Skocz do zawartości

Show time.FM12.


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny bilans bramkowy na koniec - 40 strzelonych goli i 40 straconych :D Mhlongo będzie dobrym wzmocnieniem, zwłaszcza że nie płaciłeś za niego.

Na chwilę obecną jest on 3 prawym obrońcą w klubie :)

 

Obrona, strona prawa:

  • Mateusz Słodowy (24l., Polska) - 26(1) / 1 / 1 / 1 / 7.07
  • Nhlanhla Mhlongo (18l., RPA) – 1 / 0 / 0 / 0 / 6.90
  • Wilfred Taiwo (18l., Nigeria) – 6 / 0 / 1 / 0 / 6.92
  • Valeri Georgiev (29l., Bułgaria) – 4(6) / 0 / 0 / 0 6.57

 

Sądziłem, że Georgiev po świetnych przed sezonowych sparingach będzie ostoją prawej obrony. Jednak pierwsze mecz pokazały, że nie nadaje się on do mojej koncepcji gry. Widać to nawet po mizernej średniej ocen. Valeri już może pakować walizki. Słodowemu powrót do ojczyzny wypadł rewelacyjnie. To jeden z najlepszych zawodników w zespole. Z dobrej strony pokazał się 18 letni Taiwo, z którym wiąże spore oczekiwania. Po jednym występie Mhlongo nie mogę mu wystawić jakiejkolwiek oceny.

 

Obrona, środek:

  • Damian Paszliński (22l., Polska) – 22(2) / 5 / 1 / 2 / 7.02
  • Jonathan Rodriguez (18l., Argentyna ) - 26(1) / 4 / 4 / 1 / 7.09
  • Hernani (30l., Brazylia) – 20(3) / 3 / 2 / 3 / 6.97
  • Piotr Malarczyk (22l., Polska ) - 4(2) / 0 / 1 / 0 / 6.56

 

Solidna obsada na pozycji dwóch środkowych obrońców. Zaryzykowałem i od początku dawałem szansę Rodriguezowi. Początki był trudne dla tego młodego chłopaka, ale z biegiem czasu stał się zawodnikiem od, którego ustalałem wybór składu. Zaskoczył mnie Paszliński. Sądziłem, że Hernani będzie tym głównym zawodnikiem. Jak się okazało 30 letni Brazylijczyk przegrał rywalizację z Damianem. Do szczęścia brakuje tylko tego 4 obrońcy, który nie odstawał, by od reszty tak jak Malarczyk.

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy, środek:

  • Łukasz Hanzel (27l., Polska) – 28(4) / 3 / 4 / 2 / 6.94
  • Ali Diarra (26l., WKS ) - 15(1) / 1 / 0 / 0 / 6.81
  • Rafał Pietrzak (22l., Polska) – 10(10) / 1 / 1 / 0 / 6.71
  • Desmond Mokwandi (19l., Botswana) – 1(3) / 0 / 0 / 0/ 6.65
  • Okechukwu Okorie (19l., Nigeria) – 2(1) / 0 / 0 / 0 / 6.75
  • Marcin Adamczyk (17l., Polska) – 0(2) / 0 / 0 / 0 / 0.00
  • Vlastimir Jovanovic (29l., Bośnia i Her.) - 2(2) / 0 / 0 / 0 / 6.85
  • Joven Golic (27l., Serbia) – 25(1) / 0 / 0 / 0 / 6.82

 

Znakomitym ruchem transferowym było wykupienie z Arki Hanzela. Ten 27 letni pomocnik prezentował równą i stabilną formę i nie bez kozery w przerwie zimowej otrzymał on opaskę kapitana. Najczęściej u boku Łukasza wybiegał Golic i spisywał się całkiem solidnie, ale i tak oczekiwałem czegoś więcej. Lekko rozczarował mnie Diarra, który przychodził do klubu uznawany przez kibiców przez gwiazdę. Nie poradził sobie z tą presją i spisywał się tak sobie. Okorie i Mokwandi zaliczyli epizody w I składzie, lecz nie nadszedł jeszcze ich czas. Gdy Pietrzak przychodził do klubu miał walczyć na skrzydle, lecz zauważyłem, że solidnie spisuje się na skrzydle i tam najczęściej był wystawiany. Jovanovic jest za słaby i chciałbym się go pozbyć z zespołu. Adamczyk zagrał raptem kilka minut i pozostaje bez oceny.

 

Pomocnicy; strona lewa:

  • Cesar Carranza (33l., Argentyna ) - 14(5) / 8 / 0 / 3 / 6.84 -> Out; Karpaty Lwów
  • Maciej Korzym (26l., Polska ) - 18(10) / 4 / 1 / 1 / 6.82
  • Anderson (16l., Brazylia ) - 4 / 1 / 0 / 0 / 6.75
  • Mateusz Janiec (22l., Polska ) - 0(3) / 0 / 0/ 0/ 6.75
  • Assis (30l., Brazylia ) - 1(2) / 0 / 0 / 0 / 6.45

 

Początek sezonu Carranza miał rewelacyjny. Przybył do Polski z wielkimi oczekiwaniami ze strony kibiców i moich. Niestety, . Początek sezonu miał rewelacyjny, lecz, gdy potem przyszła obniżka formy i posadzenie na ławce, zawodnik z Argentyny strzelił „focha” i zaczął marudzić. Nie pozwoliłem mu na zbytnie psucie nastrojów w zespole. Został ukarany grzywną, a w przerwie zimowej podpisał kontrakt na Ukrainie. Jego następcą na lewej flance został Korzym, który spisywał się różnie. Miał bardzo dużo zastojów w formie. Dobry mecz i kilka nieudanych. Pozytywnie wypadł młodziutki Anderson, który pokazał, że ma we krwi dryblingi i znakomitą technikę. Janiec bez oceny.

 

Pomocnicy, strona prawa:

  • Lima (21l., Brazylia) – 20(4) / 2 / 12 / 4 / 7.00
  • Lucas Castroman (33l., Argentyna) – 10(3) / 0 / 2 / 0 / 6.77 -> Out Guingamp
  • Jacek Bąk (21l., Polska) – 5(7) / 0 / 1 / 0 / 6.66

 

Gdyby nie Lima, to można, by rzec, że ta pozycja jest najsłabszą w całej taktyce. Brazylijski pomocnik miał ciężki star. Nie potrafił wygrać rywalizacji z doświadczonym Castromanem, lecz u 33 latka sytuacja jest identyczna jak u Carranzy. Lima wykorzystał ten fakt i zaczął grać regularnie i dopłacił się dwiema bramkami i aż 12 asystami! Bąk nie dostawał dużo szans, lecz, gdy już wyszedł na boisku to z tego nie skorzystał aby mnie do siebie przekonać.

 

 

Napastnicy:

  • Emiliano Alfaro (26l., Urugwaj) – 18 / 8 / 6 / 2 / 7.22
  • Ondrej Cerny (19l., Czechy) – 22(6) / 6 / 6 / 2 / 6.89
  • Piotr Gawęcki (25l., Polska) – 5(3) / 2 / 0 / 0 / 6.76
  • Emka Opara (29l., Nigeria) – 19(5) / 8 / 2 / 1 / 6.85

 

Znakomicie wpasował się do zespołu Alfaro. Przybył do nas prosto z Urugwaju, nie narzekał, że zimno itp. , tylko grał, strzelał, podawał, walczył. Dla mnie zawodnik sezonu w zespole. Duży kredyt zaufania miał u mnie Opara. Nie może być pewien swojego miejsca w zespole na II sezon. Cerny to czysty talent i kilka razy pokazał swoje nie tuzinkowe umiejętności. Grał w ataku, ale również na skrzydłach. Gawęcki nie otrzymał zbyt wielu szans, ale na takiego „zapchaj dziurę” Piotrek się nadaje.

 

 

Korona Kielce; statystyka:

 

Najwięcej występów : V. Brankovic – 32

Najlepszy strzelec: E. Alfaro; C. Carranza; E. Opara – 8

Najlepszy asystent: Lima – 12

Najwięcej nagród MoM: Lima – 4

Największa średnia ocen: E. Alfaro – 7.22

Najgorsza średnia ocen (min. 3 występy): Assis – 6.45

Najlepiej podający: D. Mokwadi – 84%

Największa średnia ilość wślizgów na mecz: M. Słodowy – 4.91

Największa średnia ilość dryblingów na mecz : E. Alfaro – 2.38

Najwięcej żółtych kartek : M. Słodowy – 9

Najwięcej czerwonych kartek : O. Cerny ; C. Carranza – 1

Najmłodszy gracz : Anderson – 16 lat

Najstarszy gracz : L. Castroman ; C. Carranza – 33 lata

Odnośnik do komentarza

Fajny bilans bramkowy na koniec - 40 strzelonych goli i 40 straconych :D Mhlongo będzie dobrym wzmocnieniem, zwłaszcza że nie płaciłeś za niego.

Na chwilę obecną jest on 3 prawym obrońcą w klubie :)

 

Wybacz, nieprecyzyjnie się wyraziłem :P chodziło mi oto, że moim zdaniem rozwinie się na tyle, że okaże się solidnym wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza

Okres przed sezonowy:

  • Jonathan Rodriguez został uznany za najlepszego gracza w ubiegłym sezonie przez kibiców.
  • Celem na nadchodzący sezon jest zajęcie miejsca premiowanego awansem do europejskich pucharów.

 

Transfery:

 

Do klubu:

Mike Okoro < - Enugu Rangers, 90 tys. €

Michal Bures < - Caslav, 50 tys. €

Martin Tenev < - Widima-Rakowski, 18 tys. €

Ivan Stranianek < - Slovan Bratysława, Free

Mateusz Kwiatkowski < - Ruch Chorzów, Free

Josip Stojan < - Hajduk, Free

Konrad Gilewicz < - FC Wacker Innsbruck, Free

Josip Vukovic < - Hajduk, Free

Chibuike Ezeugo <- Kano Pillars, 1 mln €!!

Dariusz Górecki < - Zawisza Bydgoszcz, 160 tys. €

 

Z klubu:

 

| Data | Osoba | Do | Opłata |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Assis | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Malarczyk, Piotr | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Malecki, Wojciech | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Jovanovic, Vlastimir | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Socha, Pawel | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Lenart, Dominik | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Paprocki, Andrzej | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Cebula, Artur | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Papka, Bartosz | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Bednarski, Adrian | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Michalski, Bartlomiej | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Paprocki, Piotr | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Piwowar, Piotr | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Swider, Hubert | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Piotrowski, Michal | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 30.6.2014 | Smolarczyk, Michal | Wolny transfer | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.7.2014 | Carranza, César | Karpaty | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.7.2014 | Brzyski, Tomasz | Wigry | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 1.7.2014 | Castromán, Lucas | En Avant de Guingamp | Wolny |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2014 | Bures, Michal | Warta Poznań | Wypożyczenie |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2014 | Ngcongca, Craig | Warta Poznań | Wypożyczenie |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2014 | Vukovic, Josip | Warta Poznań | Wypożyczenie |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2014 | Kaminski, Damian | Warta Poznań | Wypożyczenie |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|
| 7.7.2014 | Stojan, Josip | Warta Poznań | Wypożyczenie |
| ---------------------------------------------------------------------------------------|

 

Transfer Ezeugo wzbudził najwięcej szumu. Rzadko kupuję piłkarzy za takie sumy, lecz napastnik od razu mnie urzekł i chciałem go mieć za wszelką cenę. Zaczęło się od 150 tys. € a skończyło na jednym milionie. Mam nadzieję, że tym transferem przybliżyliśmy sobie drogę do mistrza Polski, jak i do fazy grupowej ligi Europy.

 

 

Sparingi:

Korona Kielce – Worskla [uKR] 1:3 (M. Korzym)

Warta Poznań – Korona Kielce 0:3 (I. Ivanov, M. Janiec, Hernani)

Korona Kielce – Krywbas [uKR] 3:2 (E. Alfaro, O. Cerny x2)

Wierna Małogoszcz – Korona Kielce 0:4 (I. Ivanov x2, T. Kijanskas, C. Ezeugo)

 

 

 

Tak jak po puchar Polski, tak po super puchar sięgnęliśmy po rzutach karnych. W starciu z mistrzem kraju – Legią Warszawa, zagraliśmy bardzo dobrze. Byliśmy stroną lekko bardziej zdyscyplinowaną i stwarzającą sobie więcej klarownych okazji. Pierwsi objęliśmy prowadzenie po uderzeniu Alfaro z 15 metrów. Jednak 10 minut później Radović dwukrotnie ograł Rodrigueza i nie dał szans Kurcie. W rzutach karnych znów okazaliśmy się lepsi wykorzystując wszystkie podejścia. To już drugie trofeum za mojej kadencji, które trafiło do Kielc.

 

19.7.2014., Warszawa [31103]; Superpuchar Polski

Legia Warszawa [MP] – Korona Kielce [PP] 1:1 (1:1) D. 0:0, RzK 2:4

 

0-1 : E. Alfaro '22

1-1 : M. Radovic '32

 

MoM: M. Słodowy – Korona, DR, 8.1

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński ['99 M. Okoro], J. Rodriguez ['77 Hernani], M. Słodowy, O. Okorie, Ł. Hanzel, K. Gilewicz ['99 M. Janiec], O. Cerny, C. Ezuego, E. Alfaro

Odnośnik do komentarza

Ligę rozpoczęliśmy od wyjazdowego spotkania z Widzewem. Mecz był bardzo brutalny, sędzia pokazał 13 żółtych kartek i dwie czerwone. Dla Pinheiro oraz dla Cernyego. Z końcowego wyniku chyba nikt się nie cieszył, bo padł bramkowy remis. Pierwszego gola w Polsce strzelił Ezugo, który był wyróżniającą się postacią w meczu.

 

 

1.8.2014. Łódź [8387]; Ekstraklasa [1/30]

Widzew Łódź [-] - Korona Kielce [-] 1:1 (1:0)

 

1-0 : B. Pinheiro '45+3

1-1 : C. Ezeugo '52

 

'79 B. Pinheiro CzK

'90+1 O. Cerny CzK

 

MoM: D. Calderon – Widzew, ML, 7.7

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, O. Okorie, Ł. Hanzel, K. Gilewicz ['80 R. Pietrzak], O. Cerny, C. Ezuego, E. Alfaro

 

 

Aleksandar Stoyanov < - Botew Płowdiw, 40 tys. €

 

W IV rundzie pucharu Europy trafiliśmy chyba najgorzej jak mogliśmy. Naszym rywalem będzie Włoskie Napoli. :(

 

W II kolejce ligowej podejmowaliśmy rewelację poprzedniego sezonu – Wisłę Płock. Wygraliśmy pewnie, aplikując rywalom 3 bramki. Znów na listę strzelców wpisał się Ezeugo, a dwoma asystami popisał się Alfaro. Wreszcie mamy prawdziwy, zabójczy duet w ataku. Rywale nie mieli nic do powiedzenia, stać było ich tylko na jedno uderzenie w światło bramki.

 

 

10.8.2014., Kielce [11159], Ekstraklasa [2/30]

Korona Kielce [11] – Wisła Płock [14] 3:0 (1:0)

 

1-0 : C. Ezeugo '3

2-0 : J. Rodriguez '81

3-0 : J. Bąk '83

 

MoM: C. Ezeugo – Korona, ST, 8.2

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, R. Pietrzak ['77 O. Okorie], Ł. Hanzel, K. Gilewicz, O. Cerny, C. Ezuego, E. Alfaro ['82 J. Bąk]

Odnośnik do komentarza

Ezeugo <3

 

Wisła Kraków pokazała nam, że w tym sezonie ciężko będzie urwać jej punkty. Zespół złożony z klasowych zawodników (Melikson czy Ondrasek) postawił nam wysoko poprzeczkę. Znakomity początek w wykonaniu gospodarzy, lecz pokazaliśmy, że my także mamy serce do walki. Po ciężkim boju ugraliśmy cenny punkt w Krakowie. Kolejnego gola zdobył Ezeugo.

18.8.2014., Kraków [21107]; Ekstraklasa [3/30]

Wisła Kraków [4] – Korona Kielce [7] 2:2 (2:1)

 

1-0 : Z. Ondrasek '2

2-0 : M. Melikson '6 /k/

2-1 : D. Paszliński '30

2-2 : C. Ezeugo '81

 

MoM: C. Ezeugo – Korona, ST, 8.7

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, J. Golic, Ł. Hanzel ['70 J. Bąk], O. Cerny, Lima ['70 K. Gilewicz], C. Ezeugo, E. Alfaro

 

 

W lidze Europy trafiliśmy źle, bo wyjechaliśmy do Neapolu na spotkanie z tamtejszym Napoli. W głębi duszy wiedziałem, że będzie ciężko o jakiś korzystny wynik. Jednak znów zagraliśmy na tyle walecznie, żeby z mocniejszym rywalem nie przegrać. Z Włoch wywieźliśmy jakże cenny remis. Gospodarze ułatwili nam trochę zadanie, bo od 15 minut grali w osłabieniu. Nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarnął nie, kto inny jak Ezeugo.

 

 

21.8.2014. Neapol [30129], Liga Europy, 4 runda [1/ 2]

Napoli [iTA] – Korona Kielce 1:1 (0:1)

 

0-1 : C. Ezeugo '12

1-1 : A. Maselli '47

 

'15 - P. Cannavaro CzK

 

MoM: C. Ezeugo – Korona, ST, 7.7

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, J. Golic, Ł. Hanzel [ktz. '64 K. Gilewicz], O. Cerny, Lima ['64 K. Gilewicz], C. Ezeugo, E. Alfaro

Odnośnik do komentarza

Po znakomitym wyniku we Włoszech powróciliśmy do ligowej szarzyzny. Naszym rywalem był znów klub aspirujący do mistrza – Polonia Warszawa. Pozostawiliśmy lepsze wrażenie niż w meczu z Wisła, ale wynik był ten sam – 2:2. O dziwo bramki nie zdobył Ezeugo. Bardzo słabo zagrał Brankovic, dla którego nie znalazłem jeszcze godnego zastępstwa. Jest junior z zespołu u-18, lecz nie wiem czy podoła.

 

 

25.8.2014., Kielce [10624], Ekstraklasa [4/30]

Korona Kielce [7] – Polonia Warszawa [8] 2:2 (1:2)

 

0-1 : D. Gołębiewski '8

0-2 : A. Vajushi '14

1-2 : J. Rodriguez '45

2-2 : K. Gilewicz '81

 

MoM: A. Vajushi – Polonia, MC, 8.4

 

F. Kurto – V. Brankovic ['63 M. Okoro], D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, O. Okorie ['75 J. Golic], F. Grobelny ['68 K. Gilewicz], O. Cerny, Lima, C. Ezeugo, E. Alfaro

 

 

Przy dopingu 11 tysięcy widzów na Areana Kielce pokonaliśmy Napoli 3:1. Sprawiliśmy ogromną sensację, ale zagraliśmy najlepszy mecz pod moją wodzą. Wreszcie obudził się Cerny, który został autorem dwóch bramek. Szczególnie druga bramka Ondreja była przecudnej urody. Przejął piłkę na 30 metrze, ograł trzech rywali i technicznym uderzeniem zza pola karnego podwyższył wynik. Oba zespoły grał bardzo ostro, a my od 16 minuty graliśmy już w osłabieniu. Po przerwie siły się wyrównały, ale Napoli w II odsłonie za wszelką cenę starało się odrobić starty. Zagraliśmy bardzo mądrze w defensywie, a w ataku dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie. Sensacja stała się faktem! Zagramy w fazie grupowej!

 

28.8.2014., Kielce [11126], Liga Europy, 4 runda [2/2]

Korona Kielce [1] – Napoli [iTA, 1] 3:1 (2:0)

 

1-0 : O. Cerny '3 /k/

2-0 : O. Cerny '37

3-0 : C. Ezeugo '71

3-1 : E. Cavani '73

 

'16 – O. Okorie CzK

'49 – C. Ventimiglia CzK

 

MoM: O. Cerny – Korona, AML, 9.1

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, O. Okorie, R. Pietrzak ['45 K. Gilewicz], O. Cerny, Lima ['65 J. Bąk], C. Ezeugo, E. Alfaro

Odnośnik do komentarza

  • W II rundzie pucharu Polski zmierzymy się z Bogdanką Łęczna.

  • Naszym ostatnim wzmocnieniem było pozyskanie Amira Sayouda. Wykupiliśmy go z FC Timisoary za 300 tys. € + 900 tys. € w ratach na 48 miesięcy.

  • Wylosowaliśmy ciężką grupę w Lidze Europy: Olympique Marseille {FRA], Braga [POR], Trabzonspor [TUR].
  • Grupa Lecha Poznań: Arsenal Londyn [ENG], FC RB Salzburg [AUS], Morgen [MNE]
  • Grupa Wisły Kraków : Valencia [ESP], Metalist [uKR], Zurych [sUI]

  • Legia w drodze do LM przegrała z Celtikiem (3-1; 0-2), a w lidze Europy poległa z Villarrealem (0-2; 4-4).

 

W lidze wreszcie odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Nie byliśmy dobrymi gospodarzami dla Zagłębia Lubin. Pokonaliśmy ich pewnie 2:0 po rewelacyjnej końcówce w I połowie. W tym spotkaniu Ezeugo nabawił się drobnej kontuzji, która wyklucza go z gry przez minimum 11 dni. Debiut Sayoudiego wypadł średnio, ale to był dla niego pierwszy mecz w Polskiej Ekstraklasie. Przełamał się Alfaro, a Cerny podtrzymał swoją wysoką formę.

 

31.8.2014., Kielce [10254], Ekstraklasa [5/30]

Korona Kielce [10] – Zagłębie Lubin [16] 2:0 (2:0)

 

1-0 : O. Cerny '41

2-0 : E. Alfaro '45+3

 

MoM: O. Cerny – Korona, AML, 7.9

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy ['60 W. Taiwo], O. Okorie, A. Sayoud ['75 J. Golic], O. Cerny, Lima ['75 J. Bąk], C. Ezeugo, E. Alfaro

 

W kolejnej kolejce ligowej pokonaliśmy Lechię Gdańsk, która miała świetny początek sezonu. Pewne zwycięstwo pozwoliło nam na awans na drugą pozycję w lidze. W pojedynku na PGE Arenie kapitalnie zagrał duet napastników Alfaro – Ezeugo, którzy strzelili solidarnie po dwie bramki. Szczególnie pierwsze trafienie Nigeryjczyka było przedniej urody. Chibuike przebiegł z piłką prawie 50 metrów, a w polu karnym ośmieszył golkipera. Teraz pierwszy mecz w lidze Europy. Rywal OM. Coś czuję, że dostaniemy lanie.

 

13.9.2014., Gdańska [30214], Ekstraklasa [6/30]

Lechia Gdańsk [5] - Korona Kielce [8] 2:4 (2:1)

 

1-0 : S. Chukwudi '4

2-0 : I. Lukjanovs '20

2-1 : E. Alfaro '42

2-2 : E. Alfaro '54

2-3 : C. Ezeugo '57

2-4 : C. Ezeugo '90+2

 

MoM: E. Alfaro – Korona, ST, 9.3

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy, J. Golice, A. Sayoud ['85 K. Gilewicz], O. Cerny, J. Bąk, C. Ezeugo, E. Alfaro

Odnośnik do komentarza

Gdy po meczu z Napoli obwieszczałem, że to było nasze najlepsze spotkanie pod moją wodzą, to po spotkaniu z OM muszę zmienić swoje zdanie. Mecz z Francuskim zespołem był perfekcyjny. Od samego początku rzuciliśmy się na rywali i to był klucz do sukcesu. Rywale zlekceważyli nas już od pierwszych minut co ułatwiło nam zadanie. Wysoki pressing, kombinacyjna gra w środku pola i świetnie grające skrzydła. To był klucz do sukcesu i sprawienia ogromnej sensacji. Wynik idealnie odzwierciedlił to, co się działo na boisku 6:1! Tak 6:1! Czapki z głów dla Aflaro, który nie dość, że strzelał to wracał do obrony, sam odbierał piłkę i kreował akcję za akcją. Znów ozdobą meczu było trafienie Ezeugo. 21 letni napastnik popisał się pięknym lobem zza pola karnego przy pierwszym trafieniu, a kilka sekund po zmianie stron, ośmieszył rywali, ogrywając w polu karnym 3 zawodników gości!

 

 

18.9.2014., Kielce [15552]; Liga Europy [1/6]

Korona Kielce [-] - OM [FRA, -] 6:1 (5:1)

 

1-0 : D. Paszliński '6

2-0 : E. Alfaro '17

3-0 : E. Alfaro '24

4-0 : J. Bąk '30

4-1 : A.P. Gignac '38

5-1 : C. Ezeugo '41

6-1 : C. Ezeugo '46

 

MoM: E. Alfaro – Korona, ST, 9.6

 

F. Kurto – V. Brankovic, D. Paszliński, J. Rodriguez, M. Słodowy ['67 W. Taiwo], J. Golic ['84 D. Mokwadi], A. Sayoud, J. Bąk, O. Cerny, E. Alfaro, C. Ezeugo

 

 

Nie rozumiem jak można po fantastycznym spotkaniu, rozegrać mecz, w którym nie gra się nic. Lech wygrał wysoko, ale zasłużenie. Grał lepiej, szybciej i bardziej agresywnie. Nam dziś nic nic wychodziło. Dopiero wprowadzenie rezerwowych trochę poprawiło naszą gr, ale było już za późno. Pierwsza porażka ligowa. Szkoda, że taka wysoka.

 

 

21.9.2014. Kielce [9270], Ekstraklasa [7/30]

Korona Kielce [2] – Lech Poznań [10] 1:4 (0:3)

 

0-1 : Juninho '7 /k/

0-2 : W. Król '9

0-3 : A. Rudnevs '21

0-4 : A. Rudnevs '68

1-4 : E. Alfaro '81

 

MoM: A. Rudnevs – Lech, ST, 8.8

 

F. Kurto – P. Bąk, D. Paszliński ['45 M. Okoro], J. Rodriguez, M. Słodowy, J. Golic ['45 O. Okorie], A. Sayoud, J. Bąk ['69 Lima], O. Cerny, E. Alfaro, C. Ezeugo

Odnośnik do komentarza

W pucharze Polski na spotkanie z Bogdanką Łęczna wyszliśmy w rezerwowym składzie. Wynik nie mógł być inny jak nasze zwycięstwo. Jednak mecz stał na wysokim poziomie. W przeciągu 91 minut padło aż 32 strzałów na bramkę! Oczywiście oddaliśmy więcej niż przeciwnik, bo aż 18, ale gospodarze mieli swoje szanse i dla ponad 3 tysięcy widzów spotkanie było ciekawe. Drugi garnitur zdał sprawdzian i podobnym składem wyjdziemy chyba na ligowe stracie przeciwko Olimpii Elbląg.

 

24.9.2014., Łęczna [3409], Puchar Polski, 2 runda

Bogdanka Łęczna Korona Kielce [E] 2:5 (1:4)

 

0-1 : E. Alfaro '7

0-2 : E. Alfaro '15

0-3 : Hernani '17

1-3 : T. Chałas '22

1-4 : C. Ezeugo '43

1-5 : Lima '59

2-5 : M. Kowalewski '90

 

MoM: Lima – Korona, MR, 9.2


  1. Tenev – W. Taiwo [ktz '45 M. Słodowy], Hernani, M. Okoro, P. Bąk, D. Mokwandi, F. Grobelny, Lima, R. Pietrzak ['50 J. Bąk], E. Alfaro ['45 A. Sayoud], C. Ezeugo


  1.  

 

W kolejnej rundzie krajowego pucharu zmierzymy się z Pogonią Szczecin.

 

Olimpia Elbląg to debiutant w Ekstraklasie i zgodnie z oczekiwaniami plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. W starciu z nami nie miała żadnych szans, co udowodniliśmy strzelając gospodarzom aż 6 bramek. Hattrickiem popisał się Rodriguez, który świetnie walczył w powietrzu podczas rzutów rożnych. Dwie bramki zdobył oczywiście Alfaro, a jego parter z ataku Ezeugo zagrał dziś słabo.

 

 

28.9.2014., Elbląg [2679]; Ekstraklasa [8/30]

Olimpia Elbląg [16] – Korona Kielce [7] 0:6 (0:2)

 

0-1 : J. Rodriguez '8

0-2 : J. Rodriguez '45+3

0-3 : E. Alfaro '54

0-4 : E. Alfaro '76

0-5 : O. Cerny '84

0-6 : J. Rodriguez '90+2

 

MoM: J. Rodriguez – Korona, DC, 9.8

 

F. Kurto -M. Słodowy, J. Rodriguez, M. Okoro, V. Brankovic, J. Golic, A. Sayoud ['45 K. Gilewicz], Lima, O. Cerny, E. Alfaro, C. Ezeugo ['58 F. Grobelny]

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz w lidze Europy zakończyliśmy porażką. Wynik 5:2 dla Trabzonsporu nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Gdybyśmy byli odrobinkę dokładniejsi to spokojnie uzyskalibyśmy remis. Za porażkę winię głównie kilku chłopaków. Kurto początek miał dobry, lecz potem nie wytrzymał presji ze strony potężnego dopingu kibiców i z minuty na minutę grał coraz gorzej. Sayoud to na razie niewypał. Nie potrafi się odnaleźć w zespole, martwię się o jego formę, bo kosztował nas kupę kasy. Jednak największą bolączką była dziś prawa obrona. Słodowy i Taiwo dali łatwo się ogrywać i rywale w większości atakowali tą stroną. Trafiliśmy 3 razy w słupek, nie potrafiliśmy wykończyć szybkich kontr, a obrona była dziurawa jak szwajcarski ser.

 

 

2.10.2014., Trabzon [20632]; Liga Europy [2/6]

Trabzonspor [TUR; 2] – Korona Kielce [1] 5:2 (2:1)

 

1-0 : V. Chiriches '16

1-1 : E. Alfaro '32

2-1 : Alanzinho '40

3-1 : Alanzinho '55

3-2 : J. Bąk '62

4-2 : M. Okoro '79 /s/

5-2 : J. Faty '88

 

'90 – B. Yilmaz CzK

 

MoM: Alanzinho – Trabzonspor, AML, 7.2

 

F. Kurto -M. Słodowy ['45 W. Taiwo], J. Rodriguez, M. Okoro, V. Brankovic, J. Golic, A. Sayoud, Lima ['45 J. Bąk], O. Cerny, E. Alfaro, C. Ezeugo

 

 

W ligowym starciu z Cracovią Kurto usiadł na ławce, a jego miejsce zajął Tenev, który został zawodnikiem meczu. Gospodarze grali od nas o wiele lepiej i z ręką na sercu to oni powinni zdobyć 3 punkty. Przez cały mecz wypracowaliśmy sobie 4 może 5 dobrych okazji do zdobycia bramki, a rywale mieli ich zdecydowanie więcej. Mecz zakończył się podziałem punktów, bo w końcówce, na ostatnie kilka minut wreszcie zaczęliśmy grać tak jak to umiemy najlepiej.

 

 

5.10.2014, Kraków [9089], Ekstraklasa [9/30]

Cracovia Kraków [12] – Korona Kielce [4] 2:2 (2:1)

 

1-0 : K. Kelly '3

1-1 : J. Bąk '16

2-1 : B. Ljubojevic '33

2-2 : C. Ezeugo '84

 

MoM: M. Tenev – Korona, GK, 8.0

 

M. Tenev - N. Mhlongo, J. Rodriguez [ktz '39 Hernani] , M. Okoro, V. Brankovic, J. Golic ['45 A. Sayoud], Ł. Hanzel, J. Bąk, O. Cerny ['45 K. Gilewicz], E. Alfaro, C. Ezeugo

Odnośnik do komentarza

Mecz z Górnikiem rozpoczęliśmy bardzo słabo. Rywal zdominował wydarzenia na boisku, ale Tenev znów był w perfekcyjnej formie. Bronił jak maszyna, raz po raz naprawiając błędy obrońców. Mimo, iż goście byli zespołem lepszym w I połówce, to i tak do szatni schodziliśmy jako zwycięscy. Zdobyliśmy dwie bramki. Pierwsza padła po rzucie karnym [Cerny], a druga po rzucie rożnym i lekkim dotknięciu Paszlińskiego. Po zmianie stron wzięliśmy się w garść i to my byliśmy zespołem lepszym. Potrafiliśmy udowodnić to jeszcze jedną bramką na którą zasłużył Alfaro.

 

 

8.10.2014., Kielce [7641], Ekstraklasa [10/30]

Korona Kielce [5] – Górnik Zabrze [10] 3:0 (2:0)

 

1-0 : O. Cerny '19 /k/

2-0 : D. Paszliński '35

3-0 : E. Alfaro '87

 

MoM: D. Mokwadi – Korona, DMC, 8.4

 

M.Tenev - N. Mhlongo, D. Paszliński , M. Okoro, V. Brankovic ['45 W. Taiwo], D. Mokwandi, A. Sayoud, J. Bąk, O. Cerny, E. Alfaro, C. Ezeugo ['75 Ł. Hanzel]

 

 

Zrewanżowaliśmy się Legii za porażkę z tamtego sezonu, gdzie polegliśmy aż 0:5. W obecnym sezonie dojrzeliśmy i rywale nie mieli z nami tak łatwo. Bardzo dobrze zagrała linia defensywna, która nie dopuszczała do większej ilości okazji strzeleckich. Jednak, jeśli już to Tenev spisywał się wybornie, kapitalnie, wręcz perfekcyjnie. Na chwilę obecną wyparł on Kurtę na ławkę rezerwowych. Pewne zwycięstwo 2:0 pozwoliło nam przybliżyć się do lidera – Wisły Kraków.

 

 

20.10.2014, Kielce [14870]; Ekstraklasa [11/30]

Korona Kielce [5] – Legia Warszawa [6] 2:0 (1:0)

 

1-0 : J. Bąk '3

2-0 : D. Paszliński '60

 

MoM: D. Paszliński – Korona, DC, 8.1

 

M.Tenev - N. Mhlongo, D. Paszliński , M. Okoro, V. Brankovic, D. Mokwandi, A. Sayoud, J. Bąk, O. Cerny ['77 Lima], E. Alfaro ['61 E. Opara], C. Ezeugo

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...