Skocz do zawartości

Czy jest dla nas jakiś ratunek?


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją przygodę z CM / FM rozpoczynałem od CM2 97/98. Od tego czasu przez kilka kolejnych odcinków serii nikt nie słyszał nawet o polonizacji (a przynajmniej ja ;) ) dlatego się przyzwyczaiłem już do angielskiej wersji. Potem próbowałem się przerzucić na polską wersję, ale irytowała mnie zmiana kolejności atrybutów w profilach piłkarzy (zgodnie z zasadą alfabetycznego sortowania) i zarzuciłem takie podejście.

 

 

 

- Dwa mecze i zaledwie trzy punkty. Za mało…

- Niestety, Gruzja zaskoczyła nas odważnym futbolem i doskonale dysponowanym bramkarzem, który bronił wszystkie strzały moich podopiecznych.

 

- Dobrze, że chociaż jest zwycięstwo z Danią…

- Choć też ono nie przyszło nam łatwo. Ale najważniejsze, że się udało. Zaskakuje mnie strzelecka forma Stulina, który mimo, że gra nie jako napastnik, a lewoskrzydłowy, to jest najskuteczniejszym polskim graczem tych eliminacji.

 

- Więc pewnie może być pewnym miejsca w kadrze na wyjazd na Euro?

- Najpierw musimy wywalczyć bilety na ten wyjazd…

 

- Ale to chyba formalność.

- Teoretycznie może nas zabraknąć nawet w barażach, chociaż to wariant jedynie matematyczny i nikłe jest prawdopodobieństwo jego wystąpienia. Mamy przed sobą mecz z Cyprem i koniecznie musimy to spotkanie wygrać, żeby w dobrym stylu awansować do finałów.

 

- Mecz z Danią był dziwny, przez większą jego część na boisku było bardzo dużo miejsca…

- To prawda. Sędzia zaskoczył wszystkich pokazując w krótkim odstępie czasu czerwoną kartkę Glikowi, a potem pomocnikowi duńskiemu. Na jego szczęście szybko wyrównał proporcje, bo gdyby tego nie uczynił, mógłbym mieć pretensje, bo Glik niesłusznie, podobnie z resztą jak Mayland, został usunięty z boiska.

 

- Czy kontuzja Kucharczyka sprawiła, że nie udało się wygrać z Gruzją?

- Nie chcę zwalać winy na kontuzję napastnika. Zagraliśmy po prostu słaby mecz, rywal był skoncentrowany i to wykorzystał.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję również.

 

 

07.09.2019, Eliminacje do Mistrzostw Europy, Grupa I, 6/8

Stadion Śląski, Chorzów, 43247 widzów

Sędzia: Ante Vucemilović (Chorwacja)

 

Fabiański – Chrzanowski, Boenisch, Majewski, Glik – Matusiak, Banasiak (Pazdan ’76)– Gardawski, Stulin (Obraniak ’65) – Gawęcki (Przybylski ’27), Kucharczyk

 

Polska – Dania, 1:0 (STULIN ’23)

MoM: Paweł Matusiak (Polska)

 

11.09.2019, Eliminacje do Mistrzostw Świata, Grupa I, 7/8

Mikheil Meshki, Tbilisi, 25453 widzów

Sędzia: Darren Bradshaw (Anglia)

 

Fabiański – Chrzanowski, Boenisch, Przybylski, Bartosiewicz – Matusiak, Banasiak (Obraniak ’46)– Gardawski, Stulin (Pazdan ‘46) – Gawęcki, Kucharczyk (Olszak ’28)

 

Gruzja – Polska, 2:0 (Sichinava ’30, Sichinava ‘49)

MoM: Amiran Sichinava (Gruzja)

Odnośnik do komentarza

Teraz to bez znaczenia :]

 

 

- Polska jedzie na Mistrzostwa Europy! Gratulacje!

- To nie mi się one należą, a piłkarzom, bo to oni wywalczyli ten awans.

 

- W ostatnim meczu Polacy nie dali najmniejszych szans Cyprowi.

- Ale Cypr i tak mnie zaskoczył. Zagrali bardzo odważnie. Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem wyjściowe ustawienie z trzema obrońcami i trzema napastnikami. Ale na szczęście okazało się, że zapłacili za tą brawurę.

 

- Doskonały mecz Roberta Lewandowskiego.

- Zgadza się. Dwie strzelone bramki i tytuł piłkarza meczu. Lewandowski pod koniec eliminacji wyraźnie się rozkręcił. Mam nadzieję, że utrzyma formę do Euro.

 

- Stulin zaś po serii znakomitych spotkań, teraz zagrał znów nieudane zawody…

- Okazuje się, że to bardzo chimeryczny zawodnik, ale i tak pojedzie na Euro, bo jego wkład w wywalczenie awansu był znaczący.

 

- Szkocja zagra w barażach, więc odpada nam jeden sparingpartner na listopad…

- Problem już naprawiony. Zamiast Szkocji, zagramy z Portugalią.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Również dziękuję.

 

 

16.10.2019, Eliminacje do Mistrzostw Europy, Grupa I, 8/8

Stadion Śląski, Chorzów, 47202 widzów

Sędzia: Christian Breitkreutz (Niemcy)

 

Stachowiak – Krysiński, Boenisch, Przybylski, Majewski – Bartosiewicz, Koziara (Pazdan ’76) – Gardawski, Stulin (Rybus ‘46) – Lewandowski, Kucharczyk (Gawęcki ’46)

 

Polska – Cypr, 3:0 (LEWANDOWSKI ‘45+1, KOZIARA ’57, LEWANDOWSKI ‘90)

MoM: Robert Lewandowski (Polska)

 

 

 

  | Pos   | Inf   | Team   	| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts  | 
 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 1st   | Q 	| Poland 	| 8 	| 5 	| 2 	| 1 	| 21	| 3 	| +18   | 17   | 
 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 2nd   | Pl	| Georgia	| 8 	| 3 	| 3 	| 2 	| 10	| 4 	| +6    | 12   | 
 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 3rd   |   	| Cyprus 	| 8 	| 4 	| 0 	| 4 	| 7 	| 13	| -6    | 12   | 
 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 4th   |   	| Denmark	| 8 	| 2 	| 4 	| 2 	| 5 	| 4 	| +1    | 10   | 
 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 
 | 5th   |   	| Kazakhstan | 8 	| 1 	| 1 	| 6 	| 2 	| 21	| -19   | 4    | 
 | -------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza
- Dwa bardzo udane mecze. Rośnie forma przed Mistrzostwami Europy?

- Najwyraźniej. Remis z Portugalią i zwycięstwo nad Serbią, w obu przypadkach, wywalczone na boiskach rywali, to dobry prognostyk przed Euro.

 

- Wiemy już, z kim zagramy w grupie podczas turnieju finałowego.

- Tak jest. Zmierzymy się z Rosją, Portugalią oraz Szwecją. Z Portugalią graliśmy teraz i pokazaliśmy się z dobrej strony. Ze Szwecją graliśmy rok temu i zanotowaliśmy remis. Rosja, gospodarze nadchodzącego turnieju, to trochę dla nas niewiadoma, ale myślę, że to właśnie z naszymi słowiańskimi braćmi powalczymy o awans.

 

- Pierwszego gola w kadrze strzelił Boenisch…

- I zaraz potem doznał kontuzji, ale mam nadzieję, że będzie gotowy do gry na turniej finałowy. Cieszę się, że również ma na swoim koncie gola w Reprezentacji Polski, mimo, że to obrońca i jego nie rozliczam ze zdobywania goli. Podobnie strzelca drugiego gola w meczu z Portugalią – Koziarę.

 

- Który ostatnio strzela często…

- To prawda. To jego trzeci gol w przeciągu dwóch lat. Może utrzyma formę i na Mistrzostwach też będzie strzelał takie piękne bramki z dystansu…

 

- Kucharczyk też trzyma strzelecką formę.

- I oby tak było w Rosji. To nasz aktualnie najlepszy napastnik.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

16.11.2019, Mecz towarzyski

Estadio Nacional Portugal, Lizbona, 37714 widzów

Sędzia: Daniel Winter (Niemcy)

 

Stachowiak – Krysiński (Augustyn ’46), Boenisch, Przybylski (Czajka ’46), Glik – Bartosiewicz, Matusiak (Koziara ‘46) – Gardawski (Zawadzki ’76), Stulin – Lewandowski (Gawęcki ’46), Kucharczyk (Pazdan ’46)

 

Portugalia – Polska, 2:2 (Maria ’13, Maria ’62, KOZIARA ’63, BOENISCH (k) ‘75)

MoM: Manuel Maria (Portugalia)

 

 

20.11.2019, Mecz towarzyski

Stadion FK Crvena Zvezda, Marakana, Belgrad, 39940 widzów

Sędzia: Frank Schulze (Niemcy)

 

Stachowiak – Krysiński, Wasikowski, Przybylski (Augustyn ’46), Glik – Bartosiewicz (Koziara ‘85), Matusiak – Gardawski (Zawadzki (Obraniak ’48) ’46), Stulin (Rybus ’46) – Lewandowski (Gawęcki ’46), Kucharczyk

 

Serbia – Polska, 1:2 (KUCHARCZYK ’18, KUCHARCZYK ’60, Bobovic ‘88)

MoM: Michał Kucharczyk (Polska)

Odnośnik do komentarza
- Trzeci sparing przed Euro i trzecie zwycięstwo. Chyba Polska Reprezentacja może być czarnym koniem turnieju?

- Rzeczywiście nasza forma jest bardzo dobra i jeśli tylko ją utrzymamy jeszcze przez najbliższe trzy miesiące, to powinniśmy naprawdę sporo namieszać na rosyjskim turnieju.

 

- Pierwsza połowa z Chorwatami była znakomita, druga już niekoniecznie.

- Moi podopieczni trochę za bardzo się rozluźnili, ale trudno się dziwić, skoro w pierwszej połowie prowadziliśmy już trzema bramkami.

 

- Czy Matusiak i Fabiański powrócą do kadry na czas turnieju?

- Cały czas mam taka nadzieję, że obaj zdążą się wykurować. Na chwilę obecną radzimy sobie bez nich zupełnie dobrze, ale na pewno ich obecność w kadrze byłaby bardzo pomocna. To gracze doświadczeni, którzy potrafią wpłynąć na drużynę, kiedy jej nie idzie. Dlatego z niecierpliwością czekam na wieści od ich klubowych lekarzy.

 

- Jakie stawia Pan cele przed Reprezentacją na czas turnieju?

- Nie wiem. Trudno powiedzieć. Wiem, że tymi udanymi sparingami bardzo zwiększyliśmy apetyty może nawet na medal, ale trudno powiedzieć, co będzie za trzy miesiące. Kiedyś charakteryzowaliśmy się tym, że na dużych turniejach gramy znakomicie. Mam nadzieję, że to nadal obowiązuje.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

04.03.2020, Mecz towarzyski

Stadion Śląski, Chorzów, 34897 widzów

Sędzia: Carlos Lopes (Portugalia)

 

Stachowiak – Chrzanowski (Augustyn ’46), Wasikowski, Majewski, Glik – Bartosiewicz (Obraniak ‘46), Banasiak – Gardawski (Zawadzki ’46), Stulin (Rybus ’46) – Lewandowski (Gawęcki ’46), Kucharczyk (Olszak ’38)

 

Polska – Chorwacja, 3:2 (STULIN ‘2, BARTOSIEWICZ ’18, LEWANDOWSKI ’22, Djukić ’58, Kalinić ‘62)

MoM: Milan Badelj (Chorwacja)

Odnośnik do komentarza
- Porozmawiajmy o powołaniach na Euro 2020.

- Zamieniam się w słuch…

 

- W bramce po wielu latach stałej obsady, wreszcie sporo zmian. Z żelaznej trójki został tylko Fabiański…

- Kuszczak i Boruc skończyli kariery piłkarskie, więc trzeba było znaleźć innych bramkarzy. O ile z dwójką w postaci Fabiańskiego i Stachowiaka nie miałem problemów, o tyle o trzecie miejsce wśród golkiperów walczył Czapliński z Leciejewskim. Ostatecznie postawiłem na młodszego bramkarza Blackburn.

 

- W obronie, poza młodym Chrzanowskim, raczej piłkarze doświadczeni.

- Niespecjalnie tu miałem wybór. Chyba zdecydowałem się wziąć najlepszych obrońców, jakich Polska piłka obecnie spłodziła. Dla niektórych z nich, Boenischa, Glika, czy Krysińskiego, to może być ostatni duży turniej.

 

- W pomocy też większość graczy to piłkarze podchodzący pod ‘trzydziestkę’…

- Są w kwiecie wieku. Właśnie teraz powinni osiągać szczyt formy. Czy tak będzie – okaże się niedługo. Tu też pojawił się ukłon w stronę niektórych, twierdzących, że nie powołuję graczy z polskiej ligi. Tymczasem w kadrze jest piłkarz Wisły Kraków i Legii Warszawa. Pewnie po raz ostatni na tak dużym turnieju zagra Obraniak.

 

- W tej formacji też są największe osłabienia…

- Nie da się ukryć. Brak Stulina, a przede wszystkim Matusiaka, to dla nas poważna strata. Ale wierzę, że gracze, którzy będą ich zastępować staną na wysokości zadania.

 

- Wreszcie też znalazło się miejsce dla Pazdana.

- Bo wywalczył sobie miejsce w jedenastce Chelsea. Dlatego pojedzie na Euro. Zapewne też zagra ileś tam minut. Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć ile, bo pewnie dwójką podstawowych środkowych pomocników będzie Bartosiewicz z Koziarą lub Banasiakiem.

 

- Wśród napastników sama stara gwardia…

- To prawda. Zastanawiałem się, czy jako czwarty napastnik powinien jechać Janczyk, czy Olszak, ale Dawid ma za sobą dużo bardziej udany sezon w lidze niemieckiej, aniżeli Olszak we francuskiej, stąd powrót Janczyka do kadry.

 

- Dziękuję za wywiad.

- Ja również dziękuję.

 

 

Kadra Polskiej Reprezentacji na Mistrzostwa Europy, Rosja 2020

 

Bramkarze:

Piotr Czapliński (30, Blackburn, 4u21-A / 0G)

Łukasz Fabiański (34, Arsenal, 54A / 0G)

Adam Stachowiak (33, Feyenoord, 7A / 0G)

 

Obrońcy:

Sebastian Boenisch (33, Tottenham, 65A / 1G)

Wojciech Chrzanowski (20, Liverpool, 19A / 0G)

Sebastian Czajka (27, Lille, 9A / 1G)

Kamil Glik (32, Standard Liege, 86A / 5G)

Sebastian Krysiński (30, Nantes, 21A / 0G)

Rafał Majewski (27, Manchester City, 42A / 0G)

Leandro Przybylski (28, West Ham, 9A / 0G)

Piotr Wasikowski (28, Zaragoza, 8A / 0G)

 

Pomocnicy:

Adam Banasiak (30, Legia Warszawa, 8A / 1G)

Krzysztof Bartosiewicz (24, Anderlecht, 22A / 3G)

Michael Gardawski (29, Vfb Sttutgart, 18A / 0G)

Patryk Koziara (29, Metz, 23A / 3G)

Ludovic Obraniak (35, Bordeaux, 88A / 8G)

Tomasz Pazdan (22, Chelsea, 4A / 0G)

Maciej Rybus (30, Galatasaray, 42A / 0G)

Piotr Zawadzki (24, Wisła Kraków, 23A / 1G)

 

Napastnicy:

Piotr Gawęcki (31, Hoffenheim, 71A / 12G)

Dawid Janczyk (32, Freiburg, 60A / 13G)

Michał Kucharczyk (29, Rennes, 79A / 37G)

Robert Lewandowski (31, Manchester United, 118A / 37G)

Odnośnik do komentarza

Vedor, Gruzja przegrała w barażach ze Szkocją (1-1 i 0:2).

 

FYM, czułem, że powołanie Czaplińskiego będziesz komentował :P

 

 

 

- Start Euro średnio udany…

- Czy ja wiem… Remis z Portugalią to dobry wynik. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie towarzyskie między tymi drużynami kilka tygodni temu.

 

- Może gdyby nie Majewski, to udałoby się wygrać…

- Niewątpliwie, czerwona kartka dla obrońcy nas osłabiła, bowiem od razu musiałem zmienić jednego z napastników, aby uzupełnić braki w obronie. Nie decydowałem się na ryzykowny krok w postaci gry trójką obrońców przeciwko szybkim i dobrze wyszkolonym technicznie Portugalczykom.

 

- Sytuacja przed kolejnymi meczami nie jest najlepsza…

- Dlaczego? Jeśli wygramy ze Szwecją, to powinniśmy awansować. Obawiam się, że choć na pewno powalczymy z Rosjanami, gospodarze turnieju zajmą pierwsze miejsce w grupie, a my o drugie będziemy walczyć z Portugalią.

 

- Dlaczego Stachowiak wypadł z bramki?

- Bo wykurował się Fabiański, którego akcje stoją u mnie wyżej niż Adama. Chociaż trzeba przyznać, że Stachowiak w tych kilku sparingach spisywał się bardzo poprawnie.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Również dziękuję.

 

 

08.06.2020, Mistrzostwa Europy, Grupa A, 1/3

Metallurg, Samara, 33001 widzów

Sędzia: Michael Kempter (Niemcy)

 

Fabiański – Chrzanowski, Boenisch, Majewski, Czajka – Bartosiewicz, Koziara – Zawadzki (Gardawski ’46), Rybus – Lewandowski (Gawęcki ’46), Kucharczyk (Pazdan ‘48)

 

Polska – Portugalia, 1:1 (Oliviera ’10, KUCHARCZYK ‘31)

MoM: Nelson Olivieira (Portugalia)

Odnośnik do komentarza

Oj tam, czepiasz się :P

 

 

- Chyba miał Pan rację. Rosja to zbyt wysokie dla nas progi.

- Gospodarzom turnieju na pewno pomagają ściany, choć i bez tego z pewnością zaliczani by byli do faworytów turnieju. Rosjanie mają bardzo mocną kadrę i wydaje się, że będą tutaj walczyć o główne trofeum.

 

- Wielu krytykuje Pana za zbyt odważną grę w starciu z Rosjanami…

- Ale pewnie gdybyśmy zagrali defensywnie, Rosjanie by nas stłamsili. A tak grając odważnie cios za cios, daliśmy sobie przynajmniej szansę na strzelanie bramek. Niestety Rosjanie okazali się dużo skuteczniejsi pod naszą bramką i takie są efekty.

 

- Szwedzi zremisowali z Portugalią. Sytuacja jest trudna…

- Nie, dlaczego? Wystarczy, że Rosja wygra z Portugalią, co jest bardzo prawdopodobne, a my ogramy Szwedów, co również wydaje mi się zupełnie realne.

 

- Z Dżagojewem w meczu z Rosją nie poradził sobie Bartosiewicz…

- Ale i tak może być pewny miejsca w kadrze. Jest wyróżniającym się graczem Polskiej Reprezentacji, a powstrzymanie Dżagojewa to zadanie godne mistrzów. Niewielu jest defensywnych pomocników na świecie, którzy by temu zadaniu sprostali.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

13.06.2020, Mistrzostwa Europy, Grupa A, 2/3

GazProm Arena, Sankt Petersburg, 62000 widzów

Sędzia: Daniel Winter (Niemcy)

 

Fabiański – Chrzanowski, Boenisch, Glik, Czajka – Bartosiewicz (Pazdan ’46), Koziara – Zawadzki (Gardawski ’46), Rybus (Obraniak ’46) – Lewandowski, Kucharczyk

 

Rosja – Polska, 3:1 (Gatagow ’10, Kukuszkin ’35, LEWANDOWSKI ’41, Andrejew ‘48)

MoM: Siergniej Pożdniakow (Rosja)

Odnośnik do komentarza
- Jest oczekiwane zwycięstwo nad Szwedami. Plan wykonany?

- Oczywiście. Jest zwycięstwo Polski i jest zwycięstwo Rosjan, które daje nam awans do ćwierćfinału.

 

- W nim zagramy z Niemcami… Mamy pewne rachunki do wyrównania z zachodnimi sąsiadami…

- I mam nadzieję, że ta sztuka nam się uda. Prawdą jest, że Niemcy nam zaleźli za skórę dwa lata temu w Australii, ale teraz też jesteśmy mocni i chyba wiem, jak należy powstrzymać Niemców.

 

- A wracając do spotkania ze Szwecją, znów Gawęcki strzela ważnego gola…

- Jego gole można liczyć do bilansu jako podwójne. Nie strzela ich za dużo, ale są to gole, które przeważnie dają nam bardzo dużo radości. Tak było i tym razem. Gol Piotrka dał nam awans do ćwierćfinału.

 

- Mimo zwycięstwa Polski graczem meczu został Fabiański…

- Łukasz uratował nas w trzech, czy czterech sytuacjach, świetnie broniąc strzały Szwedów. Stąd nagroda powędrowała na jego konto. To tylko potwierdza, że wybór Fabiańskiego na głównego bramkarza podczas turnieju był decyzją trafną.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Ja również.

 

 

16.06.2020, Mistrzostwa Europy, Grupa A, 3/3

Metallurg, Samara, 33001 widzów

Sędzia: Daniel Winter (Niemcy)

 

Fabiański – Chrzanowski (Krysiński ’78), Boenisch, Glik, Czajka – Bartosiewicz, Koziara – Gardawski (Obraniak ’46), Rybus – Lewandowski (Gawęcki ’46), Kucharczyk

 

Polska – Szwecja, 1:0 (GAWĘCKI ’56)

MoM: Łukasz Fabiański (Polska)

Odnośnik do komentarza

:x

 

 

- Niemieckie fatum wisi nad Polską…

- Ech, no niestety znów nie udało nam się pokonać tego rywala. Niemoc z lat 2002, 2008 i 2018 powraca i teraz.

 

- Niemcy nie mieli przewagi w tym spotkaniu, ale i tak wygrali.

- O zwycięstwie zadecydował gol ze stałego fragmentu gry, którego i tak strzelił stoper. Nakazałem graczom pilnowanie przede wszystkim skrzydłowych, środkowych pomocników oraz napastników, a nie obrońców. Przy tym rzucie rożnym zabrakło dokładnego krycia i dlatego się tak skończyło…

 

- Polscy napastnicy dostawali bardzo mało podań od pomocników…

- I to kolejny powód tego, że nie wygraliśmy. Napastnicy nie mieli okazji strzeleckich, a sami nie mogli się cały czas cofać po piłkę. Nasz środek został dobrze zneutralizowany. Spodziewałem się więcej po Koziarze. Niestety brak Matusiaka i Stulina był w tym meczu widoczny.

 

- Zostaje Pan z kadrą?

- PZPN jest zadowolony z mojej pracy. Pół żartem pół serio mogę stwierdzić, że zostanę z Polską Reprezentacją, dopóki na jakiejś dużej imprezie nie wyeliminujemy Niemców.

 

- Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.

 

 

18.06.2020, Mistrzostwa Europy, ćwierćfinał

Allianz-Arena, Monachium, 56132 widzów

Sędzia: Jamie Haigh (Anglia)

 

Fabiański – Chrzanowski, Boenisch, Majewski, Czajka – Bartosiewicz, Koziara – Gardawski (Obraniak ’46), Rybus – Lewandowski (Gawęcki ’46), Kucharczyk (Wasikowski ’52)

 

Niemcy – Polska, 1:0 (Stahl ’28)

MoM: Patrick Stahl (Niemcy)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...