Skocz do zawartości

Walcz albo odejdź


KM SKK

Rekomendowane odpowiedzi

Turcja, Ankara początek lipca wakacje w toku, jednak nie dla wszystkich jak się okazało.

 

Wtorkowe przedpołudnie wychodząc z hotelu zawołała mnie recepcjonistka mówiąc, że jest telefon do mnie, zdziwiłem się lekko, bo niby kto mógł dzwonić do hotelu po mnie, wszyscy moi bliscy (rodzina i przyjaciele) mieli numer mojej komórki, więc byłem wręcz pewien, że to nie osoby, które znam, moja intuicja mnie nie zawiodła, zdziwiłem się strasznie gdy w słuchawce usłyszałem Turka, który mówił mi coś o trenerze, poprosiłem uroczą recepcjonistkę, żeby przetłumaczyła mi to co mówi do mnie ten mężczyzna, okazało się, że ma dla mnie pracę w charakterze trenera reprezentacji Turcji!!!

 

Dał mi kilka dni na zastanowienie, przez jakiś czas nie mogłem usnąć, całymi dniami myślałem o tej kuszącej propozycji, aż w końcu doszedłem do wniosku, że warto spróbować, wiedziałem, że ZPN oraz tureccy kibice będą patrzeć mi na ręce mimo tego postanowiłem spróbować.

 

Turek, który do mnie dzwonił, zaprosił mnie na obiad i tam mieliśmy wszystko ustalić, na to spotkanie odpowiednio się przygotowałem, poprosiłem recepcjonistkę aby mi towarzyszyła, ponieważ bałem się, że nie zrozumiemy się z moim przyszłym pracodawcą. Elegancka, droga restauracja na przedmieściach Ankary, z niecierpliwością czekałem na mojego pracodawcę.

 

Godzina 14, wreszcie podchodzi do mnie mężczyzna w średnim wieku i mówi, że miło powitać nowego menedżera reprezentacji, po dwóch godzinach rozmowy ustaliliśmy, że zacznę od 13 lipca.

 

Po pierwszym oglądzie składu oraz sztabu szkoleniowego muszę przyznać, że nie jest źle, aczkolwiek czeka mnie dużo pracy, jeśli chcemy coś ugrać, w kwalifikacjach do Euro 2012 trafiłem na Niemcy, Belgię, Austrię, Kazachstan, oraz Azerbejdżan. Jeśli chodzi o terminarz na rok 2010:

 

-Rumunia(D)tow.

-Kazachstan(W)EME

-Belgia(D)EME

-Niemcy(W)EME

-Azerbejdżan(W)EME

-Holandia(W)tow.

 

Na rok 2011:

 

-Austria(D)EME

-Belgia(W)EME

-Kazachstan(D)EME

-Austria(W)EME

-Niemcy(D)EME

-Azerbejdżan(D)EME

 

Planuję zorganizować jakiś sparing, ale to później, jutro napiszę i opiszę skład. :_winkle:

Edytowane przez verlee
Nie używamy tagu font.
Odnośnik do komentarza

Na towarzyski mecz z Rumunią powołałem:

 

Bramkarze:

 

-Hakan Arikan

 

-Ufuk Ceylan

 

-Volkan Demirel

 

Obrońcy:

 

-Gokhan Gonul

 

-Gokhan Zan

 

-Hakan Balta

 

-Ibrahim Toraman

 

-Ismail Koybasi

 

-Sabri Sarioglu

 

-Servet Cetin

 

Pomocnicy:

 

-Arda Turan

 

-Emre Belozoglu

 

-Gokdeniz Karadeniz

 

-Hamit Altintop

 

-Ceyhun Gulselam

 

-Mehmet Topuz

 

-Nihat Kahveci

 

-Nuri Sahin

 

-Ozan Ipek

 

-Colim Kazim Richards

 

-Serkan Balci

 

Napastnicy:

 

-Fatih Tekke

 

-Gokhan Unal

 

-Tuncay Sanli

 

-Mevlut Erdinc

 

-Sercan Yildirim

 

Mecz z Rumunią miał pokazać mi na czym stoję i na co stać tych piłkarzy. W pierwszej połowie nie wiele się działo, oprócz niezłego strzału Turana w 15 minucie.

 

Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu w 49 minucie sam na sam wyszedł Fatih Tekke, ale niestety trafił w słupek, goście mieli swoje szansę bliski szczęścia był Christian Chivu w 58 minucie.

 

Do 70 minuty nic się nie działo, aż w końcu lewa stroną urwał się Sabri Sarioglu, wbiegł w pole karne i wystawił piłkę Turanowi 1:0 w 73 minucie meczu.

 

Po strzeleniu bramki graliśmy spokojnie, aby nie stracić prowadzenia niestety w 89 minucie pada gol wyrównujący w wykonaniu Florina Bratu, kapitalny strzał z 30 metrów w samo okienko i 1:1. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, mój pierwszy mecz w roli selekcjonera wypadł średnio.

 

Skład: Volkan Demirel-Hakan Balta-Servet Cetin-Gokhan Zan( Mehmet Topel 58 )-Ibrahim Toraman-Emre Belezoglu ( Mehmet Aurelio 45 ) -Hamit Altintop-Arda Turan ( Sabri Sarioglu 75 ) -C. Richards-Nihat Kachveci-Fatih Tekke( Tuncay Sanli 45 )

 

Najbliższy mecz z Kazachstanem..

Odnośnik do komentarza

Kadra na mecz z Kazachstanem i Belgią:

 

Bramkarze:

 

-Hakan Arikan

 

-Ufuk Ceylan

 

-Volkan Demirel

 

Obrońcy:

 

-Gokhan Gonul

 

-Gokhan Zan

 

-Hakan Balta

 

-Ibrahim Toraman

 

-Ceyhun Gulselam

 

-Sabri Sarioglu

 

-Servet Cetin

 

Pomocnicy:

 

-Arda Turan

 

-Emre Belozoglu

 

-Gokdeniz Karadeniz

 

-Hamit Altintop

 

-Mehmet Topuz

 

-Nihat Kahveci

 

-Nuri Sahin

 

-Ozan Ipek

 

-Serkan Balci

 

-Colim Kazim Richards

 

Napastnicy:

 

-Fatih Tekke

 

-Gokhan Unal

 

-Tuncay Sanli

 

-Mevlut Erdinc

 

-Sercan Yildirim

 

3.09.10

 

EME (1/10)

 

Pierwszy mecz w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy gramy z Kazachstanem, od początku meczu kontrolujemy przebieg gry, 13 minuta rzut rożny, wykonawcą Nihat Kahveci dośrodkowanie a tam strzałem głową popisał się Ceyhun Gulselam, prowadzimy 1:0.

 

Nie mineły 2 minuty, a prowadziliśmy już 2:0 Arda Turan świetnie zagrał do Nihata a ten odegrał do Fatiha Tekke, który bez opieki obrońców umieszcza piłkę w siatce obok bezradnego Krasovskiego.

 

Następne 20 minut były nudne i nic się nie działo, ale w 42 minucie po dośrodkowaniu Nihata w polu karnym powalony na ziemie zostaje Fatih Tekke, do karnego podchodzi Nihat i 3:0

 

Do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło.

 

Za to już w 46 minucie Arda Turan podaje do Balciego a ten zostaje sfaulowany przez Ovshinova, rzut karny na bramkę zamienił Nihat, na prawdę ten gracz rozgrywał mecz życia

 

Od strzelenia czwartej bramki zdecydowanie zwolniliśmy tempo, nadal przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy tego udokumentować.

 

Mecz zakończył się wynikiem 4:0, zagraliśmy dobry mecz na uwagę zasługuję Nihat Kahveci zdobył 2 bramki i zaliczył 2 asysty i został oczywiście wybrany na zawodnika meczu.

 

Skład: Volkan Demirel-Ibrahim Toraman, Ceyhun Gulselam, Servet Cetin, Hakan Balta-Nuri Sahin, Hamit Altintop (Emre Belezoglu 45), Serkan Balci, Arda Turan (Ozan Ipek 77) -Fatih Tekke (Mevlut Erdinc 66) , Nihat Kahveci.

 

Następny mecz z Belgią u siebie.

Odnośnik do komentarza

Bo to bezsens czekać jedynie na komcie. KAŻDY opkowicz startuje z tego samego poziomu. Profersor, łaziii i inni też kiedyś pewnie nie pisali wyśmiencie. Trzeba się zawziąć, zacisnąć zwieracze i pisać. Mojego pierwszego opka nikt nie ruszał prawie. Sam, zanim zacząłem, przeczytałem masę opków z Hall of Fame i ze starego forum. Myślałem, że najgorszy nie jestem, ale okazuje się, że jeszcze mi daleko. Więc nowi powinni po prostu najpierw się zastanowić czy chcą pisać. Potem jeszcze raz, potem czy nie będzie im przeszkadzać krytyka. A jak ich ktoś zjedzie, to się zawziąć, poprawić i pisać ku*wa dalej!

Odnośnik do komentarza

Jest w tym sporo racji, jestem nowy, nie umiem pisać tak jak Profesor, prawdę mówiąc jak komuś się nie podoba to nie musi czytać, a to, że trafi do archiwum to trudno, początki zawsze są trudne, mimo tego będę pisał dalej, starając się brać przykład z najlepszych.

Odnośnik do komentarza

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Kazachstanem podejmowaliśmy u siebie Belgię, która w pierwszym meczu sensacyjnie zremisowała z Niemcami, więc liczyłem się z tym, że nie będzie to łatwy mecz, po raz kolejny moja intuicja mnie nie zawiodła.

 

Początek meczu zdecydowanie należał do Nas, pierwsza znakomita szansa nadażyła się w 8 minucie spotkania, Hamit Altintop znakomicie przechwytuję piłkę na środku boiska, nie atakowany wpada w pole karne, oddaje strzał, niestety broni Bailly.

 

10 minuta, prawą stroną znakomicie przedziera się Balci, dośrodkowanie na 6 metr, kapitalnym strzałem głową popisuję się Fatih Tekke, ale niestety po raz drugi świetnie broni Bailly.

 

Pierwsze 15 minut zdecydowanie należało do Nas, Belgowie nie byli w stanie nic zrobić, 14 minuta Nuri Sahin przejmuję piłkę podaję do Ardy Turana, ten strzela, ale piłka znajduję się centymetry od prawego słupka.

 

Przez następne 20 minut nie wiele się działo, do 36 minuty w której Nihat świetnie dośrodkowuję z rożnego a tam najwyżej skacze Gulselam i piłka trafia w poprzeczkę, niestety mieliśmy w tym meczu ogromnego pecha.

 

Nie zwolniliśmy tempa, 38 minuta Arda Turan ośmiesza Vermalena i oddaję soczysty strzał zza pola karnego, niestety obok słupka.

 

Jak to mówi Darek Szpakowski " Nie wykorzystane sytacje lubią się mścić" na Nas zemściły się okrutnie, Belgowie, którzy przez 40 minut byli gorsi od Nas o klasę zdobywają gola, Fellaini mija Sahina podaje piłkę w pole karne a tam Van Buyten strzela bramkę obok bezradnie interweniującego Demirela.

 

Nadzieja wróciła kiedy w 45 minucie po rzucie rożnym gola zdobywa Gulselam, ale niestety sędzia dopatrzył się przewinienia z jego strony, bardzo się wtedy wkurzyłem, byłem przekonany, że nie było faulu, koniec pierwszej połowy, bardzo niezasłużenie przegrywamy z Belgią 0:1.

 

W szatni zmotywowałem chłopaków, żeby zagrali dla kibiców, częściowo poskutkowało.

 

52 minuta, świetna akcja moich podopiecznych, Emre zagrywa piłkę do Fatiha Tekke, ten zauważa niepilnowanego Turana wrzuca piłkę w pole karne, Turan strzela, ale niestety świetnie spisujący się w tym spotkaniu Bailly sparował piłkę na rzut rożny.

 

Aż wreszcie nadeszła 58 minuta spotkania, Sahin pędzi środkiem boiska, podaje do Emre ten kapitalnie wypuszcza Nihata sam na sam, i takich okazji nie zwykł marnować nasz napastnik, doprowadzamy do wyrównania.

 

Dalej atakowaliśmy z wielkim animuszem, 69 minuta Nihat dośrodkowuję po raz kolejny z rzutu rożnego, Sercan Yildrim, (który pojawił się kilka minut wcześniej na boisku) ucieka Pocognoliemu, oddaję strzał głową, lecz po raz kolejny kapitalną paradą popisał się Bailly.

 

W tym meczu byliśmy zespołem o klasę lepszym, Belgowie liczyli na kontrataki, a i to nie przynosiło im skutku, 79 minuta jak zwykle Nihat dośrodkowuję a tam Emre strzałem z woleja chciał zaskoczyć Bailliego, niestety w wybornej formie w tym meczu był bramkarz Belgów.

 

w 83 minucie meczu przeprowadziliśmy chyba najładniejszą akcje meczu, Sahin podaję do Emre ten z pierwszej piłki odgrywa do Balciego, który od razu podaje do Nihata, a ten fantastycznie wypuszcza Balciego, Balci zdołał odegrać do Yildrima, który płaskim strzałem chciał zaskoczyć Bailliego, niestety po raz kolejny się nie udało.

 

Belgowie ostatnie dziesięć minut bronili się niemal w 11, 86 minuta Emre podaję do Turana, który przebiega z piłką 20 metrów, wypuszcza nihata a ten centymetry obok lewego słupka, byłem po prostu wściekły, pomimo tylu akcji, rezultat dalej był remisowy.

 

91 minuta, wiedziałem, że to ostatnia szansa na bramkę, Nihat z rożnego w pole karne a tam Gulselam strzela na bramką, aż mi się płakać chciało gdy zobaczyłem statystyki w strzałach 14-2 dla nas w posiadaniu piłki 66%-34%, Belgowie cudem tego meczu nie przegrali, a ja zastanawiałem się w dlaczego tego meczu nie wygraliśmy, odpowiedź była prosta, brak skuteczności.

 

Skład: Volkan Demirel-Ibrahim Toraman, Ceyhun Gulselam, Servet Cetin, Hakan Balta-Nuri Sahin(Tuncay Sanli 87), Hamit Altintop(Emre Belozoglu 45), Serkan Balci, Arda Turan-Fatih Tekke(Sercan Yildrim 67), Nihat Kahveci

 

MoM- Sebastien Pocagnoli(7,4)

 

EME(2/10)

 

7.09.10 -Ataturk Olympic Stadion- 80597 widzów

 

[1] Turcja - [3] Belgia 1:1 (0:1)

 

40. Van Buyten 0:1

 

58. Nihat Kahveci 1:1

 

Następny mecz z Niemcami.

Odnośnik do komentarza

Skład na mecze z Niemcami i Azerbejdżanem.

 

Bramkarze:

 

-Volkan Demirel, Ufuk Ceylan, Hakan Arikan

 

Obróncy:

 

-Gokhan Gonul, Gokhan Zan, Hakan Balta, Ibrahim Toraman, Servet Cetin, Sabri Sarioglu, Omer Erdogan, Ismail Koybasi, Ceyhun Gulselam

 

Pomocnicy:

 

-Arda Turan, Emre Belozoglu, Hamit Altintop, Gokdeniz Karedeniz, Mehmet Aurelio, Nuri Sahin, Ozan Ipek, Tuncay Sanli, Colim Kazim Richards, Serkan Balci

 

Napastnicy:

 

-Nihat Kahveci, Fatih Tekke, Gokhan Unal, Sercan Yildrim

 

Jak każdy Polak, nienawidziłem Niemców, dlatego tak szczególny był to dla mnie mecz, Niemcy wielki faworyt tej grupy, graliśmy na wyjeżdzie, wiedzieliśmy, że będzie trudno, w szatni przed meczem powiedziałem chłopakom, żeby zagrali na luzie, nie chciałem tworzyć niepotrzebnej presji.

 

Pierwsze minuty spotkania to chaos w obydwóch zespołach, tak na dobrą sprawę pierwsza akcja meczu nastąpiła dopiero w 16 minucie, Servet Cetin popisuję się 50 metrowym podaniem do Nihata, który ogrywa dwóch obrónców, i nie daję szans bramkarzowi, prowadzimy z Niemcami!

 

Mieliśmy szanszę aby podwyższyć wynik, ale niestety nie udało nam się strzelić drugiej bramki, ale co nie udało się nam udało się Niemcom, 36 minuta rzot wolny z prawej strony boiska, Kessler wrzuca piłkę, Meissner ubiega Volkana i niestety 1:1.

 

Widziałem w chłopakach sportową złość, która wybuchła w 40 minucie, Nuri Sahin przejmuję piłkę w środku pola podaje do Fatiha Tekke, a ten strzela pod poprzeczkę, Siedschlag bez szans, prowadzimy 2:1, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

 

Natomiast po przerwie chcieliśmy zagrać spokojnie i uważnie, żeby nie stracić głupiej bramki, 50 minuta rzut rożny, oczywiście Nihat dośrodkowanie, wielkie zamieszanie w polu karnym Niemców do piłki dopada Ceyhun Gulselam i prowadzimy już 3:1, sensacja!!

 

Niemcy po stracie trzeciej bramki grali lepiej, ale byli bezskuteczni wobec kapitalnie grających Turków, zasłużone zwycięstwo i z czystym sumieniem możemy zapisać sobie 3 punkty.

 

Skład: Volkan Demirel-Ibrahim Toraman, Ceyhun Gulselam, Servet Cetin, Hakan Balta-Nuri Sahin(Mehmet Aurelio 82), Hamit Altintop, Serkan Balci, Arda Turan-Fatih Tekke(Tuncay Sanli 63), Nihat Kahveci(Colim Kazim Richards 82)

 

MoM- Ceyhun Gulselam (8)- zasłużenie został wybrany graczem meczu obok strzelonej bramki, grał świetnie w defensywie.

 

EME(3/10)

 

8.10.10- Stadion Borussia Park, Monchengladbach- 37874 widzów.

 

[2] Niemcy - [1] Turcja

 

16. Nihat Kahveci 0:1

 

36. Jan Meissner 1:1

 

40. Fatih Tekke 1:2

 

50. Ceyhun Gulselam 1:3

 

Następny mecz jaki graliśmy to cięzki mecz z Azerbejdżanem, na dodatek graliśmy na wyjeżdzie a każdy wie jak tam się gra, mimo tego wygraliśmy ten mecz 4:0 bramki zdobyli: Gulselam, Kahveci, Tekke, Turan.

 

Skład: Volkan Demirel-Ibrahim Toraman, Ceyhun Gulselam,Omer Erdogan, Hakan Balta-Nuri Sahin(Tuncay Sanli 73), Hamit Altintop(Mehmet Aurelio 62), Serkan Balci, Arda Turan(Gokdeniz Karadeniz 79)-Fatih Tekke, Nihat Kahveci

 

MoM- Serkan Balci (8,3)- zaliczył asystę, a przy tym najwięcej przebiegł na boisku.

 

EME(4/10)

 

12.10.10- Stadion Republikański im. Tofika Bachramowa, Baku- 28815 widzów.

 

[5] Azerbejdżan - [1] Turcja 0:4 (0:3)

 

26. Ceyhun Gulselam 0:1

 

30. Nihat Kahveci 0:2

 

43. Fatih Tekke 0:3

 

62. Arda Turan 0:4

 

Ostatni mecz w tym roku rozegramy na wyjeżdzie z Holandią, będzie to mecz towarzyski.

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz w roku 2010 rozegraliśmy z Holandią, było to spotkanie towarzyskie, chciałem zobaczyć czy jesteśmy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi.

 

Mecz zremisowaliśmy 1:1, niestety Arda Turan strzelił samobójczego gola, dla Nas natomiast trafił Semih Senturk, gra mogła się podobać, na trudnym terenie potrafiliśmy grać jak równy z równym.

 

Skład: Sinan Bolat- Gokhan Gonul, Ceyhun Gulselam, Servet Cetin ( Ibrahim Toraman 45 ), Hakan Balta- Nuri Sahin ( Emre Belozoglu 58 ), Hamit Altintop ( Tuncay Sanli 70 ), Serkan Balci ( Gokdeniz Karadeniz 45 ), Arda Turan- Semih Senturk, Nihat Kahveci ( Sercan Yildrim 45 )

 

MoM- Semih Senturk ( 7.3 )- strzelec bramki

 

Tow.

 

17.11. 10- Amsterdam Arena, Amsterdam- 41935 widzów

 

Holandia - Turcja 1:1 (1:0)

 

42. Arda Turan sam. 1:0

 

57. Semih Senturk 1:1

 

Skład na mecze z Austrią i Belgią:

 

Bramkarze:

 

-Volkan Demirel, Sinan Bolat, Ufuk Ceylan

Obrońcy:

 

-Gokhan Gonul, Gokhan Zan, Hakan Balta, Servet Cetin, Ceyhun Gulselam, Sabri Sarioglu, Omer Erdogan, Ibrahim Toraman, Ismail Koybasi

 

Pomocnicy:

 

-Nuri Sahin, Arda Turan, Hamit Altintop, Serkan Balci, Emre Belozoglu, Tuncay Sanli, Gokdeniz Karedeniz, Volkan Sen,

Ozan Ipek

 

Napastnicy:

 

-Semih Senturk, Fatih Tekke, Gokhan Unal, Mevlut Erdinc, Nihat Kahveci

 

Pierwszy mecz w nowym roku rozgrywaliśmy u siebie z Austrią, niestety był to Nasz najsłabszy mecz zremisowaliśmy bezbramkowo, zarówno gra jak i wynik zostawiam bez komentarza.

 

Skład: Volkan Demirel- Gokhan Gonul, Ceyhun Gulselam, Servet Cetin, Hakan Balta- Nuri Sahin, Hamit Altintop ( Emre Belozoglu 74 ), Serkan Balci, Arda Turan ( Volkan Sen 86 )- Semih Senturk ( Gokhan Unal 74 ), Fatih Tekke

 

MoM- Nuri Sahin ( 7.3 )- kreował naszą grę, lecz to nie przyniosło skutku.

 

EME (5/10)

 

29.3.11- Kadir Has, Kayseri- 32864 widzów.

 

[1] Turcja - [3] Austria 0:0

 

Następny mecz graliśmy z Belgami, bardzo chcieliśmy go wygrać, ponieważ Niemcy depczą nam po piętach w tabeli.

 

Wygraliśmy skromnie 1:0 po bramce Nihata w końcówce spotkania, zagraliśmy lepsze spotkanie aniżeli z Austrią, ale i tak nasza gra nie zachwycała.

 

Skład: Volkan Demirel- Gokhan Gonul, Ceyhun Gulselam, Servet Cetin, Hakan Balta- Emre Belozoglu, Nuri Sahin, Serkan Balci ( Gokdeniz Karadeniz 65 ), Arda Turam- Semih Senturk ( Gokhan Unal 73 ), Nihat Kahveci ( Mevlut Erdinc 83 )

 

MoM- Volkan Demirel (7.5)- zasłużenie wybrany piłkarzem meczu, w niektórych sytuacjach ratował nam tyłek.

 

EME (6/10)

 

3.6.11- Stade Roi Baudouin, Bruksela- 50000 widzów.

 

[2] Belgia - [1] Turcja 0:1 (0:0)

 

82. Nihat Kahveci 0:1

 

89. Ceyhun Gulselam czerw/k

 

Następne dwa mecze to towarzyskie mecze z Arabią Saudyjską oraz Kamerunem, gdyby ktoś chciał screena to mogę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...