Skocz do zawartości

Zmiany na przyszłą edycję Ligi Typerów


Głosowanie nad wprowadzeniem zmian  

54 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji świeżo zakończonego sezonu typowania w Lidze Typerów postanowiłem założyć temat dotyczący wprowadzenia zmian w zasadach typowania oraz konieczności dodania przynajmniej jednej dodatkowej klasyfikacji w celu uszczegółowienia miejsc w typowaniu danej kolejki.

 

Co do zasad proponuję:

 

  1. utrzymać zasadę typowania meczu do momentu jego rozpoczęcia
  2. w ostatniej kolejce uczestnicy mają prawo do wysłania swoich typów na PW prowadzącego w celu uniknięcia typowania w celu utrzymania status quo
  3. osoby zbanowane nie mogą przesyłać swoich typów przez osoby trzecie

 

Co do klasyfikacji proponuję:

 

  1. utrzymać klasyfikację sprinterską
  2. wprowadzić klasyfikację snajperską liczoną na podstawie różnicy między typowanymi bramkami a faktycznymi rezultatami i będącą klasyfikacją odwrotną tj. uczestnik z najmniejszą różnicą otrzymuje największą liczbę punktów liczoną w ten sposób, że za bazową wartość przyjmuje się największą sumę różnic. Przykłady wyliczania różnic: typowany wynik to 2:1, faktyczny 3:1 - 1 pkt; typowane 0:0, faktyczne 1:1 - 2 pkt. Przykład liczenia klasyfikacji: najmniejsza suma różnic - 2 pkt, największa suma różnic - 23 pkt. Zwycięzca dostaje 23 pkt, ostatnie miejsce 2 pkt.
  3. wprowadzić klasyfikację saperską liczoną jako stosunek odwrotnie proporcjonalny liczby uczestników, którzy trafnie wytypowali wynik za 2 pkt do jedności. Przykład: trzech uczestników wytypowało trafnie wynik spotkania - każdy dostaje 0,333 pkt (punkty będą zaokrąglane do 3 miejsc po przecinku).
  4. wprowadzić klasyfikację dodatkową dla klasyfikacji ogólnej liczoną stosunkiem punktów klasyfikacji ogólnej do liczby kolejek typowanych. Przykład: uczestnik po sześciu kolejkach uzbierał 24 pkt, ale typował tylko w pięciu z nich więc klasyfikacja dodatkowa liczona dla niego wygląda tak: 24/5 co daje 4,8 pkt.

 

Oczywiście zachęcam do dyskusji na ten temat i jeżeli ktoś ma własne propozycje to śmiało proszę podawać. Proponowane powyższe zmiany wraz z ewentualnymi propozycjami zostaną ujęte w ankiecie i poddane pod głosowanie.

Odnośnik do komentarza

Ernie, ja uważam, że "ukrywanie" typowania można by zastosować już w ostatnich trzech kolejkach. Ogólnie to nie spodziewałem się, że ktoś potraktuje to tak poważnie i będzie wyczyniał takie rzeczy, ale skoro już tak wyszło, to takie zachowanie trzeba wyeliminować.

Odnośnik do komentarza

I tak wiele klasyfikacji byłbyś w stanie Ernie uciągnąć? Klasyfikacja sprinterska była ok i dobrze, że może zostać. A jeśli jesteś w stanie prowadzić też kolejne, to niech i one będą :). Choć na pewno będzie z tym dużo ceregieli, to warto spróbować. Byleby tylko nie wpłynęło to na czas ukazywania się klasyfikacji generalnej.

 

Co do typowania przez PW - dobry pomysł, żeby nie było takiej sytuacji jak w tej edycji. I choć nie należy takiego postępowania pochwalać, to co nie było zakazane w regulaminie, było dozwolone.

Odnośnik do komentarza

Dopóki mi Excel nie padnie to wszystko da radę uciągnąć ;) To już działa tak, że podaję dane wejścia i formatuję dane wyjściowe, stąd ew. przedłużenia wynikają z faktu obrobienia danych wzrokowo co zajmuje więcej czasu niż samo obliczenie i kontrola.

Odnośnik do komentarza
wprowadzić klasyfikację dodatkową dla klasyfikacji ogólnej liczoną stosunkiem punktów klasyfikacji ogólnej do liczby kolejek typowanych. Przykład: uczestnik po sześciu kolejkach uzbierał 24 pkt, ale typował tylko w pięciu z nich więc klasyfikacja dodatkowa liczona dla niego wygląda tak: 24/5 co daje 4,8 pkt.

 

Ta wg mnie jest nie trafiona. Chodzi o to, by typować regularnie, a jak zdarzy się, że nie można - to trudno to tylko zabawa, ja byłem pierwszy w tej edycji przez jakiś czas, ale z przyczyn losowych nie typowałem chyba 2 kolejek i spadłem - trudno :).

Te klasyfikacje mają pokazywać najlepszych, a nie typujących od czasu do czasu np na "lepsze mecze".

 

Pozostałe klasyfikacje jak najbardziej na plus :)

Odnośnik do komentarza

Nie ma problemu by ta ostatnia klasyfikacja była liczona tylko po 15. i 30. kolejce, bo i tak ma dotyczyć tylko i wyłącznie punktów uzyskanych z klasyfikacji ogólnej. Albo zastosować ją tylko w celach statystyczno - informacyjnych i nie ogłaszać jej zwycięzcy.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie mysle, czy wytypowanie dobrego wyniku to kwestia wiedzy czy szczescia? Mi chodzi po glowie inne rozwiazanie - nie typowac dokladny wynik, a tylko poprawne rozstrzygniecie.

Np. Wisła Legia X.

I przy remisie gracz otrzymuje 2 punkty.

Ale!!! Mozliwe by bylo tez typowanie z podpórka

Np. Wisla - Legia 1X.

I wtedy gracz za trafienie zwyciestwa lub remisu dostawalby 1pkt. Moznaby tez pomyslec, o dawaniu w tym przypadku 1pkt ujuemnego za bledny typ.

Odnośnik do komentarza

Typowanie rozstrzygnięć zamiast wyników spłyci stawkę. Te dodatkowe klasyfikacje mają na celu głównie uporządkowanie klasyfikacji w danej kolejce, by było wiadomo na jakiej podstawie zostało zajęte dane miejsce przy równej liczbie punktów. Układ punktów dla klasyfikacji kolejki w założeniu ma być taki: ogólna - snajperska - saperska - sprinterska wg stanu na kolejkę poprzednią i na tej podstawie przyznane będą miejsca. Sprinterska w danej kolejce jest liczona na starych zasadach. Dla klasyfikacji ogólnej układ zakładam taki: ogólna - sprinterska - snajperska - saperska.

Odnośnik do komentarza

Typowanie rozstrzygnięć zamiast wyników spłyci stawkę.

to moze zmienmy nazwe zabawy na "liga jasnowidzow"? Bo IMO typowanie dokladnych wynikow ma sie nijak to znawstwa futbolowego. To łut szczescia.

łut szczęścia to może by i miał znaczenie, gdyby LT trwała kilka kolejek, a nie 30

Odnośnik do komentarza

Typowanie rozstrzygnięć zamiast wyników spłyci stawkę.

to moze zmienmy nazwe zabawy na "liga jasnowidzow"? Bo IMO typowanie dokladnych wynikow ma sie nijak to znawstwa futbolowego. To łut szczescia.

Taką przyjęto zasadę w forumowej wersji zabawy w typowanie i tak powinno zostać. Gadanie o łucie szczęścia, podchody w ostatnich kolejkach i inne tego typu pierdoły pokazują, że komuś sympatyczna zabawa zaczyna się mylić z wielką rywalizacją o złote kalesony.

Odnośnik do komentarza

A czy ja sie gdzies zale? Ani slowa nie napisalem nic o podchodach, a piszac o łucie szczescia najbardziej dyskredytuje swoje 3 miejsce.. Po prostu uwazam, ze lepszym typerem jest czowiek, ktory trafi 8 poprawnych rozwiazn, niz 4 dokladne wyniki - tyle. Nie rob ze mnie hamulcowego :> Napisalem swoja propozycje i tyle. Jak sie nie przyjmie, bede sie bawil wg starej konwencji. Ale skoro piszesz, ze taka zasade przyjeto i tak powinno zostac - po co ten temat w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...