Skocz do zawartości

Liga Managerów 2012/13 - konkurs dla karierowiczów


tio

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że kandydaci znaleźliby się na 100%. Problem tylko z tymi, którzy mają chęci i czas, aby zaglądać we wszystkie kariery. W końcu ci, co piszą słabo, mogą zawsze pisać lepiej, a to trzeba na bieżąco monitorować, żeby wybrać sprawiedliwych kandydatów na menadżera/debiutanta miesiąca. Moim zdaniem pomysł z Ligą Menadżerów jest fajny, ale skoro ciężko jest momentami nominować cokolwiek i kogokolwiek, a moderatorzy nie mają tyle czasu (nie mam wam tego za złe), to powinniśmy powrócić do starego stylu przenoszenia tekstów do "Opowiadań". Zaosczędzi to nam wszystkim wymuszonych nominacji oraz miesiąców, gdzie próżno szukać czegokolwiek dobrego.

Odnośnik do komentarza

Kandydaci się znajdą. Przykładowo Loczek mógłby zająć się tym działem.

 

@The Doctor, zgadzam się z Tobą w 100%.

 

Osobiście jestem za starym systemem przenoszenia karier do działu Opowiadań, bo na obecnych zasadach nie zawsze jest cokolwiek ciekawego do nominacji.

 

A tak z innej beczki - czemu Gotterdamerung Feanora zostało przenesione do Archiwum? W ogóle uważam, że wiele karier tam leżących powinno zostać przenesionych do galerii sław (opki Profa w archiwum?).

Odnośnik do komentarza

Nikt " z góry " nie pytał, więc kandydatury nie zgłoszę.

Aczkolwiek - bardzo chętnie.

 

Ja też bym wynalazł kilka opków, które nadają się na miano HoF. Jest tam jeden opek który nie zasługuje na tamten dział i cholera wie dlaczego tam leży. Nepotyzm?

Są lepsze.

 

Poziom leci na łeb na szyję. Kiedyś jak płodziłem " W pogoni za En ... " było ciekawie. Była rywalizacja i wszyscy z wypiekami na twarzy czekali na kolejne odcinki w 3-4 opkach.

A dziś? Moim skromnym zdaniem nie ma opka, który by zasługiwał na dział " Opowiadania ". Feno pisze zajebiście, ale urwał wątek fabularny. Pozostali coś tam płodzą, ale tak naprawdę to tak zwana " Sztuka dla sztuki ". Później jakiś romantyk robi wejście do opka X czy Y i napisze jedno zdanie :

- Trzymam kciuki

- Powodzenia

- Będę często tu zaglądał

- Masz we mnie stałego czytelnika

- Daj screena z ( ... )

Niby to jara, ale prawda w oczy kole - jak coś piszą tuzy jak Feanor, Profesor ( jak pisał ), Wenger, Fenomen to odsłon jest mnóstwo. I to nie wynika z tego, że te opki są zajebiste ( chociaż są ). Wynika to z tego, że znamy tych autorów, cenimy - ale oni zbudowali swoją renomę właśnie na wątkach fabularnych. Kto pamięta jakąś karierę usera XX który 7-10 sezonów prowadził zespół XYZ? Nikt! Ale 2-3 sezony + fabuła, albo windowanie z 564 ligi Wysp Owczych do Ligi Mistrzów + fabuła daje fenomenalne efekty.

 

Wcale nie dziwię się moderatorom, że po macoszemu traktują akurat ten dział. Jak to rapował O.S.T.R – jak gówno z siebie dajesz to do ciebie wraca. I nikt mnie żadnym argumentem nie przekona, że pisanie samych suchych wyników, robienie statystyk, przenoszenie screenów z Football Managera do Worda i opisywanie „ na sucho ” spotkań da wymierne efekty.

Nie rozumiem dlaczego ludzie, którzy nie mają wyobraźni ( albo idą na łatwiznę ) nie dodadzą szczypty curry i pieprzu do opisów spotkań? Dlaczego nie stosować porównań homeryckich, rozbudowanych sformułowań? Przecież na co dzień, w życiu prywatnym nie rozmawiacie ze sobą o piłce nożnej mówiąc – Widziałeś? Lewandowski ruszył lewą flanką, dośrodkował a tam Błaszczykowski z główki zdobył bramkę. Mówicie raczej – Lewy pocisnął flanką, wrzucił a tam Błaszczu z bani przywalił. Normalnie szczałem jak widziałem tego gola.

Nieco fantazji ( nawet infantylnej, albo wulgarnej ) sprawi, że znajdziecie odbiorców, a jak zaczną komentować poczujecie, że robicie coś, co się innym podoba. I to motywuje. Tak się robi opki według mnie.

 

Może wtedy ten dział odżyje?

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei uważam, że można obecnie wyróżnić kilka tekstów, choć rzeczywiście nie jest ich dużo. Jak dla mnie Feanor i Wenger to inna półka, a mierzenie wszystkich ich miarką to też wielka niesprawiedliwość. Po prostu oni mają lekkie pióro, talent. Są też tacy, którzy po prostu piszą solidnie i da się to po prostu z przyjemnością poczytać i według mnie na tych należy również zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza

Melduję się i przyjmuję krytykę na swoje bary. Oczywiście wszyscy macie rację, ale tak poważny poślizg jest spowodowany historycznym, kilkunastodniowym ;) padem forum, który spowolnił nasze działania ;). Fenomem walczy w tej chwili ze swoim " rozwijaniem się zawodowo", a ja zawsze mówiłem, że w miesiącach letnich mam mało czasu dla forum i dlatego bardzo rzadko o tej porze roku kontynuowałem swoje opowiadania. Sprawa dodatkowego moderatora była wałkowana dość długo wśród partii rządzącej i zapewne wróci na wokandę w najbliższym czasie.

 

Jestem emocjonalnie związany z tym działem i tak łatwo nie złożę broni, tłumacząc się brakiem czasu. Obiecuję, że więcej poślizgów nie będzie i dlatego będę starał się choć w części poświęcać weekendy dla tego działu. Akurat miesiąc kwiecień sypnął wartościowymi tekstami i wybór debiutanta zapowiada się ciekawie. W ten weekend na pewno pojawią się wyniki.

 

Osobiście jestem za starym systemem przenoszenia karier do działu Opowiadań, bo na obecnych zasadach nie zawsze jest cokolwiek ciekawego do nominacji.

 

Stare zasady pozostały bez zmian, a Liga Managerów jest jedynie dodatkiem, który miał rozruszać autorów i uatrakcyjnić zabawę w opisywanie swoich karier.

Odnośnik do komentarza

Dziś wygra mój kochany klub - Guli, bezdyskusyjny debiutant kwietnia. Nie ma tutaj sztucznego wymuszania fabuły, autor jedzie z tematem lekkim piórem, tworząc swój własny, niepowtarzalny klimat.

 

Małe sprawozdanie - Super_Cwikla drugie miejsce na otarcie łez. Doceniliśmy jego historię, jeden z nielicznych tekstów, który zainteresował mnie dłużej niż kilkadziesiąt sekund.

 

Managera miesiąca nadal brak, bo wszyscy piszący za szybko kończą opki. I to jest właściwie jedyna przyczyna. Ech, gdzie te czasy, kiedy po dwóch miesiącach pisania autorzy dopiero się rozkręcali...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Witam. Prawdopodobnie obrałem zły temat, jednakże.

 

Chciałbym poprosić o przywrócenie tematu: http://forumcm.net/index.php/topic/6470-pamietniki-kuby-wyndrowicza/

 

Kwestia internetu i przeprowadzki została już załatwiona w związku z czym jestem w stanie znowu grać w FM'a i kontynować pisanie. Ewentualnie proszę o info do kogo z takową prośbą uderzać :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Delikatnie mówiąc - przykro zaglądać na to forum, w którym panuje bezkrólewie. Obietnice moderatorów są jak oboetnice Tuska - bez realizacji. Nie rozumiem do końca takiego postępowania i wydaje mi się, że pomimo braku szacunku do wszystkich piszących, powinniście :

a) zamknąć konkurs

b) powołać nowego moda do koordynowania działu

c) napisać kilka słów wyjaśnienia.

 

Chyba tyle zrobić możecie?

Odnośnik do komentarza

Delikatnie mówiąc - przykro zaglądać na to forum, w którym panuje bezkrólewie. Obietnice moderatorów są jak oboetnice Tuska - bez realizacji. Nie rozumiem do końca takiego postępowania i wydaje mi się, że pomimo braku szacunku do wszystkich piszących, powinniście :

a) zamknąć konkurs

b) powołać nowego moda do koordynowania działu

c) napisać kilka słów wyjaśnienia.

 

Chyba tyle zrobić możecie?

 

Nie wiem, czemu śmiesz zabierać głos "Niezbanowany Nie Wiem Czemu Za Multikonto Loczku". Miej honor i przynajmniej zamknij pysk.

Odnośnik do komentarza

W sumie to nigdy nie pasjonowałem się żadną karierą Loczka, aczkolwiek mając znajomość fragmentów jego twórczości mogę stwierdzić, że wybijał się on poziomem ponad przeciętnego twórcę publikującego w Karierach.

 

Nie widzę powodu, dla którego miałby on być zbanowany za pisanie opowiadania na drugim koncie. Czy to jest jakaś wielka zbrodnia? Czy tytuł "Debiutanta Miesiąca" (według wengera główny powód założenia "Nelsona") jest na tyle prestiżowy/idą za nim wielkie pieniądze, że moderatorzy forum uznali, iż Loczek przekroczył nieprzekraczalną granicę i zasłużył na wyrzucenie go z forum?

 

Z tego co mi wiadomo Loczek nie wykorzystywał drugiego konta w głosowaniach na Opowiadanie Roku, nie komentował też swojej twórczości korzystając z nowego pseudonimu. Nie zrobił nic nagannego. Po części rozumiem też potrzebę jego, autora kilku bardzo poczytnych karier na tym forum, do tworzenia pod innym pseudonimem. Nie wiem, czy ten cel przyświecał Loczkowi tworzącemu multikonto, jednak gdybym zrobił to ja, najpewniej miałbym na względzie przekonanie się, na ile uwielbienie forumowiczów do jego twórczości ma związek z jego marką, a na ile z rzeczywistą wartością jego dzieła w odbiorze czytelników*.

Zastanówmy się, czy ten ban bardziej nie szkodzi forum niż samemu Loczkowi. Możliwe, że użytkownik ten inspirował innych do pracy (sądząc po komentarzach - jest to prawdopodobne), zwiększał zainteresowanie tym umierającym forum itp..

 

Bardzo rozczarowującą i niesmaczną jest również decyzja o zbanowaniu Loczka po krytyce, jaką wygłosił on - jak najbardziej słusznie przecież! - wobec działań obecnego ModTeamu, obiecującemu przed wyborami renesans działu Karier.

 

Podsumowując - zbanowanie Loczka to absurd.

 

*- Tu dochodzimy do kwestii wartości opinii innych forumowiczów w oczach autora, którą przemilczę.

Odnośnik do komentarza

Trudno sie nie zgodzić z tym co piszesz, ale po pierwsze, multikonto jest zakazane i być powinno. Karą jest za to ban. Loczek o tym wiedział, zrobił to z premedytacją. A co do niego samego, to pamiętam gościa głównie z wielkiego płaczu, po tym jak jedna z jego karier nie wylądowała w HoF... Co nie zmienia faktu, że moderatorzy powinni robić to co zaczęli. Progres w ilości opowiadań (dzięki temu są też opki warte uwagi) jest moim zdaniem widoczny w ostatnich tygodniach, macie baze nowych autorów więc tego nie zmarnujcie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...