Skocz do zawartości

For Fun FM


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Styczeń 2009

 

Eredivisie:

 

AZ Alkmaar - VVV Venlo 2:0 (Thiago Neves, Aquilani)

AZ Alkmaar - Groningen 1:0 (Lewandowski)

AZ Alkmaar - Heracles 3:0 (Lewandowski, Vela 2x)

 

 

KNVB Beker 4 runda

 

AZ Alkmaar - Vitesse 3:3 k.7:6 (Agger, Vela, Fletcher)

 

 

Powrót po krótkiej przerwie okazał się świetny, wygraliśmy wszystkie styczniowe spotkania. Zespół był wypoczęty, świeży i grał bardzo dobrze, we wszystkich spotkaniach. Jedynie mecz pucharowy był troszkę gorszy, bo przeciwnicy stawili nie lada opór. Całe szczęście w karnych nie trafił tylko Suarez, a u nich aż dwóch zawodników. W ćwierćfinale spotkamy się z Groningen. W między czasie odbyło się okienko transferowe, zbytnich wzmocnień nie potrzebowałem, ale ... No właśnie prezes sprzedał mi pierwszego bramkarza - Akinfiejewa.Zdecydowałem jednak, że Mandanda będzie dobrym numerem jeden. Za 12,5 mln euro do West Ham United. Ja sam zgodziłem się na odejście Corluki do Ajaxu za 17mln euro oraz Miguela Veloso do Lyonu za 7,25 mln euro.

Do nas trafił natomiast w miejsce Vedrana na prawą obronę gracz Utrechtu - Gianni Zuiverloon, 22 letni były reprezentant holenderskiej młodzieżówki. Kontuzji doznał Milewski, po powrocie jest kompletni bez formy.

Szał na moich zawodników był straszny - prawie każdym się ktoś interesował. Z większością podpisałem nowy kontrakt.

Odnośnik do komentarza

Luty 2009

 

Eredivisie:

 

AZ Alkmaar - NAC Breda 3:0 (Zuiverloon, Thiago Neves, Luis Suarez)

AZ Alkmaar - FC Twente 2:0 (Thiago Neves, Lewandowski)

AZ Alkmaar - Feyenoord 0:2

AZ Alkmaar - Vitesse 4:1 (Aquilani, Lewandowski 2x, Busquets)

AZ Alkmaar - Roda Kerkade 2:0 (Sissoko, Valencia)

 

 

W lutym wygraliśmy mecze ze słabszymi rywali, ale najważniejszy z Feyenoordem zagraliśmy fatalnie. Dobra dyspozycja Lewandowskiego, ale Milewski dalej bez formy, a w jednym ze spotkań znowu doznał kontuzji. Teraz wiem, że Fletcher, El Hamdaoui czy kompletne niewypały jak Suarez czy Farfan nie pozwolą mi na osiąganie sukcesów. Jedynie Milewski (runda jesienna) i Lewandowski dają jakąś gwarancję bramek. Cieszy też dobra gra Sissoko, na którego postawiłem po odejściu Veloso.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2009, Kwiecień 2009

 

KNVB Beker Ćwierćfinał

AZ Alkmaar - Groningen 1:1 k. 5:4

 

 

KNVB Beker Półfinał

 

AZ Alkmaar - Heerenveen 2:0 (Milewski, Agger)

 

Eredivisie:

AZ Alkmaar - Heerenveen 0:2

AZ Alkmaar - PSV 1:1 (Lewandowski)

AZ Alkmaar - Willem II 2:0 (Lewandowski, Valencia)

AZ Alkmaar - Ajax 0:0

AZ Alkmaar - RKC 2:0 (Vela, Agger)

AZ Alkmaar - Sparta Rotterdam 0:1

AZ Alkmaar - Den Haag 4:1 (Valencia, Agger 2x, Milewski)

 

Dwa praktycznie kończące sezon miesiące nie były zbyt udane. O ile remisy z PSV i Ajaxem da się przeboleć, chociaż miałem jeszcze szansę na dogonienie Ajaxu, który miał 9 punktów przewagi, jednak remis te szanse praktycznie obalił. PSV miało mniejszą przewagę i też nie odrobiliśmy. Z drugiej strony - nie uciekli nam bardziej. Tyle porażka z Heerenveen i Spartą to jakieś nieporozumienie. Ta pierwsza nie wpłynęła jakościowo na rozkład w tabeli, druga natomiast zrzuciła nas na 4 miejsce, za Bredą. A do końca dwie kolejki i wciąż szansa na drugie miejsce.

W końcówce sezonu formę stracił Lewandowski, ale wrócił nam stary Milewski.

Odnośnik do komentarza

Maj 2009, Koniec sezonu.

 

Eredivisie:

 

AZ Alkmaar - Nec Nijmegen 5:0 (Milewski 2x, Thiago Neves, McShane, Agger)

AZ Alkmaar - Utrecht 4:1 (Milewski 3x, Valencia)

 

KNVB Beker Finał

 

 

AZ Alkmaar - Ajax 2:1 (Zayatte, Thiago Neves)

 

 

Udało się! Gdy my rozgromiliśmy NEC, to PSV i Breda straciły punkty! Pozwoliło to mi awansować na drugie miejsce z identycznym bilansem punktowym co PSV. Teraz wystarczyło pokonać Utrecht i zostalibyśmy wicemistrzami. Ten plan też wykonaliśmy i to z nawiązką. Kapitalne dwa spotkania rozegrał Milewski, który zdobył w nich 5 bramek. Nie pozwoliło mu to jednak zostać królem strzelców, miał 17 trafień, a najlepszy ... Smolarek 20. 18 trafień miał Huntelaar co klasyfikowało mojego gracza na 3 miejscu. Królem asyst został natomiast Thiago Neves (16),a graczem z najlepszą średnią - Daniel Agger 7.38.

Tytułu mistrzowskiego nie obroniliśmy, ale za to po raz pierwszy od 1982 roku sięgnęliśmy po puchar Holandii! W finale pokonaliśmy najpotężniejszy z holenderskich klubów w tym sezonie (Mistrz, finalista puchar + będą grali w finale Ligi Eropejskiej) - Ajax Amsterdam. I to bardzo łatwo, po 10 minutach było już 2:0 dla nas. Ajax odpowiedział raz i na tym się skończyło.

Następny odcinek to podsumowanie kadry.

 

Na koniec Tabelka

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

 

Steve Mandanda - Zagrał dopiero w rundzie jesiennej, gdy odszedł Akinfiejew i spisał się bardzo dobrze. W 16 spotkaniach puścił 8 bramek, kończąc sezon ze średnią 7.11. Jeśli będzie chciał zostać, to na pewno będzie miał pewne miejsce między słupkami AZ.

Zainteresowanie: Newcastle, Inter.

 

Nikolaj Mihajlow - Troszkę pechowy bramkarz, od Francuza słabszy, ale gdy Steve doznał kontuzji i między słupki wszedł właśnie Bułgar to ... po meczu wykryto u niego uraz, jeszcze poważniejszy niż jego konkurenta. W efekcie Nikolaj zagrał tylko jeden niecały mecz, kończąc go ze średnią 6.80, z pustym dorobkiem straconych bramek.

 

Brahim Zaari - Ściągnięty awaryjnie podczas kontuzji dwójki podstawowych bramkarzy. Młody, 19 latek nie zachwycił, musiał zagrać jedno ważne spotkanie i puścił bramkę. W efekcie miał zaliczony mecz ze średnią 6.60. Nie zamierzam go trzymać w pierwszym składzie.

 

Boczni obrońcy:

 

Gianni Zuiverloon - Zakupiony zimą 22 latek za 9,5mln euro. Kwota jego transferu na pewno się zwraca. Miał lekką kontuzję toteż w kilku meczach nie zagrał, ale w 13 spotkaniach, które udało mu się zaliczyć zdobył nawet bramkę i dwie asysty. Sezon skończył ze średnią 7.08, co jak na obrońcę jest bardzo dobrym rezultatem. Myślę, że spokojnie z nami zostanie.

 

Kamil Zayatte - To co najbardziej u niego lubię to wszechstronność. Grał zarówno na prawej (większość) jak i na lewej (mniej) obronie, a może grać też na środku i jako defensywny pomocnik. Większość spotkań rozegrał jesienią, gdy Corluka zawodził, ale i wiosną wystąpił w kilku ważnych spotkaniach. W 20 spotkaniach zaliczył 4 asysty i uzbierał średnią 7.05. Interesuje się nim wiele klubów i obawiam się, że nie uda się go zatrzymać.

Zainteresowanie : Wiele klubów w tym; Aston Villa, Blackburn, Bolton, Everton, Fulham, Portsmouth, Sunderland, Auxerre, Monaco, Saint-Etienne.

 

Jonathan Botinelli - Nasz pewniak na lewej obronie, rozegrał najwięcej spotkań ze skrzydłowych obrońców, bo aż 29, zaliczając jedną bramkę i cztery asysty oraz miał średnią 7.06. Wiem, że mogłem zawsze na niego liczyć. Oczywiście cała Europa za nim jeździ ...

Zainteresowanie : Birmingham, Fulham, Mainz, Reggina, Getafe, Palermo.

Mauricio Casierra - Prędzej bym go sprzedał niż tego pana wyżej, ale nim akurat nikt się nie interesuje. Taki przeciętny zmiennik - 10 spotkań, 3 asysty, 6.97. Jak nie będzie marudził i uda się zatrzymać Jonathana, to zostanie. Jako zmiennik oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Środkowi obrońcy:

 

Pape Diakhate: Jakąś sympatią czułem do tego piłkarz, a on zawiódł. Grał głównie jesienią i po 18 meczach miał tylko jedną bramkę (patrz: Agger). Jego średnia okalała w okolicach 7, ale ostatecznie zagrał kilka słabszych spotkań i sezon podliczony miał jako 6.89.

Zainteresowanie : Hull City, Marsylia, Ajax.

 

Daniel Agger: Piłkarz bomba. Mogłem na niego liczyć zawsze i to nie tylko w obronie.W 29 spotkaniach Duńczyk potrafił zdobyć ... 11 bramek! Zaliczył też jedną asystę i średnią, uwaga : 7.38. Co dało mu tytuł najlepszego piłkarza ligi. Niestety jest teraz rozchwytywany i nie wiem czy uda się go zatrzymać, bo zgłaszają się po niego kluby z najwyższej półki.

Zainteresowanie: Wiele klubów w tym; Arsenal, Chelsea, Liverpool, Lyon, Roma, Inter, Juventus, Porto, Sporting, Barcelona.

 

Robert Huth - Nie ma co się o nim rozspisywać, popadliśmy w konflikt, on chciał odejść, ale nikt go nie chciał, teraz ma już jakieś zainteresowanie. Rozegrał jedno spotkanie - średnia 5.0. Niech idzie jak najdalej. Niemca mi się zachciało.

Paul McShane - Chyba największe zaskoczenie na plus. Miał być tylko zmiennikiem, a okazał się dużo lepszy od Senegalczyka. W ostateczności rozegrał aż 25 spotkań, strzelając bramkę i zaliczając dwie asysty. Średnia 7.11!

Zaintersowanie: Wiele klubów w tym; Aston Villa, Blackburn, Bolton, Everton, Fulham, Portsmouth, Wolfsburg, Ajax, Feyenoord, PSV.

 

Środkowi pomocnicy:

Sergio Busquets - Jestem zadowolony z jego gry. Były piłkarz rezerw Barclony był "tylko" zmiennikiem, ale że jest wszechstronny, to mógł grać zarówno za Nevesa jak i Aquillaniego i Sissoko. Dograł 25 spotkań, może dwie bramki i cztery asysty nie powalają, ale więcej spotkań grał jako piłkarz bardziej defensywny. Średnia 7.10 to potwierdza.

Zainteresowanie: Feyenoord, PSV, Almeria, Gijon.

 

 

Mohamed Sissoko - Po odejściu Veloso wskoczył do podstawowego składu i schodził tylko wtedy, gdy pauzował za kartki lub był kontuzjowany. Podpora naszego środka, taki łącznik. Świetnie rozbijał ataki przeciwnika i od razu rozpoczynał nasze akcje. Uzbierał 23 spotkaniach, 7.19. Jedna bramka, jedna asysta.

Zainteresowanie: Marsylia, PSG, Feyenoord, AS Roma, Atletico, Dynamo Kijów, Hoffenheim.

 

Alberto Aquilani - Świetny, typowy środkowy pomocnik. Czasem odbierze, czasem poda, czasem strzeli. Wychodziło mu to bardzo dobrze, dostał bardzo wiele swobody i ją nadzwyczaj wykorzystał. Statystyki - 28 spotkań, 5 bramek, 4 asysty, średnia 7.19.

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy, ofensywa:

 

Tijani Belaid : Miał sukcesywnie zmieniać Thiago Nevesa, a okazał się za słaby i jego pozycję zajmował nawet Busquets. Dużo więcej spodziewałem się po Tunezyjczyku, całe szczęście jest zainteresowanie tym piłkarzem. Będę starał się poszukać kogoś na jego miejsce. Mecze - 10, bramka jedna, asysty dwie i średnia 6.77.

Zainteresowanie: Aj Auxerre, Le Mans, Feyenoord, Palermo.

Thiago Neves - Co tu dużo pisać, najlepszy młody piłkarz roku w Eredivisie. Najlepszy asystent ligi - 16, świetna średnia 7.19, 6 bramek w ciągu sezonu. To on był odpowiedzialny za naszą ofensywę i bardzo bym chciał by został z nami na dłużej. Grał w 28 spotkaniach, prawie zawsze całe mecze.

Zainteresowanie: Wiele klubów w tym: Bordeaux, Marsylia, Bayern, Hamburg, Ajax, PSV, Roma, Napoli, Porto, Benfica.

 

Antonio Valencia - Klasyfikuję go tutaj, bo kilka razy zastąpił Nevesa, ale grywał głównie bardziej z przodu i na skrzydle. W efekcie dograł sporo spotkań, zwłaszcza w końcówce, gdy ustawiałem go naprzeciw Veli. 24 mecze, 5 bramek, 3 asysty i 7.05 powodują, że tego zawodnika również widzę w składzie w przyszłym sezonie.

Zainteresowanie: Wiele klubów w tym; Everton, Marsylia, Rennes, Ajax, PSV, Genoa, Napoli, Benfica, Porto, Dynamo Kijów.

Odnośnik do komentarza

Ofensywa:

 

Luis Suarez - Zawiódł mnie bardzo, stracił nawet miejsce w reprezentacji. Miał przede wszystkim strzelać bramki - a udało mu się to tylko raz w przeciągu 14 spotkań, wprawdzie 4 asysty go mogły rozgrzeszyć, ale on miał strzelać. A średnia 6.62 mówi wszystko.

Zainteresowanie : Ajax.

 

Jefferson Farfan - 7 meczów, zero bramek, zero asysty i 6.61 mówi samo za siebie. Piłkarz marudzący. Do odstrzału.

Zainteresowanie: Wiele klubów w tym; Burnley, Stoke, West Ham, Wigan, Wolves, Koln, Schalke, Heerenveen, Lorient, Palermo.

 

Carlos Vela - Z jego usług jestem niezwykle zadowolony. Podoba mi się jego wszechstronność, bo mogłem go ustawić najwyżej obok środkowego napastnika, ale również troszkę cofniętego na skrzydle. 3 bramki i 6 asysty, średnia 7.04 po 29 meczach pokazuje, że powinien zostać w klubie na następny sezon.

Zainteresowanie: Everton, Auxerre, Monaco, Marsylia, Ajax, PSV, Porto, Benfica, Dynamo Kijów.

 

Mounir El Hamdaoui - Miał być zmiennikiem wchodzącym z ławki i strzelającym bramki, jednak zawiódł i nie będę za nim tęsknił. 8 meczów, jedna bramka, jedna asysta, 6.64. Do widzenia.

Zainteresowanie: Eintracht, Utrecht, Heerenveen, Palermo.

 

Steven Fletcher - Kolejny niewypał. Ten w 7 spotkaniach trafił raz, średnia 6.64. I wskazuje to na to, że trzeba będzie przemeblować skład w ataku. Vela, Milewski, Lewandowski - to podstawowe trio, ale potrzeba im zmienników.

Zainteresowanie: Wiele klubów w tym; Blackburn, Bolton, Fulham, Newcastle, Portsmouth, Wigan, Gladbach, Wolfsburg, Feyenoord, Rangers.

 

Robert Lewandowski - Nie zawiódł na całe szczęście w tym momencie, gdy było kiepsko. Podczas gdy kontuzjowany był Milewski, albo nie mógł dojść do formy Robert zaczął zdobywać bramki. Nazbierał ich 9, trzy razy asystował i zakończył sezon z 22występami i dość słabą średnią 6.85. Ale widzę w nim potencjał i chciałbym by został.

Zainteresowanie: Fulham, Monaco, PSG, Nurnberg, Wolfsburg, PSV, Palermo.

 

Artem Milewski - 28 spotkań, 17 bramek, 3 asysty, 7.26, najlepszy gracz zespołu, najlepszy strzelec. Szkoda, że doznał kontuzji, bo mógłby rywalizować o tytuł najlepszego strzelca ligi. Ciężko będzie go zatrzymać, ale gdy odejdzie to stracimy połowę siły.

Zainteresowanie: City, Tottenham, Genoa, Dynamo Kijów.

Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:

 

Christian Romaric- 6,25mln

Gojko Kacar - 6,5mln

 

Lubos Kamenar - Wolny transfer.

 

Martin Zeman (quick shot mi się coś zepsuł)

- 3,5mln euro

 

 

Transfery z klubu:

 

Huth za 2mln do Aston Villa

Belaid za 2mln do Bordeaux

Suarez za 3,5mln do Ajaxu

Fletcher za 2mln do Aberdeen

Farfan za 3mln do Wolves

El Hamdaoui za 2mln do Eintrachtu

 

 

Zayatte, McShane, Thiago Neves, Milewski - dementują pogłoski o odejściu.

 

 

Podpisałem nowy, 2-letni kontrakt.

 

Mamy trzech bramkarzy, dwóch prawych obrońców, dwóch lewych, trzech środkowych + Kacar, który może tu grać, sześciu środkowych pomocników (gra 3), dwóch lewych atakujących, dwóch środkowych i jeden prawy atakujący. I właśnie takiego piłkarza nam brak, a nie ma nikogo ciekawego w pobliżu. Najlepszy byłby OP P/ NŚ.

Szukamy, szukamy...

Liczę, że chociaż jeden ze środkowych pomocników pewnie odejdzie, ale piątka powinna wystarczyć.

 

 

---

 

Ostatecznie za 6,25mln euro trafił do nas Ismael Bangoura oraz za darmo w razie kontuzji napastników - Nikola Kalinic

Odnośnik do komentarza

Zasady : Po jednym zawodniku jednego kraju + limit wieku to maksimum 23 lata.

 

 

A limit wieku muszę podnieść do 26 lat, bo przecież moi się starzeją...

Sprzedaj i sprowadź nowych :P Albo zrób jak w Olimpiadzie, U-23 + 3 starszych, aby było miejsce na przyszłe klubowe legendy :P

Też chciałem tak zrobić, ale w Anglii, więc:

1) Nie można sprowadzać <18 :|

2) Większość musiała iść na 3 lata zesłania w Bułgarii, i już mieli 21 lat, więc w najlepszym przypadku mieliby 2 lata grania.

Odnośnik do komentarza

Z tym sprzedawaniem i kupowaniem nowych to jest problem, bo taki zarypisty Thiago Neves wart jest ... 4,4mln euro :| A ja nie chce ich tak tanio sprzedawać.

 

A wiek... faktycznie, ograniczam się więc do sprowadzania każdy z innego państwa i kupowani gracze mają mieć poniżej 26. :)

Odnośnik do komentarza

Karuzela transferowa:

 

 

Dzięki mojemu kochanemu prezesowie transferów ciąg dalszy. Najpierw odszedł Thiago Neves za 7,5mln euro do Rennes, następnie sprzedano mi Roberta Lewandowskiego do Bordeaux za 6,25mln euro, by dokończyć Kamilem Zayatte za 4,1mln euro do Lyonu. Ostatni, który odszedł do za moim pozwoleniem, bo zaczął marudzić, że chce odejść - Carlos Vela, za 1,4mln euro, ale to tylko roczne wypożyczenie, po sezonie mogą go kupić za 16mln euro. Jego nowy klub to Atletico Madryt.

 

Jak widać rozwalił mi się całkowicie atak, musiałem kombinować. Najpierw z wolnego transferu przyszedł Nikola Kalinicw miejsce Boba, a za Carlosa Velę Johan Audel. Kamil Zayatte będzie zastępowany przez Turka Gokhan Gonul.(znowu quick shot:/) Dopełnieniem kadry na wypadek odejścia/sprzedania Aggera lub McShane'a jest Alex Perace, 20 letni Szkot.

Odnośnik do komentarza

Ano, szkoda, że mogę mieć tylko jednego :P

 

Sparingi, kwalifikacje do LM.

 

Tournee po Brazylii.

 

AZ Alkmaar - Atletico Mineiro 3:1 (Neves, Valencia, sam.)

AZ Alkmaar - Atletico Paranaense 4:1 (Valencia, Lewandowski 2x, Romaric)

AZ Alkmaar - Barueri 2:1 (Lewandowski 2x)

 

Sparing domowy.

 

AZ Alkmaar - AZ Alkmaar II 6:0 (Lewandowski, Milewski 2x, Aquilani, Valencia, Neves)

 

Podsumowanie : Jak widać sparingi pod względem wyników wyszły doskonale, ale najwięcej bramek strzelali piłkarze, których już u nas nie ma. Bardzo dobrą formę miał Lewandowski czy Thiago Neves. Byliśmy gotowi do walki z Metalurgiem Donieck w 2 rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

 

----

 

Liga Mistrzów, kwalifikacje, 2 runda

AZ Alkmaar - Metalurg 1:0 (Milewski)

AZ Alkmaar - Metalurg 1:1 (Bangoura)

 

Bardzo, ale to bardzo męczyliśmy się z ukraińskim rywalem. Dobrze, że gola w Holandii zdobył Milewski, bo dało to nam jakiś komfort psychiczny przed rewanżem, który bardzo szybko rywale rozwiali - jako pierwsi zdobyli bramkę na własnym obiekcie. Dawało to dogrywkę. Bardzo nie chciałem by do tego doszło, bo 120minut w nogach, to nie 90. Dodatkowe nerwy. Na całe szczęście Bangoura zdobył ładną bramkę pod koniec pierwszej połowy i dalej już mogliśmy spokojnie kontrolować grę, bo następny gol dla Metalurga dalej dawał nam awans.

 

Liga Mistrzów, kwalifikacje, 3 runda

 

AZ Alkmaar - MKE Ankaragucu 3:0 (McShane, Milewski, Audel)

AZ Alkmaar - MKE Ankaragucu 2:1 (McShane, Busquets)

 

Z tym rywalem poszło nam wyjątkowo łatwo, a mile te spotkania wspominał będzie pewnie nasz środkowy obrońca Paul McShane, który trafiał w obydwóch spotkaniach. Bardzo fajne zjawisko przeżył też debiutant w zespole Audel, bo w pierwszym kontakcie z piłką mierzonym strzałem pokonał bramkarza tureckiej ekipy.

 

JC Shaal:

 

AZ Alkmaar- Ajax 1:2 (Busquets)

 

Niestety tym razem nie udało się nam pokonać Ajaxu i zdobyć drugie trofeum w czasie mojego piastowania stanowiska. Szkoda, ale dla usprawiedliwienia napiszę, że mecz ten graliśmy między meczami z Turkami.

 

 

Czas na ligowe potyczki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...