Skocz do zawartości

W młodości jest siła!


gierobak

Rekomendowane odpowiedzi

FM 10

Baza danych:10.3

Ligi Grywalne:Anglia (1-2), Lique 1, BBVA, Bundesliga, Ekstraklasa i Serie A

Zasady:Bez edytora

Klub:Arsenal Londyn

 

Myślałem na początku nad słabszym klubem, ale chciałem pograć trochę młodymi piłkarzami ;)

 

Na początek transfery:

 

Ariel Borysiuk- młody pomocnik na przyszłość. Zawsze mam i będę mieć sentyment do Legii, więc chciałem ściągnąć kogoś z tego klubu.

 

Romelu Lukaku- znakomity, młody snajper z Anderlechtu. Jak na razie w Belgii nie miał rozegranych meczy, ale u mnie szybko zadebiutuje.

 

Diego Buonanotte- z powodu kontuzji Rosicky'ego i Nasriego potrzebowałem jakiegoś skrzydłowego pomocnika. Wypadło na jego :P

 

Zvjezdan Misimovic- nie chciałem ściągać samych młodych do drużyny, więc kupiłem też kogoś bardziej doświadczonego.

 

Sotiris Ninis- młody Grek w tym sezonie sobie u nas nie pogra, bo szukam klubu do wypożyczenia jego, aby zyskał doświadczenie. A jest paru chętnych.

 

20 lipca 2009

 

Barnet-Arsenal 0:3

Lukaku 17'

Bendtner 24'

Buonanotte 53'

 

Zdemolowaliśmy rywali głównie w pierwszej połowie. Świetny mecz debiutantów- Lukaku i Buonanotte. Wiedziałem, że dobrze robię kupując Belga.

22 lipca 2009

 

Colorado-Arsenal 0:2

Lukaku 44' 79'

 

Kolejny świetny mecz Lukaku. Ten zawodnik niszczy obronę rywali. Niestety kontuzji doznał Alex Song. Ale dosyć szybko ma wrócić do zdrowia.

25 lipca 2009

 

Southampton-Arsenal 2:2

William Gallas 6'

Nicklas Bendtner 48'

Jamie White 63'

Papa Waigo 90+1'

 

Pierwszy zremisowany sparing. W doliczonym czasie Waigo zadecydował o wyniku. W barwach Southampton zagrał Bartosz Białkowski.

 

27 lipca 2009

 

Colchester-Arsenal 0:2

Arshavin 20'

Lukaku 84'

 

Wyrównany mecz. W 42 minucie karnego nie wykorzystał Bendtner. Ale w statystykach było 11:12 w strzałach dla nas.

 

Kolejne transfery:

 

Aleksandar Kolarov- wygraliśmy bitwę z klubami z Manchesteru o tego zawodnika. City w ostatniej chwil zrezygnowało z Serba.

 

Yaya Sanogo- kolejny zawodnik "niepełnoletni piłkarsko". Myślę, że będzie nowym Henry'm w klubie.

Odnośnik do komentarza
31 lipca 2009

 

Boreham Wood-Arsenal 0:5

Lukaku 11' 12' 73'

Misimovic 28'

Walcott 75'

 

Zadebiutował Sanogo i Kolarov, jednak to Lukaku po raz kolejny był bohaterem meczu. Mieliśmy miażdżącą przewagę nad Boreham.

Dobrze, że wysoko wygraliśmy, bo to ostatni sparing przed sezonem i na pewno zmotywuje zespół.

 

15 sierpnia 2009

 

Arsenal-Portsmouth 2:0

Arshavin 6'

Lukaku 24'

 

Wyraźnie po dwóch bramkach w pierwszej połowie drugą sobie opuścił zespół. Lukaku strzelając gola stał się najmłodszym strzelcem w Premier League.

Ten zawodnik pobija coraz więcej rekordów.

 

19 sierpnia 2009

 

Atletico M.-Arsenal 3:1

Forlan 16'23'

Antonio Lopez 26'

Arshavin 75'

 

10 minut horroru i prawie koniec marzeń o rundzie grupowej LM. Nie wykorzystaliśmy przewagi liczebnej od 33 minuty. Najgorszy mecz w mojej karierze jak dotąd.

 

22 sierpnia 2009

 

Stoke City-Arsenal 1:2

Robin van Persie 1'

Fabregas 31'

Sanli 54'

 

Po kontuzji do formy wraca Robin. Klub niestety opuścił Arshavin. Tłumaczyłem mu, że wciąż jest ważny dla zespołu. Odrzuciłem nawet pierwszą ofertę Realu za jego. On się wkurzył i oświadczył, że chce odejść. Za niewiele ponad 15 mln przeszedł do Królewskich. To poważne osłabienie przed rewanżem w 3 rundzie z Atletico.

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubię ligę angielską i Arsenal, więc będę tu zaglądał. Wielka szkoda że odszedł Arshavin, bo to bardzo dobry gracz, ale z niewolnika nie ma pracownika więc....dobrze że go sprzedałeś. Mogłeś pokusić się o lepszy wynik z Atletico, bo niby bramka na wyjeździe jest, ale straciłeś aż 3 :/. Myślę jednak że rewanż wygrasz :)

 

Mam prośbę jeszcze, czy mógłbyś wrzucić zdjęcie taktyki jaką grasz ? oczywiście już z porozstawianymi zawodnikami :)

A no i jeszcze jakbyś pisał czy to liga czy liga mistrzów czy puchar :) I która kolejka :) i tam co 5-10 spotkań wrzucał screena tabeli. To oczywiście tylko pomysły, ale Ty sam zadecydujesz :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubię ligę angielską i Arsenal, więc będę tu zaglądał. Wielka szkoda że odszedł Arshavin, bo to bardzo dobry gracz, ale z niewolnika nie ma pracownika więc....dobrze że go sprzedałeś. Mogłeś pokusić się o lepszy wynik z Atletico, bo niby bramka na wyjeździe jest, ale straciłeś aż 3 :/. Myślę jednak że rewanż wygrasz :)

 

Mam prośbę jeszcze, czy mógłbyś wrzucić zdjęcie taktyki jaką grasz ? oczywiście już z porozstawianymi zawodnikami :)

A no i jeszcze jakbyś pisał czy to liga czy liga mistrzów czy puchar :) I która kolejka :) i tam co 5-10 spotkań wrzucał screena tabeli. To oczywiście tylko pomysły, ale Ty sam zadecydujesz :)

postaram się. Nasz klient-nasz Pan :D

 

LM 3 runda eliminacji, rewanż 26 sierpnia 2009

 

Arsenal-Atletico 2:1 (3:4)

 

van Persie 34'

Lukaku 62'

Simao (karny) 85'

 

Niesłuszny karny zadecydował o tym, że zamiast gry w LM to powalczymy o LE. Tak wkurzony byłem na sędziego... powtórka wskazywała, że Song nie popełnił faulu. Pan Peter Gagelmann bardzo mi podpadł!

 

Premier League 3 kolejka, 29 sierpnia 2009

 

FC Liverpool-Arsenal Londyn 6:0

Babel 4'

Kuyt 12' (karny), 82'

Gerrard (15' ,35)'

Riera 69'

Cz.Kartka Eboue 8'

 

Zostawię ten mecz bez komentarza.

 

 

Top 10 transferów (świat):

 

Luis Suarez (Ajax>Chelsea)-25.5 mln

Milos Krasic (CSKA>City)-22.5 mln

Chinedu Obasi (TSG>Birmingham)-15.25 mln

Andrey Arshavin (Arsenal>Real)-15.25 mln

Romelu Lukaku (Anderlech>Arsenal)-15 mln

Hernanes (Sao Paulo>Kijów)-14 mln

Balazs Dzsudzas (PSV>Juventus)-13.25 mln

Landon Donovan (LA>Chelsea)-12.75 mln

Aleksandar Kolarov (Lazio>Arsenal)-12.75 mln

Filipe (Deportivo>Chelsea)-12.25 mln

 

 

Top 5 transferów (Polska):

 

Ariel Borysiuk (Legia>Arsenal)-1.7 mln

Nicolas Pavlovich (Argentinos>Wisła)-500 tys.

Tomasz Jodłowiec (Polonia>Numancia)-425 tys.

Alen Skoro (Sarajewo>Wisła)-210 tys.

Gordan Golik (Lech-Iraklis)-190 tys.

 

Ostatni transfer:

Carlos Kameni- wkurzyłem się na Almunię. Za dużo traci bramek. Zimą albo Hiszpan, albo Fabiański (obecnie kontuzjowany) opuści klub.

 

Moje transfery Lato 2009

 

 

4 kolejka Premier League, 2 września 2009

Arsenal-Man City 2:1

 

Adebayor 1'

Onuoha sam.34'

van Persie 55'

 

Kiedy padł pierwszy gol Adebayora się przestraszyłem takiego wyniku jak z Liverpoolem i zacząłem zmieniać ustawienie.

 

Tabela po 4 kolejce

 

Teraz 10 dni przerwy dla reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Hmm.....no szkoda meczu z Liverpoolem....i odpadnięcia z LM ale bywa, teraz może być już tylko lepiej :)

Bardzo dobry zakup Kameniego, naprawdę świetny bramkarz, będziesz miał z niego wiele pożytku.

Dziwi mnie ze sprzedałeś Bakarego Sagne i wypożyczyłeś Eduardo. To bardzo dobrzy zawodnicy, ale to już twoja wola :)

Poradziłbym Ci żebyś zlecił swojemu scoutowi raporty meczowe dotyczące Nacera Barazita. Bardzo dobry zawodnik. Czy grałem Herenveen, Clubb Brugge, Stoke City, Borussia Dortmund to zawsze go wypożyczałem i grał świetnie.

 

Życzę oczywiście powodzenia w dalsych meczach :)

Odnośnik do komentarza

ale dramat na Anfield :przytul:

 

Oj, dramat straszny. Nie zrażaj się niepowodzeniami i wygrywaj!

 

Dzięki za dobre słowa.

 

5 kolejka PL, 12 września 2009

 

Arsenal-Wigan 1:0

Figueroa 50'

 

Kontuzja Buonanotte i Kolarova. Pechowy mecz.

 

Puchar EURO, 1 kolejka 16 września 2009

 

Arsenal-Young Boys 5:0

 

Lukaku 17' 41'

Rosicky 26' 46'

Nasri 62'

 

Wreszcie dobry mecz w naszym wykonaniu! Nasri wrócił po kontuzji i od razu strzela gole.

 

6 kolejka PL, 19 września 2009

 

Birmingham-Arsenal 1:4

van Persie 14' 57'

Lukaku 40'

Song 65'

 

Wreszcie 3 pkt w lidze. W tabeli do lidera tracimy 4 punkty.

Odnośnik do komentarza
Puchar ligi 3 runda, 23 września 2009

 

Arsenal-Reading 0:1

 

Kolejny puchar przechodzi do marzeń. Mogę się obronić, że nie grali od pierwszych minut sami podstawowi piłkarze.

 

7 kolejka, 26 września 2009

 

Arsenal-Blackburn 2:3

 

van Persie 1'

Roberts 16' 52'

Andrews 20'

Kolarov 43'

 

Po pierwszej bramce myślałem, że wszystko łatwo pójdzie. Niestety myliłem się.

 

2 kolejka LE, 30 września 2009

 

Heerenveen-Arsenal 2:1

 

Papadopoulos 2'

Elm 5'

van Persie 39'

 

Dobra forma van Persiego nie wystarczy. Ciekawe kiedy przerwę passę porażek.

Odnośnik do komentarza
8 kolejka, 3 październik

 

Wolves-Arsenal 1:1

 

van Persie 9'

Matt Jarvis 78'

 

Vermaelen 51'-Czerwona kartka.

 

Liczyłem na Vermaelena wpuszczając go w przerwie za Campbella (kontuzję ma Gallas). Młody Belg jednak ma coraz mniejsze u mnie poparcie.

 

W zimowym okienku jako małe uzupełnienie składu dojdzie Juan Pablo Angel. Kolumbijczykowi kończy się kontrakt, więc zdecydowałem się na pozyskanie go.

Odnośnik do komentarza

W młodości siła a zakupujesz starego pryka ;P

 

Samych młodych mieć nie można, potrzeba doświadczonej ręki, a raczej nogi w tym:P I tak na zmianę z Lukaku będzie grał Angel.

 

17 październik 2009, 9 kolejka

 

Sunderland-Arsenal 1:4

 

van Persie 37'

Lukaku 40'64'

Turner 59'

Rosicky 90'

 

Wreszcie przebudził się Lukaku. Gdy zacząłem kontrolować wynik straciłem gola, ale młodziutki Belg strzelił drugą bramkę, a Rosicky dopełnił formalność.

 

21 październik, 3 kolejka LE (Grupa A)

 

Krylja Sowietow-Arsenal 1:3

 

Misimovic 29'

van Persie 44'

Djalilov 56'

Buonanotte 84'

 

Słabiej grał Lukaku, więc jako wysuniętego pomocnika wpuściłem Buonanotte. Argentyńczyk odpłacił się najlepiej jak mógł strzelając pod koniec meczu gola.

 

24 październik 2009, 10 kolejka

 

Fulham-Arsenal 1:2

 

Lukaku 2' 24'

Nevland 66'

 

Niełatwo jest grać 3 mecze w ciągu 7 dni. Jednak moi gracze przetrzymali tą presję i wszystkie spotkania w tygodniu wygrali.

 

W tabeli po 10 kolejkach wracamy do czołówki. Strata 7 punktów do lidera jest jeszcze do odrobienia.

 

Jeżeli chodzi o team to Kolarov poprosił o miesięczny urlop. Z ciężkim sercem się zgodziłem. Serb twierdzi, że nie może zaklimatyzować się w Londynie, przez co wraca do kraju, aby przemyśleć czy jest sens dalsza gra w Arsenalu. Zamiast jego powołałem do składu dobrze spisującego się w juniorach Borysiuka, gdyż nie mam za bardzo obrońców.

Dodatkowo kontuzje mają Vermaelen i Eboue :(

Odnośnik do komentarza
31 października, 11 kolejka

Arsenal-Manchester United 2:3

 

van Persie 32' 58'

Rooney 57' 73'

Nani 68'

 

Jest pewien niedosyt, gdyż dwa razy prowadziliśmy, ale w końcu dobrze zagraliśmy. Awaryjny debiut zaliczył Ariel Borysiuk. Zagrał dosyć średnio.

 

Arsenal-Krylja Sowietow 9:0

 

4 listopada, 4 kolejka LE

 

van Persie 10'

Fabregas 15' 33'

Lukaku 18' 25'

Nasri 20' 62' 65'

Bendtner 56'

 

Buonanotte już wie czemu stawiam na Nasriego odkąd wrócił po kontuzji, a nie na jego :P Dałem zadebiutować młodemu Boatengowi i wpuściłem po przerwie Bendtnera. Macie screen- http://www.bankfotek.pl/image/601431.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
7 listopada 2009, 12 kolejka

 

Arsenal-West Ham United 1:0

 

van Persie 34'

 

21 listopada 2009, 13 kolejka

 

Hull City-Arsenal 0:0

 

Szkoda spotkania z Hull. Do zdrowia wracają Eboue i Clichy. Po urlopie wraca także Kolarov, który rozmyślał nad różnymi sprawami w kraju.

Odnośnik do komentarza

Między meczami staram się także szukać wzmocnień już na następny sezon. W lipcu do klubu przyjdzie 18-letni obecnie szkocki pomocnik John Fleck. Zapłacę za jego 4 mln euro. Nieco wcześniej, gdyż w maju do Anglii powróci Glauber, który wcześniej grał min. w Manchesterze City.

Sukcesem zakończyły się także negocjacje z Brazylijczykiem Adriano. Napastnik Flamengo nie zgodził się przedłużyć kontraktu z klubem i szukał inicjatywy w powrocie do Europy.

 

No, a teraz mecze.

28 listopada 2009, 14 kolejka

 

Arsenal-Everton 1:1

 

van Persie 54'

Fellaini 85'

 

Van Persie jest wielki! Mimo kontuzji strzelił gola. Tuż po bramce został zmieniony na Bendtnera. Nie zagra Holender do 2 tygodni co jest olbrzymią stratą dla klubu.

 

2 grudnia 2009, 5 kolejka LE

 

Young Boys-Arsenal 1:5

 

Bendtner (karny) 5'

Lukaku 15' 46' 64' 70'

Doumbia 90+1'

 

Popis jednego aktora pod nieobecność van Persiego. Szkoda, że Lukaku nie strzela tak w lidze. Młody Belg mógł mieć nawet 5 goli (!), ale sędzia przy jednym z nich dopatrzył się spalonego.

 

W Lidze Europejskiej już awansowaliśmy do następnej rundy. Teraz na 100% musimy się skoncentrować, aby triumfem w LE przeprosić kibicom za odpadnięcie z Ligi Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

5 grudnia 2009, 15 kolejka

 

Bolton-Arsenal 3:0

 

Torrado (kar.6)

Romeo (68)

Knight (81)

 

12 grudnia 2009, 16 kolejka

 

Arsenal-Aston Villa 1:2

Heskey 8'

Agbonlahor 44'

Fabregas 72'

 

Kolarov 2x Ż.K. 79'

 

16 grudnia 2009, 6 kolejka LE

 

Arsenal-Heerenveen 4:0

 

Vela 8' 36'

Bendtner 10'

Buonanotte 42'

 

 

W lidze idzie mi słabo, a w pucharze wygrywam... może przez kontuzję van Persiego. Na szczęście wraca on do gry. Z Heerenveen zagrał w połowie rezerwowy skład, więc zaskoczyła mnie wysoka wygrana.

Odnośnik do komentarza

19 grudnia 2009, 17 kolejka

 

Burnley-Arsenal 0:3

 

van Persie (kar.) 67'

Lukaku 79'

Vermaelen 90'

 

 

 

Widać, że chłopcy poćwiczyli nad stałymi fragmentami, bo dwa gole właśnie z nich padły (rożny-Vermaelen i RvP-karny). W tabeli jednak zajmujemy dopiero 9 miejsce i poważnie myślę nad odejściem z klubu. Nie tak sobie to wyobrażałem. Ciągnie mnie do Niemiec (HSV, Hertha i Hannover) lub do Hiszpanii (Espanyol, Deportivo lub Almeria). Możliwy jest też powrót do Polski (Polonia W.), ale na razie mało to biorę pod uwagę.

 

Wiadomości:

 

Arsene Wenger managerem Sevilli! Francuski szkoleniowiec, który trenował Arsenal zadebiutuje w lidze w ciężkim meczu z Realem Madryt. Czeka go też ciężki orzech do zgryzienia jakim jest dwumecz z AC Milanem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...