Skocz do zawartości

Polska Legia Cudzoziemska


markess1984

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za ogrom statystyk i tych cyferek, ale tak było najłatwiej podsumować udany dla nas sezon.

 

Fc Koeln - podsumowanie sezonu

 

Jedenastka marzeń: Leciejewski (śr. 7.09) - Kędziora (6.84), Krychowiak (6.91), Kamiński (7.11), Ostrzołek (6.93) - Borysiuk (6.87), Matuszczyk (6.87), Wolski (7.06) - Grosicki (7.04), Rybus (6.89) - Podolski (7.50)

 

Najwięcej występów: Kamiński 31(1), Matuszczyk 30(2), Krychowiak 30(1), Podolski 31, Borysiuk 31...

 

Najwięcej goli: Podolski 25, Grosicki 7, Peszko 6, Kamiński 4, Krychowiak 3, Matuszczyk 3, Borysiuk 3, Rybus 3...

 

Najwięcej asyst: Podolski 10, Wolski 8, Peszko 8, Grosicki 8, Rybus 6....

 

Najwięcej razy gracz mecz: Podolski 5, Leciejewski 4, Kamiński 3, Krychowiak 3....

 

Najwięcej żółtych: Borysiuk 6, Ostrzołek 6, Grosicki 5, Rybus 5, Peszko 5, Wasilewski 5....

 

Najwięcej czerwonych: Borysiuk 1, Bartosiński 1.

 

Największa średnia: Podolski 7.50, Janicki 7.13, Kamiński 7.11, Leciejewski 7.09, Wolski 7.06...

 

 

Bundesliga - podsumowanie sezonu

 

Jedenastka sezonu: R.Weidenfeller (Dortmund) - J.Boateng (Bayern), B.Howedes (Schalke), N.Subotic (Dortmund), P.Lahm (Bayern) - S.Sam (Bayer), T.Mueller (Bayern), S.Kagawa (Dortmund), M.Gotze (Dortmund) - L.Barrios (Dortmund), L.Podolski (Koeln)

 

Najwięcej goli: Podolski - 25, Kiessling (Bayer) - 20, Olic (Bayern) - 18...

 

Najwięcej asyst: Gotze (Dortmund) - 17.

 

Najwięcej razy gracz meczu: Robben (Bayern) - 7.

 

Liga Mistrzów: Bayern, Mainz, Dortmund - Faza grupowa, Bayer L. - kwalif.

Liga Europy: Koeln, Nuernberg (zdobywca pucharu) - 4.runda kwalif., Schalke - 3.runda kwalif.

Spadek: Fc Kaiserslautern, Fc Augsburg.

Awans: Eintracht Frankfurt, Energie Cottbus.

 

 

I co dalej..? Ja się udaje na 3-tygodniowy urlop. W tym czasie klub rozpocznie rozbudowę jednej z trybun, w efekcie czego pojemność stadionu wzrośnie do ponad 58tys. A po urlopie wzmocnienia i atak na fazę grupową Ligi Europy oraz może mistrza Bundesligi ;P. Prawdopodobnie od nowego sezonu zmieni się też forma opisywania mojej kariery :eusa_shhh: .

Odnośnik do komentarza

Sezon 2012 / 2013

 

Epizod #1

- Dzień dobry, Panu - męskim chórem rzekło z kilkunastu "chłopa".

- Witam Was - odpowiedziałem.

- Chciał nas Pan widzieć? - rzucił najstarszy Dudka.

- No wreszcie jesteście. A Ty to kto? - zapytałem, wskazując na pierwszego z lewej.

- Ja.... Wojtek Kowalczyk.

- Co?! Chyba och......! Jednego Kowalczyka znam. Ale on jest już stary, chyba że przeniósł się w czasie. Łżesz chłopcze!

- Ależ skąd. Nie mam nic wspólnego z tamtym Wojtkiem. W ogóle Polski na oczy nie widziałem. Urodziłem się tu, w Niemczech. Mam tylko rodziców Polaków. - Ja też - odezwał się kolejny smarkacz. - No i ja, ale we Francji. - walnął ostatni z prawej.

- K.... kolejni emigranci. Co, w Polsce Wam źle?

- Niech Pan spyta moich rodziców - odparł kilkunastolatek.

- Dobra mniejsza o to. Trochę Was dużo. Nie dla wszystkich będzie pierwszy skład. Wypierd.... na boisko, pokazać mi na co Was stać.

- Ja też? - spytał Wolski.

- To że byłeś tu w poprzednim sezonie, nie znaczy, że masz u mnie taryfę ulgową. Wyjazd mi wszyscy na boisko!!!

 

Transfery do klubu:

Sebastian Boenisch (O/WO L,25l) - wolny transfer
Mateusz Prus (BR, 21l) - z Rody Kerkrade za 1mln Euro
Julien Tadrowski (O PŚ, WO P, 19l) - wolny transfer
Błażej Augustyn (O Ś/O L/DP, 24l) - wolny transfer
Dariusz Dudka (DP/ O LŚ/WO L, 28l) - wolny transfer
Kamil Dankowski (O Ś, 18l) - wolny transfer
Aleksander Kiełb (N/OP L, 17l) - z RC Lens za 500tys.Euro
Wojciech Kowalczyk (N, 15l) - ze Schalke za 1.6mln Euro
Michał Adamczyk (P Ś, 15l) - z Hoffenheim za 1.2mln Euro
Eugen Polanski (P Ś/DP, 26l) - z Mainz za 4.3mln Euro
Bartosz Salamon (P/OP Ś, 21l) - z Bresci Calcio za 1.7mln Euro
Rafał Wolski (OP Ś/OP PL, 19l) - z Legii za 1.1mln Euro (wykupienie)

Suma = 11.5mln Euro

 

 

Epizod #2

- Mato i Alexandru do mnie, szybko!

- W czym możemy Panu służyć?

- Mam dla Was ważną informacją.

- Jaką? Może z GKS-em zagramy od początku? - spytał Rumun.

- No chyba żeście się z ch..... na rozumy pozamieniali!

- Co?!!

- Nie widzę dla Was miejsca w zespole. Musicie odejść.

- Aaa... znowu my?! Niech Pan spier...., gdzie pieprz rośnie.

- Wypad mi stąd! Nie chce Was więcej widzieć na oczy! - zdenerwowany ryknąłem do nich, po czym odszedłem, by zapalić.

 

 

Transfery z klubu:

Christopher Schorch => Rapid Wiedeń, 1.5mln Euro (wykupienie)
Waldemar Sobota => Hannover, 700tys.euro
Thomas Kessler => Eintrach Frankfurt, 750tys.Euro
Sebastian Przyrowski => Sevilla, 275tys.Euro (wykupienie)
Alexandru Ionita => Mainz, 1.7mln Euro
Mato Jajalo => Fenerbahce, 1.7mln Euro
Yalcin Taner => Freiburg, 1.2mln Euro
Jakub Słowik => Chelsea, 160tys.Euro (wypożyczenie)
Christopher Buchmann => Saarbrucken, darmowe wypożyczenie
Kostas Giannoulis => Freiburg, 500tys.Euro

Suma= 8.5mln Euro

Odnośnik do komentarza

Epizod #3

- Peter, i co z Maćkiem?

- Nie jest dobrze. Skręcona kostka.

- Ch....! Po co mi to było. Mogłem go zmienić od razu, gdy tego chciał.

- Marcin, nie łam się. Nie można wszystkiego przewidzieć.

- Pier...... dziury w Poznaniu. Powinni to zaorać.

- Fakt boisko nie było najlepszej jakości. Zresztą w Katowicach nie było lepiej. To jest właśnie Polska.

- Masz coś do mojej ojczyzny? Chyba się zapomniałeś. Chcesz stąd wylecieć? Fizjoterapeutów jest tu na pęczki.

- Nie! Przepraszam, to się nie powtórzy.

- Mam nadzieję. Kiedy wróci "rybka"?

- Tak za około... 5tygodni. Postaram się postawić go szybko na nogi.

- Oby, oby. Niedługo liga startuje...

 

Sparingi:

GKS Katowice - Koeln 0-1 (Żyro)
Warta Poznań - Koeln 0-6 (Podolski 2, Grosicki, Matuszczyk, Borysiuk, Żyro)
Koeln - Arsenal 0-5
Ol. Lyon - Koeln 4-2 (Podolski, Wolski)
Koeln - Flamengo 1-1 (Grosicki)
Koeln - Sao Paulo 2-1 (Podolski, Janicki)
Roma - Koeln 1-1 (Żyro)
Koeln - Liverpool 1-0 (Kiełb)

 

"A propos...": W sparingach dałem szansę gry wszystkim zawodnikom, stąd takie różne wyniki. Jeszcze przed startem ligi kupiłem z Lecha Poznań Przemysława Frąckowiaka (BR, 18l), za któego zapłaciłem 1.3mln Euro. Wylosowano nam rywala w 4.rundzie eliminacji Ligi Europy. Rywal - turecki Gaziantepspor (skąd my to znamy). Odbyło się też losowanie Pucharu DFB. W połowie sierpnia zagramy u siebie z FSV Frankfurt. Jednak pierwszy oficjalny mecz czeka nas w lidze w Gelsenkirchen przeciwko Schalke.

Odnośnik do komentarza

Epizod #4

 

W przerwie meczu:

- Świetnie panowie! Prowadzimy, oby tak dalej!

- Dla Pana zrobimy wszystko. - rzucił kapitan zespołu, Podolski.

- No właśnie "Poldi", brawo za asystę, a Marcin za piękną główkę.

- Udało się nam zaskoczyć rywala. - odpowiedział rozentuzjazmowany obrońca, Kamiński.

- Chwila, chłopaki. Mimo że gracie w przewadze, musicie uważać na Klaasa. Jest bardzo szybki. Wam, obrońcom zakazuje przekraczać linię środkową boiska. - rzuciłem w stronę stoperów.

- Ma się rozumieć, Panie trenerze - zgodził się ze mną Augustyn.

- Skrzydłowi, napier..... od pola karnego do pola karnego. Jeśli komuś nie pasuje to na ławce czekają następcy.

- Damy z siebie wszystko - burknął pod nosem Kamil Grosicki.

- Świetnie. A do Ciebie, Lukas nie mam zastrzeżeń. Graj swoje!

- Oczywiście.

- No to jazda z nimi, panowie!

 

Bundesliga, 1/34, 12.08.2012:
Schalke - Koeln 1-1 (0-1)
0-1 Kamiński (34')
1-1 Marica (83')
cz.k. Diaby (45')

MoM: Howedes (8.7)
Widzów: 61608

 

"A propos..." : Niestety mimo prowadzenia i gry w przewadze w drugiej połowie daliśmy sobie strzelić wyrównującego gola po przechwycie Escudero (błąd Salamona), i świetnej akcji Huntelaara z Maricą. Pozostał niedosyt, jednak wywozimy punkt z trudnego terenu. Zespół zagrał w składzie: Leciejewski - Boenisch, Kamiński, Augustyn, Ostrzołek - Salamon, Polański (Dudka), Borysiuk - Grosicki, Wolski (Żyro) - Podolski (Kowalczyk). Aż 6debiutów w moim zespole!

Odnośnik do komentarza

Epizod #5

 

Pomeczowy wywiad dla jednej ze stacji telewizyjnych:

- Świetny początek Pańskiego zespołu. Spodziewał się Pan tego? - spytał dziennikarz.

- Ależ oczywiście. Mieliśmy plan zaskoczyć rywala od pierwszego gwizdka - odpowiedziałem.

- Dobra postawa obrońców. Zwłaszcza Tadrowskiego i po raz kolejny Kamińskiego. Chyba na dłużej zagoszczą w podstawowym składzie?

- Mam nadzieję. O Marcina się nie martwię. To wielki talent. Kiedyś o niego zapytają takie kluby jak Barcelona, Real... A co do Juliena, to sprawa nie jest taka prosta. Wykorzystał szansę. Postawiłem mu ultimatum. Albo zacznie grać, albo go odeśle, gdzie diabeł mówi dobranoc.

- Twarda postawa. Pewnie cieszy Pana też postawa Polańskiego?

- Oczywiście. Wierzę w niego, że zostanie gwiazdą zespołu. W końcu kosztował nas trochę pieniędzy.

- A co ma Pan do powiedzenia o graczach ofensywnych?

- Kamil i Michał zagrali bez zarzutu. Zaliczyli po asyście. Czego można chcieć od nich więcej. A o Lukasie nie będę się wypowiadał. To prawdziwa gwiazda, nie mam nic więcej do powiedzenia na jego temat.

- Przed Wami już za chwilę mecz pucharowy z FSV Frankfurt. Obawia się Pan tego rywala?

- Chyba Pan żartuje. Zjemy ich na śniadanie, mimo że zagrają dublerzy...

 

Bundesliga, 2/34, 15.08.2012:
Koeln - Hertha 4-1 (2-0)
1-0 Żyro (2')
2-0 Polański (5')
3-0 Podolski (56')
3-1 Ramos (61')
4-1 Podolski (79')

MoM: Podolski (9.2)
Widzów: 46735

 

"A propos...": Zagraliśmy perfekcyjny mecz. Po 5minutach praktycznie spotkanie mogłoby się skończyć. Rywal nie miał nic do powiedzenia. Mogliśmy wygrać nawet wyżej. Udanie do składu wskoczyli Krychowiak, Pekalski. Czyżby walka o LM w tym sezonie była realna?

Odnośnik do komentarza

Epizod #6

 

- Trenerze nie wygląda to najlepiej.

- Coś poważnego?

- Złamany obojczyk.

- Ch...., co za pech. W czwartek miał nam pomóc w w europejskich pucharach.

- Niestety zabraknie go nie tylko w tym meczu. Wróci dopiero za 2miesiące.

- K..... Urwę jaja temu, kto mu to zrobił...

 

 

Puchar DFB, 1.runda, 19.08.2012:
Koeln - FSV Frankfurt 2-0 (1-0)
1-0 Rybus (12')
2-0 Teixeira sam.(86')

MoM: Żyro (7.4)
Widzów: 34604

 

"A propos...": Planowe zwycięstwo, mimo że szansę dostali "dublerzy" tacy, jak Prus, Kędziora, Janicki oraz kontuzjowani ostatnio Peszko i Rybus. Zespół potwierdza dobre przygotowanie do sezonu. Zaskakuje po raz kolejny Michał Żyro, który tym razem dorzuca 2asysty i prawdopodobnie zdobędzie abonament na grę w podstawowym składzie. Przede mną debiut w europejskich pucharach z Gaziantepspor.

Odnośnik do komentarza

Epizod #7

 

Usłyszane na trybunach:

- Ależ oni ładnie grają.

- No pięknie. Prawdziwa rzeźnia. Szkoda tylko tego młodego.

- A Ziro, Ziro. No szkoda wielka, taki miał udany początek.

- Dobrze że do Turcji pojedziemy na wycieczkę.

- Ale pewnie trener weźmie same rezerwy na rewanż.

- Eee tam... Przesadzasz, będzie chciał skopać znowu Turków na ich ziemi.

- Miejmy nadzieję.

- A potem może jakieś wielkie kluby tu wpadną...

 

Liga Europy, 4.runda elim., 23.08.2012:
Koeln - Gaziantepspor 5-0 (4-0)
1-0 Podolski (10')
2-0 Wolski (23')
3-0 Grosicki (25')
4-0 Polański (44')
5-0 Podolski (51')

MoM: Podolski (9.5)
Widzów: 36347

 

"A propos...": Prawdziwa dominacja mojego zespołu od pierwszego do ostatniego gwizdka. W debiucie nie ryzykowałem i zagrali wszyscy podstawowi gracze, co przyniosło wymierne efekty. Zachwycili gracze ofensywni - Podolski, Wolski, Grosicki nie dość, że strzelali gole to jeszcze zaliczyli po 2asysty na koncie, tylko "Grosik" jedną. Rewanż powinien być formalnością. Martwi tylko złamana kostka Michała Żyro, który wypada na 3miesiące.

Odnośnik do komentarza

Kolejny cel - zniszczyć rywala i pokazać im miejsce w szyku. Zadanie wykonane. Mimo że graliśmy mecz wyjazdowy w Cottbus z miejscowym Energie, gospodarze nie mieli za wiele do powiedzenia. A dokładniej nie potrafili powstrzymać Lukasa Podolskiego, który błysnął w tym meczu 4golami! Dobrze funkcjonowała gra skrzydłami. Świadczą o tym asysty Tadrowskiego i Boenischa. Odrobinę nadziei wlał w serca kibiców miejscowych Reimerink tuż przed przerwą, lecz po przerwie znowu odskoczyliśmy. Jednak później zrobiło się trochę gorąco po bramce Schipplocka, ale od czego mamy w składzie "Poldiego", który ustalił wynik spotkania. Dobrze, że zespół nie zgubił punktów.

 

Bundesliga, 3/34, 26.08.2012:
Energie C. - Koeln 2-4 (1-2)
0-1 Podolski (24')
0-2 Podolski (36')
1-2 Reimerink (45')
1-3 Podolski (48')
2-3 Schipplock (73')
2-4 Podolski (81')

MoM: Podolski (9.6)
Widzów: 18302

 

Rewanż w Turcji był tylko formalnością po wysokiej wygranej u siebie, dlatego pokazali się zawodnicy rezerwowi. "Pokazali się" to trochę za duże słowo w tym przypadku. Kompletnie zawiedli moi zawodnicy. Gdy gospodarze zdobyli drugiego gola przez chwilę przebiegła mi myśl, że to jeszcze odrobią. Na szczęście kataklizmu nie było i faza grupowa Ligi Europy jest nasza!

 

Liga Europy, 4.runda elim.rewanż, 30.08.2012:
Gaziantepspor - Koeln 2-0 (0-0)
1-0 Tosun (51')
2-0 Popov (72')

MoM: Soylu (8.5)
Widzów: 7927

 

"A propos...": W lidze jesteśmy niepokonani. A co do pucharów to w fazie grupowej trafiliśmy na Panathinaikos, Galatasaray i Rc Genk. Rywale spokojnie do przejścia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Piękny sen w postaci znakomitego startu w lidze ciągle trwa. Po pucharowej wpadce zagrała podstawowa jedenastka, co przełożyło się zupełnie na naszą grę i wynik. Goście z Frankfurtu nie mieli szans, mimo że naszą przewagę udokumentowaliśmy dopiero po przerwie za sprawą goli Grosickiego i Podolskiego. Przyjezdnych dobił ich własny obrońca, Artem Radzkov, pakując piłkę do własnej bramki.

 

Bundesliga, 4/34, 2.09.2012:
Koeln - Eintr. Frankfurt 3-0 (0-0)
1-0 Grosicki (50')
2-0 Podolski (54')
3-0 Radzkov sam.(62')

MoM: Grosicki (8.2)
Widzów: 50076

 

"A propos...": Ciągle trzymamy się czołówki, pozostając bez porażki. Za dwa tygodnie prawdziwy sprawdzian siły na Allianz-Arena.

Odnośnik do komentarza

Po przerwie reprezentacyjnej (na marginesie Polacy rozbili San Marino 4:0 w drodze na brazylijski mundial) czekał na nas rywal z najwyższej półki - Bayern Monachium. Zgodnie z przewidywaniami zostaliśmy boleśnie sprowadzeni na ziemię. To był futbol totalny w wykonaniu Bawarczyków. Już do przerwy gospodarzom prowadzenie dał Mario Gomez. Niedługo po zmianie stron ten sam zawodnik rozwiał nasze nawet najmniejsze szanse na korzystny rezultat. Zawiodła kompletnie cała obrona w składzie Tadrowski, Augustyn, Kamiński, Boenisch. Nie pomogła nam nawet nasza gwiazda - Podolski. Nie potrafiliśmy zagrozić FCB.

 

Bundesliga, 5/34, 15.09.2012:
Bayern M. - Koeln 2-0 (1-0)
1-0 Gomez (24')
2-0 Gomez (58')

MoM: Gommez (8.8)
Widzów: 69901

 

"A propos...": Porażka na pewno wkalkulowana po stronie strat. Mam nadzieję, że zespół szybko zareaguje na tą wpadkę. Zwłaszcza, że szansę gry powinni dostać tacy gracze jak Dudka, Ostrzołek czy Peszko.

Odnośnik do komentarza

Czas na mały przerywnik w ligowych starciach - mecz w Lidze Europy. Nasz pierwszy przeciwnik w fazie grupowej, Rc Genk, należy co najwyżej do średniaków europejskich. Z tego powodu szansę gry dostało kilku moich piłkarzy, którzy ostatnio nie grali za dużo (Ostrzołek, Peszko, Rybus). Jednak za dużo szaleństwa nie było. Nie wiedziałem czego można się spodziewać po Belgach. Na szczęście moi piłkarze zdominowali rywali od samego początku. Gospodarzy było tylko stać na kilka strzałów z dystansu. A my dopiero swoją przewagę zaakcentowaliśmy golem po przerwie za sprawą niezawodnego Podolskiego (po rajdzie lewą stroną i wrzutce Ostrzołka). Żeby było śmieszniej przed tą akcją już do wejścia gotowy był Wolski, który miał zastąpić właśnie "Poldiego". Widocznie to go zmobilizowało. Zwycięstwo przypieczętował nam Matuszczyk, który pewnie wykorzystał karnego za faul na Rybusie. Widać, że zastępcy pokazali na co ich stać.

 

Liga Europy - Faza Grupowa, 1/6, 20.09.2012:
Rc Genk - Koeln 0-2 (0-0)
0-1 Podolski (65')
0-2 Matuszczyk k.(76')

MoM: Ostrzołek (8.0)
Widzów: 22000

 

"A propos...": To była taka mała "Barcelona" w naszym wykonaniu. Posiadanie piłki 65-35 na korzyść mojego zespołu. Piłkarze Genk oddali tylko 4strzały z dystansu. Zostajemy liderem grupy, bo Galata pokonała Panathinaikos tylko 1:0 na ich boisku.

Odnośnik do komentarza

Coś czuję, że strata punktów w meczu z Hoffenheim będzie nam się odbijała czkawką na koniec sezonu. Zwłaszcza, że rywale zaczęli słabo sezon i się pałętają w ogonie tabeli. Zaczęło się dobrze - od ładnej akcji Wolskiego i bomby Podolskiego z dystansu. Niestety nie zdołaliśmy dowieźć wygranej do końca. Jak na złość zabrakło kilku minut. Cała podstawowa jedenastka zagrała ogólnie dobrze. Tylko rezerwowi, którzy wchodzili w czasie meczu, zawiedli kompletnie. Widocznie źle zrobiłem, wprowadzając ich na plac gry. A byli to Peszko, Salamon i Boenisch. Ten ostatni zastąpił Ostrzołka, który zerwał mięsień łydki i nie zobaczymy go na boisku przez 4miesiące.

 

Bundesliga, 6/34, 23.09.2012:
Koeln - Hoffenheim 1-1 (1-0)
1-0 Podolski (14')
1-1 Pezzoni (85')

MoM: Pezzoni (8.0)
Widzów: 50076

 

"A propos...": Strata punktów ze słabym rywalem kosztuje nas spadek na 5miejsce. Prowadzący duet Bayernu i Borussii Dortmund odskakuje nam na 5punktów. Bardziej jednak boli strata podstawowego obrońcy Ostrzołka. To już drugi obrońca obok Krychowiaka, bez którego będziemy musieli sobie radzić przez dłuższy czas. Szkoda!!

Odnośnik do komentarza

W historii meczów z Mainz zawsze padało mnóstwo bramek. Początek kolejnego spotkania przeciwko nim zapowiadał kolejny wysoki wynik. Już w drugim kwadransie wynik otworzył dla nas Podolski, który wykorzystał świetne podanie Borysiuka. Jednak później przeżywałem prawdziwe de ja vu. Kolejne setki marnował "Poldi", co zemściło się na nas w doliczonym czasie gry. Do teraz nie mogę zrozumieć, dlaczego Podolski został graczem meczu, mimo że pod bramką gospodarzy zachowywał się jak junior, a nie jak reprezentant Niemiec. Może za dobrą minę. Na treningach musimy popracować nad grą w końcówkach, bo stare grzechy z poprzedniego sezonu wracają. Coś trzeba z tym zrobić. Może zastosować "obronę Częstochowy" w ostatnich minutach meczu...

 

Bundesliga, 7/34, 30.09.2012:
Mainz - Koeln 1-1 (0-1)
0-1 Podolski (19')
1-1 Ujah (90+4')

cz.k. Svensson (81')
MoM: Podolski (8.8)
Widzów: 33238

 

"A propos...": Dobre wejście do drużyny Dudki. Cieszy też, że para stoperów Kamiński - Augustyn co raz bardziej się rozumie i już nie tracimy tyle goli, co za starych czasów. W tabeli spadamy na 6miejsce. Nie wiem, czy się cieszyć, czy złościć za ten jeden zdobyty punkt. W końcu graliśmy w przewadze i powinniśmy to dowieźć. A tak na marginesie to chyba Boenisch niesie ze sobą jakieś fatum. Drugi mecz z rzędu, w którym Sebastian wchodzi z ławki przy wyniku 1:0 dla mojej drużyny i tracimy gola w końcówce. Można by powiedzieć "What the f..." w tej sytuacji. Może się go czepiam, ale muszę to poddać obserwacji...

Odnośnik do komentarza

Wszyscy znają etykietkę, która kiedyś przylgnęła do Polaków o tym, że nie potrafią grać meczów co 3-4 dni. Dzięki awansowi do Ligi Europy właśnie, co tyle dni rozgrywamy ostatnio swoje spotkania. Tym razem terminarz miał być dla nas łaskawy. Drużyna Panathinaikosu przegrała pierwszy mecz na swoim stadionie, dlatego nie przyjechali do Kolonii pełni optymizmu. Ja w tej sytuacji postanowiłem dać odpocząć kilku piłkarzom, dzięki czemu szansę gry otrzymali skrzydłowi Peszko i Rybus oraz boczni obrońcy Wasilewski i Boenisch (wspomniany post wyżej), i na środku pomocy Pekalski. Ubytki w jedenastki były bardzo widoczne od samego początku. To właśnie "Wasyl" zawinił przy golu Galitsiosa już w 5.minucie. Na złość obrona posypała nam się jeszcze bardziej, gdy musiał zejść Kamiński, którego zmienił Janicki. Na szczęście szybko wyrównał Rybus po zamieszaniu powstałym po wrzutce z rożnego, jednak tuż po zmianie stron kolejny błąd bocznego obrońcy (tym razem Boenischa) i znowu musieliśmy gonić wynik. W tej sytuacji musiał na boisku pojawić się Grosicki, dzięki któremu nasze akcje nabrały tempa. Bardzo pomógł nam piłkarz gości, Athanasiadis, który sprokurował karnego i dostał czerwoną kartkę. Gola z jedenastu metrów zdobył oczywiście Podolski, ale mimo kilku okazji nie zdołaliśmy przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść...

 

Liga Europy - Faza Grupowa, 2/6, 4.10.2012:
Koeln - Panathinaikos 2-2 (1-1)
0-1 Galitsios (5')
1-1 Rybus (29')
1-2 Katsouranis (53')
2-2 Podolski k.(75')

cz.k. Athanasiadis (73')
MoM: Katsouranis (7.3)
Widzów: 46316

 

"A propos...": W przekroju całego meczu zasłużony remis. Mimo małej zdobyczy utrzymujemy fotel lidera grupy D, bo Galata zremisowała z Rc Genk. Tylko szkoda, że nie wygraliśmy, bo mogliśmy rywalom odskoczyć na kilka punktów. W tej sytuacji w pozostałych meczach raczej nie będę mógł sobie pozwolić na większe rotacje w składzie, bo coś czuję, że walka o awans będzie się toczyć do samego końca. Kolejny raz zawodzi Boenisch. Ten zawodnik co raz bardziej traci w moich oczach. Dostanie jeszcze kilka szans i przyjdzie czas, żeby ocenić jego przydatność dla zespołu. Czeka nas jeden mecz w Bundeslidze i przerwa na reprezentacje. Szkoda, że wtedy nie będę mógł zatrzymać Podolskiego, któremu przydałaby się kilkudniowa przerwa, bo na razie spisuje się wyśmienicie, ale nagromadzenie meczów może go narazić na ewentualne kontuzje. Mógłby Loew zlitować się nad nim, ponieważ ja nie zamierzam, a Niemcy i tak w cuglach awansują na brazylijski mundial...

Odnośnik do komentarza

Niedawno wspominałem, że mecze przeciwko Mainz to gwarancja wielu emocji i bramek, jednak starcia z Werderem Brema biły na głowę tamte wydarzenia. W poprzednim sezonie padały iście hokejowe wyniki, w sumie w dwóch spotkaniach piłkarze obu drużyn zdobyli 13goli! My przystępowaliśmy z serią 3remisów z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. Jak wiadomo nie mógł zagrać Kamiński, który kontuzjowany zszedł w poprzednim meczu, ale będzie pauzował tylko 8dni. Jego obowiązki przejąć miał Dudka, który ostatnio dobrze występuję w roli zastępcy. Jak się okazało to spotkanie było zupełnie inne od ubiegło-sezonowych. Tym razem kibice nie mieli tylu emocji, za to ja miałem spokojniejsze popołudnie na ławce trenerskiej. Co prawda wynik pięknie otworzył Podolski, wykorzystując prostopadłe podanie Polańskiego, ale zaś już na boisku wiało nudą. Publiczność na moment obudziły wydarzenia z 70minuty, kiedy to sędzia podyktował dla nas karnego za faul na Wolskim. Oczywiście z "wapna" nie pomylił się Podolski, który zapewnił nam luźną końcówkę i pewne 3punkty.

 

Bundesliga, 8/34, 7.10.2012:
Koeln - Werder 2-0 (1-0)
1-0 Podolski (8')
2-0 Podolski k.(70')

MoM: Podolski (8.6)
Widzów: 46390

 

"A propos...": Podolski zachwyca formą, dzięki czemu samotnie przewodzi klasyfikacji ligowych strzelców z 11trafieniami. Gomez z Bayernu ma tylko 8goli. W tabeli tym razem awansujemy (LINK). - Panie Loew, a może by tak oszczędzić siły "Poldiego" - mógłbym zapytać trenera Niemców. Pewnie odpowiedź byłaby przecząca, bo to dla niego też ważny zawodnik...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...