Skocz do zawartości

Prawo (lewo) jazdy


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś z Was zdawał na "wczasach z prawem jazdy"? Znalazłem kilka pozycji, które byłyby odpowiednie (czyli wyjazd z Wasrzawy do miejscowości oddalonej nie więcej niż 100 km od stolicy), ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś może coś polecić. Generalnie nie chce mi się pieprzyć z ustalaniem godzin itd., bo nie mam zbyt dużo czasu na codzień (taki wyjazd trwa ok. 2 tyg.), a poza tym nie chce jechać gdzieś daleko, bo nie mam ochoty na jakieś zajebiste wczasy, tylko chce szybko miec to za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś z Was zdawał na "wczasach z prawem jazdy"? Znalazłem kilka pozycji, które byłyby odpowiednie (czyli wyjazd z Wasrzawy do miejscowości oddalonej nie więcej niż 100 km od stolicy), ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś może coś polecić. Generalnie nie chce mi się pieprzyć z ustalaniem godzin itd., bo nie mam zbyt dużo czasu na codzień (taki wyjazd trwa ok. 2 tyg.), a poza tym nie chce jechać gdzieś daleko, bo nie mam ochoty na jakieś zajebiste wczasy, tylko chce szybko miec to za sobą :)

Jedź tam, bo chodzi Ci zapewne o Pisz. Zdawał tam mój brat, mój dobry kumpel i kolejny dobry kumpel jedzie tam w te wakacje. Brat i kumpel nie zdali za pierwszym razem i się tam wracali na drugi termin, ale to było tylko i wyłącznie z ich winy, więc egzaminatorzy też są chyba spoko.

Odnośnik do komentarza
3 miesiące wcześniej, czyli w zasadzie już możesz, jeśli chodzi ci o kurs. Jeśli egzamin to z tego co się orientuję to dzień po 18 :)

Nie, nie jest to prawdą. Na egzamin możesz zapisać się wcześniej, praktycznie kiedy tylko chcesz, ale musisz mieć dowód osobisty lub paszport przy zapisywaniu się. No i wyjeżdżone jazdy (teoretycznie). Egzamin musisz jednak zdawać co najmniej jeden dzień po osiemnastych urodzinach i mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Na kurs można się zapisać trzy miesiące wcześniej i trzeba mieć też pisemną zgodę rodzica na takie zapisanie się.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś z Was zdawał na "wczasach z prawem jazdy"? Znalazłem kilka pozycji, które byłyby odpowiednie (czyli wyjazd z Wasrzawy do miejscowości oddalonej nie więcej niż 100 km od stolicy), ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś może coś polecić. Generalnie nie chce mi się pieprzyć z ustalaniem godzin itd., bo nie mam zbyt dużo czasu na codzień (taki wyjazd trwa ok. 2 tyg.), a poza tym nie chce jechać gdzieś daleko, bo nie mam ochoty na jakieś zajebiste wczasy, tylko chce szybko miec to za sobą :)

Jedź tam, bo chodzi Ci zapewne o Pisz. Zdawał tam mój brat, mój dobry kumpel i kolejny dobry kumpel jedzie tam w te wakacje. Brat i kumpel nie zdali za pierwszym razem i się tam wracali na drugi termin, ale to było tylko i wyłącznie z ich winy, więc egzaminatorzy też są chyba spoko.

A masz może adres strony? Byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
3 miesiące wcześniej, czyli w zasadzie już możesz, jeśli chodzi ci o kurs. Jeśli egzamin to z tego co się orientuję to dzień po 18 :)

Nie, nie jest to prawdą. Na egzamin możesz zapisać się wcześniej, praktycznie kiedy tylko chcesz, ale musisz mieć dowód osobisty lub paszport przy zapisywaniu się. No i wyjeżdżone jazdy (teoretycznie). Egzamin musisz jednak zdawać co najmniej jeden dzień po osiemnastych urodzinach i mieć ze sobą dowód osobisty lub paszport.

Na kurs można się zapisać trzy miesiące wcześniej i trzeba mieć też pisemną zgodę rodzica na takie zapisanie się.

 

Źle to sformułowaniem, oczywiście chodziło mi o to, że możesz zapisać się na dzień po osiemnastych urodzinach. Mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Na kurs można się zapisać trzy miesiące wcześniej i trzeba mieć też pisemną zgodę rodzica na takie zapisanie się.

Ja się wczoraj zapisywałem i mimo że osiemnastkę mam dopiero 31. maja, nikt się mnie o zgodę rodziców nie pytał. Ale to pewnie zależy od szkoły jazdy.

 

Generalnie zapisać się na kurs można na 3 miechy przed 18-stką, a zdawać dzień po niej.

Odnośnik do komentarza
Ja się wczoraj zapisywałem i mimo że osiemnastkę mam dopiero 31. maja, nikt się mnie o zgodę rodziców nie pytał. Ale to pewnie zależy od szkoły jazdy.

Ja tam zgodę rodzica mieć musiałem, ale zapewne tak jak piszesz, że to od szkoły jazdy zależy.

Odnośnik do komentarza
Czy ktoś z Was zdawał na "wczasach z prawem jazdy"? Znalazłem kilka pozycji, które byłyby odpowiednie (czyli wyjazd z Wasrzawy do miejscowości oddalonej nie więcej niż 100 km od stolicy), ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś może coś polecić. Generalnie nie chce mi się pieprzyć z ustalaniem godzin itd., bo nie mam zbyt dużo czasu na codzień (taki wyjazd trwa ok. 2 tyg.), a poza tym nie chce jechać gdzieś daleko, bo nie mam ochoty na jakieś zajebiste wczasy, tylko chce szybko miec to za sobą :)

Jedź tam, bo chodzi Ci zapewne o Pisz. Zdawał tam mój brat, mój dobry kumpel i kolejny dobry kumpel jedzie tam w te wakacje. Brat i kumpel nie zdali za pierwszym razem i się tam wracali na drugi termin, ale to było tylko i wyłącznie z ich winy, więc egzaminatorzy też są chyba spoko.

A masz może adres strony? Byłbym wdzięczny :)

Nie posiadam, więc pogóglaj sobie, ośrodek w Piszu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Się pochwalić muszę :)

 

Pierwszy raz dziś zdawałem i dostałem gościa, u którego na placu przede mną dwie osoby oblały za najechanie na linie, na które nie najechały. Ale egzaminator "zawsze ma rację". Prezentacja to luz, nawet nie pozwolił mi dokończyć (:keke:) i pojechał na łuk. To też bez najmniejszych problemów i jedziemy na górkę. A tam, jako że auto było dużo silniejsze niż na kursie, to po prostu przestrzeliłem i mi zgasło. Ale gość mówi, że mam drugą próbę i tu już OK wszystko było.

 

Jazda na mieście od początku wszystko pięknie i ładnie. Korek był ładny w obie strony, a jak zawracałem to za skrzyżowaniem z kilometr stały auta. Myślałem, że tam do końca egzamu doczekam ( :keke: ), ale jakiś kulturalny pan mnie przepuścił. Jedziemy dalej, zjechałem na wąskie uliczki, jednokierunkowa i mam strefa 30 ograniczenie. Gdzieś tam skośnie zaparkowałem i gość mówi, że mam następnie w lewo skręcić. Ulica była ładna, szeroka i z dobrą nawierzchnią. No i dałem po gazie, miałem już 40, ale gość się mnie pyta ile tu ograniczenie. Powiedziałem, że 50, ale gość mówi, że jest jeszcze strefa - to 30. Zwolniłem i jedziemy dalej.

 

Dalej chwilkę bezproblemowo pojeździłem i nagle mam w lewo. No ale się żółtko zapaliło, a ja na przejściu się zatrzymałem ( :D ). Już się odpinam, że będzie przesiadka, a egzaminator się pyta mnie dlaczego tak daleko się zatrzymałem i żebym przyłożył się do dalszej jazdy ( :D ). Przy ruszaniu jeszcze mi autem poszarpało, ale nie powiedział nic. Dalej już tylko kilka skrzyżowań i do ośrodka. Jak dojechałem i zaparkowałem to myślałem, że i tam mi da kartkę, a tu zonk ( :o ).

 

I jestem happy.

 

Egzaminator jakiś taki dziwny był, bo najpierw bawił się szybami (tj. odsuwał i zasuwał co chwila), później w trakcie jazdy wystawiał głowę za odsunięte okno, a po chwili oparł się o drzwi i nogi położył na ręcznym ( :keke: ). Zraz po przyjeździe do ośrodka powiedział tylko tyle, że egz pozytywnie zaliczony i żeby nie wyciągać kluczyka. A zanim odpiąłem pas to go już w aucie nie było.

 

A, skrócił mi jeszcze jazdę do 30 minut :)

Odnośnik do komentarza

Ja także się pochwale, dziś w końcu, w 4 próbie udało mi się zdać :) Poza łukiem, który musiałem powtórzyć obyło się bez większych błędów, egzaminator na koniec powiedział, że "był to bardzo ładny przejazd" :) Teraz pozostaje tylko zdobywać doświadczenie na drogach :)

Odnośnik do komentarza
Ja także się pochwale, dziś w końcu, w 4 próbie udało mi się zdać :) Poza łukiem, który musiałem powtórzyć obyło się bez większych błędów, egzaminator na koniec powiedział, że "był to bardzo ładny przejazd" :) Teraz pozostaje tylko zdobywać doświadczenie na drogach :)

Czesc Mario. Gratuluje. Mam jednak jedno pytanie. W jakim momencie można poprawić łuk tzn. jakie błedy eliminuja z poprawki, a jakie dawają możliwośc jechania jeszcze raz??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...