nas pierwsze skrzypce, ale nasz budżet nie pozwala na kontraktowanie takich piłkarzy. Do końca okna jest jednak dużo czasu i może do tego czasu coś się znajdzie.

 

Czas na derby Norwich, ale niestety przyjeżdżają do nas tylko rezerwy od City. Niemniej jednak liczymy na dobry wynik i świetną atmosferę na trybunach.

 

 

 

Mecz towarzyski, 16.7.2018

Plantation Road, 1792 widzów

Norwich United – Norwich City II, 1:1

2’ Danny Hammond

78’ Reece Heaney

 

Zagraliśmy z rezerwami City o wiele lepiej niż rok temu. Jestem zadowolony z gry, wyniku, a także frekwencji, chociaż zapewne mielibyśmy komplet, gdyby City przyjechali do nas pierwszym składem.

 

W kolejnym spotkaniu podejmujemy Blackburn Rovers. W tej chwili grają na zapleczu Premier League, więc czeka nas niezwykle trudne spotkanie.

 

 

 

Mecz towarzyski, 22.7.2018

Plantation Road, 2903 widzów

Norwich United – Blackburn Rovers, 1:1

64’ Reece Heaney

75’ Darren Duffy

 

Kolejne bardzo dobre spotkanie z wyżej notowanym rywalem. Co prawda w końcówce zostaliśmy zepchnięci do obrony, ale zremisowaliśmy z zespołem, który gra 4 ligi wyżej od nas.

 

Kolejny sparing to kolejny rywal z npower Championship – Bolton Wanderers. Są oni kandydatami do awansu do Premier League, więc pewnie czeka nas najtrudniejsze z dotychczasowych spotkań.

 

 

 

Mecz towarzyski, 29.7.2018

Plantation Road, 2838 widzów

Norwich United – Bolton Wanderers, 2:4

22’ Scott Sinclair

63’ Theophilus Bello

71’ Tom Lees (sam.)

78’ Tommy Ociti

89’ Sylvan Ebanks-Blake

90+1’ Nigel Amstrong

 

Znów rozegraliśmy dobre spotkanie i przez moment nawet prowadziliśmy. Jestem zadowolony z tego, co pokazujemy i z optymizmem patrzę na zbliżającą się inaugurację ligi.

 

James Ozmen wraca po kontuzji. Szkoda, że stracił około połowy okresu przygotowawczego.

Odnośnik do komentarza

Iwabik - Strasznie nie lubię zmieniać klubów w jednej karierze, bo trudno jest mi się przestawić. Zespół z sezonu na sezon gra coraz lepiej, więc myślę, że jak w tym nie udałoby nam się awansować to uda się w kolejnym.

 

Ostatni sparing jest po to, aby poprawić sobie humory tuż przed startem ligi. Podejmujemy Downham Town i wymagam od swoich piłkarzy wysokiego zwycięstwa.

 

 

 

Mecz towarzyski, 5.8.2018

Plantation Road, 100 widzów

Norwich United – Downham Town, 2:0

12’ Josh Sheehan

70’ Charlie Clamp

 

Seria sparingów zakończona. Zagraliśmy poprawnie, aczkolwiek spodziewałem się wyższego zwycięstwa. Niemniej jednak wygrywamy i czekamy na inaugurację ligi.

 

Josh Sheehan doznał kontuzji na 2 tygodnie, czyli ominie go początek sezonu.

 

-Drużyna właśnie zakończyła sparingi. Odnieśliście 1 zwycięstwo, 3 razy zremisowała i 2 razy przegrała. Bilans nie jest najlepszy.

-Bilans nie wygląda dobrze, ale gra już tak. Graliśmy z bardzo znanymi markami, a ostatni mecz z gorszym zespołem pewnie wygraliśmy.

-Drużyna poczyniła jedynie 2 transfery. Czy to nie za mało?

-Rok temu graliśmy dobrze, więc nie trzeba było dużo zmieniać. Nieco podrasowaliśmy skład i to tyle.

-Jakie są plany na ten sezon?

-Tym razem chcemy już wejść do baraży i zrobimy wszystko, aby to się stało.

-A puchary?

-Chcemy co najmniej powtórzyć wyniki sprzed roku, a jeśli dopisze losowanie to mamy szansę na zajście jeszcze dalej.

 

Czas zacząć kolejny sezon w Blue Square Bet North! Na sam początek gramy z beniaminkiem – Kettering Town. Jesteśmy faworytami tego spotkania i zrobimy wszystko, aby dobrze rozpocząć rozgrywki.

Nasza sytuacja kadrowa jest lepsza o 2 zawodników w porównaniu do ubiegłorocznego sierpnia, ale sądzę, że to mi wystarczy.

 

 

 

Blue Square Bet North, 1/42, 11.8.2018

Nene Park, 920 widzów

Kettering Town – Norwich United, 0:0

 

Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację. I nas, i rywali ratowała konstrukcja bramki, a dogodnych sytuacji strzeleckich było niewiele (choć więcej mieli Kettering). Zapowiada się ciekawa liga, ale musimy prezentować lepszy styl.

Shane Griffin doznał kontuzji na 5 tygodni. Niezbyt udany start...

 

Tak jak przed rokiem – sprzedaliśmy 66 karnetów.

 

Kolejny mecz musimy rozgrywać już 3 dni później z Gainsborough Trinity. Zaliczyli bardzo dobry start, dzięki czemu są liderem. Będzie z nimi ciężko, ale stać nas na zdobycie 3 punktów.

Już na samym początku przeprowadzamy szereg zmian.

 

 

 

Blue Square Bet North, 2/42, 14.8.2018

Plantation Road, 295 widzów

Norwich United [15] – Gainsborough Trinity [1], 0:1

48’ Dominic Knowles

53’ James Ozmen (cz/k.)

 

Wielki pech. Mecz był bardzo wyrównany, ale najpierw straciliśmy bramkę po zamieszaniu z rzutu rożnego, a następnie Ozmen osłabił nas w głupi sposób. Szkoda tego spotkania, bo mieliśmy szansę wygrać, ale teraz pełna mobilizacja, bo nie możemy już pozwolić sobie na stratę punktów.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za dobre słowa. Ten początek nie jest jednak zbyt optymistyczny...

 

W weekend przyjdzie nam zmierzyć się z zespołem nieoficjalnie ostatnim (bo ostatni Chorley FC dostali -10 punktów) – Southport. Podobnie jak my nie weszli dobrze w sezon i chcą odbić się od dna. My jednak chcemy zrobić to samo.

Znów nie mam do dyspozycji całego składu, ale musimy grać tym, co mamy.

 

 

 

Blue Square Bet North, 3/42, 18.8.2018

Haig Avenue, 555 widzów

Southport [21] – Norwich United [17], 1:1

11’ Andrew Cartwright

16’ Craig O’Brien

 

Znów nie możemy być zadowoleni. Nie graliśmy tak, jak należy, a jeśli chcemy baraże to takich rywali musimy ogrywać. Miejmy nadzieję, że po tygodniowej przerwie będzie już lepiej.

Loui Cox doznał kontuzji na 5 tygodni, a nam się sypie skład.

 

Dobrą wiadomością jest to, że do gry po kontuzji wraca Josh Sheehan.

 

Kolejne spotkanie rozgrywamy z Lancaster City – beniaminkiem, który jeszcze 2 lata temu grał w ósmej lidze. W tej chwili grają w kratkę i musimy to wykorzystać.

 

 

 

Blue Square Bet North, 4/42, 25.8.2018

Plantation Road, 317 widzów

Norwich United [16] – Lancaster City [10], 2:0

49’ Kevin Doswell

88’ Newman Webb

 

Wreszcie gramy tak jak powinniśmy. Odnosimy zasłużone zwycięstwo i mamy nadzieję, że oznacza to początek marszu w górę tabeli.

Niestety Tommy Toth zerwał ścięgno podkolanowe i nie zagra przez 4 miesiące. Szpital się powiększa…

 

Kolejny mecz to kolejne spotkanie z beniaminkiem – Nantwich Town. Są oni decydowanie do ogrania i stać nas, żeby zdobyć 3 punkty, które mogą przybliżyć nas do strefy barażowej.

 

 

 

Blue Square Bet North, 6/42, 1.9.2018

Plantation Road, 343 widzów

Norwich United [10] – Nantwich Town [12], 0:0

3’ Simon Quinn (n/kar.)

 

Bardzo niesprawiedliwy remis. Nantwich nie istnieli, a my powinniśmy strzelić co najmniej 4 bramki. Do tego niewykorzystany rzut karny… Jesteśmy bardzo rozczarowani, ale na plus należy zaliczyć styl, który z meczu na mecz wygląda coraz lepiej.

 

Nasz kolejny rywal – Braintree Town nie radzi sobie najlepiej. Są mocno zadłużeni, przegrywają mecz za meczem i wyraźnie są w dołku. Zamierzamy to wykorzystać i nie możemy już sobie pozwolić na stratę punktów.

To spotkanie rozgrywamy 3 dni później, więc odczuwamy zmęczenie. Griffin wrócił po kontuzji, ale dziś jeszcze nie zagra. Dokonujemy szeregu zmian, a między innymi Ozmen wskakuje do składu po kontuzji.

 

 

 

Blue Square Bet North, 7/42, 4.9.2018

Cressing Road Stadium, 350 widzów

Braintree Town [20] – Norwich United [12], 2:2

38’ Ismail Seremba

43’ James Ozmen

62’ Kevin Doswell

87’ Aidan Trebes

 

I znów remisujemy wygrany mecz. Rywale zasłużyli na stratę kilku bramek, a wyrównali po stałym fragmencie… Jak na razie nie mamy szczęścia, a strefa barażowa nam odjeżdża.

Reece Heaney doznał kontuzji na 12 dni, a Ozmen znów doznał urazu i nie zagra przez 3 tygodnie…

Odnośnik do komentarza

Może coś zaczęło "trybić"...

 

Z racji tego, że mamy szpital, potrzebujemy kogoś na środku pomocy. Ściągnąłem do pierwszej drużyny Nathana Appletona. Umiejętnościami znacznie przewyższa Ozmena i mam nadzieję, że gra w pierwszym zespole jeszcze bardziej go rozwinie.

 

Tym razem w lidze czeka nas nieco cięższe zadanie – Bradford Park Avenue, którzy zajmują wysokie trzecie miejsce. Ostatnio nasz styl jest niezły, ale raz brakuje szczęścia w ataku, a raz w obronie. Miejmy nadzieję, że dziś będzie już tak jak powinno.

Appleton nie może jeszcze zagrać, bo grał dziś mecz w drużynie U-18.

 

Blue Square Bet North, 8/42, 8.9.2018

Horsfall Stadium, 315 widzów

Bradford Park Avenue [3] – Norwich United [11], 3:1

17’ Sam Byrne

45’ Craig O’Brien

75’ Sam Byrne

90’ Sam Lomas

 

Tym razem byliśmy gorszą drużyną. BPA zasłużenie wygrali, a my musimy coś zrobić, bo inaczej błyskawicznie odpadniemy z gry o baraże.

 

Loui Cox wraca po kontuzji, ale za to Rian Robinson doznaje urazu na 12 dni…

 

Do gabinetu przyszedł do mnie Kris Sinton:

-Witam, można?

-Oczywiście, co jest?

-Nie będę owijał w bawełnę – chcę odejść.

-Słucham?

-Ostatnio doznałem urazu i muszę grać, aby dojść do pełnej sprawności. Nikt nie chce mnie wypożyczyć, więc chce się pożegnać. Klub nie będzie musiał mi nic płacić.

-No cóż, jesteś solidnym rezerwowym, w sparingach dawałeś radę i szkoda, że cię nie będzie, ale skoro taka jest twoja wola to nie będę ci utrudniał.

-Hmm… sądziłem, że nie pójdzie tak łatwo. Mimo wszystko dziękuję za wszystko i powodzenia w klubie.

-A tobie powodzenia w dalszej karierze.

 

Okazja do rehabilitacji jest tydzień później w meczu z Cambridge United. W tej chwili znajdują się w środku tabeli i jak najbardziej są do ogrania. Liczymy na 3 punkty, które dałyby nam większy komfort w tabeli.

Wracamy do optymalnego ustawienia. Quinn wraca na atak, a na środku pomocy szansę dostanie Appleton.

 

Blue Square Bet North, 9/42, 15.9.2018

Plantation Road, 339 widzów

Norwich United [12] – Cambridge United [16], 1:1

42’ Kevin Doswell

63’ Callum Holt (sam.)

 

Znów niewiele zabrakło. Nie możemy wygrać i staje się to poważnym problemem. Musimy się szybko przełamać.

 

W tym roku FA Cup rozpoczyna się jakieś 2 tygodnie wcześniej niż poprzednio. Tutaj jest doskonała szansa na przełamanie oraz zarobienie pieniędzy. Na początek gramy z Arlesey Town, którzy zajmują miejsce w środku tabeli w 7 lidze. Wygrana jest naszym obowiązkiem.

Do gry po kontuzji wraca James Ozmen, ale dziś jeszcze nie zagra.

 

FA Cup, 2. runda kwalifikacyjna, 22.9.2018

Hitchin Road, 646 widzów

Arlesey Town – Norwich United, 2:3

2’ Connor French

9’ Simon Quinn

15’ Kevin Doswell

25’ Immanuel Parry

67’ Connor French

 

Wymęczone zwycięstwo. Nie graliśmy tak jak należy i z taką formą daleko w pucharze nie zajdziemy.

Immanuel Parry doznał kontuzji i nie zagra przez 7 tygodni… Ogromna strata…

Za awans otrzymaliśmy 5710 euro.

 

Po rozmowie z Jedem Quigleyem doszliśmy do wniosku, że rozwiążemy z nim kontrakt, ponieważ na tym poziomie rozgrywek potrzebujemy lepszego asystenta.

 

Wracamy do rozgrywek ligowych, gdzie czeka nas starcie z Brackley Town. W tej chwili są w strefie barażowej, do której się ich typuje, więc czeka nas trudne zadanie, aby zdobyć punkty. Oni także 3 dni temu grali w FA Cup (również wygrali), więc obydwa zespoły będą zmęczone.

 

Blue Square Bet North, 10/42, 25.9.2018

St. James Park, 206 widzów

Brackley Town [5] – Norwich United [14], 0:1

36’ Ross Dempster

 

Wreszcie się udało! Wygraliśmy z faworyzowanym rywalem i pokazaliśmy, że nadal chcemy grać w barażach.

Odnośnik do komentarza

Nowym asystentem mianowałem dotychczasowego trenera – Cedrica Anselina.

 

Tym razem gramy z Droylsden, którzy mają za sobą powtórkę w FA Cup, którą na dodatek przegrali. Zdecydowanie nie są w formie, więc stać na to, aby zainkasować dziś 3 punkty.

Musimy zagrać nieco rezerwowym składem, ale mam nadzieję, że i tak uda się nam zwyciężyć.

 

 

 

Blue Square Bet North, 10/42, 29.9.2018

Plantation Road, 337 widzów

Norwich United [12] – Droylsden [10], 1:1

42’ Charlie Clamp

50’ Jordan Ball

 

No i co tu można powiedzieć? W strzałach wygraliśmy 15-2, a w strzałach celnych 3-1. Rywale mieli dziś niezwykłego farta i wręcz muszą się cieszyć z tego punktu.

 

Wracamy do FA Cup, gdzie zmierzymy się z kolejnym 7-ligowcem – Needham Market. Rok temu grali w Blue Square Bet North, ale nie udało im się utrzymać. Mają za sobą mecz ligowy w środku tygodnia, więc postaramy się wykorzystać przewagę kondycyjną.

Poza brakiem Parry’ego i Totha możemy zagrać optymalnym składem.

 

 

 

FA Cup, 3. runda kwalifikacyjna, 6.10.2018

Bloomfields, 257 widzów

Needham Market – Norwich United, 1:2

6’ Tobi Alabi

7’ Jarosław Jacek

66’ Simon Quinn

 

Pewna wygrana. Co prawda wygraliśmy tylko jedną bramką, ale mieliśmy takie szanse, że powinniśmy strzelić jeszcze 5 goli. Niemniej jednak styl jest, awans jest i jeśli dojdzie do tego skuteczność, będę w pełni zadowolony.

Za awans otrzymaliśmy 9510 euro.

 

Joe Grimstead nabawił się infekcji wirusowej i nie zagra przez 3 tygodnie…

 

Wracamy do gry w lidze, gdzie czeka na nas Tamworth, którzy już w poprzedniej rundzie FA Cup pożegnali się z rozgrywkami. Mieli 2 tygodnie przerwy, ale sądzę, że nam jeden tydzień wystarczył na zregenerowanie sił.

 

 

 

Blue Square Bet North, 11/42, 13.10.2018

The Lamb Ground, 476 widzów

Tamworth [13] – Norwich United [12], 1:0

8’ Glenn Matthews

 

Szkoda, że się nie udało. Nie byliśmy gorsi, ale zabrakło skuteczności. W końcówce przycisnęliśmy i niestety wracamy do domu z niczym.

 

Gdyby Braintree Town nie otrzymało niedawno kary -10 punktów to FC United of Machester zamykaliby tabelę. W tej chwili kompletnie sobie nie radzą, więc musimy ich pokonać.

Jesteśmy nieco zmęczeni, szczególnie obrona i nie pomaga fakt, że kontuzjowanych jest aż 3 defensorów.

 

 

 

Blue Square Bet North, 12/42, 16.10.2018

Plantation Road, 294 widzów

Norwich United [14] – FC United of Manchester [21], 3:0

3’ Simon Quinn

20’ Simon Quinn

53’ Josh Sheehan

 

Bardzo dobre spotkanie. W strzałach wygraliśmy tylko 14-11, ale Manchester strzelał głównie z dystansu i to bardzo niecelnie. Zagraliśmy tak jak tego oczekiwałem, ale do strefy barażowej tracimy 7 punktów.

Loui Cox skręcił kostkę i tracimy go na 7 tygodni. Nie jest dobrze…

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pewnie, że będę kontynuował. W tej chwili mam bardzo mało wolnego czasu i nawet nie włączam gry. Na razie nie zamierzam kończyć, bo w końcu mam w Norwich coś do zrobienia. ;)

 

Gdyby naszemu rywalowi w FA Cup – Chorley FC nie odjęto 10 punktów przed startem ligi, byliby wiceliderem w tabeli. Są bardzo groźni, ale stać nas na awans, który byłby sporym zastrzykiem finansowym.

 

 

 

FA Cup, 4. runda kwalifikacyjna, 20.10.2018

Plantation Road, 313 widzów

Norwich United – Chorley FC, 2:1

52’ Newman Webb

73’ Alex-Ray Stott

83’ Newman Webb

 

Znakomity mecz! Co prawda pomógł nam bramkarz rywali, który nie popisał się przy bramce na 1:0, ale nie zmienia to faktu, że Chorley nie mogli przedrzeć się przez naszą obronę i mogę śmiało stwierdzić, że z taką grą dostaniemy się do strefy barażowej.

Za awans otrzymaliśmy 15860 euro.

 

AFC Fylde – nasz następny rywal w lidze – także wygrali swoje spotkanie w FA Cup. Obydwa zespoły chcą awansować do strefy barażowej, ale jeśli chcemy zachować w miarę realne szanse, musimy dziś zwyciężyć.

 

 

 

Blue Square Bet North, 13/42, 24.10.2018

Plantation Road, 305 widzów

Norwich United [12] – AFC Fylde [7], 3:0

14’ Charlie Clamp

51’ Joel Kennerdale

62’ Josh Sheehan

 

Bardzo pewna wygrana. Często stwarzaliśmy zagrożenie, byliśmy aktywniejsi i od 51 minuty wiadome było, że zwyciężymy. Na dodatek rywale kończyli mecz w „10”, gdyż ich zawodnik nabawił się kontuzji, a oni nie mieli już zmian. Odnosimy cenne zwycięstwo, ale do strefy barażowej tracimy 6 punktów.

 

Joe Grimstead i Immanuel Parry wznowili treningi z pełnym obciążeniem, ale w następnym meczu jeszcze nie zagrają.

 

Altrincham nie grali w środku tygodnia, gdyż wcześniej odpadli z FA Cup. Mają przewagę kondycyjną i będzie to trudniejsze spotkanie niż te ostatnie.

 

 

 

Blue Square Bet North, 14/42, 27.10.2018

Moss Lane, 746 widzów

Altrincham [3] – Norwich United [10], 2:0

63’ Lee Walton

67’ Lee Walton

 

Nie można powiedzieć, że rywale byli lepsi, tylko “świeżsi”. W drugiej połowie byliśmy dla nim tłem pod względem kondycyjnym, a wejście smoka zaliczył Walton, który zadał dwa bolesne ciosy. Przegrywamy, ale na szczęście powoli kończy nam się szpital, co pozwoli grać nieco szerszym składem.

 

Gdy zobaczyłem, z kim zmierzymy się w FA Cup, nie wiedziałem czy mam się śmiać, czy płakać. Czeka nas bowiem wyjazd na mecz z Barnsley – drużyną, która jest w czołówce npower League 1... Zrobimy wszystko, aby nasza przygoda z pucharem jeszcze się nie kończyła, ale będzie bardzo ciężko.

Możemy zagrać (prawie) optymalnym składem, ale dużym wzmocnieniem jest bezsprzecznie powrót Immanela Parry’ego.

 

 

 

FA Cup, 1. runda, 3.11.2018

Oakwell, 4003 widzów

Barnsley – Norwich United, 4:1

7’ Scott Golbourne

19’ Jack Rudge

41’ Newman Webb

63’ Jose Fonte

73’ Solly March

 

Nie udało się. Barnsley zagrali najlepszym składem, jakim mogli i nie dali nam szans. Mieliśmy nadzieje po golu na 1:2, ale Barnsley przycisnęli i strzelili jeszcze 2 bramki. Co prawda Quinn zmarnował 2 świetne szanse na bramkę, ale to i tak nie zmieniłoby tego, że Barnsley wyrzuca nas z FA Cup.

Odnośnik do komentarza

Czas wrócić do ligi, gdzie czeka na nas Stalybridge Celtic, którzy już wcześniej odpadli z FA Cup. Przystępują z pozycji faworyta, gdyż są znacznie wyżej w tabeli i na dodatek mieli 9 dni przerwy, podczas gdy my tylko 2.

Jesteśmy zmęczeni meczem w pucharze, ale liczę na to, że sprawimy naszym fanom miłą niespodziankę.

 

 

 

Blue Square Bet North, 15/42, 6.11.2018

Plantation Road, 292 widzów

Norwich United [13] – Stalybridge Celtic [4], 2:4

11’ Corey Gregory

17’ Andy Drury

28’ Kevin Doswell

40’ Luke Hubbins

56’ Luke Hubbins

80’ Craig O’Brien

 

Dawno nie widziałem tak niesprawiedliwego meczu. Oddaliśmy więcej strzałów, co do strzałów celnych… rywale oddali ich… 4… Stalybridge nie mieli dziś nic poza skutecznością i tylko dzięki temu zdobywają 3 punkty.

 

Co prawda losowanie w FA Cup mieliśmy fatalne, ale w FA Trophy z kolei bardzo dobre! Przyjeżdżamy na obiekt zespołu Market Drayton Town, którzy zajmują miejsce w środku tabeli ósmej ligi. Nasza wygrana jest obowiązkiem, a przy okazji w kolejnych rundach pucharu do zainkasowania są całkiem niezłe pieniądze.

Wystawiamy najlepszy skład, jaki możemy i na pewno nie zamierzamy lekceważyć rywali.

 

 

 

FA Trophy, 3. runda kwalifikacyjna, 10.11.2018

Greenfield Sports, 94 widzów

Market Drayton Town – Norwich United, 2:3

28’ Rian Robinson

36’ Craig O’Brien

44’ Craig O’Brien

75’Christos Stylianou

82’ Liam Nelthorpe

 

Niepotrzebnie zafundowaliśmy sobie nerwową końcówkę. Ostatni kwadrans przespaliśmy i musieliśmy kończyć w “10” z powodu kontuzji O’Briena. Cieszymy się z awansu, ale było blisko frajerskiego wypuszczenia zwycięstwa i nie możemy sobie już na to pozwolić.

Niestety Craig O’Brien złamał kostkę i czekają go 4 miesiące przerwy…

Za awans otrzymaliśmy 4880 euro.

 

Tommy Toth wraca po kontuzji, ale nie zagra w następnym meczu.

 

W lidze czeka nas mecz z Alfreton Town, którzy niedawno spadli z Blue Square Bet Premier. Są przed nami w tabeli, ale jeśli zagramy tak, jak w pierwszej połowie z Market Drayton Town to nie powinni mieć szans.

 

 

 

Blue Square Bet North, 16/42, 17.11.2018

North Street, 803 widzów

Alfreton Town [7] – Norwich United [13], 2:4

17’ Immanuel Parry

25’ Marc Akubuine (cz/k.)

52’ Newman Webb

56’ Sam MacVicar

66’ Sam MacVicar

87’ David Albon

88’ Joel Kennerdale

 

Znów było blisko frajerskiego wypuszczenia zwycięstwa. Rywale grali lepiej w „10” niż w „11”, a 2 decydujące bramki zdobyliśmy w momencie, gdy Alfreton grali w „9” z powodu kontuzji i braku zmian. Szkoda, że musimy mieć dwóch zawodników więcej, aby wygrać, ale przynajmniej mamy ważne 3 punkty.

 

Losowanie w FA Trophy znowu było bardzo dobre. Jedziemy na mecz z Hall Road Rangers – drużyną, która walczy o utrzymanie w ósmej lidze. Nie wyobrażam sobie innego wyniku poza naszą wygraną.

Poza brakiem O’Briena możemy wystawić najmocniejszy skład.

 

 

 

FA Trophy, 1. runda, 24.11.2018

Dene Park, 93 widzów

Hall Road Rangers – Norwich United, 0:1

22’ Newman Webb

 

Niby dobrze, ale ciągle coś nie tak. Po strzeleniu bramki oddaliśmy rywalom inicjatywę, a to nie powinno mieć miejsca. Brakuje nam ostatnio „kropki nad i”, kiedy jesteśmy na prowadzeniu. Trzeci raz z rzędu nam się udało, ale nie wiem, jak długo będziemy jeszcze mogli liczyć na takie szczęście.

Simon Quinn doznał kontuzji na 4 tygodnie. Może po powrocie będzie bardziej skuteczni, bo jest cieniem piłkarza sprzed dwóch sezonów.

Za awans otrzymaliśmy 6100 euro.

Odnośnik do komentarza

Nuneaton Town już wcześniej odpadli z FA Trophy, czyli mają pewną przewagę kondycyjną. Mamy jednak nadzieję, że po powrocie do zdrowia kluczowych zawodników (Toth, Perry) uda nam się osiągnąć korzystny rezultat.

Nie możemy zagrać najmocniejszym składem z powodu zmęczenia i zobaczymy, co uda się dziś ugrać.

 

 

 

Blue Square Bet North, 17/42, 27.11.2018

Plantation Road, 342 widzów

Norwich United [10] – Nuneaton Town [3], 1:2

9’ Chris Zebroski

40’ Dom Ward

67’ Kevin Doswell

 

Zabrakło sił. Nie byliśmy wiele gorsi, ale widać było przewagę kondycyjną po stronie Nuneaton. Niestety przegrywamy i do strefy barażowej tracimy 8 punktów.

 

Zostałem odesłany na trybuny na mecz z Boston United. Niestety przegraliśmy 1:3 i tracimy 9 punktów do strefy barażowej. Szkoda, bo w strzałach wygraliśmy 15-10, a rywale mieli dużo szczęścia.

 

Chorley FC ostatnio zawodzą i są bardzo nisko w tabeli (choć wpływ na to ma też kara -10 punktów). Mamy szansę ich pokonać i wrócić do gry o baraże. Stawka jest duża.

Ciągle jesteśmy zmęczeni, ale trzeba przetrwać ten okres.

 

 

 

Blue Square Bet North, 19/42, 5.12.2018

Victory Park, 483 widzów

Chorley FC [19] – Norwich United [13], 1:1

5’ Jake Kirby (kar.)

82’ Charlie Clamp

 

Najwyraźniej się zacięliśmy. W końcówce mieliśmy okazję na gola na 2:1, ale się nie udało i kończymy tylko z punktem. Do strefy barażowej tracimy już 11 punktów.

Immanuel Parry nabawił się urazu łokcia i tracimy go na 3 tygodnie…

 

Nie zdążyliśmy odpocząć, a tu już mecz z Sheffield FC. Są w tabeli tuż przed nami, więc to bardzo ważne spotkanie.

Z powodu zmęczenia i kontuzji nie gramy najmocniejszym składem.

 

 

 

Blue Square Bet North, 20/42, 8.12.2018

Coach & Horses Ground, 522 widzów

Sheffield FC [12] – Norwich United [13], 0:0

 

Szkoda, że znów remis, ale jest to sprawiedliwy wynik. Obydwa zespoły miały swoje szanse i nikt nie zamierza narzekać na 1 punkt. Strefa barażowa ucieka nam już na 12 punktów i trzeba zacząć nadrabiać straty.

 

Simon Quinn wraca po kontuzji, ale w następnym meczu jeszcze nie zagra.

 

Losowanie w FA Trophy znów okazało się bardzo dobre, bo zmierzymy się u siebie z Bridglington Town. Są w tej chwili w dolnej części tabeli ósmej ligi. Musimy wygrać to spotkanie, a ewentualne zwycięstwo może nam pomóc wrócić na właściwe tory.

Dzięki tygodniowej przerwie możemy wystawić prawie najmocniejszy skład.

 

 

 

FA Trophy, 2. runda, 15.12.2018

Plantation Road, 221 widzów

Norwich United – Bridglington Town, 2:0

26’ Newman Webb

90+2’ Reece Heaney

 

Rywale starali się atakować, ale niezbyt im to wychodziło. Odnosimy zasłużone zwycięstwo i pewnie wchodzimy do 1/8 finału FA Trophy.

Za awans otrzymaliśmy 7320 euro.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...