Skocz do zawartości

Trenerskie marzenia


scierko

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie przepraszam tych, którzy oczekiwaliby żeby "Football is my religion v. 12" było kontynuowane. Nie mówię, że nie powrócę do tamtego opka, jeśli ten pomysł mi nie wypali. Chcę jednak spróbować czegoś nowego i nie mówię tylko o stylu pisania. Zacznę jako bezrobotny trener, były piłkarz reprezentacji Polski. Kto mnie zatrudni? Nie mam pojęcia. Czy ktokolwiek mnie zatrudni? Oby. Liczę, że przy tym opowiadaniu razem z Wami spędzę miłe chwile. Cóż, zaczynamy!

 

Wersja gry: FM 2012 v. 12.0.4

Wybrane ligi: Trzy bądź dwie najwyższe (Anglia, Polska, Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy, Portugalia, Holandia, Turcja)

Dodatki: Update z FMBASE

 

29.06.2011 r. - Nowym trenerem ŁKS-u Łódź został były szkoleniowiec Lechii Gdańsk Tomasz Kafarski. Przed 36-latkiem trudna walka o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Ciekawe czy sobie poradzi, personalnie będzie o to bardzo trudno.

 

30.06.2011 r. - Jagiellonia Białystok zremisowała w pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europy z Fola Esch 1:1. Bramkę dla Białostocczan zdobył w 45. minucie Łukasz Tymiński.

 

06.07.2011 r. - Holenderskie media mówią obecnie tylko o jednym, o wypożyczeniu przez Twente napastnika Manchesteru United Włocha Federico Machedy. W Enschede liczą, że młody napastnik powalczy o koronę Króla Strzelców Eredivisie.

 

Piłkarze Jagiellonii ograli na wyjeździe 1:0 Fola Esch, dzięki czemu awansowali do kolejnej fazy Ligi Europy. Gola na wagę awansu zdobył w 86. minucie Maycon. Potężna wpadka była blisko, bardzo blisko.

 

13.07.2011 r. - The Citizens sfinalizowali kontrakt, według którego do klubu dołączył bardzo utalentowany brazylijski rozgrywający Ganso. Za 21-latka Khaldoon Al Mubarak przelał na konto Santosu aż 26 mln. euro!

 

Wisła Kraków dzięki bramkom zdobytym przez Patryka Małeckiego i Cvetana Genkova ograła przed własną publicznością Skenderbeu 2:0. Trzecia runda kwalifikacyjna Ligi Mistrzów bardzo blisko.

 

14.07.2011 r. - Śląsk Wrocław 3:1 FH; KuPS 2:2 Jagiellonia. Wrocławianie kolejną rundę mają już chyba zapewnioną. Białostocczanie natomiast muszą jeszcze trochę powalczyć.

 

18.07.2011 r. - Jak na razie nikt nie jest zainteresowany moją osobą. Cierpliwie czekam bądź na ofertę bądź na szanse zgłoszenia się do trenowania jakiejś drużyny.

 

20.07.2011 r. - Wisła Kraków dzięki wyjazdowej wygranej 4:0 ze Skenderbeu awansowała do Trzeciej rundy eliminacyjnej Champions League. Tam Wiślaków czeka ciężki bój ze Sturm Grazem.

 

21.07.2011 r. - Jagiellonia 2:1 KuPS; FH 0:4 Śląsk Wrocław. Nie ma co ukrywać, jak na razie polskie zespoły w europejskich pucharach spisują się bardzo dobrze. Jeszcze nikt nie odpadł, a to wielki sukces jak na nasze realia. Teraz Wrocławianie podejmą Aktobe, a Białostocczanie zmierzą się z Cercle Brugge. Do gry włącza się także Legia Warszawa, która powalczy o kolejną rundę eliminacyjną z Nacionalem da Madeira.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ;)

----------

27.07.2011 r. - Wisła Kraków sensacyjnie ogrywa na wyjeździe 3:0 Sturm Graz! Brawo Wiślacy! Oby tak dalej, aż do fazy grupowej.

 

28.07.2011 r. - Jagiellonia uległa na wyjeździe Cercle Brugge 0:2, tak więc szanse na awans Białostocczanie mają znikome. Na obczyźnie lepszy wynik ukręciła warszawska Legia, która zremisowała z Nacional da Madeira 1:1. Najlepiej wypadli natomiast piłkarze Śląska Wrocław, którzy ograli przed własną publicznością Aktobe 2:0.

 

03.08.2011 r. - Mimo porażki 1:2 krakowska Wisła awansowała do rundy barażowej Champions League. O fazę grupową, a jednocześnie o ogromne pieniądze, Wiślacy powalczą z bułgarskim Litexem Łowecz.

 

04.08.2011 r. - Śląsk się lekko skompromitował, bo przegrał na wyjeździe z Aktobe 1:2, ale i tak Wrocławianie awansowali do ostatniej rundy eliminacyjnej. Mimo wygranej 2:1 z Ligi Europy odpadła Jagiellonia, natomiast Legia Warszawa dzięki bramce młodego Jakuba Koseckiego ograła w konsekwencji w dwumeczu Nacional da Madeira. O fazę grupową Wrocławianie zagrają z greckim PAOK Ateny, a Wojskowi zmierzą się z Schalke. W obydwu przypadkach będzie bardzo trudno o pozytywne rezultaty.

 

06.08.2011 r. - Wielki transfer w polskiej T-Mobile Ekstraklasie! Sebastian Mila odszedł do angielskiego Portsmouth za 1 mln. euro! To niebagatelna suma, ciekawe jak a raczej czy Śląsk ją wykorzysta.

 

10.08.2011 r. - Polska reprezentacja zremisowała w towarzyskim spotkaniu z Gruzją 1:1. Przed niechlubną porażką uchronił nas Robert Lewandowski. Ogólnie rzecz biorąc zagraliśmy bardzo słaby mecz.

 

17.08.2011 r. - W pierwszym meczu Wiślacy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Litexem, co jest wynikiem dość satysfakcjonującym. Wisła stoi przed wielką szansą awansu do fazy grupowej Champions League. Czy im się uda?

 

18.08.2011 r. - Warszawska Legia dość sensacyjnie zremisowała przed własną publicznością z Schalke 1:1. Jakieś tam szanse w rewanżu jeszcze Warszawiacy mają. Taki sam wynik osiągnął we Wrocławiu Śląsk w konfrontacji z PAOK-iem. Cóż, wszystko więc może się jeszcze zdarzyć.

 

21.08.2011 r. - Równo za dwa miesiące obchodzę 26. urodziny. Obym nie świętował jako bezrobotny!

Odnośnik do komentarza

23.08.2011 r. - Katastrofa! Wisła Kraków przegrała u siebie z Litexem 1:2! Krakowianie zagrają więc jedynie w fazie grupowej Ligi Europy...

 

25.08.2011 r. - Sensacja! Śląsk Wrocław ograł na wyjeździe 2:1 PAOK, dzięki czemu podopieczni Oresta Lenczyka zagrają w fazie grupowej Ligi Europy! Mniej szczęścia miała warszawska Legia, która przegrała na wyjeździe z Schalke 1:2.

 

26.08.2011 r. - Odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Europy, a oto jak prezentują się „polskie” czwórki:

Grupa G: Anderlecht, Steaua, Maccabi Hajfa, Wisła Kraków.

Grupa H: Sevilla, Club Brugge, Salzburg, Śląsk Wrocław.

 

27.08.2011 r. - Szum wokół powołań do polskiej kadry narodowej na sparingi z Meksykiem i Niemcami. Na liście Franka Smudy zabrakło miejsca dla Łukasza Fabiańskiego, który publicznie ogłosił, że jest niezadowolony z tej decyzji selekcjonera. Franek twierdzi, że chce sprawdzić na tej pozycji „innych” graczy.

 

30.08.2011 r. - Wciąż żadnych propozycji... Muszę uzbroić się w cierpliwość...

 

01.09.2011 r. - Szok, konsternacja oraz niedowierzanie! Franek Smuda powołał w miejsce kontuzjowanego Wojtka Szczęsnego Artura Boruca! Czyżby konflikt został zażegnany? To się jeszcze okaże.

 

02.09.2011 r. - Sensacja goni sensację! Polska dzięki dwóm bramkom Eugena Polanskiego ogrywa w sparingu Meksyk 2:0! Naszej bramki bronił w tym spotkaniu Tomasz Kuszczak.

 

06.09.2011 r. - Polska 0:3 Niemcy. W bramce ponownie stał Tomek Kuszczak. Chłopak się wyróżnił, był najgorszym piłkarzem meczu! Dlaczego nie zagrał Artur Boruc?!

 

15.09.2011 r. - Pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Europy za nami. Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością 2:0 Maccabi Hajfa, natomiast Śląsk Wrocław sensacyjnie ograł u siebie 2:1 austriacki (dzięki za spostrzegawczość Marlen) Salzburg! Forma naszych klubów w europie dech zapiera.

 

17.09.2011 r. - Poleciałem po bandzie, zgłosiłem zainteresowanie prowadzenia zawodzącego AS Monaco. Kto wie, może akurat się uda?

Odnośnik do komentarza

24.09.2011 r. - Minął tydzień, zero odzewu z Monaco. Ogólnie rzecz biorąc jeszcze żadna głowa nie poleciała, wciąż czekam na jakąś – choćby najbardziej prymitywną – szansę.

 

29.09.2011 r. - Niesamowite, polskie zespoły wciąż radzą sobie świetnie w Lidze Europy. W ramach drugiej kolejki Wisła Kraków ograła na wyjeździe rumuńską Steauę 2:1, a Śląsk Wrocław zremisował na wyjeździe z Club Brugge 1:1. Wiślacy w swojej grupie liderują, natomiast Wrocławianie zajmują miejsce wicelidera.

 

01.10.2011 r. - Franek Smuda po raz kolejny zaskakuje. Z kadrą pożegnał się Artur Boruc, który dwa ostatnie mecze sparingowe przesiedział na ławce rezerwowych. Większą niespodzianką jest powołanie dla Rogera, który w klubie częściej ogląda mecze z trybun niż nawet z pozycji ławkowicza. Cóż, jego cyrk jego małpy.

 

08.10.2011 r. - Polska pokonała towarzysko Iran 3:1. Zagraliśmy zaskakująco dobrze, a bramki dla nas strzelali Sebastian Mila, Robert Lewandowski oraz Ludo Obraniak.

 

10.10.2011 r. - Zagrożonych posad co niemiara, ale klubów bez trenera wciąż brak. Pozostaje mi jedynie cierpliwie czekać.

 

13.10.2011 r. - Czy „13” będzie dla mnie pechowa czy może szczęśliwa? Zwolniono Marco Simone z AS Monaco! Gdzie mi jednak do chcącego przejąć tę drużynę Claude'a Puela... Mimo tego i tak złożyłem podanie o pracę.

 

15.10.2011 r. - Złożyłem swoją ofertę kolejnemu francuskiemu klubowi! Ostatnie w tabeli Ligue 2 Metz to nie spełnienie moich marzeń, ale jeśli mnie zechcą, to propozycję przyjmę z uśmiechem na ustach.

 

16.10.2011 r. - Swoje CV rozsyłam jak SPAM. Tym razem dostali je w Toulouse oraz Southampton.

 

20.10.2011 r. - W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Europy polskie zespoły zaprezentowały się trochę słabiej. Wisła Kraków zremisowała na wyjeździe z Anderlechtem 2:2, a Śląsk Wrocław przegrał na wyjeździe z Sevillą 1:3.

 

21.10.2011 r. - Hura, skończyłem 26. lat! Wciąż jednak jestem bezrobotnym trenerem. Co raz więcej jednak klubów zwalnia swoich trenerów. Jeśli nie myli mnie wyczucie, to już niedługo kogoś poprowadzę.

 

27.10.2011 r. - Katastrofa, wszystkie moje zgłoszenia są odrzucane.

Odnośnik do komentarza

03.11.2011 r. - Oba polskie kluby tym razem poniosły porażki w Lidze Europy. Wiślacy nie dali rady przed własną publicznością Anderlechtowi (1:2), a Wrocławianie we Wrocławiu ulegli Sevilli 0:2. Szanse na awans jeszcze są, trzeba jedynie zacząć zbierać punkty.

 

11.11.2011 r. - Polska kadra zremisowała w sparingu z Włochami 3:3! Było to fantastyczne widowisko, jeden z najlepszych meczy Polaków w tym dziesięcioleciu. Dwie bramki Makaroniarzom wbił Michał Kucharczyk, a jedną dołożył Robert Lewandowski.

 

16.11.2011 r. - W drugim towarzyskim meczu w tym miesiącu Polacy zremisowali 1:1 z Izraelem. Gola dla nas zdobył Robert Lewandowski. Obecnie zajmujemy 68. miejsce w rankingu FIFA.

 

20.11.2011 r. - Nie najlepiej to wygląda. Wciąż bez pracy, nawet bez choćby jednej propozycji. Czekam, czekam, ale moja cierpliwość dobiega końca powoli...

 

01.12.2011 r. - Wisła Kraków ograła 3:1 Maccabi Hajfa, a Śląsk Wrocław przegrał 0:3 z Salzburgiem. Krakowianie są o krok od awansu do fazy pucharowej, natomiast Wrocławianie już po 5. kolejce pogrzebali swoje szanse na dalszą grę w Lidze Europy.

 

06.12.2011 r. - Odbyło się rozlosowanie grup na Mistrzostwa Europy 2012. Oto kogo komu przydzielił los:

 

Grupa A: Ukraina, Włochy, Rosja, Dania

Grupa B: Polska, Niemcy, Portugalia, Czarnogóra

Grupa C: Anglia, Francja, Holandia, Belgia

Grupa D: Hiszpania, Chorwacja, Szwecja, Słowenia

 

07.12.2011 r. - Nareszcie! Dostałem ofertę pracy od Sheff Wed! Popularne Sowy zajmują 7. miejsce w npower League One, a cel na ten sezon to awans. Będzie ciężko, ale postaram się spełnić wymagania zarządu. Go The Owls, go!

Odnośnik do komentarza

Dzięki chłopaki, z pewnością się przyda ;)

----------------------------------------------------

08.12.2011 r. - Jestem już po przeglądzie kadry, wygląda to nie najlepiej. W zimowym okienku transferowym planuję remont generalny. Abyśmy awansowali, a potem szybko nie zlecieli, muszę dużo w tej drużynie zmienić.

 

09.12.2011 r. - Zabawne, kiedy już objąłem jakiś klub, nagle zacząłem dostawać propozycję od innych. Zgłosiło się Bristol City i Derby County. Obie oferty rzecz jasna odrzuciłem, choć te kluby grają o klasę wyżej.

 

Npower League One – 20. kolejka – 10.12.2011 r.

 

Mój debiut w roli trenera The Owls przypadł na 20. kolejką, a za rywala mieliśmy Tranmere. Byłem pewien siebie przed tym spotkaniem, zaryzykuję i stwierdzę, że wiedziałem, że wygramy. W 3. minucie po raz pierwszy zaatakowaliśmy rywali i od razu z efektem bramkowym. Gola, uderzeniem pod poprzeczkę, zdobył Chris O'Grady. Na tym moi mili emocje w tym spotkaniu się niestety zakończyły.

 

W drugiej połowie działo się tak niewiele, że ciekawszą rozrywką było przyglądanie się płynącym chmurom. Jedynie warta odnotowania jest kontuzja Jose Semedo, oby nic mu poważnego się nie stało. Howard Webb w końcu zakończył to bardzo „ciekawe” widowisko, tym samym mogłem świętować pierwsze zwycięstwo za sterami Sheff Wed!

 

[7.] Sheff Wed 1 : 0 Tranmere [10.]

O'Grady 3' [1:0]

 

Widzów – 14095

MoM – Erik Cikos [7,4]

 

11.12.2011 r. - Jose Semedo zderzył się z rywalem tak niefortunnie, że złamał żebra... Portugalski stoper nie pogra przez najbliższe 5 tygodni. Spora strata, nie ma co ukrywać.

 

Pierwszy kontrakt podpisany! Od 1. stycznia nasz skład wzmocni doświadczony pomocnik Richard Hughes. 32-latek pogra z nami tylko do końca tego sezonu.

 

12.12.2011 r. - Super transfer został sfinalizowany. Już niedługo będę mógł skorzystać z umiejętności świetnego fińskiego napastnika Jarno Parikki. Oby jednokrotny reprezentant Finlandii szybko złapał strzelecką formę.

 

Dołącz niedługo do nas także bramkarz, który ma cholernie trudne nazwisko. Milan Barjaktarevic... właśnie. Szwed jest trochę wolny i ogólnie beznadziejny fizycznie, ale liczę na jego refleks.

 

13.12.2011 r. - Naszym kolejnym nowym nabytkiem jest estoński stoper Marek Kaljumae. Młody, dość umiejętny, zobaczymy co z niego wyrośnie.

 

Kolejny środkowy defensor podpisał z nami kontakt! Mam nadzieję, że 28-letni Marko Kopilas stanie się pewnym punktem linii naszej obrony. Brakuje mu co prawda trochę szybkości, ale wierzę że sobie poradzi.

 

Były gracz szkockiego Aberdeen Sone Aluko to skrzydłowy, ale ja mam zamiar stawiać go na szpicy ataku. Jest szybki, przebojowy, coś tam grać na pewno będzie.

 

Cieszy mnie niezmiernie podpisanie umowy z bardzo ciekawym lewym obrońcą Aymenem Belaidem. Tunezyjczyk, który ma także francuskie obywatelstwo, grać w piłkę teoretycznie potrafi, zobaczymy jak mu pójdzie w praktyce.

 

Szukałem kogoś na pozycję defensywnego pomocnika i znalazłem Stelvio. Chłopak grać w piłkę uczył się w bardzo dobrych klubach, tak więc liczę, że pomoże nam awansować do Championship.

Odnośnik do komentarza

Proszę ;)

------------

14.12.2011 r. - Kolejny stoper zakontraktowany! 30-letni Federico Martorell, który ma włoskie korzenie, pogra u nas do końca tego sezonu. Myślę, że będzie często wybiegał na boisko w pierwszej jedenastce. Dodatkowo tego samego dnia na grę dla The Owls zdecydował się Jean-Jacques Domoraud.

 

15.12.2011 r. - Koniec zmagań w fazie grupowej Ligi Europy. Wisła mimo remisu ze Steauą (2:2) awansowała dalej z drugiego miejsca, natomiast Śląskowi remis (0:0) z Club Brugge nic nie dał i Wrocławianie definitywnie pożegnali się z turniejem.

 

16.12.2011 r. - Odbyło się losowanie 1/16 Ligi Europy! Wiślacy zostali wylosowani jako pierwsi, a dolosowano do nich Spartaka Moskwę. Będzie ciężko, ale chyba Wisełkę stać na niespodziankę.

 

Npower League One – 21. kolejka – 17.12.2011 r.

 

Kiedy już w 2. minucie były gracz Wisły Kraków Erik Cikos obejrzał czerwoną kartkę, powiedziałem do swojego asystenta: „Chris, mamy przesrane”. W tamtej chwili naprawdę myślałem tylko o tym jak przegrać z honorem, nie spodziewałem się tego co się stało. W 27. minucie gry szalałem z radości po tym jak Darren Cartet płaskim strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Po tej bramce nastała „cisza”, którą przerwał podwyższając wynik na 2:0 Ben Marshall. Na przerwę schodziłem oniemiały.

 

Druga połowa rozpoczęła się odwrotnie do pierwszej, czyli od bardzo miłego akcentu. W 52. minucie spotkania sytuację sam na sam wykorzystał Chris O'Grady, a ja wraz z asystentem sprezentowaliśmy kibicom Yeovil pokaz tańca radości. Gospodarze w końcówce przycisnęli, ale zdołali tylko raz pokonać Nicka Weavera. Dokonaliśmy niemożliwego – wygraliśmy!

 

[21.] Yeovil 1 : 3 Sheff Wed [6.]

Cikos 2'

Carter 27' [0:1]

Marshall 44' [0:2]

O'Grady 52' [0:3]

Upson 68' [1:3]

 

Widzów – 3915

MoM – Ben Marshall [8,6]

 

18.12.2011 r. - Erik Cikos pożegnał się z jedną tygodniówką.

 

20.12.2011 r. - Dwaj moi gracze trafili do Jedenastki Tygodnia! Są to Ben Gordon oraz Ben Marshall.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ;) Ale już nie Sheff Wed, szybko wszystko się zmienia :)

--------------------------------------------------------------------------------

22.12.2011 r. - Coś mnie podkusiło żeby zaproponować swoje umiejętności niemieckiemu TSG 1889 Hoffenheim.

 

25.12.2011 r. - Tego się nie spodziewałem. Dostałem ofertę pracy od ostatniej drużyny 1. Bundesligi! Przyjąłem ją. Szkoda mi Sheff Wed, ale biznes to biznes. Nie mogłem zaprzepaścić takiej szansy.

 

26.12.2011 r. - Sytuacja w klubie nie wygląda najlepiej. W budżecie dziura, morale poniżej zera, a w dodatku punktów w tabeli zaledwie 10. Strata do bezpiecznego miejsca wynosi aż 7 oczek! Obecnie mamy przerwę w rozgrywkach, więc mogę skupić się na dostosowaniu kadry do swojej wizji gry. Dodatkowo zarząd naciska na sprzedaż jednej bądź dwóch gwiazd...

 

27.12.2011 r. - Na listę transferową wystawiłem siedmiu zawodników, są to: Daniel Haas, Andreas Ibertsberger, Daniel Williams, Fabian Johnson, Gylifi Sigurdsson oraz Vedad Ibisevic.

 

29.12.2011 r. - Andreas Ibertsberger odchodzi do holenderskiego Vitesse za równo 2 mln. euro.

 

31.12.2011 r. - W ostatnim dniu w tym roku z Fiorentiną kontrakt podpisał Gylif Sigurdsson. Włosi zapłacili nam za Islandczyka 7 mln. euro. Suma całkiem przyzwoita.

 

Tego samego dnia graliśmy towarzysko z Karlsruhe. Z 16. drużyną 2. Bundesligi zremisowaliśmy 3:3. Jednym słowem... kiepsko.

 

01.01.2012 r. - Nowy rok otworzyliśmy transferem Vedada Ibisevicia do Napoli. Zarobiliśmy tym samym kolejne 7 mln. euro. Powoli wygrzebujemy się z finansowego dołka.

 

02.01.2012 r. - Zakupiłem pierwszego piłkarza, a jest nim Wason Renteria. Kolumbijczyk próbował już swoich sił w europie, grał między innymi w Porto. Zapłaciłem bardzo mało, bo zaledwie 800 tys. euro. Okazja, potem go sprzedam za kilka razy wyższą kwotę.

 

Nie rozumiem Pawła Wojciechowskiego. Chłopak nawet nie chciał słyszeć o negocjacjach z nami, a podpisał kontrakt z Maritimo.

 

03.01.2012 r. - Dołączył do nas polski prawy obrońca Paweł Olkowski. Zapłaciliśmy za niego Górnikowi Zabrze 700 tys. euro. Oczywiście będzie tylko zmiennikiem dla Andreasa Becka.

 

04.01.2012 r. - Wypożyczyłem z Sao Paulo 18-letniego stopera Luiza Eduardo. Jeśli się sprawdzi, to może go wykupimy.

 

05.01.2012 r. - Kolejne wypożyczenia rodem z Brazylii. Naszym rezerwowym lewym obrońcą został na pół roku Bruno Colaco, natomiast na lewym skrzydle Ryana Babela zastępować w razie potrzeby będzie Matheus Carvalho.

 

06.01.2012 r. - W drugim meczu sparingowym pod moją wodzą zremisowaliśmy 1:1 z Oberhausen. Nie najlepiej jak na razie to wszystko wygląda. Wierzę jednak, że utrzymamy się w 1. Bundeslidze.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ;)

---------

07.01.2012 r. - Kolejny „Canarinhos Boy” wypożyczony. Betao sprowadziliśmy z Dynama Kijów z opcją pierwokupu, ale raczej nie będzie mu dane grać na Rhein-Neckar-Arena dłużej niż 6 miesięcy.

 

08.01.2012 r. - Mam małe problemy z utalentowanym Roberto Firmino. Chłopak pyta mnie czemu nie gra i niby co ja mam mu odpowiedzieć? Przecież wciąż jestem przed debiutem w roli trenera. Chce być wystawiony na listę transferową, ale o tym nawet nie ma mowy, jest zbyt zdolny.

 

11.01.2012 r. - Krążą plotki, że Wolfsburg chce wykupić od nas Andreasa Becka za 8 mln. euro. Nie jestem pewien co bym zrobił gdyby przyszła taka propozycja do klubu. Chyba bym ją przyjął...

 

13.01.2012 r. - W ostatnim sparingu przed ligowym meczem z Wolfsburgiem ograliśmy 2:0 Dynamo Drezno. Nareszcie coś wygraliśmy! Po bramce zdobyli Ryan Babel i Betao.

 

19.01.2012 r. - Według najnowszych danych Polska zajmuje 69. miejsce w rankingu FIFA.

 

1. Bundesliga – 18. kolejka – 22.01.2012 r.

 

Im mniej czasu pozostawało do pierwszego gwizdka arbitra w tym spotkaniu, tym bardziej się denerwowałem. Miałem powód – zajmowaliśmy ostatnie miejsce w tabeli, a graliśmy z 5. Wolfsburgiem. Przechodząc do wydarzeń z tego popołudnia, tak jak planowałem od pierwszej minuty zaatakowaliśmy rywali. Z czasem nasze starania przyniosły pozytywne rezultaty. W 21. minucie gry Tobias Weis idealnie dorzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a bramkę mierzonym uderzeniem głową zdobył Peniel Mlapa. Dość szybko jednak goście wyrównali. Gola, wykorzystując centrę z narożnika boiska, zdobył Sotiris Kyrgiakos. Do przerwy więc, mimo delikatnej przewagi, remisowaliśmy z Wilkami 1:1.

 

Druga połowa tego meczu była... beznadziejna. W ogólnym rzecz jasna rozumowaniu. Teoretycznie przeważaliśmy, mieliśmy cały czas piłkę, ale nie potrafiliśmy z tego skleić sytuacji bramkowych. Szkoda, bo raczej straciliśmy dwa punkty niż zyskaliśmy jeden.

 

[18.] Hoffenheim 1 : 1 Wolfsburg [5.]

Mlapa 21' [1:0]

Kyrgiakos 31' [1:1]

 

Widzów – 20910

MoM – Sotiris Kyrgiakos [8,0]

 

22.01.2012 r. - Awansowaliśmy na 17. pozycję w tabeli! Już w następnej kolejce możemy zrobić kolejny krok do utrzymania, podejmiemy bowiem na wyjeździe 16. HSV.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...