Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

-Jak powinno się ustawiać napastników aby dostawali piły na dobieg?

 

Wydaje mi się, że napastnik powinien być ustawiony jako odgrywający i piły do niego na dobieg. Ale chyba sprawdzi się też zwiększenie częstotliwości prostopadłych podań pomocnikom.

 

-Jak dobrze grać w obronie? grałem dla przykładu Dolcanem Ząbki byłem nawet 1 w lidze byłem w 1/4 PP ale gole tracone buły średnio 1 na mecz i więcej

 

Temat rzeka.. Przejrzyj ten temat, na pewno znajdziesz coś ciekawego. Trochę słabo opisałeś ten problem. Bo tracenie bramek jest rzeczą normalną. Sztuką jest znalezienie przyczyny utraty tych bramek i jej wyeliminowanie.

 

-Jak grać dobrze z kontry nie mając obrońców dobrych ani nawet przeciętnych?

 

To może nie powinieneś grać z kontry..

Odnośnik do komentarza

Siemka , Zainstalowałem sobie fm 2010 pełen entuzjazmu zaczałem grać , A to że jestem z Białegostoku to zagrałem Jagiellonia no i kupiłem kilku zawodników za Free nawet niezlych , no ale w czym tkwi problem. Na dzień dzisiejszy odechciewa mi się grac pomijam fakt że jaga startuje z -10 pkt. ale jaką bym taktyka nie grał oni wszystko przegrywaja taktyk szukałem tu na forum i nic nie wiem czemu tak jest;/ u siebie czy na wyjeździe wszystko wtopa zaczynałem 4 razy i zawsze to samo ;/ jak dobrac taktykę? Ktoś pomoże ? Nie sprawia mi przyjemnosć grać Barca wole Polskim Timem. Jak daje rezygnacje z zespołu i ktoś przejmie za mnie jagę to wygrywaja wszystko :|:| 442 graja zmieniłem na taka sama taktykę jak oni i co i też nic wsio wtopa;/ Pomóżcie coś zmontować bo fajnie by było chociaż utrzymać się w lidze. Czy motywacje przed i pomeczowe są ważne? Czy może jakiś trening ustawić ? Jak budować morale? Proszę o odpowiedz albo link gdzie mogę o Tym poczytać.

Dziekuje z Góry.

Odnośnik do komentarza

Gdzie mogę znaleźć tryb klasyczny? Myślisz że to w tym tkwi problem? A jak morale poprawiać? Czy ktoś kto ma niskie lub bardzo niskie morale powinien grać ? Czy odpuścić mu? Czy na tym forum jest gdzieś może podręcznik taki żeby można było poczytać o Tym co się powinno robić a czego nie? Nie chcę off-top' ować i dręczyć was pytaniami.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie... moze wydac sie glupie... ale czy istnieje jakas taktyka promujaca wieksza liczbe podan... a przede wszystkim by te podania byly celne?? Gram Barca... i celnosc moich podan to ok 68 procent... a mam w skladzie xaviego, inieste, messiego i ribery'ego czy zlatana... a oni dobrze podaja mimo to zaden z nich nie dochodzi nawet do 70% przy dość malej liczbie podań bo w połowie sezony rozgrywajacy(xavi) oddaje może z 360 podań... powiedzcie mi czy da rade ustawic jakas taktyke by ten problem polepszyc... (chodzi mi glownie o 4-1-1-3-1... druga sprawa jest to czy jest mozliwosc tak podkrecic taktyke by messi i ribery czesciej zdobywali gole i asystowali?? bo z tym jest u nich maly problem... pomóżcie jak możecie bo drażni mnie jak na przykład patrze na taki Man utd czy chelsea... a tam pomocnicy ma po 80-87% celnosci przy 700-900 podaniach?? HELP:P:P

Odnośnik do komentarza

Dla tych którzy szukają dobrej taktyki to polecam taktykę autorstwa Mr Hough pod patch 10.3. Gram Lechem (fakt że na polskie warunki drużna jest silna)w lidze jestem praktycznie nie osiągalny :)a na arenie międzynarodowej w pierwszym sezonie doszedłem do ćwierćfinału pucharu Uefa odpadając po rzutach karnych z Lyonem:/. Jestem naprawde pod wrażeniem tej taktyki.

 

 

P.s. Jak grał już ktoś tą taktyką to jak Wam poszło?

Odnośnik do komentarza

Ja nią grałem Wisłą. Tak samo byłem nieosiagalny w lidze, w pucharach 2 razy wyszedłem z grupy raz 3 miejsce. W grudniu 2011r pracę zaoferował mi Feyenoord i wyprowadziłem go z 12 miejsca na 5. Teraz zaczołem nowy sezon i zajmuje po 4 kolejkach 4 miejsce z jedną przegraną. Taktyka miażdzy :)

Odnośnik do komentarza
26/3/10 Update.

 

Just Updating with the GCS version of my original Beta, Some Extremly good feedback on this tactic and is better in defence and more balanced that my Original Beta.

 

Thanks GCS for a fantastic Contribution to the thread.

 

http://www.filefront.com/15803247/10.3-Mr.H-_Zico10_gcs-beta-wizard--Everton-May-2010.tac/

 

 

To jest najnowsza taksa Ulitmo. Ja w Interze troszku pomodziłem przy niej, tzn. dodałem kontrataki, normalne tempo gry i spisuje się świetnie ;)

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam problem czy zna ktoś taktykę na łatkę 10.2 która dała by wyniki naprawdę dobre ja się męczę gram swoimi starymi taktykami i nic robię nowe taktyki też nic nie wiem czy był to przypadek ale grałem Dolcanem Ząbki byłem 1 w 1 lidze byłem w 1/8 PP grałem super piłkę po przerwie zimowej nic zero. Nie dawno zacząłem znów Dolcanem tak dla testu tą samą taktyką te same transfery nawet rozmowy motywacyjne i co pierwszy mecz 1:1 z Górnikiem Łęczna dobry wynik ale już następny mecz 3:0 do tyłu z MKS Kluczbork.

Pomocy!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Nie da się grać ciągle tą samą taktyką. Musisz ją co jakiś czas modyfikować. Dodatkowo trzeba kompletować sztab szkoleniowy, odpowiedni trening potrafi poprawić grę drużyny.

Bzdura. Nie trzeba ciągle robić modyfikacji. Oczywiście jak się widzi elementy, które da się poprawić to trzeba to robić, ale kiedyś dojdzie się do takiego momentu, że w taktyce nic nie poprawisz aby była lepsza. Nie zauważyłem aby komp rozpracowywał moją takę więc bezcelowe jest ciągłe mieszanie w taktyce, może to czasem szkodzić, bo zawodnicy znowu będą się musieli przystosować do nowych ról na boisku.

Odnośnik do komentarza

Nie da się grać ciągle tą samą taktyką. Musisz ją co jakiś czas modyfikować. Dodatkowo trzeba kompletować sztab szkoleniowy, odpowiedni trening potrafi poprawić grę drużyny.

Bzdura. Nie trzeba ciągle robić modyfikacji. Oczywiście jak się widzi elementy, które da się poprawić to trzeba to robić, ale kiedyś dojdzie się do takiego momentu, że w taktyce nic nie poprawisz aby była lepsza. Nie zauważyłem aby komp rozpracowywał moją takę więc bezcelowe jest ciągłe mieszanie w taktyce, może to czasem szkodzić, bo zawodnicy znowu będą się musieli przystosować do nowych ról na boisku.

 

Dokładnie. Jedyne co trzeba się martwic( jak się ma dobra taktykę), to mieć dobrych zawodników na dane pozycje. Czasami nie trafisz z Motywacja, czy twoi zawodnicy maja słabszy okres, to od razu mysl numero uno to ze złą taktyka... Co moim zdaniem jest bzdura.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie... moze wydac sie glupie... ale czy istnieje jakas taktyka promujaca wieksza liczbe podan... a przede wszystkim by te podania byly celne?? Gram Barca... i celnosc moich podan to ok 68 procent... a mam w skladzie xaviego, inieste, messiego i ribery'ego czy zlatana... a oni dobrze podaja mimo to zaden z nich nie dochodzi nawet do 70% przy dość malej liczbie podań bo w połowie sezony rozgrywajacy(xavi) oddaje może z 360 podań... powiedzcie mi czy da rade ustawic jakas taktyke by ten problem polepszyc... (chodzi mi glownie o 4-1-1-3-1... druga sprawa jest to czy jest mozliwosc tak podkrecic taktyke by messi i ribery czesciej zdobywali gole i asystowali?? bo z tym jest u nich maly problem... pomóżcie jak możecie bo drażni mnie jak na przykład patrze na taki Man utd czy chelsea... a tam pomocnicy ma po 80-87% celnosci przy 700-900 podaniach?? HELP:P:P

 

 

Poszukaj sobie taktyki o nazwie "sporting". Też gram Barcą i idzie świetnie. Messi ma kontuzje 7 tygodni więc to jedyny problem ze strzelaniem przez niego bramek ;] Miałem 2 takie mecze że raz Ibra strzelił 6 bramek z zespołem z Bilbao a raz Bojan, ale to już z jakim słabeuszem w pucharze ;] Formacja wygląda 1-4-1-4-1, czyli: BR-OL OŚ OŚ OP-DPŚ-OPL OPŚ OPŚ OPP-NŚ. Sprowadziłem tylko Naniego czyli pokryje się pozycją z twoim Riberym. Jeśli masz w skłądzie jeszcze Henrego to spokojnie może zastępować Messiego jako schodzący napastnik na prawej stronie, Bojan i Ibra wiadomo napastnicy, bramek strzelają masakrycznie dużo Ibra ma jak narazie 17 w 12 meczach. Na prawej obronie jako wysunietego obrońcę polecam Chyrginskiego, o dziwo gra mi lepiej niż Alves, środek Puyol i Pique lewa strona Maxwell czy Abidal twój wybór obaj grają olśniewająco. O Xavim i Inieście nie mówie bo to są tacy zawodnicy że gdzie by ich nie ustawić to dobrze zagraja :D

W rozmowach motywacyjnych polecam mówić zawodnikom że wierzysz w ich umiejętności szczegullnie po słabszej połowie w ich wykonaniu, jeśli napastnik strzeli dużo bramek w meczu to w następnym można mu spokojnie powiedzieć że oczekujesz dobrej gry.To samo ze zmiennikami, mówcie im że oczekujecie dobrej gry, wkońcu walączą o miejsce w pierwszym składzie ;] Jeśli nie będzie szło to zmieniaj funkcję w meczu np. zamiast ofensywny pomocnik można dać wysunięty rozgrywający, cierpliwie trzeba dobrać odpowiednią pozycję. Pamiętaj żeby nie panikować jeśli po 5 minutach popełni kolejnego kiksa, zawodnik musi się rozegrać w nowej funkcji :P

Tyle ode mnie jakby były pytania o ową taktykę czekam na PW :) Pozdrawam :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...