Skocz do zawartości

"Czarna eLka w kółeczku się mieni..."


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Transfery z klubu:

 

Adrian Rakowski (250 tys.) - Nie grał u nas zbyt dużo, dlatego zdecydowałem się go sprzedać do Almere City.

Gregory Nelson (2.9 mln) - Nasz podstawowy gracz w poprzednim sezonie, ale gdy pojawiła się ofertą z Brighton na 3 miliony funtów zdecydowałem się go pozbyć.

Claude Dielna (240 tys.) - Dielna się u nas nie sprawdził grał słabo, a mimo to Tours zdecydowało się za niego tyle zapłacić. Zarobiliśmy 200 tysięcy na jego transferze.

Jakub Kosecki (1.3 mln) - "Kosa" grał mało w tym sezonie, w następnym pewnie też by nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie. Odszedł do duńskiego OB.

Jan Frederiksen (300 tys.) - Dobry zawodnik, ale miał już 30 lat, więc to był ostatni dzwonek żeby coś na nim zarobić. Obrał kierunek rosyjski, poszedł do Mordowii.

Oleh Shkabara (350 tys.) - Podobnie jak z Frederiksenem, trzydziestka mu stuknęła i czas najwyższy, aby odszedł. Będzie grał razem z Duńczykiem w Mordowii.

Jakub Rzeźniczak (2.5 mln) - Rozegrał bardzo dobry sezon, jednak bardzo często był zawieszony za kartki, co mnie bardzo denerwowało. Gdy pojawiła się oferta z OB opiewająca na 2.5 mln to długo się nie zastanawiałem.

Dusan Kuciak (5 mln) - Rekord trasnferowy Ekstraklasy pobity, to, że Kuciak odejdzie było już pewne mniej więcej w połowie sezonu, ale nie spodziewałem się, że Fulham da aż tak wysoką ofertę.

Euzebiusz Smolarek (wyp. 18 tys.) - Ebi na pewno nie wywalczyłby sobie miejsca w podstawowym składzie, nikt go nie chciał kupić, dlatego wypożyczyłem go do Śląska Wrocław.

Ronny Rodelin (3.2 mln) - Francuz grał bardzo słabo u nas, nie sprawdził się w Ekstraklasie dlatego odszedł.

Oleg Patotski (500 tys.) - Miałem nadzieję, że Białorusin będzie się troche lepiej prezentował, ale grał poprostu słabo. Odszedł do Rosji, do zespołu FK Chimki.

Aleksandar Simcevic (wyp. 55 tys.) - Gdy jego się pozbywałem, miałem już zakontraktowanego innego lewego obrońcę, dlatego gdy Red Star Belgrad zaoferował wypożyczenie z opcją pierwokupu na 1 mln nie wahałem się i zaakceptowałem ofertę.

Anselmo Ramon (2.7 mln) - Uznałem, że czas Ramona w Legii dobiegł końca, podobnie jak w przypadku Simcevica, na miejsce Brazylijczyka miałem już paru zawodników. Będzie rywalizował w lidze z Rzeźnikiem i Kosą, bo poszedł do duńskiego FC Midtjylland.

 

Łącznie zarobiliśmy 19.5 mln funtów.

 

 

 

Transfery do klubu:

 

Krzysztof Mączyński (0) - Przyszedł z Górnika Zabrze za darmo, głównie po to, aby na nim zarobić te 200 czy 300 tysięcy. Od razu został wypożyczony do Silkeborgu z opcją pierwokupu 350 tysiecy.

Jakub Dusek (40 tys.) - Młody czech dołączył do nas z zespołu Przybram. Póki co będzie się ogrywał w Zniczu Pruszków.

Mahamadou Sissoko (0) - Dość dobry zawodnik, tylko martwi ta jego wytrzymałość, ale jak na ekstraklasę może być.

Carlos Fierro (3.5 mln) - Jego chyba nie muszę przedstawiać? :P

Leigh Griffiths (0) - Gdy zobaczyłem, że ten zawodnik jest na wolnym transferze od razu złożyłem mu ofertę. Dziwie się, że Wolverhampton oddał go za darmo...

Matthias Ostrzołek (250 tys.) - Zawodnik z Polskimi korzeniami, bardzo dobry lewy obrońca, tylko podobnie jak Rzeźniczak ma skłonność do łapania kartek.

Marcin Mierzejewski (575 tys.) - Newgen, ciekawy grajek, na razie został wypożyczony do Znicza.Przyszedł z GKS-u Katowice.

Kamil Grosicki (1 mln) - Prawdziwa bomba transferowa, były gracz Sivssporu, a wcześniej Jagielloni wraca do Ekstraklasy.

Pablo Alvarez (375 tys.) - Zastępca Rzeźnika na prawej stronie, mam nadzieje, że rade. Przyszedł z Catanii Calcio.

Jorge Salinas (500 tys.) - Ciekawy młody zawodnik, oby się jeszcze rozwijał. Póki co pogra w Zniczu.

Abdoulaye Diallo (0) - Całą swoją dotychczasową karierę spędził w Stade Rennes. Sprawdzony głównie jako zmiennik Guilherme.

Przemysław Kaźmierczak (1.5 mln) - Przemek nie zawojował Primera Division, niby zagrał w Rayo 30 spotkań, ale niczym się nie wyróżniał. U nas myślę, że poradzi sobie bardzo dobrze.

Ross Wallace (140 tys.) - Ostatni transfer, pomyślałem, że jak na taką cenę to jest to bardzo dobry zawodnik.

 

Łącznie wydaliśmy 8 mln funtów. CHciałem jeszcze przeprowadzić prawdziwy hit, Alejandro Gomez z Catanii Calcio chciał do nas dołączyć, zaoferowałem mu rekordowe zarobki (115 tysięcy miesięcznie), ale niestety wybrał grzanie ławy w Lecce. Cóż, jego wybór :)

 

 

Sparingi:

 

01.07.2013 - Slavia Praga 0:8 Legia Warszawa (2x Juan Neira, 2x Tomasz Cywka, Dominik Furman, Michał Efir, Carlos Fierro, Michał Kepka)

 

Tylko jeden sparing, ale za to jaki ;) W następnym odcinku pierwszy mecz eliminacji do ligi mistrzów z Turun Palloseura (TPS) oraz superpuchar Polski z Lechem Poznań.

Odnośnik do komentarza

Więc zaczynamy sezon, pierwszym naszym rywalem jest mistrz FInlandii - Turun Palloseura - czyli w skrócie TPS. Tradycyjnie zaczynamy od masy zmarnowanych sytuacji, które zazwyczaj wybraniał bramkarz z Finlandii. Do tego jeszcze od 56 minuty przegrywaliśmy, Peltonen zagrał znakomitą piłkę z połowy boiska prosto do wychodzącego na czystą pozycję Kuula a ten pokonał Guliherme. W 72 minucie udało nam się wyrównać, Krychowiak podał do Ramona (wtedy jeszcze grał u nas) ten z pierwszej piłki do wychodzącego Griffithsa a Szkot w swoim debiucie strzela bramkę. Remis to tragiczny wynik, ale myślę, że na wyjeździe damy radę.

 

Liga Mistrzów, 2 faza kwalifikacyjna [1/2]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 24,625

Legia Warszawa 1:1 TPS

 

56' Niklas Kuula 0:1

72' Leigh Griffiths 1:1

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Sissoko Ostrzołek - Krychowiak Wolski Grosicki (45' Cywka) Traore - Griffiths Fierro (59' Ramon)

 

MotM: Ilkka Leinonen 8.4

 

 

W drugim oficjalnym meczu czekała nas walka o pierwsze trofeum w tym sezonie, czyli superpuchar Polski z Lechem Poznań. Już w 7 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Griffiths podał do wychodzącego na czystą pozycję Ramona a Brazylijczyk pokonał Burica. W 15 minucie było już 2:0, Grosicki podał na skrzydło do Żyry, ten z pierwszej piłki w pole karne do Griffithsa a ten spokojnie pokonał bramkarza. W 27 minucie Lech złapał kontakt, Murawski dośrodkował w pole karne a z woleja do siatki trafił Ubiparip. W 29 minucie Lech wyrównuje... Żewłakow sfaulował w polu karnym Ubiparipa a pewnym egzokutorem jedenastki okazał się Wołąkiewicz. W 34 minucie znowu objęliśmy prowadzenie, Grosicki dośrodkował w pole karne a najwyżej wyskoczył Koulibaly i umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron mało się działo, Lech czekał na swoją szansę i się niestety doczekał. Samedov zagrał w pole karne do Ubiparipa ten wystawił piłkę na pustą bramkę do Piecha a były gracz Ruchu się nie pomylił. Niestety, w 93 minucie jest 3:4, Semedov dośrodkował w pole karne, a tam Piech wyprzedził Koulibaliego i strzelił bramkę. Lech zdobywa pierwsze trofeum w tym sezonie.

 

Superpuchar Polski

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 31,103

Lech Poznań 4:3 Legia Warszawa

 

7' Anselmo Ramon 0:1

15' Leigh Griffiths 0:2

27' Vojo Ubiparip 1:2

29' Hubert Wołąkiewicz 2:2

34' Kalidou Koulibaly 2:3

88' Arkadiusz Piech 3:3

90+3' Arkadiusz Piech 4:3

 

Guilherme - Żewłakow Koulibaly Matras Ostrzołek - Wolski (50' Krychowiak) Traore Grosicki Żyro - Ramon Griffiths

 

MotM: Vojo Ubiparip 8.9

Odnośnik do komentarza

@bacao - To nie ten Alvarez :) A co do Sissoko to tak, to ten z Udinese :)

 

Rewanż z TPS! Po pierwszym remisie 1:1 musieliśmy to poprostu wygrać. Niestety bardzo źle się zaczęło, Ruookonen dośrodkował w pole karne, uderzenie Jokinena sparował Guilherme ale przy dobitce Kuuli nie miał już nic do powiedzenia. Do przerwy nic się nie zmieniło, ale wprowadziłem na boisko trzech zawodników: Neire, Grosickiego oraz Wolskiego - co okazało się strzałem w dziesiątkę. Już 3 minuty po przerwie Wolski podał w pole karne do Krychowiaka ten z pierwszej piłki zagrał w pole karne do Neiry a Argentyńczyk wyrównał stan meczu. W 52 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Grosicki podał znakomicie w pole karne do Cywki, jego strzał wybronił Haataja ale dobitki Neiry już nie dał rady sparować. Rywala dobiliśmy w 60 minucie, Neira podał do Fierro a ten dobrze przymierzył z 20 metra nie dając szans bramkarzowi.

 

Liga Mistrzów, 2 faza kwalifikacyjna [2/2]

Veritas Stadion - Turku

Frk: 8,400

TPS 1:3 Legia Warszawa

 

8' Niklas Kuula 1:0

48' Juan Neira 1:1

52' Juan Neira 1:2

60' Carlos Fierro 1:3

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Matras - Krychowiak Salinas (45' Wolski) Cywka Jagiełło (45' Grosicki) - Ramon (45' Neira) Fierro

 

MotM: Juan Neira 9.0

 

 

W 3 fazie kwalifikacyjnej do pilkarskiego raju czekał nas dwumecz z mołdawskim Sheriffem Tyraspol. Co tu dużo mówić, byliśmy faworytami w tym spotkaniu i to się potwierdziło podczas meczu. Już w 6 minucie objęliśmy prowadzenie, Grosicki dośrodkował płasko w pole karne a piłkę do siatki skierował Żyro. W 15 minucie Griffiths podał do Krychowiaka ten z pierwszej piłki odegrał do wychodzącego na czystą pozycję Fierro i prowadziliśmy już 2:0. W 33 minucie było już 3:0, Żołnierewicz wybił piłke po rzucie rożnym, dopadł do niej Gryffiths i po chwili podał prostopadle do Fierro który nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza. 3 minuty przed przerwą było 4:0, Fierro podał (chyba) piętą do wychodzącego sam na sam Żyry a nasz młody grajek strzelił bramke. Po przerwie wpadły jeszcze dwie bramki, do siatki trafiali Grosicki i Traore. Pewne zwycięstwo.

 

Liga Mistrzów, 3 runda kwalifikacyjna [1/2]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 24,459

Legia Warszawa 6:0 Sheriff Tyraspol

 

6' Michał Żyro 1:0

15' Carlos Fierro 2:0

32' Carlos Fierro 3:0

43' Michał Żyro 4:0

66' Kamil Grosicki 5:0

90+1' Abdou Traore 6:0

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Krychowiak Wolski (45' Traore) Grosicki Żyro - Griffiths Fierro (84' Neira)

 

MotM: Carlos Fierro 9.5

Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla - Jak widać, jakoś się udaje :P

@MoA111 - No cóż :) Nie można cały czas wygrywać.

@lew77 - Mam nadzieje :)

@Galizerix - Na pewno jak wróci z wypożyczenia to dostanie szansę na pokazanie się :)

 

W pierwszej kolejce ekstraklasy zagraliśmy z wicemistrzem Polski i naszym pogromcą w superpucharze, czyli Lechem Poznań. Już w 1 minucie Żyro podał do Fierro ten znakomicie przedryblował dwóch zawodników i strzelił bramkę w sytuacji sam na sam. W 4 minucie było już 2:0, Traore podał do Fierro a ten z pierwszej piłki wypuścił Griffithsa który bez problemu pokonał bramkarza gości. Do końca meczu warta odnotowania była liczba żółtych kartek jakie sędzia pokazał w drugiej połowie, było ich aż.. 8 ;)

 

T-Mobile Ekstraklasa [1/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 29,736

Legia Warszawa 2:0 Lech Poznań

 

1' Carlos Fierro 1:0

4' Leigh Griffiths 2:0

 

Guilherme - Żewłakow Żołnierewicz Koulibaly Matras - Krychowiak Wolski Traore Żyro (45' Cywka) - Griffiths Fierro

 

MotM: Carlos Fierro 9.0

 

 

Czas na rewanż w Tyraspolu, który był już tylko formalnością, mimo to, chciałem abyśmy ustrzelili dwucyfrówkę w dwumeczu. W 19 minucie młody Jagiełło podszedł do rzutu wolnego na 45 metrze, dośrodkował prosto na nogę Cywki i prowadziliśmy 1:0. W 32 minucie Krychowiak podał na skrzydło do Cywki, ten przeprowadził znakomity rajd i dośrodkował a w polu karnym najlepiej zachował się Neira i umieścił piłkę w siatce. Cóż, dwucyfrówki nie ma, ale 8:0 to też dobry wynik.

 

Liga Mistrzów, 3 runda kwalifikacyjna [2/2]

Stadion Sheriff - Tyraspol

Sheriff Tyraspol 0:2 Legia Warszawa

 

17' Tomasz Cywka 0:1

32' Juan Neira 0:2

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Krychowiak Furman (45' Traore) Cywka Jagiełło (45' Grosicki) - Neira Milik

 

MotM: Tomasz Cywka 8.3

Odnośnik do komentarza

W drugiej kolejce ekstraklasy kolejny hit, tym razem w Krakowie z Wisłą. Już w 1 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Matras podał do Kaźmierczaka na 20 metr a ten w swoim stylu przysadził z pierwszej piłki nie dając szans bramkarzowi. W 20 minucie Wolski znakomicie wypuścił Griffithsa a ten wykorzystał swoją szybkość, wyszedł sam na sam z Jovanicem i zdobył bramkę. W 27 minucie było już 3:0, Matras podał do Wolskiego, ten z pierwszej piłki w pole karne do Fierro który troche podprowadził piłkę i uderzył po długim słupku. W 32 minucie Grosicki dośrodkował w pole karne, a Griffiths strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, a czwartą dla zespołu. W 71 minucie pogrom, mamy 5:0! Fierro podał do Griffithsa który w sytuacji sam na sam strzelił swoją trzecią bramkę i tym samym zaliczył hattricka. Wisłę było stać na tylko jedną bramkę, Brud dośrodkował z rzutu wolnego a piłkę głową do siatki skierował Oliveira.

 

T-Mobile Ekstraklasa [2/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 27,291

Wisła Kraków 1:5 Legia Warszawa

 

1' Przemysław Kaźmierczak 0:1

20' Leigh Griffiths 0:2

27' Carlos Fierro 0:3

33' Leigh Griffiths 0:4

71' Leigh Griffiths 0:5

74' Sergio Oliveira 1:5

 

Guilherme - Alvarez Sissoko Koulibaly Matras - Kaźmierczak Wolski Grosicki Traore - Griffiths Fierro

 

MotM: Leigh Griffiths 9.3

 

 

 

3 kolejka T-Mobile Ekstraklasy to mecz z Zagłębiem Lubin. Tym razem o wyniku przesądziła tylko jedna bramka, w 40 minucie Wallace bardzo dobrze pociągnął lewą stroną boiska, gdy był już na wysokości pola karnego dośrodkował prosto na głowę Gryffithsa który pokonał bramkarze.

 

T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 21,842

Legia Warszawa 1:0 Zagłębie Lubin

 

40' Leigh Griffiths 1:0

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Matras (20 Żewłakow) - Furman Krychowiak Grosicki Wallace - Gryffiths Fierro

 

MotM: Kalidou Koulibaly 7.4

Odnośnik do komentarza

W barażu o ligę mistrzów czekał nas bój ze szwedzkim IF Elfsborg. Już w 13 minucie strzeliliśmy pierwszą bramkę, Wolski podał do Fierro który wyprzedził bez problemu Mobaecka i pewnie pokonał bramkarza. W 30 minucie było 2:0, rzut wolny w obrębie pola karnego wykonywał Grosicki, podał krótki do Koulibaliego który ładnie uderzył w dobrej sytaucji i umieścił piłkę w siatce. 15 minut po przerwie jeszcze podwższyliśmy prowadzenie, z lewej strony Wolski dośrodkował w pole karne, a samobójcze trafienie zaliczył Jorgensen. Rywala dobiliśmy w 90 minucie, Wolski podał przed pole karne do Krychowiaka, ten do Gryffithsa który ograł Augustussona i strzelił obok bezradnego Anderssona. Pewna wygrana, rewanż w Szwecji to będzie już tylko formalność.

 

Liga Mistrzów, Baraż [1/2]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 31,103

Legia Warszawa 4:0 IF Elfsborg

 

13' Carlos Fierro 1:0

30' Kalidou Koulibaly 2:0

59' Joackim Jorgensen sam. 3:0

90' Leigh Griffiths 4:0

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Krychowiak Wolski Grosicki Żyro (71' Traore) - Gryffiths Fierro

 

MotM: Matthias Ostrzołek 8.9

 

 

W 4 kolejce ekstraklasy czekał nas wyjazd do Białegostoku, na mecz z tamtejszą Jagiellonią. Już w 10 minucie wyszliśmy na prowadzenie, Gusic faulował w polu karnym Traore a pewny egzekutorem jedenastki okazał się Furman. W 40 minucie Jaga wyrównała, Alas znakomicie podał do Plizgi który wyszedł sam na sam z Guilherme i się nie pomylił. W 66 minucie zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie, dośrodkowanie Alasa zablokował Sissoko, ale do piłki dobiegł Sznaucner i dograł znakomicie na nogę Plizgi który strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Niestety, dopiero 4 kolejka a już tracimy punkty.

 

T-Mobile Ekstraklasa [4/30]

Stadion przy ul. Słonecznej - Białystok

Frk: 6,052

Jagiellonia Białystok 2:1 Legia Warszawa

 

10' Dominik Furman 0:1

40' Dawid Plizga 1:1

66' Dawid Plizga 2:1

 

Guilherme - Żewłakow Sissoko Koulibaly Matras - Furman (45' Wolski) Traore (45' Jagiełło) Cywka Wallace (72' Grosicki) - Milik Neira

 

MotM: Dawid Plizga 8.8

Odnośnik do komentarza

:( Tym razem przez przerwę w funkcjonowaniu forum poszedłem z grą sporo do przodu, ale teraz do każdego meczu będę dodawał parę słów komentarza.

 

Po porażce z Jagiellonią czekał nas rewanż z Elfsborgiem, przypieczętowaliśmy awans wygraną 3:2.

 

Liga Mistrzów, Baraż [2/2]

Boras Arena - Boras

IF Elfborg 2:3 Legia Warszawa

 

14' Leigh Griffiths 0;1

32' Michał Żyro 0:2

36' Kalidou Koulibaly 0:3

49' David Elm 1:3

57' Christoffer Carlsson 2:3

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz (45' Sissoko) Koulibaly Ostrzołek - Krychowiak Wolski (45' Grosicki) Cywka Żyro - Griffiths Fierro

 

MotM: Michał Żyro 8.2

 

 

Poraz kolejny awansowaliśmy do elitarnej Ligi Mistrzów, zostaliśmy rozlosowani do grupy D, wraz z Napoli, Benficą oraz Real Madryt ;) Po meczu z Elfsborgiem poszliśmy świętować awans, a już 2 dni później musieliśmy grać ligowy mecz z Ruchem Chorzów. Nie wypadł on najlepiej, Ruch wywiózł z Pepsi Areny cenny punkt.

 

T-Mobile Ekstraklasa [5/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 21,760

Legia Warszawa 1:1 Ruch Chorzów

 

64' Carlos Fierro 1:0

88' Łukasz Janoszka 1:1

 

Guilherme - Żewłakow Żołnierewicz Koulibaly Matras - Furman (45' Cywka) Wolski Grosicki Żyro (71' Jagiełło) - Griffiths Fierro

 

MotM: Kamil Grosicki 7.8

 

 

Po dosyć pechowym remisie z Ruchem trzeba było odbudować morale przed spotkaniem z Napoli, lepszej okazji niż mecz z pogrążoną w lekkim kryzysie Koroną mieć nie mogliśmy. Mimo to, po 50 minutach przegrywaliśmy 0:2, na szczęście nasi zawodnicy się obudzili i ostatecznie wygraliśmy 4:2.

 

T-Mobile Ekstraklasa [6/30]

Arena Kielc - Kielce

Frk: 10,576

Korona Kielce 2:4 Legia Warszawa

 

26' Maciej Korzym 1:0

49' Aleksandar Vukovic 2:0

53' Przemysław Kaźmierczak 2:1

64' Carlos Fierro 2:2

75' Juan Neira 2:3

77' Carlos Fierro 2:4

 

Guliherme - Żewłakow Żołnierewicz Sissoko Matras - Furman (45' Grosicki) Kaźmierczak Cywka (45' Jagiełło) - Fierro Griffiths Neira

 

MotM: Carlos Fierro 8.7

Odnośnik do komentarza

Na inaugurację Ligi Mistrzów dostaliśmy mecz z Napoli u siebie, dlatego można było powalczyć o dobry wynik. No i.. wywalczyliśmy nawet bardzo dobry :) Pokonaliśmy Napoli 3:1, mimo, że przez prawie 20 minut graliśmy osłabieniu po czerwonej kartce dla Alvareza. Tylko 20 minut, bowiem w 76 minucie czerwoną kartkę obejrzał również zawodnik gości - Jonas Olsson.

 

Liga Mistrzów, Grp. D [1/6]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 29,057

Legia Warszawa 3:1 SSC Napoli

 

17' Carlos Fierro 1:0

67' Rafał Wolski 2:0

73' Diego Perotti 2:1

90' Kamil Grosicki 3:1

 

Guilherme - Alvarez (58' cz.k.) Żołnierewicz (58' Sissoko) Koulibaly Ostrzołek - Krychowiak Wolski Grosicki Żyro (45' Milik) - Griffiths (58' Wallace) Fierro

 

MotM: Rafał Wolski 8.8

 

 

Cholera, to chyba jakieś fatum, że po meczach LM nie możemy rozegrać dobrego meczu w Ekstraklasie, najpierw Jagiellonia, potem Ruch a teraz znowu Lechia...

 

T-Mobile Ekstraklasa [7/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 21,809

Legia Warszawa 1:1 Lechia Gdańsk

 

11' Levon Hajrapetyan 0:1

31' Arkadiusz Milik 1:1

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Kaźmierczak (45' Krychowiak) Grosicki (45' Cywka) Żyro - Griffiths Milik Fierro (81' Neira)

 

MotM: Krzysztof Bąk 7.4

 

 

Następnym naszym rywalem - tym razem w pucharze Polski - był zespół Czarni Żagań. Spokojnie poradziliśmy sobie z tym zespołem, pakując im cztery bramki.

 

Puchar Polski, 2 runda [1/1]

Arena Żagań - Żagań

Frk: 1,314

Czarni Żagań 1:4 Legia Warszawa

 

22' Rafał Wolski 0:1

29' Tomasz Cywka 0:2

52' Arkadiusz Milik 0:3

62' Filipe 1:3

77' Leigh Griffiths 1:4

 

Diallo - Żewłakow Koulibaly Sissoko Matras - Wolski Cywka Jagiełło - Neira Milik Grunt (45' Griffiths)

 

MotM: Mateusz Matras 8.2

Odnośnik do komentarza

Czas na pierwsze derby w tym sezonie. W ramach rozgrywek Ekstraklasy mierzyliśmy się z Polonią na Konwiktorskiej. Pokonaliśmy Polonię spokojnie, 3:0 nie dając im nawet cienia szansy na korzystny wynik.

 

T-Mobile Ekstraklasa [8/30]

Stadion przy ul. Konwiktorskiej - Warszawa

Frk: 6,800

Polonia Warszawa 0:3 Legia Warszawa

 

39' Carlos Fierro 0:1

45' Adam Kokoszka sam. 0:2

59' Kalidou Koulibaly 0:3

 

Guilherme - Żewłakow Sissoko Koulibaly Matras (45' Grosicki) - Kaźmierczak Cywka Wallace - Neira Milik Fierro

 

MotM: Kalidou Koulibaly 9.0

 

 

Po Napoli przyszedł czas na portugalską Benficę Lizbona. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale ostatecznie udało nam się wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Pokonaliśmy Benficę W Portugalii 3:2.

 

Liga Mistrzów, Grp. D [2/6]

Estadio da Luz - Lizbona

Frk: 58,766

Benfica Lizbona 2:3 Legia Warszawa

 

14' Oscar Cardozo 0:1

45' Michał Żyro 1:1

74' Kalidou Koulibaly 1:2

79' Kalidou Koulibaly 1:3

90' Oscar Cardozo 2:3

 

Guilherme - Lisowski Koulibaly Żołnierewicz Ostrzołek (72' Matras) - Krychowiak Wolski Grosicki Żyro - Fierro (88' Milik) Griffiths (45' Kaźmierczak)

 

MotM: Kalidou Koulibaly 9.1

 

 

Po zmianie taktyki na 4-3-3 zespół gra zdecydowanie lepiej, co pokazał także mecz z Sandecją którą pokonaliśmy pewnie 2:0.

 

T-Mobile Ekstraklasa [9/30]

Stadion im. Ojca W.Augustynka - Nowy Sącz

Frk: 3,752

Sandecja Nowy Sącz 0:2 Legia Warszawa

 

5' Leigh Griffiths 0:1

83' Michał Żyro 0:2

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Koulibaly Ostrzołek - Kaźmierczak Milik Traore - Żyro Griffiths Fierro (69' Neira)

 

MotM: Arkadiusz Milik 8.3

Odnośnik do komentarza

@Galizerix - W którymś z kolejnych postów mogę Ci wrzucić tą taktykę, jeśli chcesz. Sam ją wymyśliłem, nie ściągałem z żadnej stronki :)

 

W kolejnym spotkaniu graliśmy z Cracovią, czyli zespołem którego nienawidzę. Nie chciałem tego meczu poprostu wygrać, chciałem abyśmy rozgromili zespół z Krakowa - udało się to i pokonaliśmy żydków 5:1.

 

T-Mobile Ekstraklasa [10/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 21,586

Legia Warszawa 5:1 Cracovia Kraków

 

1' Carlos Fierro 1:0

9' Carlos Fierro 2:0

12' Carlos Fierro 3:0

16' Mahamadou Sissoko 4:0

47' Mahamadou Sissoko sam. 4:1

52' Juan Neira 5:1

 

Guilherme - Alvarez Żołnierewicz Sissoko Matras - Wolski Grosicki Jagiełło - Neira Griffiths Fierro

 

MotM: Carlso Fierro 9.6

 

Po rozgromieniu Cracovii naszą kolejną ofiąrą był GKS Bełchatów. Równie pięknie się z nimi rozprawiliśmy i GKS wracał do Bełchatowa z 6-cio pakiem.

 

T-Mobile Ekstraklasa [11/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 21,429

Legia Warszawa 6:0 GKS Bełchatów

 

19' Juan Neira 1:0

21' Leigh Griffiths 2:0

28' Kalidou Koulibaly 3:0

36' Abdou Traore 4:0

52' Mate Lacic sam. 5:0

90' Leigh Griffiths 6:0

 

Guilherme - Żewłakow (40' Alvarez) Koulibaly Sissoko Wallace - Kaźmierczak Jagiełło Cywka - Neira Griffiths Traore

 

MotM: Leigh Griffiths 9.5

 

Po tak pięknych wynikach wreszcie przyszedł czas na przebudzenie, ale raczej nikt nie spodziewał się korzystnego wyniku na Santiago Bernabeu. Real się z nami łatwo rozprawił wygrywając 3:0

 

Liga Mistrzów, Grp. D [3/6]

Santiago Bernabeu - Madryt

Frk: 79,726

Real Madryt 3:0 Legia Warszawa

 

25' Karim Benzema 1:0

42' Fabio Coentrao 2:0

63' Raphael Varane 3:0

 

Guilherme - Żołnierewicz Sissoko Koulibaly Wallace - Kaźmierczak Wolski Grosicki (84' Traore) Żyro (78' Jagiełło) - Fierro Griffiths

 

MotM: Karim Benzema 9.0

Odnośnik do komentarza

Fatum trwa dalej, znowu po meczu do Ligi Mistrzów remisujemy w Ekstraklasie. Tym razem na wyjeździe nie poradziliśmy sobie z Arką Gdynia.

 

T-Mobile Ekstraklasa [12/30]

Stadion GOSiR - Gdynia

Frk: 9,244

Arka Gdynia 1;1 Legia Warszawa

 

52' Juan Neira 0:1

58' Charles Nwaogu 1:1

 

Guilherme - P.Wolski Diallo (tak, ten gk xD) Koulibaly Alvarez - Krychowiak Grosicki Żyro (72' R.Wolski) - Griffiths Fierro (45' Neira) Traore

 

MotM: El Mehdy Sidqy 7.8

 

Następny mecz to 3 runda Pucharu Polski, rywalem Sandecja z którą ostatnio wygraliśmy 2:0, tym razem poradziliśmy sobie troche lepiej, bo pokonaliśmy ten zespół 4:1, mimo, że od 57 minuty graliśmy w 10.

 

Puchar Polski, 3 runda [1/1]

Stadion im. Ojca W.Augustynka - Nowy Sącz

Frk: 3,286

Sandecja Nowy Sącz 1:4 Legia Warszawa

 

29' Carlos Fierro 0:1

35' Carlos Fierro 0:2

45' Arkadiusz Aleksander 1:2

50' Carlos Fierro 1:3

64' Mahamadou Sissoko 1:4

 

Guilherme - Alvarez (57' cz.k.) Sissoko Koulibaly Wallace - Kaźmierczak Grosicki Wolski - Griffiths (58' Krychowiak) Fierro Traore (45' Neira)

 

MotM: Carlos Fierro 9.6

 

Przed drugim meczem z Realem Madryt musieliśmy jeszcze zagrać ze Śląskiem Wrocław. Wygraliśmy raczej pewnie - 2:0.

 

T-Mobile Ekstraklasa [13/30]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 22,815

Legia Warszawa 2:0 Śląsk Wrocław

 

35' Abdou Traore 1:0

54' Juan Neira 2:0

 

Guilherme - Diallo (80' Furman) Sissoko Koulibaly Wallace (67' Krychowiak) - Kaźmierczak Cywka Jagiełło - Neira Milik Traore

 

MotM: Juan Neira 7.8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...