Skocz do zawartości

Nowe życie w nowym miejscu


steken

Rekomendowane odpowiedzi

Następny mecz to mecz za „6 punktów” Gramy z Sandecją, która jest trzecia w tabeli i traci do nas zaledwie 2 punkty. Ostatnio, gdy graliśmy z Sandecją, przegraliśmy. Teraz czas na rewanż! Sandecja gra ostatnio w kratkę z Sokółką stracili zwycięstwo w ostatnich minutach. Trzeba ich słabość wykorzystać.

Jako, że nie możemy skorzystać z Wichniarka, rezerwowym napastnikiem będzie rezerwowy zdolny Bartłomiej Kędzierski.

 

Polska 1. Liga, [19/34], 1.12.2012

Im. Ojca Władysława Augustynka, 3334 widzów

Sandecja Nowy Sącz [3] – GKS Katowice [2], 2:2

’11 Wojciech Trochim

’32 Dominik Kruczek

’63 Łukasz Derbich

’84 Dominik Kruczek

 

Arcyważny remis! Bardzo ważny remis, który daje nam pozycję na awans na przerwę zimową. Przełamaliśmy kompleks Sandecji i wreszcie udało nam się z nimi zdobyć punkt.

 

Po meczu czekali na mnie dziennikarze w Sali konferencyjnej:

-Gratulacje. Wreszcie udało wam się ugrać z Sandecją więcej niż porażka.

-Tak jest. Było bardzo ciężko. Strzeliliśmy bramkę na 2:2 bardzo późno. Najważniejsze jest to, że wreszcie Sandecja nas nie ograła.

-Ten remis daje wam pozycję wicelidera na przerwę zimową. Czy takie były założenia?

-Przed sezonem wyśmiałbym kogoś, kto by rzekł, że będziemy na tym etapie wiceliderami. Teraz jednak zobaczyliśmy, na co nas stać. Wiemy też, że da się przeskoczyć Bełchatów. Trzeba tylko nie gubić punktów ze słabszymi rywalami.

-Daje pan również szanse bardzo młodym zawodnikom. Czy to krzywdzi zawodników starszych?

-Przychodząc do nas każdy wie, jaką będzie miał rolę w zespole i musi się z tym liczyć. Przykładowo Artur Wichniarek jest rezerwowym, chociaż każdy polski kibic powinien go znać. Wie, że jego kariera dobiega końca, a zawodników takich jak Kowalczyk, czy dziś Kędzierski trzeba powoli wprowadzać do drużyny.

-Czy zimą możemy spodziewać się jakiegoś transferu?

-Będziemy czekać, czy nam będzie się to opłacać. Z obecnej kadry jestem zadowolony i wiem, że z takim składem możemy wejść do Ekstraklasy.

-Jak pan skomentuje nieudany Puchar Polski?

-To było już dawno temu i już się z tym pogodziliśmy. Trafiliśmy źle, bo na zawsze niewygodną Wartę. Najważniejsza jest jednak liga, a w niej Wartę ograliśmy już 2 razy.

 

Z zespołem żegna się Jacek Gorczyca, którego na ławce zastąpi młody Andrzej Wiśniewski.

Do pierwszego zespołu dostają się także Michał Suda i Wojciech Wesecki, gdyż przyjąłem ofertę za Damiana Kaciczaka, po którego zgłosiła się Polonia Warszawa.

 

Kaciczak odchodzi do Polonii za 46 tysięcy euro. 20 tysięcy dostaniemy od razu, a pozostałe 26 w ratach przez 1,5 roku.

Do naszego zespołu dołączył mega zdolny napastnik Wisły Kraków, Piotr Karłowicz. Jest on wypożyczony bez opłaty do końca sezonu. Całą pensję płacić będzie Wisła. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z usług Artura Wichniarka, gdyż był tylko zmiennikiem i zarabiał zdecydowanie za dużo.

 

Pierwszy sprawdzian przed rudną rewanżową to sparing z Polonią Warszawa. Na mocy współpracy zmuszeni byli zgodzić się na sparing.

 

Mecz Towarzyski, 17.2.2013

Przy ul. Bukowej, 1214 widzów

GKS Katowice – Polonia Warszawa, 2:2

‘9 Grzegorz Goncerz

’29 Aleksander Fogler

’64 Marin Makuch (sam.)

‘90+1 Dawid Kurtysiak

 

Dobry mecz. Byliśmy w nim zdecydowanie lepsi. Naszych rywali dość często ratowały słupki i poprzeczka. Taka gra jednak mi się podobała i wierzę, że awansujemy do Ekstraklasy.

 

Zdecydowaliśmy się sprzedać młodego Macieja Wierzbickiego do Śląska Wrocław za 5 tysięcy euro. Żądał gry w pierwszym składzie, ale nie mogłem mu na to pozwolić.

 

Teraz gramy z Polonią Bytom. Jesienią ograliśmy ich 3:2. Teraz jednak odeszła ich gwiazda, Luka Tiodorović, co daje nam jeszcze większe szanse na wygraną.

 

Polska 1. Liga, [20/34], 2.3.2013

Przy ul. Bukowej, 3471 widzów

GKS Katowice [2] – Polonia Bytom [5], 1:0

’80 Piotr Karłowicz

 

Strasznie się męczyliśmy. Oddaliśmy 6 strzałów, a tylko 1 był celny. Polonia oddała 4 strzały, z czego 2 były celne. Najważniejsze są jednak 3 punkty i fakt, że Sandecja przegrała z Olimpią, co daje nam już 5 punktów przewagi nad 3 miejscem!

 

Następny mecz to mecz z zamykającym tabelę Zawiszą Bydgoszcz. Trzeba zdobyć 3 punkty, chociaż bardzo nie chcę, aby Zawisza spadł z ligi. W ostatnim meczu ograliśmy Bydgoszczan 3:0, choć warto przypomnieć o kontrowersyjnej czerwonej kartce dla bramkarza Zawiszy.

 

Polska 1. Liga, [21/34], 9.3.2013

Im. Zdzisława Krzyszkowiaka, 3672 widzów

Zawisza Bydgoszcz [18] – GKS Katowice [2], 2:0

’20 Adam Giesa

’34 Wahan Gevorgyan

 

Tego się nie spodziewałem… Graliśmy znacznie lepiej, oddaliśmy o 7 strzałów więcej, a przegraliśmy 2 bramkami. Świetnie spisał się bramkarz Zawiszy, a bydgoszczanie byli bardzo skuteczni. Oczywiście porażka z Zawiszą nie boli aż tak bardzo, gdyż to może im pomóc w utrzymaniu. Sandecja przegrała z Bełchatowem, więc mamy nad nimi nadal 5 punktów przewagi.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz to mecz z Piastem. Jesienią wygraliśmy z nimi 3:2 w dramatycznych okolicznościach.

 

Polska 1. Liga, [22/34], 16.3.2013

Przy ul. Bukowej, 3535 widzów

GKS Katowice [2] – Piast Gliwice [4], 3:0

’20 Bartłomiej Pawłowski

’27 Bartłomiej Pawłowski

’36 Piotr Karłowicz

 

Niepotrzebnie obawialiśmy się tego spotkania. Po pierwszej bramce grało nam się znacznie łatwiej. Fantastycznym uderzeniem popisał się także Karłowicz, który potężnym strzałem odbił piłkę od poprzeczki, a ta wpadła do bramki. Niestety w 50 minucie kontuzji doznał Rzepka i wykorzystać trzeba było ostatnią zmianę, podczas gdy inni zawodnicy byli już zmęczeni. Nie oddaliśmy jednak inicjatywy, a sami mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy oraz remis Sandecji, co sprawia, że nasza przewaga nad 3 miejscem wynosi już 7 punktów!

Tracimy Rzepkę na 7 dni, co oznacza, że nie wystąpi w następnym meczu.

 

A następne spotkanie rozegramy z Polkowicami, co oznacza, że musimy wygrać.

 

W drużynie pojawili się kandydaci na juniorów. Wśród nich był Wojciech Kaszowki, czyli mega talent. Ma 15 lat, a już mógłby pukać do pierwszego składu. Zdecydowałem się, że obejrzę go w akcji na specjalnym meczu. Inni juniorzy mnie nie zainteresowali.

 

GKS U-18 – GKS (jun), 4:3

’16 Wojciech Kaszowski

’28 Łukasz Piątek

’41 Wojciech Kłos

’55 Adam Pochopień

’64 Patryk Markowski

’89 Michał Grzybowski

‘90+5 Wojciech Kaszowski

 

Mecz bardzo mi się podobał. Moi młodzieżowcy do lat 18 zdobyli wszystkie bramki dopiero, gdy rywal musiał grać w „10”. Warto dodać, że są oni liderami w swojej grupie U-18. A Juniorzy robili z nimi, co chcieli, szczególnie Kaszowski. Kontrakt zaoferowałem również Łukaszowi Piątkowi, który wykazał się świetną grą w powietrzu.

 

Na treningu Jacek Kowalczyk stłukł głowę i nie zagra przez 10 dni. Kończą nam się obrońcy.

 

Wróciłem do Pucharu EURO. Śląsk zakończył grupę L tylko z jednym punktem na koncie.

 

Gdy ostatni raz graliśmy z Polkowicami, wygraliśmy 3:0. Jeśli powtórzymy ten wynik, będzie to milowy krok do awansu. Ciągle powtarzam – W walce o awans najbardziej liczą się punkty z zespołami słabszymi od siebie.

 

Polska 1. Liga, [23/34], 23.3.2012

Przy ul. Kopalnianej, 533 widzów

Górnik Polkowice [11] – GKS Katowice [2], 0:1

’78 Piotr Karłowicz

 

Od 26 minuty grało się nam łatwiej, gdyż sędzia wyrzucił zawodnika rywali, za brutalny faul od tyłu na Hołocie. Strasznie się męczyliśmy, ale mamy 3 punkty! Najważniejsze jest to, że w 92 minucie Dolcan strzelił Sandecji na 1:1, a Zawisza ograł w końcówce Bełchatów 3:2! Nadrabiamy do lidera, a nad Sandecją mamy już 9 punktów przewagi!

 

Następna kolejka rozegrana zostanie w środę. Poza jednym meczem. My z Jagą. Nie wiem, dlaczego tak się stało, gdyż oba kluby nie grają w Pucharze, a mecz ten rozegramy w przyszłą środę…

Sandecja i GKS niestety wygrały swoje spotkania…

 

Gramy teraz z Sokółką, czyli kolejny mecz, w którym trzeba wygrać.

 

Trwają eliminacje do Mistrzostw Świata 2014. Polska pokonała San Marino 4:1!

Anglia ograła Ukraińców 2:1.

W ostatnim meczu Mołdawia przegrała z Ukrainą 2:4.

 

Sytuacja w tabeli wygląda tak:

Anglia – 10 punktów

Czarnogóra – 10 punktów

Ukraina – 9 punktów

Polska – 7 punktów

Mołdawia – 5 punktów

San Marino – 1 punkt

 

Polska 1. Liga, [24/34], 30.3.2013

Stadion Miejski, 772 widzów

Sokół Sokółka [17] – GKS Katowice [2], 2:2

‘2 Mateusz Tietz

’30 Tomasz Hołota

’36 Bartosz Banaś

‘90+1 Marcin Folc

 

Sam nie wiem, czemu nie wygraliśmy. Atakowaliśmy zacznie częściej, rywale tylko 2 razy nam zagrozili… No i 2 razy strzelili nam bramkę. Szkoda tego meczu w kontekście awansu, ale Sandecja znów przegrała swoje spotkanie, co daje nam 7 punktów przewagi i zaległy mecz.

 

Polska 1. Liga, [25/34], 3.4.2013

Przy ul. Bukowej, 3660 widzów

GKS Katowice [2] – Jagiellonia Białystok [4], 3:0

‘6 Jan Beliancin (kar.)

’45 Grzegorz Goncerz

’60 Jacek Kowalczyk

 

Mecz bardzo jednostronny. Sam jestem zaskoczony takim rezultatem, gdyż Jaga wcale nie walczyła, a my robiliśmy, co chcieliśmy. Wygrana jest bardzo ważna w kontekście awansu, gdyż do końca sezonu pozostało 9 meczów, a nasza przewaga nad trzecią Sandecją wynosi już 10 punktów!

 

Następny mecz rozegramy z Calisią. Poprzednio zremisowaliśmy z nimi 2:2, lecz dzisiejsza wygrana i strata punktów Sandecji znacznie przybliży nas do awansu.

 

Polska 1. Liga, [26/34], 6.4.2013

Stadiom Miejski OSRiR, 928 widzów

Calisia Kalisz [15] – GKS Katowice [2], 1:3

’20 Szymon Matuszewski

’23 Jan Beliancin (kar.)

’31 Piotr Karłowicz

’88 Michal Gasparik

 

Bełchatów w ostatnich minutach zdobył bramki na 2:0 w meczu z Jagiellonią, Sandecja w ostatnich minutach PRZEGRAŁA z Termalicą, a my? My spokojnie ograliśmy Calisię! Co prawda stracona bramka nieco nas zaskoczyła, ale rzuciliśmy się do odrabiania strat i widać, z jakim skutkiem. Mamy 13 punktów przewagi nad trzecią Sandecją, a do końca sezonu tylko 8 meczów, czyli 24 punkty do zdobycia.

 

Wojciech Kaszowski rozegrał na razie 2 spotkania ligowe w drużynie U-18 i zdobył w nich już 4 bramki! Bez wątpienia ten 15-latek jest przyszłością kadry.

 

Następne spotkania to mecz z drużyną z Grudziądza. Rywalizują oni w półfinale Pucharu Polski, więc będziemy mieli nad nimi przewagę kondycyjną, co jest dla nas bardzo ważne.

 

Polska 1. Liga, [27/34], 13.4.2013

Przy ul. Bukowej, 3653 widzów

GKS Katowice [2] – Olimpia Grudziądz [4], 2:2

‘5 Bartosz Banaś (sam.)

’24 Bartosz Wójcik

’26 Piotr Karłowicz

’85 Piotr Karłowicz

 

Ogromne emocje. Zagraliśmy jednak słabo, szczególnie początek i ciężko było nam wyrównać, skoro Olimpia tylko się broniła. Ważne, że nie kończymy tego meczu z niczym, lecz Bełchatów i Nowy Sącz wygrali swoje spotkania. Do zdobycia jest jeszcze 21 punktów, a my mamy 11-punktową przewagę nad Sandecją.

Odnośnik do komentarza

Niestety tracimy Beliancina i Goncerza z powodu żółtych kartek… A niestety jest to jeden z najważniejszych meczów, gdyż gramy z Bełchatowem. Im wystarczy zaledwie punkt do awansu, gdyż ich przewaga nad Sandecją wynosi 21 (!) punktów.

 

Na treningu doznaliśmy OGROMNEGO osłabienia. Krzysztof Kozik nabawił się zapalenia ścięgna kolanowego i ma z głowy 7 MIESIĘCY! Oznacza to, że na bramce stanie u nas młody Andrzej Wiśniewski.

 

1 lipca dołączy do nas nowy zawodnik. Jest to młody zawodnik mojego byłego klubu, NK Pomorac, Igor Cindrić, który w 11 meczach dla Pomorac, zdobył 4 gole. Ma 17 lat i ogromny potencjał.

 

Polska 1. Liga, [28/34], 20.4.2013

Przy ul. Sportowej, 2573 widzów

GKS Bełchatów [1] – GKS Katowice [2], 0:4

’11 Tomasz Hołota

’22 Piotr Karłowicz

’42 Piotr Karłowicz

’59 Jacek Kowalczyk

 

ALEŻ POGROM! Bełchatów zagrał dziś fatalnie. Zupełnie, jakby bronili się przed spadkiem. Wysunięta linia obrony bardzo łatwo dawała się kontrować, obrona traciła piłki w głupi sposób i aż dziwne, że wygraliśmy tylko 4:0. Świetny debiut zaliczył Wiśniewski, który obronił 2 trudne strzały rywali. Sandecja w ostatnich minutach strzeliła bramkę Warcie na 1:0 i tak ten mecz się zakończył. Wychodzi na to, że Bełchatów wciąż nie jest pewny awansu (potrzebuje punktu), a my mamy nad Nowym Sączem 11 punktów przewagi. Do zdobycia jest ich 18.

 

W „11” tygodnia znaleźli się Jacek Kowalczyk, Michal Gasparik i Piotr Karłowicz.

 

Kolejny mecz to mecz z Ruchem Radzionków. Ostatnio przegraliśmy z nimi 1:0, lecz po ostatniej wygranej z Bełchatowem nic nie jest w stanie nas zatrzymać.

 

Polska 1. Liga, [29/34], 27.4.2013

Przy ul. Bukowej, 3595 widzów

GKS Katowice [2] – Ruch Radzionków [6], 0:1

‘90+2 Gabriel Nowak

 

W 54 minucie Jacek Kowalczyk osłabił nas w głupi sposób, atakując rywala od tyłu i wyleciał z boiska za czerwoną kartkę… Ponadto w 69 minucie kontuzji doznał Bartłomiej Pawłowski, przez co wykorzystać musieliśmy ostatnią zmianę…

Nie mamy jednak patentu na Ruch. Nie stworzyliśmy ŻADNEJ dobrej okazji, a sami straciliśmy gola w samej końcówce. Bełchatów ograł Grudziądz 5:1 i idzie do Ekstraklasy, a Sandecja wygrała swoje spotkanie i mamy nad nimi już tylko 8 punktów przewagi.

Kowalczyk przez tydzień nie ujrzy pensji, a Pawłowski wypada ze składu na 10 dni.

 

Kolejny mecz gramy z Dolcanem. Walczą oni o utrzymanie, więc nie powinno być kłopotu, ale to samo mówiłem ostatnio…

 

Polska 1. Liga, [30/34], 4.5.2013

Przy ul. Słowackiego, 482 widzów

Dolcan Ząbki [14] – GKS Katowice [2], 2:1

’21 Michał Zapaśnik

‘45+2 Tomasz Hołota

’73 Michał Zapaśnik

 

Tak k***a nie można grać! Nie można do k***y tracić piłki w obronie! Zbliża się dla nas zła seria, na szczęście Sandecja też przegrała swój mecz. Do końca ligi już tylko 4 mecze, czyli 12 punktów, a nasza przewaga nad Nowym Sączem nadal wynosi 8 punktów.

Nasz wynik zapewnił Bełchatowowi zwycięstwo w I lidze.

 

Arkadiusz Kowalczyk nie występował ostatnio w pierwszym składzie, więc chciał iść na listę transferową. Tak się stało i pod koniec czerwca przejdzie do Ruchu Radzionków za 18 tysięcy euro.

 

Polska 1. Liga, [31/34], 11.5.2013

Przy ul. Bukowej, 3660 widzów

GKS Katowice [2] – Nielba Wągrowiec [12], 3:0

’39 Grzegorz Goncerz

’55 Bartosz Banaś

’76 Bartłomiej Pawłowski

 

Kompletnie zniszczyliśmy rywali, a wynik powinien być znacznie wyższy. Wreszcie zagraliśmy tak, jak sobie tego życzyłem, aczkolwiek rywal ułatwił nam zadanie fatalnie dobraną strategią i obroną. Sandecja ograła Zawiszę 3:0 i wciąż mamy nad nimi 8 punktów przewagi. Do zdobycia pozostaje jednak już tylko 9 punktów, więc nasza wygrana, lub jakakolwiek strata punktów Sandecji daje nam awans!

Niestety Michal Gasparik załapał o jedną żółtą kartkę za dużo, co oznacza, że tracimy go na jedno spotkanie.

W tym meczu pobiliśmy również rekord frekwencji, gdyż był to Dzień Kibica. Wynik jest zadowalający, co oznacza, że frekwencja może nam stale rosnąć.

 

Z I ligą z pewnością pożegna się Calisia Kalisz. Niepewnych utrzymania jest jeszcze 7 zespołów.

Odnośnik do komentarza

W „11” tygodnia znaleźli się Jan Beliancin, Tomasz Rzepka, Bartłomiej Pawłowski i Grzegorz Goncerz.

 

Kolejny mecz gramy z niepewną utrzymania Arką Gdynia. W rundzie jesiennej zremisowaliśmy z nimi 2:2 po bardzo wyrównanej grze. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby ten rezultat się powtórzył. W końcu Sandecja ostatnio gubi punkty i ich słaby rezultat da nam od razu awans do Ekstraklasy.

 

Polska 1. Liga, [32/34], 18.5.2013

Stadion GOSiR, 4765 widzów

Arka Gdynia [11] – GKS Katowice [2], 3:1

‘3 Kamil Późniak

’40 Andrzej Wiśniewski (sam.)

’49 Bartłomiej Pawłowski

’61 Radosław Strzelecki (kar.)

 

Arka pokazała nam, że na awans trzeba zasłużyć, a my dziś nie istnieliśmy. Nie mieliśmy prawa tego wygrać i jedyne, co nam pozostało to czekać na wieści z Nowego Sącza. Te jednak nie były dla nas pomyślne. Sandecja rozbiła Piast 3:0 i mamy nad nimi tylko 5 punktów przewagi. Do zdobycia jest ich już tylko 6.

Gieraga, Rzepka i Niechciał przekroczyli limit żółtych kartek. Oznacza to, że na następny mecz tracimy aż 3 obrońców.

 

Następny mecz gramy z Niecieczą. W rundzie jesiennej przegraliśmy 2:0, lecz tutaj potrzebujemy wygranej. Szczególnie po ostatniej słabej grze.

 

Polska 1. Liga, [33/34], 25.5.2013

Przy ul. Bukowej, 3774 widzów

GKS Katowice [2] – Termalica Bruk-Bet Nieciecza [8], 2:0

’27 Bartosz Banaś

’56 Grzegorz Goncerz

 

Ostrzegłem zawodników, aby nie patrzyli na wynik meczu Sandecji. Awans zależy tylko od nas. Ale zagraliśmy fantastycznie! Taki zespół chce oglądać przez długi czas! Mamy awans do Ekstraklasy! Ponadto Sandecja przegrała z Polkowicami, co sprawia, że spokojnie wracamy do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce!

 

W klubie panują świetne nastroje, całe miasto żyje awansem. Jeździmy do lokalnych telewizji oraz udzielamy masy wywiadów. Szkoda, że ostatni mecz sezonu rozegramy na wyjeździe, ale liczy się to, że awans uzyskaliśmy u siebie!

 

Ostatni mecz w sezonie jest już meczem o nic. Gramy z Pogonią Siedlce. Szczerze, to spotkanie już mnie nie interesuje. Będę częściej patrzył na wynik rodzinnego Zawiszy, gdyż mają punkt straty do 14 Nielby.

Warto dodać, że Pogoń również walczy jeszcze o utrzymanie, a ponadto zakontraktowali naszego byłego zawodnika, Artura Wichniarka.

 

Polska 1. Liga, [34/34], 1.6.2013

Stadion ROSRRiT, 1029 widzów

Pogoń Siedlce [16] – GKS Katowice [2], 1:3

’28 Michal Gasparik

’37 Michal Gasparik

’78 Artur Wichniarek

’82 Grzegorz Goncerz

 

Niestety wykorzystaliśmy wszystkie zmiany, a kontuzji doznał Tomasz Rzepka, więc mecz kończyliśmy w „10”. Sam mecz mi się podobał. Udanie zakończyliśmy sezon, ale ja i tak denerwowałem się meczem w Bydgoszczy. Zawisza wykonał jednak swój plan. Ograł Piast 2:0! Bydgoszcz swój plan wykonała. Czas na wynik Nielby. Do końca nie było nic wiadome, ale jednak Nielba uległa Ruchowi Radzionków 1:2, co oznacza, że Zawisza po raz kolejny utrzymuje się rzutem na taśmę!

 

Za zdobycie wicemistrzostwa dostaliśmy niecałe 10 tysięcy euro, lecz na premie wydaliśmy aż 25…

 

„11” sezonu I ligi:

Sapela – Fonfara, Popek, Mysiak, BeliancinPawłowski, Kosowski, Nowosielski, Goncerz – Aleksander, Wosjyk.

Aż 6 zawodników to zawodnicy Bełchatowa! W „11” sezonu znalazło się 3 naszych zawodników.

 

Nagrodę „Polish First Division Fair Play Award” zdobył Dolcan Ząbki.

 

Królem strzelców ligi został Przemysław Sulej z Grudziądza, który strzelił 19 bramek w 31 meczach.

 

I nie zapominajmy o tabeli I ligi.

 

Czekała mnie jeszcze konferencja prasowa na koniec sezonu:

-Gratulacje! Nikt nie spodziewał się, że GKS awansuje do Ekstraklasy!

-Dziękujemy. Kosztowało nas to sporo wysiłku, ale warto było spotkać się tu w miłej atmosferze.

-Czy są już znane pierwsze transfery na kolejny sezon?

-Wciąż szukamy odpowiednich kandydatów. Na razie cieszmy się tym, co mamy, a dopiero potem zajmiemy się kadrą.

-Przed sezonem stawiano was na środek stawki, a jednak awansowaliście do Ekstraklasy. Czy to oznacza, że w Ekstraklasie również wszystkich zaskoczycie?

-Trzeba pamiętać, że Ekstraklasa to też inny poziom. Postaramy się utrzymać, potem europejskie puchary, a potem kto wie. Przed nami i tak jeszcze sporo pracy.

-Kilku zawodników kończy w Katowicach swoje wypożyczenie. Artur Gieraga, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Karłowicz…

-Tak, to spore osłabienia. Raczej nie uda nam się już ich wypożyczyć, gdyż ich pracodawcy będą w naszej lidze. Nie jesteśmy jednak idiotami i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby te dziury załatać.

-A jak mają się finanse klubu?

-To nie jest odpowiedni temat na dyskusje. Jedyne, co możemy zrobić to wszystkich uspokoić, gdyż finanse nie przeszkodzą nam w uzyskaniu licencji na grę w Ekstraklasie.

-Waszymi zawodnikami zaczęło interesować się sporo klubów. Czy uda wam się ich zatrzymać?

-Mamy taką nadzieję. Z obecnym składem współpracuje mi się bardzo dobrze i nie chciałbym tracić któregokolwiek z tych zawodników.

-Wszyscy zachwycają się waszym młodym zawodnikiem, Wojciechem Kaszowskim. Czy mógłby pan powiedzieć coś więcej na jego temat?

-Na razie nie można powiedzieć zbyt wiele. Wojciech jest już wart ćwierć miliona euro, a jest przecież 15-latkiem. W 6 meczach juniorskich zdobył 6 bramek i to świadczy o jego niesamowitym potencjale. Jeśli utrzyma taki rozwój, możemy go zacząć wykorzystywać w pierwszym składzie w przyszłym sezonie.

 

Po konferencji nadszedł czas na podsumowanie kadry pierwszego zespołu:

Bramkarze

Krzysztof Kozik – Kontuzja wyeliminowała go na pewną część sezonu. Ma już na karku 31 lat i to sprawia, że w Ekstraklasie będzie tylko rezerwowym.

Andrzej Wiśniewski – Aż o 10 lat młodszy od Kozika. Posiada ogromny potencjał i nie zawodził, gdy zastępował Krzysztofa. To on będzie numerem „1” w przyszłym sezonie.

Obrońcy

Jacek Kowalczyk – Zawodnik z ogromną historią (3 występy w reprezentacji) pod koniec sezonu nie dostawał już tak często szans. Jest bardzo doświadczony, lecz to już nie te lata i w Ekstraklasie może być mu bardzo trudno.

Przemysław Dębski – 20 latek jest już warty 150 tysięcy euro. W 14 meczach strzelił jedną bramkę. Na razie sporo mu brakuje do reszty obrońców, ale jest obiecującym piłkarzem.

Marcin Makuch – Wiekowy zawodnik, który dostaje coraz mniej szans. Obawiam się, że będziemy musieli się z nim pożegnać, gdyż jak na Ekstraklasę, ten zawodnik pokazuje już zbyt mało.

Tomasz Rzepka – Pokazywał się z dobrej strony, lecz Ekstraklasa to zupełnie inny poziom niż I liga. Jeśli znajdziemy lepszego prawego obrońcę, Tomasz albo Makuch pożegnają się z zespołem.

Michał Suda – Dostawał szanse jako zmiennik, gdyż jest jeszcze bardzo młody. Nie zawiedliśmy się na nim, co może oznaczać, że swoje szanse dostawać będzie też w Ekstraklasie.

Mateusz Niechciał - 25-letni lewy obrońca miał zagwarantowane miejsce w pierwszym składzie. Nie mamy do niego zastrzeżeń, więc pewnie będzie naszym mocnym punktem w przyszłym sezonie.

Wojciech Wesecki – 17-latek z ogromnym potencjałem. Jest już wart 300 tysięcy euro. Nie dostawał zbyt wiele szans, ale na razie będzie walczył z Sudą o miano zmiennika Niechciała.

Pomocnicy

Jan Beliancin – Może on grać również na obronie, lecz ja przewiduję dla niego defensywną pomoc. Znów dostał się do „11” sezonu, co świadczy o jego klasie. Martwi mnie jego wiek (34) i to, że może nie sprostać wyzwaniu, jakim jest Ekstraklasa.

Bartosz Banaś - Gdy Jan grał w obronie, to on rządził na defensywnej pomocy. Ten 20-latek jest już wart ponad pół miliona euro, a dysponuje o wiele większym potencjałem. Zdecydowany pewniak.

Dominik Kruczek – Na razie dostawał mało szans, gdyż środek pomocy to nasza najmocniejsza strona. Ma jednak spory potencjał i zapewne będzie dostawał swoje szanse w kolejnym sezonie.

Grzegorz Goncerz – Jeden z najlepszych zawodników. 8 goli i 9 asyst w 32 meczach to niezły wynik. Jest jeszcze młody, więc na pewno nie będę go pomijał przy wyborze składu.

Michal Gasparik – Nasz profesor na lewym skrzydle. Mimo 31 lat prezentuje wysoki poziom. W 29 meczach zdobył 7 bramek i 10 asyst. Kolejny pewniak.

Łukasz Białożyt – Miałem go wykorzystywać jako napastnika, lecz zdecydowałem, że będzie on zastępował Gasparika. Prezentował się całkiem solidnie pod jego nieobecność, a jego potencjał sprawia, że również może spać spokojnie.

Tomasz Hołota – 22-letni, zdolny pomocnik, który w 30 meczach zdobył 8 bramek i 4 asysty. Ma niezwykle duży potencjał i razem z Goncerzem jest pewniakiem na środku pomocy.

Dawid Kurtysiak – Młody zawodnik, który jest warty już ćwierć miliona. Nie dostawał zbyt wielu szans, gdyż środek pomocy to stalowa formacja Goncerza i Hołoty, ale spokojnie może być ich zmiennikiem.

Napastnicy:

Arkadiusz Kowalczyk – On odchodzi po sezonie, więc nie będę go oceniał.

Bartłomiej Kędzierski – Młody zawodnik, który potrzebuje doświadczenia. Ma spory potencjał, ale na razie nie jest chyba gotowy na Ekstraklasę.

 

Jak widać zdecydowanie potrzebujemy napastników i prawych obrońców. Inne formacje wyglądają bardzo dobrze. Gieraga, Pawłowski i Karłowicz na 100% nie zostaną do nas wypożyczeni, gdyż ich kluby również grają w Ekstraklasie. Czyli potrzebowalibyśmy jeszcze dobrego prawego skrzydłowego.

 

W Eliminacjach do Mistrzostw Świata Anglia ograła Mołdawię 4:2.

Polska po bardzo wyrównanej grze uległa Ukrainie 1:2.

W ostatnim meczu Czarnogóra rozbiła San Marino 4:1.

Tak wygląda tabela:

Czarnogóra – 13 punktów

Anglia – 13 punktów

Ukraina – 12 punktów

Polska – 7 punktów

Mołdawia – 5 punktów

San Marino – 1 punkt

 

Nowy sponsor zasilił nasz budżet o 65 tysięcy euro. To prawie 20 tysięcy więcej niż poprzednio.

 

Poczyniliśmy już pierwsze transfery. Z wolnego transferu zasili nas Maciej Tataj, który w sezonie 12/13 w barwach Niecieczy zdobył 12 goli w 25 meczach.

Kolejnym nowym zawodnikiem został Przemysław Sulej, czyli król strzelców I ligi. W tej chwili nie musimy szukać już napastników. Potrzebujemy tylko prawego obrońcy i prawego skrzydłowego.

Ponadto zakontraktowaliśmy zdolnego Ukraińca, 19-letniego Valeriya Spyrko.

 

Dostaliśmy 920 tysięcy euro za prawa do transmisji telewizyjnych. Spory zysk!

 

W związku z awansem do Ekstraklasy, rozwiązaliśmy współpracę z Polonią Warszawa.

 

W biurze czekał na mnie nowy kontrakt, który gwarantował mi 1400 euro na tydzień oraz obowiązywać będzie przez 2 lata. Nie zastanawiałem się ani chwili i go podpisałem.

 

Do zespołu dołączył Igor Cindrić, były zawodnik NK Pomorac. Ponadto pozyskaliśmy bramkarza Krzysztofa Stodołę, który będzie numerem „1”. Przez to Krzysztof Kozik nie jest już nam potrzebny.

 

Bukmacherzy przymierzają nas do 14 miejsca, co dawałoby nam utrzymanie. Mam nadzieję, że znów wszystkich zaskoczymy i skończymy sezon wyżej.

 

ŁKS Łódź zdecydował się pozbyć Artura Gieragi z klubu. Dlatego my weszliśmy do gry i Artur wrócił do nas z wolnego transferu!

 

Naszym kolejnym nabytkiem został Krzysztof Ostrowski, czyli prawy skrzydłowy. Wygląda na to, że wszystkie nasze problemy są rozwiązane.

 

Tradycyjnie, za Puchar i Ekstraklasę moi zawodnicy otrzymają wysokie premie. A pierwszy mecz to… Wyjazd z Wisłą! Później wracamy do Katowic na mecz… Z LEGIĄ! Ostry początek.

 

Udało nam się sprzedać 1149 karnetów na najbliższy sezon. To wynik o 157 lepszy niż rok temu.

Odnośnik do komentarza

Nasz pierwszy mecz w Ekstraklasie po długiej przerwie już niebawem, więc czas na konferencję prasową:

-Długo czekaliście na powrót do Ekstraklasy. To 8 lat.

-Fakt, trochę to trwało. Awans do Ekstraklasy cieszy, ale nie można zapominać, że ta przygoda może się szybko skończyć. Dlatego nie jesteśmy wielce rozradowani grą w elicie, gdyż najpierw musimy się utrzymać.

-Pierwsze spotkanie bardzo trudne. Jedziecie na teren mistrza Polski, Wisły. Czego tam się spodziewacie?

-To wielkie wydarzenie dla Katowic. Szkoda, że inauguracja będzie taka ciężka i w dodatku na wyjeździe. Nie będę bawił się w typowanie wyniku. W meczach z czołówką będziemy chcieli pokazać styl, a o punkty walczyć trzeba będzie z dołem tabeli.

-Kolejne starcie, już u siebie z Legią Warszawa.

-Terminarz nie ułożył się dla nas dobrze, a przynajmniej jego początek. Dobrze byłoby przed własną publicznością coś ugrać, aczkolwiek wiemy, co potrafi Legia i nie można być tu hurra optymistą.

-Klub poczynił sporo transferów. Czy każdy z nowych nabytków będzie grał w pierwszym zespole?

-Tego nie mogę obiecać. Ściągaliśmy zawodników, aby załatać dziury i ściągaliśmy zawodników z dużym potencjałem. Ci drudzy nie zawsze będą dostawali swoje szanse, ale wiedzieli, że musza się z tym liczyć przy podpisywaniu kontraktu.

-Jaki jest wasz cel na zakończenie sezonu?

-Oczywiście utrzymanie. Rok temu typowano nas na środek tabeli, a wywalczyliśmy awans, lecz Ekstraklasa to wyższa szkoła jazdy i tutaj może nie być już tak różowo. Wszystko wyjdzie w praniu.

 

Ekstraklasa, [1/30], 3.8.2013

Stadion Miejski im. Henryka Reymana, 18588 widzów

Wisła Kraków – GKS Katowice, 2:0

‘9 Ivan Santini

’83 Ivan Santini

 

Zostaliśmy całkowicie zniszczeni. Strzały 19 do 3 mówią wszystko. Wynik 2:0 to i tak łagodny wymiar kary, ale spodziewałem się gry do jednej bramki.

 

W 1. Rundzie Pucharu Polski zmierzymy się z MKS Kluczbork. Mecz jak najbardziej do wygrania. My jednak skupiamy się teraz na starciu z Legią. Będzie to pierwszy mecz w Ekstraklasie u siebie od 8 lat.

 

Ekstraklasa, [2/30], 10.8.2013

Przy ul. Bukowej, 5445 widzów

GKS Katowice [12] – Legia Warszawa [8], 0:1

’29 Miroslav Radović

 

Wielka szkoda, gdyż mogliśmy ten mecz wygrać. Nie wykorzystaliśmy świetnych sytuacji i to my mogliśmy cieszyć się z wygranej. Fatalnie sprawa wygląda z naszą kondycją i nad tym trzeba popracować.

 

Kolejny mecz to mecz… Z Polonią… Czyli kolejny arcytrudny rywal, z którym będzie cholernie ciężko o każdy punkt.

Valeriy Spyrko nie grał z powodu wyjazu na MŚ U-20. Jego Ukraina odpadła w 1/8 finału z RPA, przegrywając 0:1. Spyrko zaliczył dobre mistrzostwa, zdobył nawet jedną bramkę.

 

Ekstraklasa, [3/30], 17.8.2013

Przy ul. Konwiktorskiej, 6657 widzów

Polonia Warszawa [4] – GKS Katowice [15], 3:2

’18 Robert Jeż (kar.)

’42 Bartosz Banaś

’51 Tomasz Hołota

’55 Łukasz Wroński

’88 Nika Dzalamidze

 

W 64 minucie sędzia nie zaliczył bramki Goncerza, gdyż niby był spalony, choć powtórki pokazały coś zupełnie innego… Ponadto rzut karny z niczego… Zostaliśmy wychujani i ten mecz powinniśmy wygrać…

 

Następny mecz zagramy z Pogonią Szczecin, czyli wreszcie mamy jakiś mecz, gdzie nie jesteśmy od razu spisywani na straty.

 

Ekstraklasa, [4/30], 24.8.2013

Przy ul. Bukowej, 4535 widzów

GKS Katowice [14] – Pogoń Szczecin [7], 2:3

‘9 Artur Marciniak

’30 Jacek Kowalczyk

’46 Mikołaj Lebedyński

’59 Grzegorz Goncerz

’76 Donald Djousse

 

k***a MAĆ! DLACZEGO NIE MOŻEMY NIC ZDOBYĆ?! Przegrywamy, chociaż w 3 meczach zasłużyliśmy na jakiekolwiek punkty! A po 4 meczach nie mamy nic i grozi nam spadek…

 

Następny mecz to mecz z Kluczborkiem w Pucharze Polski. Miejmy nadzieję, że wygrana da nam przełamanie w lidze. Wystawimy do meczu bardziej rezerwowy skład ze względu na grę w lidze już za 3 dni.

 

Mimo braku wygranej, w „11” tygodnia znalazł się Grzegorz Goncerz.

Zdecydowaliśmy się sprzedać Dawida Kurtysiaka do Dolcana Ząbki za 4 tysiące euro. Dostaniemy również 22 tysiące w ratach.

 

Puchar Polski, 1. Runda, 28.8.2013

Przy ul. Bukowej, 2616 widzów

GKS Katowice – MKS Kluczbork, 4:2

’13 Łukasz Białożyt

’20 Tomasz Hołota

’33 Jarosław Mazurkiewicz (kar.)

’42 Tomasz Hołota

’66 Wojciech Białek

’73 Dominik Kruczek

 

Nasza gra nie porwała, ale grały przecież zmiennicy. Nie wyglądało to najgorzej, ale musieliśmy oszczędzić pierwszy skład, gdyż przed nami mecz za 6 punktów z ŁKS-em.

 

Tak więc kolejny mecz z ŁKS-em, a ja sprawdziłem, jak radzą sobie nasze kluby w europejskich pucharach:

Puchar Mistrzów:

Mistrzowie, 2. Runda kwalifikacyjna:

Wisła 4-1 Tarxien R.

Mistrzowie, 3. Runda kwalifikacyjna:

Wisła 3-2 Żeljezniczar

Mistrzowie, baraż:

Wisła 3-0 Sparta Praga

 

Wisła w Lidze Mistrzów trafiła do grupy F wraz z Chelsea, Bayerem Leverkusen i Athletic Bilbao.

 

Puchar EURO:

1 runda kwalifikacyjna:

Cracovia 3-1 Skenderbeu

2 runda kwalifikacyjna:

Legia 5-1 Qormi

Śląsk 5-1 Skonto

Cracovia 4-2 Shelbourne

3 runda kwalifikacyjna:

Legia 2-3 Rapid Buc.

Śląsk 1-2 Twente

Cracovia k. 1-1 Viktoria Pilzno

Polonia Warszawa 1-3 Partizan Belgrad

4 runda kwalifikacyjna:

Cracovia 0-3 OB

 

Losowanie 2 rundy Pucharu Polski było dla nas fatalne. Przed własną publicznością podejmiemy Lecha Poznań. Na razie musimy skupić się jednak na ważnym meczu ligowym.

Tuż przed meczem dokonaliśmy arcyważnego transferu. Za 40 tysięcy euro zasilił nas Amadou Diallo, prawy skrzydłowy! Sprawia to, że musimy obniżyć płace. Z zespołem żegna się Łukasz Białożyt.

 

Ekstraklasa, [5/30], 31.8.2013

Przy Alei Unii Lubelskiej, 6740 widzów

ŁKS Łódź [15] – GKS Katowice [14], 2:4

‘1 Michal Gasparik

’27 Valeriy Spyrko

’32 Przemysław Sulej

’44 Mateusz Niechciał (sam.)

’60 Amadou Diallo

’89 Damian Pawlak

 

Rozegraliśmy świetny mecz. Nie daliśmy rywalom żadnych szans, a szybko strzelona bramka znacznie ułatwiła nam zadanie.

 

Ze względu na mecze reprezentacyjne, następne spotkanie ligowe rozegramy dopiero za 2 tygodnie. W międzyczasie do Ukrainy U-20 powołany został Spyrko.

 

W Eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 Czarnogóra zdołała zremisować z Anglią 1:1.

Polacy bez większych problemów pokonali Mołdawię 2:0.

W ostatnim meczu San Marino uległo Ukrainie 0:3.

 

W kolejnej serii spotkań Czarnogórcy ograli Polaków 2:1…

Anglicy przejechali się po San Marino 8:0.

W ostatnim starciu Ukraina pokonała Mołdawię 5:0.

 

Tak wygląda tabela:

Ukraina – 18 punktów

Anglia – 17 punktów

Czarnogóra – 17 punktów

Polska – 10 punktów

Mołdawia – 5 punktów

San Marino – 1 punkt

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz ligowy to starcie z Zagłębiem Lubin, który jest dla nas sporą niewiadomą. My po prostu mamy nadzieję, że powtórzymy rezultat sprzed 2 tygodni.

 

Ekstraklasa, [6/30], 14.9.2013

Przy ul. Bukowej, 4469 widzów

GKS Katowice [13] – Zagłębie Lubin [4], 4:2

’11 Amadou Diallo

’31 Michal Gasparik (kar.)

’47 Piotr Azikiewicz

’64 Amadou Diallo

’87 Jacek Kowalczyk

‘90+3 Błażej Radler

 

Fantastyczny mecz! Ograliśmy faworyzowanego przeciwnika! Dzisiaj wszystko u nas świetnie grało, a gdyby nie Stodoła, stracilibyśmy znacznie więcej bramek. Pomagał on swoimi świetnymi interwencjami! To pokazuje, że najsłabsze mecze już za nami i już na serio rozpoczynamy grę w Ekstraklasie!

 

W „11” tygodnia znaleźli się Jacek Kowalczyk, Amadou Diallo i Przemysław Sulej.

 

Kolejny mecz rozegramy z Wisłą Płock. Mamy nadzieję na utrzymanie formy z dwóch poprzednich meczów.

 

Ekstraklasa, [7/30], 21.9.2013

Im. Kazimierza Górskiego, 3440 widzów

Wisła Płock [10] – GKS Katowice [12], 2:0

’17 Arkadiusz Piech

’73 Grzegorz Goncerz (cz/k.)

’75 Jan Pawłowski (kar.)

 

Zagraliśmy bardzo słabo, nie mogliśmy nic nie wykorzystać, a nasza obrona nie istniała. Goncerz faulując w polu karnym kompletnie zaprzepaścił szanse na remis, przez co nie zobaczy pensji przez tydzień…

Jacek Kowalczyk przekroczył na dodatek limit żółtych kartek, więc nie zagra w kolejnym meczu ligowym. Kara jednak nie obejmuje następnego meczu w Pucharze z Lechem Poznań.

 

Puchar Polski, 2. Runda, 25.9.2013

Przy ul. Bukowej, 3605 widzów

GKS Katowice – Lech Poznań, 1:2

’33 Krzysztof Ostrowski

‘45+1 Piotr Ceglarz

’84 Patryk Majda

 

Wielka szkoda, że nie dowieźliśmy wygranej do końca. Lech nie wystawił najsilniejszego składu, więc żal z powodu braku awansu jest jeszcze większy. Teraz jednak trzeba skupić się na lidze.

 

Kolejny mecz nie będzie wcale jednak łatwiejszy, gdyż gramy ze Śląskiem Wrocław.

 

Ekstraklasa, [8/30], 28.9.2013

Przy ul. Bukowej, 3713 widzów

GKS Katowice [12] – Śląsk Wrocław [2], 1:2

’23 David Kasnik

’71 Maciej Tataj

’80 Maciej Jankowski

 

W tym meczu mieliśmy ogromne problemy, gdyż cały skład był strasznie zmęczony. Wszystko było widać w tym meczu. W końcówce moi zawodnicy właściwie już nie biegali. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć żadnych punktów, ale kondycyjnie nie byliśmy w stanie tego zrobić.

 

Następny mecz rozegramy z Koroną Kielce. Grypy nabawił się rezerwowy Marcin Makuch, przez co nie zagra przez tydzień.

Paweł Zapotoczny, Wojciech Kaszowski (rezerwy) i Wojciech Wesecki (pierwszy zespół) zostali powołani do reprezentacji U-19 na eliminacje do Mistrzostw Europy U-19!

Z kolei Valeriy Spyrko został powołany do Ukrainy U-21 na mecz towarzyski.

 

Ekstraklasa, [9/30], 5.10.2013

Przy ul. Bukowej, 4003 widzów

GKS Katowice [13] – Korona Kielce [10], 2:0

’18 Krzysztof Ostrowski

’85 Krzysztof Ostrowski

 

Spotkanie pod nasze dyktando. Fantastyczne uderzenia Ostrowskiego od poprzeczki na 2:0 dało nam 3 punkty. Co ciekawe, Lech przegrał z ostatnim w tabeli Górnikiem Zabrze i oba te kluby znajdują się w strefie spadkowej!

 

Kolejne spotkanie rozegramy w lidze właśnie z Lechem Poznań i to w środę. Poprzednio byliśmy blisko wyeliminowania ich z Pucharu, ale teraz widać, że nie są w formie i zamierzamy to wykorzystać.

 

Niestety Paweł Zapotoczny podczas meczu rezerw nadwyrężył kostkę i nie zagra przez 7 tygodni. A akurat teraz czekały go mecze w kadrze U-19…

 

W „11” tygodnia znalazł się Krzysztof Ostrowski.

 

W Internecie natknąłem się na zaskakującą informację. Djuro Vicević nie jest już prezesem NK Pomorac! Powodem zmiany prezesa były głównie finanse, a dokładniej bardzo duże zadłużenie.

 

Ekstraklasa, [10/30], 9.10.2013

Przy ul. Bułgarskiej, 23628 widzów

Lech Poznań [15] – GKS Katowice [12], 3:3

‘1 Krzysztof Ostrowski

’10 Sergey Krivets (kar.)

’50 Przemysław Sulej

’54 Krzysztof Ostrowski

’70 Mariusz Stępiński

’81 Wiktor Bagiński

 

Szkoda… Zasłużyliśmy na wygraną. Niestety, ale rzut karny dla Lecha nie powinien mieć miejsca, a my powinniśmy to skończyć z 3 punktami. Liczy się to, że nie wracamy do Katowic z niczym, ale uciekła nam wygrana.

Górnik znów wygrał swoje spotkanie, co spycha Lecha na ostatnie miejsce w tabeli! Ponadto Wisła ograła Legię, co sprawiło, że Maciej Skorża został zwolniony w Warszawie! Jestem przymierzany na stanowisko menedżera Legii, lecz ja nigdzie nie ruszam się z Katowic.

Niestety zostałem ukarany odsunięciem na jeden mecz na trybuny ze względu na krytykowanie sędziów…

 

Wojciech Kaszowski otrzymał notę 7.10 w meczu kadry U-19, jednak musiał zejść z boiska już w 29 minucie, gdyż jeden z jego kolegów dostał czerwoną kartkę i trzeba było zapełnić luki w innych formacjach. Polska U-19 pokonała Andorę U-19 3:0.

 

Polska U-19 awansowała do drugiej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy, a w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 Polacy utarli nosa Anglikom remisując z nimi 0:0!

San Marino uległo Mołdawii 0-1.

W ostatnim meczu Ukraina pokonała Czarnogórę 2:1.

 

W ostatniej kolejce eliminacji Polska ograła San Marino 2:0.

Anglicy zremisowali 0:0 z Ukrainą, co sprawia, że Anglicy nie awansują na Mistrzostwa!

W ostatnim meczu Czarnogóra pokonała Mołdawię 3:2.

 

Tabela:

Ukraina – 22 punkty – awans

Czarnogóra – 20 punktów – baraż

Anglia – 19 punktów

Polska – 14 punktów

Mołdawia – 8 punktów

San Marino – 1 punkt

Odnośnik do komentarza

Następny mecz to mecz z Górnikiem Zabrze, który ostatnio wygrał 2 mecze z rzędu. Spotkanie będę musiał obejrzeć z trybun.

 

Ekstraklasa, [11/30], 19.10.2013

Im. Ernesta Pohla, 4983 widzów

Górnik Zabrze [15] – GKS Katowice [11], 1:1

’45 Przemysław Sulej

‘90+4 Tomasz Zahorski

 

Straciliśmy bramkę w OSTATNIEJ AKCJI MECZU! Wypuściliśmy zwycięstwo z rąk, co bardzo boli… Mój asystent spisał się dobrze pod moją nieobecność, ale boli fakt, że znów uciekła nam wygrana.

Tomasz Hołota nabawił się urazu łokcia i nie zagra przez 3 tygodnie.

 

Kolejny mecz rozegramy z Lechią Gdańsk, która po 11 kolejkach zajmuje 3 miejsce i zanosi się na to, że walczyć będzie o mistrzostwo.

 

Ekstraklasa, [12/30], 26.10.2013

Przy ul. Bukowej, 4709 widzów

GKS Katowice [10] – Lechia Gdańsk [3], 2:3

’31 Rafał Otwinowski

’33 Przemysław Sulej

’58 Łukasz Kacprzycki

’64 Grzegorz Goncerz

’71 Adam Duda

 

Już w 8 minucie Ostrowski musiał opuścić boisko z powodu kontuzji… Jakby tego było mało pod koniec pierwszej połowy kontuzjowany został Diallo. Czyli nie mamy dwóch bardzo dobrych skrzydłowych… Wielka szkoda tego meczu. Przegraliśmy wymianę ciosów, ale już w pierwszej połowie straciliśmy 2 zmiany. Nie wytrzymaliśmy tego kondycyjnie.

Diallo wypada na 6 dni, a Ostrowski na 3 tygodnie.

 

Kolejny mecz rozegramy z drugim beniaminkiem, czyli Bełchatowem. Mamy nadzieję na korzystny rezultat, gdyż różnice w dole tabeli są bardzo małe.

 

Ekstraklasa, [13/30], 2.11.2013

Przy ul. Sportowej, 3243 widzów

GKS Bełchatów [8] – GKS Katowice [12], 1:0

’89 Tomasz Rzepka (sam.)

 

Byliśmy zespołem o kilka klas gorszym. Nie istnieliśmy na boisku (poza bramką ze spalonego, której sędzia słusznie nie uznał). Szkoda, że nie udało się dowieźć remisu, a tej bramki można było uniknąć…

 

Kolejny mecz zagramy z Ruchem Chorzów. Są oni dla nas wielką niewiadomą, więc jedyne, co możemy zrobić, to zagrać najlepiej jak potrafimy.

 

Ekstraklasa, [14/30], 9.11.2013

Przy ul. Bukowej, 3732 widzów

GKS Katowice [13] – Ruch Chorzów [7], 0:1

’14 Artur Lenartowski

 

Żadna drużyna nie zasłużyła dziś na wygraną, a o wszystkim przesądziła jedna akcja. Z taką grą na pewno się nie utrzymamy i czas coś zmienić.

 

Do zespołu na szczęście wraca Ostrowski, a następne spotkanie za 2 tygodnie ze względu na mecze reprezentacyjne.

 

Wojciech Kaszowski zdobył bramkę w meczu reprezentacji U-19! W meczu towarzyskim jego zespół ograł Czechów U-19 1:0. Wojciech Wesecki również wystąpił w tym spotkaniu.

Z kolei Valeiry Spyrko zaliczył występ w zespole Ukrainy U-21. Jego drużyna pokonała Azerbejdżan U-21 2:0. Spryko dostał notę 7.10.

Kolejny mecz Kaszowskiego i Weseckiego w zespole U-19. Polska U-19 zremisowała z Norwegią U-19 1:1. Bramkę dla Polski zdobył… Kaszowski!

 

Franciszek Smuda po słabych wynikach zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Polski! Faworytem do zastąpienia go jest Maciej Skorża (który po kilku kolejkach ligowych zajmował z Legią spadkową pozycję…)

 

Teraz czeka nas mecz z Cracovią Kraków. Zajmują oni niskie miejsce w tabeli i tak jak my, będą bronić się przed spadkiem.

 

Ekstraklasa, [15/30], 23.11.2013

Przy ul. Bukowej, 3522 widzów

GKS Katowice [14] – Cracovia Kraków [12], 1:4

‘8 Witold Cichy

’22 Przemysław Sulej

’26 Bojan Puzigaca

’29 Andrzej Niedzielan

’90 Alexadnru Suvorov

 

Nie mam siły komentować tego spotkania. Zostaliśmy całkowicie zniszczeni i na półmetku sezonu, zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli…

 

Michał Suda w styczniu przejdzie do Bogdanki Łęczna za 10 tysięcy euro.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś to w ogóle czyta?

 

Tymczasem nas czeka starcie rewanżowe z Wisłą Kraków. Przygotowałem na nie inną strategię i pozostaje mieć nadzieję, że ta wypali.

 

Ekstraklasa, [16/30], 30.11.2013

Przy ul. Bukowej, 3913 widzów

GKS Katowice [16] – Wisła Kraków [5], 1:1

’63 Przemysław Sulej

’79 Ivan Santini

 

Wynik niby dobry, ale jest niedosyt. Wisła z powodu kontuzji musiała grać w „10”, a i tak wyrównała. Szkoda, że nie sprawiliśmy sensacji, ale jak widać nowe ustawienie się sprawdza i to jest najważniejsze. W naszej grze nastąpiła znaczna poprawa.

 

Kolejny mecz rozegramy z Legią Warszawa. Ostatni mecz wyszedł nam całkiem dobrze i mamy szanse powtórzyć ten rezultat.

 

Ekstraklasa, [17/30], 7.12.2013

Stadion Wojska Polskiego, 16563 widzów

Legia Warszawa [13] – GKS Katowice [16], 2:5

‘5 Grzegorz Goncerz

’12 Inaki Astiz

’14 Jakub Rzeźniczak (cz/k.)

’22 Boris Bajto

’31 Tomasz Hołota

’42 Przemysław Sulej

’73 Przemysław Sulej

’78 Krzysztof Ostrowski

 

Kapitalnie! Co prawda Legia pomogła nam, gdy od 14 minuty grali w „10” i nie wprowadzili obrońcy. To nam znacznie ułatwiało kontry i stąd taki wynik. Początek rundy rewanżowej bardzo udany. Zremisowaliśmy z Wisłą i ograliśmy Legię!

Niechciał przekroczył limit żółtych kartek, więc nie zagra w następnym meczu (w marcu).

 

Czekała mnie konferencja prasowa na przerwę zimową:

-Jak na razie w Ekstraklasie nie idzie wam różowo. Macie 15 punktów i jesteście na 15 miejscu.

-Tak, ale rundę rewanżową zaczęliśmy znakomicie. Wcześniej przegraliśmy z Wisłą i Legią, a teraz zyskaliśmy na meczach z nimi 4 punkty. To dobry prognostyk i mam nadzieję, że tak samo dobrze pójdzie nam wiosną.

-Początek sezonu był bardzo dobry. Graliście pewnie i mieliście jakąś przewagę nad miejscami spadkowymi. Dopiero potem coś się popsuło.

-Rywale nas rozgryźli, wiedzieli jak gramy. Swoją nową taktyką zaskoczyliśmy Wisłę i Legię, dlatego osiągnęliśmy z nimi korzystny rezultat.

-Wielu kibiców nie rozumie, dlaczego GKS sprzedaje młodych zawodników za niewielkie kwoty.

-Sprawa jest prosta. Nie mają oni zagwarantowanego miejsca w pierwszym składzie. Dlatego wolimy ich sprzedać wcześniej niż tracić na wolnym transferze.

-Wszyscy zachwycają się Wojciechem Kaszowskim. Jak ocenia pan tego 16-latka?

-Przede wszystkim ma dopiero 16 lat, a wart jest niecały milion euro. W tak młodym wieku strzela bramki w reprezentacji U-19, więc to mówi samo za siebie. W lidze rezerw nie idzie mu za dobrze, gdyż bardzo odstajemy od innych zespołów. Jednak ma już na swoim koncie kilka bramek.

-Czy są już znane jakieś nazwiska, które dołączą do Katowic zimą?

-Jest jedno. Dowiecie się o nim wszyscy dopiero na początku stycznia. A czy dołączy do nas ktoś jeszcze? Czas pokaże.

 

I tabela na półmetek sezonu.

http://tinypic.com/r/j81wzd/6

 

W „11” tygodnia znaleźli się Grzegorz Goncerz, Amadou Diallo i Krzysztof Ostrowski.

 

Wisła Kraków z 4 punktami (remis z Athletic i wygrana z Chelsea) zajęła ostatnie miejsce w grupie F Ligi Mistrzów.

 

Piłkarzem roku 1. Ligi został Piotr Karłowicz, oczywiście za czasów gdy był na wypożyczeniu w Katowicach.

 

Wszyscy zawodnicy, którym zaoferowałem kontrakt, przedłużyli go. Niektórzy zawodnicy w czerwcu odejdą z klubu.

 

Zgodnie z zapowiedziami, naszym nowym zawodnikiem za jedyne 20 tysięcy euro został Mate Lacić, chorwacki środkowy obrońca.

 

1 lipca zasili nas lewy obrońca Patryk Cuper.

 

Niestety prezes mnie zdenerwował! Przyjął ofertę za Spyrkę! Mamy dostać 200 tysięcy euro i jeszcze 625 tysięcy w ratach przez 2 lata… Nie chce jednak tracić Ukraińca…

 

I stało się. Po kilku dniach Spyrko odszedł do Nacionalu de Madeira. Na szczęście mamy Lacića, aczkolwiek brak młodego Spyrki to spore osłabienie.

 

Mecz towarzyski, 5.2.2014

Przy ul. Okrzei, 3899 widzów

Piast Gliwice – GKS Katowice, 2:0

’66 Łukasz Gikiewicz

’77 Łukasz Gikiewicz

 

Zagraliśmy beznadziejnie. Ograł nas pierwszoligowiec, a z taką grą szybko wrócimy do ligi Piasta.

 

Rozlosowano grupy eliminacyjne do mistrzostw Europy 2016. Polska trafiła do jednej grupy ze Słowacją, Ruminią, Serbią i Cyprem. Nie jest najgorzej.

 

Marcin Makuch za darmo odszedł do Garbarnii. Nie żałujemy tego transferu. I tak nie chcieliśmy przedłużać z nim umowy, a teraz nie musimy przynajmniej płacić mu pensji.

 

Już niedługo starcie z Polonią Warszawa. Jedno jest pewne – Jeśli zagramy tak, jak w sparingu, nie mamy żadnych szans.

 

Ekstraklasa, [18/30], 1.3.2014

Przy ul. Bukowej, 3353 widzów

GKS Katowice [15] – Polonia Warszawa [1], 1:0

’64 Jan Beliancin

 

Zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań, odkąd jestem w Katowicach! Nowa taktyka się sprawdza! Stosunek strzałów 16:9 dla nas, więc mogło to się skończyć znacznie wyższym wynikiem. Spokojnie ogrywamy lidera! Po 3 pierwszych meczach w sezonie nie mieliśmy żadnego punktu, a w rewanżach z tymi samymi drużynami uzyskaliśmy ich już 7!

Niestety Wojciech Wesecki zerwał mięś eń łydki i nie zagra przez 5 miesięcy…

 

W „11” tygodnia znaleźli się Krzysztof Stodoła, Jan Beliancin i Grzegorz Goncerz.

 

Kolejny mecz czeka nas z Pogonią Szczecin, która ostatnio nie radzi sobie najlepiej. My chcemy utrzymać swoją formę.

 

Ekstraklasa, [19/30], 8.3.2014

Im. Floriana Krygiera, 4494 widzów

Pogoń Szczecin [15] – GKS Katowice [13], 2:0

’11 Mikołaj Łebedyński

’25 Artur Marciniak

 

Fatalne spotkanie… Nie mieliśmy nic do gadania i nasza dobra forma chyba gdzieś się zgubiła. Po serii dobrych wyników znów wracamy na miejsce spadkowe.

 

Następny mecz rozegramy z ŁKS-em Łódź. Trzeba zamazać plamę z ostatniego meczu i wygrać (tak jak w rundzie jesiennej).

 

Ekstraklasa, [20/30], 15.3.2014

Przy ul. Bukowej, 4162 widzów

GKS Katowice [15] – ŁKS Łódź [11], 3:0

’24 Przemysław Sulej

’27 Amadou Diallo

’62 Mate Lacić

 

Właśnie o to mi chodziło! Zniszczyliśmy ŁKS i nie daliśmy im dojść do głosu. Tak zawsze musimy grać! Przybliżyło nas to do utrzymania, ale do końca jeszcze 10 meczów, więc wszystko może się zdarzyć.

 

W „11” tygodnia znaleźli się Mate Lacić i Amadou Diallo.

 

Jak co roku, do drużyny dołączyli nowi juniorzy. Bardzo spodobali mi się Patryk Jakosz, Marek Masłowski, Paweł Jędryas, Jerzy Nierada, Dariusz Błaszczykowski, Xayal Hasanov (Azer!) i Janusz Wiśniewski. Zdecydowanie jest w czym wybierać (rok temu spodobał mi się tylko Kaszowski). Tradcyjnie, pojadę na mecz U-18 – Juniorzy. Teraz pewnie juniorzy wygrają, gdyż poprzedni skład U-18 przesunąłem do drużyny rezerw.

 

GKS Katowice U-18 – GKS Katowice (juniorzy), 1:0

’13 Andrzej Madejski

 

Mecz nie podobał mi się, jak ten rok temu. Nikt nie pokazał nic specjalnego, ale zatrudnię tych zawodników, których wcześniej wymieniłem.

Odnośnik do komentarza

Teraz czeka nas ligowy mecz z Zagłębiem Lubin. Jesienią ograliśmy ich 4:2 i ten wynik przydałby się również teraz.

 

Ekstraklasa, [21/30], 22.3.2014

Dialog Arena, 7431 widzów

Zagłębie Lubin [7] – GKS Katowice [12], 5:1

‘1 Janusz Garncarczyk

’16 Deniss Rakels

’19 Kamil Wilczek

’24 Janusz Garncarczyk

’44 Błażej Radler

’82 Jan Beliancin

 

To było najgorsze 45 minut mojego życia… Każdy strzał rywali wpadał do bramki. W tym meczu oddaliśmy o 3 strzały więcej, ale co z tego, skoro każdy celny strzał Lubina wpadł do bramki? W dwóch meczach z Zagłębiem padło 12 bramek, ale tym razem straciliśmy ich znacznie więcej…

Jacek Kowalczyk zerwał mięsień łydki i nie zagra 5 miesięcy… Sezon z głowy.

 

W „11” tygodnia znalazł się Jan Beliancin. Chyba tylko za bramkę z rzutu wolnego…

 

Czeka nas spotkanie z Wisłą Płock. Jesienią przegraliśmy niemalże bez walki, a skoro nasza forma faluje, wychodzi na to, że teraz wygramy!

 

Ekstraklasa, [22/30], 29.3.2014

Przy ul. Bukowej, 3324 widzów

GKS Katowice [14] – Wisła Płock [4], 3:2

’10 Bartłomiej Pawłowski

’23 Przemysław Sulej (n/kar.)

’28 Amadou Diallo

‘45+2 Przemysław Sulej (kar.)

’66 Krzysztof Ostrowski

’83 Bartłomiej Pawłowski

 

Udało się! Jak mówiłem, tak się stało. WYGRALIŚMY! Ponadto dół tabeli przegrał swoje mecze, co przybliża nas do utrzymania!

 

Tym razem czeka nas mecz ze Śląskiem Wrocław. Nie ma presji na wynik, musimy zagrać tak jak umiemy, a przy odrobinie szczęścia możemy to wygrać.

 

Ekstraklasa, [23/30], 5.4.2014

Stadion Piłkarski, 21901 widzów

Śląsk Wrocław [2] – GKS Katowice [13], 1:0

’40 Maciej Jankowski

’62 Ahmed Magdy (n/kar.)

 

Mecz słaby w naszym wykonaniu, ale spodziewałem się tego. Dół tabeli poza Cracovią (remis) przegrał swoje mecze, więc nie jest wcale źle.

Artur Gieraga ma złamane żebra i nie zagra przez 5 tygodni.

 

W kolejnym meczu zagramy z Lechem Poznań. Mogą być oni zmęczeni meczem w Pucharze Polski i tu jest nasza szansa.

 

Ekstraklasa, [24/30], 12.4.2014

Przy ul. Bukowej, 4651 widzów

GKS Katowice [13] – Lech Poznań [5], 3:0

’11 Przemysław Sulej

’15 Bartosz Seliga (sam.)

’64 Grzegorz Goncerz

 

ALEŻ MECZ! Lech nie był zbyt zmęczony Pucharem, ale i tak zagraliśmy koncertowo. Zauważyłem, że fatalnie gramy na wyjazdach, ale u siebie jesteśmy nie do zatrzymania. Wszystkie zespoły za nami zremisowały swoje spotkania.

Sulej przekroczył limit żółtych kartek i nie zagra w następnym meczu.

 

Kolejny mecz rozegramy z ostatnią w tabeli Koroną Kielce. Jeśli chcemy się utrzymać, musimy ten mecz wygrać. Rywale nie są w wysokiej formie, ale gramy na wyjeździe. Ostatnio mecze wyjazdowe wychodzą nam fatalnie. Czas to przełamać.

 

Niestety Amadou Diallo nabawił się przepukliny i nie zagra przez 6 tygodni.

 

W „11” tygodnia znalazł się Tomasz Rzepka.

 

Ekstraklasa, [25/30], 19.4.2014

Arena Kielc, 6231 widzów

Korona Kielce [16] - GKS Katowice [13], 4:0

‘2 Adrian Łukasiewicz

‘7 Paweł Kaczmarek

’31 Filip Burkhardt

’87 Ermin Seratlić

 

Nie wiem, co powiedzieć… Korona wcześniej grała do dupy, a u siebie i tak zrobiła, co chciała, wygrywając w strzałach 12:3… Nie mamy patentu na wyjazdy i to nawet z takimi słabymi zespołami…

Dominik Kruczek doznał kontuzji i czekają go 3 tygodnie przerwy… Sypie nam się skład. Obecnie nie mamy na ławce żadnych obrońców...

Odnośnik do komentarza

Ile punktów potrzebujesz do pewnego utrzymania? Wyniki może nie najlepsze, ale w pierwszym sezonie Podbeskidziem miałem chyba gorzej, bo utrzymanie zapewniłem sobie w ostatniej kolejce (wychodząc ze strefy spadkowej).

Zwycięstwo z Legią cieszy chyba najbardziej:)

Odnośnik do komentarza

Wszystko rozwiązało się w przedostatniej kolejce. Legia nam ułatwiła zadanie grą w "10", ale gdyby grali pełnym składem mogłoby już nie być tak wesoło.

 

Teraz zmierzymy się z Górnikiem Zabrze. Gramy u siebie, więc powinno nam pójść dobrze, ale ostatni mecz kompletnie mnie załamał. Ponadto Górnik gra teraz w Pucharze, więc mamy przewagę kondycyjną.

 

Ekstraklasa, [26/30], 26.4.2014

Przy ul. Bukowej, 3921 widzów

GKS Katowice [13.] – Górnik Zabrze [11.], 2:3

’12 Adrian Klepczyński

’36 Maciej Tataj

‘45+3 Przemysław Dębski

’62 Tomasz Zahorski

’86 Wojciech Kapica

 

Nie zasłużyliśmy na remis… Zagraliśmy beznadziejnie w defensywie… Nie mam ochoty tego komentować, gdyż z taką grą szybko spadniemy. Do końca ligi jeszcze 4 kolejki. Cracovia wygrała swoje spotkanie, ale na szczęście ŁKS i Korona przegrały.

 

W „11” tygodnia znalazł się Przemysław Dębski.

 

Czeka nas teraz mecz z Lechią Gdańsk. Nie mamy tu większych szans, więc trzeba zagrać tak, jak potrafimy. Po prostu…

 

Ekstraklasa, [27/30], 3.5.2014

PGE Arena, 29649 widzów

Lechia Gdańsk [3.] – GKS Katowice [13.], 2:1

’44 Adam Duda

’46 Mindaugas Panka

’49 Tomasz Hołota

 

Szkoda, że nie udało się ugrać remisu, ale i tak jestem zadowolony z naszej postawy. Co prawda Cracovia zremisowała, a ŁKS wygrał swój mecz, ale nasza gra wyglądała całkiem dobrze i to jest najważniejsze.

Niechciał przekracza limit żółtych kartek (który to już raz…) i nie zagra w kolejnym meczu. Do drużyny po kontuzji wraca Artur Gieraga.

 

Czeka nas mecz z Bełchatowem, który zapewnił już sobie utrzymanie w lidze. Być może odpuszczą sobie to spotkanie…

 

Tak jak się spodziewałem, Wojciech Kaszowski został powołany do reprezentacji U-19 na kolejne mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy U-19.

 

Ekstraklasa, [28/30], 10.5.2014

Przy ul. Bukowej,

GKS Katowice [14] – GKS Bełchatów [11], 1:2

’71 Leszek Nowosielski

’78 Michał Jonczyk

’82 Mate Lacić

 

Szkoda, że kończymy bez punktów. Cracovia i Korona również przegrały jednak swoje mecze. Niemalże pewny utrzymania jest już ŁKS.

Do zespołu wraca Łukasz Kruczek, więc jest to duże wzmocnienie, gdyż nasi pomocnicy są bardzo zmęczeni.

 

Utrzymanie możemy sobie zapewnić remisując z Ruchem Chorzów. Ostatnia kolejka to mecz z… Cracovią! Dlatego wolimy już w sobotę zapewnić sobie utrzymanie.

 

Mecz z Ruchem musiałem symulować ze względu na CrashDump… Byłem zawiedziony, że musiałem taki mecz symulować, ale nie ma tego złego… Wygraliśmy 2:1 i zostajemy w Ekstraklasie! Cracovia przegrała z Bełchatowem 1:0, a Korona przegrała swoje spotkanie 2:4. Z Ekstraklasy spadają właśnie te dwie ekipy.

 

Ostatni mecz sezonu rozegramy z Cracovią. Nastawiałem się, że będzie to mecz o wszystko. My jednak mamy zapewnione utrzymanie, a Cracovia leci z ligi. Będzie to mecz na wielkim luzie.

 

Do zespołu wraca Amadou Diallo, co jest ogromnym wzmocnieniem na ostatni mecz sezonu!

 

Kaszowski został powołany do reprezentacji U-19 na jeden mecz towarzyski.

 

Ekstraklasa, [30/30], 31.5.2014

Przy ul. Józefa Kałuży, 11646 widzów

Cracovia Kraków [15] – GKS Katowice [14], 0:5

’30 Przemysław Sulej

’61 Maciej Tataj

’64 Amadou Diallo

’76 Artur Gieraga

’85 Mate Lacić

 

W strzałach przegraliśmy 12:6, ale… KAŻDY NASZ CELNY STRZAŁ WPADŁ DO BRAMKI! Nie zagraliśmy świetnego spotkania, ale byliśmy zaskakująco dobrze skuteczni. Cracovia była przybita spadkiem i trochę mi ich żal, że ostatnie spotkanie w Ekstraklasie kończą takim, a nie innym wynikiem. My jednak cieszymy się z utrzymania.

Za 14 miejsce w lidze otrzymaliśmy 127 tysięcy euro. Z kolei premie dla zawodników wyniosły zaledwie 45 tysięcy! Daje nam to 82 tysiące euro zysku!

 

Na zakończenie sezonu czeka mnie konferencja prasowa:

-Gratulacje. Udało wam się utrzymać.

-Tak, ale kosztowało nas to sporo wysiłku. Cieszymy się, że znów zagramy w Ekstraklasie i kto wie, może powalczymy o coś więcej…

-Przed sezonem stawiano nas na 14 miejscu. Dziennikarze się nie pomylili.

-I całe szczęście, bo gdyby stawiali nas na 15 miejscu i się nie pomylili, nie byłoby teraz tak wesoło.

-Czy znane są już pierwsze ruchy kadrowe?

-Pierwsze kroki są już poczynione. Pożegnamy się z jednym zawodnikiem. O wszystkim jednak dowiecie się w odpowiednim czasie.

-Jak przedstawiają się finanse klubu?

-To jest wewnętrzna sprawa klubu. Mogę tylko poinformować, że odnieśliśmy spore zyski i nasza sytuacja wygląda znacznie lepiej niż rok temu.

-Ciągle pan słyszy to pytanie, ale jednak muszę je zadać. Wojciech Kaszowski. Jakie robi postępy?

-W wieku 16 lat warty jest cały milion euro. To niesamowita wartość! W tak młodym wieku dostaje powołania do reprezentacji U-19 i już tam strzela bramki. Jest bez wątpienia przyszłością naszej kadry w piłce nożnej.

 

W ostatniej „11” tygodnia Ekstraklasy znaleźli się Krzysztof Stodoła, Mateusz Niechciał, Artur Gieraga, Mate Lacić i Amadou Diallo.

 

Menedżerem sezonu został Paweł Janas.

Królem strzelców Ekstraklasy został Maciej Jankowski, który został również piłkarzem sezonu.

Nagroda Fair Play przypadła Lechowi Poznań.

I oczywiście tabela na koniec.

 

Koniec sezonu oznacza także podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Krzysztof Stodoła – W wielu meczach ratował nam tyłki świetnymi obronami. Miał na swoim koncie kilka błędów, lecz gdyby nie on, moglibyśmy szybko spaść do I ligi.

Andrzej Wiśniewski – Miał być numerem „1”, ale Stodoła sprawił, że Wiśniewski był pomijany. Na razie musi pogodzić się z rolą rezerwowego, lecz niedługo Stodoła zakończy karierę i to może być czas Andrzeja.

Obrońcy:

Jacek Kowalczyk – Obrońca, na którym wciąż można polegać. Co prawda wielkimi krokami zbliża się do końca kariery, więc nie wiadomo, czy zdoła utrzymać się w pierwszym składzie drużyny.

Przemysław Dębski – Przemek pod nieobecność kilku zawodników z pierwszego składu dzielnie ich zastępował. Radzi sobie coraz lepiej i prawdopodobnie będziemy coraz częściej go wykorzystywać.

Artur Gieraga – Artur nie bez powodu pokazuje, że jest najlepszym prawym obrońcą w zespole. 23 występy w lidze mówią wszystko. Obecnie raczej nie znajdziemy lepszego od niego, więc ma gwarantowane miejsce w pierwszym składzie.

Tomasz Rzepka – Jego gra nie była perfekcyjna (6.54 przy 23 występach). Myślę, że poszukamy zawodnika na jego miejsce, a Tomek zostanie rezerwowym.

Mate Lacić – Mate grał tylko rundę wiosenną, a i tak załapał się na świetną ocenę 7.04. W 13 meczach strzelił 3 bramki i ma gwarantowane miejsce w pierwszym składzie.

Mateusz Niechciał – Pierwszy lewy obrońca, lecz lewa obrona ostatnio u nas kuleje. Zagrał aż 26 razy i zaliczył 2 asysty, ale średnia ocena to tylko 6.64. Jego miejsce w wyjściowym składzie jest bardzo zagrożone.

Wojciech Wesecki – Przegrał rywalizację z Niechciałem, a ponadto pod koniec sezonu doznał poważnej kontuzji. Nie zawodził mnie jednak, gdy dostawał swoje szanse. Ponadto jest powoływany do reprezentacji U-19 i jeśli ominą go kontuzje, może być jej mocnym punktem.

Pomocnicy:

Bartosz Banaś – Bardzo młody zawodnik, który wystąpił Az 29 (!) razy w lidze. Pokazywał się z dobrej strony, a jego umiejętności wciąż rosną, więc raczej nadal będzie występował w pierwszym składzie.

Jan Beliancin – Jan nie dostawał tylu szans, ile zakładałem rok temu przed sezonem. Wciąż jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale jego czas powoli mija. Zdobył co prawda 2 gole, ale były to tylko rzuty wolne. Wystąpił aż w 24 meczach, ale aż w 17 wchodził do gry z ławki.

Dominik Kruczek – Nie popisywał się dobrą grą. Ogólnie nie jestem z niego zadowolony i gdy pojawi się jakaś ciekawa oferta, Kruczek raczej odejdzie z klubu.

Krzysztof Ostrowski – Jego transfer okazał się być strzałem w „10”! Zaliczył notę 7.01 i był pewnym punktem zespołu. Ma już swoje lata, ale prezentuje dobry poziom.

Grzegorz Goncerz – Grzegorz wciąż nas nie zawodzi. Pokazuje się z dobrej strony. W I lidze radził sobie ciut lepiej, ale przecież to jest Ekstraklasa i poziom jest tu o wiele wyższy.

Michal Gasparik – To jest właśnie TEN ZAWODNIK, Z KTÓRYM SIĘ POŻEGNAMY. Niestety żądał za dużą pensję, a i tak siedział na ławce, gdyż okazał się gorszy od Ostrowskiego. Szkoda, że jego przygoda z nami się kończy, ale musi pogodzić się z tym, że nie jest już u nas numerem „1” na lewym skrzydle.

Tomasz Hołota – Bardzo dobry zawodnik. Ma duży potencjał, pokazywał się z dobrej strony w lidze i co tu dużo mówić… Oby tak dalej!

Amadou Diallo – Bardzo udany transfer. Przyszedł do nas pod koniec okna transferowego i okazał się być prawdziwym hitem. 6 bramek i 9 asyst w 20 meczach to dość dobry wynik. Ma już swoje lata, ale jego gra i tak bardzo mi się podoba.

Napastnicy:

Igor Cindrić – 18-latek o talencie nieco mniejszym niż Wojtek Kaszowski (każdy ma od niego mniejszy talent…) częściej dostawał szansę jako pomocnik, ale w przyszłym sezonie planuje używać go jako napastnika.

Przemysław Sulej – Napastnik numer „1”, na którym wcale się nie zawiodłem. Żył co prawda podaniami (głównie Diallo), ale i tak pokazał się z bardzo dobrej strony, zostając najlepszym strzelcem drużyny (12 bramek).

Maciej Tataj – Musiał pogodzić się z rolą rezerwowego, ale gdy trzeba było, świetnie sobie radził. Ma już jednak 34 lata i powoli jego przygoda z karierą zawodnika dobiega końca.

Bartłomiej Kędzierski – Ma bardzo dużą konkurencję. Na razie nie ma większych szans na pierwszy skład, lecz nigdy nie wiadomo, co się zdarzy i w przyszłym sezonie na pewno ujrzymy go na boiskach w naszych barwach.

 

Niestety Wojciech Kaszowski naciągnął ścięgno pachwiny na zgrupowaniu reprezentacji U-19…

 

Pod koniec czerwca przedłużyłem z klubem kontrakt o kolejne 2 lata. Wciąż zarabiać będę 1400 euro tygodniowo.

 

Naszymi nowymi zawodnikami z wolnego transferu zostali Milos Kosanović i Patryk Cuper. Ten pierwszy jest środkowym obrońcą, a Cuper gra na lewej obronie. Obaj przyszli do nas z Cracovii Kraków, czyli spadkowicza.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski, 3.7.2014

Przy ul. Bukowej, 2665 widzów

GKS Katowice – Wisła Kraków, 0:0

 

Mieliśmy ogromną przewagę. Wisła do tego meczu wystawiła głównie zawodników rezerw i zespołu U-18. My mogliśmy to spotkanie wygrać, ale niestety piłka nie znalazła drogi do siatki. Szkoda, że Wisła nie wystawiła optymalnego składu, gdyż teraz nie wiem, czy taka gra wystarczy na Ekstraklasę.

 

Naszym kolejnym nowym nabytkiem został Aleksandar Vuković! Kosztował on nas 50 tysięcy euro i również będzie sporo zarabiał, ale mam nadzieję, że jest wart tej sumy pieniędzy i zapewni nam środek tabeli.

 

Tymczasem końca dobiegły mistrzostwa świata. Zwycięzcą okazali się Francuzi, którzy w finale po rzutach karnych pokonali Argentynę. Trzecie miejsce zajął Kamerun, który 1:0 ograł Meksyk.

 

Jak co roku, za Puchar i Ekstraklasę, mój zespół otrzyma wysokie premie.

 

Za 30 tysięcy euro zasilił nas nowy lewy skrzydłowy Mile Skorić, który będzie walczył z Ostrowskim o miejsce w pierwszym składzie.

 

Udało nam się sprzedać 1147 karnetów, czyli o 2 mniej niż rok temu.

 

Lada dzień rozpoczyna się sezon, co oznacza konferencję prasową:

-Zbliża się kolejny sezon. Jakie są na niego oczekiwania?

-Na pewno większe niż rok temu. Nie przeprowadziliśmy spektakularnych transferów, gdyż nie celujemy wysoko. Środek tabeli byłby bardzo dobrym wynikiem.

-Media stawiają was na ostatniej, 16 pozycji. Jak pan to skomentuje? Czy zgadza się pan z dziennikarzami?

-Poprzednio wytypowano nas na 14 miejsce i był to trafny typ. Miejmy nadzieję, że tu nastąpiła duża pomyłka. Moim zdaniem znacznie wzmocniliśmy drużynę i mamy szansę znaleźć się wyżej niż na 16 miejscu.

-Klub przeprowadził jeden bardzo ciekawy transfer. Aleksandar Vuković, wielkie nazwisko w polskiej piłce.

-Tak jest. Trochę nas to kosztowało, ale jestem przekonany, że te pieniądze się zwrócą. Aleksandar ma być naszym pewnym punktem na defensywnej pomocy.

-Jak wyglądają finanse klubu?

-Wyglądają bardzo dobrze. Nie zamierzam ujawniać szczegółów, ale zapewniam, że jest lepiej niż chociażby 2 lata temu.

 

Na inaugurację zagramy z GKS-em Bełchatów. Dobrze byłoby zdobyć jakieś punkty… Będzie to mój 100 mecz w mojej karierze menedżera, więc tym bardziej punkty są mile widziane.

 

Ekstraklasa, [1/30], 2.8.2014

Przy ul. Bukowej, 4751 widzów

GKS Katowice – GKS Bełchatów, 1:1

’38 Mate Lacić

’76 Mateusz Lisiecki

 

Sprawiedliwy remis. Szkoda, że nie udało nam się dowieźć wygranej do końca, lecz oba zespoły zasłużyły dziś na podział punktów.

 

Kolejny mecz czeka nas z Wisłą Płock. Ostatni mecz zagraliśmy dość dobrze i mamy nadzieję na powtórzenie tego rezultatu.

 

Ekstraklasa, [2/30], 9.8.2014

Im. Kazimierza Górskiego, 5059 widzów

Wisła Płock [10] – GKS Katowice [8], 2:0

’25 Robert Wojsyk

’51 Piotr Tomasik

 

Słaby mecz w naszym wykonaniu. Niestety, ale dzisiaj kompletnie nam nie poszło… Nie ma tu czego komentować. Zostaliśmy zdeklasowani i tyle…

Niestety Milos Kosanović stłukł goleń i nie zagra przez 10 dni.

 

Teraz zagramy z jednym z beniaminków, Wartą Poznań. Ograli oni Wisłę 2:0, więc trzeba być czujnym, lecz ten mecz powinniśmy wygrać.

 

Ekstraklasa, [3/30], 16.8.2014

Przy ul. Bukowej, 4777 widzów

GKS Katowice [12] – Warta Poznań [9], 0:1

’81 Piotr Ruszkul

 

Jestem strasznie wkurwiony! Mieliśmy fantastyczne sytuacje, a przegraliśmy. Nie wykorzystaliśmy świetnych szans i ten mecz kończymy z niczym… Nie mam ochoty tego komentować. W tym roku jak nic lecimy z ligi…

 

Teraz czeka nas mecz z Legią Warszawa. Rywal bardzo wymagający, ale nasza sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana, więc potrzebujemy jakichkolwiek punktów.

 

Ekstraklasa, [4/30], 23.8.2014

Stadion Wojska Polskiego, 20730 widzów

Legia Warszawa [2] – GKS Katowice [13], 1:1

’14 Rafał Wolski

’52 Przemysław Sulej (kar.)

’61 Milos Kosanović (cz/k.)

 

Bardzo ważny remis! Legia może czuć się źle, gdyż rzut karny był kontrowersyjny. Legia miała również wiele świetnych okazji, ale ich nie wykorzystała. Mamy bardzo ważny punkt i może to się wydawać niewiele, lecz w naszej sytuacji remis z Legią to świetny wynik.

Kosanović na razie otrzymał tylko ostrzeżenie. Gdybyśmy przegrali z Legią, otrzymałby karę finansową.

Wisła Kraków przegrała z Ruchem Chorzów 0:2 i bez strzelonej bramki zajmują 15 miejsce w lidze!

 

W „11” tygodnia znaleźli się Krzysztof Stodoła i Mate Lacić.

 

Następny mecz rozegramy z Wisłą Kraków, która w lidze nie zdobyła żadnej bramki i ma na razie tylko 1 punkt.

 

Końca dobiegły kwalifikacje w europejskich pucharach. Oto jak poradziły sobie polskie kluby:

Puchar Mistrzów:

Mistrzowie, 2. Faza kwalifikacyjna

Polonia Warszawa 9-0 Levadia Tallin

Mistrzowie, 3. Faza kwalifikacyjna

Polonia Warszawa 3-2 Apoel Nikozja

Mistrzowie, baraż

Polonia Warszawa 0-2 BATE Borysów

 

Puchar EURO:

2. runda kwalifikacyjna

Lechia Gdańsk 5-0 Trans

3. runda kwalifikacyjna

Śląsk 2-2 w. LASK Linz

Lechia Gdańsk 1-3 Heracles

Lech Poznań 501 FK Tirana

4. runda kwalifikacyjna

Lech Poznań 0-6 Heerenveen

 

W fazie grupowej Pucharu EURO znalazła się tylko Polonia. Trafiła ona do grupy B wraz z Ajaxem, Panathinaikosem i Trabzonsporem. Trudna grupa.

 

Odbyło się także losowanie drugiej rundy Pucharu Polski. Trafiliśmy na I-ligowca, Ruch Radzionków. Zdecydowałem, że w tym meczu wystąpi Wojciech Kaszowski!

 

2 dni przed zamknięciem okna transferowego, klub zmienił Tomasz Hołota. Jego nowym klubem została Pogoń Szczecin. Tomasz przeszedł tam za 200 tysięcy euro. Tomasz w rozmowie z dziennikarzami rzekł, że ma nadzieję na powrót do Katowic. Nie musiał podpisywać kontraktu…

 

Ekstraklasa, [5/30], 30.8.2014

Przy ul. Bukowej, 4395 widzów

GKS Katowice [14] – Wisła Kraków [15], 1:1

’11 Przemysław Sulej

’54 Rafał Otwinowski

 

Szkoda, że nie wygraliśmy, bo byliśmy dziś zespołem lepszym i mieliśmy ku temu znakomite okazje. Wisła strzeliła nam bramkę z przypadku i szkoda, że na pierwsze ligowe zwycięstwo musimy jeszcze poczekać. Jestem zadowolony z naszej postawy, ale wciąż niekiedy gubimy się w defensywie. Następny mecz dopiero za 2 tygodnie z powodu meczów reprezentacyjnych.

 

W pierwszej kolejce meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2016 Polska pokonała Serbię 3:1! Rywale grali jednak od 1 minuty w „10” po czerwonej kartce!

W drugim spotkaniu Słowacja pokonała Rumunię 1:0

Pauzowała ekipa Cypru.

Odnośnik do komentarza

Teraz czeka nas mecz z Ruchem Chorzów. Są oni nisko w tabeli, a my chcielibyśmy po prostu powtórzyć swoją dyspozycję z meczu z Wisłą.

 

Ekstraklasa, [6/30], 13.9.2014

Stadion Śląski, 11099 widzów

Ruch Chorzów [14] – GKS Katowice [13], 2:1

‘6 Mateusz Kwiatkowski

’54 Maciej Szmatiuk (sam.)

‘90+4 Adrian Mikołajczak

 

k***a! k***a! k***a! k***a! OSTATNIE MINUTY! OSTATNIA AKCJA! OSTATNIE SEKUNDY! Przegraliśmy w ostatnich sekundach! Jesteśmy na miejscu spadkowym! Nie mam ochoty tego komentować! Niepierwszy raz tracimy już bramkę w ostatniej akcji meczu… Powoli mam tego dosyć.

 

Następny mecz to mecz ze Śląskiem Wrocław. Szanse mamy bardzo małe, lecz trzeba będzie postarać się o chociażby remis.

 

Ekstraklasa, [7/30], 20.9.2014

Stadion Piłkarski, 23361 widzów

Śląsk Wrocław [8] – GKS Katowice [15], 3:0

’30 Maciej Jankowski

’34 Maciej Jankowski

’40 Damir Sovsić

 

Kompletnie zniszczeni… Spadamy na ostatnie miejsce w tabeli i osobiście jestem przekonany, że za rok zagramy w I lidze…

 

Kolejny mecz to Puchar Polski z Ruchem Radzionków. Zgodnie z zapowiedziami, od pierwszej minuty zagra Wojciech Kaszowski.

 

Puchar Polski, 2. Runda, 24.9.2014

Przy ul. Narutowicza, 1209 widzów

Ruch Radzionków – GKS Katowice, 0:3

’37 Mate Lacić

’67 Mate Lacić

’75 Amadou Diallo

 

Mecz pod nasze dyktando, czyli to, czego się spodziewałem. Ważny jest awans, chociaż bardzo zależy mi na Ekstraklasie, a nie na pucharze.

 

Teraz czeka nas mecz z beniaminkiem, Piastem Gliwice. Na razie gramy bardzo słabo, nie mamy na koncie żadnej wygranej, więc mamy nadzieję, że tutaj się przełamiemy.

 

W 3 rundzie pucharu Polski zmierzymy się u siebie z kolejnym I-ligowcem, Cracovią. Nastawiam się na ciężki pojedynek.

 

Ekstraklasa, [8/30], 27.9.2014

Przy ul. Bukowej, 3443 widzów

GKS Katowice [15] – Piast Gliwice [10], 3:1

’44 Mile Skorić

’49 Adrian Budka

’73 Milo Kosanović

’77 Amadou Diallo

 

Udało się! Fantastyczny mecz i wreszcie mamy pierwszą wygraną w lidze! Zagraliśmy bardzo dobrze i zasłużenie wygraliśmy. Bałem się o wynik spotkania, lecz 2 strzały głową w 4 minuty dały nam arcyważne 3 punkty. Teraz mamy tyle samo punktów, co 14 Ruch Chorzów, co sprawia, że możemy spać spokojnie.

 

Wojciechowi Kaszowskiemu dziwnie szybko spada wartość. Był wart 1,200,000 euro, a teraz wart jest tylko 750 tysięcy. To i tak nie przeszkadza mu w powołaniu do kadry U-19 na mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy U-19.

 

Czeka nas teraz starcie z Górnikiem Zabrze. Prezentują oni wysoką formę, lecz my ostatnio też zagraliśmy bardzo dobrze. Obyśmy dziś zagrali tak samo.

 

Ekstraklasa, [9/30], 4.10.2014

Im. Ernesta Pohla, 3615 widzów

Górnik Zabrze [5] – GKS Katowice [15], 2:1

’44 Michał Stasiak

’74 Grzegorz Goncerz

’89 Wojciech Kapica

 

I znów to samo… I znów strata bramki w samej końcówce… Nasza gra w końcówkach wygląda fatalnie i przez to straciliśmy już masę punktów…

 

Kolejny mecz gramy 4 dni później… Za 6 punktów… Z Pogonią Szczecin. Jeśli chcemy się utrzymać, musimy ten mecz wygrać.

 

Ekstraklasa, [10/30], 8.10.2014

Przy ul. Bukowej, 3403 widzów

GKS Katowice [15] – Pogoń Szczecin [16], 4:1

‘2 Grzegorz Goncerz

’16 Adrian Pietrowski

’23 Mate Lacić

’69 Tomasz Rzepka

’86 Mile Skorić

 

Fantastyczne spotkanie. Pogoń była bezradna! Stostunek strzałów 17:4 mówi wszystko! Ważna wygrana w walce o utrzymanie, a teraz można tylko mieć nadzieję na utrzymanie obecnej dyspozycji.

 

W „11” tygodnia znaleźli się Mate Lacić, Mile Skorić i Grzegorz Goncerz.

 

Polska U-19 awansowała do drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Wojciech Kaszowski wystąpił w jednym z trzech spotkań i dostał notę 7.0.

 

Trwają eliminacje do Mistrzostw Europy. Polska sensacyjnie uległa Cyprowi 2:1…

W drugim meczu Serbowie zremisowali ze Słowacją 1:1.

Pauzowali Rumuni.

 

W kolejnej serii meczów Rumunia pokonała Serbię 2:0

Słowacja ograła Cypr 1:0

Polacy pauzowali. Oto jak przedstawia się tabela:

 

Słowacja – 7 punktów

Cypr – 3 punkty

Polska – 3 punkty

Rumunia – 3 punkty

Serbia – 1 punkt

Odnośnik do komentarza

Teraz czeka nas starcie z Lechem Poznań. Zadanie bardzo trudne, lecz nie poddajemy się i liczymy na korzystny wynik.

 

Wojciech Kaszowski chciałby grać w pierwszym składzie. Na szczęście zgodził się na opcję wypożyczenia.

 

Ekstraklasa, [11/30], 18.10.2014

Przy ul. Bułgarskiej, 24146 widzów

Lech Poznań [1] – GKS Katowice [13], 6:1

’13 Paco van Moorsel

’52 Alex Schalk

’58 Przemysław Sulej

’75 Vincent Siergist

’77 Vincent Siergist

’79 Bartosz Szeliga

’85 Vincent Siergist

 

Było dość dobrze, było tylko 1:2… Ale 10 minut to koszmar… Straciliśmy 4 bramki i o tym meczu będę chciał jak najszybciej zapomnieć. Wiedziałem, że przegramy, ale strata 6 bramek w jednym meczu to stanowczo za dużo.

 

Czeka nas mecz z Polonią Warszawa. Nie spodziewamy się cudów w tym meczu, ale żyjemy nadzieją na chociażby remis. Naszą szansą jest fakt, że Polonia może być zmęczona meczem w Pucharze EURO.

 

Ekstraklasa, [12/30], 25.10.2014

Przy ul. Bukowej, 3415 widzów

GKS Katowice [13] – Polonia Warszawa [6],

’49 Daniel Sikorski (cz/k.)

‘90+2 Bartosz Banaś

 

Gdyby nie czerwona kartka dla rywali, nie wygralibyśmy dzisiejszego meczu. Cieszymy się, że tym razem to MY strzeliliśmy zwycięskiego gola w samej końcówce. To fajne uczucie…

Patryk Cuper ma stłuczone żebra i czeka go przerwa 10-dniowa.

 

Kolejne starcie to Puchar Polski z Cracovią Kraków. Tradycji stanie się zadość i Wojciech Kaszowski wystąpi w tym spotkaniu od 1 minuty.

Cracovia nawet w I lidze nie radzi sobie najlepiej. Zajmuje dopiero 13 miejsce z 5-punktową przewagą nad miejscami spadkowymi. Z kolei drugi spadkowicz, Korona Kielce zajmuje dopiero 17 miejsce i jest zagrożona spadkiem! Zwykle spadkowicze z Ekstraklasy walczą o powrót do elity, a tutaj możemy się pożegnać z obydwoma.

 

Maciej Tataj nie chciał być u nas rezerwowym. Mi też nie był on już potrzebny. Za 5 tysięcy euro w styczniu przejdzie do Rosenborga.

 

Puchar Polski, 3. Runda, 29.10.2014

Przy ul. Bukowej, 2828 widzów

GKS Katowice – Cracovia Kraków, 3:0

’37 Mile Skorić

’45 Mile Skorić

’86 Amadou Diallo

 

Szczerze mówiąc trochę bałem się tego spotkania, ale okazuje się, że całkowicie niepotrzebnie! Cracovia nie stawiała oporu i gładko wygraliśmy to spotkanie. Ćwierćfinał Pucharu stał się faktem, a my czekamy na naszego przeciwnika. Są jeszcze zespoły teoretycznie słabe, ale mamy też zespół, z którym może być ciężko (Wisła Kraków). Cała czołówka Ekstraklasy poza Lechią odpadła już z Pucharu!

 

Następny ważny mecz rozegramy z Zagłębiem Lubin. W kontekście walki o utrzymanie to jedno z ważniejszych spotkań sezonu.

 

Losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski nie było dla nas najgorsze. Zmierzymy się z Wisłą Płock. Będzie ciężko, ale są do ogrania.

 

Ekstraklasa, [13/30], 1.11.2014

Dialog Arena, 6113 widzów

Zagłębie Lubin [9] – GKS Katowice [13], 2:3

’19 Milos Kosanović (sam.)

’29 Michał Mak

’51 Łukasz Jasiński (sam.)

’53 Przemysław Sulej

’65 Mile Skorić

 

Ależ comeback! Po pierwszej połowie nie sądziłem, że jeszcze dziś wygramy! Druga połowa była jednak koncertowa w naszym wykonaniu i mogliśmy wygrać jeszcze wyżej! Ta wygrana daje nam już 7 punktów przewagi nad pozycją spadkową!

 

Kolejny mecz będzie znacznie trudniejszy niż poprzedni, gdyż gramy z Lechią Gdańsk. Środek tabeli jest coraz bardziej realny, więc możemy ten mecz wygrać.

 

Wojciech Kaszowski tradycyjnie został powołany do reprezentacji U-19. Czekają go 2 mecze towarzyskie.

 

Mile Skorić nabawił się przeziębienia, przez co nie zagra z Lechią… Duża strata.

 

Ekstraklasa, [14/30], 8.11.2014

Przy ul. Bukowej, 4155 widzów

GKS Katowice [11] – Lechia Gdańsk [2], 1:0

‘8 Przemysław Sulej (n/kar.)

’61 Igor Cindrić

 

Udało się! Nie spodziewałem się, że zdominujemy Lechię! Gdybyśmy wykorzystali rzut karny i inne świetne sytuacje, Gdańsk wracałby do domu całkiem rozbity. My cieszymy się z bardzo ważnych 3 punktów, które pozwalają nam na nawiązanie walki ze środkiem tabeli.

 

Wojciech Kaszowski wystąpił w obydwu spotkaniach kadry U-19. W pierwszym meczu zagrał 65 minut i otrzymał notę 7.5, ale w drugim meczu wszedł dopiero w 76 minucie. W żadnym meczu nie strzelił bramki.

 

Mieliśmy przerwę wywołaną meczami reprezentacyjnymi, lecz były to mecze towarzyskie. Kolejny mecz ligowy rozegramy z ŁKS-em Łódź. Nie prezentują oni wysokiej formy, więc możemy pokusić się o wygraną.

 

Ekstraklasa, [15/30], 22.11.2014

Przy Alei Unii Lubelskiej, 5073 widzów

ŁKS Łódź [15] – GKS Katowice [10], 2:2

’22 Przemysław Sulej (kar.)

’54 Tomasz Wełnicki

’78 Przemysław Sulej

’81 Tomasz Wełnicki

 

Oba zespoły miały dzisiaj szanse wygrać. Dla nas ten punkt nie jest czymś strasznym, chociaż 2 razy traciliśmy prowadzenie. Liczy się fakt, że nasza gra wygląda bardzo dobrze i na półmetku sezonu zajmujemy 11 miejsce z 9-punktową przewagą nad miejscem spadkowym.

Niestety Bartosz Banaś doznał naciągnięcia mięśnia uda i nie zagra przez 3 tygodnie. W Ekstraklasie zagra dopiero wiosną.

 

W „11” tygodnia znalazł się Przemysław Sulej.

Odnośnik do komentarza

Rozpoczynamy rundę rewanżową. Najpierw zagramy z GKS-em Bełchatów, z którym na inaugurację zremisowaliśmy 1:1. Gdyby ten wynik się powtórzył, nie byłoby źle, lecz z obecną formą stać nas na dużo więcej.

 

Ekstraklasa, [16/30], 29.11.2014

Przy ul. Sportowej, 3075 widzów

GKS Bełchatów [10] – GKS Katowice [11], 2:0

‘4 Michał Jończyk

’79 Michał Jończyk

 

To była zupełnie inna drużyna niż ta sprzed kilku meczy. Nic nam nie wychodziło. Bełchatów zasłużenie wygrał, a nam ucieka środek tabeli.

Ponadto Dominik Kruczek ma skręcony staw kolanowy i do wiosny w Ekstraklasie nie zagra…

 

Na zakończenie rundy jesiennej gramy z Wisłą Płock. Musimy zaprezentować się dużo lepiej niż w ostatnim meczu. W drugiej kolejce ligi Wisła pokonała nas 2:0.

 

Ekstraklasa, [17/30], 6.12.2014

Przy ul. Bukowej, 3792 widzów

GKS Katowice [11] – Wisła Płock [6], 3:3

‘9 Krzysztof Ostrowski

’28 Mile Skorić

’42 Mate Lacić (sam.)

’79 Robert Wojsyk

‘90+1 Robert Wojsyk

‘90+3 Przemysław Sulej

 

Myślałem, że znów będzie to samo, czyli porażka w doliczonym czasie gry. Sulej uderzył jednak fantastycznie i piłka wpadła w okienko! Niesamowite! Ostatecznie remis jest sprawiedliwym wynikiem. Żaden zespół nie jest pokrzywdzony, chociaż Płock na pewno jest zły. Mieli to spotkanie w garści.

Tomasz Rzepka przekroczył limit żółtych kartek i nie zagra w następnym meczu ligowym, czyli dopiero wiosną.

 

W „11” tygodnia znalazł się Mile Skorić.

 

Mamy przerwę zimową, więc czeka mnie konferencja prasowa:

-Na razie udaje wam się zaskoczyć dziennikarzy. Spisywali was na straty, a wy usadowiliście się na 11 miejscu.

-Tak, to bardzo dobry rezultat na połowę sezonu. Prezentowaliśmy dobry futbol i zasłużenie znajdujemy się na takim miejscu w tabeli.

-Przerwa zimowa oznacza przedłużanie umów. Czy wiadomo, kto w lipcu pożegna się z drużyną?

-Niektórych zawodników pewnie z nami zabraknie.

-A jak ma się sprawa z transferami? Czy zimą ktoś dołączy do Katowic?

-Jest jedno świetnie znane nazwisko, ale póki co to nic pewnego, więc wolę nic nie ujawniać.

-Czy środek tabeli wciąż jest realny?

-Tracimy do 8 miejsca 6 punktów. To trochę dużo, ale jeśli utrzymamy obecną formę, mamy szansę dopiąć swego.

-Czy nie przeszkadza panu dość duża podatność na kontuzje niektórych zawodników?

-Domyślam się, że chodzi tu o Wojtka Kaszowskiego. Tak, łapie on zbyt wiele kontuzji, co utrudnia mu rozwój. Gdy wraca jednak do zdrowia, rozpoczyna ciężką pracę i nadrabia stracony czas.

-Wojciech Kaszowski dostawał szansę w Pucharze Polski ze słabszymi przeciwnikami. Teraz czeka was Wisła Płock. Czy Kaszowski znów dostanie szansę?

-Umówiliśmy się z Wojtkiem, że nieważne z kim zagramy, jeśli będzie dostępny będzie grał. Więc odpowiedź brzmi „tak”. Mało tego, planujemy włączyć Wojtka do pierwszego zespołu jeszcze zimą!

 

A tak prezentuje się tabela na koniec rundy jesiennej.

 

Dokonaliśmy wielkiego hitu transferowego! Panie i panowie, oto z wolnego transferu zasilił nas… Dariusz Dudka! Będziemy go wykorzystywać na lewej obronie, gdyż na defensywnej pomocy gra już Vuković.

 

Polonia Warszawa zajęła ostatnie miejsce w grupie B Pucharu EURO, zdobywając tylko 2 punkty (remis z Trabzonsporem i Panathinaikosem).

 

Z naszego klubu na wolny transfer odszedł Jacek Kowalczyk. Nic nie grał, a zarabiał bardzo dużo. Pewne jest to, że w lipcu żegnamy się z Janem Beliancinem i Brajanem Motyką.

 

Obcokrajowcem roku w Ekstraklasie został Ivan Santini, a piłkarzem roku Maciej Jankowski.

 

Naszym nowym nabytkiem za darmo został Arturas Razanauskas. Jest on napastnikiem, bardzo młodym i utalentowanym. Został on także powołany do kadry Litwy U-21 na mecz towarzyski.

W reprezentacji U-19 zagrali Wojciech Wesecki oraz Wojciech Kaszowski. Obaj jednak zagrali bardzo krótko. Kaszowski zagrał 9 minut (bez oceny), a Wesecki 18 minut (6.60).

Z kolei Razanauskas wystąpił przez 90 minut w meczu Litwa U-21 – Ukraina U-21. Litwa przegrała 3:4, Arturas nie strzelił żadnej bramki i zaliczył słabą notę 6.0.

 

Wracamy do rozgrywek ligowych. Zmierzymy się z Wartą Poznań. Bukmacherzy stawiają nas w roli faworytów, lecz ja jestem realistą i nastawiam się na ciężki bój.

 

Przed meczem dokonaliśmy kolejnego transferu. Jest to prawy obrońca z Angoli, Marco Airosa. Dołączy on do nas w lipcu.

Wojciech Kaszowski kompletnie mnie zaszokował! Przyszedł do mojego gabinetu i domagał się wystawienia na listę transferową! Nie zgodziłem się na to. Wojtek ma kontrakt ważny jeszcze przez 4 i pół roku i nie zamierzam go nigdzie sprzedawać.

 

Ekstraklasa, [18/30], 28.2.2015

Przy ul. Bułgarskiej, 9978 widzów

Warta Poznań [14] – GKS Katowice [11], 2:0

’68 Mate Lacić (cz/k.)

’82 Arturas Razanauskas

’84 Michał Zuber (cz/k.)

’90 Mile Skorić

 

Od pierwszych minut grał Kaszowski. Musiałem go przekonać do zmiany decyzji. Nie zawiódł mnie, ale jego zmiennik, Razanauskas był fantastyczny. To jego bramka zapewniła nam wygraną. Warta była podenerwowana i przez to nie skończyła meczu w pełnym składzie (zresztą tak jak my). Potem Skorić dobił Wartę i ważne 3 punkty wędrują na nasze konto.

 

Kolejny mecz rozegramy z Wisłą Płock w Pucharze Polski. To są już ćwierćfinały, więc czeka nas jeszcze rewanż, ale dobrze byłoby wyrobić sobie przewagę już przed rewanżem.

 

W „11” tygodnia znalazł się Mile Skorić.

 

Puchar Polski, ćwierćfinał, pierwszy mecz, 4.3.2015

Im. Kazimierza Górskiego, 3436 widzów

Wisła Płock – GKS Katowice, 3:0

’44 Robert Wojsyk

‘45+1 Bartosz Sobotka

’74 Robert Wojsyk

 

Ten wynik całkowicie przekreśla nasze szanse na awans do półfinału. Nie mamy szans ograć Wisły 3:0 w rewanżu. Zagraliśmy bardzo słabo, jeden ze słabszych meczów w sezonie. Nasza defensywa była fatalna i możemy już skupiać się na lidze.

Wojciech Kaszowski doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na 11 dni.

 

Teraz czeka nas starcie z Legią. Jesteśmy zmęczeni meczem pucharowym, więc nie nastawiamy się na zbyt wiele.

 

Ekstraklasa, [19/30], 7.3.2015

Przy ul. Bukowej, 4428 widzów

GKS Katowice [11] – Legia Warszawa [3], 1:2

’28 Arturas Razanauskas

’30 Donald Djousse

’54 Miroslav Radović

 

Dwie kontry zabrały nam wygraną… Byliśmy zespołem słabszym, byliśmy zmęczeni, nie graliśmy w pełnym składzie, ale gdyby nie dwie chwile nieuwagi, mogliśmy dzisiaj wygrać. Szkoda, ale nie załamujemy się i gramy dalej.

 

Następny mecz gramy z Wisłą Kraków. Mamy tu szanse na korzystny wynik, gdyż będziemy mogli wystawić optymalny skład.

 

Ekstraklasa, [20/30], 14.3.2015

Stadion Miejski im. Henryka Reymana, 15484 widzów

Wisła Kraków [8] – GKS Katowice [11], 1:0

’79 Sjoerd Ars

 

Byliśmy zespołem znacznie gorszym. Kontuzji doznało dwóch zawodników Wisły i dwóch moich… Niestety są to Diallo i Vuković. Bardzo niedobrze, że tracimy ich właśnie teraz…

Niestety Diallo wypada ze składu na 7 tygodni, a Vuković jest tylko poobijany.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz to rewanż w pucharze z Wisłą Płock. Nie mamy już szans na korzystny rezultat, więc poślemy do boju rezerwowy skład. Ten mecz będzie moim setnym, gdy prowadzę GKS.

 

Do zespołu dołączyli kandydaci na juniorów. Spodobali mi się Janusz Kowalczyk, Wojciech Kanik, Marek Szewczyk (zdecydowanie najlepszy), Jakub Grzelak i Sebastian Olczak. Oczywiście pojadę na coroczny mecz juniorów, a ten odbędzie się dzień po meczu pucharowym.

 

Puchar Polski, ćwierćfinał, rewanż, 18.3.2015

Przy ul. Bukowej, 3170 widzów

GKS Katowice (0) – Wisła Płock (3), 2:2, (2:5)

’25 Dominik Kruczek

’48 Robert Wojsyk

’56 Arkadiusz Piech

’69 Mile Skorić

 

Szkoda, że nie zagraliśmy tak w pierwszym meczu. Juniorzy zagrali lepiej niż pierwszy zespół. Wydaje mi się, że jest to godne pożegnanie się z Pucharem Polski, a nasi juniorzy zagrali lepiej niż przypuszczałem. Widać, że są oni naszą przyszłością.

 

GKS Katowice U-18 zremisowało z kandydatami na juniorów 2:2. Zdecydowałem się zatrudnić wszystkich wymienionych wcześniej piłkarzy.

 

A teraz czeka nas mecz z Ruchem Chorzów. Nie grali oni w Pucharze, ale my ostatnio też nie wystawiliśmy najmocniejszego składu, więc nie jesteśmy w tym meczu bez szans.

 

Wojciech Kaszowski został ponownie powołany do kadry U-19 na mecz towarzyski.

Z kolei Arturas Razanauskas został powołany do kadry Litwy U-21 na mecz towarzyski.

 

Ekstraklasa, [21/30], 21.3.2015

Przy ul. Bukowej, 4316 widzów

GKS Katowice [11] – Ruch Chorzów [12], 3:0

‘9 Mile Skorić

’26 Arturas Razanauskas (kar.)

’44 Grzegorz Goncerz

 

Koncertowy mecz w naszym wykonaniu. Ruch nie był w stanie nam nic zrobić. O utrzymanie jesteśmy już raczej spokojni. Nastawiamy się na walkę o środek tabeli, albo chociaż pierwszą „10”. Jesteśmy w stanie to zrobić.

 

Bartosz Banaś doznał na treningu kontuzji, która wyklucza go z gry na tydzień. Oznacza to, że nie zagra w następnym meczu ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie to rozgrywane jest w środę, więc to kolejny mecz, który zagramy w ciągu tygodnia. Wierzymy jednak, że uda się osiągnąć korzystny rezultat.

 

Ekstraklasa, [22/30], 25.3.2015

Przy ul. Bukowej, 3981 widzów

GKS Katowice [11] – Śląsk Wrocław [4], 2:2

’23 Marcin Budziński

’36 Maciej Jankowski

’55 Arturas Razanauskas

’66 Krzysztof Ostrowski

 

Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. W końcówce była nawet szansa na wygraną, ale i tak jestem ogromnie zadowolony. Nadrobiliśmy straty i nie przestraszyliśmy się rywala, którym był Śląsk.

Dariusz Dudka doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na 10 dni.

Kolejne spotkanie rozegramy dopiero za 9 dni, gdyż czas na mecze reprezentacyjne.

 

Wojciech Kaszowski zagrał 89 minut w meczu towarzyskim kadry U-19. Polska U-19 pokonała Węgrów U-19 3:1, a Kaszowski zdobył jedną bramkę i zdobył bardzo dobrą notę 8.20. Po meczu otrzymałem telefon właśnie od Wojtka.

-Tak słucham?

-Dzień dobry trenerze. – Zaczął zdenerwowany Kaszowski. – Mam do trenera sprawę.

-O co chodzi?

-Chciałem tylko przeprosić za tę listę transferową. Byłem zły, że nie mogłem być nigdzie wypożyczony. Teraz zacząłem dostawać szansę i przemyślałem jeszcze raz całą sytuację. Nie chcę nigdzie odchodzić.

-Cieszę się, że zmieniłeś zdanie. Jesteś dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

-Dziękuję bardzo.

-Przy okazji, rozegrałeś naprawdę dobry mecz. Ładna bramka.

-Eee tam, nic specjalnego. Ale dziękuję! To widzimy się w Katowicach jak już wrócę. Do widzenia.

-Cześć.

 

Strasznie mi ulżyło po tej rozmowie. Wojtek nie chce już nigdzie odchodzić, co sprawia, że mogę spać spokojnie.

 

W meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy Polska przegrywała ze Słowacją już 0:2, ale ostatecznie ugrali remis 2:2.

W drugim meczu Cypr ograł Rumunów 3:2

Pauzowali Serbowie.

 

Oto jak wygląda tabela po 4 kolejce spotkań:

Słowacja – 8 punktów

Cypr – 6 punktów

Polska – 4 punkty

Rumunia – 3 punkty

Serbia – 1 punkt

 

W „11” tygodnia znalazł się Mile Skorić.

 

Następny mecz rozegramy z Piastem Gliwice. Zamykają oni tabelę i prawdopodobnie spadną z ligi, więc musimy wygrać. Strata do pierwszej „10” wynosi zaledwie punkt, a do pierwszej „8” 6 punktów. Trzeba walczyć o pierwszą „10”.

 

Jan Beliancin znalazł nowy klub. Na początku lipca przyjdzie do FC Spartaka Trnawy. Ponadto opaskę kapitańską przekazałem Dariuszowi Dudce, co nie spodobało się zespołowi.

 

Ekstraklasa, [23/30], 4.4.2015

Przy ul. Okrzei, 6541 widzów

Piast Gliwice [16] – GKS Katowice [11], 1:1

’31 Piotr Głowacki

’84 Bartosz Banaś

 

Zagraliśmy słaby mecz. Razanauskas zmarnował w końcówce dwie stuprocentowe okazje, a ten remis uznajemy jako porażkę. Nie potrafiliśmy pokazać, że jesteśmy zespołem lepszym.

 

Kolejny mecz rozegramy z Pogonią Szczecin. Nie prezentują oni ostatnio wysokiej formy, więc trzeba to wykorzystać. Awansowaliśmy na 10 miejsce, ale mamy tyle samo punktów, co 11 Zagłębi Lubin. Trzeba im odskoczyć.

 

Ekstraklasa, [24/30], 11.4.2015

Im. Floriana Krygiera, 4654 widzów

Pogoń Szczecin [13] – GKS Katowice [10], 1:1

‘9 Milos Kosanović

’63 Artur Marciniak

 

Dziwne… To Pogoń była uznawana za faworyta dzisiejszego meczu. Sami nie zagraliśmy jakoś super, lecz zdecydowanie lepiej niż Pogoń. Szkoda remisu z dolną częścią tabeli, gdyż przez to wracamy na 11 miejsce i tracimy 2 punkty do Zagłębia Lubin.

 

W „11” tygodnia znalazł się Andrzej Wiśniewski.

 

Kolejny mecz to Derby Śląska. Zmierzymy się z Górnikiem Zabrze. Będzie ciężko, lecz jeśli poprawimy grę w powietrzu, powinniśmy ugrać jakieś punkty.

 

Ekstraklasa, [25/30], 28.4.2015

Przy ul. Bukowej, 3675 widzów

GKS Katowice [11] – Górnik Zabrze [6], 1:1

’15 Wojciech Kaszowski

’78 Wojciech Kapica (kar.)

 

Jestem bardzo zły z powodu rzutu karnego. Mogliśmy to spotkanie wygrać, lecz Vuković popełnił fatalny błąd i rywal miał całkowicie zasłużoną „11”. Warto odnotować, że Kaszowski strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie! Miejmy nadzieję, że nie ostatniego. Zagłębie zremisowało z Wisłą Płock 2:2, więc nadal tracimy do nich 2 punkty.

Artur Gieraga przekroczył limit żółtych kartek i nie zagra w następnym spotkaniu.

 

Do zespołu po kontuzji na szczęście wraca Amadou Diallo!

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz rozegramy z Lechem Poznań. Będzie bardzo ciężko, lecz w naszej grze widać coraz większe postępy.

 

Ekstraklasa, [26/30], 25.4.2015

Przy ul. Bukowej, 4463 widzów

GKS Katowice [11] – Lech Poznań [3], 0:3

’64 Ramon Leeuwin

’69 Alex Schalk

‘90+3 Bartosz Szeliga

 

Znów Lech nas całkowicie zniszczył. Mieliśmy swoje szanse i gdybyśmy je wykorzystali, moglibyśmy dzisiaj wygrać. Najgorsze jest to, że Zagłębie pokonało Legię 2:1 i do końca mamy 4 kolejki i 5 punktów straty do 10 miejsca.

Patryk Cuper przekroczył limit żółtych kartek i tracimy go na jeden mecz.

 

Kolejny ważny mecz rozegramy z Polonią Warszawa. Żeby mieć realne szanse na walkę o 10 miejsce, musimy ten mecz wygrać, lub zremisować i liczyć na stratę punktów Zagłębia.

 

Ekstraklasa, [27/30], 2.5.2015

Przy ul. Konwiktorskiej, 6425 widzów

Polonia Warszawa [8] – GKS Katowice [11], 2:4

‘5 Wojciech Kaszowski

‘9 Grzegorz Goncerz

’40 Wojciech Kaszowski

’49 Daniel Sikorski

’63 Daniel Sikorski

’73 Mile Skorić

 

Bardzo dobry mecz. Przy wyniku 2:3 byłem bardzo niespokojny, ale Mile mnie uspokoił. Ponadto 2 kolejne bramki w Ekstraklasie zdobył Kaszowski. Najważniejsze jest to, że Wisła Kraków pokonałą Zagłębie 4:2 i znów nasza strata do Lubina wynosi tylko 2 punkty!

Mate Lacić przekroczył limit żółtych kartek i nie zagra w najważniejszym spotkaniu sezonu.

 

Najważniejszym meczem sezonu jest właśnie mecz z Zagłębiem Lubin. Tracimy do nich tylko 2 punkty, a wygrana znacznie przybliży nas do celu, jakim jest pierwsza „10”. Przy okazji, wygraną z Polonią zapewniliśmy sobie utrzymanie. Chociaż po niektórych meczach byłem przekonany, że spadniemy…

 

W „11” tygodnia znaleźli się Andrzej Wiśniewski, Mile Skorić i Grzegirz Goncerz.

 

Wojciech Kaszowski i Wojciech Wesecki zostali powołani do kadry U-19 na drugą rundę eliminacyjną do Mistrzostw Europy U-19.

 

Za dotarcie do ćwierćfinału Pucharu Polski zapłaciłem zawodnikom 4 tysiące euro premii.

 

Ekstraklasa, [28/30], 9.5.2015

Przy ul. Bukowej, 4307 widzów

GKS Katowice [11] – Zagłębie Lubin [10], 0:0

 

Szkoda, że tylko zremisowaliśmy. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie świetne sytuacje, lecz odnoszę wrażenie, że to nam uciekła wygrana. Wciąż tracimy do Zagłębia 2 punkty, a do zdobycia jest już ich tylko 6.

 

Wojciech Kaszowski wystąpił 80 minut w meczu Polski U-19 z mistrzami Europy U-19, Holandią. Wojtek strzelił jednego gola, a Polacy wygrali ten mecz 2:1! Kaszowski zaliczył notę 6.90. Z kolei Wojciech Wesecki zagrał tylko 10 minut i nie dostał oceny. Ta wygrana przybliżyła Polskę U-19 do awansu na Mistrzostwa Europy U-19, a być może zabraknie na nich obrońców tytułu, Holendrów!

W spotkaniu z Serbami U-19 wystąpił tylko Wojciech Wesecki. Zagrał cały mecz, otrzymał notę 5.80, ale Polacy zostali rozgromieni 0:4 i raczej nie pojadą na mistrzostwa… Jedyną naszą nadzieją jest zwycięstwo Holendrów z Sebami i pogrom Czarnogórców.

 

Następne spotkanie rozegramy z Lechią Gdańsk. Mają oni znikome szanse na mistrzostwo (5 punktów straty do lidera, 6 punktów do zdobycia), ale póki mają matematyczne szanse, nie rezygnują z walki. My walczymy o 10 miejsce i jeśli przegramy, możemy stracić na nie szanse. Nie skorzystamy oczywiście z Kaszowskiego i Weseckiego.

 

Ekstraklasa, [29/30], 16.5.2015

PGE Arena, 31953 widzów

Lechia Gdańsk [4] – GKS Katowice [11], 3:0

’39 Krzysztof Hałgas

‘45+3 Krzysztof Hałgas

‘90+2 Adam Duda

 

O tym meczu będziemy chcieli szybko zapomnieć… Zagraliśmy słabo, a Lechia zasłużenie wygrała. Z kolei Śląsk urwał Zagłębiu remis, co oznacza, że Lubin ma nad nami 3-punktową przewagę. Do końca nie wiadomo, kto zajmie 10 miejsce.

 

W decydującym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy U-19 Polacy pokonali Czarnogórę 3:0! Wojciech Kaszowski zagrał cały mecz i otrzymał notę 7.50. Nie zdobył jednak bramki. Wieści z innych boisk nie były korzystne. Holandia tylko zremisowała z Serbią 2:2 i to oznacza, że to Serbowie pojadą na Mistrzostwa Europy U-19. Zabraknie na nich Polaków oraz obrońców tytułu, Holendrów.

 

A my ostatni mecz ligowy rozegramy z ŁKS-em Łódź. Zagłębie zmierzy się z ostatnim w tabeli Piastem… Żeby zająć 10 miejsce, Lubin musi przegrać, a my wygrać. Nie ma innych wyjść…

 

Ekstraklasa, [30/30], 23.5.2015

Przy ul. Bukowej, 4780 widzów

GKS Katowice [11] – ŁKS Łódź [12], 6:4

’11 Amadou Diallo

’26 Amadou Diallo

’33 Paweł Hajduczek

’53 Grzegorz Kuświk

’55 Marcin Pietroń

’68 Grzegorz Goncerz

’73 Rafał Czerwiński

’76 Grzegorz Goncerz

’85 Grzegorz Goncerz

’90 Mile Skorić

 

Ależ strzelanina! Przegrywaliśmy 3:4, ale nie podaliśmy się i w ostatnie 15 minut strzeliliśmy 3 gole! Pomógł nam fakt, że ŁKS wykorzystał wszystkie zmiany, a nagle Pietroń doznał kontuzji i kończyli mecz w „10”. My swój plan wykonaliśmy. Było nerwowo, ale się udało. Teraz trzeba było nasłuchiwać wieści z Gliwic. Nagle na stadionie zapanowała euforia! Piast ograł Zagłębie 1:0! Awansowaliśmy na 10 miejsce! CEL WYKONANY! Wszyscy zaczęli świętować, jakbyśmy właśnie zdobyli mistrzostwo! Szczerze mówiąc, dla nas jest to takim małem mistrzostwem. Ważne, że udało nam się wykonać cel, a tym bardziej po takim horrorze w Katowicach!

Amadou Diallo przekroczył limit żółtych kartek i ominie go kolejka inauguracyjna w kolejnym sezonie.

 

W ostatniej „11” tygodnia znaleźli się Grzegorz Goncerz i Amadou Diallo.

 

Za 10 miejsce wypłaciliśmy 36,5 tysiąca premii. Jednak za zdobycie 10 miejsca otrzymaliśmy aż 380 tysięcy euro! Nasz zysk wyniósł dzięki temu 343,5 tysiąca!

 

Zawodnikiem sezonu Ekstraklasy został napastnik Śląska Wrocław, Andrien Regattin.

W plebiscycie na bramkę sezonu drugie miejsce zajął Przemysław Sulej i jego bramka wyrównująca w meczu z Wisłą Płock w 93 minucie (17 kolejka, 6 grudnia).

Nagrodę Fair Play Ekstraklasy drugi rok z rzędu zdobył Lech Poznań.

Królem strzelców Ekstraklasy został Mikołaj Łebedyński z Pogoni Szczecin.

Menedżerem sezonu Ekstraklasy został Libor Pala z Wisły Płock.

 

I oczywiście tabela.

 

Na chwilę spojrzałem na tabelę I ligi. Mój rodzinny Zawisza znów był w dolnej części tabeli, ale udało mu się utrzymać. Spadkowicz Cracovia zajęła 7 miejsce, a Korona Kielce dopiero 17, co oznacza, że jest to ich drugi spadek w ciągu dwóch lat! Do Ekstraklasy awansowały Olimpia Grudziądz i Widzew Łódź.

 

Na koniec sezonu czekają mnie dwie rzeczy. Pierwszą jest konferencja prasowa:

-Gratulacje! Przymierzani byliście do pewnego spadku, a tymczasem wszyscy zaskoczyliście dziennikarzy!

-Nie wiem, skąd w ogóle typy, że zajmiemy ostatnie miejsce. Zagraliśmy bardzo dobry sezon i weszliśmy do pierwszej „10” ligi.

-Wasz ostatni mecz to istny horror. Przegrywaliście 3:4 z ŁKS-em, ale ostatnie 15 minut to wasz koncert.

-Zgadza się. Pomogło nam w tym osłabienie przeciwnika. Ponadto brawa dla Piasta Gliwice. Wiedzieli, że spadną z ligi, a podjęli walkę z Zagłębiem i je pokonali. Gdyby nie oni, skończylibyśmy na 11 miejscu.

-Wiadomo, że z zespołem pożegna się Jan Beliancin? Czy ktoś odejdzie wraz z nim?

-Kontraktu przedłużać nie chciał Brajan Motyka. Nie jest to dla nas jednak strata.

-A czy wiadomo już kto zasili GKS?

-Jedno nazwisko podane zostało w lutym, czyli angolski prawy obrońca. To na razie jedyny pewny transfer.

-Jakie są plany na następny sezon?

-Trzeba jeszcze poczekać na transfery, budżet i transfery rywali. Chcemy jednak co rok kończyć ligę na wyższej pozycji. A być może, postaramy się także wywalczyć Puchar Polski. Kto wie…

-Szanse zaczął dostawać Wojciech Kaszowski. Jak pan oceni jego występy?

-Wojtek nas nie zawiódł. W wieku 17 lat zdobył 3 bramki w 8 meczach. To świetny wynik i pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie jeszcze lepiej.

 

Drugą rzeczą, którą trzeba zrobić jest podsumowanie kadry:

Bramkarze:

Krzysztof Stodoła – Pod koniec sezonu przestał dostawać szanse. W 18 meczach stracił 30 bramek i jego dyspozycja trochę się pogorszyła w porównaniu z poprzednim sezonem.

Andrzej Wiśniewski – Doczekał się swojej chwili pod koniec sezonu. Prezentował się wyśmienicie, nie popełniał błędów i w wielu sytuacjach ratował nam tyłki.

Obrońcy:

Przemysław Dębski – Ocena 6.64 w 9 meczach to średni wynik. Spodziewałem się po nim trochę więcej.

Artur Gieraga – 29 występów, 2 asysty i nota 6.62. Mogło być znacznie lepiej. Dlatego zasili nas prawy obrońca z Angoli.

Tomasz Rzepka – 26 meczów, 1 bramka i również nota 6.62. Prezentuje podobny poziom, co Artur, ale tylko jeden z nich będzie w kolejnym sezonie na ławce.

Patryk Cuper – 21 meczów (1 raz był zawodnikiem meczu) i nota 6.70. Mogło być lepiej, lecz ostatecznie można być zadowolonym z wkładu, jaki Patryk wniósł do zespołu.

Mate Lacić – 27 meczów (1 raz był zawodnikiem meczu), 2 bramki i 2 asysty. Nota 6.94. To bardzo dobry rezultat, a Mate jak zwykle nie zawodzi.

Milos Kosanović – 28 meczów (2 razy był zawodnikiem meczu) i 2 bramki. Nota 6.90 również jest zadowalająca. Bardzo dobry sezon.

Jan Beliancin – Odchodzi po sezonie.

Wojciech Wesecki – 7 meczów (wszystko z ławki) i nota 6.82. Bardzo dobry wynik. Wesecki jest bardzo przyszłościowym zawodnikiem.

Mateusz Niechciał – 16 meczów (12 razy wchodził z ławki) i nota 6.69 nie jest złym wynikiem. Jednak powoli Wesecki wygryza go ze składu i Niechciał może mieć spore kłopoty z utrzymaniem miejsca na ławce.

Pomocnicy:

Aleksandar Vuković – 29 meczów, 3 asysty i nota 6.73. Mogło być trochę lepiej, jednak Aleksandar nie jest już taki młody. Nie mam jednak do niego zastrzeżeń.

Dariusz Dudka – 12 meczów, 1 asysta i nota 6.79. Dobry wynik, szczególnie, że Dariusz przyszedł do nas w połowie sezonu.

Bartosz Banaś – 21 meczów (1 raz był zawodnikiem meczu), 1 asysta i 2 bramki. Nota 6.86 to kapitalny wynik. Ma jednak sporą konkurencję w postaci Dudki i Vukovića.

Mile Skorić – 29 meczów (3 razy zawodnik meczu), 8 bramek i 10 asyst. Średnia nota 7.11. Jest to jeden z najlepszych zawodników w historii klubu. Ma on dopiero 23 lata, a dopiero się rozkręca.

Dominik Kruczek – 10 meczów, 1 asysta i wynik 6.80. Nie jest źle, ale na środku pomocy ma zbyt dużą konkurencję.

Krzysztof Ostrowski – 12 meczów (11 z ławki) i 2 bramki. Nota 6.84. Niby dobry rezultat, ale w rywalizacji ze Skorićem nie ma żadnych szans.

Grzegorz Goncerz – 30 meczów (!) (3 razy zawodnik meczu), 7 bramek i 8 asyst. Nota 6.98, co daje fantastyczny rezultat. Pewniak na środku.

Amadou Diallo – 24 mecze (1 raz zawodnik meczu), 3 bramki i 7 asyst. Nota 6.75, co sprawia, że jest znacznie gorzej niż rok temu.

Igor Cindrić – 5 meczów (wszystko z ławki), 1 bramka i nota 6.60. Nie jest źle, ale na środku pomocy ma zbyt dużą konkurencję.

Napastnicy:

Arturas Razanauskas – 11 meczów, 4 bramki i 1 asysta, nota 6.90. Jak na wiek (20) jest to świetnym wynikiem! Widać jednak, że nie radzi sobie dobrze, gdy jest pod presją.

Wojciech Kaszowski – 8 meczów (1 raz zawodnik meczu), 3 bramki i nota 7.01. 17-latek z taką oceną to prawdziwy skarb!

Przemysław Sulej – 16 meczów, 7 bramek, 1 asysta i nota 6.89. Stracił miejsce w składzie w drugiej połowie sezonu i chyba już tego miejsca nie odzyska.

Bartłomiej Kędzierski – 0 występów w lidze. Nie ma on szans u nas zaistnieć i przy najbliższej okazji pewnie zmieni klub.

 

Z obecnego składu jestem zadowolony. Zakupy planujemy tylko wtedy, gdy natkniemy się na jakąś prawdziwą super okazję, lub gdy natrafi się bardzo młody i utalentowany zawodnik.

 

Wojciech Kaszowski został powołany na towarzyski mecz reprezentacji U-19.

 

Tymczasem trwają eliminacje do Mistrzostw Europy 2016. Polska po wymianie ciosów pokonała Rumunię 3:2!

Z kolei Serbowie pokonali Cypr 2:1.

Pauzowała Słowacja.

 

Arturas Razanauskas wystąpił w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016. Jego Litwa pokonała Macedonię 2:1, a Arturas zdobył asystę. Był to debiut Arturasa w seniorskiej reprezentacji!

 

Polska U-19 pokonała Francję U-19 w meczu towarzyskim 2:1. Jedną z bramek zdobył Wojciech Kaszowski, który doznał jednak kontuzji. Wojtek w ciągu niecałych dwóch lat nabawił już się 9 kontuzji.

 

W kolejnej serii meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2016 Polacy mimo tego, że wciąż byli atakowani, pokonali Serbię 2:1!

W drugim meczu Słowacja zremisowała z Rumunią 1:1.

Pauzował Cypr.

 

Oto jak przedstawia się tabela po 6 z 10 kolejek:

Polska – 10 punktów

Słowacja – 9 punktów

Cypr – 6 punktów

Rumunia – 4 punkty

 

Arturas Razanauskas ponownie wystąpił w meczu seniorskiej reprezentacji. Niestety w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016 Litwa przegrała ze Szwajcarią 0:3.

 

Piłkarzem sezonu GKS Katowice według kibiców wybrany został Mile Skorić.

 

Klub podpisał umowę z nowym sponsorem. Będziemy dostawać 25,5 tysiąca euro na sezon.

 

Do zespołu dołączył właśnie wcześniej wspominany prawy obrońca z Angoli, Marco Airosa.

 

Z kolei ja przedłużyłem swój kontrakt z GKS-em o kolejne 2 lata. Wciąż będę zarabiał 1400 euro tygodniowo.

 

Dziennikarze tym razem stawiają nas na 12 pozycji. Być może znów ich zaskoczymy i skończymy sezon wyżej.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski, 11.7.2015

Przy ul. Bukowej, 1681 widzów

GKS Katowice – Tours FC, 1:2

‘1 Prince Oniangue

’37 Mate Lacić

’39 Stephen Worgu

 

Dzisiejszy mecz bardzo mi się podobał. Walczyliśmy jak równy z równym i stwarzaliśmy sobie niezłe sytuację. Tours urządziło sobie tournee po Polsce i tylko my strzeliliśmy im bramkę z polskich ekip. Obyśmy tak samo zagrali w lidze.

 

Tradycyjnie, zespół otrzyma wysokie premie za Ekstraklasę oraz Puchar.

 

Wylosowano grupy eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018. Polska trafiła do grupy siódmej, gdzie zmierzy się z Czechami, Estonią, Holandią, Litwą i Łotwą. Nie jest źle.

 

Klub sprzedał 1156 karnetów, czyli o 9 więcej niż rok temu.

 

Nie poczyniliśmy spektakularnych transferów, a już zbliża się Ekstraklasa. Oczywiście czeka mnie konferencja prasowa:

-Nowy sezon lada dzień. Jakie są oczekiwania?

-Przymierza się nas na 12 miejsce. To dobry prognostyk, lecz my chcielibyśmy powalczyć o pierwszą „8”. Będzie ciężko, ale wiem, że jesteśmy w stanie to zrobić.

-Klub poza zakupem prawego obrońcy z Angoli nie poczynił innych transferów.

-Jestem obecnie zadowolony z drużyny. Co prawda Amadou Diallo nie utrzymuje aż tak wysokiej formy i przydałby się mocny prawy skrzydłowy, nie narzekam na skład.

-Co będzie w tym sezonie priorytetem? Liga czy Puchar?

-Mamy szansę zajść daleko w Pucharze, jeśli faworyci wypadną szybciej tak, jak miało miejsce rok temu. Jeśli chodzi o ligę, o utrzymanie jestem spokojny, ale ta górna połowa tabeli marzy się wszystkim w Katowicach.

-Czy planowane są jeszcze jakieś transfery?

-Wciąż szukamy odpowiednich zawodników. Chciałbym wzmocnić skład jednym graczem, gdyż budżet zdecydowanie na to pozwala. Ale jak będzie, to dopiero zobaczymy.

-Pół roku temu do pierwszej drużyny włączony został Wojciech Kaszowski. Czy w tym sezonie kolejny młody zawodnik wejdzie do pierwszej drużyny?

-Tego nikomu nie mogę obiecać. Mamy bardzo zdolną młodzież, która zremisowała z podstawowym składem Wisły Płock 2:2 w Pucharze Polski. Nie wiem, czy nie działoby się to wszystko za szybko. Jeśli jednak będzie taka potrzeba, ujrzycie młodych zawodników w pierwszej drużynie.

 

Na inaugurację gramy z Zagłębiem Lubin, które wyprzedziliśmy rzutem na taśmę w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu ligi. Nasz ostatni mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Tuż przed meczem odszedł od nas Mateusz Niechciał. Za 50 tysięcy zasilił Górnik Zabrze. I tak Wesecki miał być wprowadzany do pierwszego składu, więc nie jest to duża strata.

 

Ekstraklasa, [1/30], 1.8.2015

Dialog Arena, 8814 widzów

Zagłębie Lubin – GKS Katowice, 3:1

’49 Arturas Razanauskas

’55 Krzysztof Hałgas

’65 Michał Mak

’78 Michał Mak

 

Według mediów Zagłębie miało nas zniszczyć i tak się stało. Dawaliśmy się łatwo skontrować i jedyne, co możemy zrobić to załować, że nie dowieźliśmy wygranej do końca.

 

Wojciech Kaszowski, Wojciech Wesecki i Arturas Razanauskas zostali powołani do swoich reprezentacji. Dwóch Wojtków tradycyjnie do U-19 ma mecz towarzyski, a Arturas do kardy U-21 również na mecz towarzyski.

 

Kolejny mecz rozegramy z beniaminkiem, Olimpią Grudziądz. Jesteśmy faworytami i musimy to wykorzystać.

 

Ekstraklasa, [2/30], 8.8.2015

Przy ul. Bukowej, 4734 widzów

GKS Katowice [14] – Olimpia Grudziądz [9], 4:1

‘6 Bruno Żołądź

’10 Amadou Diallo

’42 Wojciech Kaszowski

’56 Mile Skorić

’78 Arturas Razanauskas

 

Trochę bałem się po straconej bramce, ale całkiem niepotrzebnie. Zespół szybko się pozbierał, wyrównał i pokazał, że jest lepszą drużyną. Żaden z zawodników mnie nie zawiódł. Widać, że jesteśmy w wysokiej formie i jeśli defensywa nie będzie zostawiała rywalom zbyt dużo miejsca, pierwsza „8” jest całkiem realna.

 

W „11” tygodnia znaleźli się Amadou Diallo i Arturas Razanauskas.

 

Polska U-19 pokonała Macedonię U-19 4:0 w meczu towarzyskim. Wojciech Wesecki zagrał 79 minut i otrzymał notę 6.60, a Wojciech Kaszowski zagrał tylko 11 minut, a i tak zaliczył notę 7.30.

Z kolei Litwa U-21 pokonała Węgry U-21 4:3 w meczu towarzyskim. Arturas Razanauskas wystąpił w całym spotkaniu, strzelił bramkę i zdobył notę 7.30.

 

Kolejny mecz to Derby Śląska z Górnikiem Zabrze. Rok temu zakończyli sezon na 6 miejscu, a nasz ostatni mecz zakończył się remisem 1:1.

 

Ekstraklasa, [3/30], 15.8.2015

Im. Ernesta Pohla, 4118 widzów

Górnik Zabrze [10] – GKS Katowice [6], 2:1

’23 Tomasz Zahorski

’30 Grzegorz Goncerz

’85 Tomasz Zahorski

 

Górnik był od nas znacznie lepszy, a my żałujemy, że znów kończymy bez punktów, choć była szansa na ugranie remisu… Szkoda błędu Lacića, gdyż stracił piłkę przed polem karnym, a Zahorski strzelił drugiego gola.

 

Kolejny ważny mecz rozegramy z Wisłą Płock. Są oni bardzo groźni, lecz jeśli nasza defensywa stanie na wysokości zadania, powinniśmy być zadowoleni z wyniku. Wisła rok temu zajęła 9 miejsce w lidze, a gdy ostatni raz ze sobą graliśmy (w Pucharze juniorami), padł remis 2:2.

 

Ekstraklasa, [4/30], 22.8.2015

Przy ul. Bukowej, 4584 widzów

GKS Katowice [13] – Wisła Płock [4], 1:1

’22 Michał Twardowski

’36 Mate Lacić (cz/k.)

’54 Artur Lenartowski (sam.)

’61 Maciej Bancewicz (cz/k.)

 

Mecz był bardzo wyrównany. Wisła atakowała nawet trochę częściej i na pewno nie jest zadowolona z tego wyniku. Za dwie żółte kartki wyleciał Bancewicz, stracili bramkę samobójczą i nie wykorzystali naszej gry w osłabieniu. Gdyby kończyli mecz w „11”, ten remis byłby zagrożony. My cieszymy się z tego remisu.

Mate Lacić drugi raz osłabił nas w ten sposób, więc przez tydzień nie dostanie pensji. Mate został zawieszony na dwa spotkania ligowe.

 

A oto jak radzą sobie polskie kluby w europejskich pucharach:

Puchar Mistrzów:

Mistrzowie, 2. Faza kwalifikacyjna:

Legia Warszawa 4-0 Skenderbeu

Mistrzowie, 3. Faza kwalifikacyjna:

Legia Warszawa 3-1 Rapid Bukareszt

Mistrzowie, baraż:

Legia Warszawa 1-3 Celtic Glasgow

 

Puchar EURO:

2. runda kwalifikacyjna:

Śląsk Wrocław 7-0 Finn Harps

Lech Poznań 5-0 Neftci

3. runda kwalifikacyjna:

Lech Poznań 0-1 Start

Wisła Płock 2-3 Ross County

Śląsk Wrocław 0-1 H. Tel Awiw

 

Legia trafiła w Pucharze EURO do grupy G wraz z Fiorentiną, Panathinaikosem oraz Club Brugge.

 

Nasz były zawodnik, Kamil Thiel za 6 tysięcy euro przeszedł do Sandecji Nowy Sącz. Mieliśmy otrzymać 20% z tego transferu więc na nasze konto trafi cały tysiąc euro. Majątek…

 

W drugiej rundzie Pucharu Polski przyjdzie nam się mierzyć z I-ligowcem, Polonią Bytom. Aktualnie liderują w I lidze, ale my się ich nie boimy, gdyż jesteśmy faworytem.

 

Kolejny mecz rozegramy z Polonią Warszawa. Mamy szansę coś ugrać, lecz nasza defensywa wciąż nie wygląda najlepiej. Polonia poprzedni sezon zakończyła na 7 miejscu w lidze, a nasz ostatni mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4:2. Oby ten wynik się powtórzył.

 

Ekstraklasa, [5/30], 29.8.2015

Przy ul. Konwiktorskiej, 6753 widzów

Polonia Warszawa [4] – GKS Katowice [10], 0:3

‘2 Wojciech Kaszowski

‘45+1 Dariusz Dudka

’51 Mile Skorić

 

Według bukmacherów i dziennikarzy byliśmy bez szans. Zaskoczyliśmy jednak wszystkich! Polonia bardzo często atakowała, ale niezawodny na bramce był dziś Andrzej Wiśniewski! Nasze kontry były bardzo dobre! Polonia próbowała się podnieść, ale Andrzej wszystko bronił, a przy kontrach nie mieli z nami najmniejszych szans! Właśnie taki zespół chcę oglądać!

 

Czas na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy 2016, więc następną kolejkę rozegramy dopiero za 2 tygodnie.

 

Z kolei my dokonaliśmy transferu za 800 tysięcy euro! Zasilił nas Sergiy Lysenko, prawy skrzydłowy, co oznacza, że mam już pełny skład! A akurat końca dobiegało okienko transferowe! Lysenko ma 19 lat, a jest o wiele lepszy od Diallo. Nasza siła ofensywna w tym sezonie wygląda niesamowicie!

 

W „11” tygodnia znaleźli się Andrzej Wiśniewski, Patryk Cuper, Milos Kosanović, Mile Skorić i Grzegorz Goncerz.

 

Polska U-19 pokonała w meczu towarzyskim Wyspy Owcze U-19 5:1. Wojciech Kaszowski zaliczył w tym meczu hat-trick i dostał ocenę 10.0!

 

Z kolei w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2016 Polska rozgromiła Cypr 4:0.

W drugim spotkaniu Serbia pokonała Słowację 2:1.

Pauzowała Rumunia.

 

W drugiej serii spotkań Polska po wyrównanym boju przegrała ze Słowacją 0:2.

Rumunia ograła Cypr 2:0.

Pauzowała Serbia.

 

Tak przedstawia się tabela na 2 kolejki przed końcem eliminacji:

Polska – 13 punktów

Słowacja – 12 punktów

Rumunia – 7 punktów

Serbia – 7 punktów

Cypr – 6 punktów

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...