Skocz do zawartości

[CM 01/02] DEAN Update


DEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Dean ja gram na wersji bodaj z czerwca/maja. Wszystko bardzo fajnie, ale polska liga w dłuższej perspektywie jest zdecydowanie przesadzona. Moje uwagi:

1. Wisła Kraków nie jest zespołem z dolnego rejonu tabeli. Paweł Brożek, Andrzej Niedzielan czy Radosław Sobolewski są słabsi, zdecydowanie słabsi niż w rzeczywistości. Jeśli obydwa Brożki na trzy rozegrane kariery trzykrotnie ANI RAZU nie zagrali w Wiśle i ląduje w Okocimskich Brzesko czy Lechii Gdańsk to coś jest nie tak. Poza tym zarówno Wisła jak i Legia rozsprzedają swoich zawodników od razu, nie mają ani za grosz potencjału. Nie wiem czy jest możliwa jakaś zmiana, ale to rażące, kiedy spoglądam na polską ligę i widzę Wisłę, Legię czy Lech na końcowych miejscach w Ekstraklasie, albo - jak w przypadku Legii - nawet w środku tabeli 2 ligi.

2. Wydaje mi się, że przesadziłeś z możliwym potencjałem Patryka Małeckiego i Macieja Korzyma. Są utalentowani, ale nie aż tak. Chyba, że dałeś losowy - ale to muszę mieć wybitne szczęście 3 raz pod rząd trafić taką konfigurację. Obydwoje mają statystyki pełne 19 i 20-stek, grają w Lyon`ach czy Manchesterach. Cóż, fajno ale raczej nierealno;)

3. Przy uwzględnianiu Ashleya Williamsa, obecnie ze Swansea (ex. Stockport) zwróć uwagę, że został on wybrany najlepszym graczem 2 ligi angielskiej (odpowiednik 4) i zarazem najlepszym graczem północnej Anglii *(to nie żart, pokonał m.in. Stevena Gerarda, przynajmniej wg tego: http://en.wikipedia.org/wiki/Ashley_Williams_(footballer) ). Od 03/04 to mój ulubiony gracz CM-a (obok Omara Daleya) i zawsze go sprowadzam, a tu ma chyba trochę zbyt niskie umiejętności.

 

Pozdrawiam z roku 2029, Notts County się kłania:)

Odnośnik do komentarza

1. miales pecha u mnie po2 sezonach brozki ok wisla zreszta też, moze problem w parametrach trenerów albo prezesów? zobacze. wejdz do edytora --data- tools --popraw klubom reputacje o ok 1, max 2 punkty powinno pomoc,

2.nie mam szans na dokładne wpisania poszczególnych parametrów, wyznaczam tylko ramki od- do, min.sportsmanship, ca, pa ,główny atrybut na więcej nei bedę miał czasu raczej nigdy.

3. Ashley ma CA 95 ale PA już 135 wieć zalezy kto go trenuje i gdzie, niemniej poprawiłem

brozek ma ca 120 pa 134,

sobol 123 -126

moim zdaniem w sam raz. a co do posiomu najlepszych klubów ekstraklasy to wszyscy tak macie? czekam na opinie

Odnośnik do komentarza

Tak w ogole ja sam tez musiałem podrasowywac w edytorze zespoly typu Legia, Wisla, czy Lech żeby były elitą ligi a nie zespołami z dolnej części tabeli.

Cieżko jest przewidziec robiąc update gdzie znajdzie sie taka Wisła, Legia, czy Lech po 3 sezonach. Nie mniej jednak lepiej dac lepsze statsy, by potem piłkarze typu Grzelak, Garguła, czy Brożek nie lądowali 2 klasy niżej w jakimś przeciętnym zespoliku.

Z resztą pisałem o tym parę stron wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza

premiera się opozni do ostatnich dni sierpnia tym razem nie z mojej winy ale ze względu na zamieszanie na scenie FMP :}no chyba ze przlicytuje ich konkurencja oglaszam przetarg :}

ps. nie ma tego złego --zawsze im pozniej tym lepszy update,moze wk oncu dopracuje 4 lige w minimalnym chociaz stopniu

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

No to pięknie się porobiło. :( DEAN powiedz mi proszę jak zrobiłeś to że sezon zaczynasz od 2008/2009 bez błędów i wywalania z gry (bo pewnie nie robiłeś tego od nowa na czystej grze) Proszę o pomoc .

 

......a zapomniałem dodać że chciałem zrobić dla Siebie update z sezonem 2008/2009 na podstawie Twojego FMPoland Retro Update v1.1. Tylko lippa z tym rokiem rozpoczęcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
jak zrobiłeś to że sezon zaczynasz od 2008/2009 bez błędów i wywalania z gry-- sciagnlem nowy patcher tapaniego tzn stary ale z inengo zrodla i samo poszlo alei tak u mnei zaczynac sie bedzie od 2007 bo syf sie robi z elimnacjami narodowymi

 

..a jeśli wolno zapytać z jakiego źródła (jeśli jest możliwość to poproszę o link), bardzo bym chciał sam zrobić sobie edytor tylko jak już wspomniałem na Twojej bazie.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

U mnie też liga polska jest mocno spłaszczona, żeby nie powiedzieć że wypukła nie tam gdzie trzeba. O ile w pierwszym sezonie mistrza zdobył Lech, a druga była Legia, to następny poskutkował mistrzostwem Polonii (i nieprzyzwoicie przypakowanych Daniela Mąki i Ireneusza Kowalskiego - najlepszego lewego skrzydłowego w Polsce). Teraz na półmetku prowadzi Lechia Gdańsk (6 punktów przewagi) z różnymi wynalazkami typu Krzysztof "asysta na mecz" Lipecki. Dalej mamy GKS Katowice, który wydaje średnio 2,5 miliona Euro rocznie na transfery, które pewnie dostał od Mikołaja. W ogóle liczba transferów i sumy, jakie kluby wydają na zawodników, są niedorzeczne. Każdy klub stać na wydanie pół miliona euro, żeby kupić np takiego Takeshure Chinyamę, a czasem zwykłego średniaczka. ŁKS kupuje zawodników z Murcii i Strasbourga za łączną sumę 1,5 mln Euro, Lechia Gdańsk płaci 1,1 mln Euro za Danny'ego Szatelę, by sprzedać go za 975k do Polonii Warszawa. Do Legii z Szachtara przychodzi Gai za 1,6 mln Euro, chociaż nawet na polskie warunki to nie jest zawodnik jakiś wybitny. Esbjerg inkasuje 1,2 bańki od Lecha Poznań za Franka Hansena, a Radoslav Kovac przychodzi do Wisły za okrągły melon. Ale to nic, bo Damian "średnia ponad 8" Zdolski nie idzie z Arki za granicę, lecz do spadkowicza Górnika Zabrze za... 1,2 miliona Euro. Jednak to nie on jest rekordzistą, bo Bogdan Madej (jakkolwiek zajebisty by nie był - pewnie regen jakiegoś Krzynówka) wart był dla GKSu Katowice 2mln Euro. I na dodatek było ich stać! Cracovia zrobiła dobry interes. O tym, że polskie kluby są zbyt przepakowane finansowo, niech świadczy fakt, że na 16 klubów ekstraklasy 6 ma finanse Secure, a reszta OK. Znajdą się i bogate kluby w I lidze, a biednych jakoś nie ma - utopia.

 

Ja rozumiem, że w gazetach typu Przegląd Sportowy pojawiają się budżety na poziomie ziliarda milionów, ale to przede wszystkim plny są, a dodatkowo koszty utrzymania prawdziwego klubu są większe, niż w CMie, więc należy przykręcić kurek.

Odnośnik do komentarza

U mnie też liga polska jest mocno spłaszczona, żeby nie powiedzieć że wypukła nie tam gdzie trzeba. O ile w pierwszym sezonie mistrza zdobył Lech, a druga była Legia, to następny poskutkował mistrzostwem Polonii (i nieprzyzwoicie przypakowanych Daniela Mąki i Ireneusza Kowalskiego - najlepszego lewego skrzydłowego w Polsce).

 

a zobacz paramatry obu w eydtorze jak wyglądają na początku gry, tzn przed załadowniem jakiejkolwiek

 

 

 

 

 

 

Teraz na półmetku prowadzi Lechia Gdańsk (6 punktów przewagi) z różnymi wynalazkami typu Krzysztof "asysta na mecz" Lipecki.

 

to samo

 

 

 

Dalej mamy GKS Katowice, który wydaje średnio 2,5 miliona Euro rocznie na transfery, które pewnie dostał od Mikołaja. W ogóle liczba transferów i sumy, jakie kluby wydają na zawodników, są niedorzeczne. Każdy klub stać na wydanie pół miliona euro, żeby kupić np takiego Takeshure Chinyamę, a czasem zwykłego średniaczka. ŁKS kupuje zawodników z Murcii i Strasbourga za łączną sumę 1,5 mln Euro, Lechia Gdańsk płaci 1,1 mln Euro za Danny'ego Szatelę, by sprzedać go za 975k do Polonii Warszawa. Do Legii z Szachtara przychodzi Gai za 1,6 mln Euro, chociaż nawet na polskie warunki to nie jest zawodnik jakiś wybitny. Esbjerg inkasuje 1,2 bańki od Lecha Poznań za Franka Hansena, a Radoslav Kovac przychodzi do Wisły za okrągły melon. Ale to nic, bo Damian "średnia ponad 8" Zdolski nie idzie z Arki za granicę, lecz do spadkowicza Górnika Zabrze za... 1,2 miliona Euro. Jednak to nie on jest rekordzistą, bo Bogdan Madej (jakkolwiek zajebisty by nie był - pewnie regen jakiegoś Krzynówka) wart był dla GKSu Katowice 2mln Euro. I na dodatek było ich stać! Cracovia zrobiła dobry interes. O tym, że polskie kluby są zbyt przepakowane finansowo, niech świadczy fakt, że na 16 klubów ekstraklasy 6 ma finanse Secure, a reszta OK. Znajdą się i bogate kluby w I lidze, a biednych jakoś nie ma - utopia.

 

do tej pory każdy mówił że mam zaniżone budżety, po kilkunastu testach nie zauważyłem czegos takiego, wprost przeciwnie, ktos tu juz pisał ze z 1 ligi co najwyzej do Okocimskiego odchodzą, mozesz mi podac reputacje i finanse klubow o ktorych piszesz? z edytora oczywiscie

 

Ja rozumiem, że w gazetach typu Przegląd Sportowy pojawiają się budżety na poziomie ziliarda milionów, ale to przede wszystkim plny są, a dodatkowo koszty utrzymania prawdziwego klubu są większe, niż w CMie, więc należy przykręcić kurek

 

nie czytam PS wogole gazet nie czytam:}

 

 

a jak sie okaże ze rzeczywiscie jest tak zle to zmien sobie ustawienia i po sprawie, w czym problem

Odnośnik do komentarza

DEAN wspominales ze update bedzie w dwoch bazach... krzywy.gif a mianowicie Belgijskiej i Wloskiej... i czy one beda sie roznic czyms miedzy soba oprocz nowej 3 ligi xD czy raczej nie... i bedzie mozna spokojnie grac na wszystkich ligach ;] troszke zagmatwane ale chyba wiesz o co mi chodzi xD ( jak tam druzyny - zyczenia ) wiernych fanow Twojego update'a xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...