Skocz do zawartości

Ostatni będą pierwszymi


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)

 

8.07.10

W ciągu najbliższych 25 dni dzielących nas od rozpoczęcia rozgrywek Eredivisie zaplanowałem rozegranie pięciu sparingów. Rozpoczniemy meczem z naszymi rezerwami, gdzie sprawdzę kilku graczy walczących o miejsce w składzie. Następnie przyjedzie do nas Portsmouth, Sparta Praga i De Graafschap. Na koniec zobaczymy, czy jakiś młokos w drużynie młodzieżowej jest wart treningów z pierwsza drużyną.

 

8.07.10 vs FC Omniworld Amateurs

12.07.10 vs Portsmouth FC

17.07.10 vs Sparta Praga

22.07.10 vs De Graafschap

25.07.10 vs FC Omniworld U-19

 

Obydwa półfinałowe mecze MŚ były bardzo zacięte:

 

Włochy – Anglia 1:1 po karnych awans Anglii

Francja – Niemcy 1:2

 

Bukmacherzy niestety nie byli dla nas zbyt łaskawi. Stawka na nasze zwycięstwo w lidze wynosi 2001. Co świadczy, że widzą w nas kandydata do spadku. Najwyżej stoją akcje mistrza Holandii PSV(3.5), drugi jest Ajax(7.0) i FC Twente(7.0).

Odnośnik do komentarza

11.07.10

W finale MŚ Niemcy pokonali Anglię po dogrywce 3:2, zaś mecz o trzecie miejsce wygrała reprezentacja Francji pokonując Włochów aż 4:1.

 

Ja zaś dostałem informację, że 1344 kibiców wykupiło karnety na najbliższy sezon. Dodatkowo stacja telewizyjna przesłała wiadomość dotyczącą transmisji meczów i do końca roku aż 16 naszych spotkań będzie transmitowanych.

Wciąż poszukuję środkowego obrońcy proponując dość duże kwoty m.in. za Michala Hanka i Evena Hovlanda.

 

 

12.07.10

Zatrudniłem młodego bramkarza. Adrien Saussez, 18-letni Belg będzie dorastał w naszym klubie i mam nadzieję, kiedyś stanie się klasowym graczem.

Także 19-letni Cayfano Latupeirissa podpisał z nami umowę. Ten napastnik został dostrzeżony przez moich skautów w czasie dnia testów.

 

 

13.07.10

Jeffrey van Nuland podpisał z nami kontrakt z wolnego transferu. Kibice są wniebowzięci i uważają go za wielki talent. Myślę, że jeśli przyłoży się do treningów i rozwinie w miarę przyzwoicie może w niedługim czasie walczyć o miejsce w pierwszej drużynie.

 

 

18.07.10

Przez najbliższe 4 tygodnie nie zagra Hasselbaink. To kolejny boczny pomocnik, który w ostatnim czasie wypadł nam ze składu.

 

 

22.07.10

W końcu dobre wieści, Pinas wznawia treningi i prawdopodobnie będzie gotów w pełni na inaugurację.

 

 

24.07.10

W końcu udało mi się sprowadzić klasowego obrońce. Pascal Bosschaart, mimo że ma już 30 lat i tak jest dla nas wielkim wzmocnieniem, zaś kibice nazywają to posunięcie transferem stulecia, a ja się cieszę, że nie zapłaciliśmy za niego ani grosza, gdyż ostatnio nie miał klubu.

 

 

26.07.10

Kapitanem zespołu ponownie został Robbie Haemhouts, zaś jego zastępcą Wilco Krimp.

Poprosiłem także zarządce stadionu o wymalowanie nowych linii, tak aby boisko miało wymiary 102 x 65 metrów.

Odnośnik do komentarza

30.07.10

Przez ostatnie trzy tygodnie rozegraliśmy niestety tylko 4 mecze, gdyż musiałem zrezygnować z meczu ze Spartą Praga. Niestety zawodnicy są jeszcze trochę zmęczeni, a mecz już jutro. Wyniki jakie osiągaliśmy, niestety praktycznie bez bocznych pomocników, są nastepujące:

 

 8.07.10 vs FC Omniworld Amateurs 3:0
12.07.10 vs Portsmouth FC 0:2
17.07.10 vs Sparta Praga odwołany
22.07.10 vs De Graafschap 0:0
25.07.10 vs FC Omniworld U-19 1:0

 

Niestety nie jestem zadowolony i zastanawiam się jak zagrać. Czeka nas trudny sezon, w którym będziemy musieli bardzo się postarać, aby utrzymać ligowy byt. Zawodnicy którzy do nas dołączyli mam nadzieję pomogą nam w tym.

 

Transfery do i z klubu:

 

David Jensen (3,5tys. E z FC Nordsjaelland)

Jeroen Ketting (80 tys. E z FC Emmen)

Roderick Gielisse (0 tys. E z ADO Den Haag)

Charles Kazlauskas (0 tys. E z Helmond Sport)

Adrien Saussez (wolny transfer)

Cayfano Latupeirissa (wolny transfer)

Jeffrey van Nuland (wolny trasfer)

Pascal Bosschaart (wolny transfer)

 

Robert Bohm (100 tys. E do Sunderland AFC)

Dion Malone (26 tys. E do Monza)

Mark Bevaart (40 tys. E do Greuther Furth)

 

 

Kadra na najbliższy sezon prezentuje się następująco:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko           | Pozycja             | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Men     | Erwin Friebel      | BR                  | NED     | 189 cm  | 81 kg   | 27      | 220tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kevin Rijnvis      | BR                  | NED     | 186 cm  | 88 kg   | 22      | 26tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Pascal Bosschaart  | O LŚ, WO L, DP, P Ś | NED     | 183 cm  | 81 kg   | 30      | 170tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Edwin Dekkers      | O Ś                 | NED     | 187 cm  | 83 kg   | 20      | 650tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Wilco Krimp        | O Ś                 | NED     | 190 cm  | 88 kg   | 26      | 180tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Roderick Gielisse  | O Ś, DP, P Ś        | NED     | 175 cm  | 68 kg   | 20      | 475tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Robbert Maruanaya  | O Ś, DP, P Ś        | NED     | 179 cm  | 73 kg   | 24      | 45tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Charles Kazlauskas | O/WO P              | USA     | 183 cm  | 77 kg   | 27      | 150tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Marien Willemsen   | O/WO/P P            | NED     | 178 cm  | 73 kg   | 25      | 160tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Robbie Haemhouts   | O/WO/P L            | BEL     | 174 cm  | 62 kg   | 26      | 100tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Richard van Heulen | O/WO/P L            | NED     | 183 cm  | 83 kg   | 28      | 50tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Toevarno Pinas     | WO L, OP PL         | SUR     | 172 cm  | 75 kg   | 24      | 180tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Bülent Akin        | DP, P Ś             | TUR     | 182 cm  | 76 kg   | 31      | 40tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Rodney Sneijder    | P PLŚ               | NED     | 173 cm  | 66 kg   | 19      | 50tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Richard Haklander  | P Ś                 | NED     | 192 cm  | 76 kg   | 26      | 75tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Tom Peeters        | P Ś                 | BEL     | 176 cm  | 70 kg   | 31      | 110tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Marvin Hasselbaink | OP P, N             | NED     | 186 cm  | 86 kg   | 22      | 35tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Renaldo Jongebloet | OP L, N             | NED     | 171 cm  | 70 kg   | 21      | 40tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Sander Duits       | OP Ś                | NED     | 183 cm  | 85 kg   | 26      | 210tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Reginald Faria     | OP Ś                | NED     | 177 cm  | 70 kg   | 28      | 50tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jeroen Ketting     | OP/N Ś              | NED     | 181 cm  | 79 kg   | 29      | 50tys. €  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kalumé Lwangi      | N Ś                 | BEL     | 182 cm  | 78 kg   | 19      | 150tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Karim Fachtali     | N                   | NED     | 177 cm  | 78 kg   | 22      | 110tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Vincenzo Verhoeven | N                   | BEL     | 180 cm  | 70 kg   | 23      | 150tys. € | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

31.07.10

Sezon w Eredivisie rozpoczęliśmy meczem wyjazdowym z NEC Nijmegen. Niestety w początkowej fazie spotkania daliśmy się zepchnąć do defensywy, choć stawialiśmy dzielny opór. Dopiero po przerwie, kiedy pojawił się Jongebloet udało nam się przeproawdzić kilka składnych akcji, niestety nie zakończonych celnymi strzałami. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, choć tuż przed końcem tylko błąd sędziego, który nie podyktował dla nas ewidentnej jedenastki, nie pozwolił zgarnąć nam pełnej puli. Jednak z gry jestem zadowolony, no i pierwszy punkt cieszy.

 

 

Eredivisie[1/34]

NEC Nijmegen – FC Omniworld 0:0 (0:0)

Nijmegen

 

Friebel – Kazlauskas, van Heulen, Bosschaart, Maruanaya – Akin, Haklander(79'Peeters) – Duits, Ketting(62'Lwangi), Faria(57'Jongebloet) – Verhoeven

Odnośnik do komentarza

8.08.10

Pełne trybuny zgromadził pierwszy mecz rozgrywany na naszym terenie w sezonie 2010/2011. Kibice mieli nadzieję obejrzeć dobre widowisko przeciwko ADO Den Haag. W porównaniu z poprzednim meczem zmienił się tylko wysunięty napastnik. Młodziutki Lwangi miał za zadanie ostro atakować obronę przeciwnika, zaś trzej wspierający go ofensywni pomocnicy powinni dogrywać mu piłki. Mecz prowadzony był w szybkim tempie, zaś moi gracze nie odpuszczali i o dziwo już w 8 minucie Ketting pokazał, że warto było wydać na niego 80 tys. Euro. Jego wejście w pole karne nie zostało zatrzymane przez żadnego przeciwnika, a strzał znalazł drogę do bramki. Do przerwy mimo ataków z obu stron nie padło już więcej bramek. Niestety 10 minut po rozpoczęciu drugiej części gry padło wyrównanie. Nie udało nam się dobrze pokryć Opera i straciliśmy głupio gola. Przez ostatnie 15 minut atakowaliśmy bramkę gości i tuż przed końcem udało się zdobyć gola na 2:1. Haklander, który zeszły sezon był wypożyczony, pięknym strzałem zza pola karnego dał nam pierwsze zwycięstwo w Eredivisie.

 

 

Eredivisie[2/34]

FC Omniworld[12] – ADO Den Haag[7] 2:1 (1:0)

Almere

 

Friebel – Kazlauskas, van Heulen, Bosschaart, Maruanaya – Akin, Haklander – Duits(89'Gielisse), Ketting, Faria(74'Peeters) – Lwangi(74'Jongebloet)

 

FC Omniworld:

Jeroen Ketting (8)

Richard Haklander (89)

 

ADO Den Haag:

Andres Oper (54)

Odnośnik do komentarza

Przedewszystkim na utrzymanie się bez baraży i dojście do 3-4 rundy w pucharze, no i na jak najmniej tak kompromitujących spotkań jak opisane poniżej.

 

 

9.08.10

Jeroen Ketting, najlepszy na boisku w ostatnim meczu, trafił do jedenastki tygodnia.

 

 

11.08.10

Jako, że Smuda został zwolnieni ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, nie zwlekałem zbyt długo by wysłać tam swoje podanie o pracę. Czekam na odpowiedź.

 

 

15.08.10

Wyjazdowy mecz z Sc Heerenveen okazał się totalną porażką. Wynik jak i gra były dalekie od tego co chciałbym widzieć zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy tylko Akin zagrał na przyzwoitym poziomie. Trzy stracone bramki obciążają konto Maruanayany. Po przerwie udało nam się zdobyć gola, niestety straciliśmy kolejne dwa i mecz zakończył się pogromem 5:1. Kompletna kompromitacja. Mam nadzieję, że nie będzie tak przez większość sezonu.

 

 

Eredivisie[3/34]

Sc Heerenveen[13] – FC Omniworld[7] 5:1 (3:0)

Heerenveen

 

Friebel – Kazlauskas, van Heulen, Bosschaart, Maruanaya(43'Gielisse) – Akin, Haklander(43'Peeters) – Duits, Ketting, Faria – Lwangi(60'Fachtali)

Sc Heerenveen:

Paulo Henrique (13,32,74)

Oussama Assaidi (42)

Goran Popov (82)

 

FC Omniworld:

Reginald Faria (48)

Odnośnik do komentarza

16.08.10

Niestety, moje podanie zostało odrzucone, a selekcjonerem Polski wybrano Wojciecha Stawowego.

 

 

21.08.10

Ten mecz był pokazem totalnego antyfutbolu z naszej strony. Dwa oddane strzały , z czego tylko jeden w światło bramki, wybijanie piłki na oślep, kopanie przeciwnika po kostkach. Zaś z drugiej strony aż 23 strzały, z czego 8 celnych, dokładne rozgrywanie i pomysł na mecz. Jednak to do nas uśmiechnęło się szczęście, oczywiście wspomagane przez świetnie grającą obronę. Jedna akcja przesądziła, że Ketting ze słabo grającego zawodnika, stał się bohaterem meczu. W 54 minucie dopadł w okolicach linii środkowej piłkę wykopaną przez jednego z naszych obrońców i popędził w kierunku bramki. Ostro naciskany upadł w polu karnym, zaś sędzia wskazał na wapno. Czy był to słuszny karny nikogo z 3000 kibiców nie obchodziło, gdyż po chwili Faria pokonał nierozgrzanego golkipera przeciwnika i cały stadion wybuchnął ogromną radością. Udało pokonać się Feyenoord, co jest niewątpliwi sukcesem.

 

 

Eredivisie[4/34]

FC Omniworld[13] – Feyenoord Rotterdam[1] 1:0 (0:0)

Almere

 

Friebel – Kazlauskas, van Heulen, Bosschaart, Dekkers – Akin – Haklander(45'Peeters), Faria – Jongebloet(80'Lwangi), Pinas(80'Gielisse) – Ketting

 

FC Omniworld:

Reginald Faria (kar. 55)

Odnośnik do komentarza

24.08.10

KSC Lokeren będzie klubem Wilco Krimpa przez najbliższy sezon, a nawet może się to skończyć definitywnym transferem, o ile klub z Belgi zdecyduje się wyłożyć 400 tys. E.

 

 

29.08.10

W drugiej rundzie Pucharu Holandii 23.09.10 zagramy z amatorskim vv Haaglandia - Winston. Z tego powodu przesunięty został niezwykle prestiżowy dla nas mecz z Ajaxem Amsterdam. Nowy termin to 26.09.10.

 

 

1.09.10

Wyjazdowy mecz piątej kolejki rozgrywaliśmy po 10-dniowej przerwie. W mecze w Enschede zagraliśmy ponownie w ustawieniu 4-1-4-1. Niestety pechowa okazała się 13 minuta, kiedy to nie udało upilnować się Rukavytsya i straciliśmy gola. Drużyna pokazał jednak charakter i jeszcze przed przerwą udało się wyrównać. Strzelcem bramki Peeters, który prezentował się lepiej na treningach i wygryzł ze składu Haklandera. W drugiej połowie gospodarze próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak obrona i Freibel w bramce zagrali naprawdę bardzo dobrze i udało nam się wywieźć jeden punkt. To kolejny krok do utrzymania się.

 

 

Eredivisie[5/34]

FC Twente[2] – FC Omniworld[7] 1:1 (1:1)

Enschede

 

Friebel – Kazlauskas, van Heulen, Bosschaart, Dekkers – Akin – Peeters, Faria – Jongebloet(54'Haklander), Pinas(67'Lwangi) – Ketting(88'Fachtali)

 

FC Twente:

Nikita Rukavytsya (13)

 

FC Omniworld:

Tom Peeters (36)

Odnośnik do komentarza

2.09.10

Zarząd ogłosił dziś, że po 3 miesiącach rozbudowa szkółki młodzieżowej i bazy treningowej dobiegła końca. Obecnie klub posiada przeciętną bazę treningową oraz równie przeciętnie obiekty młodzieżowe. Mamy także akademię piłkarską. Puki co jestem zadowolony, ale w niedalekiej przyszłości będę wnioskował o kolejną rozbudowę.

 

Młody bramkarz duńskiej reprezentacji rozegrał mecz w ramach kadry U-19. Puścił 2 gole, ale spisał się całkiem dobrze.

 

 

8.09.10

Kolejny mecz w kadrze U-19 zagrał Jensen, tym razem puścił jedną bramkę. Jednak był to jego kolejny solidny występ.

 

 

11.09.10

Kolejny domowy mecz przy pełnych trybunach. Niestety porażka, choć wynik jest zbyt duży w porównaniu do tego co działo się na boisku. Niestety obrona trzy razy dała się oszukać, zaś Ketting i spółka nie potrafili znaleźć piłką drogi do bramki, choć Faria trafił w słupek, a bramkarz przeciwnika wybronił jeszcze dwie setki. Brak skuteczności i błędy obrony sprawiły, że muszę mocno zastanowić się nad zmianą stylu gry. Dodatkowo kontuzję złapał Kazlauskas.

 

 

Eredivisie[6/34]

FC Omniworld[7] – FC Groningen[4] 0:3 (0:2)

Almere

 

Friebel – Kazlauskas(43'Gielisse), van Heulen, Bosschaart, Dekkers – Akin – Peeters, Faria – Jongebloet(59'Lwangi), Pinas(76'Haklander) – Ketting

 

FC Omniworld:

Charles Kazlauskas kontuzja (43)

 

FC Groningen:

Petter Andersson (5)

Danny Holla (31)

Giovanni Moreno (53)

Odnośnik do komentarza

18.09.10

W meczu z VVV-Venlo miałem nadzieję, że uda nam się zdobyć komplet punktów i to mimo meczu na wyjeździe. Zmieniłem taktykę i wystawiłem dwóch napastników, w środku zagrało zaś trzech pomocników, którzy zdominowali środek pola. Przyniosło to efekty w postaci posiadania piłki. W całym meczu mieliśmy ogromną przewagę, jednak wciąż płacimy frycowe i tracimy frajerskie bramki, jak ta z 43 minuty, kiedy to Boymans przeskoczył Bosscharta i wpakował piłkę do naszej siatki. Po przerwie rzuciliśmy się do ataku i przyniosło te efekt w 73 minucie, kiedy Ketting wykończył podanie Fachtaliego. Udało nam się jeszcze trafić w poprzeczkę, ale wynik do końca meczu nie uległ zmianie i wywalczyliśmy jeden punkt.

 

 

Eredivisie[7/34]

VVV-Venlo[9] – FC Omniworld[10] 1:1 (1:0)

Venlo

 

Friebel – Willemsen, van Heulen, Bosschaart, Dekkers – Akin – Peeters(64'Fachtali), Faria(86'Jongebloet), Duits – Lwangi, Ketting(79'Haklander)

 

VVV-Venlo:

Ruud Boymans (43)

 

FC Omniworld:

Jeroen Ketting (73)

 

Badania pomeczowe przyniosły 4-tygodniową kontuzję pachwiny strzelca bramki Kettinga.

 

 

23.09.10

Cztery dni przed meczem z Ajaxem mieliśmy do rozegrania mecz pucharu Holandii. Druga runda i przeciwnikiem amatorski zespół vv Haaglandia. Niestety to co pokazali zmiennicy i gracze drugiego zespołu było totalną klapą. Pierwsi straciliśmy gola i mimo że później strzeliliśmy dwa, to i tak doszło do rzutów karnych. Na nasze szczęście lepiej byliśmy do nich przygotowani, wykorzystując wszystkie jedenastki. Przeciwnik pomylił się raz i udało nam się awansować do kolejnej rundy, gdzie zmierzymy się z półzawodowym zespołem WKE.

 

 

KNVB Beker 2.runda

vv Haaglandia – FC Omniworld 2:2 (1:0) karne 4:5

Rijswik

 

Vervoort – Willemsen, Haemhouts©, Bosschaart, Gielisse – Maruanaya – Haklander, Sneijder(64'Peeters), Duits(53'Faria) – Rosheuvel, Jongebloet(45'Lwangi)

 

vv Haaglandia:

Quincy Allee (31,78)

 

FC Omniworld:

Ricahrd Haklander (53)

Reginald Faira (kar. 71)

 

Za awans dostaliśmy 34.500 E. Zaś mecz trzeciej rundy rozegramy 28.10.10

Odnośnik do komentarza

No proszę! Moje kochane Barany! Przygoda z Omniworld na dobre uzależniła mnie od FMa. Więc strzeż się ;)

 

Porównując z moją kadrą w FM06, w Twoim zespole nie ma ani jednego znanego mi gracza.

 

Gratki za awans już w pierwszym sezonie (choć i mi się to kiedyś udało :impreza: ). Podziwiam za wygranie z Feyenoordem. Ja na pierwsze zwycięstwa nad wielką trójką musiałem trochę poczekać :kutgw:

Odnośnik do komentarza

łazii: dzieki za graty, no i walcze z każdym ile mogę, choć są i takie mecze jak poniżej.

 

 

26.09.10

Mecz z Ajaxem Amsterdam, klubem który od dziecka uwielbiałem, był dla mnie ogromnym przeżyciem, a 50 tysięcy kibiców robiło ogromne wrażenie. Zaczęliśmy z dużym animuszem, dość powiedzieć, że po pół godzinie prowadziliśmy z gospodarzami dwiema bramkami. Nikt na stadionie nie wierzył w to co się działo. Niestety po raz kolejny okazało się, że jeszcze dużo musimy się nauczyć. Mimo że do przerwy prowadziliśmy, to po przerwie straciliśmy cztery gole i musieliśmy obejść się smakiem. Moi podopieczni udowodnili jednak, że potrafią strzelać bramki i to nawet największym, choć drużyna z Amsterdamu początku tego sezonu nie może uznać za udany, zajmując dopiero 7 miejsce.

 

 

Eredivisie[8/34]

Ajax Amsterdam[7] – FC Omniworld[11] 4:2 (0:2)

Amsterdam

 

Friebel – Kazlauskas, van Heulen, Bosschaart(80'Jongebloet), Dekkers – Akin – Peeters(69'Haklander), Faria, Duits – Lwangi, Fachtali(60'Gielisse)

 

Ajax Amsterdam:

Halil Colak (57)

Yannick Djalo (68,74)

Gabri (82)

 

FC Omniworld:

Karim Fachtali (12)

Sander Duits (30)

 

 

29.09.10

Podstawowy do tej pory obrońca, Bosschart, doznał kontuzji nadgarstka. Niestety nie zagra przez najbliższe 3 tygodnie, co wyklucza go z najbliższego meczu z PSV.

 

 

2.10.10

Mecz z liderującym PSV był słabym widowiskiem, z kilkoma tylko akcjami godnymi zanotowania. Najpierw szansy nie wykorzystał napastnik gości Toivonen, strzelając z około 16 metrów ponad bramką, później błędu bramkarza gości nie wykorzystał Fachtali. Pod koniec meczu szanse mięli jeszcze gracze przyjezdnej drużyny, ale udało nam się wywalczyć bezbramkowy remis, z czego jestem bardzo zadowolony.

 

 

Eredivisie[9/34]

FC Omniworld[14] – PSV[1] 0:0 (0:0)

Almere

 

Friebel – Kazlauskas(60'Willemsen), van Heulen, Maruanaya, Dekkers – Akin – Peeters, Faria, Duits(81'Haklander) – Lwangi, Fachtali(60'Jongebloet)

 

Niestety van Heulen skręcił kostkę podczas spotkania z PSV i nie będzie mógł zagrać przez najbliższe 6 tygodni.

 

 

4.10.10

Dekkers za postawę w ostatnim spotkaniu znalazł się w jedenastce kolejki.

 

 

8.10.10

Lwangi zagrał spotkanie w reprezentacji DR Konga, notując asystę w meczu z Zambią.

Odnośnik do komentarza

13.10.10

Z początkiem roku zjawi się w naszych szeregach nowy obrońca. Za 50 tys. E sprowadzony zostanie doświadczony, 30-letni Brazylijczyk Adriano z zespołu AA Gent.

 

 

17.10.10

Jeśli chcieliśmy myśleć o utrzymaniu w lidze w tym sezonie musieliśmy wygrywać takie mecze jak ten z RBC. Do składu wrócił Ketting, na środku obrony zagrała para zawodników, którzy przyczynili się do remisu z PSV, zaś na lewą obronę desygnowałem wracającego po kontuzji Bosscharta. Wszystkie te ruchy były bardzo dobre. Przez całe spotkanie obrona pozwoliła oddać przeciwnikowi tylko jeden celny strzał, który zatrzymał Friebel. Zaś z przodu Ketting wykończył podanie Duitsa, który dołożył także drugiego gola i pokonaliśmy gospodarzy dwiema bramkami.

 

 

Eredivisie[10/34]

RBC[17] – FC Omniworld[13] 0:2 (0:2)

Roosendal

 

Friebel – Kazlauskas, Bosschaart, Dekkers, Maruanaya – Akin – Peeters(63'Sneijder), Faria(37'Haklander), Duits – Lwangi, Ketting(80'Gielisse)

 

FC Omniworld:

Jeroen Ketting (53)

Sander Duits (kar. 83)

 

 

18.10.10

Po bardzo dobrym meczu do jedenastki kolejki trafili Bosschart i Dekkers.

 

 

20.10.10

Do meczu z RKC przystępowaliśmy już trzy dni po poprzedniej potyczce. W składzie zmieniłem tylko środkowego pomocnika i nakazałem zawodnikom spokojną grę. Przeciwnik w pierwszej połowie ograniczył się tylko do wybijania piłki na oślep i faulowania nas. Po jednym z takich fauli Duits posłał piękną bombę pod poprzeczkę i wyszliśmy na prowadzenie. Niestety tuż p przerwie nie zdołaliśmy po raz kolejny utrzymać koncentracji i straciliśmy gola. Pomimo ataków do końca meczu nie padło więcej goli. Ja zaś remis przyjąłem z zadowoleniem.

 

 

Eredivisie[11/34]

FC Omniworld[9] – RKC[11] 1:1 (1:0)

Almere

 

Friebel – Kazlauskas, Bosschaart, Dekkers, Maruanaya – Akin – Peeters(61'Faria), Haklander, Duits – Lwangi(80'Jongebloet), Ketting(61'Fachtali)

 

FC Omniworld:

Sander Duits (34)

 

RKC:

Ugur Yildirim (50)

Odnośnik do komentarza

23.10.10

Maraton meczów ligowych kończyliśmy spotkaniem domowym ze słabym w tym sezonie Heraclesem. Szczerze mówiąc liczyłem na komplet punktów, niestety zdołaliśmy wywalczyć tylko jeden punkt. Wynik meczu otworzył Ketting strzałem zza pola karnego już w 10 minucie. Wyrównanie przyszło dość szybko, bo w 25 minucie gola zdobył Marko. Zmęczeni zawodnicy nie potrafili wydrzeć zwycięstwa, zaś zmiennicy, w tym debiutujący Latupeirssa, okazali się za słabi i wynik nie uległ zmianie.

 

 

Eredivisie[12/34]

FC Omniworld[9] – Heracles[17] 1:1 (1:1)

Almere

 

Friebel – Kazlauskas, Bosschaart, Dekkers, Maruanaya – Akin – Peeters(45'Duits), Faria, Sneijder – Lwangi(64'Latupeirssa), Ketting(82'Jongebloet)

 

FC Omniworld:

Jeroen Ketting (10)

 

Heracles:

Marko (25)

 

 

27.10.10

W przeddzień meczu pucharowego dowiedziałem się, że zwycięzca naszego pojedynku z WKE zagra w kolejnej rundzie z SC Heerenveen.

 

 

28.10.10

W meczu 3. rundy Pucharu Holandii pozwoliłem pokazać się kilku graczom, którzy do tej pory mniej grali w lidze. Przetestowałem także nową taktykę, oparta na ustawieniu 4-3-1-2. Wynik mówi sam za siebie. Przeważaliśmy całe spotkanie, nie pozwalając przeciwnikowi na oddanie celnego strzału. Sami zaś wpakowaliśmy aż cztery gole. Świetne spotkanie rozegrał Willemsen, dodatkowo pokazał się młodziutki Latupeirissa zdobywając dwie bramki. Po jednej dołożyli Haklander i Jongebloet, który grywa teraz w ataku, gdyż zrezygnowałem z gry skrzydłowymi. Pokonaliśmy słabą drużynę WKE i w kolejnej rundzie zagramy z SC Heerenveen.

 

 

KNVB Beker 3.runda

FC Omniworld – WKE 4:0 (3:0)

Almere

 

Rijnvis – Willemsen, Haemhouts©, Bosschaart, Gielisse – Haklander(57'Sneijder), Peeters, Faria(45'van Nuland) – Duits(57'Ketting) – Latupeirissa, Jongebloet

 

FC Omniworld:

Cayfano Latupeirissa (17,76)

Ricahrd Haklander (19)

Renaldo Jongebloet (32)

 

Za zwycięstwo w tym meczu otrzymaliśmy 57 tys. E.

 

 

31.10.10

Ostatniego dnia października, trzy doby po meczu pucharowym musieliśmy podjąć u siebie zawsze groźne AZ. Wróciłem do taktyki z defensywnym pomocnikiem, szanse po bardzo dobrym występie w pucharze dostał od pierwszej minuty Willemsen. Niestety jak często w tym sezonie pierwsi straciliśmy bramkę. Już w 4 minucie Jonathas pokonał Friebla. Na szczęście Duits pokazał jak strzelać gole z 30 metrów i po 7 minutach wszystko wróciło do stanu początkowego. Nie minęło kolejne 15 minut, a wyszliśmy na prowadzenie. Świetne podanie Haklandera wykończył niezawodny Ketting. Do przerwy udało nam się utrzymać prowadzenie, cieszy to zwłaszcza, że od 13 minuty na lewej obronie musiał grać Kazlauskas, gdyż kontuzji nabawił się Bosschart. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia rywali, którzy w 56 minucie wyrównali. Nie daliśmy za wygraną i wyszliśmy na prowadzenie dzięki indywidualnej akcji Lwangi, który w końcu się przełamał i zdobył gola. Ostatnie minuty to obrona momentami całą drużyną, na szczęście udało się nam pokonać AZ, co media uznały za sensację tej kolejki.

 

 

Eredivisie[13/34]

FC Omniworld[10] – AZ[7] 3:2 (2:1)

Almere

 

Friebel – Willemsen, Bosschaart(13'Kazlauskas), Dekkers, Maruanaya – Akin – Haklander, Duits(77'Gielisse), Faria(52'Peeters) – Lwangi, Ketting

 

FC Omniworld:

Sander Duits (7)

Jeroen Ketting (22)

Kalume Lwangi (63)

Pascal Bosschaart kontuzja (13)

 

AZ:

Jonathas (4)

Gill Swerts (56)

 

 

1.11.10

Sander Duits w jedenastce kolejki.

Odnośnik do komentarza

6.11.10

Po serii dobrych występów przyszedł czas na porażkę. Niestety przegraliśmy ze słabo grającym w tym sezonie FC Utrecht. Pierwsza bramka padła już w 22 minucie za sprawą główki Maguire. Udał nam się wyrównać dopiero na 10 minut przed końcem meczu, ale 3 minuty później pogrążył nas Mulenga. Słabo zagrali praktycznie wszyscy oprócz Willemsena i Akina. Teraz czeka nas 8 dni przerwy na pozbieranie się i zapewnienie jakiś punktów w końcówce pierwszej rundy.

 

 

Eredivisie[14/34]

FC Utrecht [15] – FC Omniworld[7] 2:1 (1:0)

Utrecht

 

Friebel – Willemsen, van Heulen(56'Kazlauskas), Dekkers, Maruanaya – Akin – Haklander(56'Peeters), Faria, Duits – Lwangi, Ketting(76'Latupeirissa)

 

FC Utrecht:

Barry Maguire (22)

Jacob Mulenga (83)

 

FC Omniworld:

Bulent Akin (80)

 

 

10.11.10

Na testach zjawił się 22-letni, perspektywiczny według moich asystentów, Christian Bruls. Jeśli dobrze się spisze postaram się go zatrudnić.

 

 

14.11.10

Mecz z Rodą nie był porywającym widowiskiem, jednak po raz kolejny na stadionie zjawił się komplet widzów, co ogromnie mnie ucieszyło. Niestety przez całe spotkanie nie obejrzeli oni ani jednego strzału na bramkę, nie mówiąc już o golach. Jedynym godnym wzmianki wydarzeniem, była niestety kontuzja Akina, mojego podstawowego defensywnego pomocnika, który naciągnął ścięgno podkolanowe i wypadł nam ze składu na 5 tygodni.

 

 

Eredivisie[15/34]

FC Omniworld[10] – Roda JC[6] 0:0 (0:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen, Bosschaart, Dekkers, Maruanaya – Akin(65'Haklander) – Peeters, Duits, Faria(81'Sneijder) – Lwangi(81'Jongebloet), Ketting

 

FC Omniworld:

Bulent Akin kontuzja (65)

 

15.11.10

Wyróżnieni zostali moi skrajni obrońcy, Bosschart i Willemsen wylądowali w jedenastce kolejki.

 

 

19.11.10

Christain Bruls podpisał 4 letni kontrakt, kibice z tego powodu świętują i uważają go za przyszłość mojej drużyny.

 

 

21.11.10

Mecz z Breda był najsłabszym meczem w wykonaniu naszej drużyny w tym sezonie. Całkowicie zdominowała nas drużyna gospodarzy, nie oddaliśmy żadnego celnego strzału, sami straciliśmy frajerską bramkę i moje nadzieje, na wywiezienie choć punktu legły w gruzach. Słabo zagrali środkowi pomocnicy, może sprowadzony do klubu Bruls trochę rozrusza walkę o miejsce w składzie na tej pozycji. Oby jak najmniej takich spotkań naszego zespołu.

 

 

Eredivisie[16/34]

NAC Breda [17] – FC Omniworld[10] 1:0 (1:0)

Breda

 

Friebel – Willemsen(45'Kazlauskas), Haemhouts, Dekkers, Bosschart – Maruanaya – Peeters(76'Jongebloet), Faria, Duits(64'Haklander) – Lwangi, Ketting

 

NAC Breda:

Kees Kwakman (20)

 

Dodatkowo wypadł ze składu Haemhouts na 6 tygodni z powodu kontuzji.

Odnośnik do komentarza

27.11.10

Ostatni mecz pierwszej rundy był ważnym pojedynkiem pomiędzy naszą drużyną i Vitesse. Oba zespoły walczą o ligowy byt w tym sezonie, zaś każda zdobycz punktowa jest na wagę złota i w takich meczach liczy się podwójnie. Zmieniłem taktykę na bardziej ofensywną rezygnując z defensywnego pomocnika wystawiając w jego miejsce ofensywnego Duitsa. Zaś w ataku zamiast Lwangi zagrał, niedawno grający jeszcze w rezerwach, Latupeirissa. I to właśnie młody napastnik pięknie obsłużył w 36 minucie Kettinga i wyszliśmy na prowadzenie. W drugiej połowie komplet widzów wybuchnął ponownie z radości, kiedy to wspomniany Latupeirissa wykończył podanie Farii i prowadziliśmy dwiema bramkami. Niestety brak koncentracji kosztował na gola i nerwową końcówkę. Na szczęście udało dowieść się wygraną do końca.

 

 

Eredivisie[17/34]

FC Omniworld[11] – Vitesse[15] 2:1 (1:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen, Bosschaart, Dekkers, Maruanaya – Peeters(45'Gielisse), Haklander, Faria – Duits(60'Bruls) – Latupeirissa(80'Lwangi), Ketting

 

FC Omniworld:

Jeroen Ketting (36)

Cayfano Latupeirissa (55)

 

Vitesse:

Lasse Nilsson (58)

 

 

 

Pół sezonu za nami, zajmujemy 10 miejsce, co jest dla mnie bardzo dobrym wynikiem, który chętnie przyjmę na koniec sezonu. Niestety nie wszystkie drużyny rozegrały już komplet 17 kolejek i teoretycznie jeszcze dwie drużyny mogą nas wyprzedzić. Jednak 12 miejsce jest dla mnie także do zaakceptowania.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Jeroen Ketting mający na koncie 6 goli, kolejny jest Duits z 4 i Faria z 2. Także Ketting jest najlepszym asystentem z 4 kluczowymi podaniami wyprzedzając Duitsa i Haklandera, któzy mają po 3. Przed przerwą zimową rozegramy jeszcze trzy mecze ligowe i jeden pucharowy. Później czeka nas miesiąc przerwy.

Odnośnik do komentarza

4.12.10

Kolejny raz na stadionie zgromadził się komplet kibiców. Niestety już w 8 minucie straciliśmy gola, znów przez gapiostwo obrony. Na szczęście w 19 minucie Lwangi przeprowadził indywidualną akcję, w ostatniej chwili oddając piłkę do Haklander, a ten strzelił do pustej bramki. W drugiej połowie wprowadziłem Brulsa, aby wzmocnić atak, niestety w 60 minucie doznał kontuzji i musiał zejść. Przeciwnicy napierali, ale po ostrym wejsciu w 73 minucie ku zaskoczeniu wszystkich z boiska wyleciał Sibum, a my mieliśmy prawie 20 minut na zdobycie zwycięskiej bramki. Udało się to już pięć minut później. Peeters wykończył kolejne podanie Lwangi i wywalczyliśmy 3 punkty.

 

 

Eredivisie[18/34]

FC Omniworld[10] – NEC[4] 2:1 (1:1)

Almere

 

Friebel – Willemsen, Bosschaart, Dekkers, Maruanaya – Gielisse – Haklander, Faria(87'van Heulen), Duits(45'Bruls(60'Peeters)) – Lwangi, Ketting

 

FC Omniworld:

Richard Haklander (19)

Tom Peeters (78)

Christian Bruls kontuzja (60)

 

NEC:

Serdar Ozbayraktar (8)

Bas Sibum cz.k. (73)

 

Kontuzja Brulsa eliminuję go z gry na 11 dni.

 

 

5.12.10

Z klubem pożegna się Miquel Welles, który za mojej kadencji przebywał w drużynie rezerw. Odejdzie do Hoogstraten za darmo.

 

 

6.12.10

Mikołajkowy prezent dla Kalume Lwangi w postaci wybrania go do jedenastki tygodnia.

 

 

11.12.10

Drugi mecz rundy rewanżowej rozgrywaliśmy w Hadze. Miejscowy ADO Den Haag spisywał się słabo, jednak w meczu z nami sprężył się i już tradycyjnie straciliśmy gola w pierwszej połowie. W 13 minucie Oper urwał się obrońcom i strzelił obok bezradnego Friebla. Mimo naszych ataków aż do 85 minuty przegrywaliśmy, ale wtedy w ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wepchnął Duits i zdołalismy zremisować. Dodatkowo ostatnie 5 minut graliśmy z przewagą jednego gracza, gdyż za drugi żółty kartonik wyleciał Knopper.

 

 

Eredivisie[19/34]

ADO Den Haag [17] – FC Omniworld[8] 1:1 (1:0)

Haga

 

Friebel – Willemsen(56'Kazlauskas), Bosschaart, Dekkers, Maruanaya(45'Peeters) – Gielisse – Haklander, Faria, Duits – Lwangi, Ketting(68'Latupeirissa)

 

ADO Den Haag:

Andres Oper (13)

Richard Knopper cz.k. (86)

 

FC Omniworld:

Sander Duits (85)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...