Skocz do zawartości

Walcz albo odejdź


KM SKK

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na reprezentację, dwa towarzyskie mecze z Francją oraz Ghaną miały pokazać mi, którzy piłkarze są bliżsi wyjazdu do Polski i Ukrainy.

 

26 osobowa kadra:

 

Bramkarze :

 

-Volkan Demirel, Sinan Bolat, Ufuk Ceylan

 

Obrońcy :

 

-Hakan Balta, Gokhan Gonul, Eren Gungor, Servet Cetin, Sabri Sarioglu, Ibrahim Toraman, Ismail Koybasi, Mahmut Takdemir, Ceyhun Gulselam

Pomocnicy :

 

-Arda Turan, Nuri Sahin, Emre Belozoglu, Volkan Sen, Serkan Balci, Mehmet Topal, Murat Ceylan, Musa Cagiran, Ozan Ipek, Necip Uysal

 

Napastnicy :

 

-Semih Senturk, Sercan Yildirim, Mevlut Erdinc, Mehmet Yildiz

 

Mecz z Francą zakończył się wynikiem 1:1, myślę, że to dobry wynik.

 

12.11.2011 Towarzyski

Francja - Turcja 1:1 (1:0)

11' - Jimmy Briand 1:0

62' - Sercan Yildirim 1:1

 

MoM- Gael Clichy ( 8.2 )

Widownia- 71194

 

Mecz z Ghaną również zakończył się wynikiem 1:1, ale z tego meczu nie jestem zbytnio zadowolony, ponieważ nie wykorzystaliśmy wielu znakomitych sytuacji.

 

16.11.2011 Towarzyski

Ghana - Turcja 1:1 (1:1)

25' - Asamoah Gyan 1:0

45' - Semih Senturk 1:1

 

MoM- Arda Turan ( 7.3 )

Widownia- 43758

 

Na razie nie mam ustalonych żadnych meczy towarzyskich, więc mogę więcej czasu poświęcić Dynamu.

Odnośnik do komentarza

W 15 kolejce Ukraińskiej Ekstraklasy przyszło nam zmierzyć się z beniaminkiem czyli FK Lwów, byliśmy zdecydowanymi faworytami tego spotkania..

 

Od pierwszej minuty mocno zaatakowaliśmy, niestety jeden kontratak i piłkarze z Lwowa cieszyli się z prowadzenia, co prawda doprowadziliśmy do remisu, ale dla nas to zdecydowanie za mało, pomimo, że byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym to nie udało nam się wygrać tego spotkania.

 

19.11.2011 Ukraińska Ekstraklasa 15/30

FK Lwów - Dynamo Kijów 1:1 (1:0)

23' - Akakiy Tskarozia 1:0

66' - Taras Mykhalyk 1:1

 

MoM - Taras Mykhalyk ( 8.3 )

Widownia - 2200

 

Po tym meczu bardzo chcieliśmy wygrać okazja nadarzyła się w 16 kolejce graliśmy na wyjeździe z rewelacyjnie spisującym się Sewastopolem, mecz przebiegał pod nasze dyktando, i zasłużenie możemy dopisać sobie 3 punkty, które są nam bardzo potrzebne do walki o Ligę Mistrzów.

 

27.11.2011 Ukraińska Ekstraklasa 16/30

Sewastopol - Dynamo Kijów 1:3 (1:1)

6' - Mariusz Lewandowski 1:0

41' - Andre 1:1

50' - Steeve Joseph- Reinette czerw/k

79' - Andre 1:2

88' - Andriy Yarmolenko 1:3

 

Pierwszy transfer w Dynamie, 1.1 2012 roku, przejdzie do nas Grygoriy Yarmash, który jest prawym obrońcą, ale może występować również na środku, kupiliśmy go z Dynama Moskwa za 3 mln. euro.

Odnośnik do komentarza

Po wyjazdowym zwycięstwie z Sewastopolem, graliśmy mecz u siebie z Zorią Ługańsk, mecz teoretycznie łatwy, zresztą praktycznie też. Wygrywamy 2:0 choć mogliśmy spokojnie strzelić jeszcze z 2,3 bramki, ale dziś nasze celowniki były zwichrowane :D

 

27.11.2011 Ukraińska Ekstraklasa 17/30

Dynamo Kijów - Zoria Ługańsk 2:0 ( 1:0 )

6' - Andryi Yarmolenko 1:0

82' - Andryi Yarmolenko 2:0

 

MoM - Andryi Yarmolenko ( 8.4 )

Widownia - 14560

 

Po ligowym meczu przyszedł czas na europejskie puchary, pewny awansu wystawiłem mocno rezerwowy skład, bez zaskoczenia porażka 1:3 z Vitorią Guimaraes, martwi mnie słaba forma Milevskiego, kolejny mecz w którym nie zdobył bramki, co więcej nawet nie miał okazji by ją zdobyć..

 

1.12.2011 Liga Europejska 5/6

Dynamo Kijów - Vit. Guimaraes 1:3 (0:3)

6' - Douglas 0:1

19' - Joao Alves kar. 0:2

34' - Edgar Silva 0:3

74' - Vasyl Pryima 1:3

 

MoM - Vasyl Pryima ( 8.3 )

Widownia - 14567

 

Za 350 tys. klub opuści Badr El Kaddouri, przechodzi on do Sunderlandu.

Odnośnik do komentarza

A więc powtórzony mecz z Zorią:

 

27.11.2011 Ukraińska Ekstraklasa 17/30

Dynamo Kijów - Zoria Ługańsk 4:0 ( 3:0 )

10' - Andriy Yarmolenko 1:0

22' - Oleg Gusev 2:0

25' - Andre 3:0

52' - Vladyslav Kalitvintsev 4:0

 

MoM - Betao ( 8.7 )

Widownia - 14653

 

Mecz z Vitorią:

 

1.12.2011 Liga Europejska 5/6

Dynamo Kijów - Vit. Guimaraes 2:1 (0:1)

12' - Edgar Silva 0:1

64' - Artem Milevskyi 1:1

86' - Guilherme 1:2

 

MoM - Edgar Silva ( 7.6 )

Widownia - 14556

 

W meczu z Vitorią nareszcie strzelił Milevskyi, powoli kończyła mi się cierpliwość co do jego osoby.

Drugi transfer w klubie, 1.1.2012 dołączy do nas Adam Vass kupiony za 3.9 mln, natomiast z klubu odejdzie Checher za 275 tysięcy przeniesie się do rosyjskiego Tom Tomsk.

 

Oczywiście autozapis mam już włączony -.-

Odnośnik do komentarza

W 18 kolejce mierzyliśmy się z Obołoniem Kijów, który jest raczej pewny degradacji. Pewne zwycięstwo 3:1, choć znów skutecznością nie grzeszyliśmy. Świetny występ zaliczył Oleg Gusev strzelec dwóch bramek, dobrze zagrał też Milevskyi strzelając swoją 10 bramkę w tym sezonie.

 

4.12.2011 Ukraińska Ekstraklasa 18/30

Dynamo Kijów - Obołoń 3:1 (1:0)

2' - Oleg Gusev 1:0

46' - Oleg Gusev 2:0

60' - Charles Newuche 2:1

90' - Artem Milevskyi 3:1

 

MoM - Oleg Gusev ( 8.8 )

Widownia - 16822

 

Kolejny mecz u siebie tym razem z Arsenalem, tylko nie tym z Londynu a tym z Kijowa. Świetny mecz w naszym wykonaniu, wygrywamy pewnie i zasłużenie 5:2 na osobny komentarz zasługuję Oleg Gusev, który popisał się trzema asystami. Kolejny dobry mecz Garmasha, który strzela bramkę i asystuję, po tym zwycięstwu awansowaliśmy na 3 miejsce w tabeli.

 

7.12.2011 Ukraińska Ekstraklasa 19/30

Dynamo Kijów - Arsenal Kijów 5:2 (3:1)

5' - Vladyslav Kalitvintsev 1:0

8' - Denysh Garmash 2:0

17' - Anton Monakhov 3:0

23' - Anatoliy Didenko 3:1

50' - Andriy Yarmolenko 4:1

68' - Rinar Valeev 4:2

80' - Andre 5:2

 

MoM - Oleg Gusev ( 9.1 )

Widownia - 16706

 

Do klubu za 8 mln dołączy Sambou Yatabare.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim grupowym meczu Ligi Europejskiej, czekał nas prawdziwy sprawdzian, jechaliśmy na El Madrigal by zmierzyć się z Villarrealem, gospodarze byli lekkim faworytem tego spotkania, ale ani w lidze ani w europejskich pucharach im nie szło, jako, że byliśmy pewni awansu wystawiłem paru zawodników, którzy siedzieli na ławce, ku mojemu zdziwieniu "rezerwejros" po dobrym i wyrównanym meczu zremisowali ten mecz 1:1.

 

15.12.2011 Liga Europejska 6/6

Villarreal - Dynamo Kijów 1:1 (0:1)

2' - Artem Milevskyi 0:1

46' - Marcos Senna 1:1

 

MoM - Marcos Senna ( 7.4 )

Widownia - 15049

 

Rozlosowano grupy na Mistrzostwa Europy, trafiliśmy do grupy B z Holandią, Ukrainą oraz Irlandią. Oto pozostałe grupy:

 

Grupa A:

Francja

Włochy

Portugalia

Polska

 

Grupa C:

Chorwacja

Bułgaria

Anglia

Serbia

 

Grupa D:

Grecja

Hiszpania

Szkocja

Rosja

 

Rozlosowano także pary 1/16 Ligi Europejskiej, los nie był dla nas łaskawy, trafiliśmy na Zenit Sankt Petersburg, pierwszy mecz rozegramy na wyjeździe.

 

Oto tabela ligowa po rundzie jesiennej:

 

http://i.imgur.com/JwqA2.jpg

Odnośnik do komentarza

Jako, że w lidze Ukraińskiej nastąpiła dwumiesięczna przerwa, trzeba było zorganizować kilka sparingów przed bitwą z Zenitem.

 

Dynamo Kijów 1:0 Independiente ( Milevskyi )

Dynamo Kijów 3:1 CSKA Moskwa ( Milevskyi, Galeano, Kalitvintsev )

Dynamo Kijów 2:0 Metalurh Zaporoże ( 2x Andre )

Arsenal Biała Cerkiew 0:3 Dynamo Kijów ( Milevskyi, Gusev, Guilherme )

Dynamo Kijów 1:4 Pumas ( Milevskyi )

 

Ogólnie sparingi wyszły dobrze, choć rywale to nie była europejska czołówka, oproćz CSKA oczywiście, martwi ta ostatnia porażka u siebie z Meksykanami, ale myślę, że chłopaki pokażą charakter w meczu z Zenitem.

 

Za 11.5 mln przyszedł Leonel Galeano, natomiast z klubem rozstał się Andriy Yarmolenko, nie chciał przedłużyć kontraktu z klubem i odszedł za darmo do Dnipro. Roman Eremenko za 1 mln został sprzedany do Stuttgartu. Tiberiu Ghioane odejdzie do Levante natomiast Rodrigo do Flamengo.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy oficjalny mecz w 2012 roku, jedziemy do Petersburga aby zmierzyć się z tamtejszym Zenitem, którzy są największym faworytem do wygrania ligi. Po ostatnim przegranym meczu towarzyskim, morale zdecydowanie spadły, ale wiedziałem, po prostu czułem, że moi piłkarze dadzą sobie radę z wicemistrzem Rosji. Początek meczu zdecydowana przewaga Rosjan, raz za razem atakują bramkę strzeżoną przez Denysa Boyko Nareszcie doszliśmy do głosu, 23 minuta i Oleg Gusev wpada w pole karne Zenita, wystawia piłkę Milevskiemu a ten posyła piłkę w trybuny, byłem zły, że w takiej sytuacji Milevskyi nie wpakował piłki do siatki, cóż mówi się trudno, gramy dalej, od tego momentu poczuliśmy, że Rosjanie są do ogrania niestety strzały Garmasha, Guseva i Yatabare nie znalazły drogi do siatki, remis do przerwy. Drugą cześć meczu zaczynaliśmy tak samo jak kończyliśmy pierwszą, czyli od ataku, lecz mieliśmy w tym meczu olbrzymiego pecha, nie udała nam się pokonać bramkarza Zenita, wynik 0:0 na trudnym terenie nie jest zły, lecz u siebie musimy być skuteczniejsi, by zagrać w 1/8 w którym zmierzymy się pewnie z Arsenalem, który w pierwszym meczu rozbił Spartaka 5:0.

 

16.02.2012 Liga Europejska 1/16 [1/2]

Zenit Sankt Petersburg - Dynamo Kijów 0:0

 

MoM - Bruno Alves ( 7.4 )

Widownia - 38429

 

Za tydzień rewanż w Kijowie.

Odnośnik do komentarza

http://i.imgur.com/qzpvo.jpg - Galeano

 

------------------------------------------------

 

Mecz z Zenitem rozpoczeliśmy ostrożnie, by broń Boże nie stracić bramki, lecz nie trzeba było długo czekać, 13 minuta a Vladimir Bystrov ogrywa dwóch moich obrońców i nie daję szans bramkarzowi, goście bliżej 1/8. W 34 minucie Gusev wpada w pole karne i zostaje powalony przez Lukovicia, sędzia wskazuję na 11 metr, do piłki podchodzi Milevskyi i... nie strzela!! w tym momencie byłem wściekły, wiedziałem, że oddala się awans do kolejnej rundy, w przerwie wstrząsnąłem chłopakami, musieliśmy zagrać odważniej. 53 minuta rzut rożny, Gusev miękko dośrodkowuję w pole karne a tam pół wolejem popisuję się Mykhalyk 1:1 i wracamy do gry, ale nie zmienia to faktu, że w 1/8 dalej gra Zenit. W 55 minucie Demba Ba uciszył kibiców Dynama, po świetnym strzale głową nie dał szans Boyko, byłem załamany zostało 35 minut a my musieliśmy strzelić dwie bramki, postawiłem wszystko na jedną kartę wprowadziłem trzeciego napastnika, ale to nie napastnicy zapewnili nam awans, tylko Kalitvintsev, w 62 minucie popędził lewym skrzydłem i strzelił po długim roku, a w 73 minucie oddał fenomenalny strzał z 25 metrów, oniemiałem z zachwytu, chłopaki pokazali naprawdę wielki serce do gry, odmieniając losy tego spotkania, w 1/8 czeka już na nas wielki Arsenal.

 

23.02.2012 Liga Europejska 1/16 [2/2]

Dynamo Kijów - Zenit Sankt Petersburg 3:2 (0:1)

13' - Vladimir Bystrov 0:1

34' - Artem Milevskyi nie wykorzystał karnego

53' - Taras Mykhalyk 1:1

55' - Demba Ba 1:2

62' - Vladyslav Kalitvintsev 2:2

73' - Vladyslav Kalitvintsev 3:2

 

MoM - Oleg Gusev ( 9 )

Widownia - 16209

Odnośnik do komentarza

Po meczu pucharowym podejmowaliśmy Metalurga Donieck, który w tym sezonie zajmuję 12 pozycję, od samego początku pokazaliśmy rywalom kto w tym meczu dyktuję warunki gry, świetne zawody zagrał Leonel Galeano, który strzelił dwie bramki, po tym zwycięstwie zmniejszyliśmy stratę do Szachtara do 9 punktów.

 

3.03.2012 Ukraińska Ekstraklasa 20/30

Dynamo Kijów - Metalurg Donieck 3:1 (1:0)

21' - Leonel Galeano 1:0

49' - Taras Mykhalyk 2:0

55' - Leonel Galeano 3:0

69' - Bogdan Shershun 3:1

 

MoM - Leonel Galeano ( 9.1 )

Widownia - 14696

Odnośnik do komentarza

Po ligowym zwycięstwie nadszedł czas na bój o prymat w Europie, przeciwnik najgorszy jaki się dało wielki Arsenal Londyn, który w lidze pewnie zmierza po mistrzostwo, w takim meczu piłkarze najbardziej chcą się pokazać, tak również było i w tym meczu, ponad 50 tysięcy ludzi na Emirates było pewne, że ich ulubieńcy ten mecz muszą wygrać, inny wynik to wielka porażka dla drużyny, która chcę zdobywać najwyższe laury w Europie. Wychodząc z tunelu Arsene Wenger uśmiechnął się szyderczo, była w nim olbrzymia pewność siebie, jak się później okazało zbyt wczesna. Od samego początku gospodarze naciskali niesamowicie, raz po raz Boyko ratował Nasz zespół, niestety Balazs Dzsudzsak w 37 minucie znalazł sposób, przegrywamy, wynik do przerwy 1:0 dla gospodarzy. W szatni widziałem w chłopakach strach, przerażenie, nie wierzyli w to, że z Anglii można wywieść korzystny wynik, wystarczyło kilka słów w przerwie, żeby odmienić oblicze przestraszonej drużyny, w drużynę, która walczy jak równy z równym. Drugą połowę zaczynamy z wielkim impetem, Milevskyi był bliski pokonania Fabiańskiego, ale niestety bramka nie padła, potem mecz zrobił się wyjątkowo nudny od 70 minuty zaczeliśmy mieć przewagę na boisku, która została udokumentowana w 83 minucie, kiedy Nesmachnyi strzelił bramkę z rzutu wolnego, Fabiański nawet nie drgnął, Emirates Stadium, które przez 80 minut było głośne, teraz ucichło, a my uwierzyliśmy w to, że możemy wyeliminować Arsenal, w 89 minucie Gusev wyszedł sam na sam, ale uderzył w słupek, kibice The Gunners mogli zostać uciszeni po raz drugi, ale się nie udało, Arsenal tylko remisuję z Dynamem, które było skazywane na pożarcie, schodząc z boiska zobaczyłem Wengera, wymieniliśmy uścisk dłoni, lecz tym razem obyło się bez szyderczych uśmiechów.

 

8.03.2012 Liga Europejska 1/8 [1/2]

Arsenal Londyn - Dynamo Kijów 1:1 (1:0)

37' - Balazs Dzsudzsak 1:0

83' - Andriy Nesmachnyi 1:1

 

MoM - Cesc Fabregas ( 8.3)

Widownia - 52110

Odnośnik do komentarza

W kolejnym meczu ligowym przyszło nam się mierzyć z Dnipro Dniepropetrowsk, gospodarze są pozycję wyżej od nas, dlatego chcieliśmy te spotkanie wygrać, niestety w tym meczu widać było olbrzymią pychę, prowadziliśmy już 2:0, a gospodarze zdołali wyrównać, w drugiej połowie staraliśmy się strzelić bramkę, która da nam trzy punkty, lecz się nie udało i do domu wracamy z lekkim niedosytem.

 

11.03.2012 Ukraińska Eksraklasa 21/30

Dnipro - Dynamo Kijów 2:2 (2:2)

15' - Artem Milevskyi 0:1

21' - Vladyslav Kalitvintsev 0:2

28' - Eugene Seleznyov kar. 1:2

30' - Olexandr Gladkyi 2:2

 

MoM - Artem Milevskyi ( 8.1 )

Widownia - 20918

Odnośnik do komentarza

Dzięki, mam z tym problem szczególnie na wyjeździe, w lidze będzie bardzo trudno wyprzedzić Dnipro, ale powalczymy.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dla każdego kibica Dynama, mecz z Arsenalem musiał być wyjątkowy i niepowtarzalny, chcieliśmy sprawić przyjemność kibicom, którzy przyszli na stadion, wiedzieliśmy, że możemy powalczyć jak równy z równym, że są szanse na awans, choć pierwsze minuty na to nie wskazywały...

 

Od początku Arsenal zaczął gnieść, 4 minuta i w polu karnym Kalitvintsev fauluje Fabregasa i sędzia wskazuję na wapno, do piłki podchodzi Van Persie i zdobywa bramkę 0:1, gorszego początku nie mogliśmy sobie wyobrazić, ale już po dwóch minutach Milevskyi doprowadza do wyrównania, wróciliśmy do gry. Potem gra głownie skupiona była w środku pola, aż do 31 minuty kiedy Mykhalyk fauluje Songa i sędzia pokazuje na 11 metr, byłem załamany, wiedziałem, że jeżeli goście teraz strzelą, będziemy musieli strzelić dwie bramki, a to graniczyło by z cudem, Van Persie podchodzi do piłki ii... Boyko broni!!!

Po tym karnym wiedziałem, że teraz może stać się już wszystko, do przerwy 1:1 wynik, który nikogo nie satysfakcjonuje, po przerwie The Gunners ruszyli z wielkim impetem jednak w tym dniu mieliśmy olbrzymie szczęście i Boyko w bramce, kiedy wydawało się, że będzie dogrywka w 82 minucie Gusev dośrodkowuję piłkę z rzutu rożnego a tam Mykhalyk uprzedza obrońcę i strzela bramkę, po prostu oszalałem, wiedziałem, że jesteśmy już tak cholernie blisko, podrażniony zespół Wengera ruszył niesamowicie przez ostatnie minuty robiliśmy "obronę Częstochowy", lecz gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni radości nie było końca, świętowanie do rana, byłem szczęśliwy i dumny, a Anglicy wracali do domu z niczym, i niech ktoś powie, że marzenia się nie spełniają...

 

15.03.2012 Liga Europejska 1/8 [2/2]

Dynamo Kijów - Arsenal Londyn 2:1 (1:1)

4' - Van Persie kar. 0:1

6' - Artem Milevskyi 1:1

31' - Van Persie nie wykorzystał karnego

82' - Taras Mykhalyk 2:1

 

MoM - Taras Mykhalyk ( 7.5 )

Widownia - 16863

 

W ćwierćfinale zagramy z Anderlechtem Bruksela, oto pozostałe pary:

Inter - Valencia

Stuttgart - Besiktas

Fenerbahce - Tottenham

 

W razie awansu do półfinału zagramy ze zwycięzcą pary Inter - Valencia

 

Oto pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:

Man.Utd - Barcelona

Chelsea - Real

Liverpool - Milan

Lion - Bayern

Odnośnik do komentarza

Po pucharowym zwycięstwie nad ekipą The Gunners przyszedł czas na ligę, w 22 kolejce podejmowaliśmy Krywbas, pewne zwycięstwo 3:0, które pozwala optymistycznie patrzeć na dwumecz z Anderlechtem. Na osobny komentarz zasługuję Artem Milevskyi, który jest w wybornej formie, a w tym meczu popisał się hattrickiem.

 

18.03.2012 Ukraińska Ekstraklasa 22/30

Dynamo Kijów - Krywbas 3:0 (3:0)

9' - Artem Milevskyi 1:0

13' - Artem Milevskyi 2:0

24' - Artem Milevskyi 3:0

 

MoM - Artem Milevskyi ( 9.5 )

Widownia - 14254

 

Trzy dni po meczu ligowym nadszedł czas na półfinał pucharu Ukrainy, naszym rywalem drużyna Arsenalu Kijów, która w lidze radzi sobie bardzo dobrze, ale jak wszyscy wiedzą puchary rządzą się własnymi prawami, ten mecz wygraliśmy bardzo pewnie, wreszcie była skuteczność, której w poprzednich meczach brakowało, awansowaliśmy do finału i zmierzymy się tam z Szachtarem, który ograł Metalist na wyjeździe 2:0.

 

21.03.2012 Puchar Ukrainy Półfinał

Dynamo Kijów - Arsenal Kijów 4:0 (2:0)

36' - Artem Milevskyi 1:0

45' - Denysh Garmash 2:0

49' - Leonel Galeano 3:0

72' - Roman Zozulya 4:0

 

MoM - Milos Ninkovic ( 8.9 )

Widownia - 12239

 

Z wolnego transferu dołączył do Nas Eric Abidal, który zadebiutował w meczu Arsenalem Kijów.

Odnośnik do komentarza

W 23 kolejce graliśmy na wyjeździe z Obołoniem, który jest pewniakiem do spadku, gospodarze przez pierwsze kilkanaście minut nieźle nas nastraszyli, ale na szczęście później wszystko wróciło do normy, bohaterem spotkania został 19-letni Kalitvintsev, który zdobył dwie bramki.

 

25.03.2012 Ukraińska Ekstraklasa 23/30

Obołoń - Dynamo Kijów 1:2 (1:1)

1' - Eugene Pichkur 1:0

42' - Vladyslav Kalitvintsev 1:1

50' - Guilherme kontuzjowany

54' - Vladyslav Kalitvintsev 1:2

 

MoM - Vladyslav Kalitvintsev ( 9.2 )

Widownia - 4472

 

Teraz czeka nas dwumecz z Anderlechtem, pierwszy mecz rozegramy u siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...