Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SzKoDi a czy można wiedzieć na jakiej zasadzie robisz ten update? Tzn. jak edytujesz graczy, czy za pomocą oficjalnego edytora czy innych, a jeśli tak to jakich? Czy statystyki graczy bierzesz z nowego FM czy jakiegoś innego zaufanego źródła? Czy uaktualniasz tylko piłkarzy i nazwy rozgrywek, czy może też różnego rodzaju nagrody i zasady kwalifikacji do rozgrywek? Mam świadomość, że ten post czyli seria bezpośrednich pytań, może wydać się lekko bezczelny, ale sam chętnie spróbowałbym poprawić i uaktualnić grę, ale nie wiem jakie narzędzia umożliwią takie zmiany. Poza tym pisałeś, gdzieś o pewnych zmianach które byłyby możliwe tylko, gdyby wspomógł Cię jakiś zaawansowany programista, czy oznacza to, że masz dostęp do kodu, z tego co mi wiadomo twórcy go nie udostępnili. Oczywiście zrozumiem jeśli nie zechcesz odpowiedzieć na moje pytania.

 

Ps. jeśli informacje te znajdują się gdzieś na forum to musiałem je pominąć w szybkiej lekturze tematów o CM 03/04.

Odnośnik do komentarza

@BlaugranaFan1990

 

Moze jednak spedz ten czas na czyms lepszym - np ... grze online w CMa :D

 

@Yoann

 

Nie będę przed nikim nic ukrywał bo to nie sens takich projektów, zresztą nie widzę sensu by was kłamać czy cokolwiek innego.

 

Update jest robiony za pośrednictwem PreGame'a, a więc nieoficjalnego edytora gry zrobionego dawno temu przez Michaela Nygreena. Informacje o zawodnikach sa brane ze stron typu trtransfermarkt.de, 90minut.pl (liga polska), uefa.com czy czasami edytor FMa. Nie ma sensu kopiować statystyk z FM'a na każdym zawodniku bo one się oczywiście zmieniają cały czas i to byłby ogrom zmian przy tylu tysiącach zawodników... Nie powiem bo pewne atrybuty są brane pod uwagę, są też zmieniane, a także gra generuje sobie je na podstawie wystawionego CA/PA i reputacji. Z tym też się bawimy bo np reputacja jest bardzo wazna w starych CMach. Rowniez atrybuty mają inne odzwierciedlenie w CMie, aniżeli w dzisiejszych FMach i każdy kto grał w jedno i drugie zapewnie się ze mnązgodzi.

 

Co do tego co edytuje to proste - wszystko co możliwe w klubach (od sztabów, stadionów, finansów poprzez rekordy czy koszulki) aż po nagrody (wprowadzenie chociażby 11stki kolejki w Polsce, a także nowych nagród).

 

Co do zmian które są możliwe z programistą to jest wszystko możliwe. Można na przykład zmienić format Pucharu UEFA na Ligę Europy lub zasady awansów i spadków w ligach. Czy jestem posiadaczem kodu? Całego oczywiście nie mógłbym. Nie potwierdzę też niczego, ale warto pamiętać, że pracowałem dla firmy Eidos kilka lat.

Odnośnik do komentarza

@BlaugranaFan1990

 

Moze jednak spedz ten czas na czyms lepszym - np ... grze online w CMa :D

 

@Yoann

 

Nie będę przed nikim nic ukrywał bo to nie sens takich projektów, zresztą nie widzę sensu by was kłamać czy cokolwiek innego.

 

Update jest robiony za pośrednictwem PreGame'a, a więc nieoficjalnego edytora gry zrobionego dawno temu przez Michaela Nygreena. Informacje o zawodnikach sa brane ze stron typu trtransfermarkt.de, 90minut.pl (liga polska), uefa.com czy czasami edytor FMa. Nie ma sensu kopiować statystyk z FM'a na każdym zawodniku bo one się oczywiście zmieniają cały czas i to byłby ogrom zmian przy tylu tysiącach zawodników... Nie powiem bo pewne atrybuty są brane pod uwagę, są też zmieniane, a także gra generuje sobie je na podstawie wystawionego CA/PA i reputacji. Z tym też się bawimy bo np reputacja jest bardzo wazna w starych CMach. Rowniez atrybuty mają inne odzwierciedlenie w CMie, aniżeli w dzisiejszych FMach i każdy kto grał w jedno i drugie zapewnie się ze mnązgodzi.

 

Co do tego co edytuje to proste - wszystko co możliwe w klubach (od sztabów, stadionów, finansów poprzez rekordy czy koszulki) aż po nagrody (wprowadzenie chociażby 11stki kolejki w Polsce, a także nowych nagród).

 

Co do zmian które są możliwe z programistą to jest wszystko możliwe. Można na przykład zmienić format Pucharu UEFA na Ligę Europy lub zasady awansów i spadków w ligach. Czy jestem posiadaczem kodu? Całego oczywiście nie mógłbym. Nie potwierdzę też niczego, ale warto pamiętać, że pracowałem dla firmy Eidos kilka lat.

 

Z miłą chęcią bym zagrał online ale niestety mieszkam na takiej dzielnicy, gdzie jest problem z dostępem do internetu jak się nie ma kabli TP. Ja mam net z limitem i to niestety nie pozwala mi na grę online :( A żeby nie było, że piszę nie na temat: zarzucisz parę skrinów??? ;)

Odnośnik do komentarza

Co prawda to prawda - wyposcilem was ze skrinow jak nigdy :) chyba oryginalnie nie zabrzmie, gdy powiem ze pojawia się wkrotce? Znowu jestem w pracy, ale już powoli ja koncze i lece na krysmas szoping :D po tym siade i zrobie kilka skrinow bo nawet mojej luby nie ma dziś w domu więc mogę poswiecic aktualizowaniu bez stresu. Tylko ja, CM i piwo.

Odnośnik do komentarza

ale warto pamiętać, że pracowałem dla firmy Eidos kilka lat.

 

Jeśli można wiedzieć to czym się tam zajmowałeś i jak dostałeś pracę w Eidos?

 

Co do statystyk piłkarzy Twój post potwierdza, że są one podyktowane Twoją subiektywną oceną, tak?

A jak rozwiązujesz problem CA i PA, ja zawsze kiedy wpisałem odpowiednie wartości poszczególnych statystyk i dałem dużo niższe CA od PA to po załadowaniu gry statystyki te były niższe niż wpisane w edytorze, oznacza to, że statystyki wpisane w edytorze to maksimum umiejętności piłkarza przy osiągnięciu danego PA?

 

Jeśli kiedyś będziesz próbował przerobić Puchar UEFA na Ligę Europejską to chętnie pomogę w tym co będę mógł.

 

A i jeszcze jedno istotne pytanie, czy jest możliwość utworzenia/dodania nowych lig do CM, jest to kwestia programowania jak w przypadku przeróbki UEFA na LE czy innych skomplikowanych procesów? (chyba że istnieją takie dodatki do gry a ja tego nie wiem)

 

Jeśli moje posty wychodzą poza temat proszę je wyciąć i utworzyć nowy.

Odnośnik do komentarza

fajnie by bylo jakby ktos zrobil, albo podal instrukcje jak samemu zroniv background czy jakos tak chodzi mi o obrazki w tle podczas gry dany klub to obrazki z tym klubem :)glownie chodzi mi o lige polska

Witam,

 

Jako początkujący grafik nie mogłem tego zostawić bez odpowiedzi :)

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem instrukcję, jak zrobić backgroundy wybranych zespołów. A oto i ona:

 

1. Szukasz w necie zdjęcia, którego chcesz użyć jako tło. Najlepsza rozdzielczość to 1024 x 768 jeśli będzie inna to gra samo dopasuje zdjęcie do okna, co niestety może spowodować, że nie będzie wyglądało estetycznie.

2. Tworzysz nowy folder clubs, cała ścierzka to Championship Manager 2003/04/data/graphics/bacgrounds/clubs

3. Wklejasz zdjęcie do utworzonego folderu clubs. Jako opis najlepiej użyj numeru ID którego możesz znaleść uruchamiając dołączony do gry edytor. Może być również nazwa klubu, ale jeśli będzie za długa to gra zdjęcia nie wczyta.

4. Uruchamiasz grę i cieszysz się nowymi backgroundami:)

 

Podane rozwiązanie testowałem na swoim komputerze i wszystko działało. Czekam na Wsze komentarze:)

 

Z uwagi na to, że cały czas pracuję nad fejsami nie za bardzo mam czas na inne zajęcia, w tym backgroundy. W najbliższej przyszłości postaram się coś dla Was zrobić ale narazie trudno podać mi konkretny termin.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza

czyli rozumiem zeby to dzialalo poprawnie lepiej usunac obecne zdjecia, foldery klubow i zdjecia itp.. ???

 

Nie trzeba usuwać innych "backgroundów". Wystarczy, jeśli twój nowy background będzie miał poprawny ID drużyny.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich :)

ja w cm-a gram juz z przerwami dluuugo najlepszy sie wie jest cm 03/04 ale do rzeczy zaczynajac gre w 1 lidze polskiej zauwazam ze jest ona zrobiona na lidze singapurskiej ?? tak jak chyba t-mobile ekstraklasa czy w nastepnym updacie Szkodi bedzie cos z tym poprawione ja wiem ze to w jakims stopniu jest odwzrorowanie realnosci ale jednak jest roznica sorki ze moze sie czepiam sledze temat juz od kilku tygodni i w koncu sie zarejstrowalem. pozdrawiam i jak narazie co do odczuc z gry (a gram juz 3 sezon) jestem zadowolony z upka jezeli cos zauwaze napewno jeszcze dam znac na chwile obecna wiem ze w 1 lidze polskiej mamy najlepszy snajper ligi singapur i tyle.

Odnośnik do komentarza

Witam was towarzysze CMowej broni.

 

Jestem wam winien przerosiny ze wzgledu na to ze tak szybko i nieoczekiwanie zniknalem. Pisze z komorki ktorej o dziwo nie powinienem uzywac ;)

 

Cos mi się popsulo ze zdrowiem, dziś wypisuja mnie wieczorem ze szpitala i wreszcie wracam do domu. Będę mial murowany miesiac przerwy z wynalazkami dzisiejszej medycyny przy boku. To jednak nie zmienia moich planow co do wrzucenia update'u przez swietami. Jak wroce do domu to wrzuce wam kilka skrinow ktore już zapowiedzialem sporo czasu temu.

 

Z CMowymi pozdrowieniami - wasz naczelny updter ;)

Odnośnik do komentarza

Witam was towarzysze CMowej broni.

 

Jestem wam winien przerosiny ze wzgledu na to ze tak szybko i nieoczekiwanie zniknalem. Pisze z komorki ktorej o dziwo nie powinienem uzywac ;)

 

Cos mi się popsulo ze zdrowiem, dziś wypisuja mnie wieczorem ze szpitala i wreszcie wracam do domu. Będę mial murowany miesiac przerwy z wynalazkami dzisiejszej medycyny przy boku. To jednak nie zmienia moich planow co do wrzucenia update'u przez swietami. Jak wroce do domu to wrzuce wam kilka skrinow ktore już zapowiedzialem sporo czasu temu.

 

Z CMowymi pozdrowieniami - wasz naczelny updter ;)

Wracaj szybko do zdrowia!!! Jak się UP trochę opóźni to nic złego się nie stanie, ważne żeby ten co go robi był zdrowy i w pełni formy:)

Odnośnik do komentarza

Szkodi mam kolejne pytanie ; ) Slyszalem wczoraj i dzis o transferze Milika , to nie jest jeszcze pewne ale gdyby do niego doszlo w ciagu np. dnia to znalazlo by sie to w UP ?

 

mysle ze jak jutro bo jutro ma podpisac kontrakt to powinno byc zrobione w sposob taki iz w polowie sezonu dopiero odejdzie do Bayeru czyli w zimie w koncu liga zaczyna sie od poczatku a nie od polowy sezonu

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...