Skocz do zawartości

FM Zone


Ceyvol

Rekomendowane odpowiedzi

O litości. Po co tyle programów telewizyjnych w Polsce, przecież wszyscy mogliby pracować w TVP1 i TV Trwam. Po co w ogóle np. Dziennik wchodził na rynek prasy, przecież GW i Rzepa już były. I właśnie przez takie myślenie jest na scenie 2 sajty, które i tak są nudne i rękę daję uciąć, że gdyby doszło po 5 osób do CM Rev i CFM to dalej byłaby nędza. Niech chłopaki robią - dla nich to jakieś doświadczenie, dla fanów FM-a zawsze to jakieś źródło informacji. Jeśli nie będzie zależeć im na rozkręceniu własnego projektu, to tym bardziej nie będę się przykładać do "pracy" na innej stronie, bo po co...

 

I w ogóle co to za argument "Czy od chwili startu ktoś poważny zaczął Was czytać, komentować, przesyłać materiały?"... CM Rev kiedyś czytali głównie redaktorzy innych stron, ale nikt tam nie marudził i na pewno nie słuchał takich opinii jak Twoje, bo by się zwinęli momentalnie, bo przecież po co w ogóle taka strona, skoro jest LCM/CMR/CCM. A tak cierpliwie przetrwali i nawet mają status "oficjalki", a po tamtych stronach śladu nie ma.

 

Tylko co się dziwić, skoro Ty wciąż jesteś święcie przekonany, że CM Rev to w ogóle jakiś dar Boży i po co w ogóle ktoś próbuje konkurować. Niech sobie chłopaki z FM Zone działają - na pewno nikomu na złe to nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Niech chłopaki robią - dla nich to jakieś doświadczenie, dla fanów FM-a zawsze to jakieś źródło informacji.

Właśnie chodzi o to, żeby nie było to "jakieś" źródło informacji, od czasu do czasu, tylko takie, do którego wracamy ze względu na regularność, poziom. Pamiętam też taką dyskusję, w której opowiadałeś się raczej za dołączaniem do istniejących redakcji i uczeniem się tam. A już na pewno pisałeś swego czasu, szczególnie mi, że na blogach nie można się niczego nauczyć, bo nie ma od kogo - podobnie jest na takiej stronie, w której składzie nie ma nikogo doświadczonego. Rozumiem, że w tym względzie zmieniłeś swoje zdanie, ok.

 

Jeśli nie będzie zależeć im na rozkręceniu własnego projektu, to tym bardziej nie będę się przykładać do "pracy" na innej stronie, bo po co...

Myślę, że ktoś, kto przez kilka lat odwiedził redakcje kilku serwisów i pracował w nich dość regularnie powinien mieć inne wrażenia. Ale mam też na szczęście dowody wśród swoich redakcyjnych kolegów choćby Ceyvola (FM Zone), rondla (FM Event), czy nawet Seja (FM Site), którzy mimo, że kiedyś pracowali (zaczynali!) przy rozkręcaniu innych projektów przykładają się do roboty w innym serwisie.

 

Tylko co się dziwić, skoro Ty wciąż jesteś święcie przekonany, że CM Rev to w ogóle jakiś dar Boży i po co w ogóle ktoś próbuje konkurować.

Zbędne i na wyrost ad personam, bo w jednej z poprzednich swoich wypowiedzi wymieniłem także Centrum FM. Z tego, jeżeli pamiętasz mogłeś wyjść do TVP1 i TV Trwam.

Odnośnik do komentarza

Pucek:

1. Dla mnie właśnie "jakimiś" źródłami są CM Rev i CFM. Na pewno zalet obu stronom nie brakuje, ale o regularność to bym nie posądził. Bo na blogach, zwłaszcza gdy ludziom nie chce się komentować, nie nauczysz się, tylko gdzie blogi, a gdzie strona z 10 osobami? Na CM Rev też na początku nie było specjalnie doświadczonych osób, ale można było uczyć się jeden od drugiego. Na blogu jesteś sam. Porównania w ogóle nie rozumiem.

 

2. Dyskusja o tym, że lepiej dołączyć do istniejącej strony mogła być (chociaż nie pamiętam), ale na pewno nie w kontekście powstawania nowej strony. Zawsze podkreślałem, że dobrze, jeśli pojawiają się nowe strony. To czy będą wartościowe okaże się z czasem, ale nie można na początku stwierdzić, że w ogóle po co, bez sensu, przecież lepiej iść do kogoś innego.

 

3. Ale zauważ jedną różnicę - wymienieni przez Ciebie ludzie (rondel, Seju, Ceyvol) przynajmniej spróbowali. A Ty redakcję FM Zone skreślasz z miejsca. Jasne, oni też już zaczynali, ale widać uważają, że stać ich na jeszcze jedną próbę, co docenić wypada, bo większość redakcji nie miała wpływu na leniwego kodera, jakieś przekręty kacpragawlo itp. A i z tym przykładaniem się do pracy w innym serwisie bym nie przesadzał... rondel, niczym większość z naszych piłkarzy, okazał się jednosezonowcem (OK, newsy pisze, ale tekstów - za które tak go doceniono - już nie); Seju (4 odcinki kariery, 3 newsy, 1 poradnik), Ceyvol (w tym przypadku "newsowo" jest jak najbardziej OK). Zauważ tym samym stały syndrom - przeszedłem na nowy sajt, spinam się przez 3-4 miesiące i potem olewka. Dlatego niech to FM Zone ruszy, niech się pospinają, niech te kilkanaście tygodni porobią i potem okaże się czy to był dobry ruch, czy w ogóle było warto. Oni poświęcają swój czas, może i swoje pieniądze - po co ich skreślać?

 

4. To jest bez różnicy czy piszę o TV Trwam, Polsacie etc. Chodziło mi o Twoje założenie, że po co w ogóle robić coś nowego, skoro już ktoś wcześniej takiego zrobił i nie ma sensu, bo przecież nie ma szans okazać się lepszym. A co do Ciebie i Twojego podejścia do CM Rev to już wspominałem, że podchodzisz do tego jakoś nadambicjonalnie. Zrozum - CM Rev jest jak najbardziej wartościowym sajtem, ale nie jest aż tak dobrą stroną, żeby innym sugerować, że nie ma sensu konkurować z "oficjalką". A czytając Twoje wypowiedzi ma się wrażenie, że CM Rev to w ogóle boski sajt, z masą codziennych newsów, zasypywany tekstami (a propos nadsyłanych materiałów - gdzież one tak na CM Rev się pojawiają, skoro pytałeś czy na FM Zone były?), milionami dodatków. Bo ja takiego sajtu nie widzę...

Odnośnik do komentarza

No tak, zapomniałem dopisać, żeby znowu ktoś nie wyskoczył ze standardowym tekstem "nie oceniaj, przecież nie wiesz, ile dzieje się za kulisami". Jasne, jasne. Wystarczy mi, że byłem na wielu stronach i wiem jak wygląda to od kuchni. Oczywiście kajam się w sytuacji, gdy po prostu robisz za maskotkę, która trzaska posty na wewnętrznym forum - wtedy Twój wkład w "życie i funkcjonowanie" jest niepodważalny. Patrzę na Ciebie, jako na wiceministra infrastruktury i nie widzę żadnych, ale to żadnych działań. 3 (słownie: trzy) newsy w tym roku, 4 odcinki kariery i jeden poradnik. Korekta? Wyszukiwanie tematów na newsy? Talenty? Czy może zaraz usłyszę o niespotykanym w skali światowej dziale (ot, choćby taktyki), przy którym pracuje 4/5 redakcji...

 

Daruj sobie i uwierz, że akurat wiem, jak wygląda taka redakcja wewnątrz i wiem też, że nie ma tam aż tyle pracy, o której nieraz się mówi na zewnątrz. Oczywiście będzie mi niezmiernie miło, gdy wyprowadzisz mnie z błędu.

 

Ogólnie to tyle w temacie. A FM Zone pozostaje tylko życzyć, żeby się sprężyli i odpalili porządny sajt. FM 2011 niebawem, wakacje macie, można trochę czasu poświęcić :)

Odnośnik do komentarza
Wystarczy mi, że byłem na wielu stronach i wiem jak wygląda to od kuchni

 

No tak, LEGENDA.

 

Nie mam zamiaru sie Tobie tlumaczyc (skoro nie potrafisz zrozumiec, ze statystyki to nie wszystko), bo z jakiej racji? Kim Ty dla mnie jestes? Scenowym slomiakiem-maruda? :P

 

Dla mnie koniec tematu. A chlopcom z FM Zone zycze szybkiego powrotu.

Odnośnik do komentarza
Wystarczy mi, że byłem na wielu stronach i wiem jak wygląda to od kuchni

 

No tak, LEGENDA.

 

Nie mam zamiaru sie Tobie tlumaczyc, bo z jakiej racji? Kim Ty dla mnie jestes? Scenowym slomiakiem-maruda? :P

Hmm... a to trzeba być kimś wyjątkowym, żeby mu wytłumaczyć cóż robisz tak istotnego, że oburzyłeś się na stwierdzenie, że robisz niewiele? A bycie, jak to nazywasz "legendą", ma tu jedynie takie znaczenie, że widziałem redakcję "od kuchni" i niespecjalnie poruszają mnie teksty w stylu "jestem niezastąpiony; robię milion rzeczy, których nikt nie widzi" (może gimy to ekscytuje). Tym samym, skoro już tak serdecznie prosiłeś, to ja daruję sobie ocenianie kogoś jeśli mi wyjaśni co robić. A tak to, wybacz serdecznie, ale jakoś niespecjalne wrażenie robisz marudząc, jaki to ja niemiły jestem oceniając kogoś, a potem wciskając jakiś banał o tym "że tłumaczyć się nie musisz, bo niby kim ja jestem" (swoją droga, skoro ja LEGENDA, to już nie wiem jak Ciebie tytułować... Czyżby Speed przestał być redaktorem naczelnym?)...

 

A. De Raph: nie obrażaj mnie, jaki flejm ;) Z kim tu flejmować ;)

 

Tofu: to ja tu w obronie FM Zone, a Ty mnie wyganiasz... Zmykam więc :)

Odnośnik do komentarza

Jak przeczytałem posty Pucka, to się załamałem. Jak można być tak zadufanym w sobie i swojej stronie? Okej, CM Rev ma zajebistych Redaktorów, wielu userów, fajne teksty itp., ale co ma do tego FM Zone? Właśnie po takich wypowiedziach, jak Twoja, Pucek, w nas pojawia się jeszcze większa (jeżeli to w ogóle możliwe) chęć pokazania, że FM Zone nie umarło. Ba! Uważam, że otrzymaliśmy w pewnym sensie drugie życie. A to, że mieliśmy problemy z stroną wyjdzie nam tylko i wyłącznie na dobre. Amen.

Odnośnik do komentarza

Oj Perez, ja tu nic do nikogo nie mam, nikogo nie wyganiam tylko proszę się wypowiadać o FMZone, w taki czy inny sposób, jak kto lubi. A tutaj sięzaczęło robienie nawzajem burd.

 

Tak ADR, jestem mistrzem świata żetonów i kończę flejmy, bo wolę takie na privie lub gg, a nie tutaj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Skoro tak mówisz Głosik to nie mogę się powstrzymać od jednej złośliwości:

 

Nie, ja myślę, że wcale nie trzeba Was zniechęcać, bo wkrótce wyginiecie sami. Skreślam FM Zone, bo nie ma żadnego klimatu. To nawet nie klimat fmsitowego debilizmu, fcmcowego wymiatactwa, fmpolandowej zawziętości, fmeventowej chęci zawojowania świata, czy centrumowej archaiczności, to nic.

 

Zapomniałeś nadmienić cmrevowej zajebistości :)

 

 

Odnośnik do komentarza

No, już spokojnie chłopaki. Może i faktycznie za wcześnie wypisałem tę klepsydrę. Come on, pozmieniam daty.

 

Ale póki co jesteście scenowymi trupami, czekam więc na zmartwychwstanie. Może szybciej niż start, może prędzej niż rezurekcja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...