Skocz do zawartości

Historia


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

36.

 

Następnego dnia udałem się na pierwszy trening z moją nową ekipą. Według raportów asystenta, mamy w zespole ludzi, którzy potrafią kopnąć prosto piłkę, co już mnie ucieszyło. Tak swoją drogą, podejmując się wyzwania na Węgrzech wiedziałem co mnie czeka... Tutaj to będziea. wielkie wyzwanie zrobić coś z niczego, bo według mnie, właśnie to zastałem. Jednak nie poddając się, z uśmiechem na ustach robiłem pilnie notatki i czytałem zapiski asystenta.

 

Anton Kovalevskiy [23l./Białoruś/3/0U-21]

Nikolay Romanyuk [25l./Białoruś/0/0a]

 

O ile pierwszy bramkarz jeszcze jakoś wygląda, to Romanyuk będzie najprawdopodobniej do wymiany, o ile znajdę chętnego na tą pozycję. Cieszy też fakt, że Anton ma już doświadczenie reprezentacyjne, co na pewno stawia go w świetle lidera bramkarzy w zespole.

 

Sergey Gorbunov [22l./Rosja/2/1U-21]

Ivan Pecha [23l./Słowacja/0/0a]

Mikhail Gorbatchev [26l./Białoruś/4/0U-21]

Alexey Belousov [33l./Białoruś/0/0a]

Maxim Karpovich [23l./Białoruś/0/0a]

Ivan Petruchik [24l./Białoruś/0/0a]

Alexey Khaletskiy [25l./Białoruś/1/0U-21] - wyp. z BATE Borysów

Ivan Khorbin [28l./Białoruś/0/0a]

 

Szczerze mówiąc, nie wygląda to najgorzej. Kilku zawodników założyło trykot narodowy w ekipie U-21, co się ceni. Na pewno będzie trzeba pomyśleć nad środkowym obrońcą, bo z tym jest największy problem w zespole. Poza tym, dwójka z nich zainteresowane są inne kluby i nie wiadomo, czy zawodnicy nie zaczną się buntować po spadku...

 

Alexandr Tishkievich [23l./Białoruś/5/0U-21]

Alexandr Degterev [23l./Białoruś/12/1U-21]

Vitaly Volodenkov [33l./Białoruś/11/0a]

Vladimir Makovskiy [32l./Białoruś/27/4a]

Maxim Skavysh [19l./Białoruś/repr. U-19] - wyp. z BATE Borysów

Igor Trukhov [33l./Białoruś/0/0a]

 

Miło widzieć zawodników, którzy mają za sobą staż w reprezentacji kraju, a nawet strzelone w niej bramki. Już widzę, że będzie trzeba rozejrzeć się za jakimś defensywnym graczem, no i kimś, kto pociągnie grę w środku pola, bo wszyscy nastawieni są bardzo ofensywnie i najchętniej graliby na skrzydłach.

 

Yuriy Aleschenko [25l./Białoruś/0/0a]

Alexandr Vishnyakov [23l./Białoruś/0/0a]

 

Mało, bo tylko dwóch napastników. Już widzę, że ich poziom jest w miarę dobry, dlatego trzeba będzie się rozejrzeć jedynie za dwoma kolejnymi, którzy zwiększą rywalizację walką o pierwszy skład.

 

Patrząc jednak pozytywnie, w drużynie juniorów jest kilku zawodników, którzy najprawdopodobniej od przyszłego sezonu zasilą pierwszy zespół Naftanu. Nie można jednak liczyć na to, że będą gwiazdami, dlatego tak, czy siak, od razu zabieram się za wyszukiwanie potencjalnych wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

37.

 

Po niezbyt udanej przygodzie z ostatnimi meczami w eliminacjach, nowy ranking światowy ukazuje wielki spadek 43. -> 53. Największy awans natomiast, zaliczyli gracze Burkiny Faso [105. -> 77.].

1. Hiszpania [1618], 2. Argentyna [1501], 3. Holandia [1481], ..., 51. Polska [622], ..., 53. Węgry [608]

 

Poznański Lech zagrał dzisiaj pierwsze spotkanie z fazie grupowej Ligi Europejskiej. Po dobrym pojedynku, przegrał na wyjeździe z CSKA Sofią 1:0 po bramce Maksimovica w 74'.

 

26.09.09

 

Właśnie dzisiaj staję przed szansą sprawienia ogromnej sensacji w debiucie za sterami Naftanu. Już na pierwszy rzut oka, nie mamy szans w pojedynku, i to na dodatek wyjazdowym z liderem, świeżo upieczonym mistrzem kraju - BATE Borysów. Jednak zespół Naftanu dostał nowego trenera, wprowadziłem nową taktykę i polecenia zawodnikom, także to już nie jest ten sam zespół, co ostatnio. Elementem zaskoczenia ma być zupełnie inna taktyka, niż stosował mój poprzednik. Zobaczymy, na co tak na prawdę stać moich nowych podopiecznych...

Skład:

A. Kovalevskiy, S. Gorbunov, I. Pecha, M. Karpovich, M. Gorbatchev, A. Tishkievich, I. Petruchik, I. Trukhov, A. Degterev, V. Makovskiy, Y. Aleschenko

Spotkanie rozpoczęliśmy dobrze, jednak to rywal pierwszy zdobył bramkę. Krivets uderzył nie do obrony już w trzynastej minucie spotkania. Moi zawodnicy jednak wykazywali duże zaangażowanie, co bardzo mi się podobało. Dziesięć minut później znakomitą okazję zmarnował Aleschenko, który nie trafił w światło bramki będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy tego pojedynku. Po pół godzinie gry było już jednak 2:0. Komarovskiy uderzył nie do obrony z okolic trzydziestego metra. Piłka w powietrzu zatoczyła taki łuk, że nawet sam strzelec na początku był zupełnie zaskoczony tym, że mu się udało. Chwilę później wynik na 3:0 zmienił Bruno Rafael, po ładnym uderzeniu głową. Po zmianie stron dokonałem dwóch zmian, gdzie w miejsce Petruchika i Makovskiyego wprowadziłem Vishnyakova i Khorbina. Musiałem też nieco porozmawiać, jednak nie zamierzałem się wydzierać na piłkarzy, którzy i tak grają nieźle. Na samą końcówkę w miejsce poobijanego Tishkievicha wprowadziłem Volodenkova. Wynik może tego nie wskazuje, ale rozegraliśmy na prawdę dobre spotkanie. Druga odsłona zagrana na "zero" z tyłu, to wielki sukces. Uważam, że drużyna ma duży potencjał, tylko trzeba nad nim trochę popracować.

 

Wyższaja Liga [22/26]

stadion: Stadion Miejski w Borysowie

widzów: 4852

[1] BATE Borysów - [13] Naftan Nowopołock

3:0

[sergey Krivets 13', Dmitriy Komarovskiy 31', Bruno Rafael 36']

mom: Bruno Rafael "8.2"

 

wrzesień 2009 - podsumowanie

 

Sytuacja w ligach:

 

Austria: SK Sturm Graz [+1] Red Bull Salzburg

Białoruś: BATE Borysów (M) [+18] Szachtior Soligorsk

Czechy: Sparta Praga [+0] FC Brno

Grecja: Olympiakos Pireus [+1] Panathinaikos Ateny

Hiszpania: Real Madryt [+0] Sevilla FC

Portugalia: Sporting Lizbona [+0] Sporting Braga

Szwajcaria: Grasshopper Zurych [+3] FC Sion

Szwecja: Hammarby IF [+1] IFK Goteborg

Węgry: Gyori ETO [+0] Budapest Honved

Włochy: AC Milan [+0] Lazio Rzym

 

Sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Mehdi Benatia [Clermont -> AS Saint-Etienne] 1.700.000 €

2. Gilles Yapi Yapo [Young Boys Berno -> FC Basel] 1.600.000 €

3. Espen Hoff [stabaek Fotball -> Sparta Praga] 1.500.000 €

4. Santiago Fosgt [Panrol -> LDU de Quito] 1.200.000 €

5. David Limbersky [Viktoria Pilzno -> Sparta Praga] 1.100.000 €

 

Sytuacja w klubie/reprezentacji:

 

eliminacje do MŚ 2010: grupa 1 [8/10] 3. miejsce

Odnośnik do komentarza

@ dzięki zdziarson

 

W swoim, kolejnym meczu grupowym poznański Lech na własnym boisku uległ Werderowi 2:3. Bramki dla polkiej ekipy w tym meczu zdobyli Bandrowski i Chrapek.

 

Będąc w zajęty swoim nowym klubem, zupełnie zapomniałem o powołaniach na ostatnie dwa mecze eliminacyjne kadry Węgier. Dopiero asystent uświadomił mnie, że czasu pozostało niewiele i trzeba byłoby powiadomić zawodników. Oto mój wybór:

 

Adam Bogdan [22l./Bolton Wanderers/1/0a]

Marton Fulop [26l./Sunderland AFC/17/0a]

Gabor Kiraly [33l./TSV Monachium/72/0a]

 

Valentin Babic [28l./Gyori ETO/0/0a]

Miklos Gaal [28l./Amkar Perm/2/0a]

Roland Juhasz [26l./Anderlecht Bruksela/44/3a]

Zsolt Low [30l./-/29/1a]

Adam Pinter [21l./MTK Budapeszt/5/0U-21]

Peter Stark [31l./Charlton Athletic/30/1a]

Krisztian Timar [30l./Plymouth Argyle/2/0a]

Vilmos Vanczak [26l./FC Sion/16/1a]

Tamas Vaskó [25l./Upjest FC/11/0a]

Csaba Feher [34l./NAC Breda/48/0a]

 

Mario Bozic [26l./Upjest FC/1/0a]

Peter Czvitkovics [26l./SV Mattersburg/6/2a]

Zoltan Gera [30l./Sunderland AFC/50/15a]

Peter Halmosi [30l./Hull City/22/0a]

Szabolcs Huszti [26l./Zenit Sankt-Petersburg/35/6a]

Vladimir Koman [20l./UC Sampdoria/1/0a]

Krisztian Vadócz [24l./Osasuna Pampeluna/9/0a]

Adam Vass [21l./SSC Napoli/21/0a]

 

Bojan Brnovic [30l./Gyori ETO/0/0a]

Krisztian Nemeth [20l./Liverpool FC/7/3a]

Gergely Rudolf [24l./Debreceni VSC/2/0a]

Imre Szabics [28l./FC Augsburg/32/16a]

Sandor Torghelle [27l./FC Augsburg/36/13a]

 

4.10.09

 

Lokomotiw Mińsk będzie naszym kolejnym przeciwnikiem w tym sezonie. Zespół ze stolicy przyjechał na nasze śmieci w jednym celu, zdobyć komplet punktów. My natomiast, powinniśmy zaciekle walczyć o utrzymanie się w lidze, co z tygodnia na tydzień staje się coraz trudniejsze. Nie wiem kiedy, ale w końcu powinniśmy zdobyć pierwsze punkty ligowe za mojej kadencji!

 

Skład:

A. Kovalevskiy, A. Khaletskiy, I. Pecha, M. Karpovich, M. Gorbatchev, I. Petruchik, A. Degterev, I. Trukhov, V. Volodenkov, V. Makovskiy, Y. Aleschenko

W dziesiątej minucie rywal zdobył bramkę, jednak ta nie została uznana przez sędziego, który dopatrzył się spalonego. Dziwne, że strzelec protestował zaciekle, bo było około pięć metrów różnicy między nim, a ostatnim obrońcą w momencie podania. Była to jedyna, ciekawa sytuacja w pierwszej połowie gry, bo reszta czsu, to zwykła, podwórkowa kopanina. Po zmianie stron Mokvskiego zmienił Vishnyakov. Sędzia miał znakomite oko, bowiem dopatrzył się spalonego przy drugim trafieniu dla Lokomotiwu Mińsk, co bardzo nie spodobało się graczom przyjezdnym. Chwilę później świetny strzał wyszedł Petruchikovi, jednak kopnięciu z okolic trzydziestego metra trafiło jedynie w poprzeczkę... Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Stare powiedzenie sprawdziło się dzisiaj, kiedy to w doliczonym czasie drugiej odsłony Gorbatchev wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej flanki i uderzeniem głową skierował futbolówkę za linię bramkową. Trybuny oszalały ze szczęścia. Ostatni gwizdek zakończył to nudne spotkanie. Mimo wygranej, gra mojego zespołu była co najwyżej przeciętna. Cieszy jedynie fakt, że udało nam się zagrać na zero z tyłu. Cenne trzy punkty mogą przywrócić nam nadzieję na pozostanie w lidze, jednak trzeba jeszcze powalczyć.

 

Wyższaja Liga [23/26]

stadion: Atlant w Nowopołocku

widzów: 2178

[13.] Naftan Nowopołock - [8.] Lokomotiw Mińsk

1:0

[Mikhail Gorbatchev 90'+1]

mom: Mikhail Gorbatchev "7.7"

Odnośnik do komentarza

39.

 

10.10.09

 

W przedostatnim spotkaniu eliminacje znaleźliśmy się na terenie Portugalii. Ostatnio, kiedy te dwie ekipy znalazły się na terenie Węgier, goście wygrali aż 3:0. Ciekaw jestem, jak poradzimy sobie dzisiaj. Wciąż mamy szanse na awans, jednak nie ma innego wyjścia, niż wygrana w tym spotkaniu. Minusem dla nas jest to, że nie możemy skorzystać z kilku podstawowych zawodników, takich jak Dzsudzsak, czy Bodor.

 

Skład:

M. Fulop, C. Feher, R. Juhasz, V. Babic, M. Gaal, K. Vadócz, A. Vass, Z. Gera, S. Huszti, K. Nemeth, S. Torghelle

Od samego początku, najgroźniejszym zawodnikiem rywala był Duda, który w siódmej minucie udokumentował swoją dobrą dyspozycję zdobyciem bramki. Ten sam zawodnik w osiemnastej minucie podkreślił wyższość ekipy gospodarzy tego pojedynku. Trzeba także powiedzieć, że mieliśmy również i swoje szanse, jednak ich wykorzystanie było poza naszymi możliwościami. Do przerwy przegrywaliśmy zatem dwoma bramkami. Po zmianie stron w miejscu Torghelle pojawił się Szabics. W drugiej odsłonie mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Dwie poprzeczki zablokowały dostęp do bramki strzeżonej przez Fulopa i Portugalia nie miała jak zmienić wyniku. Tymczasem, na dwadzieścia minut przed zakończeniem kontuzji nabawił się Gera, którego trzeba było zmienić. Postawiłem na Czvitkovicsa. Mimo wielkiego braku skuteczności, Portugalii udaje się utrzymać wynik i wygrać to spotkanie. Jestem zażenowany postawą moich graczy, którzy nie pokazali zupełnie nic w tym meczu.W tak beznadziejny sposób żegnamy się z szansą awansu na Mistrzostwa Świata 2010.

 

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010, grupa 1. [9/10]

stadion: Estadio Municipal de Aveiro w Aveiro

widzów: 29971

[12.] Portugalia - [53.] Węgry

2:0

[Duda 7' 18']

mom: Duda "8.7"

 

Inne wyniki naszej grupy:

 

Dania - Szwecja 0:1 [Zlatan Ibrahimovic 88']

 

Inne ciekawe wyniki:

Czechy - Polska 1:0 [Martin Fenin 12']

Liechtenstein - Azerbejdżan 3:0 [b. Fischer 33', C. Matthias 41', M. Stocklasa 72']

Estonia - Bośnia 1:0 [K. Vilkmae 90'+1(k)]

Odnośnik do komentarza

40.

 

14.10.09

 

Ostatni mecz w eliminacjach jest już dla nas meczem teoretycznie o nic. No właśnie, teoretycznie, to znaczy, że wygrana lub remis z Danią pozwolą nam na zajęcie trzeciego miejsca w grupie, a porażka - czwartego. Tymczasem w dniu meczu dostałem bardzo miłą informację, że wobec słabych ostatnich występów kadry, spadliśmy na 62. miejsce w rankingu światowym, co jest najgorzej od momentu objęcia Madziarów. Wyjazd do Kopenhagi jest zatem bardzo ważnym spotkaniem!

 

Skład:

M. Fulop, C. Feher, R. Juhasz, P. Stark, Z. Low, K. Vadócz, A. Vass, P. Halmosi, S. Huszti, K. Nemeth, G. Rudolf

Po dwudziestu minutach wyrównanego spotkania, Thygesen wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Zawodnik oddał płaski strzał z narożnika pola karnego, który okazał się zabójczy dla Fulopa. Kilka chwil później Bendtner podwyższa prowadzenie po wielkim, błędzie naszego bramkarza. Na dziesięć minut przed zmianą stron, Nemeth wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Fehera i strzałem głową pokonał duńskiego golkipera. Bramka kontaktowa wzmocniła wiarę na korzystny rezultat, co udowodnił kilka sekund później Halmosi, doprowadzając w efekcie do wyrównania stanu gry. Pierwsza połowa zatem bardzo atrakcyjna i godna meczu przy bezpośredniej walce o konkretną pozycję w grupie. Po zmianie stron Rudolfa zastąpił Szabics. Po godzinie gry, po wielkim naporze Danii Tomasson daje prowadzenie swojej ekipie. Chwilkę później na 4:2 wynik zmienia Bendtner i mamy sytuację podobną do tej sprzed przerwy. Dwadzieścia minut przed końcem przeprowadziłem kolejne i ostatnie możliwe dwie zmiany. Z murawy zeszli Vadócz i Huszti, a wprowadziłem Komana i Czvitkovicsa. Zdecydowanie nie mieliśmy już ochoty na dalszy pojedynek, co spowodowało utratę kolejnej bramki. Fatalna postawa w drugiej odsłonie meczu spowodowała, że spadamy na czwartą pozycję w grupie i z dorobkiem jedynie piętnastu oczek kończymy rywalizację w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się za rok w RPA.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010, grupa 1. [10/10]

stadion: Parken w Kopenhadze

widzów: 36815

[42.] Dania - [62.] Węgry

5:2

[Mikkel Thygesen 20', Nicklas Bendtner 27' 66', Jon Dahl Tomasson 63', Thomas Kristensen 79' - Krisztian Nemeth 36', Peter Halmosi 38']

mom: Nicklas Bendtner "8.5"

 

inne wyniki w grupie:

 

Portugalia - Malta 4:2 [Andrew Bonnici 3'(sam), Manuel Fernandes 15', Yannick Djaló 34', Deco 44' - Michael Mifsud 49', Andrew Bonnici 90'+4]

Szwecja - Albania 2:1 [Markus Rosenberg 44' 62' - Olof Mellberg 55'(sam)]

 

inne ciekawe wyniki:

 

Polska - Słowacja 2:1 [Łukasz Piszczek 21' 39' - Robert Zeher 66']

San Marino - Słowenia 1:1 [Davide Pelliccioni 83' - Robert Koren 34']

Estonia - Belgia 3:5 [K. Valkmae 19', A. Oper 24', S. Puri 84' - A. Vanden Borre 11'(k) 46', K. Mirallas 40' 51', M. Dembele 43']

Odnośnik do komentarza

41.

 

@ No właśnie TEXAS, oto jest pytanie...

 

Podsumowanie eliminacji do Mistrzostw Świata, strefa europejska:

 

grupa 1.

 

1. Portugalia [27pkt], 2. Szwecja [22], 3. Dania [18], 4. WĘGRY [15], 5. Malta [4], 6. Albania [3]

 

grupa 2.

 

1. Grecja [24], 2. Szwajcaria [23], 3. Izrael [22], 4. Luksemburg [7], 5. Łotwa [5], 6. Mołdawia [3]

 

grupa 3.

 

1. Czechy [28], 2. Polska [16], 3. Irlandia Północna [15], 4. Słowenia [14], 5. Słowacja [11], 6. San Marino [1]

 

grupa 4.

 

1. Niemcy [26], 2. Rosja [21], 3. Walia [17], 4. Finlandia [14], 5. Liechtenstein [6], 6. Azerbejdżan [1]

 

grupa 5.

 

1. Hiszpania [28], 2. Turcja [21], 3. Belgia [15], 4. Armenia [9], 5. Estonia [6], 6. Bośnia [5]

 

grupa 6.

 

1. Anglia [28], 2. Chorwacja [20], 3. Ukraina [17], 4. Białoruś [16], 5. Kazachstan [6], 6. Andora [0]

 

grupa 7.

 

1. Francja [27], 2. Serbia [21], 3. Rumunia [17], 4. Austria [14], 5. Litwa [6], 6. Wyspy Owcze [1]

 

grupa 8.

 

1. Włochy [24], 2. Bułgaria [19], 3. Czarnogóra [19], 4. Irlandia [17], 5. Cypr [5], 6. Gruzja [1]

 

grupa 9.

 

1. Holandia [19], 2. Norwegia [15], 3. Szkocja [13], 4. Islandia [9], 5. Macedonia [3]

 

Zespoły z pierwszych miejsc w grupie awansowały do Mistrzostw Świata 2010. Osiem najlepszych zespołów z drugich miejsc (na wszystkich dziewięć ekip) awansowały do baraży. Pech chciał, że dziewiątą ekipą została Polska i mimo drugiego miejsca w grupie już teraz pożegnała się z finałami tej imprezy, która odbędzie się za niecały rok na boiskach RPA. Bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich Czarnogóra, która już w pierwszym swoim podejściu mogła zagwarantować sobie występ w takiej imprezie, jednak porażka w ostatnim meczu kwalifikacji z Irlandią zepchnęła tą drużynę na trzecią lokatę.

 

16.10.09

 

Tymczasem w klubie następnym przystankiem był Mińsk i trzecia w tabeli ekipa MTZ-RIPO. Wciąż mamy szansę na awans, więc jedynie pozytywny wynik nam ją przedłuża. Niespodziewanie już w drugim meczu pod moją wodzą, klub pokazał się z bardzo dobrej strony i mimo porażki 2:1 na wyjeździe, pozostawiliśmy po sobie świetne wrażenie. Opinie od znawców futbolu w kraju Białorusi były bardzo pochlebne i dobrze rokujące na przyszłość. Cieszę się, że mimo różnicy klas zespołów stoczyliśmy równy bój i tak na prawdę, jedynie milimetrów zabrakło do remisu.

 

Wyższaja Liga [24/26]

stadion: Traktor w Mińsku

widzów: 1370

[3] MTZ-RIPO Mińsk - [13] Naftan Nowopołock

2:1

[Oleg Strakhonovich 6', Edin Pehlic 31' - Vladimir Makovskiy 35'(k)]

mom: Oleg Strakhonovich "8.1"

Odnośnik do komentarza

42.

 

W trzeciej kolejce spotkań grupowych w Lidze Europejskiej, Lech Poznań pokazał, że jest silną drużyną. Na własnym boisku zdołał zremisować z faworyzowanym Szachtarem Donieck 3:3 [R. Lewandowski 38'(k) 40', R. Grzyb 54' - Ilsinho 27', O. Gladkyi 42', Mota 43']. Nadal jednak, znajduje się na ostatniej pozycji w tabeli.

 

25.10.09

 

Teraz już nie ma zmiłuj się, ten mecz trzeba wygrać. Mamy sześć punktów straty do miejsca, które zagwarantuje nam pozostanie w lidze i do tego tylko dwa mecze do rozegrania. Pierwszy z nich, to bliźniaczy pojedynek z Sawitem, ekipą znajdującą się oczko nad nami w tabeli. Wystawiam najmocniejszy skład, by tylko coś zdziałać, choć jestem przekonany, że jeśli pokażemy taki futbol, jak to miało miejsce w ostatniej kolejce, to wygramy to bez problemu. Jedyną przeszkodą może okazać się fakt, że w równolegle toczonym meczu zmierzą się ekipy z miejsca jedenastego i czternastego. Wystarczy, że FK Smorgonie zremisuje i już mamy spadek...

 

Skład:

A. Kovalevskiy, A. Khaletskiy, M. Gorbatchev, M. Karpovich, A. Belousov, A. Tishkevich, A. Degterev, I. Trukhov, V. Volodenkov, V. Makovskiy, Y. Aleschenko

Pierwsza połowa stała pod znakiem bardzo wyrównanego pojedynku. Obydwie ekipy walczą o to samo, więc trudno, by ryzykowały. Bezbramkowy remis jest po stronie gospodarzy, dlatego musimy zaryzykować i się nieco otworzyć. Jest szansa, tylko jak na razie brakuje celności. Strzały w wykonaniu moich graczy często lądowały w okolicach dziesięciu, a nawet piętnastu metrów od bocznych słupków. Na drugą odsłonę Vishnyakov zmienił Makovskiyego. Spotkanie, mimo że do samego końca utrzymane bez bramek, było bardzo emocjonujące. Niestety, ten wynik sam w sobie blokuje nam pozostanie w tej lidze... Szkoda, że tak zaczynam przygodę z Naftanem, jednak wiedziałem na co się godzę...

 

Wyższaja Liga [25/26]

stadion: Torpedo w Mohylewie

widzów: 2086

[12] Sawit - [13] Naftan Nowopołock

0:0

mom: Maxim Karpovich "7.5"

Odnośnik do komentarza

43.

 

31.10.09

 

W związku z zaistniałą niedawno sytuacją, na ostatni mecz nie było już spięcia. Na nasze śmieci przybyła ekipa FK Homel, która aktualnie piastuje dziesiątą lokatę. My, bez możliwości remisu nie będziemy już próbować walczyć o punkty. Wystawiam więc skład zbudowany z zawoników, którzy nie grali zbyt wielu spotkań w mijającym już sezonie.

 

Skład:

N. Romanyuk, I. Khorbin, I. Petruchik, I. Pecha, A. Belousov, A. Degterev, A. Tishkevich, M. Skavysh, V. Volodenkov, A. Vishnyakov, Y. Aleschenko

Przez prawie całą pierwszą połowę utrzymywaliśmy remis. Dopiero w końcówce, po świetnie wykonanym rzucie wolnym z okolic dwudziestego piątego metra, FK Homel wyszedł na prowadzenie. Była to tak na prawdę jedyna sytuacja, o której warto napisać. Po zmianie stron dokonałem tylko jednej zmiany, gdzie w miejsce mocno poobijanego Pechy wszedł Karpovich. Dziesięć minut po wznowieniu gry Skavysh trafia do siatki, jednak sędzia dopatrzył się i tak ewidentnego spalonego i unieważnił bramkę. Davydovych jest chyba królem rzutów wolnych, bowiem kilka minut po próbie naszego gracza, znów pokazał świetny strzał, i zmienił wynik spotkania. To chyba na dobre rozdrażniło moich podopiecznych, gdyż rzucili się oni do ataku. Karpovich, a więc dzisiejszy joker zmniejszył straty płaskim strzałem przy zamieszaniu po stałym fragmencie. Chwilę później jeden z naszych napastników trafia w poprzeczkę. Tymczasem, w ostatnich dziesięciu minutach strzelec poprzednich dwóch bramek dla Homelu trafia po raz trzeci i zapisuje na swym koncie hat tricka. Świetny mecz tego zawodnika! Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się innego wyniku. Koniec spotkania zakończył również sezon 2009 w lidze białoruskiej. Niestety, zaliczamy spadek, który tak na prawdę nie jest moją winą...

 

Wyższaja Liga [26/26]

stadion: Atlant w Nowopołocku

widzów: 1961

[13] Naftan Nowopołock - [10] FK Homel

1:3

[Maxim Karpovich 65' - Olexandr Davydovych 42' 59' 83']

mom: Olexandr Davydovych "9.6"

Odnośnik do komentarza

44.

 

Tabela na zakończenie sezonu nie ukazuje nas w dobrym świetle. Spadek z przed ostatniej pozycji z dosyć dużą, jak się w efekcie końcowym okazało, stratą do miejsce pozwalającego zostać, to nie jest najlepszy rezultat. Widać, że będziemy musieli sporo popracować w nadchodzącym sezonie 2010, żeby mieć szansę po ewentualnym awansie.

 

Jeśli chodzi o podsumowanie zawodników, to nie mogę zbyt dużo powiedzieć. Zbyt krótko trenowałem graczy, by opowiadać o ich poczynaniach na przestrzeni całego sezonu. Mogę wysnuć wnioski jedynie po meczach, w których prowadziłem zespół, a jest to trochę za mało. Wyniki, jakimi mogą pochwalić się zawodnicy Naftanu prezentują się następująco:

 

Anton Kovalevskiy [29/41/6/0/1/0/6.51]

Nikolay Romanyuk [4/9/1/0/0/0/6.53]

 

Widać, że zespół grał z jednym, podstawowym bramkarzem, który i tak nie spisał się najlepiej. Już udało mi się zakontraktować kolejnego, który przyjdzie do nas w grudniu, jednak nie wiem, czy obecny po spadku będzie chciał pozostać w drużynie...

 

Sergey Gorbunov [5/0/0/0/0/0/6.38]

Ivan Pecha [25/0/1/0/9/1/6.06]

Mikhail Gorbatchev [30/1/2/2/5/0/6.70]

Alexey Belousov [11/0/0/0/0/0/6.04]

Maxim Karpovich [25/2/0/1/4/0/6.54]

Ivan Petruchik [4/0/0/0/0/0/6.38]

Alexey Khaletskiy [20/0/1/0/1/0/6.38]

Ivan Khorbin [9/0/0/0/1/0/6.28]

 

Widać, że jedynie Gorbatchev prezentuje się jako tako. Kilku zawodników odejdzie, kilku następnych poprosiło o wystawienie ich na listę transferową, gdyż nie chcą gnić w drugiej lidze. Ja bym powiedział inaczej, oni nawet nie nadają się na pierwszą ligę, więc nie wiem, czy im się nie poprzewracało we łbach. Gra ze średnią na poziomie 6.20, to istna porażka, a oni uważają się za dobrych zawodników. Trzeba będzie sporo naszukać się lepszych i mniej marudzących graczy, bowiem z taką defensywą, to my daleko nie zajedziemy.

 

Alexandr Tishkievich [30/2/7/2/4/1/6.63]

Alexandr Degterev [25/0/4/1/3/1/6.23]

Vitaly Volodenkov [32/0/6/0/6/1/6.19]

Vladimir Makovskiy [26/8/0/0/2/0/6.48]

Maxim Skavysh [2/0/0/0/0/0/6.20]

Igor Trukhov [21/2/1/0/3/1/6.65]

 

Jedynie dwóch zawodników grających powyżej 6.50, to porażka. Szykują się więc wielkie roszady!

 

Yuriy Aleschenko [34/14/1/4/5/0/6.81]

Alexandr Vishnyakov [5/0/0/0/0/0/6.68]

 

Po pierwsze, dlaczego tylko dwóch napastników w zespole, po drugie, dlaczego grał tylko jeden z nich!

 

Podsumowanie osiągnięć ligowych:

 

bramki - Roman Vasilyuk (15)

asysty - Sergey Krivets (10)

żółte kartki - Ivan Pecha (8)

czerwone kartki - Vitaliy Bondarev (2)

nagroda mom - Alexandr Klimenko, Roman Vasilyuk (6)

celność podań - Sergey Sidorenko (85%)

wślizgi na mecz - Vladimir Rusak (4.39)

dryblingi na mecz - Dmitriy Mozolevskiy (3.12)

celne strzały - Vitaly Rodionov (57%)

pokonany dystans - Alexandr Gren'kov (221km)

średnio na mecz - Oleg Strakhonovich (9.0km)

najwyższa średnia ocena - Vita Rodionov (7.39)

 

45.

 

październik 2009 - podsumowanie

 

Sytuacja w ligach:

 

Austria: Red Bull Salzburg [+1] SK Sturm Graz

Białoruś: BATE Borysów (M)

Czechy: Viktoria Zizkov [+1] FK Jablonec 97

Grecja: Olympiakos Pireus [+2] AEL Larissa

Hiszpania: Real Madryt [+1] Villarreal CF

Portugalia: FC Porto [+0] Sporting Braga

Szwajcaria: Grasshopper Zurych [+1] FC Sion

Szwecja: Malmo FF (M) [+0] Hammarby IF

Węgry: Gyori ETO [+1] Debreceni VSC

Włochy: AC Milan [+4] Inter Mediolan

 

Sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Boris Milicic [Diósgyor -> Vissel] 1.200.000 €

2. Anthony Fori [Tours Football Club -> AC Ajaccio] 825.000 €

3. Omer Peretz [FC Istres -> Clermont Foot] 575.000 €

4. Istvan Bakx [FC Sete 34 -> Clermont Foot] 425.000 €

5. Rami Rabie [Arab Contractors -> Ittihad] 220.000 €

 

Sytuacja w klubie/reprezentacji:

 

eliminacje do MŚ 2010: grupa 1 [10/10] 4. miejsce

 

Rozdano nagrody indywidualne po sezonie 2009 w lidze białoruskiej:

 

Obcokrajowiec Roku - Georgi Kakalov (Dynamo Mińsk)

Pomocnik Roku - Sergey Krivets (BATE Borysów)

Bramkarz Roku - Sergey Veremko (BATE Borysów)

Obrońca Roku - Sergey Sosnovskiy (BATE Borysów)

Napastnik Roku - Vitaly Rodionov (BATE Borysów)

Odnośnik do komentarza

45.

 

Lech Poznań w kolejnym swoim spotkaniu w fazie grupowej Ligi Europejskiej nie dał rady CSKA Sofii i jedynie zremisował 1:1, co skutecznie oddaliło go od szans awansu do następnej fazy rozgrywek.

 

Tymczasem w kolejnym notowaniu rankingu światowego, utrzymaliśmy się na 62. lokacie, natomiast najwyższy awans padł łupem piłkarzy z San Marino [207. -> 178.]

1. Hiszpania [1637], 2. Holandia [1618], 3. Włochy [1476], ..., 49. Polska [651], 62. Węgry [518]

 

Znamy także ostatnie cztery ekipy z terytorium Europy, które poradziły sobie w barażach i zagrają w finałach Mistrzostw Świata 2010:

 

Norwegia - Chorwacja 1:5

Rosja - Szwecja 5:3

Serbia - Bułgaria 2:4

Turcja - Szwajcaria 4:3

 

listopad 2009 - podsumowanie

 

Sytuacja w ligach:

 

Austria: Red Bull Salzburg [+5] SK Sturm Graz

Białoruś: -

Czechy: Sparta Praga [+1] FK Jablonec 97

Grecja: PAOK Saloniki [+4] AEL Larissa

Hiszpania: Real Madryt [+1] Barcelona FC

Portugalia: Sporting Lizbona [+0] Sporting Braga

Szwajcaria: FC Basel [+0] Grasshopper Zurych

Szwecja: -

Węgry: Gyori ETO [+0] Vasas

Włochy: AC Milan [+1] Inter Mediolan

 

Sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Rio Mavuba [LOSC Lille -> Olympique Lyon] 12.750.000 €

2. Michel Bastos [Olympique Lyon -> AS Monaco] 2.700.000 €

3. Ruben Ramirez [Central -> LDU de Quito] 2.300.000 €

4. Rene Makondele [Djurgarden Sztokholm -> Malmo FF] 850.000 €

5. Mikko Innanen [FC Haka -> TPS Turku] 450.000 €

 

Sytuacja w klubie/reprezentacji:

 

Sytuacja w lidze: -

Kubka Belarusi: -

Puchar Federacji: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Zawodnik meczu: -

Średnia ocena: -

Stan konta: 1.730.000 €

Odnośnik do komentarza

46.

 

Pierwszy grudnia był dla nas dniem pełnym pracy. Otwarcie okienka transferowego zapowiadało spore zmiany, lecz niestety, nie tylko w dobrą stronę... Część zawodników, wobec słabej postawy drużyny na przestrzeni całego sezonu, zdecydowała się nie przedłużać kontraktów i podpisać je z innymi klubami. Z drugiej strony, cieszyło mnie to, że wielu zawodników po uprzedniej deklaracji, zdecydowało się nie ingerować w swój los i poprosić o zdjęcie z listy transferowej, co dla mnie było bardzo szlachetnym posunięciem.

I tak oto, może najpierw przedstawię tych, którzy nie założą w nadchodzącym sezonie trykotu Natfanu Nowopołock. Ivan Khorbin nie zagrał zbyt dużej ilości spotkań w ubiegłym roku, dlatego zdecydował się na odejście z klubu. Na zasadzie wolnego transferu trafił do Baranowicz, czyli pozostał w najwyższej, białoruskiej lidze. Kolejnym zawodnikiem, który opuścił nasz blok defensywny jest Ivan Pecha. Słowak od dzisiaj reprezentował będzie barwy Dunajskiej Stredy. Maxim Razumov, to zawodnik, który nie zdecydował się podpisać nowego, bardziej atrakcyjnego niż poprzedni kontraktu. Może to i jedynie trzech zawodników, ale to właśnie jest ten ból, kiedy zawodnicy wartościowi odchodzą bez wkładu grosza do klubowej kasy. No trudno, życie nie jest łatwe i pokazuje, że bez zmyślnego mózgu wiele nie zdziałasz... Jednak żeby nie było smutno, postanowiłem również zrobić spory zaciąg do zespołu. I tak oto, aż ośmiu zawodników zawitało tego dnia w naszych skromnych progach. Jako pierwszy zjawił się Andrey Misyuk (28l./Białoruś/0/0a), który wzmocni pozycję defensywnego pomocnika. Został on wypatrzony w FK Homel, gdzie nie grał zbyt dużo i postanowił nie reaktywować swojego kontraktu z tym zespołem. Kolejnym zawodnikiem, dość egzotycznym, jak na naszą ligę jest Egipcjanin Ahmed Khalifa (24l./Egipt/0/0a). Za ofensywny pomocnika zapłaciliśmy jedynie 2.000 € Ismaily. Ciekaw jestem, jak szybko Ahmed zaaklimatyzuje się w Naftanie, bo będzie to spore wzmocnienie. Dmitry Gavrilovich (32l./Białoruś/0/0a) od razu został okrzyknięty transferem stulecia. Totalnie za darmo oddał go MTZ-RIPO Mińsk, gdzie grał na pozycji napastnika, a u nas z tą formacją były problemy. Przewidziałem również wzmocnienie rywalizacji na bramce, gdzie do klubu doszedł Marcin Pająk (22l./Polska.0/0a). Dość spore umiejętności za jedynie 2.000 €, mogą okazać się sporym plusem. Drugim z najdroższych w tym okienku transferów do klubu został Andrey Lavrenchyuk (20l./Białoruś/0/0a). Przyszła gwiazda ligi, a być może i reprezentacji kosztowała nas okrągłe 100.000, a pieniądze poszły na konto FK Homel. Żeby zwiększyć liczebność napastników, postanowiłem dać szansę Kornelowi Siposowi (23l./Węgry/0/0a). Dobrze zapowiadający się i strzelający sporą ilość bramek w zeszłym sezonie zawodnik, będzie walczył o pierwszy skład i to od razu, z wejścia. Denis Tarasevich (18l./Białoruś/0/0a), to nowa gwiazdka w Naftanie. Możecie się dziwić, dlaczego tak wielką kwotę przeznaczyłem na juniora, jednak wszyscy o nim mówią, że będzie nowym Hlebem środka pola. Jako ostatni, przynajmniej póki co, do zespołu dołączył Vladimir Misinsky (23l./Czechy/0/0a). Bohemians Praga zdecydowała się wystawić tego pomocnika na listę niechcianych graczy, a ja z tego skorzystałem (zgodnie z moimi zasadami) i wydałem jedynie 35.000 € za jego kartę. Ci zawodnicy nie są może wielce znani w światku futbolowym, jednak na takowych nie ma co liczyć. Cieszę się, że mogłem dostać to, z czego skorzystałem.

 

Lech Poznań w swoim piątym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europejskiej dostał w tyłek od Werderu Brema aż 3:0 i w tym momencie nie ma już nawet matematycznych szans na awans z grupy.

Odnośnik do komentarza

47.

 

Lech Poznań w swoim ostatnim występie w fazie grupowej Ligi Europejskiej zdołał zremisować z Szachtarem Donieck 1:1. Bramka Chrapka nie dała jednak awansu, a poznańska Lokomotywa zajęła jedynie czwarte miejsce i odpadła z rywalizacji.

 

Węgry według najnowszego rankingu światowego, po raz kolejny zaliczyły spadek. Tym razem jedynie o jedno miejsce [62. -> 63.]. Największe postępy poczyniła ekipa z Wysp Salomona [148. -> 116.]

1. Hiszpania [1637], 2. Holandia [1618], 3. Włochy [1476], ..., 50. Polska [663], ..., 63. Węgry [521]

 

grudzień 2009 - podsumowanie

 

Sytuacja w ligach:

 

Austria: Red Bull Salzburg [+8] SK Sturm Graz

Białoruś: -

Czechy: Sparta Praga [+1] FK Jablonec 97

Grecja: Panathinaikos Ateny [+1] Olympiakos Pireus

Hiszpania: Real Madryt [+3] Villarreal CF

Portugalia: Sporting Lizbona [+0] Benfica Lizbona

Szwajcaria: FC Basel [+1] FC Sion

Szwecja: -

Węgry: Gyori ETO [+3] Vasas

Włochy: AC Milan [+1] AS Roma

 

Sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Cristian Ansaldi [Rubin Kazań -> Zenit Sankt-Petersburg] 4.300.000 €

2. Ignacio Torres [Pachuca -> America (MEX)] 3.900.000 €

3. Andres Rios [Veracruz -> River] 2.800.000 €

4. Ivelin Popov [OGC Nicea -> LOSC Lille] 2.400.000 €

5. Yohan Benalouane [AS Saint-Etienne -> LOSC Lille] 2.400.000 €

 

Sytuacja w klubie/reprezentacji:

 

Sytuacja w lidze: -

Kubka Belarusi: -

Puchar Federacji: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Zawodnik meczu: -

Średnia ocena: -

Stan konta: 1.730.000 €

 

Nagroda FIFA dla Piłkarza Roku na Świecie padła łupem Karima Benzemy (Real Madryt)

Odnośnik do komentarza

48.

 

W kolejnym rankingu światowym, mimo braku meczu, awansowaliśmy o jedną lokatę powracając na 62. lokatę. Tymczasem największy awans zaliczyli gracze Wietnamu [156. -> 114.]

1. Hiszpania [1636], 2. Holandia [1617], 3. Włochy [1477], ..., 50. Polska [661], ..., 62. Węgry [525]

 

Udało mi się sfinalizować jeszcze jedno wzmocnienie. Tescoma Zlin, czeski klub zrezygnował z usług Lukasa Pazdery (22l./Czechy/0/0a) i wystawił go na listę transferową. Taki zawodnik wart był każdej kwoty, więc nie żałowałem 150.000 € i bez namysłu podpisałem transfer. Zawodnik wzmocni lewą stronę defensywy.

 

22.01.10

Wyjechałem na losowanie grup eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w 2012 roku. Zostaliśmy ulokowani w piątym koszyku, więc teoretycznie będziemy mieli w grupie aż cztery mocniejsze ekipy. Jak się okazało po losowaniu szóstego i siódmego koszyka, trafiliśmy do grupy G, gdzie zagramy z Gruzją i ponownie z Maltą. Kolejnymi rywalami zostali Irlandia Północna, Belgia, Rosja i Holandia. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie trafiliśmy masakrycznie, aczkolwiek Holandia i Rosja są chyba poza naszym zasięgiem. Na pewno powalczymy, więc zapowiada się ciekawie!

 

Składy wszystkich grup:

 

Grupa A

 

Niemcy, Szwecja, Serbia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Azerbejdżan, San Marino

 

Grupa B

 

Anglia, Chorwacja, Szwajcaria, Słowacja, Walia, Białoruś, Wyspy Owcze, Luksemburg

 

Grupa C

 

Włochy, Grecja, Rumunia, Norwegia, Albania, Czarnogóra, Liechtenstein

 

Grupa D

 

Francja, Czechy, Szkocja, Austria, Bośnia, Cypr, Armenia

 

Grupa E

 

Hiszpania, Turcja, Bułgaria, Słowenia, Macedonia, Mołdawia, Andora

 

Grupa F

 

Portugalia, Dania, Izrael, Irlandia, Islandia, Estonia, Kazachstan

 

styczeń 2010 - podsumowanie

 

Sytuacja w ligach:

 

Austria: Red Bull Salzburg [+8] SK Sturm Graz

Białoruś: -

Czechy: Sparta Praga [+1] FK Jablonec 97

Grecja: AEK Ateny [+1] Panathinaikos Ateny

Hiszpania: Real Madryt [+5] Atletico Madryt

Portugalia: Sporting Lizbona [+2] Benfica Lizbona

Szwajcaria: FC Basel [+1] FC Sion

Szwecja: -

Węgry: Gyori ETO [+3] Vasas

Włochy: AC Milan [+1] AS Roma

 

Sytuacja na rynku transferowym:

 

1. John Heitinga [Everton FC -> Arsenal Londyn] 25.000.000 €

2. Hernanes [sao Paulo -> ACF Fiorentina] 21.000.000 €

3. Michael Ballack [Chelsea Londyn -> Valencia CF] 17.500.000 €

4. Alex [Red Bull Salzburg -> Lazio Rzym] 16.500.000 €

5. Giuseppe Rossi [Villarreal CF -> AC Milan] 16.250.000 €

6. Leo [Gremio -> AS Roma] 15.250.000 €

7. Florent Malouda [Chelsea Londyn -> Inter Mediolan] 13.500.000 €

8. Clement Chantome [PSG -> Sporting Lizbona] 13.000.000 €

9. Julio Baptista [AS Roma -> Sevilla FC] 12.250.000 €

10. Carlos Eduardo [TSG Hoffenheim -> Benfica Lizbona] 11.250.000 €

 

Sytuacja w klubie/reprezentacji:

 

Sytuacja w lidze: -

Kubka Belarusi: -

Puchar Federacji: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Zawodnik meczu: -

Średnia ocena: -

Stan konta: 1.640.000 €

Odnośnik do komentarza

49.

 

Kibice wybrali Yuria Aleschenko na klubowego piłkarze zeszłego roku.

 

Minimalne oczekiwania na nadchodzący sezon, to zwycięstwo w lidze. Fajnie, że to są minimalne, jednak według mnie, nie będzie z tym większych problemów. Dodatkowo dostałem 170 tysięcy Euro na transfery.

 

W białoruskim Pucharze federacji dolosowano nas do grupy z Dnieprem Mohylew, FK Homelem i FK Witebskiem. Z każdym zespołem zagramy jedynie raz i tylko najlepsza ekipa awansuje z grupy.

 

Reprezentacja w kolejnym notowaniu rankingu światowego powróciła na 63. lokatę. Największy postęp poczynili piłkarze Angoli [112. -> 33.] !!!

1. Hiszpania [1663], 2. Holandia [1617], 3. Argentyna [1540], ..., 51. Polska [670], ..., 63. Węgry [522]

 

luty 2010 - podsumowanie

 

Sytuacja w ligach:

 

Austria: Red Bull Salzburg [+8] SK Sturm Graz

Białoruś: -

Czechy: Sparta Praga [+2] FK Jablonec 97

Grecja: Panathinaikos Ateny [+0] AEK Ateny

Hiszpania: Real Madryt [+6] Atletico Madryt

Portugalia: Sporting Lizbona [+2] FC Porto

Szwajcaria: FC Basel [+1] Grasshopper Zurych

Szwecja: -

Węgry: Gyori ETO [+1] Vasas

Włochy: AS Roma [+0] AC Milan

 

Sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Ismael Sosa [indepediente -> Vasas] 5.500.000 €

2. Rafał Boguski [sK Sturm Graz -> Zenit Sankt-Petersburg] 3.800.000 €

3. Eugene Shakhov [Dnipro Dniepropietrowsk -> Szachtar Donieck] 3.700.000 €

4. Leandro Fernandez [Dynamo Moskwa -> CSKA Moskwa] 3.200.000 €

5. Gastón Machin [indepediente -> Sao Paulo] 2.200.000 €

 

Sytuacja w klubie/reprezentacji:

 

Sytuacja w lidze: -

Kubka Belarusi: -

Puchar Federacji: -

Najlepszy strzelec: -

Najwięcej asyst: -

Zawodnik meczu: -

Średnia ocena: -

Stan konta: 1.650.000 €

Odnośnik do komentarza

50.

 

Przed sezonem zasadniczym rozegraliśmy tylko jeden sparing. Mecz towarzyski z Daridą Mińsk skończył się naszą porażką po bardzo dobrej grze. Szczerze mówiąc i tak niezły wynik po takim czasie przerwy meczowej. Dodam jeszcze, że gdyby nie praca sędziego, to mielibyśmy remis po 1:1.

Mecz towarzyski

Naftan Nowopołock - Darida Mińsk

1:2

[Alexandr Vishnyakov 37' - Sergey Koshel 20', Maycon 56']

 

Po tym spotkaniu rozpoczęły się przygotowania do pierwszego meczu fazy grupowej w Pucharze. Wiem, że trafiliśmy na bardzo ciężkich, jak na nasze warunki rywali, dlatego nie spodziewam się jakiś wielkich sukcesów. Każdy wynik pozytywny dla naszego zespołu, uznam za wielki sukces. Tymczasem martwi mnie coraz to większa nieskuteczność moich napastników, którzy nie mogą się przełamać nawet na treningach. Miejmy nadzieję, że przy usłyszeniu pierwszego gwizdka sezonu, zawodnicy zrzucą z siebie wszystkie dolegliwości i przestoje i zaczną normalnie grać, grać ku zwycięstwie w lidze!

Odnośnik do komentarza

51.

 

@ TEXAS - Angola wygrała grupę w PNA (2:0 z Tunezją, 2:1 z Rwandą i 2:1 z Maroko)...

 

8.03.10

 

Nadszedł wreszcie ten dzień, w którym wznawiamy mecze o stawkę. Na dzień dobry zmierzymy się z Witebskiem, w pierwszym spotkaniu grupowym Pucharu. Pierwszoligowa ekipa, na pewno przyjechała do Nowopołocka po komplet punktów. Naszym zadanie będzie powstrzymanie szaleńczych ataków i ewentualne zaskoczenie czymś, co się nazywa fart, bo na nic innego chyba liczyć nie mogę.

 

Skład:

M. Pająk, L. Pazdera, I. Petruchik, M. Karpovich, M. Gorbatchev, A. Misyuk, A. Tishkevich, A. Degterev, V. Volodenkov, V. Makovskiy, Y. Aleschenko

No właśnie, czymś takim, co nazywa się fart... W czwartej minucie Gorbatchev posłał długą piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Makovskiy. Ten, bez namysłu huknął z woleja i trafił! Niesamowity przebieg pierwszych minut, z pewnością zaskoczył rywala. Już chwilę później mogliśmy prowadzić dwoma bramkami, jednak Tishkevich jedynie minimalnie chybił. Dokładnie wyglądało to tak, że bramkarz gości wyszedł z piłką do linii bocznej boiska i niefortunnie wykopał. Piłka spadła wprost pod nogi znajdującego się w obrębie środkowego koła Tishkevicha, a nasz pomocnik od razu kopnął w stronę bramki. Futbolówka leciała wysokim lobem i spadła... na poprzeczkę. Dziesięć minut później, po ładnej akcji środkiem pola, Aleschenko trafił w słupek, no co za pech! Ogromna przewaga nie przełożyła się na bramki. Gdybyśmy chociaż trafili połowę z tego, co wypracowaliśmy, byłoby pięć do przodu. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony Makovskiy dołożył drugie trafienie i znów podciął skrzydła rywalom. Oby tak dalej, to dzisiaj wygramy! W przerwie dokonałem dwóch zmian. Na murawę nie powrócą słaby Aleschenko i zmordowany Misyuk, a wejdą Gavrilovich i Misinsky. Po godzinie gry, mocno bite dośrodkowanie Volodenkova leciało wprost w ręce bramkarza Witebska. Jednak nie wiadomo skąd efektownym szczupakiem, tuż przed rękawicami wleciał Degterev, który uprzedził Chesnovskiyego i skierował głową futbolówkę do siatki. Rewelacyjna gra naszego zespołu wykreowała sporą przewagę, której stracić już nie powinniśmy. Wprowadzony w przerwie Czech, znalazł się w znakomitej sytuacji na kwadrans przed regulaminowym zakończeniem meczu i ją wykorzystał! Teraz mamy nie trzy, a cztery bramki przewagi. Chwilkę później zdecydowałem, że w miejsce defensora Tishkevich wejdzie Khalifa. W końcówce spotkania dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie. Gavrilovich nie chciał być gorszy od kolegów i po pięknym zwodzie na bramkarzu, umieścił piłkę za linią bramkową. Chwilę później Gavri został brutalnie ścięty w polu karnym, po czym Makovskiy ostatecznie ustalił wynik meczu po strzale z rzutu karnego. Szczerze powiedziawszy, chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Sam nie wiem, co zainicjowało tak wysoką wygraną. Pomyśleć jedynie trzeba, jaki bylby wynik, gdyby nie pięć słupków i jedna poprzeczka...

 

 

Puchar Federacji, grupa B [1/3]

stadion: Atlant w Nowopołocku

widzów: 1031

Naftan Nowopołock - FK Witebsk

6:0

[Vladimir Makovskiy 4' 45' 88'(k), Alexandr Degterev 62', Vladimir Misinsky 73', Dmitry Gavrilovich 84']

mom: Vladimir Makovskiy "9.5"

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...