Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

albo poprostu sam pokombinuj troche.. bo wkurzaja mnie takie osoby co oczekuja ze wszystko im sie poda na tacy, nie lepiej samemu dojsc do dobrej taktyki i pozniej miec ta satysfakcje ze graja tak dzieki tobie? a nie dzieki kolesiowi z forum...

ja osobiscie gram lechem i moimi najwiekszymi wyjazdowymi osiagnieciami to: partizan belgrad-lech 0-6 ; roma-lech 0-3 (i zawiesila mi sie gra, ale pozniej dalem rade wygrac 2-0). ale Polska to nigdy nie bedziesz wygrywal :P zobacz na rzeczywistosc , tej Rep. nikt nie ogarnia :D

Odnośnik do komentarza

Czy zmieniacie jakoś taktyki na mecze wyjazdowe?

Ostatni FM w jakiego grałem to FM 2008 i tam na wyjazdach grałem zdecydowanie ostrożniej, bardziej defensywnie. Tutaj to wogóle nie działa. U siebie mam 5 zwyciestw, 1 remis i 1 porażkę, natomiast na wyjeździe mam 1 zwycięstwo, 4 remisy i 2 porażki :/.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Czy zmieniacie jakoś taktyki na mecze wyjazdowe?

Ostatni FM w jakiego grałem to FM 2008 i tam na wyjazdach grałem zdecydowanie ostrożniej, bardziej defensywnie. Tutaj to wogóle nie działa. U siebie mam 5 zwyciestw, 1 remis i 1 porażkę, natomiast na wyjeździe mam 1 zwycięstwo, 4 remisy i 2 porażki :/.

Pozdrawiam.

 

Mam podobnie. Gram Pogonią, mam jedną taktykę, dostosowałem ją dobrze do moich piłkarzy. Gram w ekstraklasie (dopiero awansowałem do niej z 1 ligi). U siebie dobrze mi idzie nawet z najlepszymi (np. z Wisłą 2:0, Bełchatowem 3:0, z Lechem wygrałem, ale nie pamiętam ile). Natomiast dużo gorzej radzą sobie na wyjazdach, przegrywam z mocnymi drużynami jak i słabszymi. Co bardzo mnie wkurza, że czasami wygrywam 2:0 i w końcówce meczu zdarza się nawet że jeszcze przegram ten mecz itp.

Szukam na to lekarstwa :) Dużo osób mówi że krycie strefowe jest zryte, ja jakoś nie narzekam i od początku jak prowadzę Pogoń to gram strefowym i tak strasznie dużo bramek nie tracę, a dużo strzelam :)

Odnośnik do komentarza

Raczej Strefowe

 

Zalezy jakim grasz klubem, jezeli mocnym(typu Real, Barca itp.) lub mocnym na dana lige(typu Wisla, Porto, Celtic) lepiej ustawic 1 na 1 moim zdaniem, mam tak w Barcelonie i po 6 meczach w grupie LM 1 stracona bramka, w lidze tez swietnie, rzadko trace wiecej niz gola na mecz, czesto zachowuje czyste konto ;-)

 

Ja natomiast mam pytanie odnosnie skrzydłowych

 

A właściwie to kilka pytan. Mianowicie gram Barcelona i mam ich ustawionych jako OPP i OPL z poleceniem Skrzydłowy --> Wsparcie. Gram na 1 wysunietego napastnika, dwoch srodkowych pomocnikow i ofensywnego pomocnika. Skrzydlowi to Jovetic na lewej i Messi na prawej. Obaj maja jasno zielone kropki i od takich zawodnikow, a szczegolnie od Messiego oczekuje wiecej niz na razie graja.

 

Dlatego mam do Was pytanie - jak najlepiej w FM 2010 ustawić skrzydłowych?? Mam na mysli polecenia indywidualnie i ustawienie na boisku(atak, wsparcie itd.)

 

Proszę o rady, z góry dzięki.

Pozdrawiam !

 

Mi się wydaje, że na Barcelonę fajne byłoby ustawienie Messiemu i Joveticovi roli schodzący napastnik. U mnie w West Ham Affelay świetnie gra przy takiej roli, często ścina akcje do środka i oddaje strzały. Także ja na Twoim miejscu przetestowałbym to ;) Choć zastrzegam, że nie grałem mocną drużyną i nie jestem przyzwyczajony do dyktowania warunków. Ale jestem pewien, że 'skrzydłowy' to nie pozycja dla tych zawodników. Oni sami muszę wykańczać akcję, a skrzydłowy raczej jest od asystowania.

Odnośnik do komentarza

Szanowni menadżerowie :)

 

Mam taki o to problem z taktyką (ogólnie): Jest mecz, strzelam bramkę. Zmieniam nastawienie zespołu na bardziej defensywne + grę na czas. Przeciwnik rozpoczyna od środka, 1 akcja i już 1:1. Więc z prowadzenia się nacieszyłem całą minutę. Drugi motyw - strzelam bramkę, nie zmieniam nastawienia. 1 akcja przeciwnika i znowu wyrównanie.

 

Jak za cholerę uniknąć tak kretyńskich kontr? Tfu, to nawet nie jest kontra tylko po prostu przeciwnik rozgrywa piłkę od środka boiska i pierwszą lepszą sytuację wykorzystuje. Ja rozumiem, że 3-4 razy w sezonie może coś się takiego zdarzyć. Ale nie 25 razy! Przez te kanty kompa wygrałem ligę stosunkiem bramek 76-58 na 34 mecze. Miałem drugi najgorszy bilans straconych bramek :( Gram ustawieniem 442 + "Kontrola" + Zrównoważony + Agresywne wślizgi + moderowany pressing i dupa. Zawsze tracę bramkę w taki sposób. Obrońców mam nienajgorszych, a mimo to dają się robić w ciula przy prowadzeniu.

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Szanowni menadżerowie :)

 

Mam taki o to problem z taktyką (ogólnie): Jest mecz, strzelam bramkę. Zmieniam nastawienie zespołu na bardziej defensywne + grę na czas. Przeciwnik rozpoczyna od środka, 1 akcja i już 1:1. Więc z prowadzenia się nacieszyłem całą minutę. Drugi motyw - strzelam bramkę, nie zmieniam nastawienia. 1 akcja przeciwnika i znowu wyrównanie.

 

Jak za cholerę uniknąć tak kretyńskich kontr? Tfu, to nawet nie jest kontra tylko po prostu przeciwnik rozgrywa piłkę od środka boiska i pierwszą lepszą sytuację wykorzystuje. Ja rozumiem, że 3-4 razy w sezonie może coś się takiego zdarzyć. Ale nie 25 razy! Przez te kanty kompa wygrałem ligę stosunkiem bramek 76-58 na 34 mecze. Miałem drugi najgorszy bilans straconych bramek :( Gram ustawieniem 442 + "Kontrola" + Zrównoważony + Agresywne wślizgi + moderowany pressing i dupa. Zawsze tracę bramkę w taki sposób. Obrońców mam nienajgorszych, a mimo to dają się robić w ciula przy prowadzeniu.

 

Jakieś rady?

 

 

Proponuje ci przekonwertowanie taktyki na klasyczną i samodzielne ustawienie poleceń dla graczy defensywnych. Grając tymi całymi "poleceniami z ławki" też miałem identyczny problem. Być może jest to jakiś bug?

Odnośnik do komentarza

Raczej Strefowe

 

Zalezy jakim grasz klubem, jezeli mocnym(typu Real, Barca itp.) lub mocnym na dana lige(typu Wisla, Porto, Celtic) lepiej ustawic 1 na 1 moim zdaniem, mam tak w Barcelonie i po 6 meczach w grupie LM 1 stracona bramka, w lidze tez swietnie, rzadko trace wiecej niz gola na mecz, czesto zachowuje czyste konto ;-)

 

Ja natomiast mam pytanie odnosnie skrzydłowych

 

A właściwie to kilka pytan. Mianowicie gram Barcelona i mam ich ustawionych jako OPP i OPL z poleceniem Skrzydłowy --> Wsparcie. Gram na 1 wysunietego napastnika, dwoch srodkowych pomocnikow i ofensywnego pomocnika. Skrzydlowi to Jovetic na lewej i Messi na prawej. Obaj maja jasno zielone kropki i od takich zawodnikow, a szczegolnie od Messiego oczekuje wiecej niz na razie graja.

 

Dlatego mam do Was pytanie - jak najlepiej w FM 2010 ustawić skrzydłowych?? Mam na mysli polecenia indywidualnie i ustawienie na boisku(atak, wsparcie itd.)

 

Proszę o rady, z góry dzięki.

Pozdrawiam !

 

Mi się wydaje, że na Barcelonę fajne byłoby ustawienie Messiemu i Joveticovi roli schodzący napastnik. U mnie w West Ham Affelay świetnie gra przy takiej roli, często ścina akcje do środka i oddaje strzały. Także ja na Twoim miejscu przetestowałbym to ;) Choć zastrzegam, że nie grałem mocną drużyną i nie jestem przyzwyczajony do dyktowania warunków. Ale jestem pewien, że 'skrzydłowy' to nie pozycja dla tych zawodników. Oni sami muszę wykańczać akcję, a skrzydłowy raczej jest od asystowania.

 

 

No wiec mam kolejna osobe, ktora tak radzi ;) W takim razie sprobuje tego ustawienia, ale niech ktos powie jak zrobic ustawienia indywidualne dla tych zawodnikow. Na domyslne wszystko ??

Odnośnik do komentarza

"No wiec mam kolejna osobe, ktora tak radzi ;) W takim razie sprobuje tego ustawienia, ale niech ktos powie jak zrobic ustawienia indywidualne dla tych zawodnikow. Na domyslne wszystko ??"

 

Ja bardzo rzadko ustawiam coś na domyślne. Jeśli gracz potrafi dryblować, to niech drybluje, jeśli potrafi strzelać z dystansu to niech strzela (ja ustawiam na normalny, bo jak mój brat ustawił Vad der Vaartovi na często, to strzelał z każdej pozycji) itd.

 

No i co do szerokości gry skrzydłowych, to ja w poleceniach 'gra szeroko' ustawiłem na normalny, bo u mnie Affelay miał za dużo strat, jak ustawiłem mu ścinanie do środka. On i tak będzie ścinał, gdy będzie miał dobrą okazję, nie musi cały czas się tam pchać :)

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się na forum taktyka Vpered 3-4-3

 

Poddałem ją testowi grając Wisłą Kraków. Uratowałem dzięki jej mistrzostwo Polski, choć po połówce byłem 3 tracąc 6 pkt do Lecha Poznań. Awansowałem do Ligi Mistrzów wygrywając wszystkie mecze m.in. z Dinamo Zagrzeb i Omonią Nikozja. W LM na razie wygrałem u siebie z Zenitem 4-2, wygrałem na wyjeździe z PSV 3-2 i przegrałem u siebie z Man Utd 0-1. W ekstraklasie jestem pierwszy ale dosyć dużo remisuję na wyjeździe.

 

Mam kilka pytań, jak ustawiacie swój zespół na końcówki spotkań przy prowadzeniu jedną bramką? Dajecie nastawienie defensywne? Cofnięcie się do obrony? Może autor taktyki ma jakieś spostrzeżenia i jakiś pomysł? Zdarza mi się też problem złej motywacji na mecz i zawodnicy praktycznie przebiegają obok spotkania. Ale na razie taktyka ma u mnie -4 na 5

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się na forum taktyka Vpered 3-4-3

 

Poddałem ją testowi grając Wisłą Kraków. Uratowałem dzięki jej mistrzostwo Polski, choć po połówce byłem 3 tracąc 6 pkt do Lecha Poznań. Awansowałem do Ligi Mistrzów wygrywając wszystkie mecze m.in. z Dinamo Zagrzeb i Omonią Nikozja. W LM na razie wygrałem u siebie z Zenitem 4-2, wygrałem na wyjeździe z PSV 3-2 i przegrałem u siebie z Man Utd 0-1. W ekstraklasie jestem pierwszy ale dosyć dużo remisuję na wyjeździe.

 

Mam kilka pytań, jak ustawiacie swój zespół na końcówki spotkań przy prowadzeniu jedną bramką? Dajecie nastawienie defensywne? Cofnięcie się do obrony? Może autor taktyki ma jakieś spostrzeżenia i jakiś pomysł? Zdarza mi się też problem złej motywacji na mecz i zawodnicy praktycznie przebiegają obok spotkania. Ale na razie taktyka ma u mnie -4 na 5

 

probuj utrzymywac sie przy pilce, graj agresywnie w odbiorze pilki

Odnośnik do komentarza

Pojawiła się na forum taktyka Vpered 3-4-3

 

Poddałem ją testowi grając Wisłą Kraków. Uratowałem dzięki jej mistrzostwo Polski, choć po połówce byłem 3 tracąc 6 pkt do Lecha Poznań. Awansowałem do Ligi Mistrzów wygrywając wszystkie mecze m.in. z Dinamo Zagrzeb i Omonią Nikozja. W LM na razie wygrałem u siebie z Zenitem 4-2, wygrałem na wyjeździe z PSV 3-2 i przegrałem u siebie z Man Utd 0-1. W ekstraklasie jestem pierwszy ale dosyć dużo remisuję na wyjeździe.

 

Mam kilka pytań, jak ustawiacie swój zespół na końcówki spotkań przy prowadzeniu jedną bramką? Dajecie nastawienie defensywne? Cofnięcie się do obrony? Może autor taktyki ma jakieś spostrzeżenia i jakiś pomysł? Zdarza mi się też problem złej motywacji na mecz i zawodnicy praktycznie przebiegają obok spotkania. Ale na razie taktyka ma u mnie -4 na 5

 

probuj utrzymywac sie przy pilce, graj agresywnie w odbiorze pilki

czyli co? Nie zmieniać ofensywnego podejścia czy dać na kontrolę?
Odnośnik do komentarza

Pojawiła się na forum taktyka Vpered 3-4-3

 

Poddałem ją testowi grając Wisłą Kraków. Uratowałem dzięki jej mistrzostwo Polski, choć po połówce byłem 3 tracąc 6 pkt do Lecha Poznań. Awansowałem do Ligi Mistrzów wygrywając wszystkie mecze m.in. z Dinamo Zagrzeb i Omonią Nikozja. W LM na razie wygrałem u siebie z Zenitem 4-2, wygrałem na wyjeździe z PSV 3-2 i przegrałem u siebie z Man Utd 0-1. W ekstraklasie jestem pierwszy ale dosyć dużo remisuję na wyjeździe.

 

Mam kilka pytań, jak ustawiacie swój zespół na końcówki spotkań przy prowadzeniu jedną bramką? Dajecie nastawienie defensywne? Cofnięcie się do obrony? Może autor taktyki ma jakieś spostrzeżenia i jakiś pomysł? Zdarza mi się też problem złej motywacji na mecz i zawodnicy praktycznie przebiegają obok spotkania. Ale na razie taktyka ma u mnie -4 na 5

 

probuj utrzymywac sie przy pilce, graj agresywnie w odbiorze pilki

czyli co? Nie zmieniać ofensywnego podejścia czy dać na kontrolę?

 

No wiadomo ze jak chcesz utrzymać wynik to już nie ma poco ryzykować ofensywnym ustawieniem. Ja zawsze trzymam wyniku Od kontroli do defensywnego stylu gry. Zależy jaki przeciwnik.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich:)mam problem ze srodkowymi pomocnikami gram ustawieniem 442.jestem troche zaklopotany bo nie wiem jak ich ustawic sa to fabregas i miguel veluso Veluso mam ustawionego jako odbierajacy pilke a fabrefasa jako cofniety rozgrywajacy, obaj z lekka modyfikacja ale jadnak nie graja tak jak bym chcial noty słabe 6/7 przewaga 6.5(probowalem paru innych ustawien). ma ktos jakies pomysly i porady jak ich ustawic.prosze o wypowiedzi ludzi ktorzy sie znaja i moga pomuc a niepseldo taktykow.z gory dzieki!!!

Odnośnik do komentarza

Skoro obaj są cofnięci, może krępuje im to nieco grę w ofensywie co owocuje mniejszą skutecznością tworzenia akcji partnerom (przynajmniej w przypadku fabregasa) ? Ogólnie jeżeli gra się na dwóch PŚ'ów, powinno być tak, że jeden jest bardziej ofensywny, a drugi bardziej defensywny, w tym przypadku być może momentami dublują swoje role.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...