Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.

Gram Legią taktyką GG 2010, czyli bodajże Goal Galore 2010. Ustawienie to 1-4-1-2-1-2

W FM 2010 taktyka ta spisywała się rewelacyjnie, co podkreśliło zwycięstwo w dwumeczu z Villareal FC w eliminacjach do LE, w pierwszym sezonie gry Legią. Wygrałem zarówno na wyjeździe jak i u siebie mając przewagę w obu meczach. W ekstraklasie nie miałem sobie równych.

Teraz gram w FM 2011, Legią i również taktyką GG 2010 niestety już tak kolorowo nie jest. W meczach sparingowych w okresie przygotowawczym do sezonu 2010/2011 jeśli wygrywam z jakąś drużyną to fartownie. Bez względu na wynik przeciwnicy mają nade mną zdecydowaną przewagę we wszystkich statystykach, szczególnie w strzałach na bramkę. Moi piłkarze w ogóle nie chcą strzelać, potrafią rozklepać obronę przeciwnika, ale zamiast uderzać to usiłują wejść z piłką do bramki. Tracę przy tym dużo bramek, ale to zapewne wina braku 4 podstawowych obrońców(Choto, Astiz, Kiełbowicz, Rzeźniczak) już na początku okresu przygotowawczego.

Zupełnie nie wiem w czym problem.

Czy ktoś próbował grać tą taktyką w FM 2011?

 

Przetestowałem również 2 taktyki, które zostały zamieszczone w tym temacie - tą, w której Legia gromi Barcę i tą, którą ktoś stosuje na Wiśle Kraków.

Wydaje mi się, że w ofensywie Legia ma bardzo dobrych piłkarzy.

 

Ustawienie to przy pierwszej 11 wygląda następująco:

--------------------------Antolović--------------------------

Jędrzejczyk---Kneżević---Vrdoljak---Komorowski

---------------------------Borysiuk--------------------------

Radović----------------------------------------------Manu

----------------------------Cabral---------------------------

--------------Kucharczyk--------Mezenga---------------

Odnośnik do komentarza

Tak mam najnowszą łatkę, lecz gra była zaczynana na pierwotnej wersji gry.

 

Najwidoczniej, łatka musi być nowa.

 

 

Czyli pozostaje "Nowa gra" :(

 

 

Ja tak mialem, ale to dlatego ze w opcjach zespolu mialem ustawione ze asystent zajmuje sie przygotowanianmi do meczu. Wtedy jesli zmienilem jakas opcje, dalem kontynuj to potem wracalo do poprzedniego. Wylaczylem pomoc asystenta i od tej pory moge co mecz inaczej przygotowania ustawiac i zostaja.

Odnośnik do komentarza

Co mogę zmienić abym tracił mniej bramek przez dośrodkowania z bocznych sektorów? gram taktyką z 4 obrońcami ( boczni w miarę możliwości mają się włącząc ) 2 defensywnych pomocników ( jeden to czyściciel , a drugi rozgrywający ), ofensywny pomocnik, 2 skrzydłowych i napastnik. Tracę mało bramek a jak już trace to własnie najczęściej przez dośrodkowania z boku.

Odnośnik do komentarza

Co mogę zmienić abym tracił mniej bramek przez dośrodkowania z bocznych sektorów? gram taktyką z 4 obrońcami ( boczni w miarę możliwości mają się włącząc ) 2 defensywnych pomocników ( jeden to czyściciel , a drugi rozgrywający ), ofensywny pomocnik, 2 skrzydłowych i napastnik. Tracę mało bramek a jak już trace to własnie najczęściej przez dośrodkowania z boku.

nie ma drużyn które nie tracą ich w ogóle...

Odnośnik do komentarza

Vidarx pobawiłem się Twoją taktyką powiem, że rewelacja. Jest tylko jeden minus z którym nie potrafię sobie poradzić, a mianowicie dośrodkowania i rajdy przeciwnika. Co byś proponował zmienić aby nie wjeżdżali w moją obronę jak w aktorkę tanich produkcji niemieckich :P Nie ma różnicy czy to będzie moja taktyka czy Twoja. Zmieniałem pressing oraz ustawienie obrony, jedynie poprawia troszkę sprawę agresywny odbiór, ale wtedy sypią się kartki. Do szczęścia z moją taxą brakuje mi właśnie tylko tych rajdów i dośrodkowań.

 

PS. osobiste rozmowy z piłkarzami nie pomagają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Vidarx pobawiłem się Twoją taktyką powiem, że rewelacja. Jest tylko jeden minus z którym nie potrafię sobie poradzić, a mianowicie dośrodkowania i rajdy przeciwnika. Co byś proponował zmienić aby nie wjeżdżali w moją obronę jak w aktorkę tanich produkcji niemieckich :P Nie ma różnicy czy to będzie moja taktyka czy Twoja. Zmieniałem pressing oraz ustawienie obrony, jedynie poprawia troszkę sprawę agresywny odbiór, ale wtedy sypią się kartki. Do szczęścia z moją taxą brakuje mi właśnie tylko tych rajdów i dośrodkowań.

 

PS. osobiste rozmowy z piłkarzami nie pomagają.

 

Pozdrawiam

 

Nom też kombinuję jeszcze z bocznymi, na pewno trzeba ścisłe krycie dać a nie pamiętam czy już wtedy ustawiłem, ostatnio też zauważyłem że skrzydłowi mi schodzą do środka zostawiając puste skrzydło, zmniejszę pressing i zobaczę jak jest. Cofnąłem też trochę obronę bo Real mnie rozjechał 5:2 w dwumeczu, za to w lidze jak gram podstawowym składem to minimum 3 bramkami wygrywam ze wszystkimi.

 

Może skrzydłowym też ścisłe krycie i trochę ich cofnąć, a co do rajdów to na razie ręcznie ustawiłem środkowym obrońcom dużo bardziej defensywne nastawienie niż ma reszta zespołu + mała kreatywność, zaraz przetestuje w LM.

 

Jak JP Woody wrzuci swoją takse to pewnie obronę od niego skopiuje bo podobno ma bardzo solidną :D

Odnośnik do komentarza

I znowu Barca w grupie. Bawiłem się trochę obroną i przegrana 2:0 na wyjeździe ale w domu już lepiej :D

 

http://img686.imageshack.us/img686/372/legiabarcelonapodsumowa.png

 

Dośrodkowań Barca nie miała, 1 rajd pod koniec meczu środkiem boiska zakończony strzałem w bramkarza z 2 metrów przy którym obrońcy stali i się patrzyli, ale dobra tam może mają zaufanie do bramkarza :D

 

Taktyka: http://wrzucacz.pl/file/8921290080228

Odnośnik do komentarza

Vidarx - to proszę o szczerą odpiwedź co do Twojej taxy - majstrowałeś w edytorze? czy wynik to zasługa taktyki?

 

Ale po co Ci szczera wypowiedz? Mając w składzie zawodników na poziomie Dżeko wygrasz z Barceloną proste?

 

Chciałem polecić swoją taktykę, którą zmajstrowałem. Jest to 4-1-3-2 bez skrzydłowych oparta na posiadaniu i rozgrywaniu piłki w środku pola oraz kontrolowania meczu za pomocą instrukcji z ławki. Do minimum ograniczone wrzutki oraz strzały z dystansu, dzięki czemu zawodnicy cały czas szukaja sposobu aby uruchomić kogoś podaniem prostopadłym. Taktyka do pobrania tutaj

Szukając zawodników dobierałem tylko pod względem szybkości oraz umiejętności podania ;) W razie pytań chętnie odpowiem.

Moglbys wrzucic ta taktyke na jakis inny serwer, bo z tego linku nie mozna jej pobrac.

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza

Moglbys wrzucic ta taktyke na jakis inny serwer, bo z tego linku nie mozna jej pobrac.

Z gory dzieki

 

http://www.przeklej.pl/plik/brudi-v0-2-warta-poznan-cze-2011-tac-0023it7el03p

 

Po awansie do wyższej ligi, niestety przez wzgląd na słabszych zawodników musiałem przejść na szybszą gre piłką (instrukcja meczowa piłka do napastników).

 

 

Co do waszych problemów Kriskus i Vidarx, to spróbujcie zwęźić pole gry. Właśnie stąd biorą się rajdy i celne wrzutki przeciwnika (chociaż to w ogóle nielogiczne, ale tak jest). W zamian skrzydłowym dajcie schodzenie do linii a w opcjach taktyki grę skrzydłami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...