Skocz do zawartości

Powrót do rzeczywistości - Roda


Icy

Rekomendowane odpowiedzi

Sam być chciał to zrobić ale gram tylko tyle na ile mi pozwala czas.:)

----------------------------------------------

 

W lidze prymat mieliśmy potwierdzony ale w rozgrywkach europejskich nie wszystko było takie jasne. Pierwszy mecz półfinału LM miał dać odpowiedź czy możemy myśleć o kolejnym tryumfie.

 

Liga Mistrzów - Półfinał, 1. mecz - 26/04/2016

Santiago Bernabeu, Madryt

Real Madryt - Crewe Alexandra

widzów: 75,633

 

Crewe: Soya - Angulo, Ronny, Diakhate, Papadopoulos - Abdullah, Sandro, Banega (Magomedov 58'), Di Maria (Mauricio 58') - Molina, Alex (Corredor 45')

 

Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo źle. Gracze Realu zepchnęli nas do głębokiej defensywy i szybko zdobyli bramkę. W 5. minucie Djalo znalazł się na wprost przed Soyą i spokojnie trafił do naszej siatki. Po zdobytej bramce "Królewscy" przestali atakować co było bardzo dziwne. Cofnęli się na własną połowę i czekali na nasze ataki. Nie trzeba było nas długo zachęcać. Od razu ostro wzięliśmy się do roboty. Nasze ataki przyniosły skutek dopiero w 31. minucie. Gola po wrzutce z rożnego zdobył Papadopoulos i mecz znów toczył się od początku. Nasza sytuacja stała się jeszcze lepsza po tym jak w 34. minucie Ronaldo dostał czerwoną kartkę za brutalny atak na nogi Sandro i opuścił plac gry. Mieliśmy blisko godzinę czasu na wyjście na prowadzenie ale na naszej drodze stał Casillas. Hiszpański bramkarz robił dzisiaj w bramce cuda raz po raz broniąc strzały w kierunku swojej bramki. Mecz zakończył się remisem i w rewanżu musimy się sprężyć i zagrać dużo lepiej jak w Madrycie.

 

Real Madryt 1-1 Crewe Alexandra

 

1-0 - Djalo - 5'

1-1 - Papadopoulos - 31'

34' Ronaldo - cz.k

MoM: Djalo (Real) - 7.9

Odnośnik do komentarza

Kwiecień kończyliśmy bardzo prestiżowym meczem z trzecią w tabeli drużyną Arsenalu. Co tu dużo mówić, musieliśmy wygrać by morale przed decydującymi meczami w Europie wzbiło się na jeszcze wyższy poziom.

 

Premiership - [37/38] - 30/04/2016

Stadion Miejski, Crewe

[1] Crewe Alexandra - [3] Arsenal Londyn

widzów: 36,288

Crewe: Soya - James, Kolodziejczak, Papadopoulos, Lyubimov (Mauricio 71') - Abdullah, Haynes (Nordtveit 45'), Banega (Diakhate 45'), Magomedov - Alex, Molina

 

Obie drużyny nie zamierzały się forsować ponieważ w środę czekały je rewanżowe mecze w półfinale Ligi Mistrzów. Goście mieli szansę na awans w ligowej tabeli przy sprzyjających wynikach innych spotkań ale przebieg spotkania pokazał że LM jest dla nich ważniejsza. W 29. minucie jedynego gola meczu zdobył Abdullah który wykorzystał karnego podyktowanego za faul Heitingi na Molinie. Więcej bramek w tym meczu już nie padło i po raz kolejny schodziliśmy z boiska w glorii chwały.

 

Crewe 1-0 Arsenal

 

1-0 - Abdullah - 29' (karny)

MoM: Abdullah (Crewe) - 7.5

Odnośnik do komentarza

Maj w Crewe:

 

4.05 - Liga Mistrzów, Półfinał - rewanż

Crewe 2-1 Real

(Molina 26', Magomedov 53' - Rodriguez 3')

 

8.05 - Premiership - [38/38] - Riverside Stadium

[10] M'Boro 1-1 [1] Crewe

(Faveurge 8' - Haynes 37')

 

14.05 - Finał FA Cup - Wembley

Crewe 1-0 Man City

(Magomedov 76')

 

21.05 - Finał LM - Ibrox Park, Glasgow

Crewe 2-0 Arsenal

(Mauricio 2', Molina 76')

 

Był to mój ostatni sezon w Crewe. W tym klubie spędziłem blisko 8. lat. W roli trenera prowadziłem Crewe w 498 spotkaniach. Bilans to 388 zwycięstw, 81 remisów i 29 porażek. Bilans bramkowy 1071 - 371. W Crewe zarobiłem 12.5 mln €.

 

Crewe w liczbach:

 

Mistrz Anglii: 2013, 2014, 2015, 2016

Puchar Anglii: 2013, 2014, 2015, 2016

Puchar Ligi: 2013, 2014, 2015, 2016

Liga Mistrzów: 2014, 2015, 2016

Tarcza Dobroczynności: 2014, 2015, 2016

KMŚ: 2014,2015

Superpuchar Europy: 2014, 2015

Johnestone's Paint Trophy: 2009,2010

Coca Cola Championship: 2011

Coca Cola L1: 2010

Coca Cola L2: 2009

Aktualna seria bez porażki w lidze - 115. spotkań.

Odnośnik do komentarza

Na pewno uciekam z Anglii:) czas pozwiedzać Europę:).

----------------------------------------

 

Tabela ligowa Premiership na koniec sezonu.

 

Sezon 2015/2016:

 

Mecze: 67

bramki zdobyte: 141

bramki stracone: 37

wygrane: 62

remisy: 5

porażki: 0

żółte kartki: 81

czerwone kartki: 5

śr. frekwencja: 33.087

 

Podsumowanie występów piłkarzy w sezonie 2015/2016:

Bramkarze:

 

Łukasz Fabiański (31, POL) - 34mecze/22cz.k/20stracone// 7.04 - bardzo się cieszę że mogłem z nim współpracować. Bardzo solidny bramkarz, nie popełniający dużych błędów. Potrafi utrzymać wysoką formę przez cały sezon co daje spokój drużynie i komfort trenerowi przy ustalaniu składu. Solidny sezon, tak na 4+.

 

Souchi Soya (23, JAP) - 33/17/19//6.95 - mam wrażenie jakby Soya zatrzymał się w rozwoju i brakuje mu impulsu do zrobienia kroku na przód. W tym sezonie grał solidnie aczkolwiek bez fajerwerków. Nie prezentował się jakoś wybitnie ale w najważniejszych meczach sezonu grał na miarę oczekiwań i pomógł drużynie w odniesieniu końcowych sukcesów.

 

Prawa obrona:

 

Dave James (23, ENG) - 39(5)/ 1/ 4/ 1// 7.07 - nasz wychowanek z sezonu na sezon prezentuję się coraz lepiej i w tym roku był naszym podstawowym prawym defensorem. Najlepiej o jego rozwoju świadczy fakt, że Dave ma na swoim koncie już 3. mecze w reprezntacji "Lwów Albionów". Co do jego postawy nie mam żadnych zastrzeżeń, jedynie co to James mógłby grać odważniej w ofensywie.

 

Marvin Angulo (29, CRC) - 30(4)/ 1/ 8/ 1// 7.02 - Marvin bardzo dobrze wspierał James'a, udzielał mu cennych rad. Szkoda że nie może mu dać swojego talentu do gry ofensywnej. Angulo jest jak maszyna, która zamiata na prawej stronie wszystko co stanie mu na jego drodze. Co tu dużo ukrywać - zajebisty zawodnik.

Odnośnik do komentarza

Lewa obrona:

Ronny (30, BRA) - 28(1)/ 2/ 21/ 3// 7.22 - niesamowita lewa noga, jedna z lepszych na świecie. Cudowny wykonawca rzutów rożnych po których nie raz padały bramki. w defensywie pewny, spokojny w swoich poczynaniach i nieoceniony nauczyciel dla Kolodziejczaka.

 

Timothe Kolodziejczak (24, FRA) - 30(1)/ 0/ 2/ 0// 7.05 - nasz drugi lewy obrońca zanotował duży progres. Grał dużo lepiej niż w poprzednim sezonie. Poprawił się w każdym elemencie gry dając nam komfort wyboru na lewej stronie.

 

Środkowi obrońcy:

Harvard Nordtveit (25, NOR) - 39(7)/ 3/ 0/ 3// 6.92 - ciężko mi ocenić grę Harvarda w tym sezonie. Nie prezentował się tak dobrze jak rok temu ale nie było też jakoś tragicznie. Zagrał najwięcej spotkań ze wszystkich środkowych obrońców co świadczy o zaufaniu jakim go darzę. Czeka go walka z Lyubimovem o miano obrońcy nr. 2 w drużynie.

 

Pape Diakhate (31, SEN) - 26(5)/ 3/ 1/ 1// 6.98 - wiek zabiera mu atrybuty fizyczne i nie ma się co dziwić. Nadal jednak Pape należy do czołowych obrońców ligi i jest nieocenionym mentorem dla młodych zawodników. Kopalnia wiedzy na temat ustawienia w obronie, odczytywania reakcji przeciwników. Bardzo się cieszę żę mogłem z nim współpracować. Będę na pewno miło go wspominał.

 

Kyriakos Papadopoulos (24, GRE) - 34/ 9/ 0/ 3// 7.19 - Zeus naszej linii obrony. Dzieli i rządzi. Nie ma na niego leszcza. Przetalent, killer przy rzutach rożnych. Gwiazda światowego formatu. Wart 21 mln €. To powinno mówić o nim wszystko.

 

Alexandr Lyubimov (21, ROS) - 37(3)/ 3/ 3/ 2// 7.13 - największe zaskoczenie w drużynie. Sprowadzony z myślą o przyszłości przebojem wdarł się do pierwszego składu. Szybki, zwinny, silny, dobrze gra głową. Ma potencjał by przebić Papadopoulosa i stać się jednym z najlepszych obrońców w historii futbolu.

Odnośnik do komentarza

Lewa pomoc:

 

Angel Di Maria (28, ARG) - 27(14)/ 5/ 5/ 4// 7.03 - solidny sezon zawodnika z Ameryki Południowej. Grał na równym poziomie, trzymał fason i nie miał wahań formy. Dzięki temu nie musieliśmy martwić się o lewą stronę. Mam nadzieję że Angel wyzbył się już chimeryczności i będzie grał na wysokim poziomie jeszcze parę sezonów.

 

Tommy Haynes (21, ENG) - 18(9)/ 4/ 4/ 3// 7.09 - młody Anglik bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Grał bez respektu dla rywala dzięki czemu swoją przebojowością zdobył nam parę punktów. Głęboko wierzę że w przyszłości będzie rządził na lewym skrzydle reprezentacji Anglii i Crewe. Podpisał nowy kontrakt z klauzulą odejścia wynoszącą 100. mln €.

 

Mauricio (26, BRA) - 28(17)/ 10/ 6/ 4// 7.03 - sprowadzony przed sezonem za 7.5 mln € w ciągu roku podwoił swoją wartość. Niesamowity drybler, bardzo dobrze podający do kolegów. Przyczepić się mogę do tego, że ma bardzo duże wahania formy i potrafi mecze świetne przeplatać z tragicznymi. Generalnie jednak świetny sezon.

 

Prawa pomoc:

 

Mohamed Abdullah (24, ZEA) - 34(5)/ 6/ 7/ 2// 6.99 - trzeci sezon w Crewe okazał się najgorszym w jego wykonaniu. Brakowało mu odwagi by wziąść odpowiedzialność za wynik, chował się za innymi zawodnikami. Generalnie jednak nie ma co narzekać. Lepiej go mieć w swojej drużynie, bo gdy ma formę potrafi w pojedynkę rozstrzygnąć mecz. Mam nadzieję że w następnym sezonie odzyska formę i poprowadzi Crewe do sukcesów.

 

Renato Augusto (28, BRA) - 28(7)/ 3/ 8/ 1// 7.01 - solidny, żelazny rezerwowy. Joker w mojej talii. Pogodził się ze swoją rolą w drużynie i gdy gra stara się robić to z całego serca. Ma zmysł do gry kombinacyjnej przez co parę razy grał w środku pola gdzie wprawiał w osłupienie rywali.

Odnośnik do komentarza

Środek pomocy:

 

Sandro (27, BRA) - 27(5)/ 4/ 4/ 0// 6.97 - w tym sezonie Sandro miał trochę więcej zadań defensywnych przez co nie mógł realizować się w ofensywie co bardzo go polało jako typowego Canarinhos. Ciężko było się mu pogodzić z nową rolą co też widać po jego postawie w tym sezonie. Mało bramek, mało asyst. W przyszłym sezonie pod wodzą nowego managera mam nadzieję że Sandro odżyje bo potencjał na granie to ma i to niezły.

 

Ever Banega (27, ARG) - 33(2)/ 3/ 8/ 2// 7.03 - ciężko mi bez niego wyobrazić sobie środek pola Crewe. Genialnie dryguje poczynaniami kolegów, wniosi spokój w nasze ataki i wie jak zneutralizować rywala. Lider drużyny. Potrafi natchnąć kolegów do jeszcze większego wysiłku.

 

Alexandr Magomedov (22, RUS) - 31(6)/ 4/ 2/ 1// 7.00 - sprowadzony przed sezonem młodzieniec bardzo dobrze wpisał się w nasz zespół. Grał bez kompleksów, pokazał że może z powodzeniem przejąć zadania Banegi. Bardzo dobry zakup.

 

Krzysztof Pawlak (21, POL) - 31(2)/ 2/ 5/ 2// 7.05 - młody, perspektywiczny zawodnik. Wierzy w swoje umiejętności i stara się tę wiarę przekazać zespołowi. Specjalizuję się w zadaniach defensywnych, jego ulubionym zajęciem jest zabieranie piłki rywalom i szybka konstrukcja akcji ofensywnej. W przyszłości widzę w nim zawodnika światowego formatu.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy:

 

Ulisses Davila (25, MEX) - 29(8)/ 12/ 10/ 3// 7.02 - ciągle brak mu skuteczności. Ma umiejętności, ma ambicję ale brakuje chłodnej głowy w decydujących momentach. Żałuję że nie strzela więcej bramek. Dużo pracuje dla drużyny czego efektem jest 10. asyst.

 

Edgar Corredor (24, COL) - 29(8)/ 19/ 3/ 5// 7.02 - moim zdaniem najgorszy sezon Edgara do tej pory w Crewe. Stracił miejsce w pierwszym składzie na rzecz Alexa. Mam nadzieję że da to mu do myślenia i weźmie się do roboty bo jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Crewe.

 

Marcos Molina (21, ARG) - 34(4)/ 13/ 10/ 5// 7.15 - ciężko mu było znieść oczekiwania co do jego osoby. Spalił się trochę psychicznie przez co nie był w stanie pokazać pełni swoich możliwości. Martwi mała liczba zdobytych bramek. Mam nadzieję że w przyszłym sezonie będzie dużo lepiej i Marcos powalczy o odzyskanie korony Króla Strzelców.

 

Alex (21, BRA) - 24(1)/ 19/ 4/ 5// 7.30 - gdyby nie kontuzje jego dorobek bramkowy byłby jeszcze bardziej okazały. Ma w sobie instynkt killera, wie jak się ustawić. Brakuje mu czasami opanowania w krytycznych sytuacjach ale to powinno przyjść z wiekiem. Musi popracować nad panowaniem nad emocjami by nie osłabiać zespołu głupimi czerwonymi kartkami.

 

Nathan Moran (22, USA) - 14(10)/ 10/ 6/ 2// 7.02 - długo czekał na swoją szansę i o tym sezonie mogę powiedzieć ze wykorzystał ją w 75%. Stać go na lepszą grę ale musi włożyć w trening dużo pracy. By być klasowym zawodnikiem musi poprawić wykańczanie akcji, grę z pierwszej piłki i unikanie pozycji spalonych. Generalnie mam nadzieję że będą z niego ludzie.

Odnośnik do komentarza

Statystyki piłkarzy:

 

Najwięcej występów:

Nordveit - 46

Davila - 45

James - 44

 

Najlepszy strzelec:

Alex - 19

Corredor - 19

Molina - 13

Najlepszy asystent:

Ronny - 21

Davila - 10

Molina - 10

 

Najwięcej nagród MoM:

Molina - 5

Corredor - 5

Alex - 5

 

Najcelniej podający:

Magomedov - 79%

Sandro - 77%

Pawlak - 76%

 

Najlepszy drybler:

Mauricio - 5.73

Haynes - 5.39

Alex - 4.70

 

Najwięcej wślizgów:

Diakhate - 6.52

Papadopoulos - 6.44

Lyubimov - 6.11

 

Średnia ocen:

Alex - 7.30

Ronny - 7.22

Papadopoulos - 7.19

 

Najlepiej zarabiający:

Corredor - 53tys €/tydz

Davila - 49tys €/tydz

Alex - 48tys €/tydz.

Roska - 100 tys €/tydz.

 

Pożegnałem się z Crewe gdyż potrzebowałem nowych wyzwań. Opuściłem Anglię i zastanawiam się gdzie rozpocząć nową karierę...

Odnośnik do komentarza

Po skończonej pracy w Crewe udałem się na zasłużony urlop. W ramach relaksu postanowiłem odwiedzić Norwegię, w której rozgrywane były Mistrzostwa Europy. Impreza obfitowała w wiele ciekawych spotkań, zaskakujących wydarzeń, ładnych bramek i była pożegnanień wielu gwiazd europejskiej piłki. Do największych sensacji należy zaliczyć odpadnięcie z turnieju już po fazie grupowej reprezentacji Anglii, Francji i Portugalii.

 

Ćwierćfinały:

Turcja 1-3 Rosja (Erdinc - Zigashin, Porgebnyak, Magomedov)

Hiszpania 4-1 Szwecja (Bojan, Camacho x2, Villa - Goitom)

Norwegia 2-3 Włochy (Jenssen, Grindheim - Rossi x2, Vinti)

Niemcy 3-1 Grecja (Gomez x2, Kroos - Ninis)

 

Półfinał:

Rosja 1-1 (8-9k.) Niemcy (Gadjibekov - Naki)

Hiszpania 4-3 Włochy (Rueda, Silva, Pacheco, Reyes - Rossi, Montolivo x2)

Finał:

Niemcy 2-1 Hiszpania (Naki x2 - Villa)

 

Statystki:

Król strzelców:

Rossi (włochy) - 7 bramek

 

Król asyst:

Montolivo (Włochy), Zhirkov (Rosja), KieBling (Niemcy) - po 4

 

Średnia ocen:

Rossi (Włochy) - 8.08

 

Jedenastka marzeń:

Cassilas - Anykov, Metzelder, Huth, Jansen - KieBling, Camacho, Jenssen, Montolivo - Rossi, Gomez

Najlepszy gracz ME:

Giussepe Rossi (Włochy)

 

Po mistrzostwach pracę straciło paru selekcjonerów reprezentacji narodowych. Zgłosiła się do francuska federacja a ja po krótkim namyśle zdecydowałem się przyjąć ofertę. Jako cel związek postawił mi awans do Mistrzostw Świata. W grupie naszymi rywalami są Austria, Ukraina, Armenia, Słowacja, Litwa. Grupa bardzo łatwa. Jako główny cel postawiłem sobie granie generalnie młodymi zawodnikami, którzy przez długie lata będą stanowić o sile "Les Blues". Co do pracy w klubie - oferty które otrzymywałem (min. Ankaraspor, FK Rad, Ural) nie potrafiły mnie przekonać. Narazie więc skupię się na prowadzeniu drużyny narodowej, której selekcjonerem zostałem dnia 2 lipca 2016.

Odnośnik do komentarza

Dobra wracamy na właściwe tory:) Proszę modów o zmianę tytułu tematu z "Kolejarze" na "Powrót do rzeczywistości - Roda.". W opisie prosił bym o umieszczenie Crewe Alexandra [2008-2016] Roda Kerkrade [2016-].

-------------------------------------------------------

 

Nie minął tydzień od objęcia przeze mnie reprezentacji Francji a udało się mi znaleźć klub. Z ofertą zgłosiła się Roda Kerkrade znajdującą się obecnie w dość dużym kryzysie. Zespół obecnie gra w Jupiler League Eerste Divison, gdyż w zeszłym sezonie musiał zaznać goryczy spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Podpisałem kontrakt do 30.06.2018 i zarabiać będę 2.5 tys € na tydzień. Stan konta wynosi 2,5 mln € - nie jest najgorzej. Klub udostępnił mi środki transferowe w wysokości 700tys € i budżet płacowy na poziomie 86 tys € z czego teraz klub wydaje 26tys €. Spowodowane jest to bardzo wąską kadrą pierwszego zespołu Czeka mnie gruntowna budowa zespołu od podstaw, co ma swoje dobre i złe strony. Wierzę jednak, że uda się ściągnąć graczy gwarantujących dobry poziom sportowy.

 

Zaplecze sportowe przedstawia się nienagannie co cieszy. Przy klubie działa również akademia piłkarska, która mam nadzieję wypuści w przyszłości prawdziwe talenty. Roda swoje mecze rozgrywa na Parkstad Limburg Stadion. Obiekt jest całkiem okazały, ma podgrzewaną murawę i może pomieścić 20.000 kibiców.

 

Skład był żenujący więc od początku wziąłem się ostro do pracy. Do końca sierpnia skompletowałem kadrę, która w moim odczuciu powinna pozwolić nam wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Okres przygotowawczy nie był bardzo długi. Rozegraliśmy tylko 4. mecze, ale pokazaliśmy się w nich z bardzo dobrej strony. Na początek pokonaliśmy 4-1 AZ Alkmaar (Liang x2, Milic x2), następnie rozprawiliśmy się 3-0 z Deportivo Eibar (De Lange, Yakubu, Abubakiri) potem zdarliśmy skalpy 4-0 z Geinlenkirchen (Munari x2, de Lange, Opare) zaś na koniec rozbiliśmy amatorów z Tonegide 7-0 (de Lange x3, Meric, Milic, Abubakari, Opare).

 

Transfery Roda - lato 2016

Odnośnik do komentarza

Kadra prezentuję się solidnie. Na każdą pozycję mam doświadczonego zawodnika lub nawet kilku. Martwi może fakt brak klasowego zmiennika dla pary stoperów ale poradzimy sobie. Wierzę że Vos będzie mocnym punktem w bramce bo ma chłopak papiery na granie. Linię obrony będzie cementował Yakubu. W pomocy liczę na szybkość Lianga, dokładność Mateusa, zaś w ataku na siłę i grę głową Milica i zwinność de Langea. Uzupełnieniem tej mieszanki będą w obronie Vriedns (lewa strona) i van der Kooy (stoper), Ali, Turk i Davids (pomoc) i w ataku poszaleje Ishiaku. W razie dramatycznej sytuacji sięgniemy po chłopaków z rezerw, ale mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby.

 

Walkę o awans do Eredivisie zaczynaliśmy od domowego meczu z BV Veendam. Wierzyłem że stać nas na zdecydowane zwycięstwo i rozpoczęcia sukcesywnego marszu w górę tabeli. Naszym celem jest zajęcie miejsca numer 1. które daje bezpośredni awans. Drużyny z miejsc 2-9 grają w barażach, które zawsze są loterią.

 

Jupiler Eerste Divise - [1/38] - 5/08/2016

Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

[-] Roda Kerkrade - [-] BV Veendam

widzów: 16.808

 

Roda: Vos - Opare, Yakubu, Vriends, der Kooy (van der Berg 45')- Mateus, Ali, Davids (Turk 45'), Liang - Milic (Ishiaku 45'), de Lange

 

Mecz rozpoczęliśmy z dużym animuszem i zepchnęliśmy gości do głębokiej defensywy. Już w 3. minucie Liang zgrał piłkę Matueusowi który huknął z dystansu i otworzył wynik spotkania. Gracze Veendam starali się przejąć inicjatywę ale nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczne przejście naszej linii pomocy, która dzisiaj grała koncertowo. W 22. minucie de Lange dał się sprytnie sfaulować na linii pola karnego a rzut wolny cudownym strzałem na bramkę zamienił Mateus i mieliśmy dwa gole przewagi. Piłkarze jednak nie zadowolili się takim obrotem sprawy i dalej konsekwentnie atakowali bramkę rywala. Jak się okazało - dość skutecznie. W 35. minucie nasz lewoskrzydłowy - Henk Davids trafił na 3-0 po ładnej indywidualnej akcji i ustalił wynik meczu. Druga połowa to pełna kontrola spotkania przez moich zawodników, którzy nie dali sobie wbić gola i sezon zaczęliśmy bardzo dobrze.

Roda 3-0 BV Veendam

1-0 - Mateus - 3

2-0 - Mateus - 23'

3-0 - Davids - 35'

MoM: Mateus (Roda) - 8.7

Odnośnik do komentarza

Mateus

 

Nadolski

--------------------------------

 

Po dobrym początku sezonu w kolejnym meczu nie wypadało zagrać gorzej. Naszym atutem miała być własna murawa. Moim osobistym celem na ten sezon jest niezaznanie porażki na własnym boisku, bo wiadomo że na wyjazdach gra się zawsze gorzej.

 

Jupiler Eerste Divisie - [2/38] - 12/08/2016

Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade

[3] Roda Kerkrade - [18] RKC Waalwijk

widzów: 16,139

Roda: Vos - Opare, Vriends, Yakubu, van der Berg, - Turk (Davids 55'), Liang, Mateus (Munari 55'), Ali - Millic, de Lange (Ishiaku 55')

 

Od początku mocno ruszyliśmy do ataku co okazało się bardzo dobrą strategią. Już w 3. minucie de Lange ładnie puścił w uliczkę Turka który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza i otworzył wynik meczu. Do przerwy mimo dogodnych okazji nie udało się nam zdobyć kolejnych goli. Na całe szczęście w drugiej połowie poprawiliśmy już skuteczność. W 69. minucie Munari trafił po karnym i czułem że trzy punkty zostaną z nami. Goście ambitnie starali się walczyć o chociażby honorowe trafienie i dopięli swego w 79. minucie. Ładnym strzałem z wolnego popisał się Huymans ale trzeba przyznać że Vos mógł się lepiej zachować i uchronić nas od straty gola. A tak, premia za czyste konto została w klubowej kasie:).

 

Roda 2-1 RKC Waalwijk

1-0 - Turk - 3'

2-0 - Munari - 69' (karny)

2-1 - Huymans - 79'

MoM: Turk (Roda) - 7.6

Odnośnik do komentarza

Po dwóch domowych meczach przyszedł czas na pierwszy ligowy mecz na wyjeździe. Po raz pierwszy czekał mnie mecz na obcym terenie i chciałem z niego wrócić z punktami, tak by dobrze przywitać się z obcymi stadionami.

 

Jupiler Eerste Divisie - [3/38] - 19/08/2016

Cambuur Stadion, Leeuwar

[16] SC Cambuur - [2] Roda Kerkrade

widzów: 2573

Roda: Vos - Yakubu, van der Berg, Opare, Vriends - Liang, Ali, Mateus (Abubakari 50), Turk - Milic (Ishiaku 50'), de Lange

 

Gospodarze za cel postawili sobie nie stracić bramki i wszystkie swoje siły skupiali na obronie. Ta ich taktyka przynosiła efekt mniej więcej do 30. minuty. Wraz z upływem czasu nasza przewaga coraz bardziej rosła i siłą rzeczy musiało coś wpaść. Wynik meczu otworzył Mateus, który w 38. minucie trafił po podaniu Lianga. Po zdobytej bramce nasze ataki jeszcze bardziej przybrały na sile. W 42. minucie Turk zagrał do de Langa który obrócił się z obrońcą na plecach i piekielnie mocnym strzałem podwyższył wynik meczu. Do przerwy więcej bramek nie padło. Drugą część meczu rozpoczęliśmy z wysokiego 'c'. Chwilę po wznowieniu gry prawą stroną przedarł się Milic i dograł do Aliego który dostawił nogę i podwyższył na 3-0. Mecz wydawał się być rozstrzygnięty. Niestety zlekceważyliśmy gospodarzy którzy pokazali w tym meczu pazur. W 66. minucie Zijic zdobył gola po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę i zepchnęli nas do głębokiej defensywy. Ich ataki przyniosły skutek w 77. minucie gdy Woltersowi wyszedł strzał życia i zredukował nasze prowadzenie do jednego gola. Na całe szczęście moi podopieczni się ogarnęli i przejęli kontrolę nad meczem. W 84. minucie wynik meczu ustalił Ishiaku, który zamienił na gola rzut karny.

 

SC Cambuur 2-4 Roda

0-1 - Mateus - 38'

0-2 - de Lange - 42'

0-3 - Ali - 47'

1-3 - Zijic - 66'

2-3 - Wolters - 77'

2-4 - Ishiaku (karny) - 84'

MoM: de Lange (Roda) - 7.8

Odnośnik do komentarza

Do następnego meczu mieliśmy tydzień i musieliśmy go dobrzy wykorzystać. Czekał nas mecz z trzecią w tabeli Spartą Rotterdam, w dodatku mecz wyjazdowy. Sparta jeszcze w tym sezonie nie przegrała i na pewno będzie chciała utrzymać dobrą passę.

 

Jupiler Eerste Divisie - [4/] - 26/08/2016

Sparta Stadion, Rotterdam

[3] Sparta Rotterdam - [1] Roda Kerkrade

widzów; 9,763

 

Roda: Vos - Yakubu, van der Kooy(van der Berg 60), Opare, Vriends - Liang (Meric 60'), Ali, Mateus, Turk (davids 60') - Milic, de Lange

 

O pierwszej połowie chciałbym jak najszybciej zapomnieć bo była krótko mówiąc tragiczna. Nie potrafiliśmy się przedrzeć przez obronę Sparty co skutkowało mała ilością okazji do zdobycia bramek a co za tym idzie - zerowym kontem po stronie zdobytych bramek. W drugiej połowie nasza gra była już dużo lepsza. Dużo akcjo szło skrzydłami co sprawiało sporo problemów defensywie gospodarzy. W 57. minucie Liang wrzucił na długi słupek gdzie akcję skutecznie zamknął Turk i otworzył wynik spotkania. Zdobyliśmy gola i poszliśmy za ciosem. W 62. minucie Mateus trafił z rzutu wolnego i mecz mieliśmy praktycznie rozstrzygnięty. Mieliśmy kolejne okazje do zdobycia bramek ale sytuację sam na sam z bramkarzem Sparty przegrał de Lange i rzut karny przestrzelił Matues. Gospodarze inicjatywę przejęli pod sam koniec meczu. W doliczonym czasie gry źle w naszym polu karnym zachował się Vriends co skrzętnie wykorzystał Gabri i zdobył honorową bramkę dla swojej ekipy.

 

Sparta 1-2 Roda

 

0-1 - Turk - 57'

0-2 - Matues - 62'

79' - Mateus - n/k.

1-2 - Gabri - 90+3'

MoM: Gabri (Sparta) - 7.6

Po meczu ze Spartą odbyło się losowanie II rundy Pucharu Holandii. Trafiliśmy na naszego ligowego rywala - ekipę HFC Haarlem. Wierzę że okażemy się lepsi i awansujemy do dalszych gier.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sierpnia:

 

st. konta: 1.93 mln € (- 0.5 mln €)

b.płac: 75/83 tys €/tydz

b.transfer: 545 tys €

mecze: 4-0-0 (bramki 11-2)

strzelec: Mateus - 4 gole

Jupiler Eerste Divisie: 1. (+2)

 

Transfery:

Omer (TSG Hoffenheim) -> Inter Mediolan za 40mln €

Alexis Sanchez (Inter Mediolan) -> Crewe Alexandra za 38.5 mln €

Guilhereme (FC Barcelona) -> Man City za 28.5 mln €

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia; Aston Villa (+2)

Argentyna: Velez (+2)

Brazylia: Corinthians (+0)

Francja: PSG (+0)

Hiszpania: Atletico Madryt (+0)

Holandia: PSV (+0)

Niemcy: FC Schalke 04 (+0)

Polska: Lech Poznań (+3)

Portugalia; Sporting Braga (+2)

Rosja; Zenit St. Peterbsurg (+1)

Serbia; Nowy Sad (+0)

Szkocja; Glasgow Rangers (+0)

Turcja; Genclerbirligi Anakara (+2)

Włochy: Calcio Catania (+0)

Polskie drużyny w europejskich pucharach:

 

Liga Mistrzów:

Druga faza kwalifikacyjna, Najwyższe miejsca:

Lech Poznań - Benfica Lizbona - 1-1 i 0-2 - awans Benfica

 

Liga Europejska:

1. runda kwalifikacyjna:

Podbeskidzie BB - Zelrski Mostar (BIH) - 3-1 i 3-2 - awans Podbeskidzie

 

2. runda kwalifikacyjna:

Podbeskidzie BB - FK Renova (MKD) - 2-0 i 2-1 - awans Podbeskidzie

Zagłębie Lubin - IF Rejkiavik (ISL) - 1-0 i 4-1 - awans Zagłębie

 

3. runda kwalifikacyjna:

Podbeskidzie BB - FC Vaduz (LIE) - 1-0 i 0-4 - awans FC Vaduz

Zagłębie Lubin - Hansa Rostock (GER) - 0-2 i 1-2 - awans Hansa

Śląsk Wrocław - Partizan Belgrad (SRB) - 2-4 i 1-0 - awans Partizan

 

4. runda kwalifikacyjna:

Korona Kielce - Levadia Talin (EST) - 3-0 i 1-3 - awans Korona

Wisła Kraków - Udinese Calcio (ITA) - 0-1 i 0-2 - awans Udinese

Lech Poznan - St. Mirren (SCO) - 4-1 i 0-2 - awans Lech

 

W LM Legia zagra w grupie z Olympique Lyon, Interem Mediolan i Macabi Haifa.

W LE Korona zagra w grupie z Bordeoux, FK Rad i Beitarem Jerozolima.

W LE Lech zagra w grupie z Chelsea Londyn, Sportingiem Braga i Dundee United.

 

Ranking FIFA:

 

1. Hiszpania

2. Niemcy

3. Argentyna

5. Francja

23. Polska

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...