Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

FM12

Baza danych: Ogromna

Ligi: Polska [1-2]

Klub: Widzew Łódź

 

Rozpocząłem nową karierę, ale na normalnych zasadach. Odkąd zawsze pamiętam kibicuje Widzewowi Łódź. Prowadziłem ich w karierze, której nie opisywałem i po 2 latach regularnie przez kolejne 5 lat zdobywałem tytuł Mistrza Polski. Nie będę tu się rozpisywać nad tym co było.

Let's go!

 

Z racji tego, że będę stosować taktykę 4-3-3 skrzydłowi wylądowali na listę transferową. Marcin Kaczmarek od razu wyraził niezadowolenie, ale nic na to nie poradzę, że moje preferencje taktyczne są z goła inne niż w większości Polskich klubów. Na sprzedaż powędrował Rafał Serwacińsi [AML].

Ogólnie skład był niekompletny. Linia obrony wymagała wzmocnień, szczególnie przydał, by się godny partner dla Abbesa. Na lewej stronie mógł grać tylko Abbes, ale on zdecydowanie lepiej odnajduje się w środku pola. Z braku laku, na lewą flankę z drużyny rezerw został przesunięty Sylwek Kajda.

Na prawej stronie było już lepiej. Młody Bartkowski, Broź czy Ben Radhia. Jednak tak. Bartkowski ma spore braki techniczne, Tunezyjczyk jeszcze 2 miesiące spędzi na leczeniu kontuzji, a Brozia bardziej widział bym w roli defensywnego pomocnika. W defensywie mam jeszcze do wyboru Sebastiana Dudę oraz Damiana Ceglarza.

W linii pomocy jedynym zawodnikiem, który prezentuje naprawdę dobry poziom jest Sebastian Dudek. 33 latek jest pewniakiem na pierwszy skład. Sebastian ma jednak 33 lata i pewnie często trzeba będzie go zdejmować z boiska czy nawet dawać odpoczynek na jedną kolejkę. I, kto za niego? Tu nasuwa się trudne pytanie. Jest kilku młodych i uzdolnionych chłopaków, ale czy podołają Ekstraklasie? Na chwilę obecną jest Bartoszewski, który będzie tworzył duet z Dudkiem. W rezerwie są jeszcze Sebastian Radzio, Piotr Mroziński, Adrian Pietrowski i Damian Radowicz. Ci pierwsi to raczej zawodnicy typu Brozia, czyli solidny odbiór piłki, przepchnąć rywala, przeszkodzić mu w grze. Dwaj następni to raczej typ zawodnika, który kreuje grę, ale Adrian technicznie jest słabo wyszkolony i to jest ostateczność abym tego zawodnika desygnował od pierwszych minut. Radowicz, jeśli będzie grać, może okazać się solidnym punktem pomocy, jeśli nie znajdziemy nikogo innego, kogoś, kto jest typowym rozdzielaczem piłek w środkowej strefie boiska.

W linii ataku filarem jest Mehdni "Big Ben" Ben Dhifallah. Żaden napastnik z klubu nie zbliża się do jego wysokiego poziomu. Drugim pewniakiem jest Okachi. O dziwo najdroższym graczem w klubie jest Veljko Batrović! 17 latek z Czarnogóry nie przekonuje mnie osobiście. Wyżej cenię Mariusza Stępińskiego, który dla mnie jest perełką tego klubu. Z braku laku z rezerw wyciągnąłem Jaromira Bergiela.

 

Patrząc na kadrę, to na każdą pozycję zdało, by się zakupić jakiegoś solidnego gracza. Mam na oku kilku zawodników z wolnego transferu, wszystko zależy jak się pokażą, gdy będą testowani.

Odnośnik do komentarza

23.06.11

Pierwszy transfer w tym sezonie. Nowym nabytkiem Widzewa został Carlos [26l.,Brazylia, D C/L, 0 €] były gracz Dinama Zagrzeb czy Sao Paulo. Wszechstronny obrońca, który swoją walecznością i agresją stwarza trudnego do przejścia obrońcę.

Tego samego dnia zagraliśmy pierwszy sparing. Rywal - nasze rezerwy. Cel został osiągnięty, wygraliśmy gładko i bez większego problemu 6:0.

 

[Tow] Widzew Łódź - Widzew II Łódź 6:0 (P. Okachi `3, M.B. Dhifallah `17 `23 `44 /k/, D. Radowicz `51, V. Batrovic `80)

 

 

25.06.11.

W tym dniu w klubie zawitało 3 nowych graczy. Pierwszy z nich, to zawodnik urodzony w Polsce, a mianowicie mowa o Piotrze Robakowskim [21l., Polska, D C/R], były zawodnik Arki Gdynia.

Drugim graczem był lewy obrońca, za, którego musieliśmy zapłacić Ebyimbie tylko 500 €. Wystawiony na listę transferową Valentine Nwabili [23l., Nigeria 1/0 A, DL], nie stwarzał problemów z podpisaniem kontraktu, a ja ucieszyłem się, bo wreszcie mamy lewego obrońcę.

Trzecim graczem, był Tomas Jirsak [26l., Czechy 22/3 J, MC/AMC]. Przybył on na razie na testy, ale jestem zdecydowany podpisać z, nim kontrakt.

 

26.06.11.

Linię pomocy wzmocnił był gracz Lecha Poznań, Gordan Golik [26l., Chorwacja, DM/MC]. Gordan nic nas nie kosztował, gdyż był zawodnikiem bez klubu.

 

28.06.11.

We wtorkowe przed południe zaszokowałem kibiców Łódzkiego klubu. Powrót do Widzewa zaliczył Dudu Paraiba [26l., Brazylia, DL]!! Po rozwiązaniu kontraktu z Łódzkim klubem, Zawodnik nie potrafił znaleźć sobie nowego klubu i po krótkiej i treściwej rozmowie Brazylijczyk znów podpisał kontrakt z Widzewem. Cenię umiejętności tego gracza. Świetny w defensywie, zabójczy w ataku. Klasowe wzmocnienie.

 

29.06.11.

Zgodnie z moimi zapowiedziami, Jirsak został oficjalnie przedstawiony mediom oraz kibicom jako nowy gracz Łódzkiej linii pomocy.

 

Drugi sparing graliśmy w Liptowskim Mikulaszu, gdzie pokonaliśmy pewnie miejscowy zespół 4:0. Od pierwszych minut zagrali testowani napastnicy: J-A. Tanoh oraz D. Ortega. Oboje zaprezentowali solidny futbol, ale testy trwać będą nadal.

 

[Two] Liptowski Mikulasz - Widzew Łódź 0:4 (J-A. Tahon '23, M. Ben Dhifallah '63 '68 '82)

 

 

2.07.11

Testowany Jacques-Alain Tanoh [23l., WKS, ST] podpisał 4 letni kontrakt. Wolny transfer, był gracz Stelli. Jest to zawodnik szybki i dobrze wyszkolony technicznie.

 

6.07.11.

Kolejnym nowym napastnikiem Widzewa, został były gracz min. Sławii Sofia, Deniran Ortega [25l., Nigeria, ST]. Mocny fizycznie, kreatywny napastnik stawiał ciężkie warunki przy podpisywaniu kontraktu, lecz po długich rozmowach złożył swój podpis pod 4 letnim kontraktem.

 

7.07.11.

Kolejny sparing i kolejna wygrana. Po wyrównanym meczu pokonaliśmy Czeską Sigmę 3:2. Dobry występ linii ataku, gorzej było w pomocy, gdzie brakowało tego magicznego podania w uliczkę do napastników.

 

[Two] Widzew Łódź - Sigma Ołomuniec [Cze] 3:2 (M. Ben Dhifallah '1, Ł. Broź '29 /k/, J. Tahon '38 - M. Hubnik '3, P. Bilek '77)

 

 

11.07.11.

Za 9 tys € Zagłębie Lubin sprzedało nam Łukasza Hanzela [24l., MC, Polska]. Solidny środkowy pomocnik był wystawiony na sprzedaż, a że w kasie zalegało troszkę grosza to skusiłem się na tego dobrze współpracującego gracza.

 

Ostatni sparing to pojedynek z I ligową Arkę. Roznieśliśmy w pył spadkowicza z Ekstraklasy. Wynik 5:0 dokładnie odzwierciedlił naszą siłę w ataku. Dobrze zagrał testowany Ezenwa Otorogu [24l., ST, Nigeria], który przekonał mnie abym podpisał z, nim kontrakt. Były napastnik Orlando Pirates otrzymał po spotkaniu propozycję 4 letniej umowy.

 

[Tow] Arka Gdynia - Widzew Łódź [E] 0:5

(D. Ortega '3 '6, M. Ben Dhifallah '49, E. Otorogu '74, Samobój '89)

Odnośnik do komentarza

@ZachowajDystans - co ciągnie? Mnie ciągnie przywiązanie do klubu, któremu kibicuje od niepamiętnych czasów. :)

@ Super_Cwikla - LM nie udało mi się wygrać nawet jak grałem karierę bez opisywania. Superpuchar Europy to tak 5:1 z Barceloną :D

 

 

29.7.11.

 

W piątkowe popołudnie nadszedł czas rozpoczęcia rozgrywek Ekstraklasy. Byłem spokojny o formę moich chłopaków, a rywal był w naszym zasięgu. Do Łodzi zawitał Piast Gliwice, beniaminek z celem utrzymania się w Ekstraklasie. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando. Popełniliśmy tylko jeden błąd, kiedy to w 30 minucie goście nas skontrowali i wyszli na prowadzenie. Wjechali nam na ambicję i od tego momentu rywale nie oddali celnego strzału na naszą bramkę. My kilka minut po straconym golu doprowadziliśmy do remisu, a po męczarniach w drugiej połowie wyszliśmy wreszcie na prowadzenie. Mimo olbrzymiej przewagi w strzałach, posiadaniu piłki czy celności podań, spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem 2:1.

 

[Ekstraklasa 1/30]; Łódź [7954]

Widzew Łódź [-] - Piast Gliwice [-] 2:1

 

0:1 - M. Izvolt `30

1:1 - M. Ben Dhifallah '34

2:1 - M. Ben Dhifallah '72

 

MoM: M. Ben Dhifallah - Widzew, ST, 8.9

 

M. Dragojevic - Dudu, Carlos ['72 P. Robakowski], H. Abbes, J. Bartkowski - S. Dudek, Ł.Broź, T. Jirsak ['45 G. Golik]- D. Ortega ['45 J. Tanoh], M. Ben Dhifallah, E. Otorogu

Odnośnik do komentarza

Wystarczy, że wejdziesz do fazy grupowej :D

Za jakieś 3/4 lata :D

 

 

3/08/11

 

"11" kolejki: Dudu, M. Ben Dhifallah

 

5/08/11

II kolejka to starcie z Wisłą w Krakowie. "Biała gwiazda" podobnie jak i My na inaugurację pokonała beniaminka - Pogoń Szczecin 3:2. Wisła wzmocniła się tylko 3 piłkarzami, a najciekawszym wzmocnieniem był Brazylijski pomocnik - Ze Soares. Jednak po I połowie ten skrzydłowy z kraju kawy opuścił plac gry, gdyż prezentował się bardzo słabo. Nie dostosował się do warunków panujących na boisku, a tu działo się sporo ciekawego. Zagraliśmy znakomicie pressingiem i szybko rozbijaliśmy ataki gospodarzy, a stracone bramki to albo błąd indywidualny (dziwne zachowanie Dargojevicia przy uderzeniu Genkova) lub zagapienie w kryciu jak przy drugim trafieniu Bułgara. Jednak nie przegraliśmy tego spotkania. Byliśmy równorzędnym rywalem dla Wiślaków. Ben Dhiffalah oraz Otorogu doprowadzali do wyrównania. Dobry mecz, dobry prognostyk na przyszłość.

 

[Ekstraklasa 2/30], Kraków - 16195

Wisła Kraków [4] - Widzew Łódź [7] 2:2

 

1:0 - T. Genkov '15

1:1 - M. Ben Dhifallah '35

2:1 - T. Genkov '64

2:2 - E. Otorogu '71

 

MoM: T. Genkov - Wisła, ST, 8.8

 

M. Dragojevic - Dudu ['45 V. Nwabili], Carlos , H. Abbes, J. Bartkowski ['65 P. Robakowski]- S. Dudek ['65 R. Bartosiewicz], Ł.Broź, T. Jirsak - D. Ortega , M. Ben Dhifallah, E. Otorogu

Odnośnik do komentarza

III kolejka ligowa, rywal - Mistrz Polski Śląsk Wrocław. Goście słabo zaczęli sezon okupując dolne części tabeli. My byliśmy na przeciwległym biegunie co odzwierciedlił pojedynek ligowy. Początek mieliśmy bajeczny i szybko wyszliśmy na prowadzenie. W dalszej części Wrocławianie nieudolnie próbowali przedrzeć się przez naszą linię obronną. Łatwo dawali się nadziać na pułapkę ofsajdową, ale mieli także momenty, gdy zagrozili naszej bramce. Daragojevic spisywał się bezbłędnie. W samej końcówce dobiliśmy rywali, gdy karnego na bramkę zamienił nasz kapitan - Łukasz Broź. Rewelacyjny start sezonu!

 

[Ekstraklasa 3/30]. Łódź - 8166

Widzew Łódź [5] - Śląsk Wrocław [11] 2:0

1:0 - M. Ben Dhifallah '19

2:0 - Ł. Broź '88 /k/

 

M. Dragojevic - Dudu ['45 V. Nwabili], Carlos , H. Abbes, J. Bartkowski - S. Dudek, Ł.Broź, G. Golik ['84 P. Mroziński] - D. Ortega , M. Ben Dhifallah, E. Otorogu ['45 J. Tahon]

 

Dudu

Nwabili

Carlos

Golik

Ortega

Otorogu

Tahon

Hanzel

Robakowski

Jirsak

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...