Skocz do zawartości

Nowa świeżość we Włoskiej piłce


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Serie B [16/42]

stadion: Atleti Azzuri d'Italia, Bergamo

widzów: 2454

 

UC AlbinoLeffe[14] - Pescara [2] 2:2

0:1 - Diamoutene (23')

1:1 - Cisse (51')

1:2 - Diamoutene (83')

2:2 - Regonesi (90+3')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Helan, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila (71' Sergi), Omar (61' Bonanni), Szczepaniak, Verratti, Iriome - Lebedyński (61' Bucchi)

 

Notes: Stracona bramka w doliczonym czasie gry jest chyba najgorszym doświadczeniem w piłce nożnej. W 71 minucie wprowadziłem Sergiego za defensywnego pomocnika, by wyjść na prowadzenie i dało to rezultat. Jednak potem przy obronie wyniku brakowało właśnie tego defensywnego pomocnika i straciliśmy bramkę.

Odnośnik do komentarza

Serie B [17/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 9552

 

Pescara[4] - Torino FC [19] 3:0

1:0 - Diamoutene (48')

2:0 - Verratti (73')

3:0 - Verratti [kar.] (83')

Mom: Marco Verratti

 

Neto - Helan, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Cahuzac, Omar (59' Bonanni), Szczepaniak (59' Sergi), Verratti, Iriome - Lebedyński (69' Bucchi)

 

Notes: Tym razem zachowaliśmy czyste konto i pewnie pokonaliśmy dzisiejszego rywala. Po pierwszej połowie utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz mocne słowa w szatni podziałały na moich podopiecznych. Bohaterem spotkania został Verratti, autor dwóch bramek i asysty.

Odnośnik do komentarza
Serie B [18/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 8070

 

Pescara[3] - Novara [8] 1:0

1:0 - Lebedyński (82')

Mom: Iriome

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila, Omar (62' Bonanni), Szczepaniak (62' Sergi), Verratti, Iriome - Bucchi (62' Lebedyński)

 

Notes: Odnosimy ważne zwycięstwo i pniemy się do góry w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Lebedyński po świetnym podaniu od Iriome. W meczu nei sprzyjało nam szczęście, gdyż dwukrotnie trafialiśmy w poprzeczkę i raz w słupek. Mimo to zdołaliśmy wygrać i to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

Serie B [19/42]

stadion: Alberto Braglia, Modena

widzów: 6582

 

Modena FC[6] - Pescara [2] 2:3

0:1 - Diamoutene (31')

1:1 - Ciaramitaro (35')

2:1 - Mazzarani (48')

2:2 - Iriome (50')

2:3 - Diamoutene (72')

Mom: Iriome

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila, Soddimo (76' Bonanni), Szczepaniak (59' D'Antoni), Sergi (69' Bucchi), Iriome - Lebedyński

 

Notes: Było to ostatnie spotkanie w tym roku. Cieszy nas to, że 2009 rok zakończyliśmy wygranym meczem z dość trudnym rywalem.

Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa i na początku stycznia wznowimy rozgrywki. Mam wielką nadzieję, że przez ten czas formę znajdą nasi napastnicy, a najbardziej Sansovini, który wraz z Mouradem grywa w młodzieżowej drużynie, chociaż tam strzelają bramki.

W chwili obecnej na prawie półmetku sezonu naszym najlepszym strzelcem jest Diamoutene, który dziś strzelił swoją dziesiątą i jedenastą bramkę w tym sezonie.

W czasie tej krótkiej przerwy przeszukam także rynek transferowy, może znajdzie się jakiś zawodnik któremu kończy się kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Serie B [20/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 8800

 

Pescara[2] - US Triestina [6] 3:0

1:0 - Marzuoli [sam.] (27')

2:0 - Szczepaniak (82')

3:0 - Cottafava [sam.] (87')

Mom: Danilo Soddimo

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Fung a Wing (76' Osbourne), Schulz - Vila, Omar, Sergi, Verratti (61' Szczepaniak), Soddimo - Lebedyński (61' Sansovini)

 

Notes: W czasie tej krótkiej przerwy pracowałem nad nową taktyką. Najbardziej chciałem zmienić przypisane rolę dla napastników, lecz jak widać nie przyniosło to efektów. Nowa taktyka chyba się sprawdziła, choć nie można tego ocenić po jednym meczu. Tym bardziej, że dwie bramki padły po samobójczych trafieniach naszych rywali. Odnosimy pewne zwycięstwo i udanie wchodzimy w nowy 2010 rok.

 

 

 

W czasie tych kilku wolnych dni wypożyczyliśmy młodego napastnika Fiorentiny. Patrząc na nieporadność naszych napastników, może on okaże się być bardziej skuteczny. Pietro Iemmello

 

Uzgodniliśmy także transfer, który dojdzie do skutku dopiero 1 lipca. Andreasen jest niby środkowym pomocnikiem, ale u mnie będzie od razu przekwalifikowany na środkowego obrońcę.

Odnośnik do komentarza

Serie B [21/42]

stadion: Carlo Zecchini, Grosseto

widzów: 3094

 

US Grosseto[10] - Pescara [2] 1:1

1:1 - Soncin (4')

0:1 - Szczepaniak (7')

Mom: Neto

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila, Omar (44' Iriome), Szczepaniak (81' Sergi), Verratti, Soddimo - Lebedyński (56' Iemello)

 

Notes: Wynik nie zadowala nas do końca, choć nie powinniśmy narzekać. Mogliśmy równie dobrze to spotkanie przegrać, gdyby nie dobra postawa Neto. W nowej taktyce widać złe ustawienie w obronie i zdecyduję się raczej powrócić do poprzedniego ustawienia. Do tego Omar doznał kontuzji inie zagra przez ponad 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Serie B [22/42]

stadion: Artemio Franchi, Siena

widzów: 11723

 

AC Siena[3] - Pescara [2] 0:1

0:1 - Sansovini [kar.] (89')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila, Cahuzac (56' D'Antoni), Soddimo, Verratti (80' Szczepaniak) - Mourad (56' Sansovini)

 

Notes: Aż trudno w to uwierzyć, graliśmy beznadziejnie a wygraliśmy to spotkanie. Od dzisiaj koniec z eksperymentowaniem przy taktykach, powracam do mojej pierwszej taktyki, bo im więcej kombinuję, tym gorsze wyniki. Dziś zdołaliśmy uniknąć porażki, co więcej wywieźliśmy z trudnego terenu trzy punkty. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Sansovini z rzutu karnego. Żeby tylko udało mu się strzelić gola z gry, to byłbym zadowolony. Tego jeszcze nasz napastnik w tym sezonie nie uczynił.

Odnośnik do komentarza

Serie B [23/42]

stadion: Armando Picchi, Livorno

widzów: 12922

 

AC Livorno[3] - Pescara [2] 1:3

0:1 - Verratti (23')

0:2 - Sansovini (25')

1:2 - Tavano (57')

1:3 - Sansovini (90+1')

Mom: Marco Sansovini

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila, Soddimo (58' Soddimo), Szczepaniak (61' Tognozzi), Verratti, Iriome (72' Cahuzac) - Sansovini

 

Notes: Rozegraliśmy bardzo dobry mecz i pokonaliśmy jednego z głównych kandydatów do awansu. Po ostatnim meczu ze Sieną, chyba wykrakałem o golach Sansoviniego. Nasz napastnik, który do tej pory jeszcze nie strzelił gola z gry, dzisiaj się przełamał i zaliczył nawet nie jedno a dwa trafienia.

Jednak radość po wygranym spotkaniu szybko zgasła, po po meczu dowiedziałem się od fizjoterapeuty, że Iriome nie zagra przez 6 miesięcy! Powodem jest złamana kość śródstopia.

Odnośnik do komentarza

W poprzednim poście jest mały błąd. Otóż w 58 minucie za Soddimo wszedł Bonanni :)

Serie B [24/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 8144

 

Pescara[2] - Varese [20] 3:2

0:1 - Pinto (2')

1:1 - Diamoutene (23')

1:2 - Zezchin (45+1')

2:2 - Sansovini (50')

2:2 - Diamoutene (60')

Mom: Souleymane Diamoutene

 

Neto - Helan, Diamoutene, Olivi, Schulz - Tognozzi (68' Cahuzac), Soddimo, Szczepaniak (58' Sergi), Verratti, Gessa (58' Bonanni) - Sansovini

 

Notes: Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, ponieważ już w 2 minucie straciliśmy gola. Zdołaliśmy jednak odrobić straty i pokonać niżej notowany zespół. Kolejną bramkę strzelił Sansovini, więc chyba nastąpiło przełamanie tego zawodnika. Zwycięstwo zawdzięczamy niezawodnemu Diamoutene.

Odnośnik do komentarza

@Marlen - dzięki, damy radę :)

------------------------------------------------------------

 

 

Serie B [25/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 9459

 

Pescara[2] - Ascoli Calcio [10] 2:1

0:1 - Feczesin (16')

1:1 - Sansovini (29')

2:1 - Verratti (47')

(68') - czerw. kartka - Micolucci

Mom: Massimo Bonanni

 

Neto - Helan (70' Raineau), Diamoutene, Olivi, Schulz - Vila, Bonanni, Szczepaniak (63' Cahuzac), Verratti, Soddimo (69' Gessa) - Sansovini

 

Notes: Zwyciężamy w kolejnym meczu, choć nie boyło się bez nerwów. Znów jako pierwsi straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik. Bramkę kontaktową strzelił...Sansovini. Drugie trafienie dołożył nasz mega talent Marco Verratti na początku drugiej połowy. Utrzymanie korzystnego wyniku ułatwiłą nam czerwona kartka otrzymana przez gracza Ascoli.

Odnośnik do komentarza
Serie B [26/42]

stadion: Enzo Ricci, Sassuolo

widzów: 2799

 

UC Sassuolo[17] - Pescara [2] 0:2

0:1 - Bonanni (2')

0:2 - Diamoutene (63')

Mom: Massimo Bonanni

 

Neto - Helan (65' Raineau), Diamoutene, Olivi (65' Mengoni), Schulz - Vila, Bonanni, Sergi, Verratti, Soddimo - Sansovini (61' Lebedyński)

 

Notes: UC Sassuolo nie sprawiło nam większych problemów i pewnie wygraliśmy mecz 2:0. Zaczęliśmy bardzo udanie, gdyż Bonanni już w drugiej minucie strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. Wynik ustalił Diamoutene, wykorzystując dośrodkowanie Verrattiego z rzutu wolnego. Przed nami chyba najważniejszy mecz w sezonie, w którym zmierzymy się z liderem.

Tak prezentuję się tabela na dzień dzisiejszy.Tabela

 

Obecnie trwa Puchar Narodów Afryki. Po nieudanych występach Egiptu i Algierii zwolniły się posady, więc próbowałem to wykorzystać. Egipt odrzucił moją kandydaturę, lecz Algieria się zgodziła i od dnia dzisiejszego mam już dwóch pracodawców. Celem numer jeden będzie dobry występ na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Serie B [27/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 12664

 

Pescara[2] - Atalanta BC[1] 1:1

0:1 - Ruopolo (3')

1:1 - Sansovini (48')

Mom: Neto

 

Neto - Del Prete, Diamoutene, Sembroni, Schulz - Vila (45' D'Antoni), Cahuzac (45' Szczepaniak), Bonanni (59' Omar), Verratti, Soddimo - Sansovini

 

Notes: Było to bardzo ważne spotkanie. Naszym celem było zwycięstwo i zmniejszenie straty do lidera, lecz to się nam nie udało. Mieliśmy swoje szansę, najlepszą zmarnował Verratti nie wykorzystując rzutu karnego. W kapitalnej okazji spudłował D'Antoni a Sansovini uderzył w słupek. Byliśmy drużyną lepszą i to nam należało się zwycięstwo, lecz w piłce potrzeba także szczęścia. Do tego Vila doznał kontuzji i nie zagra przez 3 tygodnie, a w przedmeczowym treningu Olivi złapał kontuzję, która wykluczy go z gry przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Serie B [28/42]

stadion: Leonardo Garilli, Piacenza

widzów: 3471

 

Piacenza Calcio[16] - Pescara[2] 2:2

0:1 - Sansovini (10')

1:1 - Zenoni (59')

1:2 - Verratti (62')

2:2 - Gervasoni (90+5')

Mom: Fillippo Sambugaro

 

Neto - Raineau, Diamoutene, Osbourne, Aquilanti - Cahuzac, Tognozzi (53' D'Antoni), Bonanni (72' Omar), Verratti, Soddimo (72' Gessa)- Sansovini

 

Notes: Znów przegralismy prawie wygrany mecz. Straciliśmy bramkę w 5 minucie doliczonego czasu gry, mimo iż sędzia doliczył tylko trzy. Błąd popełnił w tej sytuacji Neto, który źle wyszedł do dośrodkowania. Broni go jedynie fakt, że w piewszej połowie obronił rzut karny.

Zaledwie remis oznacza, że mamy małe szanse na dogonienie świetnie grającej Atalanty i musimy raczej bronić drugiego miejsca w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Serie B [29/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 3471

 

Pescara[2] - Vicenza Calcio[15] 2:0

1:0 - Lebedyński (28')

2:0 - Sergi (76')

Mom: Antonio Aquilanti

 

Neto - Raineau (73' Helan), Diamoutene, Osbourne, Aquilanti - D'Antoni, Bonanni (59' Omar), Verratti, Soddimo - Sansovini (69' Sergi), Lebedyński

 

Notes: Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji podbramkowych i wykorzystaliśmy dwie z nich. Strat do Atalanty wciąż nie nadrabiamy, gdyż dotychczasowy lider nie ma w zwyczaju tracić punktów.

Teraz czeka nas przerwa na mecze reprezentacyjne. Oznacza to mój zbliżający się debiut w roli selekcjonera Algierii. W pierwszym meczu zmierzymy się z reprezentacją Liberii i będzie to mecz towarzyski.

Odnośnik do komentarza

Duży plus za wybór klubu. Byłem kiedyś na meczu Pescary u siebie. Siedziałem nawet na legendarnej trybunie Maiella. Miasto ma fajny klimat. Przy takich wynikach to tylko kwestia czasu aż Stadio Adriatico będzie się wypełniał na Twoich meczach do ostatniego krzesełka :D

Odnośnik do komentarza

@ugh - dzięki

----------------------------------------------------------------------------

 

Mecz towarzyski

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 3471

 

Liberia - Algieria 1:1

0:1 - Ziani (56')

1:1 - Laffor [kar.] (77')

Mom: Louis Crayton

 

Gaouaoui (22' Chaouchi) - Djelabbi (45' Harek), Halliche, Laifaoui, Raho - Ait-Ouamar, Ghilas (60' Koudri), Soltani (60' Boudebouz), Ziani, Meghni (60' Gulraiz)- Ghezzal (45' Ouali)

 

Notes: Mój debiut w roli selekcjonera reprezentacji Algierii okazał się fatalny. Remis z tak słabą reprezentacją jest kompromitacją jak dla mnie. Nie potrafiliśmy dwukrotnie pokonać świetnie spisującego się bramkarza rywali. Został on uznany najlepszym zawodnikiem meczu i jak najbardziej zasłużenie.

W kadrze zabrakło kilku czołowych zawodników, za sprawą licznych kontuzji. Nie usprawiedliwia to nas od bardzo złej gry i w kolejnym meczu przeciwko Ukrainie, musimy zagrać o wiele lepiej by realnie myśleć o Mistrzostwach Świata.

Odnośnik do komentarza

Serie B [30/42]

stadion: Pier Cesare Tombolato, Cittadella

widzów: 1381

 

AS Cittadella[19] - Pescara[2] 1:2

0:1 - Verratti (20')

0:2 - Sembroni (43')

1:2 - Volpe (89')

Mom: Emanuele Sembroni

 

Pinna - Raineau, Sembroni (69' Mengoni), Fung a Wing, Aquilanti - D'Antoni, Omar, Verratti, Gessa (41' Soddimo) - Mourad, Lebedyński (63' Iemello)

 

Notes: Tym razem pewnie pokonaliśmy niżej notowaną Cittadellę. Głównym reżyserem naszej gry po raz kolejny był nasz najlepszy zawodnik był Verratti. Nie wiem czemu to nie on zostaje wybierany najlepszym zawodnikiem meczu, ale nie to jest najważniejsze. Dodatkowo cieszy nas fakt, że Atalanta tylko remisuje swój mecz i wciąż mamy nadzieję na dogonienie lidera. Będzie to bardzo trudne i musimy liczyć na ich wpadki i przy tym sami wygrywać niemal wszystkie mecze, ale nie tracimy nadziei.

Odnośnik do komentarza

 

Serie B [31/42]

stadion: Adriatico, Pescara

widzów: 8754

 

Pescara[2] - Empoli FC[12] 1:1

0:1 - Moro (23')

1:1 - Lebedyński (53')

Mom: Marco Verratti

 

Neto - Raineau, Sembroni, Osbourne, Schulz - D'Antoni (70' Sergi), Bonanni (80' Omar), Verratti, Soddimo - Mourad (33' Lebedyński), Sansovini

 

 

 

Notes: Graliśmy dobrze, lecz seryjnie marnowaliśmy stuprocentowe sytuacje. Dwoił się Marco Verratti, który czasem mijał nawet trzech zawodników i wykładał piłkę napastnikom, lecz ci nie potrafili pokonać bramkarza. W 33 minucie zdenerwowałem się i zdjąłem z boiska Mourada. Ileż to trzeba mieć sytuacji, by w końcu coś trafić? Mourad na cztery sytuacje sam na sam, dwukrotnie nie trafił nawet w bramkę!. Mecz zakończył się tylko remisem i nie jest to w pełni zadowalający nas wynik. Na dodatek kontuzji doznał Sansovini i nie zagra przez ponad miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Serie B [32/42]

stadion: Euganeo, Padova

widzów: 10392

 

Padova[9] - Pescara[2] 1:3

0:1 - Bonanni (58')

0:2 - Szczepaniak (74')

1:2 - Legati (82')

1:3 - Sembroni (87')

Mom: Emanuele Sembroni

 

Neto - Raineau, Sembroni, Osbourne, Schulz - Vila (76' Cahuzac), Bonanni Verratti (73' Szczepaniak), Soddimo - Mourad (56' Iemello), Lebedyński

 

 

Notes: Tym razem potrafiliśmy wykorzystać więcej bramkowych sytuacji i spokojnie pokonaliśmy dziewiątą drużynę w lidze. Dziś ostatni raz w składzie zagrał Mourad, po prostu straciłem do niego cierpliwość. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu. Strzelanie rozpoczął Bonanni, który dobił obronione uderzenie Iemello. Wynik podwyższył Szczepaniak, który dopiero co pojawił się na boisku. Rywale strzelili jeszcze bramkę kontaktową, lecz Sembroni w 87 minucie rozwiał wszelkie wątpliwości i przypieczętował nasze zwycięstwo.

Warto zauważyć, że do pełni sił po kontuzji powrócili Vila i Cahuzac.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...