Skocz do zawartości

Baskonia


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje debiutanckie opowiadanie wybrałem zespół z Bilbao. Nie wiem jak długo będę pisał, jak często updejtował, ale postaram się jak najczęściej i w miarę regularnie.

 

 

FM : 10.3.0

Uaktualnienia : FM2010 Revolution Update ( plus zmiany w edytorze, związane z koszulkami, przydomkami klubów itp. )

DB : Średnia + wszyscy gracze z Hiszpanii i z obywatelstwem hiszpańskim

Ligi (12 lig/7 krajów - wszystkie grywalne ) : Anglia ( Premiership ), Francja ( CFA i wyższe ), Hiszpania ( Segunda Division’ i wyższe ), Niemcy ( Bundesliga i wyższe ), Polska ( Ekstraklasa i wyższe ), Portugalia ( Liga Sagres i wyższe ), Włochy ( Serie A i wyższe )

Zasady : Zwykłe, bez korzystania z genie, FMM i podobnych.

 

Za Wikipedią :

 

Athletic Club, znany bardziej jako Athletic Bilbao – hiszpański klub piłkarski założony w 1898 roku i mający siedzibę w Bilbao, największym mieście Kraju Basków. Obecnie występuje w rozgrywkach Primera División, w których gra nieprzerwanie od jej powstania – od 1928 roku. Jest to jedyny klub, oprócz Realu Madryt i FC Barcelona, który nigdy nie został zdegradowany do Segunda División. Jest czwartym pod względem liczby zdobytych tytułów klubem w Hiszpanii – wyprzedzają go Real Madryt, FC Barcelona i Atlético Madryt. Klub zatrudnia tylko piłkarzy posiadających baskijskie pochodzenie.

 

Sukcesy

Mistrz Hiszpanii (8 razy):

1930, 1931, 1934, 1936, 1943, 1956, 1983, 1984.

Wicemistrz Hiszpanii (7 razy):

1932, 1933, 1941, 1947, 1952, 1970, 1998.

Zdobywca Pucharu Hiszpanii (24 razy):

1902, 1903, 1904, 1910, 1911, 1914, 1915, 1916, 1921, 1923, 1930, 1931,

1932, 1933, 1943, 1944, 1945, 1950, 1955, 1956, 1958, 1969, 1973, 1984.

Finalista Pucharu Hiszpanii (12 razy):

1905, 1906, 1913, 1920, 1942, 1949, 1953, 1966, 1967, 1977, 1985, 2009.

Zdobywca Superpucharu Hiszpanii (1 raz):

1985.

Finalista Pucharu UEFA (1 raz):

1977.

Odnośnik do komentarza

@jmk

Szczerze wątpię, prędzej zrezygnuję z irytacji nad własnymi umiejętnościami niż Cię pobiję ;)

Btw wie ktoś gdzię się zapisują PRINT SCREENY ( alt + F8 swoją drogą ? )

 

Zdecydowałem się na taktykę 4-3-3 z dwoma defensywnymi pomocnikami, dwoma skrzydłowymi, kompletną 10 i odgrywającym, najwyżej będę modyfikował jak mi nie wyjdzie ;)

Może jestem wybredny, ale pierwszy raz w karierze musiałem wywalić PRAWIE CAŁY sztab szkoleniowy, taki szrot mi dali…

 

Jeszcze bez nowego sztabu rozegrałem na urlopie mecz kontrolny z Bilbao Athetic.

 

Athletic Bilbao – Bilbao Athletic

1-0 ( Pablo Orbaiz 69. kar )

Potem kolejno do nas dołączali :

- Arthur Numan ( asystent )

- Alain Wathelet ( scout )

- Patxi Iru ( trener bramkarzy )

- Celso Vallejo ( trener )

- Jerzy Wielkoszyński ( fizjoterapeuta )

- Daniele Baldini ( trener )

- Dominique Bernartowicz ( trener bramkarzy )

- Fernandez Martinez ( trener )

- Maximo Hernandez ( scout )

- Pascal Zaremba ( trener )

- Luis del Sol ( scout )

- Julio Peguero ( scout )

- Jose Luis Arjol ( trener siłowy )

- Marcos Alvarez ( trener siłowy )

- Al Stewart ( trener )

 

Następnie zrezygnowałem z współpracy z kilkoma klubami grającymi w niskich ligach ( jedyny, który zostawiłem do Cultural Durango z sentymentu :) )

Odnośnik do komentarza

Jednocześnie wysłałem scoutów do Francji i Hiszpanii w poszukiwaniu młodych talentów podczas gdy sam szukałem przydatnych piłkarzy. Poszukiwania zabrały mnie aż do krajów Arabii gdzie znalazłem legendę klubu Francisco Javiera Yeste. Wielki piłkarz powrócił do ukochanego klubu za skromne 2.2 mln Euro.

 

 

Smutniejszą drogę odbył Koikili. Uznany przeze mnie za niepotrzebnego obrońca trafił do Getafe za 4,3 milion Euro.

 

28 lipca nawiązaliśmy współpracę z wystepującym w Championship Doncaster Rovers. Rocznie będziemy brytyjczykom płacić 53 tys. euro, poza tym mamy prawo pierwokupu i możliwość wypożyczania zawodników.

 

Tego też dnia rozegraliśmy towarzyski mecz z drużyną Jiul.

 

Athletic Bilbao – Jiul

( 7-0 Fernando Llorente 7, 12, 33 min ; Iker Muniain 19, 21 min ; Carlos Gurpegi 41 min ; Oscar de Marcos 59 min )

 

Postanowiłem jechać sparingi na urlopie ze względu na nędznych rywali. Skuteczność taksy wyjdzie w meczach o stawkę.

Odnośnik do komentarza

Następne sparingi :

 

Universitatea Cluj-Napoca – Athletic Bilbao

( 0-3 Llorente 61 ; Yeste 69 ; De Marcos 87 )

 

UTA Arad – Athletic Bilbao

( 1-5 Susaeta 14 ; Orbaiz 44 ; Edson 47 ; Yeste 52, 84 ; De Marcos 90 )

 

Petrolul – Athletic Bilbao

( 0-4 Susaeta 3, 58 ; Muniain 6, 48 )

Niestety w tym meczu kontuzji doznał Fernando Amorabieta, który będzie pauzował 6-7 tygodni…

 

Portugalete – Athletic Bilbao

( 1-2 Muniain 28 ; Lopez ; 53 ; Del Olmo 73 )

 

Wredny mecz w, którym kontuzji doznali Susaeta, Llorente, Gurpegi i Lopez…

 

Baskonia – Athletic Bilbao

( 0-7 De Marcos 8 ,24 ,53, 56 ; Javi Martinez 35, 41 ; Bruno Ortega 75 )

Odnośnik do komentarza

Zmieniam styl pisania. Myślę, że lepiej mi będzie szło jeśli będę pisał krótkie notki z ważnymi info z danego dnia, do tego dorzucając opisy meczów.

 

16.08.2009

 

Pierwszy mecz o Superpuchar z Barceloną. Kontuzjowani San Jose, Amorabieta, Ustaritz, Susaeta, Llorente, Lopez, Gurpegi. Zanosi się na ostre baty…

 

Skład : Iraizoz – Iraola – Castillo – Balenziaga – Ocio – Martinez – Orbaiz – De Marcos ( 67 Iturraspe ) – Muniain ( 67 Yeste ) – Gabilondo – Toquero ( 67 Ion Velez )

 

Mecz z początku nie zachwycał, pierwsza połowa przebiegła leniwie z ledwie jedną groźną akcją ze strony Dumy Katalonii, jednak mieliśmy szczęście, gdyż strzał z 5 metrów Messiego zatrzymał Iraizoz. W I połowie udało nam się skutecznie utrzymać Barcelonę na dystans. W 77 minucie ,wprowadzony w drugiej połowie, Yeste prostopadle podał do Gabilondo. Lewo skrzydłowy próbował pokonać Valdesa podkręconym strzałem, ale bramkarz Barcy zdołał obronić to uderzenie. W 94 minucie Athletic stworzył kolejną groźna akcję, gdy Iraola dośrodkowując z prawego skrzydła dograł do Iona Veleza, ale napastnik trafił prosto w bramkarza rywali. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Bardzo osłabieni zagraliśmy dobre spotkanie odcinając atuty Barcelony, dzięki panowaniu w środku pola i groźnym kontrom skrzydłami. Wynik jest co najmniej zadowalający :]

 

Wyjaśni mi ktoś dlaczego mój asystent może mi udzielić pomocy przy motywacji, ale nie może przy instrukcji dotyczących zawodników ?

I jeszcze question : chceta podsumowań miesięcznych w stylu podobym do np. Island of Peace łaziiiego czy nie ?

Odnośnik do komentarza

23.08.2009

Rewanżowy mecz o Superpuchar Hiszpanii na Camp Nou. Na rewanż wykurował się David Lopez, więc mamy aż 5 rezerwowych na ławce…

 

Skład : Iraizoz – Iraola – Ocio – Balenziaga – Castillo – Orbaiz ( 53. Iturraspe ) – Martinez – De Marcos ( 53. David Lopez ) – Gabilondo – Muniain ( 53. Yeste ) – Toquero

 

Mecz przebiegał podobnie do pierwszego spotkania. Z tą różnic, że w 23 minucie Villa wystawił piłkę Iniescie, ten uderzył z pierwszej piłki z około 30 metrów, a Iraizoz nie sięgnął futbolówki, ta wpadła do siatki obok słupka i Barcelona objęła prowadzenie. Druga połowa rozpoczęła się od faulu Ocio na Pique w polu karnym, a Villa bezbłędnie wykorzystał jedenastkę. Dalsza część meczu przebiegła spokojnie, czasem Barcelona strzeliła na bramkę, Pique raz uderzył w poprzeczkę, ale wynik nie uległ zmianie. Przegraliśmy 2-0 po przeciętnej grze, ale przy tak przetrzebionym składzie nie liczyłem na więcej. Liga zresztą najważniejsza.

 

Niestety dodatkowo kontuzji doznał Aitor Ocio, co oznacza, że z 4 stoperów nie mam w tej chwili ani jednego...

 

26.08.2009

 

Na inaugurację ligi Atletico zremisowało z Deportivo 2:2

 

Kontuzji doznał kolejny gracz, De Marcos wypada na 2 tygodnie, jeszcze takiego pecha co do kontuzji w żadnym FMie nie miałem

Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem >< !

Kadra :

 

Bramkarze :

 

Gorka Iraizoz – Doświadczony golkiper będzie numerem 1 w bramce na ten sezon. Uważam, że to jeden z lepszych bramkarzy w lidze i z pewnością wybroni nam nie jeden mecz.

 

Igor – Opcja czysto rezerwowa, będzie grał tylko w wypadku kontuzji Iraizoza i ewentualnie w kilku meczach żeby nie marudził.

 

 

Prawi Obrońcy :

 

Andoni Iraola – Piłkarz co do, którego zadecydowałem, że zostanie kapitenem Athletic w tym sezonie. Solidny i wciąż dosyć młody obrońca, który mam nadzieję zaskoczy nas czasem ofensywnym wejściem.

 

Jako, że Iraola rzadko kiedy ma problemy ze zdrowiem na tej pozycji stwierdziłem, że on sam mi na razie wystarczy, ewentualnie, w zimowym okienku będziemy myśleć o zakupie nowego obrońcy, w razie kontuzji naszego młodego kapitana zastąpi go ktoś z innych obrońców.

 

 

Lewi Obrońcy :

 

Xabier Castillo – Zawodnik przypominający Iraolę i to on jest pierwszym lewym obrońcą na ten moment. Solidny, niezły fizycznie, potrafiący dośrodkować.

 

Mikel Balenziaga – Młody, 21 letni obrońca, który już w tym sezonie występował na środku obrony i na środku pomocy, podczas plagi kontuzji jaka nas trafiła. Jak i każdy obrońca w składzie, bardzo solidny. Na początek zmiennik, jak będzie potem, zobaczymy.

 

 

Środkowi obrońcy :

 

Fernando Amorabieta – Jedna z gwiazd Athleticu Bilbao. Lider defensywny, szybki, skończy, silny i potrafiący grać w powietrzu. Absolutnie nr 1 w defensywie.

 

Ustaritz – Numer dwa w defensywie Athletic, solidny i uniwersalny obrońca. Świetnie czyta grę i dobrze się uzupełnia z Amorabietą.

 

Aitor Ocio – Trochę już wiekowy (32 lata), ale wciąż grający na niezłym poziomie prawonożny obrońca. Miejsce na środku obrony będzie miał zapewnione tylko w wypadku kontuzji lub problemów dyscyplinarnych Amorabiety lub Ustaritza.

 

Mikel San Jose – Najmłodszy z obrońców, któremu moi fachowcy przewidują karierę na poziomie Amorabiety, na chwilę obecną numer 4 na środku obrony. Niestety na samym początku obozu przygotowawczego złamał kość strzałkową i będzie pauzował co najmniej do grudnia.

 

Czy taki sposób pasuje ? Czy podawać jeszcze jakieś dodatkowe info ?

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy :

 

Javi Martinez – Jeden z moich ulubionych piłkarzy. Młody, 21 letni defensywny pomocnik, który nie tylko potrafi odebrać piłkę, ale i rozwinąć akcję ofensywną. Bez wątpienia jego największą zaletą jest przygotowanie fizyczne.

 

Carlos Gurpegi – Absolutny profesjonalista. Wzór w każdym calu. Ktoś na kogo młodzi powinni patrzeć i od kogo powinni się uczyć. Ze względu na podejście do zawodu i styl gry, który definiuje wysoka pracowitość i umiejętność współpracy Carlos będzie miał co jakiś czas miejsce w wyjściowej jedenastce.

 

Pablo Orbaiz - To właśnie między Gurpegim, a Orbaizem będzie się toczyć rywalizacja o miejsce w składzie na środku pomocy. Pablo to 30 letni piłkarz, który po pierwsze stara się wspierać kolegów, potem dopiero myśli o rozegraniu akcji. Do tego jest dobry technicznie, więc czasem będzie można liczyć na jakieś bramki z dystansu lub asysty tego zawodnika.

 

Ander Iturraspe – Bardzo ciekawy zawodnik, ledwie 20 letni, a już bardzo wszechstronny i potrafiący grać jak bardziej doświadczeni koledzy. Na początku sezonu z powodu licznych kontuzji pełnił rolę zapchajdziury.

Odnośnik do komentarza

Ofensywni pomocnicy :

 

David Lopez – Obunożny zawodnik, który potrafi grać na każdej pozycji w pomocy, u mnie ze względu na braki w szybkości bardziej środkowy niż skrzydłowy. Dobry gracz, wszechstronny i jak chyba każdy z zawodników Athletic, solidny profesjonalista. U mnie rezerwowy.

 

Markel Susaeta – Kolejna z gwiazd drużynu z Bilabo. Skrzydłowy preferujący grę na prawym stronie, posiadający niezły drybling oraz świetne przyśpieszenie i szybkość. Zdecydowanie numer 1 jako ofensywny prawy pomocnik.

 

Oscar De Marcos – Młodsza (20 lat ) wersja Davida Lopeza, tym samym kolejny zmiennik.

 

Igor Gabilondo – Pierwszy wybór na lewe skrzydło. Już 30 letni, ale wciąż szybki zawodnik. Dobra technika, z pewnością zaliczy niejedną asystę w tym sezonie.

 

Francisco Javier Yeste – Legenda. Jeden z bardziej znanych piłkarzy Athletic. Typowy wysunięty rozgrywający, co do którego jestem przekonany, że transfer za 2,3 mln Euro będzie strzałem w 10tke.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen

 

Wiem, ale ze względu na to, że będę ich zmieniał pozycjami dosyć często, wolałem zastosować taką nazwę ;)

 

Napastnicy :

 

 

Iker Muniain – Obecnie chyba największy talent klubu z Kraju Basków. Bardzo szybki, zwinny zawodnik, którego postanowiłem wypróbować jako kompletną 10, ustawianą za odgrywającym. Liczę, że uda mi się w pełni wykorzystać ogromny potencjał Ikera i, że będzie on pociechą kibiców Bilbao.

 

Fernando Llorente – Jeden z moich ulubionych piłkarzy i zawodnik mający potencjał by zdystansować w kadrze Davida Ville i Fernando Torresa. Silny, skoczny, typowy odgrywający i taką też będzie u mnie spełniał rolę.

 

Gaizka Toquero - Pierwszy zastępca Llorente. Nie imponuje mi na razie niczym, poza dobrą grą

głową, ale dam mu czas na pokazanie się

 

Ion Velez – Typ napastnika pracującego na innych. Podobnie jak od Toquero nie imponuje atrybutami, ale może być przydatny

Odnośnik do komentarza

26.08.2009

 

Na inaugurację ligi Atletico zremisowało z Deportivo 2:2

 

 

29.08.2009

 

Liga BBVA (1/38)

 

Racing Santander – Athletic Bilbao

 

(1-0 78 min Mehdi Lacen )

 

Iraizoz – Iraola - Balanziaga – Iturraspe – Castillo – Martinez – Orbaiz ( 66. Toquero ) – Lopez ( 45. Velez ) – Gabilondo – Muniain ( 66. Yeste ) – Llorente

 

Mecz bez historii. Nie mając wielu podstawowych piłkarzy, próbowaliśmy się bronić i grać z kontry. Wydawało się, że uda nam się utrzymać korzystny remis, ale 78 minucie Serrano podał na skrzydło do Rosenberga, Szwed wbiegł w pole karne, dobiegł do Iraizoza i nieoczekiwanie zagrał między obrońców do Lacena, który nie mógł spudłować.

.

 

30.08.2009

 

Tego dnia doszło do zmiany na pozycji asystenta. Zwolniłem holendra Numana i zatrudniłem Jona Andoniego Goikoetxea.

 

Kontuzji doznał kolejny gracz, De Marcos wypada na 2 tygodnie, jeszcze takiego pecha co do kontuzji w żadnym FMie nie miałem

 

07.09.2009

 

Treningi wznowili Ocio i De Marcos.

 

10.09.2009

 

Markel Susaeta dołączył do trenujących z pelnym obciążeniem.

 

13.09.2009

 

W ramach 2 kolejki Ligi hiszpańskiej podejmowaliśmy Deportivo La Coruna. W końcu mogłem zapełnić ławkę rezerwowych !

 

Liga BBVA (2/38)

 

(1-1 Orbaiz 22' - Riki 67' )

 

Deportivo la Coruna (12.) – Athletic Bilbao (14.)

Skład : Iraizoz - Iraola Castillo Ocio Balenziaga – Martinez Orbaiz ( 63. Iturraspe ) – Lopez ( 63. De Marcos ) Gabilondo Muniain ( 63. Yeste ) – Llorente

 

Tym razem mecz wyszedł nam zdecydowanie lepiej. W 22 minucie objęliśmy prowadzenie po ładnym strzale z 30 metrów Orbaiza. Do 67 minuty utrzymywał się wynik dający nam 3 punkty, ale wtedy solową akcją popisał się Riki i wyrównał stan meczu. Już w doliczonym czasie Iraola mógł nam dać zwycięstwo, ale nasz kapitan nie wykorzystał rzuty karnego. Pierwsze punkty w lidze stają się faktem !

 

Także tego dnia treningi wznowił Gurpegi.

 

Dodatkowo transfery : http://img231.imageshack.us/f/transferyn.png/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...