Skocz do zawartości

Wyzwanie CMF #2: Kraj Olbrzymów


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

Wyzwanie drugie

Kraj Olbrzymów

 

"Prawdziwa siła techniki się nie boi" - mądrość ludowa

 

***

 

Założenie główne: Stworzyć zespół oparty na dużych, silnych i ciężkich zawodnikach na każdej pozycji

 

Założenia szczegółowe:

 

Elastyczne. Ścisłym założeniem jest granie zawodnikami o wzroście>=190cm, wadze>=80kg oraz sile>=15. Oczywiście nie będzie to możliwe od razu, więc warunkowo dopuszczeni są do gry odpowiednio >185cm/80kg/10, ale jak tylko pojawi się na tę pozycję zawodnik spełniający główne warunki, to on powinien wejść do pierwszego składu (nawet jeśli jest gorszy)

 

Wybór ligi i klubu - opcjonalny. Fajnie by było, gdyby dołożona była jakaś historia do wyboru zespołu, ale to nie jest aż tak ważne. Baza i aktywne ligi - również jak komu wygodniej.

 

Wyszukiwanie przez skautów (program) - jak w poprzednim wyzwaniu, pod warunkiem wyłączenia podglądu atrybutów ukrytych i CAPA. Można używać, o ile nie psuje to komuś zabawy :D

 

Taktyka - również dowolna. Ja na początek postawię na siłowe miażdżenie przeciwnika ;) (krótkie podania, wąska gra, wysoki pressing), ale nie wiem, czy się sprawdzi.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co do uatrakcyjnienia wyzwania, zapraszam. Również wątpliwości będziemy wyjaśniać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

Halny znów dawał o sobie znać, kładąc przyboiskowe krzaki na ziemi. Ale cóż było zrobić - trening musiał się kiedyś odbyć, i tak dwa ostatnie były skrócone, bo wywaliło bramkę i wywiało wszystkie piłki. Pozostało biegać wokół boiska, ale ile można biegać...

- Trenerze! Trenerze! - Asystent, skupiając się najpierw na utrzymaniu na nogach, a następnie na próbie dotarcia do wiaty, skąd rozgrzewkę obserwował Trener, starał się zwrócić na siebie jego uwagę - Nie sądzi Trener, że na dziś chyba już koniec?

Trener zacisnął zęby na papierosie, z którego znów wiatr wywiał żar, po czym ze złością cisnął go na ziemię i krzyknął, naprzeciw podmuchom:

- To może od razu rozwiążmy sekcję piłkarską, skoro nie ma warunków, żeby przeprowadzić normalny trening?! Spójrz na tych patałachów, wystarczy mocniejszy podmuch i nie dość, że nie mogą utrzymać piłki przy nodze, to jeszcze sami nie potrafią ustać. A do tego to takie wystrojone panienki, że trzeba im kamieni do kieszeni nawrzucać!

Jakby na przekór jego słowom, wiatr nieco zelżał, przez co kilku trenujących na boisku straciło równowagę i upadło.

 

- Koniec z tym! Nikt nie będzie nazywał piłki nożnej sportem dla dziewczynek. Od dziś w naszej drużynie będą grali prawdziwi mężczyźni, wysocy, masywni i silni. Jeśli ktoś do nas przyjedzie, będzie robił w portki zanim wyjdzie na boisko, a jak Sandecja będzie jechała na wyjazd, to ludzie będą mówić, że to schodzi lawina!

 

***

 

FM 10.0.3

Baza: Medium

Ligi: Polska 1 i 2,

Klub: Sandecja Nowy Sącz

 

:D

Odnośnik do komentarza

:D Gabe, masz łeb do pomysłów!

 

Niestety nie będę tutaj żadnej historii dopisywał gdyż wolę inwencję twórczą zostawić na Powiedz czy znasz się na żartach

 

Wybór klub był dla mnie bardzo prosty. Zdecydowałem się zagrać moim ulubionym angielskim klubem Blackburn Rovers, który jeszcze niedawno słynął właśnie z siłowej i wręcz brutalnej gry.

 

Szybko okazało się, że zadanie będzie bardzo trudne. Pierwszym krokiem było obranie kryteriów wstępnych :

1) wystawiłem na sprzedaż wszystkich zawodników lżejszych niż 75 kg i niższych niż 180 cm , resztę niespełniająca warunków zastępować będę stopniowo

2) na razie zatrudniać będę graczy o min 185 cm wzrostu, min 80 kg wagi i z minimalną wartością siły - 15.

 

Wiem, że to małe ułatwienie, ale tylko tak moge liczyć, że mnie zaraz nie zwolnią :D

 

Tak więc na listę transferową trafili z miejsca Stephen Warnock, Tugay, Sergio Peter, David Bentley, David Dunn, Morten Gamst Pedersen i Matt Derbyshire. Później pożegnamy się też z Stephane Henchoz, Andre Ooijer, Maceo Rigters, Benni McCarthy, Martin Olsson, Ryan Nelsen, Steven Reid i Jason Brown. Jeśli się uda to też jeszcze w tym okienku.

 

Pewniakami do gry są Brad Friedel, Brett Emerton (niestety także do czasu), Christopher Samba, Roque Santa Cruz i lider zespołu Aaron Mokoena (waga zaledwie 78 kg, ale on musi zostać :D)

 

fm 2008, ligi : Anglia (2)

Odnośnik do komentarza

Oj tam ułatwienie - życie. Poza tym nie wiem, czy gra będzie takich gigantów generować w przyszłości, więc trzeba będzie weryfikować założenia w czasie rzeczywistym :P

 

Ja też na początek założenie będę traktował jako ideał, do którego będę dążył, bo z budżetem=0 i marną reputacją wielu nie naściągam :D A więc na początek taktyka i faworyzowanie wysokich, ciężkich i silnych, a z braku takich, tych silnych, a niekoniecznie wysokich i ciężkich. :D

 

Zaraz zrobię początkową analizę składu.

Odnośnik do komentarza

Analiza składu, Sandecja 09/10:

 

GK

- Marek Kozioł i Mariusz Rozalski - dwaj wysocy i masywni bramkarze. Z siłą gorzej, choć Rozalski się łapie >10

 

DEF:

- Cheikh Tidiane Niane, Jan Frohlih oraz Rafał Jedrszczyk- trzej środkowi obrońcy, przy czym Słowak i Polak z siłą bliską 15, a Senegalczyk =12. Jedrszczyk za to nie dorasta do normy, bo ma tylko 183 cm

 

MF:

- Dariusz Gawecki - MC/DL - 183cm, 85kg, 13 - najbardziej równy. I tak szybko pójdzie gdzieś, bo już się szykują na niego inne kluby

- Mateusz Orzechowski - 192cm, 75kg, 13 - jak trochę nabierze masy, to może coś z niego być, młody jeszcze jest (21 lat)

- Mateusz Broz - 182/78/12 - też zostanie od biedy, podobnie jak:

- Rafał Berliński - 180/78/12

 

FW:

- Grzegorz Kmiecik - 192/78/10 - najbliższy ideałowi nasz napadalec

- Arkadiusz Aleksander - 184/76/10 - to drugi, widać, że odstaje.

 

Reszta to zapchajdziury, które będą grały tymczasowo, dopóki się nie trafi ktoś lepszy, albo nie urosną :]

 

Ustawiłem też dla wszystkich nowe reżimy treningowe, z naciskiem na siłę (high) i aerobik (medium), oraz resztą dopasowaną do pozycji

Odnośnik do komentarza

Racja :D

 

Zorganizowana przeze mnie wyprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. I tak w ciągu tygodnia z klubu odeszła większość wystawionych na sprzedaż piłkarzy. Stephen Warnock za 3M€ poszedł do Evertonu, Morten Gamst Pedersen za 6,25M do Livorno, Sergio Peter za 5M do QPR, David Bentley za 12M do Newcastle, a Matt Derbyshire do ...Derby ( ;) ) za 6,5M. Ponadto Tugay został wypożyczony do Genoy. Warto zauważyć, że na początku budżet klubu wynosił około zero euro. Na transferach zarobiliśmy prawie 33 miliony!

 

Trochę gorzej szło ze wzmocnieniami. Zmartwil mnie doświadczony Alexander Zickler, który wybrał ofertę Freiburga. Za darmo udało mi się sciągnąć na jeden sezon rezerwowego bramkarza doświadczonego Gianlukę Pagliukę (Włochy, 40, Br / 190 cm, 87 kg, siła 15). Udało się też kupić z Bordeaux za 250tys Cheicka Diabate (Mali, 19, N / 194 cm, 84 kg, siła 17).

 

W pierwszym meczu sparingowym mierzyliśmy się z naszą filią Cercle Brugge. Po słabym meczu wygraliśmy 0-1, a najlepszy na boisku był Brad Friedel.

15.7.2007, mecz towrzyski

Cercle Brugge - Blackburn 0-1 (Roberts 31')

MoM : Brad Friedel - 8

Odnośnik do komentarza

Już 21 lipca inaugurowaliśmy sezon meczem finałowej trzeciej rundy Pucharu Intertoto. Przed tym meczem nie udało nam się jeszcze nikogo nowego zawodnika dokupić, ale i tak termin zgłoszeń już dawno minął. O Puchar UEFA rywalizować mieliśmy z trudnym rywalem jakim jest Rubin Kazań. Do Rosji polecieliśmy jak na stracenie, na ten mecz mogłem zabrać jedynie 14 zawodników! Na ławce mogłem umieścić zaledwie dwóch zawodników z pola.

 

Spodziewałem się katastrofy i taki też był początek tego meczu. Po czterech minutach przegrywaliśmy już 2-0 po pięknych golach Ansaldiego i Żujkowa. Nieoczekiwanie potrafiliśmy powstać z kolan i jeszcze przed przerwą zaskoczyć rywala. I to trzy razy! Gole McCarthy'ego, Rigtersa i Santa Cruza dały nam prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie gospodarze zepchnęli nas do głębokiej defensywy co zakończyło się dwoma golami i końcowym wynikiem 4-3. Gdyby nie Friedel strzeliliby jeszcze więcej. Wynik mimo wszystko dużo lepszy od spodziewanego.

 

Puchar Intertoto, 21.7.2007

Rubin Kazań - Blackburn 4-3 (Ansaldi 1', Żujkow 4', Kowaliew 66', Ignatjew 89' / McCarthy 12', Rigters 17', Santa Cruz 45')

MoM : Brad Friedel - 8

Odnośnik do komentarza

Przed rewanżowym meczem z Tatarami udało mi się zakontraktować dwóch zawodników na pozycje, na których mieliśmy największe braki. Chodzi o środkowych pomocników (w meczach z Rubinem musze ustawiać tam stoperów!). Za 6 milionów euro z Szachtara Donieck kupiliśmy Mariusza Lewandowskiego (Polska, 28, DP, 27/1A / 185 cm, 85 kg, siła 18), a za 2,4 miliona z Salzburga Rene Aufhausera (Austria, 31, DP, 41/9A / 185 cm, 80 kg, siła 15). Obaj oczywiście nie mogli zagrać w rewanżu więc znów musiałem w środku pola liczyć na takich zawodników jak Ooijer czy Chizaniszwili.

 

Tym razem to my byliśmy stroną przeważającą, ale o awans było jednak trudno. Dwa razy wychodziliśmy w tym meczu na prowadzenie po bramkach McCarthy'ego i dwa razy je traciliśmy po bramkach Ryżikowa. Zwycięstwo i awans zapewnił nam dopiero gol strzelony przez Santa Cruza.

 

Puchar Intertoto, 28.7.2007

Blackburn - Rubin Kazań 3-2 (McCarthy 18' 55', Santa Cruz 68' / Ryżikow 28' kar 59')

MoM : Benni McCarthy - 9.

Odnośnik do komentarza

Pomiędzy dwumeczem z Rubinem, a inauguracją ligi mieliśmy trochę czasu. Wykorzystaliśmy go dobrze sprowadzając na Ewood Park pięciu nowych zawodników. Przede wszystkim dalej brakowało nam ludzi w środku pola. Dlatego też nie wahałem się zapłacić Standardowi Liege prawie trzy miliony euro za młodego Belga Marouane Fellainiego (Belgia, 19, P S, 4/1A / 194 cm, 88 kg, siła 19). Dodatkowo kupiliśmy też dwóch doświadczonych zawodników. Za 2,5 miliona z Mainz ściągnąłem Miroslava Karhana (Słowacja, 31, DP, 84/12A / 189 cm, 88 kg, siła 15). Przyjemność sprawiłem sobie zatrudniając jednego z moich ulubionych piłkarzy Milenko Acimovicia (Słowenia, 30, OP LS, 74/13A / 187 cm, 80 kg, siła 16), za którego zapłaciłem Austrii Wiedeń 2,6 miliiona euro. Potrzebowaliśmy też dwóch bocznych defensorów. W pakiecie z Anderlechtu za prawie cztery miliony nabyliśmy Jelle Van Damme (Belgia, 23, O LS/WO L, 16/0A / 194 cm, 87 kg, siła 18) i Marcina "Wasyla" Wasilewskiego (Polska, 27, O PS/WO P, 17/1A / 186 cm, 88 kg, siła 19). Te transfery pozwoliły mi na wystawienie na sprzedaż Zuraba Chizaniszwilego i Stevena Reida. Obaj szybko znaleźli nowe kluby. Gruzin za 4 miliony odszedł do Lille, a Irlandczyk za 2 miliony do Wigan.

 

Jedenastego sierpnia debiutowaliśmy w Premiership w wyjazdowym spotkaniu z Man City. Tylko niewiarygodna nieskuteczność gospodarzy spowodowała brak blamażu z naszej strony. Honor uratował nam będące w świetnej dyspozycji McCarthy. Niestety zaczynamy od porażki.

 

Premiership 1/38, 11.8.2007

Man City - Blackburn 2-1 (Benjani 8', Pietrow kar 73' / McCarthy 43')

MoM : Benjani - 8

Odnośnik do komentarza

Nie nie, opek nie może być porzucony gdyż grę mam rozegraną sporo do przodu, wystarczy opisać ;) a tutaj się rozpisuję owszem, bo jaram się takim czelendżami :D

 

W następnym meczu inaugurowaliśmy występy w Pucharze UEFA podejmując cypryjskie Anorthosi. Zagraliśmy przeciętnie, ale wystarczyło to do w miarę pewnego zwycięstwa. Gole strzelili nasi kilerzy : McCarthy i Santa Cruz.

 

Puchar UEFA 1/2, 16.8.2007

Blackburn - Anorthosi 2-0 (McCarthy 69', Santa Cruz 90')

MoM : Benni McCarthy - 8.

 

Trzy dni później debiutowałem w lidze przed własną publicznością. Podejmowaliśmy silną Astov Ville, która zdołał już w tym sezonie popisać się efektownym 6-1 z M'borough. W pierwszej połowie zagraliśmy fatalnie i dziwiłem się, że przegrywaliśmy zaledwie 0-1. W drugiej połowie niespodziewanie podnieśliśmy się i po bramkach Fellainiego i Santa Cruza nawet prowadziliśmy! Niestety w końcówce wyrównał rezerwowy Harewood. W meczu tym kontuzje odnieśli Nelsen i Emerton.

 

Premiership 2/38, 19.8.2007

Blackburn - Aston Villa 2-2 (Fellaini 56', Santa Cruz 79' / Reo-Cooker 45', Harewood 84')

MoM : Christopher Samba - 8.

 

W trzecim ligowym meczu w tym sezonie podejmowaliśmy Derby i tym razem liczyłem na zwycięstwo. Niestety znów zagraliśmy bardzo słabi i zasłużenie przegraliśmy. Jedynego gola meczu strzelił za słaby dla nas Derbyshire.

 

Premiership 3/38, 25.8.2007

Blackburn - Derby 0-1 (Derbyshire 63')

MoM : Matt Derbyshire - 8.

Odnośnik do komentarza

To i ja spróbuję swoich sił :). Wybrałem klub jeden z najniższych w Ekstraklasie – Jagiellonię Białystok.

 

FM 12.4, Polska (1-2)

 

Bramkarze:

- Baran, Ptak, Słowik – pierwsza dwójka spełnia wszystkie wymogi, u Słowika brakuje siły, która stoi na poziomie 7.

 

Obrońcy:

- El Mehdi (194, 99, 12) – potężny obrońca (chyba jest jakiś błąd w jego wadze :)) 99 kg i siła 12.

- Cionek (182, 82, 14) – wszystko na podobnym poziomie.

- Skerla (185, 82, 13) – podobnie jak Cionek.

- Soczyński (187, 80, 12) – najwyższy ze stoperów, a także najlżejszy i najmniej silny.

- Arzumayan (184, 80, 10) – brak siły

 

Brakuje prawego obrońcy, gdzie mam obecnie dwóch graczy jednak nie spełniają oni wymogów.

 

Pomocnicy:

- Canas (190, 78, 11) – wysoki gracz, jednak ma małą niedowagę, ale ujdzie. Siła 11.

- Seratlic (187, 79, 8) – trochę brakuje mu wagi i siły, ale trzeba kimś grać.

 

Konieczne wzmocnienia.

 

Napastnicy:

- Rasiak (190, 84, 15) – najsilniejszy gracz w zespole, a także jeden z najwyższych.

- Grzelak (189, 82, 14) – podobnie do Rasiaka

- Pawłowski (187, 81, 12) – trochę gorszy od dwójki starszych kolegów.

 

Trzech napastników powinno wystarczyć, jednak nie wykluczam dokupienia jeszcze jednego gracza.

 

Do dyspozycji mam zaledwie 13 graczy. Oj będzie ciężko, będzie. Pierwsze mecze rozegramy już na początku lipca w LE.

Odnośnik do komentarza

Pod koniec okienka transferowego udało mi się jeszcze dodatkowo wzmocnić ofensywę. Za 1,5 miliona z IFK Goteborg kupiliśmy Pontusa Wernblooma (Szwecja, 21, P S/N, 8/1u21 / 187 cm, 84 kg, siła 15), a za niemałe 11,25 miliona z Portsmouth ściągnąłem kolejnego z moich idoli Nwankwo Kanu (Nigeria, 31, N, 66/13A / 196 cm, 80 kg, siła 17). Mam nadzieje, że nie przepłaciłem za byłego piłkarza Interu czy Arsenalu.

 

Sierpień kończyliśmy rewanżem na Cyprze w ramach Pucharu UEFA. Zagraliśmy słabo, ale wygraliśmy, głównie dzięki świetnej postawie Friedela i Santa Cruza.

 

Puchar UEFA 2/2, 30.8.2007

Anorthosi - Blackburn 1-2 (Panagiotou 90' / Rigters 36', Santa Cruz 41')

MoM : Maceo Rigters - 8.

 

Sierpień skończyliśmy na przedostatnim miejscu w tabeli mając jeden mecz rozegrany mniej od większości zespołów. Wrzesień zaczynaliśmy od wyjazdu do Reading i od ....nadzieji...

 

Nadzieja matką głupich jednak jest. Zagraliśmy kolejny beznadziejny mecz, który powinniśmy przegrać zdecydowanie wyżej niż 1-0.

 

Premiership 4/38, 2.9.2007

Reading - Blackburn 1-0 (Shorey 53')

MoM : Nicky Shorey - 8.

 

Trzy dni później pojechaliśmy do Londynu dostać baty od Chelsea. Nie było mowy o sensacji chociaż wynik w sumie nie aż tak tragiczny...

 

Premiership 5/38, 5.9.2007

Chelsea - Blackburn 3-1 (Drogba 1' 5', Mikel 57' / Rigters 75')

MoM : Didier Drogba - 8.

Odnośnik do komentarza

Tuż przed pierwszym meczem w LE do klubu dołączył Aleksander Vukovic (186, 80, 13).

 

Pierwszy mecz i od razu blamanż. Jednak nie ma co się dziwić kiedy do dyspozycji ma się 13 graczy, w tym trzech bramkarzy. Przegrywamy u siebie 0:2 z azerbejdżańskim AzAl.

 

Liga Europejska 1 runda, 1.07.2011

Jagiellonia – AzAl 0:2 ( Aliyev 56' Abdullayev 68')

 

Tuż po meczu podpisałem kontrakt z kolejnymi dwoma graczami – z prawym pomocnikiem Wojciechem Łobodzińskim (188, 83, 11) i z lewym pomocnikiem Everem Zarate (187, 81, 10).

 

W takim samym rozkładzie kadrowym rozegraliśmy rewanżowe spotkanie z AzAl. Po raz kolejny przegraliśmy, tym razem 2:1.

 

Lig Europejska 1 runda, 07.07.2011

AzAl – Jagiellonia 2:1 (Abdullayev 44', Mammadov 86' – Canas 29')

Odnośnik do komentarza

Przerwa na mecze reprezentacji trochę nam pomogła. Trochę, bo zaczęliśmy grać zdecydowanie lepiej, ale niestety nie przeniosło się to na wyniki. W szóstej kolejce Premiership podejmowaliśmy West Ham i mimo że byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym to przegraliśmy 0-1. Bohaterem meczu wg mnie bramkarz gości Robert Green.

 

Premiership 6/38, 16.9.2007

Blackburn - West Ham 0-1 (Dyer 45')

MoM : Kieron Dyer - 8.

 

Cztery później graliśmy w Charkowie w pierwszym meczu dwumeczu o awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. Byliśmy zdecydowanie lepsi, ale słaba skuteczność i chwila geniuszu Fomina zadecydowały o naszej porażce. Czwartej z rzędu.

 

Puchar UEFA 1/2, 20.9.2007

Metalist Charków - Blackburn 2-1 (Fomin 52' 56' / McCarthy 9')

MoM : Rusłan Fomin - 8.

 

W kolejnej ligowej potyczce mamy mały progres. Bezbramkowo remisujemy z Wigan, ale niestety robimy to przed naszą coraz bardziej rozczarowaną publicznością. Jesli nie możemy pokonać Wigan to kogo pokonamy?

 

Premiership 7/38, 23.9.2007

Blackburn - Wigan 0-0

MoM : Emile Heskey - 8.

 

Trzy dni później zaczęliśmy i od razu zakończyliśmy grę w Pucharze Ligi. Po raz drugi w tym sezonie ograło nas Derby i znów gola strzelił nam Derbyshire. To nasz szósty kolejny mecz bez wygranej. Dodatkowo kontuzji doznali Roberts, Acimović i Aufhauser.

 

Puchar Ligi 1/1, 26.9.2007

Derby - Blackburn 2-1 (Earnshaw 38', Derbyshire 45' / Wernbloom 80')

MoM : Pontus Wernbloom - 8..

Odnośnik do komentarza

29 września mamy przełamanie! Gramy na wyjeździe z Evertonem i niespodziewanie wygrywamy 1-3! Świetna gra w defensywie i wielki mecz Benniego McCarthy'ego spowodowały kapitalne zwycięstwo mojego zespołu! Wrzesień mimo wszystko skończyliśmy w strefie spadkowej na 18 miejscu.

 

Premiership 8/38, 29.9.2007

Everton - Blackburn 1-3 (Johnson 56' / McCarthy kar 21' 25' 64')

MoM : Benni McCarthy - 9.

 

Październik zaczynaliśmy od rewanżowego meczu z Metalistem. Tym razem nie pozostawiliśmy Ukraińcom żadnych złudzeń i pewnie wygraliśmy 2-0. Awansowałem do grupy co było naszym celem minimum. W grupie zagramy z Bayernem, Toulouse, M.Hajfa i Aberdeen.

 

Puchar UEFA 2/2, 4.10.2007

Blackburn - Metalist Charków 2-0 (McCarthy 66', Santa Cruz 81' / Kowalczuk cz/k 90')

MoM : Roque Santa Cruz - 8

 

Trzy dni później graliśmy ważny mecz z Portsmouth. Na boisku wiało nudą...0-0. Niegroźnej kontuzji (tydzień pauzy) doznał McCarthy.

 

Premiership 9/38, 7.10.2007

Portsmouth - Blackburn 0-0

MoM : Ryan Nelsen - 8.

Odnośnik do komentarza

Po przerwie na mecze międzynarodowe od razu trafiliśmy na bardzo trudnego rywala jakim jest Tottenham. Goście byli absolutnym faworytem, ale ...przegrali! W pierwszej połowie broniliśmy się prawie całym zespołem i tuż przed przerwą po kontrataku strzeliliśmy gola. Niezawodny wciąż Santa Cruz. W drugiej połowie grę rywali popsuła czerwona kartka Kaboula.

 

Premiership 10/38, 21.10.2007

Blackburn - Tottenham 1-0 (Santa Cruz 41' / Kaboul cz/k 50')

MoM : Brad Friedel - 8.

 

Cztery dni później inaugurowaliśmy grę w fazie grupowej Pucharu UEFA. Podejmowaliśmy jednego z faworytów do wygrania tych rozgrywek FC Bayern. Byliśmy w tym meczu zespołem słabszym, ale naprawdę dobrze się broniliśmy, a w doliczonym czasie gry były zawodnik Bayernu Santa Cruz strzelił gola. Szkoda, że był to tylko gol wyrównujący...

 

Puchar UEFA 1/4, 25.10.2007

Blackburn - FC Bayern 1-1 (Santa Cruz 90' / Ze Roberto 48')

MoM : Aaron Mokoena - 8.

 

Podbudowani dwoma świetnymi wynikami pojechaliśmy do Londynu na mecz z Fulham i ...zostaliśmy zmieceni z powierzchni boiska. Gospodarze po prostu nas upokorzyli, a w rolę kata wcielił się Erik Nevland.

 

Premiership 11/38, 28.10.2007

Fulham - Blackburn 3-0 (Nevland 45' 60' 85')

MoM : Kevin Nevland - 9.

 

Październik zakończyliśmy fatalnie, ale nie mogliśmy się rozczulać. Na początek listopada mecz o 6 punktów z ostatnim Birmingham. Ten mecz musieliśmy wygrać i go wygraliśmy. Zagraliśmy dobre spotkanie, byliśmy lepsi. Pięknego gola z dystansu strzelił Fellaini, a wynik meczu na 2-0 ustalił lider drużyny Santa Cruz.

 

Premiership 12/38, 4.11.2007

Blackburn - Birmingham 2-0 (Fellaini 11', Santa Cruz 75')

MoM : Roque Santa Cruz - 8.

 

Cztery dni później na wyjeździe mierzyliśmy się z M.Hajfa w drugiej kolejce fazy grupowej Pucharu UEFA. Mecz się odbył i tyle można o nim napisać...

 

Puchar UEFA 2/4, 8.11.2007

M.Hajfa - Blackburn 0-0

MoM : Ryan Nelsen - 8.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...