Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w Excelu. Jak mogę hurtowo dopisać na początku i na końcu każdej pierwszej linijki tekstu w komórce <b> i </b>, nie robiąc tego manualnie?

 

Komórki mają po kilka linijek, zaczynają się i kończą innymi słowami. Help plz :)

Odnośnik do komentarza

Aby utworzyć pierwszą regułę:

  1. Zaznacz komórki od A2 do A7. W tym celu przeciągnij wskaźnikiem myszy od komórki A2 do A7.

  2. Następnie kliknij kartę Narzędzia główne > Formatowanie warunkowe > Nowa reguła.

  3. W oknie dialogowym Nowa reguła formatowania kliknij pozycję Użyj formuły do określenia komórek, które należy sformatować.

  4. W obszarze Formatuj wartości, dla których następująca formuła jest prawdziwa wprowadź formułę: =A2>DZIŚ()

Formuła korzysta z funkcji DZIŚ, aby sprawdzić, czy daty w kolumnie A są w niedalekiej przyszłości względem daty bieżącej. Jeśli tak, komórki są formatowane.

  1. Kliknij pozycję Formatuj.

  2. W polu Kolor wybierz pozycję Czerwony. W polu Styl czcionki wybierz pozycję Pogrubiony.

  3. Zamknij wszystkie okna dialogowe, klikając przycisk OK.

Formatowanie zostanie zastosowane do kolumny A.

Odnośnik do komentarza

Przyjmijmy, że masz tekst w wierszu 1, a pierwsza kolumna to A

 

1) Wstaw nowy wiersz poniżej wiersza 1

2) W polu A2 wpisz:

 

=ZŁĄCZ.TEKSTY("<b>";A1;"</b>")

3) Przekopiuj zawartość komórki w prawo.

4) Zaznacz wiersz dwa i kopiuj

5) Stań w A1 i weź wklej specjalnie - wartości

6) Możesz usunąć wiersz 2

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy później...

Pewnie głupie pytanie ale...

 

Formatowanie warunkowe. Jeśli w komórce B2 wystąpi słowo np. "A", a iloraz komórek C2 i D2 jest mniejszy niż 1500 to ma robić określony kolor. Takie założenie mam i działa:

=AND($B2="A", $C2/$D2<1500)

 

A teraz pytanie... Da się to określić w powyższej formule, że te formatowanie ma następić także dla wystąpień słów "B", "C", "D" itd? Mógłbym oczywiście potworzyć oddzielny zapis dla każdego słowa, ale chyba jest szybszy sposó zawarcia tego w jednym zapisie? ;)

Odnośnik do komentarza

Pewnie głupie pytanie ale...

 

Formatowanie warunkowe. Jeśli w komórce B2 wystąpi słowo np. "A", a iloraz komórek C2 i D2 jest mniejszy niż 1500 to ma robić określony kolor. Takie założenie mam i działa:

=AND($B2="A", $C2/$D2<1500)

 

A teraz pytanie... Da się to określić w powyższej formule, że te formatowanie ma następić także dla wystąpień słów "B", "C", "D" itd? Mógłbym oczywiście potworzyć oddzielny zapis dla każdego słowa, ale chyba jest szybszy sposó zawarcia tego w jednym zapisie? ;)

Może http://www.techonthenet.com/excel/formulas/match.php

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak zamienić prościej prawdę na fałsz, więc nie wiem, czy nie przekombinowałem:


Zrób sobie gdzieś z boku listę ze słowami do warunku i w miejscu

$B2="A"

Daj

IF(ISERROR(MATCH($B2;tabela z zakresem;0);FALSE;TRUE)

UPDATE:

Oczywiście wartość logiczną odwraca zwyczajne NOT :doh!:

 

A więc:

 

NOT(ISERROR(MATCH($B2;tabela z zakresem;0))

 

Powinno dać radę

Odnośnik do komentarza

No dobra, to kolejna zagwozdka ;)

 

W Komórce D26 mam listę rozwijaną z predefiniowanymi wpisami. W komórce G26 chcę stworzyć formułę, która sprawdzi, co jest wybrane w D26 i na podstawie tego zwróci wartość z komórki E26 lub dokona obliczenia. Rzecz w tym, że dla grupy nazw do wyboru w D26 ma być dokonywane takie same obliczenia, a dla innych inne, więc potworzyłem oddzielne zakresy, wedlug ktorych powinny byc wyszukiwane (np. I2:I5 to "przyklad"). Na mój rozum formuła powinan wyglądać tak:

 

=IF(D26="TEP", E26, IF(D26=przyklad, E26*50%,""))

 

Niestety nie działa, mam #Value!. Gdzie robię błąd? :-k

 

To wygląda tak, jakby nie chciał czytać zakresu "przykład", bo jak wpisze indywidualne nazwy z D26, to działa. Czyżby znowu do wykorzystania funkcja Match?


No i sam sobie odpowiedziałem, Match zadziałał. Problem rozwiązany. Jakbym mógł to sam siebie bym zaplusował. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...