Skocz do zawartości

Obieżyświat


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

FM:10.3.0

Baza Danych:Duża

Ligi:Anglia (1-4), Argentyna (1 liga), Australia (1 liga), Austria (1-2), Belgia (1 liga), Białoruś (1 liga), Brazylia (1 liga), Bułgaria (1 liga), Chile (1 liga), Chorwacja (1 liga)

Czechy (1 liga), Dania (1 liga), Finlandia (1-2), Francja (1-2), Grecja (1 liga), Hiszpania (1-2), Holandia (1 liga), Kolumbia (1 liga), Meksyk (1 liga), Niemcy (1-2), Norwegia (1-2)

Polska (1-2), Portugalia (Sagres), Rosja (1 liga), Rumunia (1 liga), Serbia (1-2 ), Szkocja (1 liga), Szwajcaria (1 liga), Szwecja (1 liga), Turcja (1 liga), Ukraina (1 liga), Urugwaj (1 liga), USA (1 liga), Włochy (Serie A i B)

Klub:Birmingham City (Kontrakt 30.06.2011)

 

Obiecuję, że wytrzymam tym razem dłużej

1 lipca 2009

 

Polak trenerem The Blues!

 

Kamil Gieroba nowym szkoleniowcem Birmingham City. 30-latek objął drużynę po Alexie McLeishu. Polak podpisał 2-letni kontrakt. Wcześniej trenował amatorskie kluby w Polsce i w Anglii. Prezes Carson Yeung oferował 45 mln funtów na transfery.

 

"Cieszę się, że pierwszy profesjonalny klub, który trenuje to właśnie Birmingham. Jest idealny do rozpoczęcia pracy. Liczę, że już pierwszy rok pracy będzie owocny." - mówi dla Przeglądu Sportowego nowy trener Birmingham.

źródło:sport.pl

2 lipiec 2009

Barry Ferguson nowym kapitanem Birmingham. Jest to pierwsza poważna zmiana w The Blues po objęciu zespołu przez Kamila Gieroby. Szkot zastąpi w tej funkcji kontuzjowanego Lee Carsley'a. Barry przyszedł do klubu jeszcze przed Polakiem z Glasgow Rangers za 1 mln funtów.

"Chcę jak najlepiej wykonywać moje nowe zadania. Cieszę się, że nowy trener mi zaufał. Bardzo mnie to zmotywuje do gry w Birmingham."

 

źródło:anglia.goal.pl

Edytowane przez gierobak
Nie używamy tagu size w celu powiększenia czcionki na forum
Odnośnik do komentarza

3 lipiec 2009

 

Kamil Gieroba ustalił plan zgrupowania Birmingham przed rozpoczęciem sezonu 15 sierpnia z Chelsea na własnym stadionie. 19 lipca rozpocznie od meczu z szkockim Pollok. 9 sierpnia natomiast ostatni, czwarty mecz z portugalską Leirą. Z Leirą zostanie rozegrany jedyny mecz na St.Andrews.

 

Nie, 19.7.2009 Pollok (W)

Wto, 21.7.2009 Colchester (W)

Sob, 1.8.2009 Norwich (W)

Nie, 9.8.2009 Leiria (D)

źródło:anglia.goal.pl

 

7 lipiec 2009

 

Birmingham oficjalnie potwierdziło pierwszy transfer po przyjściu Kamila Gieroby. Za 2,5 mln funtów z Glasgow Rangers przybył John Fleck. 17-latek występował wcześniej razem z Barrym Fergusonem w jednej drużynie.

 

źródło:anglia.goal.pl

Odnośnik do komentarza

19 lipca 2009, 12:00

 

Kolejnych dwóch nowych graczy wzmocniło Birmingham City! Mowa o Matiasie Defederico z Corinthians i Mohammedzie Abou Trice z Al-Ahly Kair. Za każdego z nich The Blues zapłaciło po 10 mln funtów. Są oni już na zgrupowaniu Birmingham i zadebiutują jeszcze dzisiaj w meczu z szkockim Pollok. Duże nadzieje pokładane są zwłaszcza w Argentyńczyku. Nowy snajper ma 20 lat i porównuje się go do Carlosa Teveza z Manchesteru City.

 

źródło:transfery.info

 

19 lipca 2009, 18:00

Birmingham pewnie na wyjeździe pokonało 3:0 Pollok.

 

Pierwsza bramka padła już w 6 minucie. Z rzutu wolnego Matias Defederico wystawił piłkę do strzału Mohammedowi Abou Trice. Ten atomowym strzałem nie dał szans bramkarzowi Pollok. Piłka co prawda odbiła się od słupka, ale uderzenie było tak silne, że musiał paść gol.

 

Następny gol padł dopiero w drugiej połowie. Po szybkiej akcji trójkąta Abou Trika-Larsson-Ferguson ten pierwszy wpadł w pole karne i został sfaulowany. "11" na gola pewnie zamienił były piłkarz Evertonu i Motherwell James McFadden.

 

Ostatni gol padł tuż przed końcem meczu. Znowu bramkę strzelił Szkot, lecz tym razem 26-letni napastnik Garry O'Connor. Znakomicie zauważył go wychowanek Aston Villi - Craig Gardner przerzucając piłkę na drugą stronę boiska. Garry przebiegł 2-3 metry lewą stroną boiska i pewnym strzałem nie dał szans Krisowi Robertsonowi. Pollok-Birmingham 0:3. Znakomity debiut na ławce Kamila Gieroby.

 

Mecz Towarzyski

Pollok-Birmingham 0:3

Mohammed Abou Trika 6'

James McFadden 48' (kar.)

Garry O'Connor 81'

 

Skład:Hart, Larsson, Quedrue, Carr, Johnson, Fleck, McFadden, Abou Trika (Michel 75'), Barry Ferguson (Gardner 53'), Defederico, O'Connor

Odnośnik do komentarza

20 lipca 2009

 

Transfery do klubu:

Sebastian Larsson+5 mln= Carlos Kameni

 

Pozyskaliśmy znakomitego bramkarza z Espanyolu. Carlos będzie walczył o numer "1" z Johnem Hartem. Jeżeli wygra tą rywalizację to Anglik wróci do Manchesteru City już zimą.

 

Alan Dzagoev= 15 mln

 

Po kupnie Abou Triki i Defederico padł kolejny rekord transferowy w klubie. Tym razem za 15 mln przyszedł młody, utalentowany Rosjanin z CSKA Moskwa. Długo były prowadzone negocjacje i walka o pozwolenie na pracę w Anglii, ale mam nadzieję, że się opłaci.

 

Transfery z klubu:

Keith Fahey=3,5 mln do AS Nancy.

 

Niestety, ale doświadczony Irlandczyk nie ma miejsca w mojej koncepcji. W poprzednim sezonie w 19 meczach strzelił 4 gole, ale nie jest to wystarczające, by i w tym sezonie strzelał dla nas bramki.

Odnośnik do komentarza

21 lipca 2009

 

Czas na kolejny mecz towarzyski przed sezonem. Tym razem przyszła kolej na trzecioligowca-Colchester. W meczu debiutowali Kameni i Dzagoev. Już w 8 minucie O'Connor miał szansę na pokonanie bramkarza. Znakomicie na wolne pole wystawił do jego piłkę wspomniany wcześniej Dzagoev. Okuonghae popełnił błąd mijając się z piłką i gdyby nie bramkarz byłoby już 1:0.

Po krótko rozegranym stałym fragmencie przez Defederico Quedrue był bliski pokonania

Williamsa, ale ten sparował strzał. Minęło pół godziny gry i znowu świetnie pokazał się Williams broniąc strzał Johna Flecka. W drugiej połowie znowu mieliśmy parę okazji, ale mecz zakończył się tylko bezbramkowym remisem.

 

Mecz Towarzyski

Colchester-Birmingham 0:0

 

Skład:Kameni (Hart 45'), Parnaby, Quadrue, Johnson, Carr (Tainio 68'), Fleck (McFadden 68'), Abou Trika, Ferguson (Gardner 45'), Dzagoev, Defederico, O'Connor (Phillips 68')

Odnośnik do komentarza

A_S_O_T może odpłaci mi się grą. Ma spore umiejętności, a Al-Ahly nie chciało zbyt tanio go sprzedać. Korem wiem, nie wiem czemu napisałem "John" :P

 

1 sierpnia 2009, 12:00

 

Transfery do klubu:

Bonaventure Kalou za darmo z wolnego transferu.

 

Transfery z klubu:

Maik Taylor za 250 tys. do Livorno

1 sierpnia 2009, 18:00

3-ligowy Norwich to nasz kolejny rywal sparingowy. Niespodziewanie stanowił duże wymagania. Do przerwy było 0:0, a po przerwie zdarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca. Matthew Gil zagrał do Granta Holta. Ten strzelił łatwą (wydawało się) piłkę dla bramkarza. Kameni złapał piłkę... i jakimś cudem wyślizgnęła mu się z rąk. Holt nie miał nic do roboty jak poprawić swój strzał. Odpowiedzieliśmy dopiero w 81 minucie. Rezerwowy Gardner zagrał do McFaddena. Ten znakomicie zauważył wchodzącego w pole karne Abou Trikę i jeszcze lepiej zagrał pomiędzy trzech obrońców. Egipcjanin przejął piłkę i nie miał żadnych problemów, aby wpakować ją do siatki. Mecz zakończył się remisem. Mimo fatalnego błędu przy pierwszej bramce Carlos Kameni został piłkarzem meczu, bo popisał się kilkoma ładnymi interwencjami.

Mecz Towarzyski

Norwich-Birmingham 1:1

Grant Holt 48'

Mohammed Abou Trika 81'

 

Skład:Kameni, Parnaby, Quadrue, Johnson (Tainio 45'), Carr, Fleck, Abou Trika, Ferguson (McFadden 50'), Dzagoev (Gardner 77'), Defederico, O'Connor

Odnośnik do komentarza

8 sierpnia 2009

Transfery do klubu:

Rodney Sneijder za 850 tys. z Ajaxu Amsterdam.

 

Kolejny młody talent. Po nieudanych negocjacjach z Marco Verrattim zdecydowałem się na kupno Holendra. Już następnego dnia zadebiutuje na St.Andrews z Leirią.

 

W drugiej rundzie Pucharu Ligi zagramy z... Norwich. Będziemy mieli okazję do rewanżu z naszym sparingowym rywalem.

 

 

PS Co zrobić jeżeli pozyskam piłkarza, a on nie dostanie pozwolenia na pracę?

Odnośnik do komentarza

9 sierpnia 2009

 

Ostatni mecz sparingowy na 6 dni przed startem sezonu gramy z portugalską Leirią. Zespół z Ligi Sagres przyjechał w "nasze skromne progi" także przygotowując do nadchodzących rozgrywek. Kibice przyjezdnych byli jednak rozczarowani. O ile w pierwszej połowie mogli być zadowoleni z postawy drużyny to druga część gry już nie była tak udana. Najpierw w 66 minucie szkocki napastnik-Garry O'Connor wpadł w pole karne, jego strzał obronił bramkarz Helder, ale przy strzale debiutanta-Rodney'a Sneijdera golkiper nie miał już szans. Natomiast w 88 minucie Helder nie miał już nic do powiedzenia przy strzale Alana Dzagoeva. Rusek znakomicie przymierzył tuż przy słupku, a Portugalczyk za wolno zareagował. Mecz zakończył się pewną wygraną 2:0.

 

Mecz Towarzyski

Birmingham-Leiria 2:0

Sneijder 66'

Dzagoev 88'

 

Skład:Kameni, Parnaby, Queudrue, Vignal, Carr, Fleck, Sneijder, Ferguson (Gardner 55'), Dzagoev, Defederico (Phillips 80'), O'Connor

Odnośnik do komentarza
Nie lepiej opisać sparingi krócej, a szybciej przejść do ligi?

Spokojnie, już zaczyna się liga ;)

 

15 sierpnia 2009

 

Wątpię, aby takiego rywala na start ligi pozazdrościł nam ktokolwiek. Chodzi mianowicie o Chelsea Londyn. Można powiedzieć "niebieski pojedynek". Niespodziewanie pierwsze 45 minut było bardzo wyrównane. Sytuacje zarówno z jednej, jak i z drugiej strony były groźne. Z pewnym uśmieszkiem zobaczyłem jak po gwizdku oznaczającą przerwę Carlo Ancelotti drapie się po głowie. Nie musiałem w przerwie zbytnio motywować piłkarzy. Droga połowa była jednak pod znakiem Chelsea. Nic dziwnego, bo Carlo wpuścił na boisko Salomona Kalou i Nicolasa Anelkę grając 3-ma napastnikami z Luisem Suarezem. Opłaciło się to dopiero w 69 minucie, gdy wspomniany Anelka strzelił gola po szybkiej kontrze. Z prowadzenia cieszyli się jednak tylko 2 minuty za sprawą Abou Triki. Egipcjanin pokazał, że nie musi zbytnio się klimatyzować w Anglii i strzelił gola w debiucie ligowym. Do przerwy gryzłem sobie paznokcie, bo ciągle atakowało Chelsea. Na szczęście zdołaliśmy utrzymać korzystny remis.

1 kolejka

Birmingham-Chelsea 1:1

Anelka 69'

Abou Trika 71'

 

Skład: Kameni, Parnaby (Carr 45'), Queudrue, Vignal, Johnson, Fleck (Sneijder 45'), Abou Trika, Ferguson, Dzagoev, Defederico, O'Connor (Bonaventure Kalou 90')

Odnośnik do komentarza

18 sierpnia 2009

 

Kolejnym rywalem ligowym jest Sunderland. Wydawałoby się, że nie powinniśmy mieć największych problemów z pokonaniem takiego rywala po remisie z Chelsea. Niestety źle się wydawało.

W 80 minucie po drużynowej akcji Matthew Kigallon. Później nie byliśmy już w stanie wyrównać mimo ofensywnego ustawienia.

2 kolejka

Birmingham-Sunderland 0:1

Kigallon 80'

Skład:Kameni, Parnaby, Queudrue, Dann, Johnson, Fleck (Sneijder 57'), Abou Trika, Ferguson (Kalou 73'), Dzagoev, Defederico, O'Connor (Benitez 66')

Odnośnik do komentarza
22 sierpnia 2009, 3 kolejka

Burnley-Birmingham 2:1

Nimani 1' 32'

O'Connor 78'

Skład:Kameni, Parnaby (Carr 45'), Queudrue, Dann, Johnson, Fleck (Gardner 45'), Abou Trika (Sneijder 77'), Ferguson, Dzagoev, Defederico, O'Connor

 

26 sierpnia 2009, Puchar Ligi 2 runda

Norwich-Birmigham 3:1

Tudur-Jones 5' 15' kar.23'

Fleck 64'

Skład:Hart, Parnaby , Queudrue, Dann, Johnson, Gardner (Fleck 24') ,Ferguson (Abou Trika 24'),Dzagoev, Sneijder (O'Connor 45') , Defederico, Christian Benitez

29 sierpnia 2009, 4 kolejka

Bolton-Birmingham 3:0

Elmander 6'

Klasnic 66'

Davies 90+1'

Skład:Kameni, Parnaby (O'Connor 62'), Queudrue, Dann, Johnson, Dzagoev, Ferguson (Sneijder 33'), Abou Trika, Defederico (Kalou 87'), Fleck, Benitez,

 

Po kompromitującej serii porażek jesteśmy w strefie spadkowej tabeli. W przyszłości jednak użyję innej taktyki (obecnie jestem miesiąc do przodu w grze w porównaniu z opkiem) i powinny przyjść lepsze wyniki.

PS Fabio Capello wybrał mnie na trenera reprezentacji Anglii U-20. Poprowadzę Anglików w najbliższych Mistrzostwach Świata juniorów zaczynających się 26 września.

Odnośnik do komentarza
12 września 2009, 5 kolejka

Birmingham-Manchester United 0:0

 

Skład:Kameni, Carr, Queudrue (Vignal 44'), Dann, Parnaby, Fleck (Sneijder 72'), Ferguson, Dzagoev, Abou Trika (Gardner 85'), Defederico, O'Connor

 

19 września 2009, 6 kolejka

Liverpool-Birmingham 1:0

Maxi Rodriquez 45'

 

Skład:Kameni, Vignal, Carr, Dann (Ridgewell 88'), Parnaby, Fleck, Ferguson, Dzagoev, Abou Trika, Defederico (Jerome 49'), O'Connor

 

26 września 2009, 7 kolejka

Birmingham-Tottenham 1:3

Modric 57'

Crouch 62'

Fleck 87'

Palacios 89'

Skład:Kameni, Carr, Vignal, Dann, Parnaby, Ferguson (Gardner 45'), Dzagoev (Sneijder 45'), Abou Trika, Benitez, Fleck, O'Connor (Defederico 45')

 

Następne mecze będą z wyniki reprezentacji na Mundialu U-20.

Na następne spotkania zmieniam też taktykę.

Odnośnik do komentarza
26 września 2009, 1 kolejka Mundial U-20

Anglia-Ghana 0:2

Ofori-Twumasi kar.48

Rabiu 52'

 

Skład:Smithies, Gosling, Mattock, Walker, Hutchinson, Sinclair, Moses, Shelvey (J.Walker 55'), Lansbury, Welbeck, Rhodes (Sears 66')

 

29 września 2009, 2 kolejka Mundial U-20

Anglia-Urugwaj 4:1

Hutchinson 8'

Moses 16' 22'

Pereyra 33'

Welbeck 41'

 

Skład:Smithies, Gosling, Mattock, Walker, Hutchinson, Moses, Shelvey , Lansbury (Jenkins 45'), Rhodes, Welbeck

 

2 październik 2009, 3 kolejka Mundial U-20

Anglia-Uzbekistan 4:0

Hutchinson 6'

Welbeck 36' 47'

Moses 41'

 

Skład:Smithies, Gosling, Mattock, Walker, Hutchinson (Beevers 45'), Moses, Shelvey (Cleverley 67'), Lansbury , Rhodes (Sinclair 52'), Welbeck

 

Pierwszy mecz z Ghaną zaskakująco przegraliśmy. Jednak z Urugwajem zastosowałem nową taktykę, która natychmiast się sprawdziła. Kompletnie zdominowaliśmy w pierwszej połowie rywala, a po przerwie spokojnie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Wysoka wygrana z Uzbekistanem przydała się, bo Ghana przegrała z Urugwajem i 3 drużyny miały po 6 pkt. Ostatnie awansowaliśmy z pierwszego miejsca dzięki dorobkowi bramkowemu, a Urugwaj z drugiej pozycji. Następny mecz gramy z Kamerunem.

Odnośnik do komentarza
3 październik 2009, 8 kolejka

Stoke-Birmingham 2:1

Beattie 23'

Fuller 30'

Defederico 65'

 

Skład:Kameni, Parnaby, Queudrue, Dann, Carr, Michel (R.Sneijder 45'), Dzagoev, Abou Trika, Benitez, Fleck (Defederico 45'), O'Connor

 

5 październik 2009, 1/8 Mundial U-20

Kamerun-Anglia 0:4

Gosling kar.28'

Moses 33' 40'

Sears 82'

 

Skład:Smithies, Gosling, Mattock, K.Walker, Hutchinson, Shelvey, Jenkins, J.Walker, Welbeck (Sinclair 28'), Moses, Rhodes (Sears 66')

 

9 październik 2009, 1/4 Mundial U-20

Anglia-Włochy 3:3 (3:4 kar.)

Rhodes 6' 99'

Ariaudo 42'

Shelvey 89' (kar.)

Sciacca 90+1'

Paloschi 117'

 

Rzuty karne:

Anglia:Rhodes, Sears, Welbeck (Trafione), Lansbury, Sinclair (Przestrzelone)

Włochy:Paloschi, Immobile, Mazzarani, Possebon (Trafione), Sciacca (Przestrzelił)

 

Skład:Smithies, Gosling, Mattock, K.Walker, Hutchinson, Shelvey (Sinclair 90'), Jenkins, J.Walker (Jenkins 62') , Welbeck , Moses (Sears 103'), Rhodes

 

17 październik 2009, 9 kolejka

Birmingham-Blackburn 2:3

Benitez 2' 23'

di Santo 17'

Nelsen 45+1'

Queudrue 50'

Diouf 53'

Skład:Kameni, Parnaby (Dann 69') , Queudrue, Ridgewell , Vignal, Michel (Johnson 51'), Dzagoev, Abou Trika, Benitez, Fleck (Defederico 45'), O'Connor

W Mistrzostwach Świata U-20 dopiero w ćwierćfinale po olbrzymiej nerwówce pokonali nasz Włosi. Mistrzem został nasz grupowy rywal-Urugwaj, który pokonał 3:0 w finale Brazylię. Trzecie miejsce zajęli natomiast Włosi, który w "Małym Finale" wygrali 2:1 z Hiszpanią.

Mimo dojścia jedynie do ćwierćfinału jestem zadowolony z gry i postawy Anglików. Kolejne mistrzostwa w tym roczniku za dwa lata w Kolumbii. Szkoda, że tego samego co młodzi Anglicy w Egipcie nie pokazywał klub w lidze. Po serii porażek spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli i po dużej krytyce zdecydowałem się odejść z klubu, aby dalej go nie pogrążać. Na rynku dostępne były posady min.w Standardzie Liege, Austrii Wiedeń i w Śląsku Wrocław (Tarasiewicz zdecydował się na pracę w Derby County). Do tych trzech klubów złożyłem podania (największą chrapkę miałem na Austrię), a najszybciej ofertę mi złożył polski zespół. Podpisałem dwuletni kontrakt. Obecnie Śląsk Wrocław zajmuje 4-te miejsce w tabeli Ekstraklasy. Debiut 24 października z Legią w Warszawie.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem podsumować letnie okienko transferowe :/

 

Transfery TOP 10-Świat:

1.Luis Suarez (Ajax) do Chelsea za 22 mln.

2.Alan Dzagoev (CSKA) do Birmingham za 15 mln.

3.Milos Krasic (CSKA) do Man City za 14.5 mln.

4.Paolo de Ceglie (Juventus) do Man Utd. za 10.75 mln

-.Felipe (Deportivo) do Chelsea za 10.75 mln

6.Fred (Fluminense) do Barcelony za 10.5 mln

7.Landon Donovan (LA Galaxy) do Chelsea za 10.25 mln

8.Abou Trika (Al-Ahly) do Birmingham za 10 mln

9.Matias Defederico (Corinthians) do Birmingham za 10 mln

10.Gonzalo Castro (Mallorca) do Interu Mediolan za 8.5 mln

 

Wszystkie transfery przeprowadzone w Lipcu.

Transfery TOP 5 - Polska:

1.Jodłowiec (Polonia W.) do Timisoara za 1.1 mln

2.Plotka (Arka) do Zagłębia Lubin za 250 tys.

3.Golik (Lech) do Kapfenberg za 200 tys.

4.Zasada (Polonia W.) do Wiener Neustadt za 130 tys.

5.Wiśniewski (Lechia) do Worskla za 110 tys.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...