Skocz do zawartości

FM 2011 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Na poniższej stronie można znaleźć link do bardzo dobrej (wg mnie) taktyki:

 

http://www.footballmanagerstory.com/2010/11/download-my-football-manager-2011-tactic/

 

Od momentu zastosowania tego ustawienia mój zespół (Ipswich) zdecydowanie dominuje na boisku. Gra opiera się na krótkich podaniach, zawężeniu pola gry i stosowaniu podwojenia w defensywie. Ostatnie trzy mecze wygrane 3:1 4:0 i 2:0. Polecam :D

 

 

Spróbuję ją w Lechu. W Ekstraklasie idzie mi na mojej w sumie tak sobie, ale wymęczyłem LM :P

Odnośnik do komentarza

Vidarx - to proszę o szczerą odpiwedź co do Twojej taxy - majstrowałeś w edytorze? czy wynik to zasługa taktyki?

 

Ale po co Ci szczera wypowiedz? Mając w składzie zawodników na poziomie Dżeko wygrasz z Barceloną proste?

 

Chciałem polecić swoją taktykę, którą zmajstrowałem. Jest to 4-1-3-2 bez skrzydłowych oparta na posiadaniu i rozgrywaniu piłki w środku pola oraz kontrolowania meczu za pomocą instrukcji z ławki. Do minimum ograniczone wrzutki oraz strzały z dystansu, dzięki czemu zawodnicy cały czas szukaja sposobu aby uruchomić kogoś podaniem prostopadłym. Taktyka do pobrania tutaj

Szukając zawodników dobierałem tylko pod względem szybkości oraz umiejętności podania ;) W razie pytań chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza

Vidarx - to proszę o szczerą odpiwedź co do Twojej taxy - majstrowałeś w edytorze? czy wynik to zasługa taktyki?

 

Taktyka, umiejętnie dobrani piłkarze, aktywna liga brazylijska + oszczędzanie grajków na mecze LM i świetne morale, i może jeszcze trochę farta.

 

Bez Dzeko też bym wygrał a grajków mam tylko trochę lepszych niż w pierwszym sezonie za to perspektywicznych i dobranych do taksy, w wyjściowym składzie wciąż gra Radović, Rybus, Borysiuk a czasem Istaz i Rzeźniczak.

Odnośnik do komentarza

Vidarx - to proszę o szczerą odpiwedź co do Twojej taxy - majstrowałeś w edytorze? czy wynik to zasługa taktyki?

 

Taktyka, umiejętnie dobrani piłkarze, aktywna liga brazylijska + oszczędzanie grajków na mecze LM i świetne morale, i może jeszcze trochę farta.

Dokładnie to samo robiłem. Tyle że w 2010. Wcale tak się bardzo nie różnią ;)

Odnośnik do komentarza

Przy okazji zmieniłem już ustawienie i moja Legia wymiata :D

 

http://img514.imageshack.us/img514/1329/legiabarcelonainformacj.png

 

 

Jakby ktoś chciał przetestować to http://wrzucacz.pl/file/4181289823465

 

 

Ciekaw jestem jakim cudem i za ile kupiles dzeko :DDDDDD

 

Przeciez to walek jak sie patrzy.

 

Zreszta co ten screen nam przedstawia?Strzaly 10-12 dla Barcy i przewaga w posiadaniu pilki - ja bym to nazwal fuksem :D

Odnośnik do komentarza

Właśnie z tym Dzeko to sam nie rozumiem, jego agent mi go zaproponował z wolnego transferu, nie wiem co mu odwaliło :D

 

http://img686.imageshack.us/img686/481/legiawarszawatransferyh.png

 

A że wynik nieco fartowny to fakt, chociaż strzały Barcy głownie z dystansu, zobaczymy jak mi z realem w 1/16 pójdzie.

 

Trochę moje grajki mają problem z dyscypliną ze słabszymi zespołami, szczególnie na wyjeździe 0:1 z Górnikiem :/

Odnośnik do komentarza

To ja może zaproponuje moją autorską taktykę, sprawdza się bardzo dobrze w Wiśle Kraków - w 1 sezonie mistrzostwo polski, wyjście z grupy Ligi Mistrzów (porażka z Man U od razu w fazie pucharowej 1-2 i 0-2). W drugim sezonie miażdżąca przewaga w lidze i praktycznie pewny finał Pucharu Polski.

 

Taktyka do pobrania tutaj

 

Pare screenów poniżej:

Taktyka i skład

Tabela Ekstraklasy

 

Jak nie idzie (tzn nie uda się szybko strzelić bramki) to od razu na początku meczu proszę ustawić w poleceniach:

- Gra piłką

- Zagrania na obieg

- Podania na wolne pole

 

Gry gracie u siebie to zamiast "Kontrola" mozna ustawic "Ofensywa".

 

;)

Odnośnik do komentarza

Ma któryś dobry patent na ofensywne rogi? Dobrych mam stoperów (Choto, Astiz, Seema), a przez cały sezon poprzedni i kawałek obecnego może ze dwa razy strzelili po rożnych...:P

 

Wrzutki na długi słupek. Jeden nabiega na długi, drugi stoi przy długim a trzeci atakuje bramkarza. Jeszcze dla zamieszania 1 nabiega na krotki, i 2 z głębi pola.

Odnośnik do komentarza

Ma któryś dobry patent na ofensywne rogi? Dobrych mam stoperów (Choto, Astiz, Seema), a przez cały sezon poprzedni i kawałek obecnego może ze dwa razy strzelili po rożnych...:P

 

Różne są teorie, na początku miałem ustawione tak jak w FM2010 czyli na długi słupek ale po paru meczach jakby AI się dostosowało i już nic nie wchodziło. Teraz gram w pole bramkowe i od czasu do czasu coś strzelą chociaż muszę jeszcze nad tym popracować. Na pewno ustawienie ćwiczenia stałych fragmentów gry w przygotowaniach do meczu pomaga.

 

Z reguły ustawia się najlepszego grajka z grą głową/skoczność na nabieg na długi, snajpera z wykończeniem na nabieg na krótki, dwóch wysokich jeden na stój na długim i jeden na krótkim, ktoś z dobrymi strzałami z dystansu przed polem karnym i ktoś może jeszcze wybiegać z głębi chociaż przy tylu grajkach z przodu możesz dostać kontrę.

 

Typowe ustawienia to mieszane, w pole bramkowe albo na długi słupek.

 

Podstawa to ktoś z dobrym wykonywaniem rzutów rożnych a nie tak jak w FM2010 że prawie wszystko trafiało tam gdzie miało ;)

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanko z innej beczki gram 4-5-1 i mam w srodku 3 pomocnikow i 2 schodzacych napastnikow jak ustawic def pomocnika aby schodzil do skrzydlowych w momencie kiedy oni maja pilke lub zeby to robil ktos z dwojki śr. pomocnikow jeden z lewej drugi z prawej bo tak najczesciej trace bramke!! z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie trochę dziwne ale jednak a mianowicie - czy gdy jestem na urlopie nawet 1 dzień a w tym czasie gram mecz to ustawienia taktyczne (typu filozofia, strategia wyjściowa itp.)pozostają takie same jak wcześniej ustawiłem czy są zmieniane przez asystenta, który akurat mecz poprowadzi? A jeśli nie to czy da się sprawdzić jaką filozofie, taktyke wybrał asystent?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...