Skocz do zawartości

Wa(L)ka o Europę


Sadixable

Rekomendowane odpowiedzi

22 czerwiec 2009

 

- Halo? Pan Cerber - odezwał się głos z słuchawki -

- Tak. Pan prezes jak się domyślam? - odpowiedziałem -

- Dobrze się Pan domyśla. Rozumiem że jest Pan nadal zainteresowany pracą? -

- Oczywiście. -

- Niech pan będzie za godzinę w moim gabinecie -

- Jasne! -

Rozłączyłem się i włożyłem komórkę do kieszeni po czym udałem się na najbliższy przystanek autobusowy. Popatrzyłem na swój zegarek, po czym spojrzałem na rozkład jazdy autobusów. Do najbliższego autobusu miałem parę minut. Czas ten umiliłem sobie muzyką, a konkretnie utworem Jamala - Boom. Gdy wsiadłem do autobusu rozmyślałem już nad swoją pracą w stołecznym klubie. Tak pochłonęły mnie myśli, że nawet nie zauważyłem, a już miałem wysiadać na Łazienkowskiej...

 

FM 2010
Wersja gry: 10.3.0
Baza danych: Duża
Dodatki : Uaktualnienie na sezon 2010, nowy model kontuzji, power regens i liga San Marino
Wybrane ligi: Wszystkie dostępne + San Marino
Zasady : własne

Odnośnik do komentarza

O kurna, będzie ci ostro zamulało, jak tyle lig wziąłeś.

Rozumiem, że grasz Legią?

Cóż.. powodzenia, dość krótki początek, a ja czekam na kadrę, transfery, sparingi.

Spoko, spoko moja maszyna wszystko udźwignie ;) Tak gram Legią, a wszystko w swoim czasie ;D.

-------------------------

 

- Możesz wejść! - usłyszałem głos z gabinetu -

- Dzień dobry - przywitałem się i usiadłem na krześle -

- Mówmy sobie po imieniu dobrze ? -

- Jasne. -

- No to tak Paweł. Imponujesz swoim CV. -

- Wiem. -

- Skromnością też jak widzę. - Leszek uśmiechnął się, na co ja też (bo musiałem) odwzajemniłem uśmiechem. - Pracowałeś przez 2 lata u boku samego Jose Mourinho.

- To znaczy nie do końca. Byłem asystentem asystenta Jose Mourinho, ale przyznaje, że dobrze się z nim znam -

- No tak. Ale prawdą jest że prowadziłeś jeden mecz FC Porto. -

- To znaczy tak, ale nie do końca. Prowadziłem mecz towarzyski FC Porto -

- Lepiej zgódź się na tą pracę za nim okaże się, że nie jesteś Pawłem Cerberem. - powiedział prezes i wyciągnął spod biurka kartkę papieru i pióro. Podał je w moją stronę.

- Nie trzeba mam swoje - powiedziałem odbierając kontrakt i wyciągając zza marynarki swoje własne pozłacane pióro Parker. -

 

 

Płaca                           | 2.400E tygodniowo
Początek obowiązywania kontraktu| 23.06.2010
Koniec obowiązywania kontraktu  | 30.06.2011
Klauzule                        | Redukcja zarobków w razie spadku o 25%

 

 

Podpisałem. Chwilę potem tylko uścisk dłoni prezesa i poszedłem zapoznać się ze sztabem szkoleniowym.

-----

- Hola, mi amigo - usłyszałem zza rogu korytarza. Po chwili z tamtego miejsca wyłonił Kibu Vicuna- mój asystent.

- Hola. Ya que se ejecuta en las páginas de la familia? - odpowiedziałem. Kibu wyraźnie zdziwiony faktem, że umiem hiszpański przywitał się ze mną i zaprosił na spotkanie sztabu szkoleniowego. Wszedłem pewnie i zająłem wolne miejsce. Przy stole siedział cały sztab :

Trenerzy 1. zespołu Jacek Magiera oraz Lucjan Brychczy, Trener Rafal Janas, Trenerzy Bramkarzy Marcin Muszynski i Krzysztof Dowhan, Trener siłowy Paolo Terziotti

Trenerzy juniorów Tomasz Sokolowski, Dariusz Banasik i Piotr Strejlau, Fizjoterapeuci Stanislaw Machowski i Andrzej Bartczak oraz Scouta Jacek Mazurek.

- Panowie przejdę do konkretów. Na razie możecie spać spokojnie. Dołączy do nas jeszcze paru scoutów i na tym zakończymy kompletowanie sztabu. Ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia? Nie? To dobrze, na tym kończę zebranie sztabu szkoleniowego. - powiedziałem szybko by nie marnować czasu i od razu wyszedłem na spotkanie z zawodnikami.

-----

 

Prezentacja Kadry :

 

Bramkarze :

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko               | Pozycja      | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Marijan Antolovic      | BR           | CRO     | 1.95 m  | 87 kg   | 20      | 600tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Kostyantyn Makhnovskiy | BR           | UKR     | 1.90 m  | 80 kg   | 20      | 500tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Wojciech Skaba         | BR           | POL     | 1.90 m  | 81 kg   | 25      | 55tys. €  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Kostyantyn i Marijan prezentują ten sam (słaby) poziom. Oby dwoje są w tym samym wieku. Jednak co potwierdza wartość Marijan ma lepsze warunki jaki fizyczne taki psychiczne. Kostyantyn zostanie sprzedany, a za pieniądze z jego transferu kupimy Silviu Lunga jr. Chorwat będzie jego zmiennikiem, a Wojtek Skaba zostaje w klubie tylko po to aby załatać dziurę w razie kontuzji Marijana.

 

Środkowi Obrońcy :

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko         | Pozycja      | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jakub Rzezniczak | O PŚ         | POL     | 1.83 m  | 79 kg   | 22      | 110tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Inaki Astiz      | O Ś          | ESP     | 1.85 m  | 74 kg   | 25      | 1,7mln €  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Dickson Choto    | O Ś          | ZIM     | 1.92 m  | 99 kg   | 28      | 2,6mln €  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Srdja Knezevic   | O Ś          | SRB     | 1.80 m  | 77 kg   | 24      | 375tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Choto został ściągnięty z Pogoni, a Astiz z Osasuny. Według mnie to najlepsza para obrońców w lidze i mam nadzieję, że za mojej kadencji tak pozostanie. Na ten moment nie planuje żadnych zakupów jeśli chodzi o obronę tak więc Jakub oraz Srdja mogą spać spokojnie.

 

Wysunięci Obrońcy :

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko          | Pozycja | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Miroslav Radovic  | WO/OP P | SRB     | 1.82 m  | 76 kg   | 25      | 375tys. € | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jakub Wawrzyniak  | O/WO L  | POL     | 1.88 m  | 85 kg   | 25      | 150tys. € | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Marcin Komorowski | O/WO L  | POL     | 1.86 m  | 75 kg   | 25      | 85tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Na prawej obronie na razie Radovic, a na lewej Wawrzyniak. Zamierzam kupić jednego wysuniętego prawego obrońcę. W tym przypadku Rado pójdzie na ławę.

Odnośnik do komentarza

Masz komputer NASA, że się tak spytam?

Tak. Ale ten z 2007 tego nowego tata mi nie chce dać :/. Tak na serio to połowa lig (np. Urugwaj, Chiny, Hongkong czy Słowenia) jest wyłączonych. Po prostu jest tego tak dużo, że - a) nie chciało mi się pytać, b) nie pamiętam, które są grywalne, ale teraz jak mi się Polska znudzi to nie muszę zaczynać nowej kariery tylko wyjeżdżam np. do Turcji, USA czy nawet Anglii i gram czymś innym

Odnośnik do komentarza

No na razie tylko BR i obrońcy.. Ciekaw jestem, czy będą jakieś transfery ;]

Nie no. Gram już na uaktualnieniu więc ciężko będzie znaleźć lukę, ale planuje 3 transfery (BR, WOP, N) dopiero po rundzie jesiennej zobaczymy i może w zimie kogoś kupimy/sprzedamy.

------------------

Defensywni Pomocnicy :

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko               | Pozycja      | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Ariel Borysiuk         | DP, P Ś      | POL     | 1.78 m  | 70 kg   | 17      | 300tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Ivica Vrdoljak         | O Ś, DP, P Ś | CRO     | 1.86 m  | 84 kg   | 25      | 825tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Mam tutaj dwóch wspaniałych zawodników. Najprawdopodobniej Vrdoljak będzie grał na Defensywie, a Ariel z kolei pójdzie na środek pomocy.

 

Środkowi Pomocnicy:

| Wyb     | Inf     | Nazwisko               | Pozycja      | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Jun     | Mateusz Pogonowski     | OP Ś         | POL     | 1.82 m  | 72 kg   | 16      | 925tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alejandro Cabral       | P LŚ         | ARG     | 1.86 m  | 81 kg   | 21      | 95tys. €  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Sebastian Szalachowski | OP PŚ, N Ś   | POL     | 1.74 m  | 71 kg   | 25      | 85tys. €  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Maciej Iwanski         | OP Ś         | POL     | 1.71 m  | 70 kg   | 28      | 975tys. € | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Trudno będzie utrzymać wszystkich dlatego niestety Sebastian musi odejść. Najprawdopodobniej do Rosenborga. Maciej Iwański jest za cenny, aby go sprzedać więc pozostanie w ekipie. Już teraz widzę, że Alejandro Cabral będzie przydatną częścią zespołu i zostanie wykupiony już podczas wypożyczenia.

 

Napastnicy :

| Wyb     | Inf     | Nazwisko               | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Bruno Mezenga          | N          | BRA     | 1.84 m  | 84 kg   | 20      | 3mln €    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Takesure Chinyama      | N          | ZIM     | 1.84 m  | 88 kg   | 26      | 1,8mln €  | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Michal Kucharczyk      | OP/N Ś     | POL     | 1.78 m  | 72 kg   | 18      | 1,2mln €  | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Na tą pozycję muszę kupić jeszcze jednego dobrego gracza ławy, który usiądzie na ławce razem z Kucharczykiem podczas gdy Chinyama i Bruno Mezenga będą szaleli w ataku. Bruno jest w takiej samej sytuacji co Cabral - jeśli się sprawdzi zostanie wykupiony.

---

No i jeszcze przegląd pozycji, z których nie korzystam :

 

Boki Obrony :

| Wyb     | Inf     | Nazwisko          | Pozycja | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|
| -       |         | Tomasz Kielbowicz | O/P L   | POL     | 1.79 m  | 72 kg   | 33      | 40tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Tomek Kiełbowicz nie odejdzie od nas chociaż jest mało przydatny z powodu tego, że po prostu chce w Legii zakończyć swoją piłkarską karierę.

 

Skrzydłowi:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko               | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Manu                   | OP PL      | POR     | 1.71 m  | 68 kg   | 26      | 1,1mln €  | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Maciej Rybus           | OP L       | POL     | 1.72 m  | 75 kg   | 19      | 700tys. € | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Manu sprzedam najprawdopodobniej w zimowym okienku transferowym, a tymczasem Maciek Rybus pójdzie gdzieś na wypożyczenie.

Odnośnik do komentarza

Hmm..Legia. Pisałem karierę, w której doszliśmy do półfinału LM. Sukcesów życzę. Zakładam, że grasz ustawieniem 1-3-2-3-2, tak? Bo jak inaczej wytłumaczyć chęć wypożyczenia Maćka Rybusa :-k

Nie do końca. 2-3-1-2-1-2. Maciek faktycznie zostanie wypożyczony z powodu tego, że nie gram skrzydłami, ale gdy za rok wróci będę go uczył grania na środku.

 

Proponuję Ci Rodionova kupić. U mnie z Mezengą i Chinyamą świetnie sobie radził. Na zmianę strzelali gole, gdy ktoś był w słabszej formie ;]

Już w sparingach Mezenga pokazuje się z dobrej strony, a Chinyama jeszcze lepiej ;). Rodionov :-k Jak znajdę kasę po kupnie BR i WOP to będzie :D

---------

- Witajcie! Jestem Cerber - powiedziałem wchodząc do szatni.

- yhhmmmm... - cichy pomruk przebiegł przez szatnię.

- Rybus, Skaba i Szałachowski! Dwadzieścia kółek dookoła boiska! Co to za kur*a yhhmmmm...? - krzyknąłem.

- A Kiełbowicz? - powiedział Rybus próbując wywinąć się z winy.

- Kiełbowicz jest ode mnie starszy! A ty Rybus dodatkowe dziesięć kółeczek!

- A my? - powiedzieli jak chórem Skaba i Szałachowski.

- Wy?! Jeśli dobrze wiem macie 25 lat, a ja dla waszych wiadomości 26, więc biegiem zanim się porządnie wkurzę! - cała trójka wybiegła na murawę boiska.

- Wszyscy starsi ode mnie czyli Maciej, Dickson i Tomasz mogą się zwracać do mnie po imieniu, ale reszta jak na razie PANIE TRENERZE.

- Ja przepraszać, ale ja jest w tym sam wiek co pan, panie trenerze. - odezwał się ktoś zza moich pleców. Odwróciłem się. To był Chinyama.

- No właśnie, ja też. - wtrącił swoje trzy grosze Jakub Wawrzyniak.

- Jesteście ode mnie młodsi. Ty Takesure o 4 miesiące i 7 dni, a ty Jakub o 1 miesiąc i 14 dni. Ale dobra możecie do mnie mówić Paweł. - powiedziałem i usiadłem na ławce. Siedziałem tam parę minut, a wszyscy byli wpatrzeni we mnie i czekali, aż coś powiem.

- Panie Trenerze? Na co czekamy? - zapytał się wyraźnie zaniepokojony Ariel Borysiuk.

- My? No czekamy na to jak przyjdzie asystent i się zapyta czy by nie zrobić sparingu wewnętrznego, aby poznać waszą grę. Ja się zgodzę chociaż i tak mam paru specjalnych ludzi, którzy was oglądali i przydzielili wam od 1-20 przy, każdym z wielu atrybutów. Rozumiesz Ariel?

- No... tak mniej, więcej.

W tym momencie wpadł do szatni Kibu Vicuna.

- Ooo... Jesteście tutaj wszyscy. Trenerze, a może my tak rozegrać sparing wewnętrzny, abyś mógł lepiej poznać zawodników? - zapytał.

Zawodnicy byli wyraźnie pod wrażeniem.

- Dobra to dzisiaj o 17.

- Jasne trenerze, młodzi będą! - powiedział i szybko wybiegł z szatni.

- Potrenujecie sami. Idź cie na murawę tylko bramkarze zostaną. - wszyscy wybiegli w szatni

- Слухайте. Ви повернетеся в Україні, чи не так? На жаль, нам потрібні гроші від вашої передачі.* - zwróciłem się najpierw do Ukraińca, ten smutno pokiwał głową i odszedł poćwiczywszy.

- Ja ne mogu jako dobro u Hrvatska, ali će probati. Nije mi ste kupili, tako da nije Rekao sam vam da ćete biti primarni vratara. Vi ćete biti na rezervi.** - powiedziałem do Antolovica, który najwyraźniej zrozumiał i odszedł nawet zadowolony.

Przez drzwi wpadł Skaba.

- Słyszałem, że trener mnie wołał.

- Tak. A zrobiłeś dwadzieścia kółek?

- Nie... Tylko dwanaście.

- To zapi*rdalaj na boisko!

__________________________________________

*Znaczy to tyle, że go sprzedamy i wróci na Ukrainę, a za pieniądze z jego transferu kupimy nowego bramkarza

**Będzie rezerwowym, ponieważ kupimy jeszcze jednego bramkarza

Odnośnik do komentarza

Niezła parodia zachowania w szatni. Ucieszyłem się, że będzie opowiadanie o Legii, ale żałuję, że przyjmie ono komediowy charakter.

 

Mam nadzieję, że przez to nie stracę osoby, która będzie tu zaglądać :>

 

Ehh, szkoda, że to Legia... U mnie niestety duży minus za klub...

Wszystkim dogodzić nie mogę ;) Ale w Legii mam zamiar wygrać LE i jadę zagranice.

 

No i jeszcze sprostowanie. Pomyliłem się i napisałem, że gram taktyką 2-3-1-2-1-2. Zapewne nikt nie zauważył, ale 12 piłkarzami (oczywiście z bramkarzem) nie da się grać :>. Nie gram 2-3-1-2-1-2 tylko 2-3-2-1-2. Niby nic ale w 12 by się łatwiej na 11 grało :D

--------

16:30 - 23 czerwca 2010

 

- Panie Trenerze. Chłopaki już czekają w szatni.

- Dobra już idę.

Powoli snułem się w stronę szatni. Za drzwiami panował gwar, gdy powoli nacisnąłem klamkę ustał.

- Chłopaki! - zacząłem - Wiem, że to tylko sparing i gramy z młodzikami, ale macie pokazać na co was stać! Tyle gadania, a teraz - taktyka. Gramy systemem 2-3-2-1-2, czyli dwóch obrońców w pierwszej linii, dwóch wysuniętych obrońców i jeden defensywny pomocnik w drugiej linii. Dwóch środkowych pomocników, potem jeden ofensywny na środek i dwóch napastników. Filozofią gry jest to, że macie grać bardzo płynnie, każdy z was ma dynamicznie angażować się we wszystkie fazy gry. Będziecie mieli dużą swobodę na boisku co ma spowodować tym, że wasza gra będzie płynna i efektowna. Macie kontrolować przeciwnika, czyli macie wygrać na dużą cenę, ale musicie pamiętać o kontratakach przeciwników. Macie rozgrywać piłkę po całej szerokości boiska i spokojnie szukać luk w defensywie rywali. Piłkę odbierajcie agresywnie, a pozycji macie się trzymać. Linia obrony jest wysunięta na maxa. Tak, że druga linia stoi zaraz przed liną środkową. Macie grać szeroko i często przerzucać piłkę z boku na bok. Tempo gry ma być szybkie, a na czas grajcie tylko w skrajnych przypadkach. Podawajcie sobie środkiem. Narzućcie nacisk na kontrataki i twórzcie pułapki ofsajdowe. Zresztą wszystko to macie zapisane na tej tablicy. Macie też tam osobne kartki z instrukcjami dla poszczególnych pozycji. Za chwilę możecie je przeczytać, ale najpierw skład. Na bramce Anotlovic, na środku obrony Astiz i Choto, wysunięci obrońcy to na lewej Wawrzyniak, a na prawej Radovic. Defensywny pomocnik to Vrdoljak, na środku dzisiaj zagrają Cabral oraz Borysiuk, a napastnicy to Bruno Mezenga i Chinyama. Ok. Za dziesięć minut na murawie boiska.

Chłopcy przytaknęli, a ja wyszedłem z szatni kierując się w stronę sklepu klubowego. Kupiłem w nim gumy do żucia i udałem się na boisko.

 

17:00

 

Usiadłem na ławce trenerskiej, a moi piłkarze byli już gotowi na murawie.

Jako, że sparingów nie będę opisywał tak więc :

 

22.06.2010, Mecz Towarzyski,
Stadion Wojska Polskiego imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego,
Sędzia - Robert Małek.

Legia 3:1 Legia U-21
5` Piotr Augustyniak (sam.) 1:0
7` Maciej Iwański 2:0
13` Bruno Mezenga (knt.)
30` Alejandro Cabral 3:0
80` Michał Żyro 3:1

MoM : Alejandro Cabral (Legia; 8.6)
MoM2 : Jakub Wawrzyniak (Legia; 8.4)
MoM3 : Michał Żyro (Legia U-21; 8.2)

Najlepszy zawodnik Legii(według mnie/fm`a) z poszczególnych pozycji* :
Obrońca : Jakub Wawrzyniak (8.4)
Pomocnik : Alejandro Cabral (8.6)
Napastnik : Takesure Chinyama (6.7) /Bruno Mezenga (6.8)

SKŁAD :
BR : Antolovic (zm.45 Makhnovskiy)
OŚ : Astiz (zm.57 Knezevic)
OŚ : Choto (zm.57 Kucharczyk)
WOP : Radovic
WOL : Wawrzyniak (zm.57 Komorowski)
DP : Vrdoljak
PŚ : Borysiuk
PŚ : Cabral
OP : Iwański
NŚ : Chinyama (zm.57 Szałachowski)
NŚ : Bruno Mezenga (+)(zm.13 Kucharczyk)

____

Pytanie do was - sądzicie, że za dużo jest napchane w "code" czy jest dobrze. To znaczy czy w code powinno być tylko np. wynik, data, rozgrywki itp. A skład i ocena pozycji według mnie poza code. Jak sądzicie?

____

*Przyznaje pomysł za czerpany z opowiadania Donkeya, ale mam nadzieję, że się nie obrazi bo pomysł jest bardzo dobry :D

Odnośnik do komentarza

24.06.2009

PULS SPORTOWY

 

Wywiad z nowym managerem Legii Warszawy Pawłem Cerberem.

 

Puls Sportowy: Witaj.

Paweł Cerber: Witam.

PS: Przejdę do rzeczy. Planuje pan jakieś zmiany w Legii?

PC: Jest to oczywiste. Za każdym razem gdy do klubu przychodzi nowy manager w tym klubie następują zmiany.

PS: No tak. Ale chodzi mi ogólnie o zmiany w kadrze zespołu.

PC: Wszystkie zmiany poczynił już mój zastępca i nie sądzę bym musiał sprzedawać, ani kupować kogoś. Chociaż jednak na pewno, ktoś odejdzie i ktoś przyjdzie.

PS: Kto?

PC: Odejdzie Sebastian Szałachowski i Kostyantyn.

PS: A kto dojdzie?

PC: Bramkarz, prawy obrońca oraz napastnik

PS: Jaki bramkarz?

Sikviu Lung jr. z Craiovi

PS: A na obronę?

PC: Krzysztof Wolczek.

PS: Napastnik?

PC: Tu jest problem. Sam osobiście stawiam na Marco Pereza, ale mój znajomy Kamil Gieroba polecił mi Rodionova z BATE Borysów i muszę się nad tym zastanowić

PS: A są na to pieniądze?

PC: Nie. Dziękuję bardzo.

PS: Dziękuję.

 

27 czerwiec 2009

- Stary i jak?. - zapytałem Kibu w czasie gdy szliśmy na spotkanie z prezesem.

- Dobrze. BATE Borysów, Ajax, PSV, FC Koln i AS Saint-Etienne.

- A co na to Leszek?

- Zadowolony.

- To dobrze, to dobrze.

Weszliśmy do gabinetu prezesa. Siedział już tam Leszek i Maciek Rybus.

- A więc z Maćkiem doszliśmy do porozumienia, że przejdzie do AS Saint-Etienne. - powiedział.

- Przejdzie? Ja myślałem, że go wypożyczymy... - powiedział zaniepokojony Kibu.

- Nie. Za milion i dwieście tysięcy euro przejdzie do AS Saint-Etienne. - odpowiedział mu prezes.

Kibu zrobił dziwną minę i zamilkł. W tym momencie do pokoju wszedł negocjator Saint-Etienne.

- Witajci. - powiedział

- Witajci, witajci. - odpowiedziałem

- Czy ty jesteś Pawłem Cerber?

- Tak. A ty Qwerty Uiop?

- Ta. Ja w sprawi Maćka Rybus.

- Jest tutaj.

- Ja widz. Chodzi oto, że mój pracodawc Poiuyt Rewq nie chce kupić tylko wypożyczeć.

- No to dobrze bo już się bałem.

______

Tr@nsferowe Plotki Piłk@rskie

---

27.06.2010

OFICJALNIE : Maciej Rybus wypożyczony z Legii Warszawy do AS Saint-Etienne.

PLOTKA : Kostyantyn Makhnovskiy do Dynama Kijów lub Metalurh Doniecka?

PLOTKA : Cerber : Chcę Silviu Lunga juniora

PLOTKA : Cała Coca-Cola Championship chce Piotra Brożka

PLOTKA : Tomasz Jodłowiec w Ipshwich Town lub Malom FF?

______

Odnośnik do komentarza

Niestety save poszedł i muszę grać tym zaraz przed sparingiem. :wszystkozle:

----------

16:30 - 23 czerwca 2010

 

- Panie Trenerze. Chłopaki już czekają w szatni.

- Dobra już idę.

Powoli snułem się w stronę szatni. Za drzwiami panował gwar, gdy powoli nacisnąłem klamkę ustał.

- Chłopaki! - zacząłem - Wiem, że to tylko sparing i gramy z młodzikami, ale macie pokazać na co was stać! Tyle gadania, a teraz - taktyka. Gramy systemem 2-3-2-1-2, czyli dwóch obrońców w pierwszej linii, dwóch wysuniętych obrońców i jeden defensywny pomocnik w drugiej linii. Dwóch środkowych pomocników, potem jeden ofensywny na środek i dwóch napastników. Filozofią gry jest to, że macie grać bardzo płynnie, każdy z was ma dynamicznie angażować się we wszystkie fazy gry. Będziecie mieli dużą swobodę na boisku co ma spowodować tym, że wasza gra będzie płynna i efektowna. Macie kontrolować przeciwnika, czyli macie wygrać na dużą cenę, ale musicie pamiętać o kontratakach przeciwników. Macie rozgrywać piłkę po całej szerokości boiska i spokojnie szukać luk w defensywie rywali. Piłkę odbierajcie agresywnie, a pozycji macie się trzymać. Linia obrony jest wysunięta na maxa. Tak, że druga linia stoi zaraz przed liną środkową. Macie grać szeroko i często przerzucać piłkę z boku na bok. Tempo gry ma być szybkie, a na czas grajcie tylko w skrajnych przypadkach. Podawajcie sobie środkiem. Narzućcie nacisk na kontrataki i twórzcie pułapki ofsajdowe. Zresztą wszystko to macie zapisane na tej tablicy. Macie też tam osobne kartki z instrukcjami dla poszczególnych pozycji. Za chwilę możecie je przeczytać, ale najpierw skład. Na bramce Anotlovic, na środku obrony Astiz i Choto, wysunięci obrońcy to na lewej Wawrzyniak, a na prawej Radovic. Defensywny pomocnik to Vrdoljak, na środku dzisiaj zagrają Cabral oraz Borysiuk, a napastnicy to Bruno Mezenga i Chinyama. Ok. Za dziesięć minut na murawie boiska.

Chłopcy przytaknęli, a ja wyszedłem z szatni kierując się w stronę sklepu klubowego. Kupiłem w nim gumy do żucia i udałem się na boisko.

 

17:00

 

Usiadłem na ławce trenerskiej, a moi piłkarze byli już gotowi na murawie.

Jako, że sparingów nie będę opisywał tak więc :

 

22.06.2010, Mecz Towarzyski,
Stadion Wojska Polskiego imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego,
Sędzia - Robert Małek.

Legia 4-0 Legia U-21
3` Maciej Iwański (1-0)
30` Takesure Chinyama (2-0)
46` Ariel Borysiuk (3-0)
67` Maciej Iwański (4-0)

MoM : Takesure Chinyama (9.1)
MoM2 : Maciej Iwański (8.9)
MoM3 : Ariel Borysiuk (8.1)

 

Najlepszy zawodnik Legii z poszczególnych pozycji :

Obrońca : Inaki Astiz

Pomocnik : Maciej Iwański

Napastnik : Takesure Chinyama

 

SKŁAD : Antolovic (zm.45 Skaba) - Astiz (zm.78 Rzeźniczak), Choto (zm.59 Knezevic) - Radovic (zm.59 Komorowski), Wawrzyniak (zm.78 Kiełbowicz), Vrdoljak - Borysiuk, Cabral (zm.78 Rybus) - Iwański (zm.78 Manu) - Chinyama (zm.78 Szałachowski), Bruno Mezenga (zm.59 Kucharczyk)

_______

Jeszcze jedna rzecz. Mam prośbę do Adminów. Jeśli jest to możliwe proszę o usunięcie moich trzech ostatnich postów bo musiałem save od nowa pójść (napisany 02:11 27.12.2010, 0:33 27.12.2010 i 22:19 26.12.2010)

Odnośnik do komentarza

28.06.2009

 

Do klubu za 1,8mln E (na raty) przyszedł Slivu Lung jr.

Za 500tys.E Maciej Rybus został wypożyczony do AS Saint-Eteinne (z możliwością wykupu za 2,3mln E)

 

29.06.2009

 

Złożyliśmy ofertę Vitalyemu Rodionovowi i Krzysztofowi Wolczkowi.

Srdja Knezevic odejdzie z klubu na wypożyczenie za 75tys.E

Jakub Szumski budzi zainteresowanie Borussii Dortmund!

Kostyantyn Makhnovskiy za 500tys.E odejdzie do Metalurhu Donieck.

 

29.06.2009, Mecz Towarzyski,
Stadion na Strelecke Ostove,
widzów : 1260
Sędzia : Mike Jones.

Legia 4:0 Czeskie Budziejowice
15` Takesure Chinyama 1:0
53` Maciej Iwański 2:0
67` Takesure Chinyama 3:0
85` Lubomir Zurek (sam.) 4:0

MoM: Takesure Chinyama (8.8)

SKŁAD: Lung jr (zm.80 Skaba) - Astiz (zm.80 Knezevic), Choto (zm.80 Rzeźniczak) - Radovic (zm.80 Komorowski), Wawrzyniak (zm.80 Kiełbowicz), Vrdoljak - Borysiuk, Cabral (zm.45 Szałachowski) - Iwański (zm.78 Manu) - Chinyama (zm.80 Kucharczyk), Bruno Mezenga (zm.53 Manu)

 

01.07.2009

 

Krzysztof Wolczek przechodzi do Legii za 120tys. E

Srdja Knezevic odchodzi na wypożyczenie do Feyendordu Rotterdam.

 

01.07.2009 Mecz Towarzyski,
Municipal Stadium of Megara
widzów : 1730
Sędzia : Thanasis Thanasakoudis

Legia 2:0 Vyzas
67` Takesure Chinyama 1:0
73` Maciej Iwański 2:0

MoM: Jakub Rzeźniczak (8.5)

SKŁAD: Lung jr - Rzeźniczak, Choto - Radovic, Komorowski (zm.70 Wawrzyniak), Astiz (zm.70 Vrdoljak) - Borysiuk (zm.70 Pogonowski), Cabral (zm.70 Żyro) - Iwański (zm.70 Manu) - Kucharczyk (zm.70 Chinyama), Bruno Mezenga

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...