Skocz do zawartości

Show time.FM12.


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Fm 12 v.3

Baza danych: duża

Ligi: Tylko Polskie [1-2]

 

Ostatnio w naszej rodzimej Ekstraklasie zaczęto stawiać na młodych, niedoświadczonych i nikomu nie znanych trenerów. Z moja osobą także wiąże się wspomniana informacja. W roku 2013 Korona Kielce, ledwo utrzymała się w lidze, gdzie pomógł tylko lepszy bilans spotkań z Ruchem Chorzów. Z ekstraklasy spadł wspomniany Ruch oraz Podbeskidzie. Zastąpiłem w Kielcach innego „anonimowego” trenera – Leszka Ojrzyńskiego. Nie osiągnął zbyt wiele z zespołem i po niecałych 3 latach prowadzenia zespołu został bezrobotny.

Celem Korony na sezon 2013/2014 będzie dla zarządu spokojne utrzymanie się w lidze, ewentualnie zajęcie pozycji w środku tabeli. Cel jest do zrealizowania, a sam mam ambicje, aby zespół z Kielc był kiedyś w czołówce ligowej piłki kopanej.

Zacząłem prace z zespołem od przemyśleń jaką taktyką zacząć szlifować na treningach. Uwielbiam ustawienie 4-3-3, lecz w zespole brakuje napastników. Postaram się to zmienić, gdyż zarząd udostępnił nam niecałe 800 tys. € na dokonywanie wzmocnień.

 

Przegląd kadry:

 

Bramkarze:

  • Krzysztof Pilarz [32l., GK, POL]
  • Zbigniew Małkowski [35l., GK, POL]
  • Wojciech Mieśkiewicz [19l., GK, POL]

 

Na tej pozycji mam dwóch bardzo doświadczonych zawodników, ale Pilarz idzie od razu do odstrzału. Prezentuje się już coraz słabiej i wielkiej szansy u mnie raczej nie otrzyma. W poprzednim sezonie głównym graczem na tej pozycji był Małkowski, ale ja postaram się dawać więcej szans Miśkiewiczowi, który dla mnie ma duży potencjał.

 

Obrońcy:

  • Hernâni (29l., LB, O (Ś), BRA)
  • Pawel Golański (30l.,O (PŚ),POL)
  • Valeri Georgiev (28l.,O (PLŚ), DP, BUL)
  • Tadas Kijanskas (27l., O (LŚ), LTU)
  • Piotr Malarczyk (21l., O (Ś), POL)
  • Damian Paszliński (21l., O (Ś), POL)
  • Jakub Źubrowski (21l.,O (Ś), DP, POL)
  • Damian Krajanowski (29l., O/WO (P) POL)
  • Tomasz Lisowski (28l., O/WO/P (L), POL)

 

W mijającym sezonie najlepszy z w/w zawodników był Krajanowski, który solidnie grał na prawej stronie obrony. Dobrze prezentuje się Georgiev, Paszliński oraz Hernani, Kijanskas oraz Lisowski. Paweł Golański, który powrócił do Kielc to już nie ten sam zawodnik. Gra słabo, mało inteligentnie i jako pierwszy pojawił się na liście transferowej. Dwóch młodych graczy zrobiło na mnie pozytywne wrażenie i mogą być pewni, że podczas sezonu wybiegną na boisko.

Odnośnik do komentarza

Powodzenia :)

Dziękuję.

 

Pomocnicy:

  • Vlastimir Jovanovic (DP, P (Ś),BIH; 28l. )
  • Artur Lenartowski (DP, P/OP (Ś), POL;25l. )
  • Assis (P/OP (PL), BRA;29l. )
  • Gabriel Enache (P/OP (P), ROU;22l.)
  • Mateusz Janiec (P/OP (L), POL;21l. )
  • Piotr Giza (P/OP (Ś), POL;33l.)
  • Orlin Orlinov (OP (PL), N, BUL; 24l. )
  • Jakub Bak (OP (PL), N, POL;20l. )
  • Maciej Korzym (OP (L), N ; POL;25l. )
  • Samuel Chukwudi (OP (Ś); NGA;24;. )

 

Wyrównany poziom na tej pozycji. Niestety, większość nie spełnia moich wymogów pod kątem taktyki 4-3-3. Jedyny, który nadaje się do wspomnianego ustawienia – Chekwudi za kilka dni powraca do swoje macierzystego klubu – Enyimba. Oprócz niego jest jeszcze Jovanović, ale to i tak za mało. Giza podobnie jak i Golański wylądował na liście transferowej. Z racji małej ilości środkowych pomocników, zmuszony jestem do zmiany taktyki na 4-3-2-1. A tutaj, na skrzydłach ma szybkiego Enache, który powoli przyzwyczaił się do polskiej piłki. Na drugim biegunie Assis powinien czarować swoją techniką. Nie wolno zapomnieć także o Korzymie, Jańcu czy Orlinovie. Są to zawodnicy, którzy nie raz wyjdą w pierwszym składzie.

 

Napastnicy:

  • Maciej Korzym (OP (L), N ; POL ; 25l. )
  • Jakub Bąk (OP (PL), N ; POL ; 20 l.)
  • Orlin Orlinov (OP (PL), N ; BUL ; 24l. )
  • Piotr Gawęcki ( N ; POL ; 24 l.)
  • Damian Kamiński (P (Ś), N ; POL ; 17l.)
  • Piotr Piwowar ( N ; POL ; 19l. )

 

 

Na dobrą sprawę w zespole miałem tylko jednego typowego snajpera. Był, nim Gawęcki, lecz ma on zaległości treningowe, gdyż przez cały sezon zagrał raptem kilka minut. Na szpicy może zagrać Korzym, Bąk czy nawet Orlinov. Z rezerw wyciągnąłem Piotrka Piwowara, a z juniorów ciekawie zapowiadającego się Darka Kamińskiego. Jednak przydał, by się solidny, doświadczony snajper.

Odnośnik do komentarza

29.06.2013.

Moim pierwszym transferem było pozyskanie niezwykle utalentowanego gracza z Brazylii Limy. Przybył do nas za darmo z Peledao Select.

 

30.6.2013.

Pierwszy sparing zagraliśmy jeszcze w czerwcu. Nasz rywal – Czeskie Budziejowice utrzymywał się dłużej przy piłce, ale to my mieliśmy więcej okazji do strzelenia bramki. Schodziliśmy z boiska zmęczeni i tylko z remisem. Musimy popracować nad dłuższym utrzymywaniem się przy piłce.

 

 

Mecz towarzyski; Kielce [2368]

Korona Kielce – Czeskie Budziejowiece [CZE] 1:1

(P. Malarczyk '26 – R. Ochirosii '39)

Odnośnik do komentarza

30.06.2013.

 

Tylko 16 tys. € zapłaciliśmy Arce Gdynia za środkowego pomocnika Łukasza Hanzela.

 

1.07.2013.

Pierwszego dnia lipca do zespołu przybyło dwóch doświadczonych zawodników.

Pierwszym z nich był Cesar Carranza, który nie przedłużył kontraktu z Lanus i nieoczekiwanie zgodził się na naszą ofertę kontraktu. Drugim nabytkiem był bardziej znany Lucas Castroman. Były zawodnik min. Lazio Rzym podobnie jak Carranza nie przedłużył umowy z Tigers i ligę Argentyńską zamienił na Polską.

Pod koniec dnia udało mi się jeszcze zakontraktować kolejnego gracza z Argentyny. Był, nim młody Jonathan Rodriguez. Utalentowany obrońca kosztował nasz 2,5 tys. €, które zostało przelane na konto FCB Juniors Lujan.

 

Samym wieczorem rozegraliśmy wewnętrzny sparing z drużyną rezerw. W I połowie zagraliśmy systemem 4-1-2-3 i sprawdzało się do bardzo dobrze. Osiągnęliśmy wyraźną przewagę i potwierdziliśmy to trzema golami. Na drugą połówkę wyszliśmy ustawieniem 4-1-2-2-1 i widać, że jakoś nie bardzo ten system na podchodzi. Zawodnicy z rezerw pokazaliśmy dobry futbol i byli bliscy remisu. Ostatecznie sięgnęliśmy po zwycięstwo, a taktyka 4-1-2-3 będzie chyba stosowana coraz częściej.

 

 

Mecz towarzyski, Kielce [800]

Korona Kielce – Korona Kielce II 3:2

(H. Świder '18 /s/, Ł. Hanzel '22, J. Rodriguez '40 – B. Michalski '50, R. Zawłocki '86)

Odnośnik do komentarza

3.07.2013.

 

Tylko 2 tys. € kosztował nas nowy napastnik Emeka Opara. Wychowanek Enyimby grał nawet w Kaiserslautern, a ostatnio strzelał bramki dla Nigeryjskiego Nasarawa United.

 

7.07.2013.

Jovan Golic pozostawał bez kontraktu po tym jak nie doszedł do porozumienia z Spartakiem Nalczyk. Ten defensywny pomocnik powinien być sporym wzmocnieniem środka pola.

 

Mateusz Słodowy spędził w Viktori Zizkov trzy sezony. Zawsze był podstawowym graczem, ale nie wiem czemu nie podpisał nowego kontraktu. Skorzystałem na tym i Mateusz zawitał do Kielc.

 

Na drugi sparing wyjechaliśmy do Ostrawy, gdzie robiliśmy tamtejsze Vitkovice 5:0. Cały mecz rozegraliśmy systemem z 3 napastnikami i w tym spotkaniu okazało się to bardzo skuteczne.

 

Mecz towarzyskie, Ostrawa [662]

Vitkovice [CZE] – Korona Kielce 0:5

(C. Carranza '3, J. Rodriguez '23, D. Paszliński '60, K. Pernica '77 /s/, J. Bąk '82)

Odnośnik do komentarza

12.07.2013.

 

Z Czech wyruszyliśmy do Węgier a dokładnie do Veszprem. Wypad do naszych bratanków wypadł okazale. Wbiliśmy rywalom 5 goli, a największym pechowcem spotkania został obrońca gospodarzy Peter Ablonczy, który dwa razy wpakował piłkę do własnej bramki. W znakomitej formie jest prawy obrońca Georgiev, który znów został uznany za najlepszego na boisku.

 

 

Mecz towarzyski, Veszprem [676]

Veszprem [WĘG] – Korona Kielce 1:5

(T. Simon '24 – L. Castroman '2, E. Opara '8, P. Ablonczy '11 '46 /s/, M. Korzym '32)

Odnośnik do komentarza

Fajne transfery, zwłaszcza Lima wygląda na ciekawie zapowiadającego się piłkarza.

Dajesz z Koroną o mistrza! :) Powodzenia

O na mistrza? :D Wątpię :D

 

16.07.2013.

Naszym klubem patronackim została Anżi Machaczkała.

 

Jeden z naszych scoutów w Serbii wyszukał Vladimira Brankovica. Na konto Vojvodiny Nowy Sad wpłynęło 160 tys. €. Vladimir prezentuje się naprawdę okazale i od razu zrobił na mnie kolosalne wrażenie.

 

W kolejnym już sparingu wyjechaliśmy do Małogoszcza, gdzie zagraliśmy z naszą filią, czyli z Wierną Małogoszcz. Gospodarze dobrze nas ugościli i nie potrzebowaliśmy dużego wysiłku aby wygrać ten pojedynek. Wreszcie zaczął strzelać Opara, a Gawęcki po raz kolejny marnował wyśmienite okazje.

 

Mecz towarzyski, Małogoszcz [686]

Wierna Małogoszcz – Korona Kielce 0:3

(E. Opara '9 '61, D. Paszliński '75)

Odnośnik do komentarza

21.07.2013.

Nowym kapitanem zespołu został Hernani, a jego zastępcą Tomek Lisowski.

 

24.07.2013.

Do zespołu juniorskiego dołączył 17 letni Dainius Urba. Wychowanek Vetry Wilno pozyskany został za darmo.

 

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem ligi gościliśmy chorwackie Osijek. Ponad 2 tysiące widzów obejrzało ciekawy mecz i hattrick Opary. Wyszliśmy w nowym, alternatywnym ustawieniu 4-2-3-1, które działało całkiem przyjemnie dla oka i było skuteczne w ataku, lecz w obronie było już troszkę gorzej.

 

 

Mecz towarzyski, Kielce [2350]

Korona Kielce – Osijek [CHO] 4:2

(E. Opara '2 '10 '19, Z. Kvrzic '64 /s/ - I. Milicevic '52, Z. Kvrzic '71)

Odnośnik do komentarza

08.2013

 

Ligę rozpoczynaliśmy od spotkania z Jagiellonią. Zespół z Białegostoku w poprzednim sezonie zajął wysokie 3 miejsce, lecz nie zmieniło to mojego ofensywnego nastawienia i wyszliśmy z trzema napastnikami.

Już w 4 minucie umieściliśmy piłkę w siatce, lecz Castroman znalazł się na pozycji spalonej. Dopiero w 20 minucie rywale uderzyli na nasza bramkę. Strzał Bolivara z łatwością obronił Miśkiewicz. Jagiellonia powoli zdobywała dominację na boisku i w 24 minucie była bliska wyrównania po uderzeniu z 17 metrów Bubanji. W 43 minucie Korzym z 3 metrów trafił wprost w golkipera, lecz kilka minut później Maciek zrehabilitował się. Castroman pociągnął prawym skrzydłem, zagrał wzdłuż pola karnego, a nie pilnowany Korzym płaskim strzałem wyprowadził nas na prowadzenie.

W 51 minucie w głupi sposób straciliśmy piłkę w środkowej strefie i kontra gospodarzy zakończyła się zdobyciem bramki. Bubanja miękko wrzucił piłkę na 6 metr, a tam osamotniony Kojic nie dał szans Miśkiewiczowi. Po nudnym okresie gry w 85 minucie powtórzyliśmy ten sam błąd co przy stracie pierwszego gola. Tym razem w role asystenta wcielił się Czoska, a egzekutor został ten sam, Kojic...

W samej końcówce staraliśmy się, szarpaliśmy, lecz nic z tego nie wyszło. Słaby mecz w naszym wykonaniu.

 

Ekstraklasa [1/30]; Białystok [7307]

Jagiellonia Białystok [-] - Korona Kielce [-] 2:1

(N. Kojic '51 '85 – M. Korzym '45+2)

 

MoM: N. Kojic – Jagiellonia, ST, 8.8

 

W. Miśkiewicz – V. Brankovic, J. Rodriguez, Hernani, V. Georgiev – Ł. Hanzel ['65 Lima], J. Golic, C. Carranza – M. Korzym, E. Opara ['45 O. Orlinov], L. Castroman

Odnośnik do komentarza

10.08.2013.

Sandecja tak jak i my pierwszy mecz przegrała, a raczej została rozgromiona 5:0 przez Lechię Gdańsk. Zmieniłem taktykę na to spotkanie i wyjdziemy tak jak w meczu z Osijek z jednym napastnikiem.

Pierwsi na naszą bramkę uderzyli goście. Strzał Soldeckiego z ponad 30 metrów na szczęście o kilka dobrych metrów minął się z bramką. Niecałe 2 minuty później Korzym wpadł w pole karne, lecz uderzył bardzo nieprecyzyjnie, a okazja do zdobycia bramki była naprawdę spora. W 17 minucie ładna akcja Golica i Hanzela w środkowej strefie zakończyła się dograniem do Castromana. Argentyńczyk uderzył z 14 metrów w kierunku dalszego słupka i pomylił się tylko o kilka centymetrów. Niecałe 5 minut później Opara trafił w poprzeczkę po tym jak ładnie obrócił się z piłka w kierunku bramki po krótkim podaniu od Brankovica. W 28 minucie wreszcie pokazał się Caranzza. Ładnym dryblingiem zatańczył między obrońcami, ale jego strzał Różalski niestety wyłapał. 10 minut po tej akcji Caranzza przymierzył lepiej i po podaniu z prawej strony, płaskim strzałem dał nam prowadzenie. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale bramkarz jego strzał przeniósł nad poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy Sandecja zaczęła śmielej atakować, ale kończyło się zwykle fatalnym uderzeniem z dala od naszej bramki. My zaś staraliśmy się podwyższyć wynik i najbliżej tego był Opara w 60 minucie, ale Różalski popisał się refleksem. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i zasłużenie pokonaliśmy Sandecję 1:0.

 

Ekstraklasa [2/30], Kielce [8445]

Korona Kielce [13] – Sandecja [16] 1:0

(C. Carranza '38)

 

MoM: Hernani – Korona, DC, 7.5

 

W. Miśkiewicz – V. Brankovic, J. Rodriguez, Hernani, M. Słodowy – Ł. Hanzel, J. Golic ['85 M. Adamczyk]– M. Korzym, C. Carranza, L. Castroman – E. Opara ['75 O. Orlin]

 

PS. Jak wolicie opisy spotkań, tak jak teraz czy mniej szczegółowo jak w Panamie?

Odnośnik do komentarza

13.08.2013.

Hernani znalazł się w „11” tygodnia Ekstraklasy.

 

Dopięliśmy ostatnich szczegółów w sprawie transferu Rafała Pietrzaka i późnym popołudniem podpisał z nami kontrakt. Fakt, kosztował nam aż 200 tys. €, ale widzę w, nim dużą przyszłość. Wychowanek Zagłębia Sosnowiec przybył do nas z Górnika Zabrze, w którym nie dostawał szans na pokazanie swojego talentu.

 

18.08.2013.

Na mecz z Widzewem nie dokonywałem większych zmian w składzie, a taktyka zostanie ta sama co w meczu przeciwko Sandecji. Trzeba wspomnieć, że w szeregach Łódzkiej drużyny gra Mateja Kezman. Znane nazwisko, ale umiejętności średnie.

Ten doświadczony Serbski snajper już w 5 minucie poważnie zagroził nam w polu karnym. Fatalne podanie Hanzela i Miśkiewicz musiał pokazać, że zasługuje na mino pierwszego golkipera. Trzy minuty później Castroman dośrodkował w pole karne, a Pavel Dreska ręką zatrzymał w polu karnym piłkę lecącą pod nogi Korzyma. Rzut karny mocnym strzałem zamienił na bramkę Carranza. Kaniecki bez szans.

Widzew zaczął atakować i w 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Shonia był bliski pokonania Miśkiewicza. Chwilę później Widzewiacy wykonywali kolejny już rzut rożny i tylko dzięki Słodowemu nie straciliśmy bramki. Zadro uderzał z główki, piłka przeleciała nad Miśkiewiczem i, gdy już miała wpadać do bramki prawy obrońca w ostatniej chwili wybił ją daleko w trybuny. 3 minuty później ratuje nas słupek po uderzeniu Grzelczaka. Napór rywali wzrasta. W 41 minucie pojedynek biegowy z Kezmanem wygrał Rodriguez, lecz zamiast wykopac piłkę na aut to zaczął dryblować pod własnym polem karnym! Serb przejął piłkę i strzałem pomiędzy nogami bramkarza doprowadził do wyrównania.

Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego ogłaszającego rozpoczęcie drugiej połowy, Panka był bardzo bliski zdobycia bramki. Strzał Litwina z 25 metrów lekko otarł się o poprzeczkę. Niecałą minutę później Miśkiewicz kapitalnie obronił uderzenie Riskiego. W 49 minucie wreszcie się obudziliśmy. Carranza z 17 metrów próbował zaskoczyć technicznym uderzeniem Kanieckiego, niecelnie. Zaczęliśmy grać trochę lepiej, a Carranza w 62 minucie znakomicie zaskoczył Kanieckiego pół wolejem, ale trafił w słupek. W 78 minucie Słodowy świetnie podłączył się pod akcję ofensywną, dobiegł z piłką do linii końcowej i dośrodkował na długi słupek. Tam Carranza uprzedził wślizgiem Dudu i wpakował piłke po raz drugi do bramki.

W dalszej części meczu krew mnie zalewała jak Orlinov z Oparą podają beznadziejnie, w ogóle bez wyczucia. Na nasze szczęście rywale także nie potrafili celnie dograć piłki i wyszarpaliśmy te 3 punkty z Łodzi!

 

Ekstraklasa [3/30], Łódź [8536]

Widzew Łódź [7] – Korona Kielce [10] 1:2

(M. Kezman '41 – C. Carranza '8 /k/ '78)

 

MoM: C. Carranza – Korona, AML, 8.8

 

W. Miśkiewicz – M. Słodowy, Hernani, J. Rodriguez ['45 T. Kijanskas], V. Brankovic – J. Golic – Ł. Hanzel – L. Castroman ['87 J. Bąk, C. Carranza – M. Korzym ['45 O. Orlinov], E. Opara

 

Profił Pietrzaka http://i.imgur.com/4fOQZ.png ; gdyż nie mogę edytować postu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...