Skocz do zawartości

Ostatni będą pierwszymi


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2010 10.3.0

Baza Danych: Duża

Ligi: Belgia, Anglia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Hiszpania, Szwajcaria.

 

 

 

 

To moje pierwsze podejście do trenerki na taki wysokim poziomie. Oferta, z którą wyszedł do mnie klub z Almere mocno mnie zaskoczyła. Jednak ani chwili się nie zastanawiałem, przecież szansa na kierowanie prawdziwym zespołem to było spełnienie moich marzeń. Nijak nie da sie tego porównać do biegania za grupką dzieciaków i próbą wytłumaczenia im, że jest coś takiego jak podział na formację, kiedy dla nich liczy się tylko kopnięcie piłki jak najmocniej.

 

 

Stawiłem się w klubie 22 czerwca. Z miejsca zajął sie mną mój asystent, który zaznajomił mnie z resztą sztabu trenerskiego. Przedstawił mi także jak wygląda sytuacja z zawodnikami wypożyczonymi do i z klubu. Ja jednak musiałem się skupić na ocenie naszych szans, gdyż stanowczy prezes chciał, już dziś znać odpowiedź na to, co możemy osiągnąć. Zdecydowanie stać nas na środek tabeli, zaś prezes wyłożył 250 tyś. euro na transfery i dorzucił 30 tyś. tygodniowo na płace.

 

 

Grupa piłkarzy jakimi dysponowałem była dość duża, wliczając zawodników z drużyny rezerw i młodzieżowej wychodziło ich grubo ponad 40. Gwiazdą, według asystenta niejakiego van Ankerena, był środkowy pomocnik Sander Duits. Cieszy mnie to, bo jeśli naszą najlepszą formacją będzie pomoc jesteśmy w stanie walczyć w każdym meczu. Resztą drużyny będę mógł ocenić dopiero po treningach i meczach sparinowych. Okres przygotowawczy zaplanowany został na cały lipiec. Rozegrać mieliśmy 6 meczy kontrolnych z drużynami, które raczej nie były z górnej półki. Dodatkowo przez cały lipiec miałem nadzieję otrzymywać akta piłkarzy, którzy oceniani przez moich skautów będą wzmocnieniem drużyny.

Odnośnik do komentarza

Kadra pierwszego zespołu prezentuje się następująco:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko            | Pozycja     | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Trn     | Erwin Friebel       | BR          | NED     | 189 cm  | 81 kg   | 26      | 50tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kevin Rijnvis       | BR          | NED     | 186 cm  | 88 kg   | 21      | 12tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Nick Vervoort       | BR          | NED     | 188 cm  | 78 kg   | 19      | 10tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Trn     | Mark Bevaart        | O P         | NED     | 177 cm  | 78 kg   | 25      | 85tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Tomas Peciar        | O LŚ        | SVK     | 193 cm  | 73 kg   | 21      | 5tys. €   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Edwin Dekkers       | O Ś         | NED     | 187 cm  | 83 kg   | 19      | 45tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Wilco Krimp         | O Ś         | NED     | 190 cm  | 88 kg   | 25      | 45tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | RZ      | Donny Rijnink       | O Ś         | NED     | 197 cm  | 82 kg   | 19      | 45tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Renee Troost        | O Ś         | NED     | 191 cm  | 80 kg   | 21      | 14tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Marien Willemsen    | O/WO/P P    | NED     | 178 cm  | 73 kg   | 24      | 45tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Robbie Haemhouts    | O/WO/P L    | BEL     | 174 cm  | 63 kg   | 25      | 45tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Mitchell Kappenberg | O/WO/P L    | NED     | 176 cm  | 77 kg   | 23      | 24tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Richard van Heulen  | O/WO/P L    | NED     | 183 cm  | 83 kg   | 27      | 45tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Toevarno Pinas      | WO L, OP PL | NED     | 172 cm  | 75 kg   | 23      | 50tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jerge Hoefdraad     | DP, P Ś     | NED     | 170 cm  | 67 kg   | 22      | 14tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kevin van Essen     | P Ś         | NED     | 176 cm  | 83 kg   | 19      | 85tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Chakib Tayeb        | OP PL       | NED     | 175 cm  | 74 kg   | 22      | 18tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | RZ      | Marvin Hasselbaink  | OP P, N     | NED     | 186 cm  | 86 kg   | 21      | 9tys. €   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Genaro Snijders     | OP P, N     | NED     | 176 cm  | 69 kg   | 19      | 1,2mln €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Sander Duits        | OP Ś        | NED     | 183 cm  | 86 kg   | 25      | 110tys. € | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Reginald Faria      | OP Ś        | NED     | 177 cm  | 70 kg   | 27      | 18tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | David Depetris      | N Ś         | ARG     | 185 cm  | 82 kg   | 20      | 65tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Karim Fachtali      | N           | NED     | 177 cm  | 78 kg   | 21      | 35tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Serdar Öztürk       | N           | NED     | 190 cm  | 88 kg   | 21      | 20tys. €  | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Trzech bramkarzy wystarczy, wszyscy są na podobnym poziomie, nie będzie łatwo zdecydować, który ma być tym pierwszym.

Obrońców multum, jednak wzmocnienie nie zaszkodzi.

Środek pola niestety słabo obsadzony, potrzeba najlepiej dwóch nowych środkowych pomocników, gdyż boki są na wystarczającym poziomie.

Atak, gdzie zamierzam wystawiać tylko jednego napastnika, jest aktualnie dość mocny, jednak jak trafi się jakiś dobry zawodnik to nie zaszkodzi go sprowadzić.

Odnośnik do komentarza

Okres przygotowawczy minął bardzo szybko. Jednak nie przespaliśmy tego czasu i oprócz rozegrania pięciu sparingów, w których odnieśliśmy cztery zwycięstwa i zanotowaliśmy jeden remis. Zwłaszcza ostatni mecz z rywalem ligowym, wygrany przez nas, wprawił mnie w dobry humor i liczę na dobry start w nadchodzącym sezonie. Jeśli tylko w czasie meczów o punkty moi gracze nie spalą się psychiczne mam nadzieję na dobry wyniki w lidze.

 

Sparingi:

 

Hilversum – Omniworld 0-3

vv Heerjansdam – Omniworld 0-6

Quick '20 – Omniworld 0-2

JVC – Omniworld 1-1

Omniworld – Excelsior 1-0

 

 

Oczywiście kadra zespołu także zmieniła się nieco względem tego co zastałem w klubie. Odszedł jeden gracz, zaś zawitało do nas aż ośmiu nowych piłkarzy, z których część została bardzo dobrze przyjęta przez kibiców i powinna wnieść z miejsca nową jakość do naszej gry.

 

 

do klubu:

Peeters Tom – wolny transfer,

Zeegelaar Marvin – Ajax (wypożyczenie),

Maruanaya Robbert – Go Ahead (10tyś. Euro),

Bulent Akin – wolny transfer,

Bohm Robert – VVV (wolny),

van Dijk Mark – Gemert (wolny),

Fachtali Karim – FC OSS (35tyś. Euro),

Schet Mitchell – Feyenoord (wypożyczenie)

 

z klubu:

Tayeb Chakib – Middlesbrough (60tyś. Euro)

 

Także nasz sztab skautów powiększył się o dwóch nowych ludzi. Rotteveel i Koning będą dla nas wyszukiwać graczy po za granicami Holandii.

Odnośnik do komentarza

2.07.09

Robbie Haemhouts został mianowany kapitanem, zaś Wilco Krimp jego zastępcą, co wprawiło cały zespół w wyśmienity humor, mnie zaś potwierdziło słuszność podjętej decyzji.

 

 

6.07.09

Pinas i Malone dostali powołanie na najbliższy mecz reprezentacji Surinamu, który ma odbyć się 12 lipca, niechcąc psuć im humoru, musze niestety pozwolić im jechać, mimo, że dwa dni później gramy mecz ligowy.

 

 

7.07.09

Na debiutancki mecz w Jupiler League przyjechał do nas zespół Haarlem. Rozpoczęliśmy dość bojaźliwie, ale w 17 minucie strzałem z dystansu prowadzenie dał nam Duits. Niestety do przerwy był remis, gdyż Nieuwenburg wyrównał stan meczu. Po przerwie drugi strzał zza pola karnego oddał Duits, gola dołożył rezerwowy Fachtali i pozwoliło nam to odnieść pierwsze zwycięstwo w lidze mimo, że nasza gra nie była taka jakiej oczekuję.

 

Jupiler League[1/38]

FC Omniworld - Haarlem 3:1(1:1)

Almere

 

Friebel – Bevaart, van Dijk, Maruanaya, Krimp© – Akin(45'Dekkers) – Peeters, Duits – Pinas, Zeegelaar(69'Faria) – Depetris(82'Fachtali)

 

FC Omniworld:

Sander Duits (17,60) – gracz meczu

Karim Fachtali (83)

 

Haarlem:

John Nieuwenburg (24)

Sjoerd Molleman cz.k. (87)

Odnośnik do komentarza

14.07.09

Drugą kolejkę również rozgrywaliśmy u siebie. Przeciwnikiem zespół FC Oss. Kilka zmian w składzie spowodowanych powrotem Willemsena i Scheta po kontuzjach. Szybka bramka zdobyta przez Depetrisa ustawiła mecz i choć wynik się już nie zmienił przeważaliśmy całe spotkanie i tylko przestrzelony karny Duitsa pozostawia pewien niesmak.

 

 

Jupiler League[2/38]

FC Omniworld – FC Oss 1:0(1:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Maruanaya(71'Akin) – Peeters, Duits – Schet, Pinas(56'Zeegelaar) – Depetris(77'Fachtali)

 

FC Omniworld:

David Depetris (3)

Sander Duits niewykorzystany rzut karny (49)

Mark van Dijk – gracz meczu

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz wróciłem uwage, że mi się miesiące pomieszały. Mamy sierpień, nie lipiec :zawstydzony:

 

 

21.08.09

Trzeci mecz przyszedł szybciej niż się spodziewałem. Wyjazd do Maastricht zapamiętamy głównie jako nerwowe widowisko. Najpierw w pierwszej połowie Pinas dał nam prowadzenie uciszając trybuny strzałem z ponad 30 metrów. W drugiej połowie gospodarze wzięli się do roboty i na pół godziny przed zakończeniem spotkania doprowadzili do wyrównania. Jednak to do nas uśmiechnęło się szczęście i w doliczonym czasie gry karnego wykorzystał Faria. Mimo, że sędzia chyba troszkę nam pomógł to i tak trzy punkty cieszą bardzo. Po tym spotkaniu zostaliśmy sensacyjnym liderem!

 

 

Jupiler League[3/38]

MVV - FC Omniworld 1:2(0:1)

Maastricht

 

Friebel – Bevaart, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Akin – Peeters(62'Faria), Duits – Schet(77'Zeegelaar), Pinas – Depetris(88'Fachtali)

 

MVV:

Daniel Gomes (62)

 

FC Omniworld:

Toevarno Pinas (21) - gracz meczu

Reginald Faria (90+3)

Odnośnik do komentarza

24.08.09

Mecz z AGOVV graliśmy już trzy dni później. W wyjściowej jedenastce nie zaszły żadne zmiany, gdyż liczyłem, że zawodnicy już się dość dobrze rozumieją i nie ma co kombinować. No i dopisało nam szczęście. Po pół godzinie dośrodkowanie Duitsa z rożnego wykorzystał Krimp i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia, któego nie oddaliśmy już do końca meczu. Jednak jeszcze jedna sytuacja, kiedy to sędzia nie podyktował karnego dla przeciwników, podniosła nam nieco adrenalinę. Po za tym nie działo się nic ciekawego i dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Jest to nasze czwarte kolejne zwycięstwo. Nie spodziewałem się takie obrotu sprawy na początku sezonu, jednak liczę na jak najdłuższą serię bez straty punktów.

 

 

Jupiler League[4/38]

AGOVV Apeldoorn – FC Omniworld 0:1(0:1)

Apeldoorn

 

Friebel – Bevaart, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Akin – Peeters(70'Faria), Duits – Schet, Pinas(64'Zeegelaar) – Depetris(83'Fachtali)

 

FC Omniworld:

Wilco Krimp (31) – gracz meczu

 

 

 

 

28.08.09

O meczu z De Graafschap w Almere mówiło się przez ostatnie kilka dni. Na stadion zawitac miała rekordowa ilość kibiców. Drużyna zaś miała stanąć przed próbą przedłużęnia wspaniałej passy. Od początku meczu dopingowani przez 2744 gardła moi gracze rzucili się do ataku i co raz nękali obronę przeciwnika. Niestety nie udało się nam wyjść na prowadzenie w pierwszych 45 minutach, dodatkowo straciliśmy Peetersa, który ucierpiał w jednym ze starć. Po przerwie obraz gry uległ zmianie i to goście nadawali ton grze, nam jedynie pozwalając na kilka kontr. Niestety nie przyniosły one zmiany rezultatu i po ostatnim gwizdu mogliśmy dopisac sobie tylko jeden punkt. Niemniej passa meczów bez prażki nadal trwa, a moi gracze pokazują, że są mocną drużyną.

 

 

Jupiler League[5/38]

FC Omniworld – De Graafschap 0:0(0:0)

Almere

 

Friebel – Bevaart, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Akin – Peeters(37'Faria), Duits – Schet(71'Haemhouts), Pinas – Depetris(82'Fachtali)

 

FC Omniworld:

Wilco Krimp – gracz meczu

Odnośnik do komentarza

29.08.09

Dzień po meczu z De Graafschap zakontraktowaliśmy młodego gracza Ajaxu Amsterdam, Rodneya Sneijdera. 18-latek może z miejsca wskoczyć do składu, gdyż jest uniwersalnym pomocnikiem, może grać praktycznie w każdym miejscu pomocy. Musi tylko doprowadzić kondycję do satysfakcjonującego mnie poziomu.

 

 

30.08.09

W drugiej rundzie KNVB Beker, czyli pucharze Holandii, rozegramy mecz z zespołem Spakenburg. Oczywiście liczę, że awansujemy dalej. Mecz odbędzie się 24 września na stadionie drużyny przeciwnej.

 

 

31.08.09

Do jedenastki tygodnia dostał się nasz filar obrony, Wilco Krimp.

 

 

1.09.09

3-letnią umowę podpisał Wilco Krimp, co położyło kres plotkom odnośnie jego przenosin do innej drużyny.

 

 

4.09.08

Wrzesień rozpoczynaliśmy od meczu na szczycie. Przeciwnik prowadził w lidze, my zaś byliśmy tuż za nimi. Długo zastanawiałem się nad skłądem, jednak wystawiłem standartową jedenastkę, nakazując jedynie gre z kontry. Mecz to była klasyczna wymiana ciosów, jednak bez zdobyczy bramkowej. Nikt nie potrafił wstrzelić się odpowiednio w bramkę przeciwnika. Dopiero tuż przed zakończeniem spotkania rezerwowy Haemhouts zdobył gola i dał nam kolejne trzy punkty.

 

 

Jupiler League[6/38]

BV Veendam – FC Omniworld 0:1(0:0)

Veendam

 

Friebel – Bevaart, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Maruanaya – Peeters(66'Sneijder), Duits – Schet, Pinas(66'Haemhouts) – Depetris(81'Fachtali)

 

FC Omniworld:

Robbie Haemhouts (90) – gracz meczu

Odnośnik do komentarza

7.09.09

Ponownie do jedenastki tygodnia trafia mój obrońca, Wilco Krimp.

 

 

11.09.09

Mecz z ostatnią w lidze drużyna FC Emmen obejrzało aż 2585 widzów. Od początku w ataku zagrał do tej pory rezerwowy Fachtali, ja zaś ustawiłem dość ofensywnie zespół. Przyniosło to skutek już w 17 minucie, kiedy to gola zdobył Schet. Niestety tuż przed przerwą kontuzję złapał Bevaart. Po przerwie zwolniliśmy trochę tempo, co niestety okazało się dobrym posunięciem, gdyż nie padła już ani jedna bramka, a my znów wygraliśmy.

 

 

Jupiler League[7/38]

FC Omniworld – FC Emmen 1:0(1:0)

Almere

 

Friebel – Bevaart(42'Willemsen), van Dijk, Dekkers, Krimp© – Maruanaya(79'Akin) – Peeters(45'Sneijder), Duits – Schet, Pinas – Fachtali

 

FC Omniworld:

Mitchell Schet (17)

Mark Bevaart kontuzja (42)

Wilco Krimp – gracz meczu

 

Po meczu okazało się, że Bevaart nie zagra nawet do 6 tygodnii, co pozwala wrócić do składu Willemsenowi, mi zaś odbiera możliwość wyboru prawego obrońcy.

 

 

 

18.09.09

Na kolejne spotkanie pojechaliśmy do Dordrechtu, na mecz z tamtejszą drużyną FC Dordrecht. Kontuzjowanego Bevaarta zastąpił Willemsen. Od początku zagraliśmy odważnie, co przyniosło efekt w 30 minucie, kiedy to w polu karnym sfaulowany został Pinas. Czerwona kartka dla obrońcy gospodarzy i strata bramki, bo karnego wykorzystał Peeters wyraźnie dodała nam sił i drugiego gola zdobyliśmy jeszcze przed przerwą za sprawą strzału Pinasa. W drugiej połowie swoją bramkę dorzucił Fachtali i przyszło rozprężenie w szeregach mojej drużyny. W 68 minucie straciliśmy bramkę, ale końcowe zwycięstwo było nie zagrożone.

 

 

Jupiler League[8/38]

FC Dordrecht – FC Omniworld 1:3(0:2)

Dordrecht

 

Friebel – Willemsen, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Maruanaya(56'Faria) – Peeters(80'Sneijder), Duits(69'Akin) – Schet, Pinas – Fachtali

 

FC Dordrecht:

Ibad Muhamadu (68)

Didi Longuet cz.k. (29)

 

FC Omniworld:

Tom Peeters (kar. 30)

Toevamo Pinas (45)

Karim Fachtali (53) – gracz meczu

 

Dzięki dobrej postawie w pierwszych 8 meczach sezonu zapewniliśmy sobie miejsce w barażach na koniec sezonu zwyciężając w pierwszej serii gier w Jupiler League.

Odnośnik do komentarza

Sławoj myślę, że nie będzie problemu, żebym to zaczął podawać. Miło, że to przeglada ktoś.

 

 

 

21.09.09

Tym razem w jedenastce tygodnia zagościło aż dwóch moich graczy. Wyróżnienia dostąpili obrońca Dekkers i napastnik Fachtali.

 

 

23.09.09

Dzień przed meczem w drugiej rundzie Pucharu Holandii rozlosowano pary kolejnej rundy. Jeśli uda nam się pokonać najbliższego przeciwnika zagramy w trzeciej rundzie z zespołem FC Twente, wystepującym o klasę rozgrywek wyżej niż my.

 

 

24.09.09

Mecz drugiej rundy Pucharu Holandii rozgrywaliśmy na boisku przecienika z Spakenburg. W składzie dokonałem kilku zmian, chcąc zobaczyć jak zaprezentują się gracze mniej grający w meczach ligowych. Niestety zawidołem się, mimo, że oddaliśmy 15 strzałów, z czego 8 w bramkę, gola przyniosła nam dopiero dogrywka i strzał podstawowego gracza. Tom Peeters przymierzył z ponad 30 metrów i zmęczony bramkarz rywali nie mial nic do powiedzenia. Niemniej nie podobała mi się postawa moich zmienników.

 

 

KNVB Beker 2. Rnd.

Spakenburg – FC Omniworld 0:1(0:0, 0:1)

Spakenburg

 

Bohm – Willemsen, Haemhouts©, Dekkers, Krimp – Akin – Sneijder(71'Peeters), Duits – Schet(115'Faria), Zeegelaar(45'Pinas) – Depetris

 

FC Omniworld:

Tom Peeters (100)

Marien Willemsen – gracz meczu

 

 

Za zwycięstwo w tym meczu dostaliśmy 34.500 Euro.

Odnośnik do komentarza

27.09.09

Po przerwie na mecze pucharu krajowego podejmowaliśmy zespół Fortuny Sittard. Część graczy zmęczona jeszcze po bojach popredniego spotkania niestety nie mogła wybiec w pierwszym składzie. A ci co zagrali od pierwszego gwizdka niestety zawiedli. Co prawda strzałów oddaliśmy ponad 10, niestety żaden nie znalazł drogi do bramki przeciwnika, a co gorsze ostatnia akcja i rzut wolny z linii pola karnego goście zamienili na bramkę i pierwsza porażka stała się faktem. Szkoda, bo remis przyjąłbym z całkiem zadowolony zważywszy na postawę graczy i ich kondycję. Dodatkowo prasa podchwyciła słabą dyspozcję Depetrisa, który gola nie zdobył od ponad 9 godzin.

 

 

Jupiler League[9/38]

FC Omniworld[1] – Fortuna Sittard[11] 0:1(0:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen(56'Troost), van Dijk, Dekkers, Krimp© – Maruanaya – Peeters, Faria(65'Duits) – Schet, Pinas – Fachtali(56'Depetris)

 

 

FC Omniworld:

Karim Fachtali kontuzja (56)

 

Fortuna Sittard:

Harrie Gommans (90+5)

Charlie van der Ouweland – gracz meczu

 

 

 

2.10.09

Pierwszą dziesiątkę meczów ligowych zamykaliśmy meczem domowym z zespołem Go Ahead Eagles. Byliśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania i liczyłem na okazałe zwycięstwo. Niestety prócz kontuzji lewego obrońcy, nie zobaczyłem niczego w grze moich podopiecznych co mogło by być zwiastunem dobrej gry. Co gorsza, graliśmy z przewagą jednego gracza przez prawie godzinę meczu, a mimo to nie potrafiliśmy tego wykorzystać i to przed własną publicznością.

 

 

Jupiler League[10/38]

FC Omniworld[1] – Go Ahead Eagles[13] 0:0(0:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen, van Dijk(74'Haemhouts), Dekkers, Krimp© – Maruanaya – Peeters(69'Sneijder), Duits – Schet, Pinas(82'Depetris) – Fachtali

 

 

FC Omniworld:

Mark van Dijk kontuzja (74)

 

Go Ahead Eagles:

Marco Parnela cz.k. (33)

Wout Droste – gracz meczu

 

Niestety van Dijk nie zagra około 4 tygodnii, co bardzo mnie martwi, gdyż był jednym z filarów naszej obrony.

 

 

4.10.09

Kolejne powołania do reprezentacji Surinamu otrzymują Pinas i Malone.

 

 

9.10.09

W meczu z FC Zwolle zagrać musiałem w nieco zmienionym składzie. Nie zagrali van Dijk i Pinas, za nich desygnowałem Haemhoutsa i Zeegelaara. Gospodarze przez pełne 90 minut dyktowali tempo gry, nam pozwalając na bardzo niewiele. Pierwszego gola straciliśmy już w 3 minucie po bezsensownym faulu w polu karnym, właśnie rezerwowego zazwyczaj Haemhoutsa. Wyrównaliśmy już po kilkunastu minutach, z rzutu rożnego, choć zupełnie nie zasługiwaliśmy na tego gola. Chwile później gospodarze wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania. Zagraliśmy bardzo słabo i niestety wygląda na to, że jesteśmy w jakims dołku, dodatkowo możemy stracić lidera, jeśli jutro De Graafschap zdobędie komplet punktów.

 

 

Jupiler League[11/38]

FC Zwolle[16] – FC Omniworld[1]

Zwolle

 

Friebel – Willemsen, Haemhouts, Dekkers, Krimp© – Maruanaya(33'Akin) – Peeters(84'Faria), Duits – Schet, Zeegelaar – Fachtali(61'Depetris)

 

 

FC Zwolle:

Ruud Kras (kar.3)

Cecilio Lopes (28)

 

FC Omniworld:

Edwin Dekkers (16)

Robbert Maruanaya kontuzja (33)

 

Plagi kontuzji ciąg dalszy. Maruanaya nie zagra około 2 miesięcy. To ogromna strata.

Odnośnik do komentarza

10.10.09

Bevaart wznawia treningi z pełnym obciążeniem, co bardzo mnie cieszy i trochę zwiększa możliwość wyboru.

 

 

12.10.09

Pomimo słabszych występów drużyny Dekkers i Akin zostają wybrani do jedenastki kolejki.

 

 

16.10.09

Wyjazdowy mecz na stadionie w Ijmuiden zaczęliśmy z kilkoma zmianiami, które miały wstrząsnąć zespołem i pokazać, że nikt nie może być pewny miejsca, no i oczywiście liczyłem na przełamanie słabej passy i zwycięstwo. Niestety jak zwykle to gospodarze przeważali i grali piłką, my zaś goniliśmy bezsensu, aż do 19 minuty, kiedy pierwszą porządną akcję na bramkę zamienił Faria, pokazując, że nie musi być tylko zmiennikiem Duitsa. Nastepne minuty to dobra postawa naszego bramkarza i słaba skuteczność przeciwnika. Kiedy już wydawało się, że mecz zakończy się naszym skromnym zwycięstwem do rzutu wolnego podszedł Peeters i z 30 metrów posłał bombę nie do obrony i wygraliśmy dwiem bramkami. Niestety kontuzji nabawił się napastnik Depetris.

 

 

Jupiler League[12/38]

Stormvogels Telstar[12] – FC Omniworld[2] 0:2(0:1)

Ijmuiden

 

Friebel – Willemsen(79'Bevaart), Haemhouts, Dekkers, Krimp© – Akin – Sneijder(60'Peeters), Faria – Hasselbaink, Pinas – Depetris(45'Fachtali)

 

 

FC Omniworld:

Reginald Faria (19)

Tom Peeters (90+4)

David Depetris kontuzja (45+1)

 

Koszmarna kontuzja Depetrisa. Złamane żebra nie pozwolą mu na treningi przez ponad 2 miesiące.

 

 

 

19.10.09

Kolejne wyróżnienia dla Dekkersa i Peetersa. Znów wybrani do jedenastki kolejki.

 

 

22.10.09

Treningi wznawia van Dijk, niestety raczej nie zagra w najbliższym meczu.

 

 

23.10.09

Zawodnicy, którzy pokonali przeciwnika w poprzednim meczu wybiegli również w meczu domowym z FC Eindhoven. Liczyłem bowiem na to, że będą potrafili i tym razem wygrać. No i się nie zawiodłem, a to co zobaczyłem, było tym na co czekałem od początku sezonu. W końcu pewne i niezagrożone zwycięstwo. Zaczęło się od bramki Hasselbainka w 2 minucie. Rezerwowy zazwyczaj gracz pokazał, że warto na niego stawiać. Po przerwie bramki dołożyli Fachtali i Duits. Cieszy zwłaszcza trafienie napastnika, który może w końcu się przełamie i zacznie zdobywać bramki seriami. I nawet stracona pod koniec meczu bramka, nie zamazał mi obrazu gry, która była na prawdę dobra.

 

 

Jupiler League[13/38]

FC Omniworld[2] – FC Eindhoven[4] 3:1(1:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen, Haemhouts, Dekkers, Krimp© – Akin – Sneijder(60'Duits), Peeters(79'Faria) – Hasselbaink, Pinas – Fachtali(79'Schet)

 

 

FC Omniworld:

Marvin Hasselbaink (2)

Karim Fachtali (58)

Sander Duits (kar.70)

 

FC Eindhoven:

Genaro Snijders(83)

Odnośnik do komentarza

26.10.09

Tym razem do jedenastki kolejki trafiają Hasselbaink i Peeters.

 

 

28.10.09

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło meczowi trzeciej rundy pucharu Holadnii, w którym mierzyliśmy się z FC Twente. Stadion wypełniony po brzegi tylko motywował nas do rozegrania dobrego spotkania. Ustawiłem zespół defensywnie, do tego stopnia, że na bokach pomocy zagrali defensywni pomocnicy. Liczyłem na szczelną obronę, w końcu w lidze w 13 meczach straciliśmy tylko 7 bramek, i na wyprowadzenie jednej bądź dwóch skutecznych kontr. Wszystko szło z planem aż do 24 minuty, kiedy to Krimp za lekko podał piłke do naszego bramkarza, ten nie zdołał jej przejąć, zaś udało się to napastnikowi gości i umieścił ją w pustej bramce. Niestety do końca meczu mimo zmian i przejscią do ofensywy nie udało się nam zmienić wyniku. Jednak z postawy zespołu mogłem być zadowolony, tanio nie oddaliśmy miejsca w kolejnej rundzie, gdzie przecinik zmierzy się z PSV Eindhoven.

 

 

KNVB Beker 3. Rnd.

FC Omniworld – FC Twente 0:1(0:1)

Almere

 

Friebel – Bevaart, van Dijk, Dekkers, Krimp – Akin – Willemsen(64'Hasselbaink), Haemhouts©(45'Schet), Peeters(59'Sneijder), Duits – Fachtali

 

FC Twente:

Romano Denneboom (24)

 

 

31.10.09

Już trzy dni po meczu pucharowym graliśmy mecz wyjazdowy w Roosendaal, który musieliśmy wygrać, aby udowodnić, że potrafimy podnieść się po porażkach. Skład pozostał niezmieniony w porównaniu do ostatnich meczów. Rozpoczęliśmy dość agresywnie atakując co raz. Udało się nam doprowadzić do zdobycia gola w 36 minucie, piękne dośrodkowanie wykończył Hasselbaink. Do końca meczu kontrolowaliśmy grę i dowieźliśmy cenne zwycięstwo do końca meczu.

 

 

Jupiler League[14/38]

RBC Roosendaal[15] – FC Omniworld[2] 0:1(0:1)

Roosendaal

 

Friebel – Willemsen, van Dijk(87'Haemhouts), Dekkers, Krimp© – Akin – Duits(45'Sneijder), Peeters(63'Faria) – Hasselbaink, Schet – Fachtali

 

 

FC Omniworld:

Marvin Hasselbaink (36)

Odnośnik do komentarza

6.11.09

Piętnasty mecz w lidze graliśmy z zespołem Excelsioru Rotterdam. Spotkanie było bardzo wyrównane, zaś zawodnicy chyba mieli klapki na oczach, bo żadna z drużyn nie potrafiła pokonać przeciwnika. Remis bezbramkowy średnio nas satysfakcjonuję, ale wciąż daję nam miejsce na czele tabeli. Niestety nie obyło sie bez kontuzji i na drugą część meczu nie wyszedł już Willemsen, który nie zagra aż 5 tygodni.

 

 

Jupiler League[15/38]

FC Omniworld[1] – Excelsior Rotterdam[11] 0:0(0:0)

Almere

 

Friebel – Willemsen(45'Haemhouts), van Dijk, Dekkers, Krimp© – Akin – Duits, Peeters – Hasselbaink(71'Zeegelaar), Schet(60'Pinas) – Fachtali

 

 

9.11.09

Erwin Friebel za świetną postawę w poprzednim meczu trafia do jedenastki tygodnia.

 

 

12.11.09

Dogadaliśmy się z FC Magdeburg co do transferu grającego w drugiej drużynie Mitchella Kappenberga. Na początku roku wymienimy go na 12 tyś. Euro.

 

Pinas powołany po raz kolejny do reprezentacji Surinamu.

 

 

18.11.09

W meczu reprezentacyjnym pomiędzy Surinamem i Haiti, skrzydłowy Toevarno Pinas zdobył swojego pierwszego gola w kadrze.

 

 

22.11.09

30-letni Brian Reekers został zatrudniony jako kolejny trener. Będzie się zajmował treningiem ofensywy.

 

 

24.11.09

Po 18-dniowej przerwie przyszedł czas na kolejny mecz w lidze. Pojechaliśmy do Leeuwarden by rozegrać spotkanie przeciwko tamtejszemu SC Cambuur. Niestety nie mogłem skorzystać z kontuzjowanego Friebla i wciąż nie będącego w pełni sił Maruanaya. Mecz niestety nie zaczął się dla nas zbyt dobrze, gdyż już w 9 minucie rajd van der Heidego zakończył się stratą bramki przez nasz zespół. Jeszcze przed przerwą wyrównał główką Schet. Niestety po przerwie w ogóle nie podjęliśmy walki, tracąc dwa gole i zaliczając trzecią porażkę w sezonie.

 

 

Jupiler League[16/38]

SC Cambuur[15] – FC Omniworld[2] 3:1(1:1)

Leeuwarden

 

Rijnvis – Bevaart, van Dijk(85'Ozturk), Dekkers, Krimp© – Akin – Duits, Peeters(75'Sneijder) – Schet, Pinas(45'Hasselbaink) – Fachtali

 

SC Cambuur:

Sandor van der Heide (9)

Brandon Bonifacio (76)

Ayoub Kaddouri (90+1)

 

FC Omniworld:

Mitchell Schet (42)

Odnośnik do komentarza

27.11.09

Już trzy dni później graliśmy domowy mecz z Helmond Sport. Musiałem trochę porotować w składzie, co jak się okazało wyszło nam na dobre. Po 20 minutach prowadziliśmy dwiema bramkami po indywidualnych akcjach Hasselbainka i Peetersa. Kolejne 70 minut kontrolowaliśmy mecz, nie dając przeciwnikowi na zawiązanie groźnej akcji. Dobra postawa całego zespołu wpłynęła na pewne zwycięstwo w tym meczu.

 

 

Jupiler League[17/38]

FC Omniworld[1] – Helmond Sport[11] 2:0(2:0)

Almere

 

Rijnvis – Bevaart(86'Zeegelaar), Haemhouts, Dekkers, Krimp© – Akin – Duits, Peeters(77'Sneijder) – Schet(45'van Dijk), Hasselbaink – Fachtali

 

FC Omniworld:

Marvin Hasselbaink (10)

Tom Peeters (19)

 

 

30.11.09

Naszym klubem filialnym został półzawodowy Gemert. Mam nadzieję, że współpraca i wymiana zawodinków będzie owocna i przyniesie obopólną korzyść.

 

Granie meczów co trzy dni powoli zaczyna wykańczać moich zawodników. Właśnie z tego powodu na prawej obronie musiał zagrać lewy obrońca, zaś do skłądu powrócił Pinas. Zagraliśmy słaby mecz wyjazdowy z FC Volendam, jednak jedyny celny strzał na bramkę oddany właśnie przez Pinasa wtoczył się do bramki i zdobyliśmy kolejne trzy punkty. Bardzo dobrze spisał nasz rezerwowy bramkarz, Rijnvis. Zawiódł niestety znów Fachtali.

 

 

Jupiler League[18/38]

FC Volendam[17] – FC Omniworld[1] 0:1(0:1)

Volendam

 

Rijnvis – Haemhouts, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Akin – Duits(86'Duits), Peeters(61'Sneijder) – Schet, Pinas – Fachtali(61'Ozturk)

 

FC Omniworld:

Toevamo Pinas (36)

 

 

4.12.09

Maratonu meczów ciąg dalszy. Tym razem wyjazdowe spotkanie z TOP Oss. Jeszcze jedną szanse dostał Fachtali, miałem nadzieję, że może w końcu się odblokuje i zacznie strzelać bramki. Niestety ani on, ani żaden inny zawodnik z mojej drużyny nie potrafił pokonać bramkrza przeciwników. Udało się to Platowi i przegraliśmy mecz, który mogliśmy conajmniej zremisować. Szykuję się chyba mała rewolucja w składzie.

 

 

Jupiler League[19/38]

TOP Oss[6] – FC Omniworld[1] 1:0(0:0)

Oss

 

Friebel – Willemsen, van Dijk, Dekkers, Krimp© – Maruanaya(45'Akin) – Duits(86'Duits), Peeters(65'Faria)) – Schet(57'Hasselbaink), Pinas – Fachtali

 

TOP Oss:

Johan Plat (64)

Odnośnik do komentarza

8.12.09

Tego dnia odrabialiśmy zaległości, aby wszystkie drużyny miały po dwadzieścia meczy rozegranych w lidze. Przeciwnik FC Den Bosch był murowanym kandydatem do wygranej, ale po kilku zmianach w składzie, liczyłem na urwanie choć jednego punktu. No i udało się. Pomogło nam szczęście przy bramce, ale przez cały mecz przeważaliśmy. Gol samobójczy stracony przez gospodarzy podciął im skrzydła, my zaś potrafiliśmy do końca kontrolować grę i zagrażać gospodarzom, niestety znów zawiodła nas skuteczność.

 

 

Jupiler League[20/38]

FC Den Bosch[9] – FC Omniworld[1] 0:1(0:1)

Den Bosch

 

Friebel – Willemsen, Haemhouts, Dekkers, Krimp© – Akin – Faria(64'Duits), Peeters(90'Sneijder) – Schet(79'Zeegelaar), Hasselbaink – Ozturk

 

FC Den Bosch:

Nicklas Pedersen kontuzja (11)

 

FC Omniworld:

Mike Scholten sam. (24)

 

 

 

11.12.09

Przedostatni mecz przed przerwą zimową graliśmy na własnym boisku. Komplet kibiców obejrzał dobre, szybkie zawody, a co najważniejsze zwycięskie dla naszej ekipy. Nie zaczęło się to najlepiej, bo gol stracony już w 3 minucie trochę ostudził nasze zapały, ale 10 minut później Duits doprowadził do remisu. Nastepne minuty należały do nas, atakowaliśmy zaciekle, ale dopiero 89 minuta i karny zamieniony na bramkę przez Duitsa przyniósł nam prowadzenie, którego nie oddaliśmy przez następne kilka minut i zaliczyliśmy kolejne zwycięstwo. Debiut zaliczył młody Rosheuvel, jednak bramki nie zdobył.

 

 

Jupiler League[21/38]

FC Omniworld[1] – MVV Maastricht 0:1(0:1)

Almere

 

Friebel – Willemsen, Haemhouts, Dekkers, Krimp© – Akin – Duits, Sneijder(45'Maruanaya) – Schet(80'Pinas), Hasselbaink – Fachtali(56'Rosheuvel)

 

FC Omniworld:

Sander Duits (13, kar.89)

 

MVV Maastricht:

Tom Daemen (3)

 

 

Po 21 kolejkach jesteśmy liderem. Drugi De Graafschap traci do nas 8 punktów.

Odnośnik do komentarza

13.12.09

David Depetris po długiej kontuzji wznawia treningi.

 

 

15.12.09

Hasselbaink wypada z gry na około tydzień.

 

 

18.12.09

Ostatni mecz przed przerwą zimową rozgrywaliśmy z zespołem z Haarlem. Musiałem połatać trochę zespół przetrzebiony kontuzjami, mając nadzieję, że będziemy w stanie nawiązać walkę z gospodarzami. Zaczęło się nienajlepiej. Już w 4 minucie straciliśmy bramkę i niestety musieliśmy odrabiać straty. Dopiero na pół godziny przed końcem meczu udało się wyjść ze skuteczną kontrą i gola na wagę jednego punktu zdobył Schet.

 

 

Jupiler League[22/38]

HFC Haarlem[20] – FC Omniworld[1] 1:1(1:0)

Haarlem

 

Friebel – Willemsen, Haemhouts©(60'van Dijk), Dekkers, Maruanaya – Akin(60'Troost) – Duits(80'Faria), Peeters – Schet, Pinas – Ozturk

 

HFC Haarlem:

Benjamin van den Broek (4)

 

FC Omniworld:

Mitchell Schet (59)

Odnośnik do komentarza

| Poz   | Inf   | Zespół              |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    | Br    | FC Omniworld        |       | 22    | 14    | 4     | 4     | 27    | 13    | +14   | 46    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | De Graafschap       |       | 22    | 10    | 8     | 4     | 28    | 19    | +9    | 38    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | TOP Oss             |       | 22    | 11    | 4     | 7     | 31    | 22    | +9    | 37    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | BV Veendam          |       | 22    | 10    | 6     | 6     | 33    | 24    | +9    | 36    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    | Br    | Fortuna Sittard     |       | 22    | 10    | 5     | 7     | 33    | 27    | +6    | 35    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | AGOVV Apeldoorn     |       | 22    | 9     | 7     | 6     | 40    | 31    | +9    | 34    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | FC Den Bosch        |       | 22    | 9     | 7     | 6     | 33    | 26    | +7    | 34    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | FC Eindhoven        |       | 22    | 9     | 6     | 7     | 40    | 32    | +8    | 33    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | FC Zwolle           |       | 22    | 9     | 5     | 8     | 27    | 29    | -2    | 32    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Go Ahead Eagles     |       | 22    | 8     | 7     | 7     | 27    | 26    | +1    | 31    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | RBC Roosendaal      |       | 22    | 8     | 7     | 7     | 23    | 22    | +1    | 31    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Excelsior Rotterdam |       | 22    | 9     | 4     | 9     | 24    | 25    | -1    | 31    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Helmond Sport       |       | 22    | 7     | 9     | 6     | 32    | 31    | +1    | 30    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | FC Emmen            |       | 22    | 8     | 6     | 8     | 29    | 35    | -6    | 30    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | MVV Maastricht      |       | 22    | 6     | 5     | 11    | 26    | 37    | -11   | 23    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | SC Cambuur          |       | 22    | 5     | 7     | 10    | 20    | 30    | -10   | 22    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |       | FC Volendam         |       | 22    | 5     | 6     | 11    | 20    | 27    | -7    | 21    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |       | FC Dordrecht        |       | 22    | 4     | 9     | 9     | 13    | 22    | -9    | 21    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 19.   |       | Stormvogels Telstar |       | 22    | 4     | 7     | 11    | 24    | 35    | -11   | 19    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 20.   |       | HFC Haarlem         |       | 22    | 2     | 7     | 13    | 16    | 33    | -17   | 13    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

 

Po 22 kolejkach mamy 8 punktów przewagi nad drugim De Graafschap, co jest dobrą zaliczką na następne 16 kolejek. Niestety żaden z napastników nie wywiązuje się ze swojej roli w należyty sposób, więc w ciągu miesiąca, który dzieli nas od następnej kolejki postaram się ściągnąć kogoś kto będzie potrafił zdobywać bramki częściej niż obecni zawodnicy. Cieszyć może za to postawa defensywy i stracone tylko 13 bramek. Dodatkowo przesądzone jest odejście Roberta Bohma, sprowadzonego przed sezonem, który okazał się totalnym niewypałem, dodatkowo często skarżącym się prasie, że mało gra. No i oczywiście jeśli trafi się okazja, aby za niewielkie pieniądze zakontraktować jakiegoś dobrego gracza to oczywiście to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...